Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ittakary


ittakary
nagyúr

ma éjjel új FW-rel is újraindult a router

ráadásul olyankor, amikor 1 forgalom volt, mindenki aludt már

[ Szerkesztve ]

(#402) foolhouse válasza Jim74 (#399) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Az tök jó. Én is így csináltam, de utána 2 nappal újraindult. Akkor áramtalanítottam és visszakapcsoltam, így tegnap este elérte a 3 nap uptime-ot. Már készültem behűteni a pezsgőt, hogy 5 nap uptime után eldurrantom. De nem kellett, 3 nap 9 óra uptime után újraindult.

A logok semmi érdemlegeset nem mutatnak. Mivel külső eszközre logolom a memória foglaltságot és a CPU-t, onnan is megállapítottam, hogy nem történt benne különösebb mozgás. 3-5% CPU és 36-40% memória foglaltság volt, szinte állandóan. Viszont az érdekes az az egészben, hogy közben egy másik gépről folyamatosan pingelem a routert másodpercenként, és ez azóta is megy és nem volt kimaradás az újraindulás ideje alatt sem. Na, ezt magyarázza meg nekem valaki! Lehetne olyan magyarázat, hogy csak bizonyos processzek indulnak ilyenkor újra, de a kernel logok azt mutatják, hogy reboot történt...

Tanácstalan vagyok. Vagyis annyi biztos, hogy ezt a routert kiváltom valami mással. Ha tudtok ajánlani másik, hasonló tudású Asus-t, azt nagyon megköszönném (fontos, hogy gigabites hálózatba kell). Ha valamivel drágább, az sem lényeg.

(#403) Gubek-Einste válasza foolhouse (#402) üzenetére

AC55U ami ehhez hasonló.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#404) Jim74


Jim74
nagyúr

Jelentem új FW felrakása óta egyelőre nem volt újraindulás. Jelenleg 12,5 nap uptime-nál tartok :C

(#405) Intruder2k5 válasza Jim74 (#404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alakul, de még van hova fejlődnie. :)

[link]

(#406) goccer


goccer
aktív tag

Nekem még mindig nem sikerült 1 nap felé tornásznom az uptime-ot új FW-vel se :(

(#407) Jim74 válasza Intruder2k5 (#405) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ennyi ideje meg sincs a router :DDD

(#408) ruzsass válasza Jim74 (#407) üzenetére


ruzsass
tag

Sziasztok,

ma próbáltam volna frissíteni az új firmware-re, de az általatok belinkelt illetve az Asus magyar oldaláról lehúzott frissítést sem hajlandó elfogadni, állandóan ezt írja ki: A firmware frissítése sikertelen. Ellenőrizze a firmware verzióját és próbálja újra. Találkozott már valaki ilyen hibával? Az én verzióm jelenleg: 3.0.0.4.380_1234-gcd6501d. A fájl biztosan sértetlen, mert az md5 összeg megegyezik a weboldalon lévővel. Előre is köszönöm.

(#409) Jim74 válasza ruzsass (#408) üzenetére


Jim74
nagyúr

Pedig ennek kellene lennie az új fw-nek... :U

(#410) Intruder2k5 válasza ruzsass (#408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg az új firmware-t átnevezni valami rövid nevűre, és Internet Explorer-ből flasheld. Ha így sem sikerülne, akkor előtt nyomj egy reset-et is a routernek.

(#411) ruzsass válasza Intruder2k5 (#410) üzenetére


ruzsass
tag

Köszönöm a reset végül valóban használt neki.

(#412) Failure


Failure
csendes tag

Tiszteletem kollégák!

megboldogult TP-Link 1043ND-met cseréltem a topic névadójára, mert a korábbi vas már nem bírt el a 240-es UPC nettel.
Sokat töprengtem, de gondoltam ez egy hosszú távú befektetés, kivételesen megfizetem a márkát, a hosszan tartó gondtalan boldogság, és a stabilitás jegyében.

Hát ez eddig nem jött be. :DDD

Vásárláskor nekem is a problémás firmware volt rajta, szintén legalább napi 1 restartot produkálva.
Az én megfigyelésem egyébként az volt, hogy eléggé fix időpontokban, egész órakor szerette magát újralőni (nekem leggyakrabban este 11-kor tette ezt meg.)

Mióta felpattintottam az új fw-t, azóta a helyzet jobb, de azért így is váratlanul gyakran újraindul.
Jelenleg 3 nap 12 óra uptime-nál járunk.
Lassulást viszont nem tapasztaltam eddig egyszer sem, amikor megy, akkor jól megy, egyedül a random restart zavaró néha.

Illetve mókás, ahogy az idő meghatározásában NTP-re támaszkodik, de restart közben ahol megáll az NTP service, rögtön elfelejti, hogy hány az óra, és a restartprocedúrát teljesen random időpontra loggolja, majd a restart után feláll az NTP, és megint tudja, hogy mi a dörgés. Ez azért elég lámán lett megoldva.

A másik észrevételem, hogy a vártnál jobban melegszik a cájg.
Nem tudom másnál mi az ábra, nálam most nyári 25 fok körüli szobahőmérsékleten, zéró terhelés mellett is kimondottan meleg a doboz, kézrátételes sacc alapján olyan 40-45 fokos lehet a felület, akkor gondolom, hogy mennyi lehet odabenn.

(#413) Intruder2k5 válasza Failure (#412) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az lenne a jó, ha elkészülne rá végre egy Tomato, arra kíváncsi lennék, hogyan muzsikálna vele, főleg stabilitási szempontból.

Az óráról annyit, hogy a routerben nincs hardveres óra, amint azt Te is írtad, az időt a netről szinkronizálja minden rendszerindulás után, aztán pedig szoftveresen számolja tovább. Viszont a szoftver már csak olyan, hogy reboot után elfelejtődik, kiürül mind a memóriából, mind pedig a SoC-ból, ergo a router-idő is alapra áll vissza.

A melegedés miatt ne aggódj, ez BroadCom jellegzetesség, van, de tudtommal még sosem okozott problémát senkinél. Nálam az RT-N18U most minimális torrent forgalom mellett - amit a routeren futó kliens produkál - 71C fok a SoC, alapjáraton ez 60-65 közt szokott lenni.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#414) Failure válasza Intruder2k5 (#413) üzenetére


Failure
csendes tag

Szia!

A melegedés aggasztani nem aggaszt, csak nem tudtam nem észrevenni. Jobban melegszik, mint vártam, ennyi az egész. (siratja az ember az elfűtött áramot :))

Az idővel így végiggondolva logikus, ami történik, ettől függetlenül azért vicces is. Biztos én vagyok telhetetlen, de kíváncsi lennék mekkora rettenetes plusz költség lenne a hardveres óra a vasba, hogy ne ilyen fogyatékosan loggoljon.
Persze ez legyen a világ legnagyobb baja, működjön jól, akkor senkit sem érdekel a log. :))

(#415) goccer válasza Failure (#414) üzenetére


goccer
aktív tag

Nekem bő egy hónap használat után most kúszott először 1 nap fölé az uptime, de az az érdekes, hogy a rendszer időt nem állította be, mint ahogy eddig szokta, 2015.08.03 van épp :D Igazából tőlem maradhat így is csak ne induljon újra még pár hétig...

(#416) foolhouse válasza goccer (#415) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Nekem most először haladta meg az uptime az 5 napot. Letiltottam a sambát és az USB-t. Kíváncsi vagyok, hogy van-e köze a spontán újraindulásokhoz...

(#417) foolhouse válasza foolhouse (#416) üzenetére


foolhouse
csendes tag

7 napnál kicsit hosszabb lett az uptime rekord, de az egyik hajnalban spontán rebootolt.:(

El is kezdem intézni a cserét egy másik típusra...

(#418) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok. Napok óta csak ezen kattogok neten. Egy ősrégi G-s routert fogok lecserélni, amivel egyébként nagyon elégedett vagyok, de eljárt felette az idő.. atomstabil, nincs vele gond stb.. A 100/50-es DIGINet viszont kicsit sok neki már. Szóval mikor megláttam az ASUS RT-AC1200G+-t meg a tudását meg az árát, mondtam, hogy ez nekem kell. Mire azonban a topik végére értem, hát nem is tudom mit mondjak.. Tényleg ennyire gáz? Folyamatosan újraindul mindenkinek? Várható hogy ezt azért kijavítják? Teljesen elbizonytalanodtam.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#419) Multibit válasza SpongyaBob (#418) üzenetére


Multibit
veterán

Még nem sikerült használható firmware-t faragni rá :(
Ha sürgős, inkább keress más típust (pl. az AC55U-val elégedettek a tulajok).

[ Szerkesztve ]

(#420) spider80 válasza Multibit (#419) üzenetére


spider80
őstag

Ezt meg tudom erősteni. Nekem is Asus Ac55 van. Mióta megvettem(pár hónapja), egyetlen egyszer sem lassult be,vagy indult újra. Most néztem, 33 nap az uptime, kb akkor lett áthelyezve kicsit más helyre, emiatt volt áramtalanitva csak 1 percre. Szóval aki nem mer váltani amiatt, hátha ez is újraindulgat,mert Asus,ne aggódjon,váltson nyugodtan, tökéletesen üzemel.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#421) SpongyaBob válasza Multibit (#419) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi.

Egyébként ebből van egy plusz nélküli verzió. Miben különböznek lényegében? Annál még a firmware is teljesen más.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#422) bozsozso


bozsozso
őstag

Nem tudom mi történt, de most 15napos folyamatos üzemidőt produkált.

(#423) Intruder2k5 válasza bozsozso (#422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És, vége szakadt, vagy tart még?

(#424) punk17 válasza Intruder2k5 (#423) üzenetére


punk17
aktív tag

Csak nalam hibatlan a router? :DDD

ASUSWRT RT-AC1200G+_3.0.0.4 Fri May 13 06:17:25 UTC 2016
abu33@(none):/tmp/home/root# uptime
16:21:04 up 17 days, 1:16, load average: 0.00, 0.01, 0.04

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#425) bozsozso válasza Intruder2k5 (#423) üzenetére


bozsozso
őstag

Sajnos csak produkált, de addig hibamentesen ment. Minden terhelés nélkül, tegnap 23óra körül újraindult. :(

(#426) Intruder2k5 válasza punk17 (#424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, nekem nem ilyen routerem van.

(#427) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok !

Meguntam a sok újraindulást és áttértem egy AC87U-ra.

További sok sikert nektek.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#428) B-L-A-C-K válasza Brain75 (#427) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha megjavul, lesz jó szoft elcserélem rá... ;]

(#429) Intruder2k5 válasza punk17 (#424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk 17 napra azért még korai pezsgőt bontani, látod, a fórumtárnak is a 15. napon indult újra.

(#430) Brain75 válasza B-L-A-C-K (#428) üzenetére


Brain75
senior tag

OK.
A ruterrrel magával semmi bajom nincs, direkt azért választottam mert tudja mindazt ami nekem fontos, de az hogy újraindul naponta 2-3 alkalommal és újraindulás után az 5Ghz nem működik, csak ha kikapcsolom és visszakapcsolom, ez már sok volt. 3 hétig próbáltam használni, de nem akarta hogy itt maradjon.

AC87 pedig azért lett mert féláron hozzájutottam. Amúgy soha az életben nem adtam volna 70000 Ft-ot egy routerét.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#431) B-L-A-C-K válasza Brain75 (#430) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az jó ár érte... :K

Nekem szerencsére 95%-ban csak akkor indul újra mikor nem látom, illetve nekem az 5Ghz is megy újra indulás után, nem kell ki be kapcsolgatnom. Ha nálam is így lenne tuti én is lecseréltem már volna.

[ Szerkesztve ]

(#432) SsPL711


SsPL711
őstag

Újraindulgat nekem is ez a szar.
Azt hittem folyamatosan megy...de visszanézve a logot, 3 napnál többet nem bírt ki eddig.
Hihetetlen, hogy 20 ezerért egy ilyen ócskavasat kap az ember.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#433) Intruder2k5 válasza SsPL711 (#432) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még jó, hogy fw frissítéskor beírták a changelog-ba, hogy "Fix reboot issue", ehhez képest ugyanúgy újraindulgat.

(#434) SsPL711 válasza Intruder2k5 (#433) üzenetére


SsPL711
őstag

FW frissítés előtt talán még jobb volt nálam a reboot-olási helyzet.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#435) Intruder2k5 válasza SsPL711 (#434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos Tomato-ról sincs hír, de még DD-WRT-ről se, azok is olyan lassan készülnek rá, mint a Luca széke.

(#436) SsPL711 válasza Intruder2k5 (#435) üzenetére


SsPL711
őstag

Tomato, meg DD-WRT?
Előbb a gyárival működjön, aztán jöhetnek a a fentiek.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#437) Gubek-Einste válasza SsPL711 (#436) üzenetére

Talán ha lenne CFW akkor nem lenne ilyen panaszok sem az eszközre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#438) badly85


badly85
csendes tag

Sziasztok!

Újra itt hosszú idő után! :P A sztorim röviden: visszavittem az Extreme-hez a routert (nagyon sok hibám volt kb minden, amit korábban felsoroltatok), akik 3 hét után behívtak és annyit mondtak csak, hogy nem javítható a router (Asus szervízben járt), ezért visszaadják a pénzem. :D

Most nagyon boldog vaok, kezdhetem előről a keresést, hál' istennek h megszabadultam ettől a sz...rtól. Bocsi, de így van, akinek baja van vigye vissza most azonnal. ;)

Sajnos az Extreme-nél más nincs AC55U, viszont akciós az AC56U igaz h régebbi, de erősebbvas, úgyhogy eldőlt mi lesz.

Sok szerencsét azoknak akik kitartanak emelett. :R

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#439) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Gyarapítanám azok létszámát akiknél mindenféle hiba nélkül megy a router, pár napja vettem és semmi gond nincs fele, bár az igaz, hogy firmware frissítést nem csináltam rajta.
Ami nagyon tetszik benne, hogy létre lehet hozni külön vendég hozzáférést, így akiknek ezt a vendég jelszót adom meg nem férnek hozzá a routerhez, ez szerintem egy nagyon jó dolog és a 3 év garancia amit erre a routerre adnak is nagy szó, hiszen 99%-ban csak 1 év garit szoktak adni.
3 antennás TP-Link routert cseréltem le erre és nem bántam meg, már volt, hogy egyszerre 8-10 eszköz is rácsatlakozott vezeték nélkül és meg se kottyant neki.

[ Szerkesztve ]

(#440) Intruder2k5 válasza Daywalkerke (#439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nálad a 3.0.0.4.380.1234 verziójú fw van fent? Sokaknál volt ez eredetileg, meglehetősen sokára jött ki frissítés, de sajnos ott is megvoltak ugyanazok a panaszok. Ha nálad minden rendben van, az csak jó, legalább van több pozitív tapasztalat is.

(#441) SpongyaBob válasza Intruder2k5 (#440) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nálam is minden rendben, folyamatosan 5 eszköz van rá csatlakozva és 10 nap alatt egyszer sem indult újra a cucc a legújabb fw-rel :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#442) Daywalkerke válasza Intruder2k5 (#440) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Gondolom ha nem csináltam FW frissítést akkor az általad írt 3.0.0.4.380.1234 verziójú gyári lehet fent, de nem is nagyon akarom az új FW-t feltenni mert ahogy itt fórumon olvastam a hsz-eket sokaknál ez az újraindulási hiba csak FW frissítés után jelentkezett.
Gondolkodtam egyébként rajta és nem lehet, hogy sokaknál azért indul sokszor újra mert az internetszolgáltatójuknál sokszor szakadozik vagy elmegy a net és a router úgy van talán kalibrálva, hogy ilyenkor újrainduljon?

(#443) Intruder2k5 válasza Daywalkerke (#442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ez nem így van. Az újraindulási panaszok már sokkal korábban jelen voltak, sőt ha megnézed az fw frissítés changelog-ját, abban is benne van a "fix reboot issue" pont, tehát nyilvánvalóan az ASUS-nál is tudnak róla. Sőt, többen jelezték is itt, hogy azóta javult a helyzet, kevesebbet indul újra a router.

Persze van akinél semmi sem változott, ugyanúgy újraindulgat, és Téged sem rábeszélni akarlak a frissítésre, ami jól működik, azt nem kell bolygatni! :)

Ezt nem hiszem, semmi sem indokolja, hogy ettől egy router újrainduljon, ezek nem normális, véletlenszerű újraindulások. De egyszerűen kipróbálhatod, kihúzod a WAN csatit, esetleg áramtalanítod a modemet, és meglátod, hogy újraindul-e a router. Nem szabad neki.

[ Szerkesztve ]

(#444) gecsoz válasza Intruder2k5 (#443) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Sziasztok,

Van nálam is egy ilyen router, de nekem nem indulgat újra.
Igaz, zavarszűrős elosztón keresztül kap áramot.
Nem lehet, hogy feszültség ingadozás miatt van sokaknál gond?

Illetve a másik, hogy azt vettem észre, hogy sok esetben pl.: mikor egy beállítás változtatás miatt újraindul a router, akkor való igaz, hogy a 2.4Ghz wifi hamar újra "feljön", de az 5Ghz csak sokkal később, esetekben 2-3 perccel később "áll fel".

Nem lehet, hogy türelmetlenek vagytok, és feljönne gond nélkül az 5Ghz -es wifi is, csak nem vártok eleget, hanem ha a 2.4Ghz feljött, de az 5 nem, akkor rögtön pánikba estek és elkezditek újraindítgatni tök feleslegesen?

(#445) Intruder2k5 válasza gecsoz (#444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gondolom a hsz-t véletlenül címezted nekem, mivel én voltam az utolsó, mert egyébként én nem ilyen routert használok.

A zavarszűrős hálózati elosztó tudtommal nem véd a hálózati feszültség ingadozás ellen - esetleg a tüskéktől, ám negatív irányban hatástalan -, normális kereteken belül azt a fogyasztóknak el kell viselni, azon kívül pedig szünetmentes tápegység szükséges az áthidalásukhoz. De nem hiszem, hogy ez lenne az oka, mert egyrészt gondolom akad itt is olyan, aki szünetmentessel használja a routert, másrészt ha ez ilyen "általános" jelenség lenne, akkor más ASUS routerek topikjában is hasonlókat kellene olvasnunk, de ilyenről nem tudok. Ez a reboot-os probléma csak ennél a modellnél áll fenn.

És végül ha elolvasod az ASUS weblapján az utolsó fw frissítéshez tartozó changelog-ot, akkor magad is láthatod, hogy javították - vagy legalábbis tettek rá egy kísérletet - a reboot hibát, ergo ott is tudnak róla.

Ha neked hibátlanul működik, annak ugyancsak örülünk, amint azt fentebb is írtam más ilyen esetre, de sajnos ez még mindig nincs mindenkinél így.

(#446) Jim74 válasza gecsoz (#444) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nálam szünetmentesen van, mégis újraindul néha. Igaz, nem sűrűn, de előfordul.

(#447) gecsoz válasza Jim74 (#446) üzenetére


gecsoz
aktív tag

de ez az újraindulás akinél jelkentkezik miben gond?
router újraindul, 30 másodperc alatt és kész.
jó esetben észre sem venni.
vagy ez itt nektek napi 8-10 szer fordul elő?

nekem a 3.0.0.4.380_3310 es FW van fent.

[ Szerkesztve ]

(#448) Jim74 válasza gecsoz (#447) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem nem okoz gondot, de elvárható lenne, hogy ne csinálja. Online játéknál nem szerencsés...

(#449) badly85 válasza gecsoz (#447) üzenetére


badly85
csendes tag

Nem csak újraindulás volt a gond, nálam ami lehetett előjött. Lassulás, szakadozás, szinte semmi sem működött, még az alapfunkciók sem, nemhogy az extra dolgok.

Az újraindulások igen zavaróak lehetnek bármilyen olyan szituációban, ami erősen internet igényes vagy épp olyan sürgős dolgot csinálsz, amire csak pár perced van. Nem csak szórakozásra lehet használni a netet, munkára is. :)) Illetve ha folyamatosan nyavajog a család neked h ez nem megy, az nem megy, az igen dühítő tud lenni. :DDD

Az pedig legyen már alap egy 25Ks router-nél, hogy legalább maga a router funkciója jól működjön! :K

Mióta lecseréltem ezt a hulladékot, szintén egy Asus-ra, azóta semmivel nem volt gondom. :DD :DD :DD :C
Összedugtam, lefrissítettem, beállítottam, ami kell és megy! Boldog Asus RT-AC56U tulaj vagyok.

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#450) Jim74 válasza badly85 (#449) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Az 1200+-hoz képest milyen a Wi-Fi hatótávja? A belső antenna miatt érdeklődnék :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.