Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) B-L-A-C-K válasza Intruder2k5 (#199) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megtartja.

badly85: Az hogy lesz e, az gondolom, mert ezt javítani kell, az hogy mikor nem tudom, jós még nem vagyok.

(#202) edari válasza B-L-A-C-K (#201) üzenetére


edari
őstag

Asus oldalán egyébként volt már fent új firmware, igaz béta jelzéssel, de most le is került (legalábbis 1 hete nem volt fent). Lehet azóta már fent van újra.

(#203) B-L-A-C-K válasza edari (#202) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Router azt írja ki nincs új.

[ Szerkesztve ]

(#204) edari válasza B-L-A-C-K (#203) üzenetére


edari
őstag

Szerintem valamiért azt visszavonták.

(#205) bozsozso válasza Intruder2k5 (#199) üzenetére


bozsozso
őstag

Megtartja a korábbi logokat is.

badly85: Írtam asus-nak levelet, szoftver frissítést majd gyári visszaállításokat ha ez sem megy szervízt javasolt. Arra nem adott választ egyelőre, hogy várható-e újabb szoftver.

Tesla93: Lehet rájöttek az újraindulásokra és egybe adják ki az újat :)

[ Szerkesztve ]

(#206) Intruder2k5 válasza bozsozso (#205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt melyik ASUS válaszolta? Az ASUS Magyarország, vagy a headquarter?

De az az érdekes ebben a firmware kérdésben, hogy az idén szinte már minden asus modellre jött ki több fw is, ezt meg kihagyták.

[ Szerkesztve ]

(#207) bozsozso válasza Intruder2k5 (#206) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát ez jó kérdés. Az Asus Magyarország honlapról indultam így onnan is jött a válasz.

(#208) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Keresgélek firmware-t rá, mivel mondjátok, hogy volt fent másik az ASUS oldalán egy ideig, és találtam egy ilyet. EZEN az oldalon ITT van egy 3.0.0.4_380_2356 verzió. Ha valakinek van kedve próbálkozni vele...

(#209) goccer


goccer
aktív tag

Mitől lehet az, hogy az összes telefon dobálja a wifit ott, ahol a régi TL1043ND esetében tök stabil volt? Telefonokon semmilyen beállítás nem lett módosítva, ugyanúgy 2,4GHz-re kapcsolódnak. Nem látszik, hogy kisebb lenne a jelerősség, sávszélesség még talán javult is, csak folyamatosan bontogatja... :(

(#210) Intruder2k5 válasza goccer (#209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak más elérhető WiFi hálózatok is? Van szabad csatorna? A routerben fixre van állítva a csatorna?

(#211) badly85 válasza Intruder2k5 (#199) üzenetére


badly85
csendes tag

Az első sor mutatja az újraindulást.

ntp 631:notify_rc restart_upnp ....

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#212) Intruder2k5 válasza badly85 (#211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az csak az upnp szolgáltatás újraindulását mutatja, mint ahogyan a 13:05:40-es sorban a diskmon szolgáltatásét.

(#213) goccer válasza Intruder2k5 (#210) üzenetére


goccer
aktív tag

Fix a csatorna jelenleg, (régi routeren más csatorna volt ha jól emlékszem), de családi ház, úgyhogy a környező wifi hálózatok csak minimálisan zavarnak be. Megpróbálok más csatornákat is, hátha javul valamit, köszi.

(#214) Intruder2k5 válasza goccer (#213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehetőleg 1-11 köztit válassz, mert főleg mobil eszközök közt vannak amik nem ismerik csak az USA szabvány szerinti 1-11 csatornákat. Első körben megpróbálnám 20MHz csatornaszélességgel, aztán ha úgy stabil, akkor mehet a 40MHz, vagy AUTO, vagy amilyen beállítás van.

(#215) runerboy válasza Multibit (#194) üzenetére


runerboy
csendes tag

Itt van. Sajnos még mindig 200-230mbps a letöltési sebességem.

[ Szerkesztve ]

(#216) runerboy válasza runerboy (#215) üzenetére


runerboy
csendes tag

Usb 3.0ba van dugva

(#217) Gubek-Einste válasza runerboy (#215) üzenetére

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#218) runerboy válasza Gubek-Einste (#217) üzenetére


runerboy
csendes tag

Konkrétan ha 2méterre állok a routertől fal nélkül akkor is ennyi az érték... most 250mbps
a többit nem értem sajna :DD
am tplink tu4 ac adapter

(#219) Multibit válasza runerboy (#218) üzenetére


Multibit
veterán

A 250 Mbps teljesen normális gyakorlati wifi sebesség AC-n. Ha nem ilyen stickkel próbálkoznál, hanem nagyobb antennákkal rendelkező klienssel, nagyobb lehetne a sebesség, de a link sebességet messze nem érné el!
Nálam Asus RT-AC56U routerrel egy öreg laptopon (Broadcom BCM94352HMB kártyával) 250-280 Mbps érhető el átlagban. Egy iPad Air 2 tablettel úgy 300-320 Mbps.

(#220) B-L-A-C-K válasza Multibit (#219) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem meg nem normális. Ha az gépében lévő AC wifije láthatóan 867Mbps-t lát, a Wifi-s router tudja 5Ghz-en ezt kezelni, illetve adott ehhez egy 1 gigás net akkor illene látnia azért 500 körül.

[ Szerkesztve ]

(#221) Multibit válasza B-L-A-C-K (#220) üzenetére


Multibit
veterán

Mi az, hogy "illene"? Nem kábeles kapcsolatról beszélünk, ez wifi! Igen, van amikor/ahol összejön annyi. Máskor/máshol nem. Sokszor le lett írva: környezet-, beállítás- és eszközfüggő az adott wifi kapcsolat sebessége és stabilitása.

(#222) B-L-A-C-K válasza Multibit (#221) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze a környezetet most nem kell számításba venni, azaz a legjobb eset kell nézni, és ha a router mellét mért az mondhatni a legjobb eset, és így adott eszközökkel, és net sebességgel, a 200-230 lóf@sz.

[ Szerkesztve ]

(#223) Multibit válasza runerboy (#218) üzenetére


Multibit
veterán

Kaptál a T4U-hoz egy USB-hosszabbító kábelt is. Azzal csatlakoztattad az adaptert a gépbe? Hosszabbító kábel segítségével könnyebb megtalálni az adapter ideális pozícióját!

(#224) runerboy válasza Multibit (#223) üzenetére


runerboy
csendes tag

Vettem egy 3.0as hosszabbítót (Hama mediamarkt 3000ft) am nem kaptam hozzá semmit.

(#225) edari


edari
őstag

Megtaláltam az "új" firmware-t.
Hosszú a lista, bocsi.

ASUS RT-AC1200 Firmware version 9.0.0.4.380.4455
[Beta release]
Security fixes
- Updated OpenSSL library to 1.0.2d
- Fixed User-Agent buffer overflow.
- Fixed null ptr dereference in https issue.
- Fixed buffer overflow issues.
- Modified brute-force protection mechanism in router login page.
- Fixed CVE-2015-6949 buffer overflow issue.
- Fixed Web server Accept-Language buffer overflow.
- Fixed Web server URL handler buffer overflow.
- Fixed CSRF and XSS vulnerability.
- Enhanced router login password and wireless password(WPA2) strength check method to against brute-force attack.
- Reject administrator to set too easy to guess login and wireless password to avoid brute-force attack.
- Fixed CSRF and XSS vulnerability when router is in default status (user does not set the router yet)
- Modified the access rights of account mode and share mode to asusware.platform path when lighttpd server is enabled.
- Restricted access from wan method to enhance security.
- Changed Telnet default access interface.

New Features
- Support ASUS Router App
- Added Bandwidth Limiter in QoS. Let administrator easily limit specific client's upload/ download bandwidth
- Independent mac filter for main wireless network and guest network. Administrator can set white list for main wireless network to only allow trust client connect to main wireless network and share network to guest with guest network
- Modified the network map client status. When chick the client icon, administrator can bind IP, change host name, change icon, block internet access or set time scheduling.
- Added client list view button on network map and help administrator easily monitor all client connection status.

Modifications
- Adjusted Guest network mac filter maximum client number to 16
- Show current control channel while value is set to auto.
- Bandwidth limiter can accept decimal point.
- Unnecessary to reboot router after set allow only specified IP address to enter GUI.
- Changed warning page style.

Bug fixes
- Fixed setup wizard IE11 compatibility issue.
- Fixed MAC clone abnormal issue
- Fixed web redirection issue when WAN IP conflicted.
- Fixed compatibility issues for IE8
- Fixed GUI related issues
- Fixed login issue when router’s IP is 10.x.x.x
- Fixed parental control-> time scheduling related issue.
- Fixed IPv6 relay issues.
- Fixed the GUI issue for reboot scheduler

Forrás.
OS álasztásnál az "Others"-t válaszátok ki, és ott lesz.

(#226) B-L-A-C-K válasza edari (#225) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég sok mindent javítottak.

Én lusta vagyok tesztelni, ha valaki majd megteszi jelezze... :R

(#227) Intruder2k5 válasza edari (#225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ez RT-AC1200, és nem RT-AC1200G+

Az nem gond? Az RT-AC1200G+ oldalán továbbra sem található új fw, csak 1234 végű.

[ Szerkesztve ]

(#228) edari válasza Intruder2k5 (#227) üzenetére


edari
őstag

1200+-nak nincs saját oldala. Legalábbis én még nem találtam.

(#229) Intruder2k5 válasza edari (#228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dehogy is nincs...

https://www.asus.com/hu/Networking/RT-AC1200G-plus/HelpDesk_Download/

Tegnap ITT linkeltem egy újabb 2356-os fw-t.

[ Szerkesztve ]

(#230) B-L-A-C-K válasza Intruder2k5 (#227) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jogos, ezt nem is figyeltem.

Tesla93: De van oldala, és ott nincs is béta se még rá, szóval azt a linket felejtsétek el mert nem hozzá való.

(#231) edari válasza Intruder2k5 (#229) üzenetére


edari
őstag

:o

Nem tudtam. Akkor elnézést mindenkitől.

(#232) lrigo


lrigo
tag

Sziasztok!

Frissen vásárolt, egy hetes 1200G+.

Digi 100/50-es net, NAS, média lejátszó, print szerver, egy asztali és 2 laptop (mind kábelen, fix IP-vel), valamint esetenként 2-3 telefon WIFI csatlakoztatása mellett egy hét során csak szenvedés volt a netezés. Telepítés után minden rendben levőnek tűnt, rendelkezésre állt a teljes sávszélesség. A család kezdett panaszkodni a telepítést követő nap, hogy időnként nincs net. Ránéztem, minden OK-nak látszott, mígnem este nálam is teljesen belassult a weblapok elérése, csak malmozott a böngésző. A router újraindítását követően helyreállt a rend, gondoltam csak pillanatnyi megingás volt. Kb. egy óra elteltével újra belassult a router, ekkor ránéztem, és azt láttam, hogy a router processzora 100 %-on ketyeg, majd 5-6 perc elteltével visszaesik 2-3 %-ra, és újra megy minden rendesen.
Nem találtam menüpontot arra vonatkozóan, hogy mi használja a CPU-t, ezért letiltottam a WIFI csatornákat, de ez nem hozott megoldást, a jelenség jól megfigyelhetően a következő: kb. 1 óra üzemet követően a CPU használat szép lassan elkezd felkúszni, és 5-6 perc alatt eléri a 100%-ot. Ezt követően 3-4 percig 100%-on megy, majd hirtelen visszaesik 1-2%-ra. Ez a jelenség jól megfigyelhetően, periodikusan ismétlődik, gyakorlatilag használhatatlan az eszköz. Ez a működés lekapcsolt WIFI és nulla hálózati forgalom mellett is fennáll.
Természetesen ez lehet egy általam kifogott hibás példány, de a jól működő intervallumokban sem érte el a WIFI egy öreg 1043.v1 hatótávolságát, illetve az 5 GHz sáv egy falon át már telefonnal használhatatlan.

Próbáltam az Intruder2k5 által linkelt firmwarrel is, de változást nem hozott.

Aki a lefagyást tapasztalja, nem látott magas CPU használatot? (Volt, hogy a 100%-s CPU használat lefagyasztotta nálam a routert)

Két napja AP üzemmódban működik, így nem produkálja a hibát, a CPU folyamatosan 1-3 % közötti értéken megy.

(bocs, kicsit hosszú lett)

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#233) badly85 válasza lrigo (#232) üzenetére


badly85
csendes tag

Ennek függvénye lehet túlmelegedés.... Nem lehet h ez a gond? Sok Asus routernél van ilyen gond ...
Nálam AP módban is újraindult ...

Valami kiakasztja a CPU-t, ami emiatt pörög mint állat és felmelegszik ...jó hír h ez szoftveresen javítható lehet, ha valóban ez a gond, de csak találgatok én is. :( kellene egy új firmware :O

Eddig CPU-t nem figyeltem, na majd most ... :))

[ Szerkesztve ]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#234) Intruder2k5 válasza lrigo (#232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg kikapcsolni a HW NAT-ot, ha van rá lehetőség. Többnyire a LAN -> Switch Control -> NAT Acceleration helyen található. Ha switch módban nem jelentkezik a probléma, akkor akár ezzel is lehet összefüggésben.

[ Szerkesztve ]

(#235) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most kicsit tanulmányoztam a rendszert, ha torrenten letöltök, legyen az WiFi, vagy kábeles letöltés akkor kurj@ fel 100%-ra a procit:

Ha leállítom, azonnal visszaesik, 0-3%-ra. Viszont nem tudom hogy felmelegedés miatt áll le/szakad meg a router, mert kábeles letöltésnél sose tapasztaltam újraindulást/megszakadást, csak wifi-s letöltésnél.

[ Szerkesztve ]

(#236) badly85


badly85
csendes tag

Torrentezés, HD streamelés közben indult újra legutóbb nekem (de nem minden esetben), viszont ha semmit se csináltunk, csak neteztünk is volt újraindulás ... szóval qrv@ra nem tudom mi okozhatja ... :o

De szégyen h egy 25e HUF-os routernél nekem kell hibakeresnem, azért h stabil legyen a cucc. :W És még rámerték írni a dobozra h stabil cucc ... :O

stabil míg újra nem indul... :))

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#237) adise válasza B-L-A-C-K (#235) üzenetére


adise
őstag

nekem ilyen csak QoS mellett volt. Amint kikapcsoltam meg is szunt a torrent kozbeni neteldobás.

(#238) junior11


junior11
veterán

Hát vannak itt még vele gondok mindig, ahogy látom...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#239) Intruder2k5 válasza junior11 (#238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel új fw továbbra sincs rá, így nem változott semmi.

(#240) lrigo válasza Intruder2k5 (#234) üzenetére


lrigo
tag

Köszönöm a tippeket mindenkinek, de se időm, se energiám nincs vele vacakolni. Megvárom, hogy legyen egy új firmware, akkor még egyszer kipróbálom...
Addig marad jobb híján AP módban, így legalább működik.

Üdv,

lrigo

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#241) badly85


badly85
csendes tag

Valaki beállította már az automatikus újraindítást? Vagy hülyeség? :F

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#242) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha valakinek van kedve szórakozni, kutakodni a hiba után, megpróbálhat telnet-en belépni, és top paranccsal figyelni, hogy melyik processz eszi meg a SoC-ot.

(#243) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#235) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kíváncsiságból megnéztem én is, hogyha a NAS letölt, akkor mi a helyzet. Nálam 25-35% körül van a CPU terhelés.

(#244) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#243) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Milyen klienssel töltesz le, illetve max letöltés esetén?

(#245) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#244) üzenetére


Jim74
nagyúr

Transmission és igen, teljes sávszélességű letöltés esetén.

(#246) badly85


badly85
csendes tag

Figyeltem én is a CPU-t, de nekem csak ingadozik, és 50%-nál nem volt sohasem magasabb.

Amikor akarom h újrainduljon tuti h nem indul (mörfi tv.), pedig volt torrent, HD streamelés :DDD

Mindenestre beállítottam h 2 naponta induljon újra hajnalban magától ... hátha segít míg megérkezik az új firmware. :DD

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#247) bozsozso


bozsozso
őstag

Már kezdtem örülni, mert több mint 5 napig ment újraindulás nélkül. Erre tegnap meg ma reggel is újraindult és most eltüntek a napló adatok. Vagyis nem eltüntek csak június 2 után van sok augusztus 1-i bejegyzés majd utánna május 19, tehát az elmúlt napok "eltüntek" vagyis inkább augusztus 1-re alakultak talán. Gyerek szokott netes játékokkal játszani meg közbe megy a skype, nem lehet ez kavar be? Nem figyeltem az 5napba miket használt, most azt tudom, hogy mentek ezek nála, de talán akkor nem ilyen játékokkal játszott.

(#248) ruzsass válasza bozsozso (#247) üzenetére


ruzsass
tag

Nálam is újraindult ma 03:58-kor és utána nálam is május 30, június 2 és augusztus 1-el vannak bejegyzések.

(#249) znb válasza B@ldrick (#44) üzenetére


znb
tag

Szia, azóta megvettem és használom a routert, de nekem a VPN szerver nem tud mást, csak PPTP-t. Nálad (nálatok) így néz ki a router admin felület? Nálam csak a PPTP fül van, semmi más. Ez normális?

(#250) B@ldrick válasza znb (#249) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Én is vettem egyet és úgynézki ennek a fw-jéből kivették (van egy 87U-m amiben benne van). Ha a gyárit nem okosítják talán lesz rá tomato vagy dd-wrt. És nálam is van újraindulgatás, wifi leszakadás g-s adapterek esetén. Remélem javítják.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.