Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) foolhouse válasza goccer (#1197) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Jaja, szerintem mostmár így fog maradni...

(#1202) __Keskin__ válasza fogi (#1198) üzenetére


__Keskin__
tag

Az új firmel én is már 12 nap 11 óránál tartok, előtte meg hetente újra indult.

(#1203) zzsolt2 válasza Dareiosss (#1196) üzenetére


zzsolt2
csendes tag

Dettó, én egy RT-AC68U-t fogtam ki 34-ezerét, soha többet ne lássam ezt a vackot.

(#1204) ittakary válasza zzsolt2 (#1203) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem az túl réginek számít már és drágának még így is

20-25nél többet egyik normál háztartásba szánt router sem ér

(#1205) Dareiosss válasza itg (#1200) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Én ezt az asust is elég jó áron vettem (20 alatt), az emeleten úgyis gyengébb a wifi, és egy AP sem sokkal olcsóbb, még kitalálom mi lesz. Tavasszal vettem, 3 év gari van rá, ráérek még visszaküldeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1206) bozsozso


bozsozso
őstag

Nekem ma jött az sms mehetek edigitalba rendezni a leadott routert. Felhasználónevemmel belépve jóváírást írnak, tehát pénzt visszaadják. Nagyon gyanus, hogy meg sem próbálják javítani hanem kivárják a 30 napot(mondjuk nekem 27) és visszafizetik az árát. Van egy olyan érzésem, hogy erre bármilyen fw fog érkezni nem lesz jobb.

(#1207) Gubek-Einste válasza bozsozso (#1206) üzenetére

Ha lenne CFW akkor talán lenne remény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1208) IRO21 válasza fogi (#1198) üzenetére


IRO21
aktív tag

Nekem 15 napja megy, kb. amióta megvettem és beállítottam.
Először kicsit aggódtam az itteni rossz tapasztalatokat olvasva, de nekem egyelőre stabil.
Amazonról vettem 18 000 körül, eddig azt mondom jó vétel volt!

(#1209) _Flood_ válasza IRO21 (#1208) üzenetére


_Flood_
aktív tag

+1 kop-kop

(#1210) itg válasza IRO21 (#1208) üzenetére


itg
tag

Meg kell mondjam, hiányzik ez a kis xar. Megvettem az AC58U-t, semmi dolgom vele.
Ha megoldódna ez az újraindulásos téma, vennék egyet.
Gyárilag milyen tápot kaptál hozzá? 1,5A-es?

(#1211) bozsozso válasza itg (#1210) üzenetére


bozsozso
őstag

Szerintem nem fog megoldódni. Aki visszavitte senkinek nem javították és nem cserélték hanem visszaadták az árát. Véleményem szerint ez halott hardver.

(#1212) Gubek-Einste válasza bozsozso (#1211) üzenetére

Valószínűleg ez lesz tekintve, hogy már kapható az AC58U ami már utódnak/továbblépésnek is tekinthető valamilyen szinten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1213) __Keskin__ válasza bozsozso (#1211) üzenetére


__Keskin__
tag

Nem tudom, elkiabálni sem akarom, de az új firmel nekem már 15 nap, és előtte tényleg nem volt ilyen, akkor egy hétnél többet sosem ment. Sőt volt egy este mikor 3* indult újra óra eltéréssel.
De most tényleg nagyon stabilnak tűnik, a logok is nagyon szépek, vagyis igazából semmi szemét mint előtte, már így visszanézve a 15 napot csak a dhcp kérések és a tűzfal logok vannak benne, már a szerverről is learchiváltam a régi logokat és csak a frissek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1214) SpongyaBob válasza __Keskin__ (#1213) üzenetére


SpongyaBob
veterán

De jó neked, nekem már kétszer is újraindult az újjal is.. Egyébként azt nem tudom, hogy most ez azért van mert új IP-t kapok a szolgáltatól (DIGI) vagy azért kaptam új IP-t, mert a router újraindult.
Logban nem találok erről infót. Ez elég uncsi már, másik routerem viszont nincs és azért vegyek egyet, hogy ezt leadhassam gariba..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1215) foolhouse válasza SpongyaBob (#1214) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Ha amiatt indulna újra, mert új IP-t kap, az nagyon könnyen megtalálható és javítható hiba lenne. Szerintem azt már javították volna. Az eltelt időből arra következtetek, hogy hardveres problémáról van szó és csak idő kérdése, hogy újrainduljon a szerencséseknek, akiknél még nem tette. Mint írtam is néhányszor, nálam első nekifutásra 30 nap fölötti uptime-ot produkált, igaz, hogy AP módban...

(#1216) __Keskin__ válasza SpongyaBob (#1214) üzenetére


__Keskin__
tag

Nem lenne szabad amiatt újraindulnia. Én pont tegnap kaptam meg a 2. cím megújítást, mert ugye a digi-nél egy hétig kapsz meg egy címet max, amúgy pont akkor volt váltás mikor a netpincért bújtam, de csak 2 másodpercre eset ki a dolog :D

(#1217) Daywalkerke válasza Gubek-Einste (#1212) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Sajna az általad írt AC58U típusnál is elég hasonló gondok vannak, legalábbis a Fórumtopicjában sokan panaszkodnak erre a típusra is, talán ezután az ASUS összes új routerét hanyagolni kell ha ez így folytatódik tovább?

(#1218) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#1217) üzenetére

Még új típus így lehetnek gyerek betegségei, csak most jelent meg, más típusoknál is voltak panaszok az első 1-2 firmware frissítésig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1219) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

USB-n kötöttem rá külső vinyót, de SAMBA-n másolnék és csak 4-5 megabájtal megy LAN-on. Ez normális? 50-60-ra számítottam legalább.

(#1220) Gubek-Einste válasza --Rawlings-- (#1219) üzenetére

Ez normális? 50-60-ra számítottam legalább.
Ez nem egy NAS/szerver, hogy ennyivel menjen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1221) arnd


arnd
senior tag

A legutolsó frissítés óta (csak simán rátoltam, nem volt visszaállítás stb.), 8 nap...
Pedig volt vihar miatt egy rendes áramszünet/túlfesz, mert a modemet újra kellett indítanom.

(#1222) --Rawlings-- válasza Gubek-Einste (#1220) üzenetére


--Rawlings--
tag

Igazad van, nem NAS, de 4-5-nél azért többre számítottam.

(#1223) foolhouse válasza Gubek-Einste (#1218) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Persze, ez így van és így is lesz amíg verseny van a piacon és a gyártók kénytelenek minél hamarabb kiadni a cuccot. Viszont valahogy kezdek egyetérteni azokkal, akik annak idején, amikor vettem ezt a routert, így kommentálták:
- ASUS router?! Nem értem miért kellett az ASUS-nak egyáltalán belevágni a router gyártásba...

Érdekes módon, amikor visszavittem, az eladó dettó ugyanezzel fogadott és azonnal visszakaptam az árát. Nálam router vagy AP téren nem kap újabb esélyt az ASUS. Vannak termékei, amiket használok és elégedett vagyok vele, de a hálózati cuccok nem tartoznak ezek közé.

(#1224) __Keskin__ válasza --Rawlings-- (#1222) üzenetére


__Keskin__
tag

Mert NTFS-el próbálod, linux alá soha nem teszünk NTFS-t :D max ha van kakaó a rendszerben.

Amúgy a múltkor raktam fel ide egy tesztet mennyit tud.
SAMBA SEBESSÉG

Ha 50-100 megával akarsz másolni akkor vegyél Linksys wrt1200ac-t abban egy nagyon erős Marvell Armada cpu van az tud ennyit.
Ezt USB3.0-an tudja esata-n kicsit többet.

[ Szerkesztve ]

(#1225) ittakary


ittakary
nagyúr

az új FW óta szörnyen szar volt a szobámban az 5G jel, folyton szakadozott, alig találta meg a telefonom (iPhone 7 Plus, szokásosan iphoneosan szar wifi modullal)

visszaraktam a 3971-et, most újra jó minden

(#1226) Daywalkerke válasza foolhouse (#1223) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Csatlakozom a véleményedhez, én is több különböző ASUS terméket használtam és mindegyikkel kivétel nélkül meg voltam-vagyok elégedve, de ez az ASUS router nagyon-nagy csalódás volt és a jövőben biztosan nem is fogok ilyen márkájú routert venni, hiszen ha már ennyi (5) firmware-val nem tudják javítani a hibát akkor vagy nem tudják, vagy már ez is megfordult a fejemben, hogy nem is akarják javítani, hiszen a legutolsó firmware-nél csak ennyi van írva:

"ASUS RT-AC1200G+ Firmware version 3.0.0.4.380.4089
Bug fixed
- fix randomly redirect to router login page issue"

(#1227) __Keskin__ válasza ittakary (#1225) üzenetére


__Keskin__
tag

Érdekes. (Nem tudom csináltad-e de mikor felraksz egy firmet érdemes restotre-t csinálni és nem viszarakni a mentést hanem kézzel beállítani, így tuti nem húz vissza semmi szemetet)

Nekem iPhone 6s , asszony iPhone 5s + noti acer (atheros wifi) + macbook (broadcom wifi) +céges noti dell (intel wifi), 5ghz-n hibátlanul megy az új firmel és előtte sem volt baj.
A watch-ok mennek csak 2,4-en de ott sem tapasztaltam hibát.

Daywalkerke hozzászólásához én is csatlakoznék, az ASUS nem a "hálózati eszközeiről" híres attól, hogy mindenki ezt veszi, de csak azért mert rá van írva, hogy ASUS, én sem ajánlom azóta senkinek, egy darabig még nálam is húzza, aztán majd látom, lehet megyek vissza Linksys-re + OpenWRT, vagy megint Cisco ha már szakmában akarok maradni.
Amúgy szétkaptam a kicsikét és nincs is normális árnyékolás az usb-nél micsoda spórolás a teljesítmény rovására.
Kíváncsi vagyok meddig megy újraindulás nélkül tegnap 20 napnál jártam az új firmel, csak véletlen kinyomtam a szünetmentest :( így most újra indul a kísérlet.

[ Szerkesztve ]

(#1228) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Amennyire olvasom, a tapasztalatok azt mutatják, hogy ha az ember visszaviszi a routert garanciába, akkor egy darabig ülnek rajta, aztán visszaadják a pénzt? Iponnál vettem a készüléket, és gondolkodom rajta, hogy visszavigyem, csak kérdés, hogy van-e értelme, mivel nagyon random a hiba előfordulása.

Köszi!
Peti

(#1229) __Keskin__ válasza wopi (#1228) üzenetére


__Keskin__
tag

Én ahogy az ipont ismerem kapsz egy újat :D
De ha 3* vissza viszed kérheted a pénz vissza :D

Ha hibamentes akkor meg hagyd, mert ennyiért meg nem rossz ár/érték arány. (Mondom én aki lehet így is lecseréli :D, de még nálam sem tuti)

[ Szerkesztve ]

(#1230) wopi válasza __Keskin__ (#1229) üzenetére


wopi
aktív tag

Kb 6 éve volt egy Asus routerem, amit szintén az Ipontól vettem. Pár nap használat után be sem kapcsolt, nem reagált semmire. Visszavittem, és kb két hetet ültek rajta, majd hívtak, hogy cserélik. :)

(#1231) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Dillemaba vagyok Asus AC1200+ es Archer C7 kozott .

N18U-rol valtanek de azt olvastam h AC1200-nal vannak meg furcsa ujraindulasok.

Mi a helyzet vele mostanaban?

(#1232) SpongyaBob válasza .Farkas. (#1231) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ha jót akarsz magadnak az utóbbit veszed.. Mondom ezt úgy, hogy szeretem az ASUS-t és most már 10 napja nem indult újra, de a napi többszöri indulgatás idegörlő.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1233) foolhouse válasza .Farkas. (#1231) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Ne ezt vedd, ha nincs benned valamilyen fokú mazochizmus! Nincs tapasztalatom az Archerrel, de TP-Link cuccokkal igen. Azok általában nem a kategóriájuk topjai voltak, de amit tudtak, azt stabilan tudták, bizonytalankodás nélkül. Most is van a környezetemben több OpenWRT-vel felvértezett TP-Link eszköz és nincs rájuk panasz.

(#1234) arnd válasza .Farkas. (#1231) üzenetére


arnd
senior tag

Nem azonos ár kategória a kettő.
Mondjuk ez az újraindulás tulajdonképpen azért részben hiszti.
Speciel az, hogy hetente egyszer újraindul... na bumm.
Érzésre (használatban) atom stabil a cucc, beszórja az egész házat, még a pincét/padlást is, pedig monolit födém van mind két helyen. És ahol gyengébb a térerő ott sem lassú be a hálózat.
Szóval én nem bántam meg a megvételét.
Persze azért örülnék neki ha megszűnne végre a nem irányított restart. :D

(#1235) foolhouse válasza arnd (#1234) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Úgy érted, hogy a router hisztizik és azért indul újra spontán?

Komolyra fordítva a szót, én nem gondolom magam hisztisnek, csak vannak elvárásaim, aminek nem felelt meg ez a router. És itt most nem olyasmiről beszélek, hogy minden egyes specifikált értéket maradéktalanul teljesít. Mondjuk én a hatótávjától sosem voltam hanyattesve. A kínált funkcionalitás valóban elég gazdag, a minőség már kérdéses. Van ami egyszerűen nem működött. A spontán restartokkal járó megbízhatatlanság pedig azt gondolom, hogy nem szorul magyarázatra. Bosszantó és részemről, még egy otthoni használatra szánt routernél megbocsátható. Az "atom stabil a cucc"-ot pedig még a költői túlzásnál is erősebbnek érzem...

(#1236) itg válasza arnd (#1234) üzenetére


itg
tag

Amikor az ember 3-4 ezerért vesz routert, valószínűleg nincsenek túl nagy elvárásai.
Én pl. azért vettem meg anno, mert elég gyakran kell vpn-en bejelentkeznem és munkát végeznem.
És nagyon nem szerencsés, ha egy több csatornás hitelesítés után, néhány órás munkavégzés elvesztése mellett megszakad a kapcsolat. Főleg akkor nem, ha a router hibájából történik.
De az is bosszantó tud lenni, ha filmet néz az ember dlna-n és a tv meg kiírja, hogy megszakadt a kapcsolat.

Egyébként az AC58U sem százas, mondjuk az legalább nem indul újra....

(#1237) fear2


fear2
tag

Sziasztok!

Épp router csere előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni,mert már végképp nem tudom milyen routert válasszak. :(
Mindegyik routeres topikban olvasok jó és rosszat, de sajnos nem tudom leszűrni,hogy melyik a használhatóbb.
A jelenlegi routerem egy Asus RT-N12+,ezt szeretném cserélni (gyenge wi-fi hatótáv, 1-2 naponkénti net ledobás miatt).

A két kiszemelt:

ASUS RT-AC1200G+/EU/13

TP-Link Archer C8 AC1750 Router 3x3MIMO Dual-Band

Elolvastam ezt a topikot és a kezdeti lelkesedésem hamar letört a sok problémáról szóló hozzászólás után.

Amire én szeretném használni, illetve az igények:

-A legfontosabb, hogy egy 53 m2-es panellakásban kellene használható wi-fi-t szolgáltatnia. (Mellékelek egy alaprajzot,ahol a csillag jeöli a router helyét. Természetesen a konyhába nem 4K stream-re lenne szükség, csupán telefon/tablet böngészésre, de a jelenlegi routerrel nem jut el odáig a jel.)

-Szeretnék csatlakoztatni rá egy külső winchestert, amire számítógép nélküli file megosztást (tor**nt :D ), illetve tv/mobilok/tablet/xbox(/wii) felé wi-fi-n és kábelen történő film (HD és 3D is) lejátszást, tárhely kiszolgálást (fotók, zenék, stb) szeretnék.

- Közeljövőben IP kamera is csatlakozna hozzá wi-fi-n keresztül.

- Később remélhetőleg xbox one-t is ki kellene szolgálnia.

- Felhő tárhely elérés nem szempont, bár lehet hogy később az is jól jön.

Melyik routert ajánlanátok ilyen igényekre? (Esetleg a fenti kettőn kívül is)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1238) Gubek-Einste válasza fear2 (#1237) üzenetére

A folyamatos újraindulgatások miatt az AC1200G+ nem ajánlott és nincsen benne letöltő kliens sem.
Inkább ITT kellene ezt intézni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1239) __Keskin__ válasza itg (#1236) üzenetére


__Keskin__
tag

Láttam, hogy szereztél egy AC58U-t rábukkantam a csoportra :D
Ott meg úgy tűnik 5ghz-baj van? Legalább is azt olvastam ott is és külföldön is.
Érdekesek ezek az ASUS routerek, ha nem merlin vagy tomato van rajta akkor csak a panaszt hallom róluk, mondjuk ez máshol is igaz, én 5 év először most használok gyári szoftal routert eddig mindig Openwrt-volt és sosem volt bajon, de persze most fura módon megjavult a router.
Látom a CPU-ja is harmat gyenge hiába a 4 mag, sajnos sokan bedőlnek a marketingnek (ezt nem rád írom :D) nem tudják, hogy nem a cpu-tól függ benne a nat-olás azt mert csak cpu erőből nem tudná kitolni, valamint nem igazán szokták leoptimalizálni a gyártók a firmet több szálra csak így több pénzt tudnak elkérni érte, ez inkább a custom firm használóknak fontos, ott ér valamit az erősebb cpu és a több mag.
(ha valaki nas-nak és torrentnek akarja használni a routert ott még számíthat, de én azt mondom, hogy inkább vegyen mellé egy raspberry-t sokkal jobb erre a célra, főleg ha torrent kell, esetleg a Linksys wrt-k amik nas-nak is jók mert arra speciálisan erre fejlesztett cpu van és nem utolsó sorban Openwrt dev eszköz.)
Persze én azt mondom még akkor is, hogy a router az router és nem média szerver.

(#1240) itg válasza __Keskin__ (#1239) üzenetére


itg
tag

Jaja. Alapvetően nem olyan rossz cucc, annyi bajom van vele, hogy win 7 alatt lassan csatlakozik az 5Ghz-es wifi-re.
Illetve most vettem észre, hogy a telómon néha megszakad a wifi.
Még nyomozok a témában, közel sem biztos, hogy a router a hunyó.
(más telefonok és win 10 alatt még nem volt vele gond)

A hatótáv nagyon hasonló az 1200-ashoz, talán még jobb is.
CPU terhelés 1-2% körül van, igaz csak snmp-t raktam rá, hogy figyeljem az állapotát.

Én a memóriától tartottam inkább, de még azzal sem volt gond az elmúlt 12 napban.

(#1241) __Keskin__ válasza itg (#1240) üzenetére


__Keskin__
tag

Igen akkor lehet win7 alatt a driver lehet a ludas. csapass fel arra is win10-t :D ha csak nem akadályoz valami program működést.
Arra amúgy kíváncsi vagyok hogy a 1200 miért volt titkosítva (This device was under short-term confidentiality, but that expired 05/28/2016) mondjuk a Broadcom chip is vadi új benne olcsóságra kihegyezett középkategóriás ac soc arm alapon amiről kb megint minden infó titkos és csak ebben az egy eszközben volt szerelve.

(#1242) csixy válasza fear2 (#1237) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
Én a routert a két zölddel jelölt hely egyikére próbálnám telepíteni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1243) ittakary válasza csixy (#1242) üzenetére


ittakary
nagyúr

közlekedő is jó lehet, hiszen valószínűleg ott jön be a netkábel a lakásba

(#1244) FreedomHUN válasza fear2 (#1237) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

csixynek igaza van a hallba tedd. Ugyan ilyen lakásban lakom, a konyhában már csak 1-es a jel vagy megszakad, semmit nem tudsz vele streamelni, Durván 4 betonfalon kell átmennie. Nekem 2 darab router van, az egyik az általad megjelölt ponton, a másik meg a bejárati ajtó felett. (ott van a 1200+) így le van fedve a lakás wifin 100+ megabittes nettel.

[ Szerkesztve ]

(#1245) --Rawlings-- válasza __Keskin__ (#1224) üzenetére


--Rawlings--
tag

Köszönöm az infót. Végül vettem egy NAS-t, mert régi vágyam volt már, hogy legyen rendes DLNA+torrent+samba, elfogadható sebességen. Azon a vinyók meg mindenképpen EXT-ben fognak menni.

(#1246) __Keskin__ válasza --Rawlings-- (#1245) üzenetére


__Keskin__
tag

Nagyon szívesen, örülök, h segíthettem.
Azzal nem lesz bajod a másolási sebességgel lan-on, max a torrent akasztja meg és a lan-on másolás egy időben, persze az erősebbek már azt is elbírjál amik intel atom (n3150 és hasonlók) alapúak.

(#1247) --Rawlings-- válasza __Keskin__ (#1246) üzenetére


--Rawlings--
tag

:)

Most egyelőre egy NSA326-ot vettem, mert 25 volt akcióban. Később, ha lesz több időm, akkor építek alacsony fogyasztású fél-passzív mini szervert. G3260T CPU-al (35W TDP), főleg torrent, meg PLEX (transcodolással, most még nem kell ez azért mertem ezt a sima nast megvenni). Sztem nem sokkal fog többet zabálni átlagban, mint egy atom, vagy n-es.

(#1248) arnd válasza fear2 (#1237) üzenetére


arnd
senior tag

Esetleg az antennára rakhatsz ilyen vitorla szerű, sugárzót, amivel irányítottá teheted. Azzal "elszólhat" a konyháig...

(#1249) arnd válasza --Rawlings-- (#1247) üzenetére


arnd
senior tag

35W proci TDP azért nem egy nagyon baba érték...
Valami modernebb atomos cuccal jobban járnál.

(#1250) --Rawlings-- válasza arnd (#1249) üzenetére


--Rawlings--
tag

Igen, csak az meg nem fog nekem 1080p-t transcodolni. Nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.