Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) badly85 válasza Jim74 (#450) üzenetére


badly85
csendes tag

Valamivel gyengébb a jel, de tomato vagy merlin firmware-el lehet állítani a jelerősseget! Én meg nem próbáltam. Nekem jó a gyári.;)

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#452) Jim74 válasza badly85 (#451) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát ez nem jó hír :(

(#453) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ezt a routert lehet range extenderként használni (repeaterként)?

(#454) goccer válasza gecsoz (#447) üzenetére


goccer
aktív tag

30 másodperc is komoly hajtépést okozna online játéknál, de a kapcsolat újrafelépítésével ez az idő nekem van amikor 5 percre nyúlik, kábelen, diginettel. Napi többször 5 perc meg bárhogy nézzük rohadt irritáló...

@Jim74: AP és Bridge módot tud.

[ Szerkesztve ]

(#455) punk17


punk17
aktív tag

Megint kaptunk új firmware-t :) De ahogy látom, nem sok mindent javítottak benne :(

FW_RT_AC1200G+_30043803865.ZIP

ASUS RT-AC1200G+ Firmware 3.0.0.4.380.3865
- Adding HK sku, default enable IPv6
- Fix disconnection issue

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#456) Jim74 válasza punk17 (#455) üzenetére


Jim74
nagyúr

De legalább dolgoznak vele... :U

(#457) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen routert, megmondom őszintén nem olvastam utána a típusnak (gondoltam ezekkel nem igen van sok gond), specifikációt tekintve nagyon jónak tűnik, de visszanézve, hogy mennyi gond van vele kicsit tartok tőle, hogy esetleg nálam is előjönnek a gondok de majd meglátjuk. 1234-as végű fw volt rajta, feldobtam rá egyből a 3310 végűt, a legfrisebbet nem mertem. :DDD

Viszont lenne egy kérdésem:

Telekomos vagyok, korábban a Cisco HGW-t használtam WiFi routerként, az Asust teljesen automata módban kezdtem használni, adott a Cisco neki DHCP-n egy belső IP-t, tökéletesen megy a net, "Wireless router" módban használom. Cisco-n nem variáltam semmit, IPTV-k a ciscora vannak rádugva. Szerintetek jó így vagy érdemes másként beállítani?

Semmi bajom vele így egyenlőre.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Deep Purple 128GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#458) SpongyaBob válasza heidrich (#457) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Ha ez megnyugtat, eddig nekem egyszer sem indul újra magától a cucc, 3 hete van meg :) A 3310 volt fent és ma pedig feltettem az újat :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#459) Gubek-Einste válasza heidrich (#457) üzenetére

Tedd inkább AP módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#460) B-L-A-C-K válasza SpongyaBob (#458) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na, lehet fellököm akkor én is, nekem még az van rajta amivel vettem több hónapja. Újra be kell állítani mindent vagy megjegyzi az előző beállításokat?

Szerk:

Most nézem magyar oldalon van egy mai napon kiadott is:

Verzió 3.0.0.4.380.3865

Na rá is megyek...:)

[ Szerkesztve ]

(#461) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#460) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja jó, látom elég old vagyok, már volt téma... ;]

(#462) SpongyaBob válasza B-L-A-C-K (#460) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én nem állítottam be semmit. Újraindult (megszakítva ezzel 3 hetet ;] ) és kész onnan folytatta ahol eddig :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#463) B-L-A-C-K válasza SpongyaBob (#462) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, közbe látom, fel is rakta, kíváncsi leszek hogy viselkedik majd.

(#464) Jim74 válasza SpongyaBob (#458) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem volt, hogy 25 napot elment folyamatosan, majd utána 3 napig újraindult naponta egyszer. Most megint 4,5 napja megy folyamatosan. Nem tudok az okára rájönni. A használati szokások nem változtak. Már a környezeti hőmérsékletet is vizsgáltam, de azzal sem volt összefüggésben...
Arra tudok gondolni, hogy a net felől jön valami adat, vagy csomag, amitől restartol...

(#465) bozsozso


bozsozso
őstag

Nekem először 2-3naponta újraindult, de most futom a 2. 15napos etapot. Először 15 nap után indult újra most pár óra múlva elérem a 16 napot. Nem tudom mi miatt, mert szokásaim nem változtak. Nekem most a 2356-os firm van fent. Lehet bejáratós a kicsike.

(#466) edari


edari
őstag

Én beállítottam a reboot scheduler-t, így önmagától soha nem indul újra. Csak hajnali 3-kor, akkor meg senkit nem zavar (de ez ugye már ütemezett újraindulás).

(#467) e-newsee válasza edari (#466) üzenetére


e-newsee
addikt

És a 24 órás LAN party? ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#468) edari válasza e-newsee (#467) üzenetére


edari
őstag

5 perc szünet mindenkinek kell. :DDD

(#469) SsPL711


SsPL711
őstag

Feltettem én is az új fw-t. Kíváncsi leszek az eredményre. Nekem most egy sárga felkiáltó jel villog a jobb felső sarokban, hogy a wan címem nem tűnik wan címnek és egyes dolgok nem fognak működni emiatt. Telekomos cisco mögött van az asus.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#470) Gubek-Einste válasza SsPL711 (#469) üzenetére

Ez azért van mert NAT-olt címen van a router, tedd át az Asus-t AP módban, vagy ha nincsen IPTV előrefizetésed akkor kérd a Cisco-ra bridged módot, vagy ne foglalkozzál vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#471) SsPL711 válasza Gubek-Einste (#470) üzenetére


SsPL711
őstag

Korábban beszéltünk róla.
Az ASUS-t szeretném ugyan úgy használni, mint korábban a TP-Linket, Cisco modem mögött.
A cisco-nak a tűzfalát nem tudom használni, mert akkor az IPTV nem jön át, ezért lenne jó, ha az ASUS nem rinyálna e miatt is, direk fix IP-t használok a WAN porton is és használnám az ASUS firewall-t, ezért nem rakom AP-ba, mert akkor azt is buktam.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#472) Intruder2k5 válasza SsPL711 (#471) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi gond ezzel, talán csak egy dolog van amit elbuksz ezáltal, hogy az ASUS router nem képes DDNS címet frissíteni így. Ha ez nem gond, akkor maradhat.

(#473) ittakary válasza edari (#466) üzenetére


ittakary
nagyúr

Na ezt én is meg fogom csinálni :)

sima alap szoftver tudja ezt?

(#474) Gubek-Einste válasza ittakary (#473) üzenetére

Mivel nincsen a router-re CFW így a gyárival kell mindent megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#475) SsPL711 válasza ittakary (#473) üzenetére


SsPL711
őstag

Tudja.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#476) ittakary válasza edari (#466) üzenetére


ittakary
nagyúr

nos, sikerült :) én 2 naponta újraindulásra állítottam

(#477) edari válasza ittakary (#476) üzenetére


edari
őstag

Nekem is úgy van. Kivéve a hétvége, mert ott 3 nap. :)

(#478) Jim74


Jim74
nagyúr

Kezdek arra gyanakodni, hogy az újraindítást az okozza, hogy az ISP küldő IP címet ad.
Pl. ma hazajöttem a munkából és idejöttem a PH fórumra, akkor be kellett jelentkeznem, pedig úgy léptem be legutóbb a PH-ra, hogy korlátlan ideig...., stb. bejelöltem. Ennek ellenére, amikor korábban IP címet váltott a szolgáltató, akkor újra be kellett mindig jelentkeznem.
Ránéztem a router system logjára és naná, hogy tegnap kb. ilyenkor újraindult...

(#479) Intruder2k5 válasza Jim74 (#478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Naná, hogy azért kellett ma újra bejelentkezned, mert átálltunk HTTPS kapcsolatra. :)

(#480) Jim74 válasza Intruder2k5 (#479) üzenetére


Jim74
nagyúr

Észre sem vettem :DDD

De máshova is újra be kellett jelentkeznem... :U

(#481) bozsozso


bozsozso
őstag

Meg döntötte a router az üzemidő csúcsomat. 18 nap :C

(#482) Failure


Failure
csendes tag

3310 után nálam is stabilabb lett, de azért néha véletlenszerűen még mindig eldobja magát. Ma is épp megtette, úgyhogy most kalandvágyból én is felpattintottam a legújabbat, meglátjuk mi lesz. ;)

(#483) e-newsee


e-newsee
addikt

Nálam a FW frissítés előtt épp 3 napnál járt az üzemidő. De mivel előtte hetek óta nem néztem, fogalmam sincs, átlagban miket produkál. Eddig még nem okozott gondot, de nem bánnám, ha ez is javulna az újjal.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#484) foolhouse válasza bozsozso (#481) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Ez azóta 19-nél tart, vagy 18 a rekord és újraindult?

(#485) bozsozso válasza foolhouse (#484) üzenetére


bozsozso
őstag

18 :(((

(#486) SsPL711


SsPL711
őstag

Most indult újra ez a nyavajás ócskavas.
Legújabb fw-el. :((
Lehet átrakom AP módba.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#487) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Én 4 napja raktam fel a legújabb szoftvert, nem voltam itthon 3 napot, és most látom 20 órája újra indult, úgy hogy semmi nem használta.

(#488) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek után kíváncsi leszek rá, hogy ha megjelenik rá mondjuk a Tomato, azzal jó lesz-e, vagy esetleg valami hardverhibáról van ott szó, és ezért nem tudja az ASUS sem orvosolni a hibát.

(#489) foolhouse válasza B-L-A-C-K (#487) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Nekem kicsivel többet bírt az új firmware-rel, mint 3 napot, aztán ma hajnalban újraindult. A legrosszabb a dologban, hogy az újraindulás után nem volt internet kapcsolat. Bármilyen oldalt akartam betölteni, mindig a router bejelentkezési oldalát hozta be. Végül azon bejelentkezve sikerült rebootolni és lett internet. Mindenesetre ezzel betelt a pohár, délután felkonfigurálok egy régi TP-Linket a helyére aztán megy a szervízbe. Ha visszaküldik, az is megy vissza 1 nap múlva, amíg vissza nem adják a pénzemet. Nem adok több esélyt ennek...

(#490) SsPL711 válasza foolhouse (#489) üzenetére


SsPL711
őstag

Igazad van, lehet én is ezt fogom csinálni.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#491) B-L-A-C-K válasza foolhouse (#489) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én pont azért adtam el a WDR3600-ast mert ugyan ezt csinálta, azaz hogy elment a net és csak manuálisan tudtam visszahozni újraindítással, ennél szerencsére mindig visszajön magától, ha ez is elkezdi biztos lecserélem én is.

(#492) foolhouse válasza B-L-A-C-K (#491) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Ezt írták az új FW-ről:

ASUS RT-AC1200G+ Firmware 3.0.0.4.380.3865
...
- Fix disconnection issue

Nálam ezzel a firmware-rel lett kapcsolódási probléma elég fixen, ami eddig nem volt...

(#493) B-L-A-C-K válasza foolhouse (#492) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is ez van fent, de nem csinálta még olyat mint neked.

(#494) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Na most először - 3 hét után - nekem is újraindult.. de ezt csak úgy vettem észre hogy beléptem és megnéztem mivel nem voltam itthon. Azért ezzel tényleg kezdhetnének már valamit..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#495) Jim74


Jim74
nagyúr

Az alábbi fórum alapján az AC68U-nál is voltak ilyen újraindulási problémák és egyértelműen a firmware okozta (ha jól vettem ki a hozzászólásokból).

[link]

Ez alapján remélem, hogy javítani fogják ennél a típusnál is.

(#496) bema


bema
csendes tag

Üdv!
Router vásárlás előtt állok, szerintetek az ismert problémákkal együtt is megéri befektetni az AC1200G+-ba, vagy nézzek másik modell után? Illetve van valakinek tapasztalata, hogy USB-s HDD-t rákötve mennyire stabil sebességet produkál? DLNA-hoz kéne hálózati meghajtónak, lehet erre valami dedikált megoldás jobb lenne, de egyelőre megelégednék, ha így is működne.

(#497) Daywalkerke válasza Jim74 (#478) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nekem is hasonló a véleményem, mert nálam azóta (július vége óta) nem adott a szolgáltató új IP címet mióta megvettem ezt a routert és azóta nem is indult újra egyszer sem, úgyhogy részemről jó vételnek tartom, mert az eddigi 3 antennás TP-Link routerem jó ha elbírt egyszerre 5-6 rá csatlakozó készüléket, míg ez az Asus router volt, hogy 12 egyszerre rá csatlakozó készüléket is gond nélkül kiszolgált.
A legjobban a Vendég internet rész tetszik benne, hogy ha ezt adom meg a vendégeknek akkor nem kell parázni, hogy hozzáférnek a router admin felületéhez, ez egy zseniális találmány.

(#498) e-newsee válasza bema (#496) üzenetére


e-newsee
addikt

Nálam pl egyszer sem zavart be eddig, hogy újraindult. Gondolom, aki sokat játszik online, ott nagyobb a kockázat, hogy pont akkor... De az is tény, hogyha egyszer jön hozzá egy értelmes FW, akár gyári, akár custom, akkor biztos, hogy jó kis szerkezet lesz.
Viszont, ha nagyon nem bízol benne, akkor az AC55U pl nagyon stabil az itt leírtak alapján, és emagon most ugyanúgy 24k. Vagy a TP-Link Archer C5.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#499) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Tudna nekem segíteni valaki?
Nekem is ilyen routerem van (bár ne lenne), a legutóbbi fw vel a kifagyások megszűntek viszont egy olyan probléma fennáll, hogy pár óránként ezt írja ki a NAS:
A rendszer észlelte, hogy az Ön DNS-kiszolgálója nem tudja feloldani a gazdagépeket, ezért elképzelhető, hogy néhány alkalmazás nem működik megfelelően.
Konkrétan a transzmission nem működik csak pár óráig, utána kiírja, hogy nem tud csatlakozni a trackerhez.
De ha újraindítom a routert akkor minden frankó max fél napig.

[ Szerkesztve ]

(#500) foolhouse válasza Daywalkerke (#497) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Ezt cáfolja az a tény, hogy nálam az ISP gateway-e mögé téve (állandó IP címmel) is produkálta az újraindulásokat. Ami azt illeti, a legújabb firmware-t felinstallálva kicsit kiszámíthatóbban csinálja és 2-3 napnál sosem megy tovább egyfolytában...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.