Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) FreedomHUN válasza bozsozso (#900) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Jaaaahh. Csak a bejegyzés jelenik meg a logban. Személy szerint ha nincs hiba, szakadás, akkor nem foglalkoznék vele. Bármitől lehet.

(#902) __Keskin__


__Keskin__
tag

Sziasztok!

Már rég óta tervezem, hogy megveszem ezt a routert és kipróbálok egy ASUS-t (remélem nem bánom meg, hogy elárultam a Linksys-t, főleg, hogy nem a WRT1200AC-re cseréltem :) ) olyan jókat olvastam itt tőletek, hogy úgy döntöttem mától beszállok én is a béta tesztbe :)
Sajnos még nincs Tomato, vagy Openwrt így gyárival megy.

Gyárilag : 3.0.0.4.380.1234 egyből 3.0.0.4.380.3971-re frissítve (utolsó legfrissebb)
Gyári 12volt 2A adapter szünetmentesbe kötve.
Router mód, IPv4 + IPv6 PPPoE Digi, wifi 2,4/5GHz, meg port átirányítások, minden más DDNS, OpenVPN, Torrent, SAMBA stb a szervereimen futnak.

Kíváncsi vagyok mikor kezdődik a híres újra indulgatást.

Mint hálózatos nem vagyok egy nagy wifi párti így a fontos dolgaim kábelen vannak, de a wifinek pozitív, hogy a konyhában is kitolják a mobil eszközeim a 200/100-as netet (1 fal, 6 méter ) smb-re is beugrott a 370 Mbits/sec.

(#903) Multibit válasza __Keskin__ (#902) üzenetére


Multibit
veterán

Te is jó modellel kezded az ismerkedést :DDD Vannak az Asusnak stabil típusai is ;)
Miért a nagy Belkin-rajongás? Mit tud egy mai Linksys szoftver?

(#904) __Keskin__ válasza Multibit (#903) üzenetére


__Keskin__
tag

Az RT-AC68U is ki volt szemelve, de úgy voltam vele ha nem jön be akkor ne 50ezres routerral bukjak, igaz ott lett volna custom firm a gyári helyett :D
Ezt meg majd meglátjuk, ha még hibás is a firm kiforrhatja magát.

(#905) #95590400 válasza __Keskin__ (#904) üzenetére


#95590400
törölt tag

akkor miért nem az AC56U? pl. tomato van rá, igaz, nem külső antennás.

[ Szerkesztve ]

(#906) Multibit válasza #95590400 (#905) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom azért, mert már nem kapható (csak használtan).

(#907) __Keskin__ válasza #95590400 (#905) üzenetére


__Keskin__
tag

Éppen elérhető még újonnan is.
De igen, kicsit zavar a beépített antenna.
Tény 2,4Ghz-en jobb mint a ac1200, de 5GHz-n fordul a helyzet, én meg már csak 5GHz-et használok.
Valamint hiába a 2 magos cpu majdnem 3 év eltérés van közöttük, így ha nem használ valaki torrentet és egyéb dolgot routeren ami szerintem hülyeség, teljesen felesleges és a lan és nat sebesség és a ac1200-irányába húz.
ac56u vs ac1200

[ Szerkesztve ]

(#908) __Keskin__


__Keskin__
tag

LOG SERVER
Annak aki szeretné a router logjait máshol is tárolni annak csináltam egy kis leírás én ezt használom már régóta egyéb eszközökön, így ha újra is indul vagy bármi történik a syslog megmarad, ebből bármikor vissza lehet nézni mi történt esetleg mikor indult újra stb.

Ehhez rsyslog-ot használok

Router beállítás:
administration/system fülön írjuk be a syslog szerver címét.

Telepítés és beállítás Linux eszközön:

apt-get update
apt-get install rsyslog

Miután felment az rsyslog létre kell hozni a log file-t, oda ahova tetszik (én a nas-t használom erre)

touch /mnt/WD/router_log/RT-AC1200.log

Ha ez megvan engedélyezzük az 514-es portot az rsyslog configban

nano /etc/rsyslog.conf
A következő soroknál ki kell venni a #-t

# provides UDP syslog reception
$ModLoad imudp
$UDPServerRun 514

# provides TCP syslog reception
$ModLoad imtcp
$InputTCPServerRun 514

Ha ez is kész létre kell hozni a config file-t

/etc/rsyslog.d/ ez után .conf kiegészítéssel létre kell hozni egy file-t
nálam ez a következőképpen néz ki, majd beleírni a következőket:
nano /etc/rsyslog.d/asus.conf

$template NetworkLog, "/mnt/WD/router_log/RT-AC1200.log "
:fromhost-ip, isequal, "192.168.1.1" -?NetworkLog
& ~

(bele kell írni a log file elérési útját valamint, a router címét)

Ha mindennel megvagyunk akkor rsyslog újraindítás

service rsyslog restart

Csinálhatunk hozzá logrotate-et de ezt nem írom le, aki akar csinál.

A következő paranccsal tesztelhetjük ha valami bejegyzés történik (legegyszerűbb ha belépünk ssh-n, vagy módosítunk valamit a routerben)
tail -f /mnt/WD/router_logRT-AC1200.log

[ Szerkesztve ]

(#909) bozsozso válasza FreedomHUN (#901) üzenetére


bozsozso
őstag

Visszaraktam az előző fw-t és már nincsenek a bejegyzések. Viszont most tapasztaltam, hogy az órája viszont nem jól jár. 1 órával mutat kevesebbet pedig az időzóna is jól van beállítva.

(#910) foolhouse válasza __Keskin__ (#908) üzenetére


foolhouse
csendes tag

El kell, hogy szomorítsalak... Én is így próbáltam rájönni az újraindulások okára, de semmi ráutaló dolgot nem logolt, csak egyszerűen újraindult. Több újraindulás előtti logfájlban is kerestem a korrelációt, de nem volt semmi közös. Vagyis csak az, hogy gyanús jel nélkül egyszercsak rebootol...

(#911) itg


itg
tag

No, 7 nap után újraindult ez a xar.
Ma szétkaptam, holnap jön érte a futár.
2 kérdésem lenne:

1) az asus ddns-ét nem tudja valaki, hogyan lehet beállítani nem asus routeren?
(addig a TP-LINK-et használnám, míg visszaküldik)

2) valaki kapott már vissza a garis ügyintézésből csereként jól működő (új) 1200-as routert?

Köszi előre is.

(#912) __Keskin__ válasza bozsozso (#909) üzenetére


__Keskin__
tag

Azért mert a kis szemét nem jól veszi le netről, a téli nyári időszámítást, inkább kézi beállítós, állítsd át te, hogy mikortól legyen téli nyári, igaz nem a legpontosabb de így már jó lesz az idő, pl mint ahogy nálam :D

És használj magyar ntp szervert hu.pool.ntp.org, nem számít csak ezt 1-2ms alatt éri el a másikat meg 100-200, mert én adok az ilyenekre is :D
A WAN connection: DNS probe failed, nálam csak addig van két alkalommal amíg nem áll fel a pppoe, nem konfigoltál el valamit, stabil a neted, net kábel?

[ Szerkesztve ]

(#913) __Keskin__ válasza foolhouse (#910) üzenetére


__Keskin__
tag

Majd kiderül mi lesz, tegnap óta megy 18óra :D nem sok igaz, de eddig nem volt vele semmi baj, stabil, egész nap be voltam logolva vpn-en otthonra.

(#914) bozsozso válasza __Keskin__ (#912) üzenetére


bozsozso
őstag

Eddig nem volt gondom az idővel és nem állítottam semmit rajta. Tuti biztos, mert a gyerek jelez ha időben nem tud netezni. Ma ez történt ezért láttam, hogy nem jól jár az óra. Biztos nem konfigoltam el, mert igaz nem jó, de nem volt gyári beállítások visszaállítása. Most, hogy visszaálltam az előző fw-re azóta nincs töb dns probe failed.

(#915) __Keskin__ válasza itg (#911) üzenetére


__Keskin__
tag

Nem tudod az asus-t használni tp-linken.
Helyett ha tűz oltás kell, regizz be ide NO-IP ezt tudja a tp-link alap szoftvere, de az asus-is.
Ingyenes 3 domaint kapsz, annyi, hogy 30 naponta megkell "erősíteni" a domaint, de arról egy héttel előtte jön email.
Amúgy én ezt használom, itt van ipv6- is DuckDNS, de ezt egyik gyáriban sem fogod megtalálni vagy custom vagy egyéb eszközzel lehet használni de elég széles körben, 5 domain jár és nem kell xarakodni vele :D

[ Szerkesztve ]

(#916) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Oct 18 19:23:52 WAN Connection: DNS probe failed (1/2)

Nekem is írja, de nem kell vele foglalkozni. Tapasztalat, hogy telekomos DNSt beállítva írja a legtöbbet, de a google val is, viszont a symantec DNS el nem írja, viszont azzal meg az órát nem állítja be.

A stabilitásról
Ha Lan-- DHCP-- DNS szervernél a 8.8.8.8 at és a WAN DNS szerver 1-2 nél a telekom DNS ét használom, stabil és nem indul újra.
Viszont ha a utóbbinál átírom a google ra (8.8.8.8 és 8.8.4.4.) onnantól kezdve nem stabil és néha újraindul.

Symantec DNS el szintén stabil volt.

[ Szerkesztve ]

(#917) Intruder2k5 válasza Dareiosss (#916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerintem puszta véletlenek voltak. Félre ne értsd, nem kétségbe vonni akarom amit írtál, én elhiszem, hogy ezt tapasztaltad, de szerintem egyrészt a rövid tesztidőszakoknak, másrészt a véletlennek is betudható, hogy melyikkel indult újra, és melyikkel nem. Volt itt más is akinek ment 15-20 napot egyhuzamban, esetleg mindegyik beállítással tesztelted Te is ennyit? Röviden, én nem hiszem, hogy a DNS szervernek köze lenne az újraindulási problémához, ez elég nonszensznek hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#918) Dareiosss válasza Intruder2k5 (#917) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Semmi gond, igen a véletlenek is közre játszhatnak. 20 napot ment amire azt mondtam hogy stabil, a symantec amit te ajánlottál pedig 10 napot. A google már 1 nap után eldobta, és sokáig azt is használtam amikor megvettem, rendszeresen újraindult. De sajnos tény hogy attól még a szerencse is közrejátszhatott. Most megint telekomos DNSt használok, ha újraindul szólok.
Amúgy az egész nonszensz, hogy újraindul :W
Ahogy látom már mindenki mindennel próbálkozik, én csak gondoltam leírom a tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#919) Intruder2k5 válasza Dareiosss (#918) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, és elég elkeserítő, hogy még a custom fw-k is lassan készülnek rá, ha egyáltalán készülnek, mert már sokkal későbbi asus modellekre is van tomato, dd-wrt, erre meg csak ígéret, semmi más.

(#920) itg


itg
tag

__Keskin__
Nem tudod az asus-t használni tp-linken.
Helyett ha tűz oltás kell, regizz be ide NO-IP ezt tudja a tp-link alap szoftvere, de az asus-is.

Köszi, ismerem én ezeket. Csak reméltem, hogy nem kell DNS módosítást kérnem, mert mikor megérkezett a router átrakattam mindenem az asus-os DDNS rendszerre....De még kicsit bogarászok, hátha meg lehet hekkelni, macerás visszaállni no-ip-re.

Dareiosss
Symantec DNS el szintén stabil volt.

Nekem ezzel is újraindult, többször is. :(

(#921) __Keskin__ válasza Intruder2k5 (#919) üzenetére


__Keskin__
tag

Ezeket mindig ki kell kapcsolni semmi értelme egyiknek sem csak a szívást hozzák, akinek ez nincs és újra indulgat az kipróbálhatná de amúgy is javaslom a kikapcsolását.

Qos Traffic manager / Qos ----> Enable Qos off
WAN / Internet connection ----> Enable UPnP no (ez amúgy is bullshit, nem biztonságos a használata és tud elég szép szopást okozni)

Nálam két napja van használatban, azóta atom staibil, de még nem kopogom le ha 30 nap után is ezt mondom akkor örülök.
Amúgy RT-AC66U, RT-AC68U, RT-AC87U re is hallottam már panaszt.

[ Szerkesztve ]

(#922) Dareiosss válasza __Keskin__ (#921) üzenetére


Dareiosss
senior tag

UPnP t én is kikapcsoltam már rég, de google DNS el akkor is újraindult.

Én az UPnP re fogtam, hogy a torrent instabil volt a nason, mert ahogy kikapcsoltam többet nem szarakodott a kapcsolat a trackerel.

[ Szerkesztve ]

(#923) __Keskin__ válasza itg (#920) üzenetére


__Keskin__
tag

El kell keserítselek, sajna nem lehet összehozni amit akarsz, én azt mondom, hogy érdemesebb egy szélesebb körben használhatót alkalmazni pont ezért. Én a DUCKDNS-ot ajánlom ennél jobb ingyenes nincs és ráadásul kezeli az ipv6-t is amit kb még senki főleg az ingyenesek

(#924) __Keskin__ válasza Dareiosss (#922) üzenetére


__Keskin__
tag

Na lehet kipróbáljam a Google DNS-t :), hogy nálam okoz-e majd ilyen anomáliát.
Alapban a digi-t használom, mert mikor legutóbb teszteltem gyorsabb volt lekérésre a google szerónál főleg külföldre.

(#925) Dareiosss válasza __Keskin__ (#924) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Már én is a telekomot használom.

[ Szerkesztve ]

(#926) __Keskin__ válasza Dareiosss (#925) üzenetére


__Keskin__
tag

Te pl melyik firmet használod, mikor kezdet először és milyen sűrűn csinálja?
Áram stabil? Mert pl ha látszólag nem megy el az áram de van egy kicsi nagyobb ingadozás akkor okozhat hasonlót vagy pár microsekundum szakadás is.
Nekem gyakran jön ups-ből mail ezért is van minden eszköz a szünetmentesben.

[ Szerkesztve ]

(#927) Dareiosss válasza __Keskin__ (#926) üzenetére


Dareiosss
senior tag

3971 eset és szünetmentesen van a modemmel és a NAS al együtt.

(#928) itg válasza __Keskin__ (#923) üzenetére


itg
tag

bakker, úgy néz ki igazad van.
ha tegnap megnézem a wps kódomat, működne...(nvram get secret_code)

itt a script hozzá :(

(#929) __Keskin__ válasza itg (#928) üzenetére


__Keskin__
tag

Ezt a kódot te is legenerálhatod, mert az asus mac-je van összegenerálva a wps kóddal (elviekben).
Amúgy egész hackelhető, egy opwnwrt, van bármi linux eszközről :D
Próbáld meg ezt, neten az asus rengeteg mac-et ír ki leírásokban és össze lehet generálni, én ezt találtam ha nem jó keresgélj tovább :D.
74:d0:2b:64:f3:30
66158561
WPS Pin Generator
"Hack the Planet! :)) "

[ Szerkesztve ]

(#930) itg válasza __Keskin__ (#929) üzenetére


itg
tag

új reghez biztosan jó, de nekem meglévőre van szükségem.
de kipróbálom, köszi

(#931) __Keskin__ válasza itg (#930) üzenetére


__Keskin__
tag

Nincs mit!
Amúgy jogos, elfelejtettem, hogy a sajátod kell :DD , hívd fel a szerviz-t, hogy baromira kellene egy két infó a routerből :DDD

[ Szerkesztve ]

(#932) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Egy kérdés, lehet más számára egyértelmű, de nekem nem. Ugyanaz-e az alábbi két változat.

1. Gyári beállítások visszaállítása után újra beállítom a routert
2. Gyári beállítások visszaállítása után visszatöltöm az elmentett beállításokat

(#933) Jim74 válasza bozsozso (#932) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Ha firmware-t is cserélsz, akkor a kézzel beállítás javasolt.

(#934) bozsozso válasza Jim74 (#933) üzenetére


bozsozso
őstag

Ja igen, ezt nem írtam, hogy fw csere után. Miért az a javasolt? Mit csinál másképpen? Vagy esetleg olyan beállításokat is felülír ami alapból jobb az új fw-ben mint alapbeállítás?

(#935) Gubek-Einste válasza bozsozso (#934) üzenetére

Gyári beállítás visszaállítást azért csinálunk, hogy az esetleges hibákat kiküszöböljük így a korábbi beállítások visszatöltésével pont ezt vesztjük el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#936) bozsozso válasza Gubek-Einste (#935) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm mind a kettőtöknek.

(#937) bozsozso


bozsozso
őstag

Na most lett elegem ebből a routerből. Az elmúlt 24órában kb.4-5-ször újraindult. Mit ajánlotok helyette? Igaz most csalódtam az asus-ban de jöhet az is mert a felülete nagyon bejött. Bár még teszek egy halott próbát, hogy gyári beállításokat visszaállítom. Már nem bírok várni a javítására, de ki tudja lehet nem is szoftveres hanem hardveres. Még ezzel a 6-8-10 vagy 15 napos újraindulással el voltam, de ez már sok. :W

(#938) edari válasza bozsozso (#937) üzenetére


edari
őstag

Állíts be automata újraindulást mindennap éjfélre (vagy amikor már biztos hogy alszol).

[ Szerkesztve ]

(#939) bozsozso válasza edari (#938) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez számomra nem opció, mondom az elmúlt 24órában 4-5 újraindulás volt. Előtte is kb.3. Ennyit kiadtam egy router-ért nehogy már nekem kelljen erre konfigolnom. Ettől olcsóbb eszközeim is voltak és stabilan mentek újraindulás nélkül. Ez már nekem sok. Mint írtam a 6-8-10 napos üzemidőt elfogadom, de ezt már nem.

(#940) Jim74 válasza bozsozso (#939) üzenetére


Jim74
nagyúr

Asus AC56U
Csak használt van szerintem, de pont van egy a hardveraprón.
Én erre váltottam, jelenleg 18 nap uptime van, mert akkor cseréltem fw-t. HGG (custom) fw-vel olyan bitang erős wifijel van, hogy nem kell repeater a házba, ahol eddig kellett....

(#941) bozsozso válasza Jim74 (#940) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm. Majd meglátom mi lesz ha beviszem. Gondolom ki kell várni a 30 napot.

Látom belső antennás.Panelbe van ezzel valakinek tapasztalata? Előszoba közepén lenne elhelyezve.

[ Szerkesztve ]

(#942) Dareiosss válasza bozsozso (#941) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Valami beállítás gond van nálad. Kapcsold ki az UPnp t pl.

(#943) Jim74 válasza bozsozso (#941) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem egy vasbeton födémen, 2 ytong és 2 gipszkarton falon átmegy a jel.

@Dareiosss: az AC56U bekapcsolt UPnP-vel sem restartol.

[ Szerkesztve ]

(#944) bozsozso válasza Dareiosss (#942) üzenetére


bozsozso
őstag

ki van kapcsolva.

(#945) Gubek-Einste válasza bozsozso (#944) üzenetére

AC55U is lehetséges alternatíva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#946) bozsozso válasza Dareiosss (#942) üzenetére


bozsozso
őstag

Bár azért azt még hozzáteszem, hogy pont pár napja kapcsoltam csak ki. Akkor nálam meg az a baj, hogy ki van kapcsolva? :)

Lehet beállítás gond, de ez nem normális.

(#947) Conv


Conv
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. A router kezelőfelülete rendben elérhető kívülről is (pl. a munkaállomás mobilneten keresztül, xxxxxx.asuscomm.com:8080)

Beállítottam az ftp elérést, ha a router wifijén lógok, akkor működik is rendben (ftp://XXXXXX.asuscomm.com vagy ftp://WANIP). Amennyiben viszont kívülről (pl. mobilneten keresztül) próbálok csatlakozni, akkor nem érem el. Mit csinálok rosszul?

A szolgáltatóm DIGI, de szerintem nem belső NAT-olt, mivel a router ugyanazt a WAN IP-t írja, mint pl. a whatsmyip.net. Segítenétek, hogy érhetem el kívülről ftp-n keresztül a routerhez csatlakoztatott pendrive-ot? Köszönöm.

(#948) #95590400 válasza Conv (#947) üzenetére


#95590400
törölt tag

portot nyitottál neki?

(#949) bozsozso


bozsozso
őstag

Na most utolsó elkeseredésemben gyári beállítások vissza és csak a wifit állítottam be semmi máshoz nem nyúltam csak az időhöz. Már azóta mióta írtam is többször újraindult. Meglátjuk mi lesz vele.

fw: 3971

(#950) bozsozso válasza bozsozso (#949) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát sajnos ez sem volt sikeres most 5 perce is újraindult. Ez már kuka. Legalábbis számomra. Most még kikapcsoltam az UPNP-t hátha bírja 2órát is. :W :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.