Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Treck válasza __Keskin__ (#1047) üzenetére


Treck
aktív tag

Ha ez igy van (marmint, hogy ez nagyon korabbi beta), akkor tobb kerdest is felvet (nehanyat lasd a korabbi hozzaszolasom alapjan):

- Mi lehet a magyarazata az altalam jelzett "hibanak", minden egyes fw csere elott es utan is volt "factory default", tehat nem maradhatott vissza szemet. Mar csak azert is erdekes, mert nem hiszem, hogy betaba betesznek egy funkciot (ami mukodik, 4 napig teszteltem, tokeletesen mukodott, ergo mukodokepes funkcionak tekintem), majd "elesben" kiveszik (tobbszor is, mivel ha ez aprilisi, akkor utana volt / van mar 3 ujabb).
- Az eles valtozatoknak 3-as verzioszama van, ennek a betanak pedig 9-es. Ez vagy azt jelenti, hogy akkor ez nem is erre a routerre valo fw, vagy pedig azt, hogy ez valoban ujabb mindegyik eles fw-nel, de meg csak beta (ahogy jeleztek is abban a forumban). Ezt az alapjan mondom, hogy atfutva nehany asus router fw-jet, lathato, hogy jo nehanynal mostansag valtottak verzioszamot 3-asrol 9-esre. Ha ez igy van akkor ez megis csak azt jelenti, hogy ez a beta mindegyik eles fw-nel ujabb, valamint ebben az esetben ertheto az, hogy nekem miert jelent meg uj funkcio.
- Sajnos letolto feluleten nem latni, hogy mikor kerult fel ez a beta fw, de a forum kommentek alapjan 1-2 hetes lehet. Ez pedig az elozo pontban irtakat igazolja.

Egyebkent te mi alapjan irtad azt, hogy ez aprilisi? Mert ha az a 100%, amit te irsz, akkor nagyon erdekessek a fentiek :)

http://google.treck.hu

(#1052) arnd válasza SpongyaBob (#1050) üzenetére


arnd
senior tag

Passz, már frissítettem...

(#1053) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

15 napos az uptime, elötte kb ugyan ennyit ment, majd ujraindult többször. Abbahagyta, és jelenleg 15 nap, gyári legujabb sw.

(#1054) Rolly


Rolly
veterán

Esetleg custom firmware nem segit a probleman?

(#1055) foolhouse válasza Rolly (#1054) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Szerintem, ha adsz a szenvedő alanyoknak egyet, akkor legtöbbjük szívesen kipróbálná...

(#1056) Rolly válasza foolhouse (#1055) üzenetére


Rolly
veterán

nekem van egy ilyen routerem de nem nagyon használtam ... de lassan nonstop használatra kellene ráadásul backup gépek is lógni fognak rajta ... szóval a random újraindulás nem opció... ezért kérdeztem, hogy nem próbált valaki (ha egyáltalán van) valami custom firmwaret? merlin? tomato?

(#1057) e-newsee válasza Rolly (#1056) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem, mivel még nem létezik rá cfw.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1058) Gubek-Einste válasza Rolly (#1056) üzenetére

Már mindenki várja, hogy legyen valami nem gyári firmware de eddig sajnos még nem jelent meg egy sem, pedig erősen várható volt, hogy lesz valamelyikből.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1059) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#1058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem már nem is fog. Tomato és DD-WRT is ettől újabb modellekre régen megvan, ez meg igencsak feledésbe merült.

(#1060) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#1059) üzenetére

Pedig jó lenne ha valaki összedobna egyet, legalább egy teszt verziót, hogy kiderüljön, hogy hardver vagy firmware oka van az újraindulgatásoknak :(

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1061) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#1060) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van. Bár nekem nincs ilyen routerem, nem is volt, de erre én is nagyon kíváncsi lennék. Hát reméljük tévedek, de én egyre kevesebb reményt látok rá...

(#1062) SpongyaBob válasza Intruder2k5 (#1061) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen sajnos én is ezt érzem, túl sok idő telt már el és nem történt semmi..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1063) Gubek-Einste válasza SpongyaBob (#1062) üzenetére

Pedig kezdetben szinte biztos volt, hogy lesz min Tomato.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1064) e-newsee válasza Gubek-Einste (#1063) üzenetére


e-newsee
addikt

Hát igen... Így kell elb.szni egy best buy gyanús terméket.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1065) edari válasza e-newsee (#1064) üzenetére


edari
őstag

Én azon is csodálkozok hogy 2 hónapja nem jött gyári fw.

(#1066) __Keskin__ válasza Treck (#1051) üzenetére


__Keskin__
tag

Én csak innen veszem, hogy áprilisi Beta rt-1200g+
Nem tudom mennyire vagy infós, de nálunk is hasonló a gondolkodás mi sem rendes név alatt készítünk bétát, egy teljesen más elő kódot kap, nekem úgy tűnik az Asus-is ezt csinálja náluk a 9-es ez ami a bétat jelzi.
Azt, hogy fórumokban mit írnak sosem szoktam elhinni csak elolvasom de mindig utána járok.
Szerintem ebben semmi érdekes nincs, nagyon sok hibát javított az első firm kiadás és ez annak volt a betája, és fura, hogy a change list is nagyából stimmel.
Ha lenne mostani publikus beta akkor a get beta bepipálása után látnia kellene a routernek.

[ Szerkesztve ]

(#1067) Treck válasza __Keskin__ (#1066) üzenetére


Treck
aktív tag

Hat nem tudom... En csak azt tudom mondani, amire en jutottam, azt meg mar fentebb leirtam. A verzioszam valtozasok pl az Asus oldalan kovethetoek az eles verzioknal, nem "legbol kapottak". Amit most linkeltel, az meg nem ugyanaz, mint amit korabban linkelt valaki. Sz'al szerintem meg mindig nincs 100% magyarazat arra, hogy most akkor mi is van :) Mindenesetre majd kiderul, hogyha netan jon ki uj fw.

http://google.treck.hu

(#1068) bozsozso válasza __Keskin__ (#1066) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez szerintem nem az 1200G+ hanem a sima 1200

(#1069) Intruder2k5 válasza bozsozso (#1068) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, az egy másik router típus, és természetesen a firmware nem felcserélhető.

(#1070) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Én most azt csináltam, hogy feltettem egy régebbi (3310-es végű) szoftot, hagytam, de újraindult. Közben a router jelzett, hogy van frissebb, engedélyeztem. Megcsinálta, letöltötte. (3971) Jelenleg ott tartok, hogy 4 napja folyamatosan megy és egy darab(!) hiba sincsen a logban.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1071) kriver


kriver
tag

Sziasztok!

Gondolom erre [link] senkinek nincs ötlete. Írtam az ügyfélszolgálatnak is. Ha ők sem tudnak segíteni, akkor visszatérünk a TP-Link-re. :(((

(#1072) heroldbalu


heroldbalu
tag

Ma vettem észre hogy a router nem oldja fel a https://router.asus.com:port címét eddig ez mőködött.
Belső hálózaton jobban preferálom az IP címes elérést, de 2vel ezelötti firmware-nál beállították a reverse dns-t. Ezért az utóbbi időben ezt használtam most viszont nem jó és a DLNA is elment a hálózaton, tegnap még minden ment?

Valakinek ötlete, vagy másnál is előfordult ?
Köszi

Synology, iPhone

(#1073) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok

Ha valaki tud nekem rá válaszolni azt megköszönném mert valamit nem értek/elértek.
Van nekem egy ilyen Asus1200+ os ruterem ugyebár én nem nagyon tapasztalom vagyis ha van nem zavaró ez az újraindulás de most kivételesen nem is erről szeretnék beszélni hanem arról hogy a napokban beruháztam egy Asus AC55-ös (ac1300) USB-wifi stick-re hogy ki tudjam majd használni az AC-kapcsolatot mivel a laptopomban még csak Dual-os a wifi vagy 2,4GHz(n) vagy 5GHz(N) tudja a 300Mbit-es kapcsolatot külön-külön.
Na már most mikor csatlakozni kéne (kiválasztani a hálozatot) akkor el kell döntenem ugyebár hogy a 2,4 vagy az 5GHz es csatornára csatlakozzon,tudomásom szerint a ruter 2,4GHz-en tud 300Mbit/s kapcsolatot és az 5GHz-en tud 867Mbit/s-ot.
A kérdésem tehát a következő lenne mindegy hogy melyikhez csatlakozom minkét esetben csak N-es kapcsolatot ír ki de természetesen az előbb leírt Mbi/s os értékek mindenhol stimmelnek de még sem AC-s a kapcsolat.
Plussz ha már itvagyok érdeklődnék hogy szerintetek a most elérhető (T-Home optikai) 1Gbit/s net csomagot kezelné-e (teljes mértékben)?

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1074) Gubek-Einste válasza baro32 (#1073) üzenetére

Plussz ha már itvagyok érdeklődnék hogy szerintetek a most elérhető (T-Home optikai) 1Gbit/s net csomagot kezelné-e (teljes mértékben)?
Mivel hardveres NAT/CTF képes eszköz így menne a teljes sebesség vele kábelen.

Ha 5 GHz-n több a link sebesség mint 300 Mbps akkor AC-s kapcsolat van, hogy itt ír ki az egy másik dolog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1075) dadito válasza SsPL711 (#295) üzenetére


dadito
csendes tag

Üdv!
Én is ASUS RT-AC1200G+ gondolkodom,az elődje RT-N56UB1 volt,3!!! napig.Ma küldtem vissza ,mert használhatatlan volt.Mi a helyzet azóta a tieddel?Stabil,Hdd-vel is?
Köszi! :R

"Privát üzenetre illik válaszolni!"

(#1076) foolhouse válasza dadito (#1075) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Javaslom, hogy olvass vissza ebben a topicban sokat erről a routerről! Őszintén megmondva, erős mazochizmust érzek azoknál a tulajoknál, akik az olvasott problémák ellenére megveszik, aztán egy idő után jönnek panaszkodni, hogy mégsem csak hetente párszor indul újra, hanem van amikor naponta többször stb...

(#1077) __Keskin__ válasza bozsozso (#1068) üzenetére


__Keskin__
tag

Igen, jó, hogy szóltok véletlen a simát linkeltem, de ott van fent a g+-is 9-el.

Amúgy ez fícsőr az Asus-nál kollegám zenfon2-je is újra indul a zsebében :)

[ Szerkesztve ]

(#1078) [SiLveR] válasza foolhouse (#1076) üzenetére


[SiLveR]
csendes tag

Hogy jó vélemény is megjelenjen, itt egy első kézből:
10 nap utpime-nál tartok és kellemesen gyors.
UPnP ON, router üzemmódban megy.
Mazochizmus távol áll tőlem.
AC58U még nem volt kapható, ezért lett ez.

[ Szerkesztve ]

(#1079) itg válasza [SiLveR] (#1078) üzenetére


itg
tag

Ennek örülök. Minél több ilyen kellene.
Ha netán mégis újraindul, azt is írd majd meg.

[ Szerkesztve ]

(#1080) __Keskin__


__Keskin__
tag

Tegnap este buli volt 3* indult újra durván egy óra eltéréssel.
Eddig nem volt bajom, a heti egyszerivel de így már kezdek félni :)

Mondjuk már tudom mikor fog újra indulni, mikor kerül bele olyan logbejegyzés hada mikor nem sok van hárta, így már lehet írok egy scriptet ami a log szervert nézi és küld egy emailt, hogy figyelj b+ most ne dolgozz :D

[ Szerkesztve ]

(#1081) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Nálam nem tudom mi történt, pár hete 3 nap alatt többször újraindult, most ránéztem és 19 nap az uptime... Nem értem....

(#1082) __Keskin__ válasza FreedomHUN (#1081) üzenetére


__Keskin__
tag

Melyik firm-el tolol?

(#1083) FreedomHUN válasza __Keskin__ (#1082) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Firmware verzió:3.0.0.4.380_3971

Üzemidő 18 nap 11 óra 4 perc 45 másodpderc :C

18 nap bocsi :)

[ Szerkesztve ]

(#1084) Jim74 válasza FreedomHUN (#1083) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lassan érik egy restart ;]

(#1085) foolhouse válasza __Keskin__ (#1080) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Amíg megvolt ez a routerem, én is monitoroztam a logot és egyszer se volt benne semmi gyanús az újraindulások előtt...

(#1086) __Keskin__ válasza foolhouse (#1085) üzenetére


__Keskin__
tag

Rsyslog-al szedted ki? vagy mással,(én rsyslog-al) és amit a felületen látsz fele annyi sincs kiírva mint amit kiszed valójában, ha te is erre gondolsz.
De azt már néztem, hogy elkezdi ezt
router.asus.com kernel: txerr valid (1) reason 0100 tst 2222 pctls 1cc2 1c12 0022
router.asus.com kernel: plcp 000b 039f || b607 1f26 0000 || 4531 913e || rxestats2 0000
router.asus.com kernel: txerr_tm 0021 txerr_txbytes 0000 txfunfl 0 5 0 0 0 0 txtplunfl 0
router.asus.com kernel: debug1 913e debug2 0000 debug3 0000 debug4 0000

majd ezt
disk_monitor: Got SIGALRM...
és ezt
WAN Connection: DNS probe failed (0/2)
ha ezek így együtt megjelentek majdnem egymást követően, akkor garantáltan rövid időn belül újra indul.

[ Szerkesztve ]

(#1087) arnd válasza __Keskin__ (#1080) üzenetére


arnd
senior tag

Milyen logszervert használsz?
Nekem nem sikerült beüzemelnem amit találtam elsőre...

(#1088) foolhouse válasza __Keskin__ (#1086) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Igen, azzal.

Az első kerneles üzenet jött nekem is időnként, de nem közvetlenül a reboot előtt. A disk_monitor üzenetnek nem volt köze a reboothoz, mert volt amikor én küldtem alarm szignált neki próbaképpen, és volt amikor egyszerűen leállítottam azt a processzt. A DNS-es üzenettel nem találkoztam egyszer sem...

(#1089) __Keskin__ válasza arnd (#1087) üzenetére


__Keskin__
tag

Csináltam neki egy kis leírást még a múltkor
Log

(#1090) __Keskin__


__Keskin__
tag

Így nagyon ráérős időmben csináltam egy kis tesztet, azt olvasom, hogy nagyon rossz a samba a routeren.
Én nem vagyok azon a párton, hogy a routerből csináljunk hasonló kiszolgálót de már nem bírtam ki, hogy ne nézzem meg.
Az ntfs valóban elég gyarta, de hát aki linux mellé ntfs-t csatol fel az meg is érdemli :))
Az ext-ekkel egész jó eredményeket hozott (13-23 között) szerintem egy ilyen hardverrel ellátott routerhez képest vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#1091) kakadu78


kakadu78
csendes tag

15napig bírta restart nélkül! hogy pukkadna meg ez a dög router ! vissza is küldöm a francba, elég volt belőle 2hónap, wi-fi jel is ócska gyenge mint a harmat :(

(#1092) itg válasza kakadu78 (#1091) üzenetére


itg
tag

Az a szomorú ebben, hogy 14 napon belül elállhattál volna a vásárlástól. Így viszont kb. 1 hónap mire megállapítják, hogy rossz. (én is így jártam)

Viszont nálam a wifi (a 1043ND-hez képest) nagyságrendekkel jobban muzsikált.

[ Szerkesztve ]

(#1093) bozsozso válasza itg (#1092) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát igen Nekem is most van gariztatva és várhatok rá. :(

(#1094) kakadu78 válasza itg (#1092) üzenetére


kakadu78
csendes tag

igazad van :( fw-ket próbálgattam, gondoltam hátha...
most visszakötöttem a jó öreg asus rt-n 14u routerem, és érdekes olyan erős a wi-fi jel, hogy csuda :)
pedig hol van ez ahhoz, vagy az hol van ehhez? :)

(#1095) kakadu78 válasza [SiLveR] (#1078) üzenetére


kakadu78
csendes tag

ac 58u jó ? érdemes megvenni?

(#1096) FreedomHUN válasza kakadu78 (#1091) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

wifi nálam is erős, pedig panelban lakok, még a 5g is átjön 3 falon és 30-50 megabit megvan.

Most restartolt pár órája. 21 napot bírt. ennyi nekem bőven jó, pláne hogy nagyon olcsón vettem.

[ Szerkesztve ]

(#1097) kakadu78 válasza FreedomHUN (#1096) üzenetére


kakadu78
csendes tag

én sima tégla lakásban, sehol semmi beton.
jel erősség : már akonyhában megszakad a messengeren a beszélgetés :)
ez asima 2,4GHz-es n14U erősebb, még a konyhában is van jel !
nem tudom mi baja lehet de becsomagoltam, reggel megy vissza!
vagy veszek ac58u vagy ac66u...

(#1098) Intruder2k5 válasza kakadu78 (#1097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

AC66U-t gondold át még egyszer, nem rossz router, de már nem mai darab, és tekintve, hogy a SoC még MIPS alapú benne, így teljesítményéhez képest mára igencsak túlárazott, ha azt nézem, hogy az újabb és erősebb ARM alapú modellek kevesebbe kerülnek.

(#1099) kakadu78 válasza Intruder2k5 (#1098) üzenetére


kakadu78
csendes tag

akkor 58u jobb lehet?

(#1100) Intruder2k5 válasza kakadu78 (#1099) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

HW adatok alapján mindenképp, de gyakorlati tapasztalat, visszajelzés, nem sok van róla. Azért az a 4 magos SoC elég izmos lehet benne.

De ez már inkább a Milyen routert? topik témája.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.