Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#650) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt írta az ASUS adjam le a kereskedőnél :D Hát leadtam :D

(#652) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#651) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt ciki is lett volna írni, figyelj vár 2-3 hónapot és talán megoldjuk...:)

(#653) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#652) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha visszaadják és újraindul, akkor megint visszaviszem. A 3. alkalommal meg majd visszakérem a pénzt :D

(#654) SunMount3r válasza B-L-A-C-K (#629) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Uh, szokás ezt? Mármint gondolom a WiFi jelnek nem tesz valami jót, ha pont előtte határolja valami minden oldalról. Vagy olyan vékony a "keret", hogy az ilyenkor nem is számít? Vagy csak a LAN-t használod? :F

Amúgy ennek az újraindulós bug-nak a kapcsán próbáltátok már felvenni az ASUS support-al érdemben a kapcsolatot? Rendes, részletező, korrektül megfogalmazott levélben esetleg? Vagy lepattintanak valami ilyenkor szokásossal? Esetleg valami "össz-tulaj" kollektív kezdeményezés, erősen komoly és elégedetlenkedő és sürgető hangvételben az ügyben nem járhatna sikerrel?! :F Sok lúd ugyebár...

(Lassan lehet nem lesz konkurenciája ennek a router-nek ebben az ársávban, ezért érdekelne...)

(#656) B-L-A-C-K válasza SunMount3r (#654) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egy egy vékony gipszkarton lapból tevődik össze, mégse érzi a router. Gondolj bele bezárod egy szobába a "wifit" akkor is szépen átmegy a jel egy másikba, itt meg nem is beton/tégla falakról beszélünk, hanem egy vékony semmiről. A LAN része meg nálam úgy van kialakítva hogy abból a dobozból minden szobába elmegy a kábel, azaz csak a routerbe be kell dugni a kivezetéseket, és a szobából tudod csatlakoztatni a LANt amire akarod.

Kapcsolatot meg én nem vettem fel ezzel kapcsolatban velük, de itt volt aki megtette, de csak "lerázást" kapott, viszont rajta vannak a dolgon ha csöpögtetik az új szoftvereket mostanában.

(#657) SunMount3r válasza B-L-A-C-K (#656) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

viszont rajta vannak a dolgon ha csöpögtetik az új szoftvereket mostanában.->Hát ez meg a másik ami miatt furcsállom, hogy azért nem tegnap jelent meg a router és már sokadik firmware-en is túl van, még sincs még megoldva a dolog. Írjátok itt, hogy csak szoftveres probléma és biztos javítható (én is szeretném, hogy ha csak az lenne), de ezek a hírek kicsit elbizonytalanítanak ebben... :F És hát ez azért elég Major bug ahhoz, hogy csak immel-lábbal foglalkozzanak vele az ASUS-ék a firmware-ekben...

[ Szerkesztve ]

(#658) B-L-A-C-K válasza SunMount3r (#657) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, ezek abszolút nem jó dolgok, de nem egy olyan Router volt ami sok idő volt míg tökéletesre forrt...Viszont mint írtam már sokszor azért nem cserélem le mert akkor indul újra az esetek többségében amikor nem is tapasztalom, onnan tudom meg hogy ránéztem a logjára, és ilyen áron nem kapok jobbat jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#659) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#658) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is csak azért adtam le javítani, mert sikerült jó áron hozzájutni egy AC56U-hoz :DDD.

(#660) foolhouse válasza SunMount3r (#654) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Én elég sokad debugoltam is. Próbáltam külső eszközre logolni, bizonyos processzeket kézzel leállítani, ezeket kombinálni stb. Írtam a supportnak, amiben részleteztem a tesztjeimet, de nem reagáltak. Amikor elfogyott a türelmem, újraküldtem az eredeti levelet az automatikus válaszban ígérteket számonkérve, hogy legfeljebb 3 napon belül válaszolnak. Erre egy elég udvariatlan hangvételű válaszlevélben azt írták, hogy a garanciális ügyintézéssel kapcsolatban keressem meg a kiskereskedőt, akinél vettem.

Megtettem és szerencsére rendes volt a kisker, mert nem kellett 3 kört futnom, hanem azonnal levásárolhattam. Azóta egy Linksys WRT1200AC boldog tulajdonosa vagyok.

(#661) kakadu78


kakadu78
csendes tag

Nekem is ilyen routerem van, de még s n14u ami előtte volt az is jobban muzsikált.
Ennél nincs normális wi-fi jel sem 2.4 sem 5ghz.-n
Legújabb fw van fent de egy forintot nem ér.

(#662) Jim74 válasza kakadu78 (#661) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem a wifivel pont nem volt gondom. Azt talán jobb is volt, mint az AC56U-nak.

(#663) kakadu78 válasza Jim74 (#662) üzenetére


kakadu78
csendes tag

Nem tudom nálam mi lehet a gond, ez a legnagyobb gondom vele egyébként

(#664) Jim74 válasza kakadu78 (#663) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy a wifije sem mindenhol egyforma stabilitású...
Mondjuk a garis ügyintézésnél első kérdés az volt, hogy ledobálja a wifit? Meg is lepődtem, hogy kérdezik... Lehet, hogy már más vitt vissza ilyen problémával...

(#665) Intruder2k5 válasza Jim74 (#664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De az is lehet, hogy a kevésbé hozzáértők a reboot-ot WiFi eldobásként írták le, mert egyszerűen nem vették észre, hogy újraindult a router, csak, hogy ledobta őket a wifi.

(#666) kakadu78 válasza Intruder2k5 (#665) üzenetére


kakadu78
csendes tag

Engem nem dobál,meg nem rebootol.
Csak a wifi nem ér semmit...talán nincsen bekötve az a 4 antenna ☢ :)

(#667) Rolly


Rolly
veterán

3g modemet akarok beállítani a routeren elsődleges kiszolgálónak de nem akar működni :( valószínű amit vettem 3g modem nem kompatibilis a routerrel esetleg be lehet állítani így is vagy megszívtam :( ... plusz milyen modem lenne jó amit be lehet állítani?

Router: ASUS RT-AC1200G+
Modem: D-link DWM-157
Szolgáltató: Telekom

(#668) SsPL711 válasza Rolly (#667) üzenetére


SsPL711
őstag

Hát ez szerintem nem tudja a 3G vagy 4G modemet.
Csak külső vinyót kezeli.
Az AC56U tudja az USB-s 3G modemet.
Meg persze vannak még más modelek, de nem sorolnám fel mindet.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#669) Jim74 válasza SsPL711 (#668) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az ASUS oldalán lévő specifikációk alapján tud 3G/4G adatmegosztást.

(#670) SsPL711 válasza Jim74 (#669) üzenetére


SsPL711
őstag

Ja, akkor azért nem látom, mert AP mode-ban használom?

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#671) Gubek-Einste válasza SsPL711 (#670) üzenetére

Igen, mivel a mobilnet-hez router mód kellene mivel az WAN beállítás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#672) Rolly válasza Jim74 (#669) üzenetére


Rolly
veterán

Lehet az a gond, hogy nem kompatibilis az eszköz a routerrel? Bár a beállítások részt behúzta automatikusan apn beállítást, de nem csatlakozik :( most lehet veszek egy dlink routert ... csak hát pénzkidobás mert most csak 2 hónapig kell ... jó lett volna a végleges routerrel megoldani :(

(#673) Intruder2k5 válasza Rolly (#672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A log-ban nincs érdemi infó? Ott esetleg kiderülhet, hogy felismerte a modemet, vagy se.

(#674) ittakary válasza ittakary (#630) üzenetére


ittakary
nagyúr

6 napja kikapcsoltam az autorestart-ot, ma hajnalban mégis újraindult, ennyit erről, kapcsolom vissza... inkább irányítottan induljon újra hajnalonként

(#675) kakadu78 válasza ittakary (#674) üzenetére


kakadu78
csendes tag

nekem is újraindulgat, ma néztem a logot :( a franc a pofáját
és még a wi-fi jel is .... összetöröm azt nézhet :)

(#676) ittakary válasza kakadu78 (#675) üzenetére


ittakary
nagyúr

Wifi erosseggel nalam nincs gond, ahol a WR3600 5-10mbitet tudott 5Gn, ott ez 20-40et

(#677) panamera


panamera
csendes tag

Sziasztok!Segítségre volna szükségem.Nem tudok belépni a router menüjébe.A jelszót nem módosítottam.Már volt reset is de így sem jó.Lehet teljesen alapra állítani mint az első konfigurálás előtt?Köszönöm

(#678) panamera


panamera
csendes tag

Megoldódott.Láma voltam

(#679) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Előre írom, én még mindig a 2356 fw-t használtam. Eddig nem használtam a wifit, mert lógott még rajta egy tplink 3600-as kábelen és onnan használtam a wifit. Eddig nem is volt semmi gond, persze újraindulások voltak, de elviseltem, mert általában hajnalban volt és nem zavart. Max. 19nap volt ameddig ment. Napokban feleségem és a gyerek szólt, hogy ledobálja őket a wifi. Megnéztem az én eszközeim is szarakodtak. Gondoltam a tplink már nem mai darab az lehet a baj és egyébként is korommal szennyeződött bár ki lett takarítva és kábelen is van rajta több eszköz azokkal semmi baj. Na mindegy gondoltam egyett minden eszközt átraktam wifin az 1200G+-ra. Pár napig rendben oké megvan a ludas veszek egy switchet és mehet az öreg tplink a háztól. Ma feleségem és én is tapasztaltam, hogy a wifi nem elérhető. Próbálok belépni a router felületére, de nem elérhető, újraindítom rendben. Elmentünk itthonról pár órára visszajövünk valamit be akartam állítani a routeren, de ismét nem elérhető és wifivel sem lehet kapcsolódni hozzá. Többször próbáltam újraindítani és pillanatokra elértem a felületet, de igazán nem nagyon tudtam nézni benne semmit. Jött az ötlet akkor megpróbálom a régi fw-t frissíteni meglátjuk mi lesz. Most sikerült és felraktam, de még csak a 3310-est. Meglátjuk mi lesz. Ezt csak azért írtam le, mert még senkitől nem láttam ilyen viselkedést a routertől. Türelmes vagyok várom az újraindulásokra a javítást, mert szerintem is szoftveres, de most majdnem elgurult a gyógyszerem. Ha most is szórakozik még kipróbálom az újabb fw-eket(még kettő van jelenleg), de utánna mehet a levesbe és viszem vissza. Esetleg még a végén nyomok egy gyári visszaállítást amit most nem tettem meg, bár eddigi routereim sem igényelték és ez is így ment eddig. Ez az a viselkedés ami már számomra is elfogadhatatlan. Hiába új eszköz, de ezt még egy 8k-s routernek sem volna szabad csinálnia nem még egy 25k-s eszköznek. Nincs túlterhelve sem. max.1nas 2-3pc 1tv 1xbox kábelen és max.6eszköz(5Ghz és 2.4Ghz vegyesen) wifin lóg rajta.

[ Szerkesztve ]

(#680) Jim74 válasza bozsozso (#679) üzenetére


Jim74
nagyúr

A legújabb fw felrakása után az első újraindulás után összecsomagoltam és ment vissza kiskerbe... :(((

(#681) itg


itg
tag

No, 3x végigolvastam az összes hozzászólást.
Írtam több webáruháznak, ismerik-e a problémát, mi lesz, ha gariztatni kell, stb.
Az ipon adott "megnyugtató" választ, ráadásul 21k most náluk.
Beléptem én is a sz**pórollerbe.
Ha ideér, kapni fog rendesen.

(#682) Jim74 válasza itg (#681) üzenetére


Jim74
nagyúr

14 napod van elállni, ha neten rendeled. Ha nincs szerencséd, akkor a 15. napon fog restartolni ;]

Az a baj, hogy teljesen random indul újra. Nem kell hozzá extrém terhelés sem. Szerintem az ASUS-nál sem tudnak rájönni, hogy mi okozza a problémát... :F

(#683) itg válasza Jim74 (#682) üzenetére


itg
tag

Persze, tudom.
De van garanciafutár szolgáltatásuk és így a legnagyobb (leendő) problémámat oldották meg.
Amúgy érdekes ez.
Nem volt túl sok elvárásom egy rúterrel szemben:
- custom fw (openwrt)
- és ne indulgasson újra
:)

(#684) Intruder2k5 válasza itg (#683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És kell az 5GHz is? Csak mert, ha nem, akkor biztosabbra mehettél volna egy RT-N18U-val.

Én most várom a 100 napos uptime-ot.

Ráadásul RT-AC1200G+ -ra nem OpenWrt, de semmilyen CFW nincs jelenleg.

(#685) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Persze én nem vagyok tulaj, de elég régóta követem a Topic-ot, hogy mi a helyzet az újrainduálások terén. (Az AC55U lenne még az egyetlen alternatíva AC és DB képes router-ek terén, de az drágább is és mintha épp kifutóban lenne.) Elég szégyen, hogy az egyébként -általam- megbízhatónak ismert ASUS ilyen vacak cuccokkal égeti magát. (Vagy ez valami új "üzlet politika" része, hogy nesze ebben az ársávban, ezekkel a paraméterekkel, csak ezt kapod, ha stabil hardver kell, akkor fizess dupla annyit..?! :F ) Szóval, még így látatlanban is, lenne bőven ok, amiért szorgalmaznám, hogy akár az ASUS fórum-ára, akár a support-jának minél többen küldjenek sürgető panasz üzeneteket. Már ha tényleg nem hardveres eredetű a probléma -amit szívből remélek, de egyre inkább erre gyanakszom- és lehet még talán javítani új firmware-el. De úgy alapból, az ASUS felé inkább az lenne a legjobb "válasz", ah minél többen vissza vinnék/küldenék az egyértelműen hibás router-t, ahonnan vettétek (Ne, hogy már bejöjjön nekik ez az sáros "üzlet politika", már ha erről lenne szó, ugye...) Írtam már ide ezt, de nekem gyanús, hogy már a X-edik fw update után se m javul a helyzet, lehet nem véletlenül...

(Bocsi, mint kívül álló és semmi "conspiracy theory fétis", csak megpróbálok gondolgkodni abban, ami lehet, hogy engem is érinteni fog...)

[ Szerkesztve ]

(#686) Jim74 válasza SunMount3r (#685) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az a baj, hogy sok embernek nincs pénze másik routerre, amíg az 1200G+ a garanciális ügyintézésen van. Nekem pl. 30 napot írtak a papíromra... Így sokan inkább lenyelik a bekát...

(#687) itg válasza Intruder2k5 (#684) üzenetére


itg
tag

Igen, szükségem van az 5GHz-re is.
Egyelőre meghagyom a 1043ND-t és várom, hogy elkészüljön valamelyik CFW.
A hardver miatt vettem meg, no meg azért mert ennyiért jelen pillanatban nincs ellenfele.

(#688) adise


adise
őstag

Van lehetoseg hogy ne csak pptp vpnt tudjon a router?
Ios10 alatt kiszedtek a tamogatasat sajnos. En pedig itthon hasznaltam.

(#689) Intruder2k5 válasza adise (#688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs benne átváltási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#690) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Affene, most nézem, hogy nincs.

Akkor sajnos nincs rá lehetőség, mivel jelenleg még semmilyen CFW támogatás nincs ehhez a routerhez.

[ Szerkesztve ]

(#691) adise válasza Intruder2k5 (#690) üzenetére


adise
őstag

Gondolom ennek csak szoftveres oka van.
De furcsálltam is, hogy csak az van benne mivel nem a legelterjedtebb/biztonságosabb, de amire kellett itthoni használatra nekem bőven jó volt. Igy most viszont megvagyok lőve :D
Emiatt nem szeretném lecserélni a routert mivel nincs vele semmi gondom. (10-12 naponta újra indul itt is :B )

(#692) Daywalkerke válasza Intruder2k5 (#684) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ennél a típusnál amit ajánlasz(RT-N18U) maximum hány eszköz egyidejű csatlakozását bír el ez a router?
Mert az RT-AC1200G+ 4 antennásnak 12 eszköz sem kottyant meg egyszerre(saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#693) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#692) üzenetére

Az N18U-nak sem lesz gond a tucatnyi eszköz kezelése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#694) bencsikgab


bencsikgab
tag

A mai napon nekem is újraindult ez a kis csoda, közel húsz nap folyamatos üzemelés után. Kicsit bíztam benne,hogy én kimaradok a restart-mizériából,de úgyfest,hogy nem így lesz.. :N

(#695) SpongyaBob válasza bencsikgab (#694) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Jelenleg 13 napnál tartok, megöntöm a 20-at :D Bár van egy olyan érzésem, hogy én sem fogok kimaradni a jóból..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#696) Intruder2k5 válasza bencsikgab (#694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért 20 nap már klasszisokkal jobb mint némelyeknél az egy-két napok, de hát sajnos akkor is újraindul. Egy akármilyen CFW tényleg jöhetne, mert már nekem is eszembe jutott a hardverhiba lehetősége, hogy esetleg az ASUS valami silány minőségű olcsó cuccot épített ebbe a modellbe, akár csak egy darab kondiról is legyen szó, a 3rd party fw pedig tisztázhatná ezt a feltevést is.

(#697) itg válasza Intruder2k5 (#696) üzenetére


itg
tag

Engem is kezd aggasztani a történet.
Ugyanis több áruházat kérdeztem, volt aki most válaszolt.
100-ból kettőt visznek vissza ilyen-olyan problémákkal.
Na most, azért mert észre sem veszik, vagy azért mert a többi 98 jó?
Jó lenne, ha olyanok is írnának, akiknek nem indul újra.
Akkor tuti hw hiba.
Az enyém valamikor a hét második felében érkezik, már nagyon várom....
tényleg:
snmp-t lehet rá mókolni?

[ Szerkesztve ]

(#699) B-L-A-C-K válasza itg (#697) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mindenkinek újraindul, nincs akinek nem indult még újra pl itt, csak van aki azért nem viszi vissza mert leszarja, pl mint én. Szóval aki vissza is viszi, nem lesz jobb tőle mivel valószínű szoftveres hiba, és az még nem tökéletes.

(#700) itg válasza B-L-A-C-K (#699) üzenetére


itg
tag

(halkan jegyzem meg, hogy a 1043ND-m 2 napja újraindult)
tartok tőle, hogy megharagudott.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.