Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Gubek-Einste válasza goccer (#1749) üzenetére

A WDS elég kényes dolog, nem szabványos eljárás így elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen azonos (hardver/firmware verzió) eszközök között jön össze a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1752) Treck válasza Pancsermeste (#1750) üzenetére


Treck
aktív tag

Hmmm. Erdekes, hogy levettek. Ettol fuggetlenul nalam nincs semmi problema vele :)

http://google.treck.hu

(#1753) goccer válasza Gubek-Einste (#1751) üzenetére


goccer
aktív tag

Örültem is amikor egy hét szívás után összejött TPLink fw cserével, sajna helyette úgy tűnik megkaptam az örökös újraindulást, ami még így is a kisebbik rossz, mert legalább van kapcsolat mindenhol a házban, amikor épp nem rebootol a cucc

(#1754) Indiant


Indiant
addikt

Sziasztok!

Valaki meg tudná írni, h. mi a különbség a G+ a G és az 1200 között?
Vlanokat lehet létrehozni ezzel a routerrel? (ezekkel)
Ahogy látom nem nagyon van hozzá custom fw.

(#1755) woodworm válasza Indiant (#1754) üzenetére


woodworm
veterán

Típusonként eltérő chipset, ram mennyiség, design (álló, fekvő), antenna (külső, belső). A wikidevi-n meg tudod nézni a pontos különbségeket. Gyári fw nem tud vlan-t, a mediatek chipseteseknél esetleg elérhető padavan sem.
Megvásárolni szerintem csak az RT-AC1200GU-t érdemes, de az itthon nem elérhető.

(#1756) Lacix29 válasza Pancsermeste (#1739) üzenetére


Lacix29
őstag

Valami gond lehetett a legutolsó firmware-el, amiben a beta-val megegyező driver-ek voltak, mert eltűnt a hivatalos oldalról.
Vajon javítani fogják?

(#1757) Pancsermeste válasza Lacix29 (#1756) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát, ha a bétával megegyező driverek voltak abban is, akkor nem értem, nálam miért kezdte el a restartokat frissítés után.
Amúgy én egy hibát találtam benne.
Ha hozzá adtam trigger portot, utána nem tudtam eltávolítani. Hiába kattintgattam a "-" jelre.
Miután vissza ment a 7743-as FW, máris működött az eltávolítás.

-= Pancsermeste® =-

(#1758) #31774976


#31774976
törölt tag

Sziasztok,

új lakásba költözött velem együtt a router. Eddig egy 45nm-es, másfél szobás lakást szolgált ki hiba nélkül. Most átjött velem egy 60nm-esbe. A nappaliban helyezkedik el egy Ikea által gyárott pozdorja TV állványban. Utána van egy ~20cm-es téglafal, egy 4 méter széles nyitott konyha, még egy ~20cm-es téglafal és az onnan 3 méterrel lévő TLBB médiaplayer. Na itt baj. Instabil neki a WiFi. Beraktam egy x okokból már régóta meglévő TP-Link TL-WA850RE dugaljba dugható extendert, ami szintén instabil. Ahol az extender helyezkedik el, van az asztalom és a laptopom, amin semmi gond a WiFi-vel. A kérdés az volna, hogy milyen Acces Pointot javasoltok az 1200 mellé, ami képes lenne a hálóban is atom jelet biztosítani?

Jelige: nem tudom nézni a Szomszédokat! :)

(#1759) Gubek-Einste válasza #31774976 (#1758) üzenetére

Kezdetnek a szabad térbe kellene tenni a router-t. nem egy szekrénybe rejteni.
Bármilyen eszköz jó lesz amelyiknek külső antennája van és meg tudod oldani a kábeles kapcsolatot, pl Asus N12 D1 jó lesz mert van benne dedikált AP és repeater mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1760) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Na nekem 124 nap után jött egy áramszünet :O :D Néha amúgy sem árt egy restart :DDD

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1761) szmissz


szmissz
senior tag

Kár, hogy egy instabil trágya ez a router, mert papíron minden paramétere nagyon tuti. :(

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1762) Tomiii258 válasza szmissz (#1761) üzenetére


Tomiii258
tag

Nekem kezdetektől a béta firmware van rajta, még az életben nem indult újra...
Persze azért kopp-kopp-kopp :DDD

Tomiii258

(#1763) Pancsermeste válasza szmissz (#1761) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Melyik FW van rajta?
Én szinte rögtön frissítettem a legújabbra (amit azóta levettek az ASUS honlapjáról) - na azzal nekem is 3-5 naponta restart volt.
Mióta visszatettem a 7743-ast, azóta nem volt vele gond.

-= Pancsermeste® =-

(#1764) szmissz válasza Pancsermeste (#1763) üzenetére


szmissz
senior tag

Egyik sincs, mert nem merem megvenni. Kinéztem magamnak, aztán elkezdtem utánaolvasni és rábukkantam erre a topikra és a horror sztorik miatt tuti nem vágok bele.

Nekem egy routertől a sziklaszilárd stabilitás az alapvető követelmény, minden fw-vel, nem pedig bétákkal kísérletezve...

365 nap /év uptime az elvárt minimum szint, innen indulunk. :U

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1765) fila


fila
senior tag

Sziasztok,

E3372 usb lte modemet szeretnék beállítani a routeren.
Telenor korlátlan netet szeretném beállítani, de nem sikerül.
Pc-n keresztül kipróbálva a modem simkártya páros sikeresen.

Nem csatlakozik a netre.

Valaki segitsen pls.

Köszi
Fila

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1766) fila


fila
senior tag

Látszólag csatlakozott a modem a nethez, mégsem enged ki se lanon, se wifin a netre.

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1767) fila válasza fila (#1766) üzenetére


fila
senior tag

Megoldódott, megy a 4G modem,
A yandex dns-t nem szabad beállítani az internet varázslóvval...

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1768) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Az RT-AC58U vagy az RT-AC1200G+ router vásárlásán gondolkodom. Találtam egy tesztet, amiben érdekes módon az AC1200G+ több ponton (5Ghz sebesség, jelerősség) is elveri a drágább AC58U-t. Viszont utóbbit stabilabb routernek tűnik a visszajelzésekből. Hogy áll most stabilitás téren az AC1200G+? Használható a legújabb gyári fw?
AC1200G+ 19k, AC58U 25k környékén megy. :U

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1769) goccer válasza Prof01 (#1768) üzenetére


goccer
aktív tag

Nálam egyáltalán nem stabil még mindig, minimális javulást tapasztaltam az elmúlt 1,5 év fw-jeiben, de a fórumtársak többségének megoldódtak a stabilitási gondok, ahogy olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#1770) Pancsermeste válasza Prof01 (#1768) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nálam pont a legújabb FW okozott instabilitást (3-4 naponta restart)
Ám ez a FW már el is lett távolítva az Asus oldaláról. Most a jelenlegi legújabbal (3.0.0.4.380.7743 ) használom 25 napja, és eddig stabilnak tűnik, bár ez még nem túl hosszú idő. Remélem hónapokig stabil marad, a régi TP-Link-em soha nem fagyott vagy restartolt magától.

-= Pancsermeste® =-

(#1771) ruzsass válasza Prof01 (#1768) üzenetére


ruzsass
tag

Szintén megerősíteném, hogy a 3.0.0.4.380.7743 verzióval nálam sincsenek már spontán újraindulások.

[ Szerkesztve ]

(#1772) Lacix29


Lacix29
őstag

Láttam egy helyen, hogy nc66u-nál lehet telnet-en keresztül a kimeneti jelerősséget állítani, 500mW-ra is akár azon a router-en.
[link]
Elvileg az 1200g+ leírásában azt írják, hogy ezt csak 0-tól 100-ig lehet állítani. TX power adjustment
[link]
(csak valamiért a web-es felületre nem rakták ki ezt az állítási lehetőséget)
Lekérdezve ssh-n keresztül is 100 a beállított érték.

Vajon veszélyes lehet ezt mondjuk 250-re állítani?

A csatornák adatainál látható, hogy 52-es csatornától 250mW a megengedett érték.

(#1773) S3RIOUSone


S3RIOUSone
újonc

Sziasztok!

Szerintetek miért lehet, hogy nincs az USB menü alatt Download Center akár van csatlakoztatva HDD vagy Pendrive, akár nincs?
Mindegyik firmware-el próbáltam.
Köszönöm.

(#1774) Gubek-Einste válasza S3RIOUSone (#1773) üzenetére

Nem minden modellban van, pl az AC58U-ban sincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1775) S3RIOUSone válasza Gubek-Einste (#1774) üzenetére


S3RIOUSone
újonc

Igen de ezen az oldalon is írták sokan, hogy működik és a gyári leírásában is benne van.
Az AC58U-ban pedig gyárilag nincs amiről lehet is tudni előre.
Írtam az Asus-nak és holnap felkeresem a helyet ahol vettem.
Azért köszi.

(#1776) e-newsee válasza S3RIOUSone (#1775) üzenetére


e-newsee
addikt

Az 1200G+-ban tudtommal sohasem volt kliens. Az viszont igaz, hogy a leírásban benne van, és a topik elején emiatt többen keresték is.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1777) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Hogy lehet ezzel letölteni torrentet, ha egyáltalán lehetséges?!?

Xbox One: bandymnc

(#1778) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#1777) üzenetére

Kezdetnek ezt kell megcsinálni, majd ezután már tudsz feltenni torrent klienst is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1779) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Úgy látom a 2G megszűnt működni. 5G-t még látom, csináltam gyári beállítást is, akkor sincs jelenleg 2G. Hogy vigyem vissza gariba 220volt-nál, hogy még csak véletlenül se kapjak ugyanilyen típust? Sajnos még kapható náluk.

(#1780) zoli62


zoli62
addikt

Még mindig előfordul ezzel a routerrel, hogy random újraindul?

(#1781) SpongyaBob válasza zoli62 (#1780) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Mióta feltettem a bétát azóta nálam nem indult újra egyszer sem.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1782) davidsz válasza zoli62 (#1780) üzenetére


davidsz
őstag

Nálam nem.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#1783) Treck


Treck
aktív tag

Nalam is okes minden.

Uptime 85 days 16 hours 42 minute(s) 16 seconds

Firmware Version:3.0.0.4.382_15525

http://google.treck.hu

(#1784) ruzsass válasza zoli62 (#1780) üzenetére


ruzsass
tag

Nálam is megszűnt, amióta visszaálltam a 7743-as verzióra.

(#1785) winbox


winbox
senior tag

Az mitől lehet, hogy Huawei 3372h-153 4G modemmel a Telenor hálózatán a max sebesség 20/20Mbps? Valamiért korlátozza a router az biztos, mert akármelyik itthoni gépbe bedugva a modem 100+ Mbps-et produkál simán. Stick firmware van rajta, nem a HiLinkes, így beállítottam rendesen a net APN-re, de nem megy gyorsabban. 7743-as firmware van rajta, 9.0.0.4_382_10680-al meg többször eldobta a modemet, de ott se ment 20Mbps fölé. Kompatibilitási listában benne van a modem. Egyik fórumtársnak is ugyanúgy 20/20Mbps ugyanezzel a modemmel a Telenornál, szóval nem egyedi eset, de semmit sem találok róla neten. 3.0.0.4.382_15525-ra tudtok adni linket? Esetleg valami ötlet? Használja valaki még usb stickkel együtt a routert?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1786) Conv válasza zoli62 (#1780) üzenetére


Conv
csendes tag

Nálam sincs random újraindulás hónapok óra.

(#1787) goccer


goccer
aktív tag

Nekem vannak még mindig gondok a gépezettel... Arra viszont most lettem figyelmes, hogy ~100Mbittel megy a letöltés ac wifin, és a router procija pedig nyaldossa a 100%-ot. Ez mennyiben normális, nálatok hogy alakul a CPU terhelés?

(#1788) goccer válasza goccer (#1787) üzenetére


goccer
aktív tag

Lejárt a szerkesztési idő, de meg is szakadt a wifi. Viszont N-es wifin keresztül ment a sztori most látom, de a lényegen nagyot nem változtat: CPU 100%-on pörög majd el is dobja a wifit...

(#1789) goccer


goccer
aktív tag

Használja valaki komolyabb sávszélességű nettel a routert? Elkezdtem kicsit komolyabban tesztelni otthon és látom, hogy nem igazán bírja stabilan tartani a sávszélt:
Torrent 5-600MBittel, a CPU folyamatosan 80-99% között, a router felülete gyök2, a sávszél is egy idő után elkezd ingadozni. Traffic monitoring grafikonja úgy néz ki mint a himalája csúcsai 10Mbites völgyekkel.

Ugyan házi rekordot döntött az uptime kb 10 nappal, de már a memória kihasználtság is 80%-on volt, majd elszállt a 2,4 GHz, vissza se jött, úgyhogy gondoltam kézzel vetek véget a rekord uptime-omnak.

Szóval nem csak wifi-vel van az a para amit efelett eggyel írtam... Kérdezném, hogy nálatok is ennyire instabil minden szempontból, de feltételezem nem... :W

(#1790) Tomiii258 válasza goccer (#1789) üzenetére


Tomiii258
tag

Nálam minden OK vele (a te tapasztalataid alapján azért kopp-kopp-kopp) bár messze nem teszem ki ekkora terhelésnek, eleve csak 100as netem van, de pl torrentezni sem torrentezek.

[ Szerkesztve ]

Tomiii258

(#1791) goccer válasza Tomiii258 (#1790) üzenetére


goccer
aktív tag

Most már tuti hogy visszaviszem, már csak a kíváncsiság hajt, hogy még miket tud produkálni ez a mérnöki csoda :D Meg persze gondolkozom, hogy mi legyen helyette.

(#1792) winbox válasza goccer (#1791) üzenetére


winbox
senior tag

Én még pont belefértem a 2 hétbe, hogy visszaküldjem. Nálam nem volt semmi gond a wifikkel, de nem is volt nagyon terhelve, egy 4g mobilsticket kellett volna megosztania, de csak 20/20-at tudott, gépre rákötve pedig 100 mbps-et simán hozott a stick, pedig mindent próbáltam a routeren, minden firmwarrel. Nagy csalódás, mert itt nincs vezetékes net, így ment vissza.
Én egy Xiaomi 3G routerre ruháztam be most.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1793) goccer válasza winbox (#1792) üzenetére


goccer
aktív tag

Nekem sajna visszaviszem=gariztatom, mert egy bő 1,5 éve szívok vele (mazochista vagyok)

(#1794) joker91


joker91
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Adott egy ilyen router, 4g mobilstickkel szeretném összehozni, de sehogysem megy. 4 fajta stickkel próbáltam... Kell valami extra beállítás hozzá? Vagy automatán amit felismer, jónak kellene lennie? (pin kód levétellel is megnéztem..)

(#1795) winbox válasza joker91 (#1794) üzenetére


winbox
senior tag

Ez fejből fog menni, mert már nincs meg, de így állítsd be kb:
usb alkalmazás menüpontot engedélyezed. APN beállítás manuális kell, hogy legyen, WCDMA/LTE, ország: others. apn szolgáltatáshoz a szolgáltatód apn-jét kell beírni. telenornak pl: net a többinek járj utána. betárcsázási szám: *99#. Többi maradhat üresen, nem kell semmi. Simről a jelszó maradjon is levéve. alul menj a mentésre, akkor újraindul a router és fel kell állnia és menni fog. Ha a jobb felső sarokban a webes felületen megjelenik egy zöld simkártya és az usb jel is zöld lesz, viszont a mellette levő hálózat ikon nem zöld, akkor be kell menned a WAN menüpontba és az ip címet automatikusra kell tenni, vagy ha azon van akkor is mindenképp nyomj rá alul a mentés gombra és egyszer csak a hálózat is zöld lesz. legalábbis engem így szivatott, minden jó volt, csak a netet nem akarta átengedni. kap ip-t és már megy is.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1796) joker91 válasza winbox (#1795) üzenetére


joker91
tag

Ezer köszönet!

Telenor oldaláról az apn Online.... Át írtam a net-re, ahogy írtad és egyből működik!
Köszönöm! :)

(#1797) winbox válasza joker91 (#1796) üzenetére


winbox
senior tag

Nincs mit! Igen, ezzel én is szívtam, alapból online kell az internethez(pl telefon), viszont hipernetnél net az apn :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1798) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Na skacok mondhatom letelt a teszt időszak.
90 napja tettem fel az új szoftvert.

3.0.0.4.382_15525 SW

:DD :DD :DD :C :C :C :DD :DD :DD

Kijelenthetem hogy ezzel a szoftverrel megoldódott a restart probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1799) Treck válasza FreedomHUN (#1798) üzenetére


Treck
aktív tag

Nalam is.

Uptime 109 days 14 hours 11 minute(s) 46 seconds

http://google.treck.hu

(#1800) _Flood_ válasza FreedomHUN (#1798) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Gratulálok, és ezt honnan is lehet letölteni? Az asus honlapján nincs fent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.