Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) __Keskin__ válasza Gubek-Einste (#1348) üzenetére


__Keskin__
tag

Igazad is van és nem is.
De azt a tényt nem lehet elkerülni, hogy a router használhatatlan, és ha már itt szívtunk páran azért segíthetünk is a másiknak egy megbízhatóbb cserét venni.
Én is azért rakom ki off topic-al mert tudom, hogy nem itt van a router ajánló de ha már megkérnek próbálok segíteni.
A másik tény meg igazából az, hogy nem lehet tanácsot adni a routerrel kapcsolatban mert soha nem lesz jó, így maximum csak arról tudnánk beszélni, hogy kinek hányszor indult újra.

U.I.
Akik esetleg az ajánlásomra megveszik NETGEAR R6400-t (kicsit többet költők az R7000-t)ne szidjanak, hogy kicsit "puritán" a kezelőfelülete a desig-hoz nem értenek, mert én azt mondta előre :D Ilyenre kell számítani

(#1352) --Rawlings-- válasza __Keskin__ (#1351) üzenetére


--Rawlings--
tag

Rendben köszi az ajánlást. Innentől lesz kit okolnom, ha ez is f*s! :D :C

(#1353) porondmaster válasza __Keskin__ (#1344) üzenetére


porondmaster
újonc

Köszönöm a válaszod!
Szeretném megkérdezni, hogy az általad használt linksys wrt1200ac-nek a wifi-je mennyire erős azzal a 2db antennával?
Azért kérdezem, mert az árakat elnézve alig drágább.

(#1354) __Keskin__ válasza --Rawlings-- (#1352) üzenetére


__Keskin__
tag

Köszi :DD neten rendeld és akkor még gyorsan el tudsz állni :DDD , de a viccet félretéve nem hiszem, hogy azzal is szívni fogsz, felrakod mindig a legfrissebb firmet nem lehet baj.

(#1355) __Keskin__ válasza porondmaster (#1353) üzenetére


__Keskin__
tag

Egy hajszálnyival jobbnak mondanám még így is mint az asus-t de kb egy a kettő, viszont a nagy előny, hogy cserélhető és van hozzá akár gyári is, igaz kicsit drága, de már elgondolkoztam rajta mert nagyon állatul néz ki :D Gyári 4/7dBi
A nagy tesón így néz ki Antenna

(#1356) porondmaster válasza __Keskin__ (#1355) üzenetére


porondmaster
újonc

Köszi az infót!
Ipon-ban most elég jó áron lehet kapni a linksys-t!
Azért is kérdeztem a linksys wifi erősségét, mert családi házba kellene /2szint vasbeton födém/.
Az asus a restartokat leszámítva jelerősségben nagyon favorit, mert a router az emeleten van, a földszinten csak wifi-t használok és ha működik :-) nagyon jól kiszolgálja fszt-i eszközöket.

(#1357) foolhouse válasza porondmaster (#1356) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Nekem mindkét Linksys két emeletet szolgál ki, vasbeton födémmel köztük. Az egyiknél be van kábelezve koax-szal a ház, úgyhogy az egyik antennát levettem, a helyére bekötöttem a koax-ot. Az antennát pedig az emeleten csavartam a koax végére. Így tűnik eddig a legerősebbnek.

(#1358) Gubek-Einste válasza foolhouse (#1357) üzenetére

Ez nagyon nem jó így, minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen kell lennie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1359) arnd


arnd
senior tag

Nem is tudom, már szinte off :)
11 nap és 12 óra... :)

(#1360) #74774528


#74774528
törölt tag

Sziasztok!
Jelenleg Diginet 1000-em van. Nektek mi a max amit Wi-Fi-n kitudtok tolni az eszköszből? Nálam 360/220. Ez ennyit tud vagy valami beállitással feljebb tudom húzni még? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1361) Alex91 válasza #74774528 (#1360) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, mennyit szeretnel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1362) #74774528 válasza Alex91 (#1361) üzenetére


#74774528
törölt tag

Egy 450-nek azért örülnék .:)

(#1363) Alex91 válasza #74774528 (#1362) üzenetére


Alex91
félisten

Kosd ra vezeteken, azt meg tobb is lesz! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1364) #74774528 válasza Alex91 (#1363) üzenetére


#74774528
törölt tag

Akkor megvan 980 is :))

(#1365) Gubek-Einste válasza #74774528 (#1362) üzenetére

Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1366) #74774528 válasza Gubek-Einste (#1365) üzenetére


#74774528
törölt tag

1 MacBook Air, 1 MacBook 12", iPhone 7/Plus és 1 Apple Tv 4.gen. Mindkét gép kábelen kihajtha a 900-at viszont wifin minden eszköz max 360/220-at.
Beállitásaimat csatolom.

[ Szerkesztve ]

(#1367) Gubek-Einste válasza #74774528 (#1366) üzenetére

Milyen link sebességekkel kapcsolódnak az eszközök? Apple eszköznél a pontos hardver adatokat nehéz megtudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1368) #74774528 válasza Gubek-Einste (#1367) üzenetére


#74774528
törölt tag

A 2 MacBook 867Mb/s a többit nem tudom megnézni..:(

[ Szerkesztve ]

(#1369) Gubek-Einste válasza #74774528 (#1368) üzenetére

Akkor nagyjából rendben is van, az elérhető max link sebességgel van csatlakozva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1370) arnd


arnd
senior tag

Ma újraindult...
Viszont 30.-a óta valaki nagyon be akar rá jönni. Gyakorlatilag folyamotasan tele van a log ilyenekkel:

31 04:18:22 dropbear 3763: Client trying multiple usernames from 70.60.248.30:53240
Dec 31 04:18:22 dropbear 3763: Login attempt for nonexistent user from 70.60.248.30:53240

Persze az IP változik 6-8 próba után.

Kicsit azért zavar... :((

[ Szerkesztve ]

(#1371) heroldbalu válasza arnd (#1370) üzenetére


heroldbalu
tag

Tiltsd le a következőket:
- Webhozzáférés engedélyezése a WAN-ról
- SSH (én ezt csak akkor kapcsolom be ha használom)
- telnet

És végezz külső port scan-t, a nemhasznált portokat zárd be.

Sajnos elkerülehetetlen, hogy soha ne scanaljenek le, de meglehet nehezíteni a dolgukat ;)

Synology, iPhone

(#1372) __Keskin__ válasza #74774528 (#1360) üzenetére


__Keskin__
tag

Az a 360 nem is rossz, mert 380-400 a vége de az is kb a routertől 1 méterre, így 2:2-ben 80mhz-n.
Ne tévesszen meg wifinél a magas szám, hiába van ott az a 867 azt az életben nem fogja tudni, az egy elméleti maximum.

[ Szerkesztve ]

(#1373) __Keskin__


__Keskin__
tag

Amúgy akik maradnak majd a routernél előbb utóbb lehet lesz rá openwrt úgy néz ki.
Valaki elkezdte, de még nincs kész.
Wrt fejlesztői fórum

(#1374) Gubek-Einste válasza __Keskin__ (#1372) üzenetére

Ne tévesszen meg wifinél a magas szám, hiába van ott az a 867 azt az életben nem fogja tudni, az egy elméleti maximum.
Nem elméleti, gyakorlatban is össze jön a sebesség, csak a mérhető adat mélyen csomagolva van a kommunikációban és emiatt van a két érték közti különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1375) SpongyaBob válasza __Keskin__ (#1373) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Csak megérte várni :) Mondjuk ha már fél évet kihúztam vele akkor ezt is kivárom. Egyébként kétheteket produkál mostanában, legutóbb tegnap indult újra, 13 nap volt az üzemidő.. Ez nekem már bőven megfelel.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1376) --Rawlings-- válasza SpongyaBob (#1375) üzenetére


--Rawlings--
tag

Egyébként, én úgy látom, hogy az UPNP és a Portforwardtól hal meg. Pl.: otthonról akartam elérni a külső szerveremet, és rendre akkor indult újra. Amit tudok ajánlani még, az ütemezett újraindítás. Minden nap éjjel induljon újra, amikor senki nem használja.

(#1377) SpongyaBob válasza --Rawlings-- (#1376) üzenetére


SpongyaBob
veterán

UPNP-t már nem, csak sima port forwardot használok, de még így is mintha kevesebb lenne a restart.
Az ütemezett újra indítással csupán az a bajom ha ez megtörténik akkor a ledek is bekapcsolnak újra :D Nekem alapból ki vannak kapcsolva a ledek, mert baromi idegesítő főleg éjszaka.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1378) __Keskin__ válasza Gubek-Einste (#1374) üzenetére


__Keskin__
tag

Ezt rosszul tudod, ilyen nincs.
Amúgy meg a wifi mindig is elméleti maximummal van feltüntetve amit csak papíron tud.
Vegyünk egy egyszerű példát ott vannak a hiper drága routerek hirdetik 600Mbs-es n-es wifivel hiába jön 4:4-ben és a kliens is tud 4:4-et, a valós átvitel akkor sem tud 130-nál többet.
A wifi-nek a távolság és az interferencia a legnagyobb ellensége, minél nagyobb a csomagveszteség annál lassabb az átvitel.

(#1379) milu válasza __Keskin__ (#1378) üzenetére


milu
aktív tag

"A wifi-nek a távolság és az interferencia a legnagyobb ellensége, minél nagyobb a csomagveszteség annál lassabb az átvitel."

És ha teszel a router és a végpont közé egy wifi erősítőt, azzal lehet növelni a sebességet, vagy csak az átvitel stabilitása javul?

(#1380) Gubek-Einste válasza __Keskin__ (#1378) üzenetére

2,4 GHz-n a 600 Mbps az TurboQAM-s 3x3:3 MIMO képességet jelent.
A környezeti viszonyok sokat számítanak.

A wifi-nek a távolság és az interferencia a legnagyobb ellensége, minél nagyobb a csomagveszteség annál lassabb az átvitel.
Mint minden vezeték nélküli kommunikáció erre is igaz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1381) Gubek-Einste válasza milu (#1379) üzenetére

Mind a kettő ha megfelelő az elhelyezés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1382) arnd válasza heroldbalu (#1371) üzenetére


arnd
senior tag

Köszönöm.
Nem nyitottam meg portot, gépeket TeamViewer-el érem el, kamerákat meg a gyári kínai programmal.
Így most kivételesen nincs port beállítás.
SSH meg csak bentről megy, de kikapcsoltam.

Felmerült bennem, hogy van egy kis celeron/atom procis gépem amin van két LAN csati is, lehet, hogy azt fogom routernek használni. A baj vele, hogy nem nagyon szeretik a linuxok ezt a hardvert. Mind kínlódik rajta...

(#1383) --Rawlings-- válasza SpongyaBob (#1377) üzenetére


--Rawlings--
tag

Takard le szigetelőszalaggal! :D :D

(#1384) arnd válasza --Rawlings-- (#1383) üzenetére


arnd
senior tag

Volt egy régi Netgear routerem (UPC-s) na az bevilágította a szobát a kis ufo lámpájával. Az újabbakhoz adtak már kupakot :)

(#1385) __Keskin__ válasza Gubek-Einste (#1380) üzenetére


__Keskin__
tag

A TurboQAM 2,4ghz-n 40mhz mellett 3 stream 3:3 vagy 4:3 és 64-es kvadratúra amplitúdómoduláció helyett 256-al történik, a VHT moduláció (MCS) is feltolásra kerül 8, 9re a csatornát feltolját 200Mbs-re és ha ezt megszorzod 3-al megkapod a 600-at mivel 3 streamen tolják amihez valóban elég a 3 de nem ez jelenti a mimo képességet mert 2:2 mimo is van mint ahogy 1:1 képesség is.
Persze ezt teljes mértékben támogatnia kell a vevőoldalnak is, vagy semmit nem lehet profitálni és inkább van köze az ac-hoz mint az n-hez. Nem is annyira elterjedt mert egy 2 streames ac 866-on 80Mhz -en simán letolja, persze rövidebb távon zárt térben.

És igen ez minden vezeték nélküli átvitelre igazt azért nem is stabil, tehát egy gigabites net mellé még mindig nincs olyan wifi ami megfelelne, 3 streames ac 80Mhz-s de inkánn 160Mhz-en, simán vállalható stabilan 500-as nettel akinek erre igénye és vevőoldala is van.

A wifi sosem lesz az amire hirdetik, az ac valóban sokat fejlődött de aki azt hisz, hogy el éri azt ami rá van írva az nagyon téved. (zavarmentes tesztlaborban nem lehet kihozni belőle azt amit elméletben tud)
Az új AD-s wifi-k 60Ghz-en tudnak közelről valóban gigabitet de nem hiszem, hogy sokan rohangálnak otthon erre alkalmas eszközökkel.
Hálózattal szerintem velem pont nem jól jársz vitában :D

(#1386) __Keskin__ válasza milu (#1379) üzenetére


__Keskin__
tag

Ha már az is pl egy gyenge 30Mps lineket tud elkapni és továbbítani akkor nem tudsz gyorsítani rajta, csak stabilizálni a kapcsolatot.
De természetesen képes a sebességet is növelni, csak jól kel elhelyezni.

(#1387) e-newsee válasza __Keskin__ (#1385) üzenetére


e-newsee
addikt

Kicsit off, de valahol kapcsolódik.
Kolega vett egy ilyen gigabites powerline adaptert. Tudjátok, amit villanydróton viszi a netet.
Egy villanyórával le van választva az emelete, és egyel a melléképületek. Kipróbálta bármilyen kombinációban, bármilyen messze (vezetékhosszt nézve) a két adaptert egymástól, és a 120-as netet gond nélkül keresztülvitte 20-30-as pinggel több kismegszakítón, villanyórán, hosszabbítókon, gyakorlatilag bármin keresztül. Pedig kételkedett, mert azt olvasni ezekről, hogy nem szeretik a megszakítókat, meg hasonlókat.
Szóval a lényeg, hogy a vezeték, még ilyen formában is gyorsabb és jobb tud lenni, mint a wifi. Persze azért azt is szeretjük. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1388) __Keskin__ válasza e-newsee (#1387) üzenetére


__Keskin__
tag

Igen ezek a powerline-ok nagyon jók, 200-300 méter hatótáv is kihozható, habár ez nagyon sok mindentől függ de a 100 méter általában simán, azonos körön belül (azért nagyon régi kábelezésnél lehet nagy minőségromlás)
A megszakítók nem mind de blokkolhatják igen és a szünetmentesek is, de általában csak lassítják őket az újabb powerline-ok már nagyon jók ilyen téren, persze azért nem árt arra sem figyelni milyen fogyasztó van mellé kötve stb..
Én tudom olyat aki a szomszéddal így osztja meg a netet, nem kilódnak wifivel :D, igaz már akkora a veszteség, hogy nem tud túl sokat, de nekik tökéletes így is.

(#1389) Killing válasza B-L-A-C-K (#3) üzenetére


Killing
addikt

A kollega hozzászólására, válaszolok hogy lássátok miről van szó, most helyeztem üzembe szintén digi 200/100-as net mellett, azonban nekem nem 866,7 Mbps sebességű kapcsolatot ír hanem csak 433,5 Mbps-t, a netből pedig kb. 160-180 mega jön át.

A noti egy zsírúj Asus fullos AC-s wifivel, szóval egyik oldalon sem találom a probléma okát.
Ez a router az 500-as netán ezres digis nettel hogy boldogulna Wi-Fi-n?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1390) SpongyaBob válasza Killing (#1389) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Valószínűleg egy antennás az AC Wifi modulod a notiban :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1391) Killing válasza SpongyaBob (#1390) üzenetére


Killing
addikt

Tényleg, kiderítettem az internet legmélyebb bugyraiból hogy a kis Realtek 8821AE tényleg csak 1 antennás, a dokumentációjában is 433,5 Mbps szerepel, köszönöm a segítséget! :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1392) e-newsee válasza Killing (#1391) üzenetére


e-newsee
addikt

Ha tudod cserélni (úgy értem, támogatja az Asus az egyedi wifi kártyát), vegyél bele egy Intel ac-s wifit. Én a mini pc-mben cseréltem nemrég, épp ugyanilyen Realtek-et, és ég és föld a különbség. Kb 2x annyi wifit lát, mint a régi.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1393) goccer válasza Killing (#1389) üzenetére


goccer
aktív tag

Nálam ~250Mbit átmegy egy falon keresztül, ha épp jó napja van

(#1394) turkburk


turkburk
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ilyen routert egy RT-N18U helyére. Működik is szépen, meg stabil, stb viszont nagy csalódás, hogy a VPN menü csak a PPTP-t kínálja fel, pedig a korábbi ASUSom az OpenVPN-t is tudta. A kettő meg nagyon nem ugyanaz security szempontból.

Van bármi mód OpenVPN-t használni ezzel a routerrel? Esetleg régebbi FW-ben még benne volt, vagy valamilyen WRT firm van rá? Rákerestem, de eddig semmit nem találtam.

(#1395) Gubek-Einste válasza turkburk (#1394) üzenetére

Nincsen rá semmilyen CFW.
A gyári firmware a AsusWRT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1396) Intruder2k5 válasza turkburk (#1394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyári firmware alá is van mód optware-t telepíteni, ahhoz pedig van OpenVPN csomag. Igaz, így nem grafikusan kell majd konfigurálni a VPN-t, hanem mindent PuTTY-ban, SSH konzolon kell csinálnod.

(#1397) __Keskin__


__Keskin__
tag

Tegnap kaptam értesítést az edigitből (3hét), vagy visszakérem a pénz vagy levásárlom, csak gondoltam megosztom, ha valaki vissza vinné, gondolom másol is így járnak el, mert mondták, hogy az asus hagyta jóvá szóval gondolom tudják, hogy kaka a rendszer.

(#1398) Daywalkerke válasza __Keskin__ (#1397) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ennek ellenére szerintem szégyen, hogy nem rendelik el ezen típus teljes visszahívását mint a Samsung tette a Note 7-esekkel.

(#1399) SpongyaBob válasza Daywalkerke (#1398) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem a felhasználók csak egy kis hányada viszi vissza és úgy vannak vele, hogy aki szól annak visszatérítik az árát, aki meg nem az úgy sem vesz észre az egészből semmit..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1400) arnd válasza SpongyaBob (#1399) üzenetére


arnd
senior tag

20 nap 9 óra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.