Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) #33101952


#33101952
törölt tag

Mint korábbiakban irtam, nem tudtam 5GHZ sávon a notbookot intel widi felhasználásával a tv-re tükrözni és a nason lévő filmeket sem tudtam elérni se a tv-vel se tablettel, telefonnal stb..
Visszavittem ahol vásároltam, 1 hónapig volt asus szervizben, nem tudtak mit kezdeni vele, kaptam egy újat.
Hazahoztam, új fw-t rátettem, egyszer már újraindult, de úgynúgy használhatatlan az 5ghz sáv a steamelésre.
Viszem vissza újra ás újra, ha szükséges és kérek helyette valami mást.
Tud valaki ajánlani valamit aminek hasonlóan jó a lefedettsége?

(#352) Gubek-Einste válasza #33101952 (#351) üzenetére

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor N18U, ha kellene akkor AC55U vagy esetleg N56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#353) #33101952


#33101952
törölt tag

5 ghz kell igen.Köszi de az Asust kihagynám!:) ennyi bőven elég volt belőle, inkább visszamegyek a tp-link-hez vagy a linksys-hez.:R

(#354) ittakary


ittakary
nagyúr

Frissítettem a FW-t. Jelzek, ha megjavult.

(#355) Multibit


Multibit
veterán

Egy elhibázott modell alapján egész márkát megítélni... Grat! Elmés hozzáállás.

(#356) Intruder2k5 válasza Multibit (#355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt már leírtam én is fentebb, bár valahol azért megértem - persze nyilván nem szakmai szempontból -, ha valaki csalódik, és ezután más gyártó mellett dönt. Legyen neki szerencséje a TP-LINK-el vagy a Linksys-el!

(#357) #33101952


#33101952
törölt tag

Vennék én szivesen Asus-t, az előbbiekben ajánlott modelleket de ebből már a 2. van nálam és nem jó.
Ha elhozok egy 55 vagy 65-ös modellt és az sem lesz jó akkor már rezeg a léc az üzletben, hogy cserélnek-e újra.
Ezért gondoltam a Tp-Linkre, mert abból 3-at használtam itthon és az irodában hiba nélkül mentek mindig.

(#358) Jim74 válasza #33101952 (#357) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor vegyél TP-Linket.

(#359) badly85


badly85
csendes tag

Most lehet, hogy én fogtam ki rossz darabot, de nálam újabb hibajelenség (az új firmware-el). :W

Naponta 1xer újraindul a router, ez oké, viszont ilyenkor eltűnik a 2.4-es Wifi és csak akkor jön vissza, ha manuálisan újraindítom a kütyüt. :((( Ez már naon dühítő.

Eldöntöttem, h visszaviszem a boltba a cuccot és addig verem a tam-tamot, amíg ki nem cserélik egy másik típusra. Ez nem állapot h egy 25 rugós cuccal ennyi baj legyen. :((( :W

[ Szerkesztve ]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#360) Intruder2k5 válasza badly85 (#359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel abszolút egyetértek, vissza kel vinni. Sajnos ezzel a típussal tényleg sok a probléma, nem hiszem, hogy csak a nálad lévő példány produkálná ezt.

(#361) Jim74 válasza badly85 (#359) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nálam ilyen az uptime az új fw óta:

5 nap 8 óra 45 perc 36 másodpderc

Höhö, most látom, hogy a fordítás nem tökéletes "másodpderc" :DDD

Egyébként a logban is 06.23-i az utolsó bejegyzés.

(#362) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Gondoltam leírom a tapasztalataimat:
Vettem egy ilyen routert, mivel állandóan gond volt vele 5 ghz streamelés közben és az újraindulásokkal stb... visszavittem az üzletbe, elküldték szervizbe, ahonnan az a válasz jött, hogy cseréljék ki--- kaptam egy újat. Közben jött rá új firmware, gondoltam még egy esélyt kap. Nem lett jobb.
Regisztráltam a routert az Asus honlapján és ezzel együtt egy felhasználói fiókot is kellett csinálni, ott a szerviz alatt leveleztem az Asus-al, akik nem tudtak segitéget nyújtani ezzel kapcsolatban ezért azt irták, hogy vigyem vissza ahol vettem és garanciálisan intézik.
Visszavittem az üzletbe és miután tájékoztattam őket az esetről levásárolhatom az árát, de ezt nem akarták, csak miután megmutattam a levelezésemet az Asus-al, felhivta őket és ők mondták, hogy vegyék vissza.
Tehát ebből gondolom ők is tisztában vannak a hibáival és nem egyedülálló eset az enyém.

(#363) badly85


badly85
csendes tag

Sziasztok!

Mit javasoltok melyik router a jobb ehelyett a sz..., már nem is akarom minősíteni, mert csak felb....sz! :((( :((( :(

Szóval őket néztem:

Asus RT-N56U
Asus RT-N18U

Ezekről jókat olvastam, inkább 2 sávos felé hajlok! Az N65U naon bejön. Ez jó vétel lehet?

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#364) SsPL711 válasza #33101952 (#362) üzenetére


SsPL711
őstag

Reméljük, hogy tudják és azt is remélem, hogy egy frappáns megoldást kínálnak rövidesen. Ez az új fw is jelent már valamit, legalábbis a semminél több :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#365) badly85


badly85
csendes tag

Az tény h valamit javított az új firmware, mert korábban:

- random újraindulások
- net lassulás
- streamelés közben újraindult
- tv eldobta a wifi-t
- torrent letöltéskor elszállt

új fimware-el
- újraindulás
- 2,4-es wifi nem látszik újraindulás után

Kb. a többi dolog megszűnt nálam, de akkor is dühítő h nekünk kell kikísérletezni h mikor működik stabilan a cucc?

Összedugom, beállítom a Wifi-t és mennie kellene. Nem azzal foglalkoznom h keressem miért nem jól működik ... :(

[ Szerkesztve ]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#366) Intruder2k5 válasza badly85 (#363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hardveresen az RT-N18U erősebb, de persze, ha kel az 5GHz, akkor a kérdés el is van döntve.

[ Szerkesztve ]

(#367) badly85


badly85
csendes tag

Tévedtem a lassulás is megjött újra! :(( :W

Ezt most mértem:

Lassuláskor:

Restart után:

Úgyhogy ebből elegem van, holnap viszem vissza. :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#368) Gergőke88 válasza badly85 (#367) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem a UPC szar nálad?
Mert nálam semmi lassulás...

(#369) Hende


Hende
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem meg az a routert és nekem nincs AICLOUD 2.0, se AIRADAR.

Valami ötlet?
Vagy vihetem vissza?

Köszi!

(#370) B-L-A-C-K válasza Hende (#369) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem sima 1200-ast vettél véletlenül?

(#371) Hende válasza B-L-A-C-K (#370) üzenetére


Hende
tag

Nem.

Plusz a legújabb firmware-t is felraktam és az nvramot is reseteltem a wps- módszerrel.
De úgysincs. Airadar is hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#372) badly85 válasza Hende (#369) üzenetére


badly85
csendes tag

AICloud 2.0 ebben nincs, ezt én is megszívtam, sem torrent kliens. Pedig a neten sok helyen beleírták a specifikációba.

airRadar pedig egy beépített technológia, azt nem látod.

[ Szerkesztve ]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#373) badly85 válasza Hende (#371) üzenetére


badly85
csendes tag

Mi ez a WPS NVRAM törlés, én csak sima factory reset-et csináltam upgrade előtt, az nem elég? :F

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#374) Hende válasza badly85 (#372) üzenetére


Hende
tag

Toltsd te a hasznalati utmutatot az asus oldalarol. Az ac1200g+ nak tudnia kell.

(#375) badly85 válasza Hende (#374) üzenetére


badly85
csendes tag

Igen ebben igazad van, megtaláltam én is, de 2 féle van, egyikben benne van, másikban nem.

Ha megnézed az asus oldalán, nem említik az AiCloud-ot, mert ez a router nem támogatja. Nincs benne.

[link]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#376) Hende válasza badly85 (#373) üzenetére


Hende
tag

Mashol azt írták, hogy az asusok szoktak ilyet csinalni. 30 mpig wps-t nyomot nem engeded el aztan kihuzod es nyomod tovabb meg 30 mpig aztan visszadugod es meg 30 mp. de nekem nem oldotta meg.

(#377) foolhouse válasza Gergőke88 (#368) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Lassulás nálam sincs és nem is volt. Viszont az újraindulások megmaradtak. Egyszerűen nem képes 3 napnál hosszabb uptime-ot produkálni.

Külső eszközre logolok, hátha van valami előjele, de nem látok semmit. A CPU 3-5%-on pörög, a RAM felhasználás 40% körüli, nagyjából állandó az újraindulás előtt közvetlenül és utána is. És a semmiből jön az újraindulás. Ahogy próbálgattam, nem a watchdog és nem is a disk_monitor processz okozza.

Nagyjából megy 2 napig, vagy egy kicsit tovább, aztán újraindul minden előjel nélkül. Ezután pedig 1-2 órán belül ismét. Ilyenkor megint megy 1-2 napig és újraindul.

A tech. support nem válaszolt a korábban írt panaszomra. Még egyszer megpróbálom, de közben keresem, hogy mit vegyek ehelyett a router helyett. Vannak Asus wireless access pointjaim, azokkal semmi probléma nincs, azóta futnak, amióta beüzemeltem őket. Ez az egyetlen problémás eszközöm, de már kezd elegem lenni belőle.

(#378) badly85 válasza foolhouse (#377) üzenetére


badly85
csendes tag

Korábban nem volt lassulás, igaz akkor a UPC beépített WIFI eszközét használtam. Mind1, én ma visszaviszem a routert, elég volt a játszadozásból.

A kiszemeltem ő lenne most -->RT-AC55U ill. a RT-N56U között vacillálok. De inkább az AC-s felé hajlok, viszont costum firmware még erre nincs, ami jó lenne.

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#379) Hende


Hende
tag

Most hoztam el az új RT-AC1200G+-ot. Ebben sincs benne az aicloud. Nevetséges, hogy megengedhetnek ilyet maguknak az ASUS-nal.

(#380) Intruder2k5 válasza Hende (#379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi a pontos firmware verziószám?

(#381) badly85 válasza Hende (#379) üzenetére


badly85
csendes tag

Hidd már el nekem, hogy ez a router nem tudja. Én is megszívtam, nekem is jó lett volna! De ez van! Én lecserélem másra.

És mivel még stabilan sem képes működni, hagyjuk az extra funkciókat. :DDD :))

[ Szerkesztve ]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#382) Hende válasza badly85 (#381) üzenetére


Hende
tag

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/RT-AC1200G+/HUG10671_RT_AC1200G_PLUS_Manual.pdf

Ez alapjan neztem es vettem meg. Igazad van, de a HIVATALOS KEZIKONYVE azt irja, hogy tudja. Szanalmas, hogy egy ilyen ceg megengedheti maganak ezt a "minoseget". Engem is folyamatosan ledobalt es ujraindult. Most csereltem le RT-AC55U-ra es ez mar tudja. Kivancsi leszek, hogy ez milyen. Amugy az oldalrol leszedheto legfrissebb firmware volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#383) badly85 válasza Hende (#382) üzenetére


badly85
csendes tag

En is erre akarom lecserélni! Megírod majd a tapasztalataid akár privátba is?! Köszönöm szépen ;)

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#384) Hende válasza badly85 (#383) üzenetére


Hende
tag

Este irok majd. de eddig egyszer se dobott le(a masik 20percen belul 4szer), gyors, az aicloud meg zselianis. vlc webplayerrel barhonnan stremelhetsz mindent. es csak 3 ezerrel dragabb. talan a kevesebb antenna miatt nem olyan nagy a hatotav de 50 nm lakasban mindenhol max a jel.

(#385) Gubek-Einste válasza Hende (#384) üzenetére

Az AC55U-n osztott antenna van, az AC1200G+-on pedig sávonként dedikált.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#386) goccer


goccer
aktív tag

Ha tényleg nincs AiRadar legalább az itteni összefoglalóból kiszedhetnénk

[ Szerkesztve ]

(#387) Gubek-Einste válasza goccer (#386) üzenetére

Mivel nincsen itt Topikgazda így szóljál Intruder2k5-nek ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#388) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Done

(#389) e-newsee válasza goccer (#386) üzenetére


e-newsee
addikt

Várjatok! Most hogy jött a képbe az AiRadar? Eddig az AiCloud-ról volt szó, hogy van-e, vagy nincs.
Az AiRadar-ról badly85 (#372) azt írta, hogy beépített technológia, kívülről nem látszik. Én nem értek hozzá, csak egy kicsit confused lettem. :F
Cloud nincs, az oké, azt én is néztem otthon. De Radar? Azt hogy lehet lecsekkolni?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#390) badly85


badly85
csendes tag

Visszavittem a cuccost! :)) Extreme Digital-tól vettem, ahol először elküldtek az Asus-hoz, felhívtam őket, akik azt mondták vigyem vissza oda, ahonnan vettem. Megtettem! Csodákoztak is h az Asus visszaküldött hozzájuk. Így az Extreme küldi nekik, ez kb. alsó hangon is 3 hét mire megtudok valamit majd. Asus-nak levélben bejelentettem 3 napja, de azóta sem reagáltak rá. :(

Kis érdekesség: az Extreme Digital, Mammutban lévő üzletében is ez a router szolgál ki, viszont nekik gond nélkül működik az eladó srác szerint. Csak nézett nagyokat, mikor soroltam a hibáit. :P

Másik dolog:

AiRadar a Wi-Fi teljesítmény javításához
Az ASUS AiRadar intelligens módon erősíti meg a vezeték nélküli jeleket a 802.11ac hullámformálási technológiájával, nagy erősítéssel és az ASUS exkluzív RF-finomhangolásával. A gyakorlatban ez nagyobb lefedettséget, dinamikusan megugró adatátviteli sebességet és nagyobb stabilitást jelent.
Forrás: [link]

Ez alapján Én úgy gondolom,hogy az airRadar user által nem befolyásolható és nem is találtam neten róla semmi beállítási lehetőséget, ez be van építve, ha benne van egyáltalán, de sztem csak parasztvakítás. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#391) foolhouse


foolhouse
csendes tag

Megosztanátok a tapasztalataitokat az új FW felrakása óta?

Mivel nekem normál müködésben csak a spontán újraindulásokkal volt bajom, így főleg az uptime érdekelne. Illetve az, hogy a FW upgrade előtt/után csináltatok-e visszaállítást gyári értékre és áramtalanítottátok-e a routert (kikapcs/bekapcs). Egyelőre úgy tűnik, hogy összefüggésben van a spontán rebootokkal, hogy volt-e már újraindítva a router bekapcsolás után, vagy nem.

Közben írtam második panaszt is a spontán rebootokra, kicsit (tényleg csak kicsit) fenyegetőbb hangnemben. Erre pár órán belül válaszoltak, hogy vigyem vissza a routert oda, ahol vettem és érdeklődjek a garanciális lehetőségek után... Nesze semmi, fogd meg jól!

(#392) #33101952 válasza badly85 (#390) üzenetére


#33101952
törölt tag

Én is náluk vettem csak másik üzletben, de nekem is elküldték vagy 1 húnap múlva kaptam egy újat, az asus-nak a műszaki részen kell irnod és 48 óra alatt kötelességük válaszolni.
Az asus honlapján jelentkezz be és a beérkezett műszaki üzeneteknél nézd meg. Email-ben csak értesítőt küldenek, lehet betette a spamek közé.

(#393) #33101952 válasza foolhouse (#391) üzenetére


#33101952
törölt tag

Itt a többségnek megoldotta az új fw. Nekem nem, ezért vittem vissza.

(#394) Gubek-Einste válasza badly85 (#390) üzenetére

Az ASUS AiRadar pontosan megegyezik a Beamforming-gal ami az AC egyik hozadéka.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#395) foolhouse válasza #33101952 (#393) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Már az újat vitted vissza, amit szervíz után kaptál? Ha igen, nem túl biztató...

(#396) adise válasza foolhouse (#391) üzenetére


adise
őstag

régire updateltem csak semmi resetet nem toltam
most 6 napja megy restart nelkul
vpn szerver is megy nekem rajta

(#397) SsPL711


SsPL711
őstag

Több mint 3 nap uptime után alig akartak bejönni a web lapok amik megvoltak nyitva mindig a böngészőben(firefox). Kellett egy restart....(új fw-el fut a cucc)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#398) bozsozso


bozsozso
őstag

Most tapasztaltam:
pár másodperce újraindult a router és amikor megpróbáltam rácsatlakozni akkor ezt írta ki:
A beállítások frissítésre kerültek. A weboldal frissítése most megtörténik.
Az IP-cím vagy portszám módosult. Az Ön és a(z) RT-AC1200G+ közötti kapcsolat bontásra kerül.
A(z) RT-AC1200G+ beállításainak eléréséhez csatlakozzon újra a vezeték nélküli hálózathoz és használja a frissített IP-címet és portszámot.

Vajon milyen beállítások kerültek frissítésre? Ez arra vonatkozhat, hogy szolgáltató esetleg frissíti az ip-t?

(#399) Jim74 válasza foolhouse (#391) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Új FW felrakása óta egyszer sem indult újra a router. Csak rátoltam és nem reseteltem semmit. 10 napja üzemel folyamatosan.

(#400) Gubek-Einste válasza bozsozso (#398) üzenetére

Ez arra vonatkozhat, hogy szolgáltató esetleg frissíti az ip-t?
Biztosan nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.