Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Lacix29 válasza Bocka (#2000) üzenetére


Lacix29
őstag

A régi béta firmware-re egyszer én írtam, hogy 5 GHz-en csak bizonyos csatornákon tudja a 833MHz-et. Azt hiszem az 52-es és alatta. De ki kell kisérletezni.

(#2002) Bocka válasza Lacix29 (#2001) üzenetére


Bocka
csendes tag

Ez oldotta meg, köszönöm. :R
52-nél kisebb vezérlőcsatornát választva (pl. 48) működik a 80MHz-es frekvenciatartomány is a régi firmware-rel (ilyenkor a 34-50-es sávot használja), a teszteken most stabil. Auto-n nem ezt a tartományt választotta magától, mert egy másik 5GHz-es router is sugároz a közelben ezen a tartományon (szerencsére gyenge már a jele itt).

(#2003) HDR123 válasza Bocka (#2000) üzenetére


HDR123
tag

Nem megy nekem sem 150Mbps fölé.

Igazából elég masszívan használom. Mind a 4 portján van 1-1 gép (pc, raspberry pi stb), van közöttünk olyan ami éjjel nappal torrentezik és az usb vinyóra tölt, valamint sambán osztva van a vinyó és aktívan használjuk egy tv-n.. Persze minden tökéletesen csak kábelen megy. A wifi az néha még így is elszáll.

A 4 portot nem sikerült 1Gbps-re beállítanom, hiába van cat5e kábelem. Az usb-s vinyót is max 100mbps-en érem el (Wifin is).

Már gondolkodok egy másik routeren ami stabilan tudja az 1Gbps-et kábelen, valamint az usb háttértárat is gyorsabban el tudja érni. A 10-11MBps lehetne 40-50.

Még annyira nem néztem utána, de hasonló árkategóriában lenne jó nézelődni. Esetleg valaki tud alternatívát?

(#2004) itg válasza HDR123 (#2003) üzenetére


itg
tag

Én egy rövid AC58U kitérő után erre váltottam és nem bántam meg.

(#2005) HDR123 válasza itg (#2004) üzenetére


HDR123
tag

Köszi, ígéretesnek néz ki a specifikáció. Még alszok rá.

[ Szerkesztve ]

(#2006) adise


adise
őstag

Ujra hozzam jutott egy ilyen router. Melyik alegjobb firmware? Az en gondom, hogy 5ghz nem latja illetve ha latja is van amikor azt irja nincs net rajta .2.4ghz es kabelen semmi gond. Illetve belassul 30-40mbit korulire a sebesseg neha, ezt egy router ujrainditas megoldja mindig egybol.

(#2007) ruzsass válasza adise (#2006) üzenetére


ruzsass
tag

A tapasztalatok eltérőek itt a fórumon, nekem sokáig a legstabilabb a 7743-as volt, mert az utána következőkkel rendszeresen elment az 5GHz-es sáv és újra is indult néha. De a két utolsó az 50276 és az 50624-es verziók ismét stabilak, újraindítást egyszer sem produkáltak és nekem azóta csak egyszer volt, hogy elment kb. 1 percre az 5GHz-es sáv, de újracsatlakozva megoldódott az is.

(#2008) waybill


waybill
csendes tag

Sziasztok. Jelenleg egy Asus Rt-Ac1200G+ router van a digis hálón. A hibája hogy folyamatosan eldobja a jelet. Digi modem kihúz bedug és egy rövid ideig jó minden.... de folyamatosan leakad és nincs net. Valakinek ötlet mi a francot csináljak vele?

(#2009) goccer válasza waybill (#2008) üzenetére


goccer
aktív tag

Melyik fw van a routeren?

(#2010) waybill válasza goccer (#2009) üzenetére


waybill
csendes tag

A legfrissebb. Amit le lehetett tölteni.

(#2011) goccer válasza waybill (#2010) üzenetére


goccer
aktív tag

Milyen gyakorisággal csinálja ezt? Én már egyet visszavittem ami napi szinten újraindult, bármelyik fw-vel próbáltam. Most nekem az eggyel régebbi van fenn de egy hétnél tovább ritkán bírja. Esetleg kisérletezhetsz régebbi fw-kel korábban linkeltek itt párat ami a többségnek ment de sajnos ez is változó. Egyszerűbb ha visszaviszed talán, mert jó eséllyel hw hiba.

(#2012) Intruder2k5 válasza waybill (#2008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ez a router sajnos szériahibás, a benne lévő chipsettel más gyártó más modelljeiben is hasonló problémák vannak, vagyis random újraindulgat. Viszont az is tény, hogy azért akadt itt is akinél jól működik, és akár 20-40 napot is elment egyhuzamban, vagyis mielőtt nagy hévvel visszavinnéd, mindenképp ki kellene deríteni, hogy nálad is a router a hibás, vagy esetleg a DIGI szolgáltatásával van probléma. Egyébként régebben keringett itt közkézen valami firmware, amivel állítólag megoldódtak ezek a problémák, nem tudom az valakinek megvan-e még, de esetleg érdemes lenne azzal is egy próbát tenni.

(#2013) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Létezik erre a router-re olyan firmware ami tud torrentet letölteni?

Gippazoid Novelties Inc.

(#2014) Intruder2k5 válasza gippazoid (#2013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Custom firmware erre a routerre nincs, a gyárira lehet telepíteni torrent klienst, de ehhez szükséges némi Linux alapismeret. Kiindulásképp ott van a link az összefoglalóban optware telepítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#2015) gippazoid válasza Intruder2k5 (#2014) üzenetére


gippazoid
senior tag

Mi az az optware?
Utána még mit kell csinálni?
Barátom routere, valami kész megoldási tervvel szeretném megkeresni, de ahhoz jó lenne tudni, milyen lépéseket kell elvégezni. Téglásítani sem akarom a készüléket.
Ha sikerül megoldani, tud felhasználóbarát módon működni, mondjuk egy Asus Download Master szinten?

Köszi!

Gippazoid Novelties Inc.

(#2016) Intruder2k5 válasza gippazoid (#2015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az optware egy csomagkezelő rendszer. Téglásítani ezzel nem tudod, lévén firmware-t nem kell cserélni (nincs is mire). Ez csak egy úgymond kiegészítő rendszer az alap firmware mellé, ami plusz szolgáltatásokat futtathatsz. Tud felhasználóbarát módon működni, van neki alap webes kezelőfelülete, ami elég puritán de működik. Ez cserélhető transmission web control-ra, ami már tud magyarul is, illetve van saját mobilos nézete is, vagy van hozzá windows-os kliens program is.

(#2017) gippazoid válasza Intruder2k5 (#2016) üzenetére


gippazoid
senior tag

Lehet nem is jó helyen kérdezem... a fentiek igazak a sima ac1200-ra is?

Gippazoid Novelties Inc.

(#2018) Intruder2k5 válasza gippazoid (#2017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, az egy jóval gyengébb vas, kevesebb memóriával, lassabb procival, és nincs is vele tapasztalatom, de szerintem működhet. Egy dolog biztos, mivel firmware cserével ez továbbra sem jár, így a routert brickelni nem tudod, tehát nyugodtan próbáld meg, aztán majd meglátod megy-e. Viszont ha megy is, ettől sokat tényleg ne várj, a wikidevi adatai alapján én úgy saccolnám, hogy legfeljebb 2-4MB/sec letöltési sebességre lenne képes maximum, seed-ben ez valamivel több is lehet, és LAN-on is talán 7-8MB/sec körül lenne a router USB portjára kötött HDD elérési sebessége. Persze arra továbbra is megteszi, hogy lassan letöltsön, majd utána seed-ben tartson néhány tíz darab torrentet.

(#2019) DaveHutt válasza Intruder2k5 (#2016) üzenetére


DaveHutt
őstag

Magyarán ez azt jelenti, hogy tudnék torrent klienst futtatni ezen a routeren?

(#2020) Intruder2k5 válasza DaveHutt (#2019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan.

(#2021) DaveHutt válasza Intruder2k5 (#2020) üzenetére


DaveHutt
őstag

Hmm, ez a gyakorlatban hogy néz ki? 1 éve nem találok erre leírást.

(#2022) Intruder2k5 válasza DaveHutt (#2021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig csak a topik összefoglalót kellett volna lenyitni, ott van benne a link.

De most így átfutva ezt a megoldást szerintem jobban is meg lehet csinálni, ha már egyszer feltelepítettél mindent, elég csak a mountolást végző és az init scripteket futtató állományt a /jffs-be másolni.

[ Szerkesztve ]

(#2023) DaveHutt válasza Intruder2k5 (#2022) üzenetére


DaveHutt
őstag

Hogy nyitom meg ezt a jffs mappát a routeren? És hogy készítek scriptet? Igen, analfabéta vagyok ilyen téren.

(#2024) Intruder2k5 válasza DaveHutt (#2023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ha nincs semennyi Linux terminál alapismereted, akkor ez elég nehéz, és hosszadalmas lehet. Az Administration - System menüben van telnet és/vagy ssh bekapcsolásra lehetőség? Ha igen, állítsd be így:

[ Szerkesztve ]

(#2025) arozsozsi007 válasza itg (#758) üzenetére


arozsozsi007
csendes tag

Sajnos a http://asusrouterforum.besaba.com oldal nem működik és innen kellene leszedni az optware csomagokat. Tudtok esetleg egy másik webhelyet[ ahonnan le lehetne szedni ezeket a csomagokat?

(#2026) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy Asus RT AC 1200G+ routerem és a belső hálózaton fix IP-vel nyomtatók. A router alapértelmezett átjárója 192.168.1.1, a nyomtató 1.21 és 1.22.

A probléma az, hogy a nyomtatókon nem tudok scannelni hálózatra név alapján. Tehát odamegyek a nyomtatóhoz és szeretnék a Kispista nevű gépre scannelni, de DNS hibával nem találja a megadott számítógépet. A gép egyébként elérhető a hálózaton, pl total commanderben. Ha a számítógép statikus IP címével hivatkozok rá akkor megtalálja és tudok rá scannelni, de név alapján nem. A nyomtatókban DNS címnek a router átjárója van megadva.

Mi lehet a probléma? Tegnap még tökéletesen működött, ma már nem. Router restart nem segít.

Előre is köszi!

(#2027) Martel


Martel
csendes tag

Sziasztok!

Elég triviális kérdésem lenne. Van egy ilyen 1200+ -os routerem és az usb portra rákötöttem egy külső hddt (sharkoon swift case pro házban egy WD Red 1T-ás) azt szeretném elérni hogy a hdd látható legyen a routerhez hozzákötött másik két gépen. Látom a mappákat amiket létrehoztam a hdd-n még direktben a géphez kötve de nincs írásjogom. Szintén beállítottam még géphez kötve hogy legyen megosztva a mappa. Látom a mappákat de nincs írásjogom.
A konfig felületen pedig van W/R engedélyezve.
Hogy kellene beállítanom? Nem neten, csak itthon helyben szeretném megosztani.

Van a konfig felületen ilyen AiDisc meg Server Center (samba és ftp) de a sima megosztott storage funkciót hogyan állíthatom be?

A firmware: 3.0.0.4.382_50624

Köszi a választ előre is!

(#2028) HDR123 válasza Martel (#2027) üzenetére


HDR123
tag

Ki kell bontanod a mappákat a webes felületen és a gyökér mappának kell adni r/w jogot a megadott felhasználónak.

Mellesleg csak mondom hogy ext4-be formázd meg, úgy kb 100-150Mb/s is lehet az írás/olvasás sebesség.

(#2029) Martel válasza HDR123 (#2028) üzenetére


Martel
csendes tag

Köszi!

Megoldottam a dolgot. A formázáson elgondolkodtam. Full windowsos környezetben ext4-re formázzam? Tudom azt majd használni más eszközön is, pl tévén?

Igazából a sebesség nem annyira lényeges ráadásul csak 5400-as a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#2030) HDR123 válasza Martel (#2029) üzenetére


HDR123
tag

Persze hogy tudod használni, mivel te csak hálózati meghajtót látsz, annak nem látod a formázás típusát.

A router számára könnyebb az ext4, gondolom linux fut rajta.

Sokat számít az 5400Rpm-es vinyonál is mivel az tud ennél többet is.

(#2031) apms2


apms2
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is van egy Rt-AC_1200-es routerem.Nálam a wifis része hibátlanul működik, több telefon és laptop is megy róla.Kábelen egy asztali gép csatlakozik hozzá, azt viszont napi szinten elfelejti,nem látja, nincs kapcsolat.Próbáltam már külön hálókártyával,újrahúztam a kábelt a csatlakozók újra lettek krimpelve de mindig visszatér a kábeles rész hibája.Többszöri modem-router újraindítás után szokott helyreállni a kapcsolat de másnap kezdődik elölről? Erre nincs valakinek esetleg ötlete?

(#2032) Lacix29 válasza apms2 (#2031) üzenetére


Lacix29
őstag

Melyik firmware van rajta? Nekem mondjuk semelyikkel nem volt ilyen problémám.
De aztán visszatért a napi újraindulás problémája, ezért visszaraktam a legstabilabb béta firmware-t.
9.0.0.4_382_10680
Te is megpróbálhatnál több firmware-t is.

[ Szerkesztve ]

(#2033) ghoul_


ghoul_
csendes tag

Sziasztok!

Csak a tapasztalatom szeretném megosztani veletek, mielőtt más is bele fut a késbe :W
Ősz óta használom hiba nélkül nincs is vele probléma, folyamatosan nyígott, hogy frissítsek fw-t, bár ne tettem volna :Y :W

Az általam használt gyári fw: 3.0.0.4.382_15525 volt. Ezt frissítettem 3.0.0.4.382.50624 a legutolsó kiadott fw-re.

Frissítés után wifin keresztül teljesen használhatatlan volt a router, csak vezetékes hálózaton működött. Némelyik eszközzel nem lehetett csatlakozni, nem ment a DNS, nem ment a ping, a sebesség 1-2 mbps, már amikor volt net...

Hiába töltöttem vissza a lementett beállítást, hiába csináltam gyári visszaállítást, semmi különbség nem volt tapasztalható. Számomra érhetetlen, hogy egy újabb verzió totálisan szétcseszi a router.

Szerencsére lementettem a gyári fw verzió számát és visszatöltöttem azt. Azóta megint hiba nélkül működik minden.

Nem tudom találkozott e valaki hasonló problémával, de azért ez elég vicces az Asus részéről

(#2034) DaveHutt válasza ghoul_ (#2033) üzenetére


DaveHutt
őstag

Lrgutolsó kettő firmware-rel nekem semmi ilyesmi nem jött elő, jelenleg is hivátlanul fut a legfrisebb.

Más: aki azt mondta h ext4-rekell formázni a külső hdd-t a routernek, az kérem vonja vissza, ext3-at támogat a router max. A lemezre írással ftp-n nem vagyok elégedett egyébként, a 5 mbyte/secet tud wifin. Az nudli.

(#2035) HDR123 válasza DaveHutt (#2034) üzenetére


HDR123
tag

Nem vonom vissza. Tudja, most is így használom.
Sambán megy a a 100Mbit fullon 11-12MB/s, AC-s wifin az olvasás már volt 15-16MB/s.
Az FTP is egész szépen megy:

(#2036) DaveHutt válasza HDR123 (#2035) üzenetére


DaveHutt
őstag

Legfrissebb firmware-ed van? Mert nekem azzal nem ismeri fel, és a hivatalos oldal szerint se támogatott.

https://event.asus.com/2009/networks/disksupport/

Ui.: gondolom ezek kábelen mért sebességek.

[ Szerkesztve ]

(#2037) HDR123 válasza DaveHutt (#2036) üzenetére


HDR123
tag

Nem a legfrissebb, és nem is fogom frissíteni mert volt vele baj.
Firmware verzió:3.0.0.4.382_18991

Holnap lehúzom hogy megnézzem ext4-e a disk, most kicsit elbizonytalanítottál.

Megy wifi-n is, sőt ott jobban, az előző kép az LAN-on 100Mb-en.
Ez pedig egy olvasás AC wifin FTP-ről:

(#2038) k0ri válasza ghoul_ (#2033) üzenetére


k0ri
csendes tag

Nálam Access Point módban fut a vas kb 2016 óta a bolti firmware-rel, és egészen mostanáig hibátlanul tette a dolgát, jó WiFi térerő földszinten és emeleten is, remek sebesség, teljes elégedettség. Aztán hirtelen ötlettől vezérelve pár napja firmware-t frissítettem, felment a legújabb, na és mi történt? A WiFi teljesen instabillá vált, szakadások, authentikációs problémák stb............
Teljes elkeseredés közepette kikukáztam netről a gyári fw-t: 3.0.0.4.380_1234 de az admin felületről nem engedte magát downgrade-elni.
Utána próbaképpen leszedtem a 3.0.0.4.382_15525 verziót, amit @ghoul_ is említett, na ez már simán felment az admin felületről is, és azonnal visszakaptam a jó öreg stabil WiFi-met. Elképesztő! De ismét bebizonyosodott a régi mondás: "Ami jó, ne akard megjavítani." Nagyon gáz, hogy az ASUS ilyen silány minőségű fw upgrade-eket ad ki.

(#2039) joyszee


joyszee
csendes tag

Sziasztok egy olyan kerdesem lenne hogy a vpn kliens beallitasnal nem jelenik meg az openvpn protocol. csak a pptp es l2tp. a router nem tamogatna az openvpnt?

(#2040) HDR123 válasza joyszee (#2039) üzenetére


HDR123
tag

Sajnos nem támogatja.

(#2041) joyszee válasza HDR123 (#2040) üzenetére


joyszee
csendes tag

attol fuggetlenul l2tp az megy rajta? mi a kulonbseg l2tp es az openvpn kozott? lenyegeben en kodi trnt miatt hasznalok vpnt. erre megfelelo ez is?

(#2042) HDR123 válasza joyszee (#2041) üzenetére


HDR123
tag

Azon kívül hogy nem túl elterjedt, nem sokat tudok még róla. Valószínűleg nem elég biztonságos, de hülyeséget nem akarok írni. Nyilván ha megy akkor használd, jobb mint a semmi. Gondolom külföldön kell így használnod.

(#2043) Intruder2k5 válasza joyszee (#2041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Google első találat: VPN protokoll összehasonlítás

(#2044) joyszee válasza HDR123 (#2042) üzenetére


joyszee
csendes tag

nem a teljes anonimitas a fontos. szamomra csupan azert kell hogy az ispm ne lassa a torrent es kodi hasznalatot. Igen egyebkent kulfold anglia. Ha mar nem tudja a nevemmel osszekotni a szolgaltato az ipt akkor szamomra oke.

(#2045) Intruder2k5 válasza joyszee (#2044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na de ehhez kell egy VPN szerver amihez csatlakozol, mondjuk akár itt Magyarországon, és onnantól kezdve már nem Te döntöd el, hogy OpenVPN vagy PPTP, vagy más, hanem olyan kliens kell, amilyen a szerver.

(#2046) joyszee válasza Intruder2k5 (#2045) üzenetére


joyszee
csendes tag

hu most kicsit megzavartal. ipvanish elofizum van es arouteren szeretnem beallitani a hasznalatat. megadtam a szerver hozaferest a router beallitasaiban, de csak l2tp es pptp ful jelenik meg. hogy hasznalhatnek openvpn protocolt a routeren ha nem tamogatja? egyebkent azon gondolkodtam ha custom firmwaret hasznalnek(merlin) akkor lehetseges lenne?

(#2047) Intruder2k5 válasza joyszee (#2046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos erre a típusra nem létezik semmilyen custom firmware. Bár elvileg optware telepíthető a gyári szoftver mellé is, amire szintén tudsz tenni OpenVPN-t, de akkor mindent full parancssorban kell konfigurálnod.

(#2048) joyszee válasza Intruder2k5 (#2047) üzenetére


joyszee
csendes tag

rendben akkor egy utolso kerdes. most hogy l2tp protocolon keresztul beallitottam. igy elvileg a szolgaltatom latja vagy sem az adatcsomagban hogy mit hasznalok?

(#2049) Intruder2k5 válasza joyszee (#2048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fentebbi linken van szó az L2TP és L2TP/IPsec protokollról is, de konkrétan az ASUS megvalósítását sosem próbáltam, én nem használtam gyári firmware-t vagy 10 éve. Kérdezd meg a szolgáltatód, akinél a VPN előfizetésed van.

(#2050) e-newsee


e-newsee
addikt

Sziasztok,
Fejleszteni fogják a Digis netemet 1GBit-re. Ez ugye optikán jön be a lakásba, fogok kapni egy digis routert.
A kérdésem több részes.
Ha úgy állíttatom be a digis routert a szakikkal, hogy tovább lője a netet az enyémnek kábelen, és az enyémet úgy hagyom beállítva, ahogy eddig is, akkor mire lehet számítani a gigabites nettel? Elbírja rendesen ez a router? Milyen sebességeket lehet kihozni belőle? Nekem asszem a 10680-as végű fw van rajta. A szokásos időnkénti újraindulásokon kívül nagyon stabilan teszi a dolgát. Semmi extra beállításom nincs, csak egy 2,4GHz-es, egy 5GHz-es, és egy vendég wifi. Plusz DHCP beállítva, de a mac-szűrés már nincs. Régebben még volt.
Köszi előre is! :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.