Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) fogi válasza fogi (#1150) üzenetére


fogi
tag

Közben láttam, hogy ez nem újdonság nektek. :)
A FW version check megjavult, a Traffic manager menü is működni kezdett, bekapcsoltam a QoS-t és onnantól bármilyen címet írtam be a böngészőbe, a router admin felületén landoltam. A leírás szerint ilyen hibát javítottak ki az utolsó, fentlévő firmware-ben. Ez olyan, mintha két kínai fiatal írogatná egy kunyhóban...

(#1152) ittakary


ittakary
nagyúr

még úgy is újraindulgat napközben ez a szar, hogy naponta hajnalban újraindíttatom... :(

[ Szerkesztve ]

(#1153) SpongyaBob válasza ittakary (#1152) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az új firmware-rel?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1154) ittakary válasza SpongyaBob (#1153) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mrg a 3971 van fent

(#1155) SpongyaBob válasza ittakary (#1154) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Jah, kicsit megnyugodtam :) Akkor még nincsen minden veszve..

Miért nem teszed fel azt ami a napokban jelent meg? Ettől csak jobb lehet..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1156) __Keskin__ válasza arnd (#1146) üzenetére


__Keskin__
tag

Arra gondolsz, hogy miért használok ssh tunnelt böngészésre a cégnél ? Pusztán csak azért mert olyan helyen dolgozom ahol minden le van tiltva biztonsági okból, így a proxy-n keresztül ssh-n tudok böngészni az otthon szerómon keresztül, logolásban így is látszik a forgalom a gépemről, sőt ha nagyon akarnák alkalmazás tűzfallal meg is nézhetnék mit csinálok. ha erre gondoltál.

(#1157) __Keskin__ válasza fogi (#1151) üzenetére


__Keskin__
tag

Annyit tanácsolók, nem tudom milyen neted van, de ha 100Mb/s és feljebb akkor a QoS-t ne kapcsold be, mert eben az esetben a NAT Acceleration lv1-es eljárása a CTF (Cut Through Forwarding) ki fog kapcsolni, mivel nem kompatibilis a kettő.
Tehát ha 100Mb/s neted van akkor semmi gond a QoS-el mert nem fogod érezni a NAT hiányát, de ha már legalább 200Mb/s-el rendelkezel akkor nem fogod elérni azt a sebességet, a wan oldalról csak 130Mb/s lesz a max ami átjön.
Ezt meg is tudod nézni LAN -> Switch control
NAT Acceleration (Auto a legördülő menüben) CTF (Cut Through Forwarding) is enabled (ez sárgán van kirva).
Ha bekapcsolod a Qos-t ez disable lesz.
Ha 100Mb/s a neted vagy alatta vagy akkor nem szóltam, csak egy tanács volt.

(#1158) ittakary válasza SpongyaBob (#1155) üzenetére


ittakary
nagyúr

1) mert a hányinger kerülget ha csak rágondolok erre a kupac szarra amiért képes voltam pénzt adni
2) mert nem tudtam hogy jött új FW

(#1159) arnd válasza __Keskin__ (#1156) üzenetére


arnd
senior tag

Ok, köszönöm!

(#1160) _Flood_


_Flood_
aktív tag

Szeretném leszögezni, hogy nem vagyok egy hálózat guru. Egy dolgot szeretnék, elérni a gépem megosztott meghajtóit távolról. Beállítottam a VPN-t a routeren és a telómon is, a csatlakozás működik, de nem látom a gépem. Milyen lépést hagyok ki, vagy mire nem gondoltam?

Ja, és 5 napja nem indult újra :)

[ Szerkesztve ]

(#1161) __Keskin__ válasza _Flood_ (#1160) üzenetére


__Keskin__
tag

Tehát gyakorlatilag akkor a routeren beállítottál egy pptp-t és be is enged és f@sza minden ha jól értem?
Android, iOS, milyen progival próbálod?
A gépet tudod pingelni teloról?
Gondolom otthon megy a megosztás, vagy eddig nem kellett?
Kellene egy kicsit több infó mert így sok minden lehet :)

(#1162) _Flood_ válasza __Keskin__ (#1161) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Igen beállítottam egy pptp-t és tökéletesen megy. Leginkább androiddal próbálom, de win10 is benne lenne a képben. Otthon megy a megosztás száz éve, és pingelni is tudom, délután megnézem távolról is megy-e a ping. A gépen nem kell semmit beállítani?

(#1163) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Na nálam 35 napot bírt egyhuzamban, vasárnap újraindult, tegnap pedig még 2 szer.....
Felnyomom rá az új FWt meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1164) __Keskin__ válasza _Flood_ (#1162) üzenetére


__Keskin__
tag

Baromi lusta vagyok ennyit írni, így kerestem neked egy leírást :D
Androidon (ES File Explorer, amihez a leírás készült)
Megosztás beállítás android
Van mikor a nevet így kell megadni gépnév\név, vagy a megosztást \\192.168.x.x\xy, de szerintem a leírás alapján nem lesz nehéz.

(#1165) _Flood_ válasza __Keskin__ (#1164) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Köszönöm, de ezeken már túl vagyok, ha a két gép egy hálózaton van akkor működik látszanak a megosztások. A probléma akkor van amikor vpn-nel kapcsolódom, akkor nincsenek megosztott mappák.

(#1166) itg


itg
tag

Reggel mérgemben írtam az ASUS-nak, hogy azért több mint egy hónap után illene valamit jelezniük.
Kiderült, meg sem kapták még az eszközt.
Ezt a levelet továbbítottam a boltnak ahol vásároltam és pár perc múlva jött a levél, hogy sem javítani, sem cserélni nem tudják.
Találtam egy AC58U-t viszonylag jó áron, nem akarok kockáztatni még 20-30 napokat a garis ügyintézéssel....
Sok sikert, remélem az új fw valóban megoldja az újraindulás problémát.
(és azt is, hogy ezzel az új vassal nem lesz gond :))

(#1167) foolhouse válasza _Flood_ (#1165) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Pingelni tudod és csak a megosztásokat nem látod? Vagy a ping sem megy?

(#1168) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Melóból hazaérve szomorúan tapasztaltam, hogy sajnos a legújabb firmware-rel (4089) 7 órája újraindult. :( Élt 5 napot.. :(((

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1169) bozsozso válasza itg (#1166) üzenetére


bozsozso
őstag

Tudható melyik bolt?

(#1170) Űrvándor válasza itg (#1166) üzenetére


Űrvándor
csendes tag

Szia Klapka u. vetted?

(#1171) _Flood_ válasza foolhouse (#1167) üzenetére


_Flood_
aktív tag

A ping sem megy.

(#1172) itg válasza bozsozso (#1169) üzenetére


itg
tag

ipon-ban vettem az 1200-est.

(#1173) foolhouse válasza _Flood_ (#1171) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Ezen a routeren kívül van még a hálózatban olyan eszköz, amin tűzfal működik? Például azokon az eszközökön, ahonnan a megosztások mennek.

(#1174) __Keskin__ válasza _Flood_ (#1171) üzenetére


__Keskin__
tag

Nézd meg ez alapján, hogy mindent beállítottál-e.
Olyan mintha nem routeolna a belső hálóba.
A Broadcast Support engedélyezve van?
ASUS PPTP VPN SETUP
Mondjuk én a pptp vpn-t nem ajánlom, mert nem túl biztonságos, sajnos ez a modell nem támogatja az openvpn-t. esetleg nincs valaimi eszközöd, pl raspberry pi amiről tudnál openvpn-t tolni?

[ Szerkesztve ]

(#1175) itg válasza SpongyaBob (#1168) üzenetére


itg
tag

Hát ez nagy csalódás....őszintén megmondom reméltem, hogy javították.

(#1176) SpongyaBob válasza itg (#1175) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én is.. úgy éreztem ez most jó lesz, mert semmi de egyáltalán semmi nem utalt a logban erre..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1177) Failure


Failure
csendes tag

mióta kint van a 3971-es fw, azóta azzal használtam. Én többször tapasztaltam azt is, hogy ha hirtelen tartós nagy terhelést kapott az eszköz, akkor egész egyszerűen csapot-papot eldob. Nem újraindul, hanem lefagy: kábelen lógó gép nem lát hálót, és a router webadmin felülete nem jön be, manual restart kell neki. Nem gyakran csinálja, de megesik, és szemmel láthatóan a terheléstől rogy meg. Mindez egy 240-es UPC net mögött, ami nem okoz neki full terhelést, teljes sávszél kihasználtság mellett is csak 45-50% körüli a router CPU terhelése.
Most feldobom rá az új fw-t, meglátjuk erre mit lép.

Nem hiszem el, hogy az ASUS nem tud róla, hogy baj van ezzel, ha egyszer hordákban viszik vissza. Amit nem értek: ha arra jutottak, hogy tervezési, vagy hardware hiba van, akkor rég vissza kellett volna hívniuk az egész sorozatot, mert csak blamálják magukat vele. Ha viszont szoftveres a gond, akkor ennyi idő alatt sem sikerül javítani? Semmi kommunikáció a userek felé, hogy mire számíthatnak?
Lehet, hogy idővel felbosszantom magam, és elkezdem zaklatni az ASUS ügyfélszolgálatát.

(#1178) Gubek-Einste válasza Failure (#1177) üzenetére

Lehet úgy vannak vele, hogy már kint van az új szériás AC58U így majd azt fogják venni az emberek, ezt pedig szépen kivonják a forgalomból és ezzel meg is van oldva a kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1179) fogi válasza Gubek-Einste (#1178) üzenetére


fogi
tag

Nekem az is fura, hogy a hétvégén vásárolt routerem H/W Ver.:A és F/W Ver.:V3.0.0.4.380_1234.
Tehát a hardverhez nem nyúltak és arra sem képesek, hogy az aktuális legújabb firmware-el küldjék a boltokba. Azóta megjelent 4 új firmware és a hardvert is javíthatták volna, amennyiben tömeges panasz érkezik hozzájuk, pl. az újraindulások miatt. De úgy tűnik a felhasználók nagytöbbségét nem zavarja, hogy néha újraindul, az ritka egy percnyi kiesés néha nem tűnik fel egy amúgy is eleve bizonytalan szolgáltatásban. Na de mennyire ritka? Ha pl. 5 naponta indulnak újra átlagosan és az átlagfelhasználók napi 3 órát wifi-znek, akkor 40 naponta tapasztalnak egy perc kiesést, amit még mindig van esélyük nem észrevenni, ha éppen olvasnak valamit abban a percben és nem videót néznek vagy zenét hallgatnak. Átlag user nem nézegeti a logot.
Tehát Asus azért nem foglalkozik ezzel a problémával, mert nem létezik számára.

Más. Azt észrevettétek, hogy a ledeknek három állása van? A bekapcsolt kikapcsolt mellett néha átáll olyanra, hogy a power meg a két rádió világit folyamatosan. Azt nem tudom mi váltja ki, esetleg tapasztalta más is?

(#1180) Intruder2k5 válasza fogi (#1179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De tudnak róla, hiszen az első kiadott firmware frissítés changelog-ban meg volt említve ez a hiba, csak sajnos a javítás mégsem volt sikeres. Én személy szerint már azt gondolom, hogy ez hardveres eredetű hiba.

(#1181) e-newsee válasza fogi (#1179) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem csak azóta ott állt a bolt polcán, te meg azt vetted meg.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1182) SpongyaBob válasza fogi (#1179) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Elég kicsi az esély rá, hogy a legfrissebb firmware után - ami november 14-én volt - gyártottat vettél..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1183) foolhouse válasza fogi (#1179) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Szerintem azt vetted meg, amit valamelyikünk visszavitt. :D

(#1184) __Keskin__


__Keskin__
tag

Na csak, hogy egy pozitív hírrel szolgáljak én is, persze nem akarom elkiabálni de eddig rekord esemény történt a router életében, sosem volt, hogy 7 napnál többet ment volna a most a 3.0.0.4.380_4089-el már 8nap 13órája megy.
Persze attól független nem merek senkit buzdítani a vásárlásra, de most pozitív dolog ért.
Én is elgondolkodtam, hogy ha vissza kellene vinni és csereigényt vagy pénzt kapok akkor az RT-AC58U-t be merném-e vállalni, vagy nagyobb asus-t vagy vissza Linksys-re, mert túl friss még az is, sehol egy vélemény róla.
(Egy dolog pozitív benne, hogy 4 magos a cpu, de persze ez ne tévesszen meg senkit, a MU-MIMO miatt van benne a több kliens gördülékeny kezelés miatt és persze, ha a kliens nem tudja és az pedig még mindig ritka akkor semmit nem ér az SU-MIMO-hoz képest. amúgy meg teljesítményre kb megegyezik a mostani routerével, ja a 128MB flash is pozitív)

[ Szerkesztve ]

(#1185) __Keskin__ válasza fogi (#1179) üzenetére


__Keskin__
tag

Nálam a ledek folyamatosan világítanak, a Power és a két wifi, csak a wan és a lan résznél villognak aktivitáskor, de nálam az folyamatos minden oldalon :D.
Elvileg kellene villognia a wifi-nek is de az mióta megvettem nem villog :D
A powernek meg ugye egyfolytában világítania kell, kivéve ha kikapcsolod a ledeket akkor semmi nem világít.

(#1186) Űrvándor


Űrvándor
csendes tag

Sziasztok Ma kaptam új Routert ( "originált" csomagolásban) doboz kinyitása után,készülék kiemelés közben már csörgőkígyót halottam. Gyorsan vissza üzletbe,elálltam a csere ötömétől.Árát visszakaptam.

(#1187) ittakary válasza Űrvándor (#1186) üzenetére


ittakary
nagyúr

látom hogy magyarul írtad mégsem érteni egy szót se belőle :D

mivan?!?! originált csomagolás? csörgőkígyó?!

(#1188) foolhouse válasza Űrvándor (#1186) üzenetére


foolhouse
csendes tag

Optimista voltál... Én már a visszavitelkor, első alkalommal elálltam a cserétől.

Ennek ellenére nagyon érdekel, hogy mi áll az újraindulgatások mögött. Egyáltalán kiderül-e számunkra valamikor is...

(#1189) Űrvándor válasza ittakary (#1187) üzenetére


Űrvándor
csendes tag

Légy kreatív! Zörgött benne az alkatrész.

(#1190) Dareiosss válasza __Keskin__ (#1184) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Na nekem viszont az új FWvel 1 napot sem bír ki. Katasztrófa.
Az előzővel 35 nap volt a rekordom.

(#1191) __Keskin__ válasza Dareiosss (#1190) üzenetére


__Keskin__
tag

Ez nem semmi :DD
Szóval válogatós a kis..... :))
Amúgy mikor felraktad restore-t csináltál és kézzel állítgattál vissza mindent, vagy csak rátoltad és kész?

[ Szerkesztve ]

(#1192) ittakary válasza Űrvándor (#1189) üzenetére


ittakary
nagyúr

lehet te lettél volna a szerencsés kiválasztott, és kiesett belőle az az alkatrész ami fagyasztja a cuccot és a tiéd lett volna az egyetlen hibátlan router a világon :D

(#1193) Dareiosss válasza __Keskin__ (#1191) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Csak rátoltam.. lehet ez volt a baj... de akkor is vicc.

(#1194) __Keskin__ válasza Dareiosss (#1193) üzenetére


__Keskin__
tag

Ebben teljesen igazad van, de lehet marad valami az nvram-ban
Én nyomtam egy restore-t felrakás előtt és után is és kézzel állítottam vissza mindent.
Max ha lesz kedved próbáld ki, hátha.

(#1195) Űrvándor válasza ittakary (#1192) üzenetére


Űrvándor
csendes tag

A baj oka nem esett ki.Ha kiesett volna,igazad is lehetett volna.

(#1196) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Na mivel tegnap az Emagos akcióban megcsíptem 19 ért a TP link Archer C7 et, így úgy néz ki hamarosan véget ér nálam a pályafutása ennek az asusnak. Vagy visszaküldöm Edigitálba gariba, vagy AP nak lesz használva. Ezentúl szenvedjen vele akinek két anyja van.

(#1197) goccer


goccer
aktív tag

Nekem most megy 4 napja a friss fw-vel, ilyen nem volt sztem nyár eleje óta. Remélem marad is így...

(#1198) fogi válasza B-L-A-C-K (#197) üzenetére


fogi
tag

Van olyan, akinek nem indulgat újra?

(#1199) FreedomHUN válasza goccer (#1197) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Nekem az uj sw-vel 7 napnal jár. 2 hónap alatt talán 3x vagy 4x indult újra. Egyszer sem vettem észre, hála égnek, nekem ez így teljesen jó, ha nem írtatok volna ezt a restartot, lehet ésre szem veszem. Viszont azok a napi többszörik amiket írtok, az már idegesítő lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1200) itg válasza Dareiosss (#1196) üzenetére


itg
tag

én biztos nem hagynám meg, túl bizonytalan a működése. ha lejár a gari, bukta. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.