Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-02 13:25:11

LOGOUT.hu

Asus RT-AC1200G+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Gubek-Einste válasza Multibit (#550) üzenetére

Ha még mindig gyártják akkor biztosan van aki megveszi.
Még mindig egy vagon pénzt keres a Linksys az öreg WRT54GL routerével

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#552) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Megoldható ennél a routernél, hogy a WAN-t Bridge-elje a többi switchporthoz? Köszi!

(#553) SsPL711 válasza Jim74 (#535) üzenetére


SsPL711
őstag

Feldobtam én is.
Köszi a jelzést. :R

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#554) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#552) üzenetére

AP módnak hívják amikor az eszköz csak másodlagos lesz a hálózatban, az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt lehet beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#555) r3dsnake válasza Gubek-Einste (#554) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem erre irányult a kérdésem, hanem a 4-es switchből szeretnék 5-ös switchet csinálni. Semmi szükségem a WAN-ra és a NAT-olásra, viszont a csatlakozó kéne. Jelenleg is így használom Gargoyle alatt a TP-Linket, de az Asust nem ismerem egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#556) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#555) üzenetére

Amit szeretnél az az, hogy a WAN-ba megy a bejövő kábel ami egy sima switch portként működik a LAN portokhoz hasonlóan egy másik router után kötve? Ha igen akkor azt írtam le amit kérdeztél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#557) r3dsnake válasza Gubek-Einste (#556) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A WAN-ba egy PC lenne kötve, 5 egyenértékű switch portra lenne szükségem.

(#558) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#557) üzenetére

Akkor pontosan hogyan is szeretnéd használni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#559) Multibit válasza r3dsnake (#557) üzenetére


Multibit
veterán

EZ nagyon megterhelné a pénztárcádat?

(#560) r3dsnake válasza Multibit (#559) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egy normális gigabites switch 6-8ezer forint, és tök felesleges két kütyü, amikor egynek is tökéletesen alkalmasnak kellene lennie rá. 5 port van rajta, 5 port kell, egy hálózat alá.

Gubek-Einste: Ennél konkrétabban nem tudom már leírni. Gargoyle-nál van egy "bridge to lan" pipa, és a wan-omból lan port lesz. (Behúzza egy VLAN alá.)

(#561) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#560) üzenetére

Az AP mód beállítással is lényegében ugyan ez lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#562) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Bárhogy b@sztatom (letöltések hegyek) ezzel az új szoftverrel már lassan 2 napja nem akar újraindulni...

(#563) bozsozso válasza B-L-A-C-K (#562) üzenetére


bozsozso
őstag

Nekem még a 2356 van és jelenleg most 5nap 15óránál jár az eddigi csúcs 18 majdnem 19 nap volt. A 18 nap után viszont csinált egy napos etapot. :W A többi firmware-val nem próbálkoztam. Tényleg végig kell frissítenem az összessel vagy elég a legfrissebbet felrakni?

(#564) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#562) üzenetére


Jim74
nagyúr

Eddig milyen időközönként indult újra?

(#563) bozsozso: elvileg elég az utolsó, ha külön nincs feltüntetve. AC68U-nál láttam több fw-nél is, hogy pirossal odaírta az ASUS, hogy mi a legkisebb fw, amire rá lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#565) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#564) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Éjszaka torrentezésnél gyakran, vagyis logokból láttam, ritkábban napközben szintén torrentezésnél.

(#566) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#565) üzenetére


Jim74
nagyúr

Na akkor talán van remény....

(#567) r3dsnake válasza Gubek-Einste (#561) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tudsz mutatni egy screenshtot erről a beállításról, hogyan is néz ki konkrétan? Köszi!

(#568) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#567) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#569) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#568) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi. Bár ebből továbbra sem derül ki, hogy brdigeli-e a wan portot a többihez, vagy csak a switchportból működik így. (Mint default az összes többi routernél.)

(#570) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#569) üzenetére

Pont az a lényege ennek a beállításnak, hogy a WAN port is switch portként lesz használható, ellentétben a többi eszközös trükközéssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#571) SsPL711 válasza B-L-A-C-K (#562) üzenetére


SsPL711
őstag

Nekem most indult újra, az új FW-el.
Két napot talán bírt. :(((

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#572) B-L-A-C-K válasza SsPL711 (#571) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:O

(#573) Jim74 válasza SsPL711 (#571) üzenetére


Jim74
nagyúr

:( :(( :((( :W :O :F

(#574) SsPL711 válasza SsPL711 (#571) üzenetére


SsPL711
őstag

Az lemaradt, hogy AP mód-ban használom egy ideje, de így is újra indul nálam.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#575) Gubek-Einste

Nagyon kellene már valamilyen CFW :(

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#576) Jim74


Jim74
nagyúr

2 nap 14 óra 18 perc 35 másodpderc...

Kopp-kopp... :U

Remélem meg sem áll addig, míg az új fw ki nem jön és csak akkor kell majd manuálisan restartolni...

(#577) wopi


wopi
aktív tag

Az újrainduláson kívül a router többi funkciója rendben működik nálatok? Pl gondolok a wifire. Mennyire érzitek jónak a jelerősséget, sebességet belső hálózaton?

Nem azt mondom, hogy nem bosszantó a random újraindulás, csak a topic 80%-a erről szól, más funkciókról nem is nagyon. Azért, mert ezen kívül minden pöpec? :) Nálatok mik a tapasztalatok erről?

(#578) SsPL711 válasza wopi (#577) üzenetére


SsPL711
őstag

Nálam a torrentek csak akkor indulnak el ha force-olom.
A legelején, a régi routerhez beállított torrent kliens beállításokkal, megállt a net minden csatlakozott eszközön mikor bekötöttem a régi router helyére az asus-t.
Szarakodtam egy ideig a sávszélesség prioritásokkal, QoS, torent kliens beállításokkal..stb, de nem segített. Majd átraktam AP mode-ba, most így használom, de így se tökéletes, de legalább nem megy el a net torrentezés közben a többi eszközön.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#579) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A torrentet a routeren futtatjátok vagy valami hálózati eszközön?

(#580) SsPL711 válasza r3dsnake (#579) üzenetére


SsPL711
őstag

Én a PC-n.
A routeren nincs beépített kliens.
A BlackDiamond-ban volt csak azt is vissza vittem ugyan ilyen problémák miatt és ezt ajánlották, helyette. :(

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#581) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#579) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én notin.

Más mindenkinek: Már 2 nap 18 órája járok, folyamatosan megy a torrent direkt, de még mindig nem bírt újraindulni, máskor ilyenkor már este újraindult rég azért. Szóval ha esetleg újraindulás lesz, az már fix hogy ezzel az új szofttal sokkal stabilabb nálam.

Szerintem még 2-3 frissítés és szépen kifog forrni ez a router, volt már példa több ilyenre más eszközöknél, szóval én tuti nem cserélem le még.

[ Szerkesztve ]

(#582) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Na jövőhéten beruházok egyre, aztán majd látjuk. Ha online rendelem pl. edigital-hoz de személyesen veszem át, érvényes a 14 napos elállás?

(#583) SsPL711 válasza r3dsnake (#582) üzenetére


SsPL711
őstag

Szerintem igen, én is ott vettem mind a kettőt.
A rendeléstől függ, nem az átvétel módjától.

B-L-A-C-K: Nekem általában nem terhelés alatt indult újra, hanem pont, hogy mikor nem volt szinte semmi forgalom.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#584) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#582) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A lényeg neten rendeld meg, az hogy hogy veszed át teljesen mind1. Ediginél már így 300 ezres TV-t adtam vissza mert pixelhibás volt, és helyben vettem át azt is.

SsPL711: Nekem meg ott gyakrabban, de így hogy mondod akkor mostantól kilövöm a torrentet és megnézzük úgy is mit alkot.

[ Szerkesztve ]

(#585) Jim74 válasza wopi (#577) üzenetére


Jim74
nagyúr

Torrentet nem futtatok rajta, de a wifije klasszisokkal jobb, mint a tplink wdr3600-é. Ott is van térerő, ahol eddig a tp linkkel már nem, vagy csak nagyon instabilan volt. A tplinkkel egy lenovo p70 telefonnal kb 35 Mbps-t mértem a routertől egy emelettel feljebb. Az Asus-szal ugyanez 45-50. És még az is érdekes, hogy a jelerősség csökkenésével nem csökken drasztikusan a wifi átvitel sebesség. Tplinknél ez azért érezhető volt. A feleségem Toshiba laptopja is stabilabban kapcsolódik.
Szóval én az újraindulások kivételével elégedett vagyok.

(#586) bozsozso válasza r3dsnake (#579) üzenetére


bozsozso
őstag

Nekem is pc-n megy a torrent, jelenleg 6nap 10óránál járok. Nekem most mintha beállt volna 18-19 napos üzemidőre és a 2356-is firm van fent.

(#587) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#585) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem a WDR3600-asba az volt idegesítő hogyha eldobta a wifit nem állta magától helyre, mindig manuálisan nekem kellett újraindítani. A jelerőssége meg mint te is írod klasszisokkal jobb ennek, de ezt az első hozzáoszlásba itt illusztráltam is...:)

(#588) Tóniszomszéd


Tóniszomszéd
csendes tag

Szemeztem egy darabig ezzel a routerrel, mert a jelenlegi routerem nem tud AC-t.
Ezek a restartok viszont elvették a kedvem.
Egy kérdés ezzel kapcsolatban: a logolás be van kapcsolva alapállapotban? Ha igen, a log letiltása nem szünteti meg az újraindulásokat?
Tomato fw-rel tapasztaltam olyat, hogy ha sok logolni valója volt, akkor néha reboot volt a végeredmény.

(#589) Jim74 válasza Tóniszomszéd (#588) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha nincs log, akkor nem is tudod, hogy újraindult :DDD

(#590) Tóniszomszéd válasza Jim74 (#589) üzenetére


Tóniszomszéd
csendes tag

Hát én észre szoktam venni. Ha másból nem, abból feltétlenül, hogy leszakadtam róla. :)

(#591) B-L-A-C-K válasza Tóniszomszéd (#588) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jól írja Jim74, ha nincs log alig veszed észre, mert nálam pl 90%-ban éjszaka indul újra mikor alszom. Persze lehet van erre program gépen ami követné mikor szakad meg a Wifi, de ennyire nincs kedvem vele foglalkozni. :)

(#592) e-newsee


e-newsee
addikt

Nálam a legújabb fw-rel kb. 2 nap 6 óra után épp most indult újra. :O :W

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#593) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Na pont levette mára az Edigital, mire megvettem volna.

(#594) Daywalkerke válasza wopi (#577) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ha az újraindulásokat nem vesszük(ami nálam B-L-A-C-K leírása alapján szintén általában éjjel történik, ezért észrevétlen) akkor nagyon bejön ez a router, a 4 antenna nagyon jó benne, mert volt, hogy 10 különböző eszköz rácsatlakozott és meg se kottyant neki, valamint a Guest WIFI tetszik még nagyon, hogy ezt bárkinek megadhatom, nem kell félni, hogy hozzá férnek a router admin felületéhez.
Ahogy többen is írják még talán pár frissítés és megszűnik ez a restart dolog(bár én még minfig a gyári fw-t használom).

(#595) wopi válasza Daywalkerke (#594) üzenetére


wopi
aktív tag

Úgy látom egyetértünk. Én alapvetően nem is venném észre az újraindulásokat, csak ha az admin felületen ránézek a logra, pedig a munkámhoz folyamatos internet kapcsolat kell. Ergo nálam is általában éjjel történik.

A guest wifinél én csak azt hiányolom, hogy nem tudok sebességkorlátot beállítani hozzá. Vagy csak én vagyok béna?

(#596) Jim74


Jim74
nagyúr

A guest wifi-t be lehet úgy állítani, hogy a wps kapcsolódás azzal történjen?

(#597) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

4 nap 1 óra és nem indult újra, pedig már tényleg mindent csináltam vele...

(#598) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#597) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ugyanitt járok én is.

(#599) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#598) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már annyira frusztrál mindjárt újraindítom... :D

(#600) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#599) üzenetére


Jim74
nagyúr

:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.