Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Dragon3000 válasza Melorin (#549) üzenetére


Dragon3000
veterán

Régen jártam úgy, hogy németnek érzékelte a címem egy magyar oldal ezért be se engedett, vagy facebook sokszor Pécs helyett Győrnek érzékel az ip-m alapján...... A routernek sok köze nincs hozzá, régen nem használtam :D

(#552) Sanyi.mTs válasza Dragon3000 (#544) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

elég ennyi beállítás, ha .140-en lévő pc-n futó BT alkalmazásban a "Port bejövő kapcsolatokhoz: 25025"? itt nem kell belső portot megadni, ugye?

más. jól gondolom, hogy ha külső portra pl 16016-ot állítok és a belsőre 8080-at és a megfelelő IP-t (.141), akkor a kívülről érkező 16016-os portra érkező kérést a .141:8080-ra irányítja?

(#553) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

tp link után után fura, hogy az ac65p a dhcp pool-ból össze-vissza osztogatja a címeket.
ez miért van?
tp linknél elkezdte a pool elejéről és egyesével lépkedett felfelé.

(#554) vargalex válasza Sanyi.mTs (#553) üzenetére


vargalex
félisten

Ez az algoritmustól függ. Az OpenWrt is látszólag össze-vissza osztja, de igazából a MAC-ből generálja. Ennek köszönhető, hogy ugyan az a kliens szinte midig ugyan azt sz IP-t kapja. Sőt, másik OpenWrt routerhez kapcsolódva is.

Alex

(#555) Dragon3000 válasza Sanyi.mTs (#552) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen, mondjuk régi megszokás miatt a külső portot is megszoktam adni, de az is igaz, hogy a torrent port kivételével mindegyiknél más portot adtam külső elérésre.

(#556) tzol


tzol
tag

Üdv! Vettem egy RT-AC57U-t és már kezdem kitépni a hajam. Fél napja próbálom rávenni, hogy csatlakozzon a kábelmodemhez, de nem akar csatlakozni a kábelmodemhez. Vagy azt mondja, hogy nincs bedugva a kábel (pedig be van kötve, hogyhogy ezt nem érzékeli?!?!) vagy azt, hogy sz ISP DHCP-je nem működik megfelelően. A hálózat automatikus felismerése nem működik, vagy az idők végtelenségéig detektálná a hálózatot, vagy azt mondogatja, hogy indítsam újra a kábelmodemet. Manuálisan beállítva a beállítandót szintén nem megy. Egy korábbi routerrel már ment minden évek óta, csak őt most már lecserélném. A router még IP címet sem kap a modemtől. Laptoppal közvetlenül a modemhez csatlakozva van internet, azaz a DHCP működik.

Minden létező kombinációban többször is újraindítottam az eszközöket, reseteltem a routert. Mit kellene még csinálnom mielőtt visszaküldöm?

PS: a DSL modembe van router is építve, amit nem lehet letiltani. Nem tudom ez változtat-e a helyzeten.

(#557) Gubek-Einste válasza tzol (#556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Klónozd le az előzőleg használt router vagy a laptop MAC címét.
Nem egyezik az alhálózat a modemével?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#558) fjudors válasza tzol (#556) üzenetére


fjudors
aktív tag

hát, ha a szolgáltatói cucc router módban van, és csatlakozik a szolgáltatóhoz, akkor a routert ne akard a szolgáltatóhoz csatlakoztatni..vagy a szolgáltatóit tedd át modem módra , vagy az asust használd ap-nek

(#559) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Hogy a fenébe kell portot nyitni asus routeren (ac57u)?

Hiába nézek neten infókat és hiába írom be az adatokat a routeren, ahogyan azt tettem anno tp-link-en is, a port zárva marad, legalábbis netes checker-ek ezt mondják...

F1

(#560) Gubek-Einste válasza szabeska (#559) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fut a teszt alatt az adott szolgáltatás?
Publikus IP címet kapsz?
Hogyan állítottad be a port forward-ot?
A kliens-nek van MAC cím alapján fix-ált IP címe?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#561) szabeska válasza Gubek-Einste (#560) üzenetére


szabeska
addikt

Szolgáltatásnév: torrent
Port tartomány: 64472
Helyi IP: 192.168.1.230
Protokoll: Both

Mást nem töltöttem ki. Hozzáadás majd restart is volt.
DHCP szervernél természetesen megadtam a fix ip-t.
qBittorrent nem fut közben.
Portchecker.co-val nézem.

A publikus ip cím nem tudom mit jelent :(

Egyébként azért próbálgatom, mert pár napja szenved a digis gigás netünk itthon, nem lehet normálisan online játszani, network errorok és magas pingek hibaüzeneteinek tömkelege mindenhol. Rouert már reseteltem, beállítgattam így-úgy, 2 hónapig jó volt minden, pár napja nem, és gőzöm sincs, mi a fene lehet. Speedtest persze hasít, mint a veszedelem... Szóval a PS-nek is nyitnék portokat, bár ez csak az én gondomat oldaná meg (esetleg), a többiekét nem.

F1

(#562) Gubek-Einste válasza szabeska (#561) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem fut a szolgáltatás amire a port forward megy akkor nem meglepő, hogy zártnak van jelölve a port.

A publikus ip cím nem tudom mit jelent :(
Egyezik a router WAN IP címe és a teszt oldalon látott cím?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#563) szabeska válasza Gubek-Einste (#562) üzenetére


szabeska
addikt

Router:

WAN IP: 100.67.184.80

Tesztoldal:

Your IP Address
92.249.232.20

Nem egyezik.

F1

(#564) Gubek-Einste válasza szabeska (#563) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

NAT-olt IP címen vagy így nem is fog működni a port forward, kérd a szolgáltatótól, hogy vegyenek ki a NAT-ból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#565) szabeska válasza Gubek-Einste (#564) üzenetére


szabeska
addikt

Köszönöm! :R Már beszéltem is velük, csinálják :) Elképzelhető egyébként, hogy emiatt rosszalkodik a net, vagy hogy hipp hopp átállítják a dolgokat, szó nélkül, és ez lesz a következménye? Még egy utolsó dolog: a port forwardnál elég ezt a 4 dolgot megadnom? :R

[ Szerkesztve ]

F1

(#566) szabeska válasza Gubek-Einste (#564) üzenetére


szabeska
addikt

Khm, jött is az sms, hogy átállították, de mindent újraindítgatva sem történt változás :F :W

F1

(#567) Dragon3000 válasza szabeska (#566) üzenetére


Dragon3000
veterán

A porttovábbítás engedélyezve is van?

(#568) szabeska válasza Dragon3000 (#567) üzenetére


szabeska
addikt

Persze :) Közben eresztettem még egy telefont, a kolléganő elfelejtette mondani, hogy 8 órakor lesz rendszerfrissítés, akkor aktiválódik a dolog, nem pedig az sms érkezésekor... :K köszi mindenkinek! :R

F1

(#569) pinnacle válasza Gubek-Einste (#564) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem NAT-olt IP-n működik a port forward, IPv6 is. Lehet ez már nem gond a qBitnek. Igazából a NAT, IP kameránál, illetve külső elérésnél lehet gond?

(#570) Dragon3000 válasza szabeska (#568) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem akar sehogy összejönni, akkor lőj egy képet a beállításodról.

(#571) petakpa1 válasza MaCS_70 (#548) üzenetére


petakpa1
őstag

Nagyon köszönöm a választ, de nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy jól tettem fel a kérdést, jól értetted-e, jó választ kaptam-e?

A jobb érthetőség kedvéért lerajzoltam mit szeretnék:

Az lenne tehát a lényeg, hogy a VPN kliensként bekonfigolt RT-18N mögötti összes eszköz egy VPN tunnel-en keresztül az VPN serverként bekonfigolt RT-AC53U-hoz csatlakozzon, és annak netkapcsolatát használva lépjen ki a netre (WAN).

Ha a fenti lehetséges, akkor a RT-AC53U-n be kellene állítani 5 port forward szabályt, úgy, hogy ezeket a WAN felől bejövő portokat VPN-en keresztül továbbítsa RT-18N-hez, amely azokat majd szétosztja a mögötte lévő 3 ip camerának és 1 PC-nek.

A végső cél az lenne, hogy amikor WAN felől megnyitom RT-53ACU ip címén a forward-olt portokon, akkor a RT-18N mögött lévő ip camerákat, illetve PC-t érjem el.

Ha ISP1 nem NAT-olt IP címet osztana akkor értelemszerűen nem lenne szükség erre az egész VPN hercehurcára, de nem oszt, így egyenlőre nincs ennél jobb ötletem az ISP1 által osztott NAT-olt ip cím mögötti eszközök elérésére.

u..i. MOst látom, hogy a rajzon értelmesebb lett volna a piros és kék vonalak irányát megfordítani, de szerintem így is érthető már min agyalok.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#572) Gubek-Einste válasza pinnacle (#569) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igazából a NAT, IP kameránál, illetve külső elérésnél lehet gond?
Igen mivel nem közvetlenül mész ki a netre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#573) pinnacle válasza Gubek-Einste (#572) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor erre nem találnak majd megoldást, úgy mit a torrentre.

(#574) junkpod


junkpod
nagyúr

Hello, van egy pár hónapos rt57u routerek és az a gondom, hogy az 5ghz wifi egy idő után rendszeresen eltűnik, mintha ki lenne kapcsolva. Wifi kibe kapcsolás nem segít, router újraindítás igen.
Talalkoztatok már ilyennel?

Box's don't touch!

(#575) Intruder2k5 válasza junkpod (#574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

AUTO mód helyett használj fix csatornát, első körben 36-64 közt, mert lehet a router olyan frekvenciát lát optimálisnak, amit a klienseid nem ismernek, mert nem EU rendszerű. Mondjuk 5GHz sávban az időjárási radarok miatt sajnos fix beállítás mellett is előfordulhat váltás (DFS csatornák), de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#576) junkpod


junkpod
nagyúr

Már korábban 44re rajtam, most lejjebb vittem és 40mhz-re rajtam a bandwith értékét. Viszont van egy wifimod is ami lehet autó, N only, legacy, mixed. Ezzel mi legyen?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#577) fjudors válasza junkpod (#574) üzenetére


fjudors
aktív tag

ja, én 53-asnál tapasztaltam ezt..
most pár hete nem csinálta
okára nem jöttem rá
ahogy az is, hogy néha elmászik a fixen beállított csatornáról

[ Szerkesztve ]

(#578) TeeJay válasza junkpod (#574) üzenetére


TeeJay
félisten

N/AC mixed mód legyen fix 80mhz és 36-os csatorna

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#579) junkpod válasza TeeJay (#578) üzenetére


junkpod
nagyúr

Köszi. Valaki már van a közelben a 36oson, picit arrébb rakom így.

Box's don't touch!

(#580) TeeJay válasza junkpod (#579) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor 52-re

EU-ban 3darab 80MHz-es blokk van
36-48
52-64
100-112 :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#581) junkpod válasza TeeJay (#580) üzenetére


junkpod
nagyúr

Uhh... Ez ilyen szigorú? Most 44en van de majd atallítom ha hazaértem.

Box's don't touch!

(#582) Intruder2k5 válasza junkpod (#581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem a szigor a fő kérdés, mert nyilván nem fogja rád rúgni az ajtót a TEK, ha eltérsz az engedélyezett csatornáktól, ellenben hasonló szívásoknak kiteheted magad, ha nem szabványos beállításokat használsz.

(#583) petakpa1 válasza petakpa1 (#571) üzenetére


petakpa1
őstag

Ebben senki nem tud segíteni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#584) MaCS_70 válasza petakpa1 (#571) üzenetére


MaCS_70
félisten

Portforwardingügyben sajnos nem tudok segíteni, mert még sosem volt rá szükségem, így nem használtam.

Az OpenVPN viszont az Asus beállításai szerint is tudja a következőt:

A vidéki ház és a városi ház között OVPN-kapcsolat van. Akár a kliensen, akár a szerveroldalon beállíthatom azt (ki-bekapcsolhatom kedvemre a GUI-ban), hogy a kliens a szerver netkapcsolatát használja.

Konkrét példa: egy vendégem home office-ban dolgozik, és ellenőrzik, hogy tényleg otthon van-e, illetve a munkahelyi kapcsolatát csak az otthoni (gyakorlatilag stabil) IP-címéről tudja elérni. Beállítottuk nála a VPN-t a fentiek szerint, és a hétvégén simán meg tudott látogatni és tőlem dolgozni -- a munkahelyi szerver azt látta, hogy ő otthonról kapcsolódik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#585) MaCS_70 válasza tzol (#556) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is hasonló a helyzet, mégpedig egy Mikrotik LTE routerrel használt mobilnetes kapcsolattal.

A mikrotikesek szerint rendben be van állítva az LTE passthrough a Ehternetre, azaz a router WAN-portjára, de az Asus router szerint (N18) az ISP DHCP szolgáltatása nem működik megfelelően.

Telenor.

A minap három hálózati szakember nézegette, és szerintük a Mikrotik eszköz a hülye.

Nálad mi a felállás?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#586) petakpa1 válasza MaCS_70 (#584) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszönöm.

Rá fogok próbálni szabim után. Az RT-AC53U router már megvan. Anyósoméknál oszt szét egy 100/100-as Digis netet, de csak 1 kliens lóg rajta az okostelefonja, fel sem fog tűnni neki, hogy az ő netkapcsolatán keresztül még valaki netezik.

Az RT-N18 viszont még nincs meg, azt csak akkor veszem meg, ha már jól körbejártam melyik mobilszolgáltató, milyen stickel lesz majd használva.

Addig is lehet innen a saját UPC netes előfizetésem mögül lehet kipróbálnám, hogy ki tudom-e építeni netelérést RT-AC53U-n futó vpn szerveren keresztül.
Ezzel összefüggésben tudsz esetleg ajánlani Windows-on futó VPN klienst, amivel rá tudnék csatlakozni az RT-AC53U- VPN szerverére?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#587) MaCS_70 válasza petakpa1 (#586) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért a Windows alól akarsz VPN-ezni? Nem lenne jobb, ha eleve a két router között jönne létre a kapcsolat?

Egyébként itt az OpenVPN Windows 10-es letöltési oldala.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#588) vargalex válasza MaCS_70 (#587) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolom, amíg kipróbálná. Jelenleg biztos nem Asus routere van az UPC-s neten.
Egyébként az OpenVPN biztos, hogy túlságosan erőforrásigényes lesz ilyen kapcsolathoz. Ha router a szerver, legfeljebb 20-30 Mbps lesz várható. Persze, lehet, hogy ez is elég, csak gondoltam jelzem. Azt viszont nem tudom, hogy az Asus gyári firmware-jában milyen lehetőség van még.

Alex

(#589) MaCS_70 válasza vargalex (#588) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, igények kérdése. Én most kíváncsiságból kipróbáltam, és HD-s tévéadást tudok nézni az "eltérített" internetkapcsolaton keresztül (szerver: AC87, kliens: N18). A 22 Mbps-os kapcsolatomból maradt kb. 14 Mbps az OpenVPN-en keresztül.

Az Asus gyári rendszere (legalábbis az általam ismert Asus routereken: N18, AC56, AC87, AC66) alapból ismeri, szerver- és kliensoldalon is kapcsolható:

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#590) szabeska válasza Dragon3000 (#570) üzenetére


szabeska
addikt

Jó lett, ahogy mondták, este 8-kor frissített is :) :R Bár a PS portjait zártnak jelzi a gépen a teszt, de nem lényeg, mert megszűntek a lagok.

[ Szerkesztve ]

F1

(#591) vargalex


vargalex
félisten

Nos, az RT-AC85P/RT-AC65P pároshoz új patch-et küldtem be OpenWrt alá (beraktam a HW revíziót is, hátha a jövőben ez változna és valójában tényleg két külön típus lenne), így a két modell ugyan azonos, de külön image készül majd hozzájuk, így a típusok helyesek lesznek. Illetve leírtam, hogyan telepíthető SSH-n is a gyári firmware alatt. Úgyhogy előbb-utóbb várható, hogy megjelenik a snapshot buildekben.

Amiért még írok: a tegnapi build már nagyon jó wifi szempontjából. AC-n csatlakozva mobillal 433 Mbps-es linksebesség mellett iperf3-al 343 Mbps-t mértem, notebookkal 866 Mbps linksebesség mellett pedig 506 Mbps-t. Szerintem ez már egészen jó. Majd megnézem élesben is speedtest-el, mert a mostani mérésnél a routeren futott az iperf3 server módban.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#592) Dragon3000 válasza vargalex (#591) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amúgy tegnap jártam, úgy az ac65p-vel, hogy rákötöttem még egy gépet, amit telepítettem és a klienslistában míg betöltött neki egy ikont és a fixált ip-re átállt, addig egy 2-es szám jelent meg az ikon sarkában, rányomtam egérrel és írt egy szöveget. A lényeg, hogy a szövegben ac85p szerepelt, még arra is lusták voltak, hogy az ilyeneket átírják :D

[ Szerkesztve ]

(#593) TeeJay válasza vargalex (#591) üzenetére


TeeJay
félisten

wow az komoly
és 3antennás cuccal meg tudtad nézni mit hoz?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#594) Chaser


Chaser
titán

Vissza akarom vinni az ac57u-t a boltba, de nem tudom milyen toltoje van, van a fiokban tobb db, de mind mas es asus felirwt egyiken sincs
Akinek van ilyen lefenykepezne? :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#595) vargalex válasza Chaser (#594) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Csak az alján van információ:

[ Szerkesztve ]

Alex

(#596) Intruder2k5 válasza Chaser (#594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#597) Chaser


Chaser
titán

köszönöm urak :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#598) Bl@tty


Bl@tty
tag

Az RT-AC65P-hez nekem a sok pozitív vélemény mellé lenne egyetlen (kicsi, de zavaró) negatív észrevételem...
Miért nem lehet normális hosszúságú kábellel szerelt tápot tenni mellé a dobozba? :DDD
Nem mértem le, de alig ér fel az asztalom felső polcáig, kb. 1,5 méter! Ráadásul még csak nem is ASUS szitázás van rajta, hanem valami kínai márka (APD - Asian Power Devices :U ).
Bezzeg az AC66U B1 mellé anno befért a 2,5 - 3 méteres ASUS táp... :((( Jó, mondjuk az 19V-os, ami a laptopjaik mellé is jó, lehet abból sok van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#599) TeeJay válasza Bl@tty (#598) üzenetére


TeeJay
félisten

hosszabbító esetleg? :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#600) Bl@tty válasza TeeJay (#599) üzenetére


Bl@tty
tag

Most tényleg tegyek egy hosszabbítót mellé, ha pl a szekrény tetejére akarnám tenni? :DDD
Még a végén kiderül, hogy az AC66U B1 azért drágább, mert a tápegység kábele annyival kerül többe... :U
Jó helyen van, ahol most van, de tényleg hosszabbító kellett, mert 10 centi híján nem ért el a védett elosztóig, amit használok a géphez... :W
Nem akkora gond, de tényleg zavaró, ahogy írtam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.