Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Asus AC57U router és modem közé, max. milyen hosszú kábelt érdemes tenni, amivel még hibamentesen működik? 2-3-5 vagy 10 métert?
Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1352) -=Jam=- válasza Aurig@ (#1351) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Cat5e/Cat6 kábellel ~100m a határ.

[ Szerkesztve ]

(#1353) Aurig@ válasza -=Jam=- (#1352) üzenetére


Aurig@
őstag

Akkor ok, köszi! :R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1354) róland válasza Aurig@ (#1351) üzenetére


róland
veterán

Én egy 5m-es cat6-os UTP kábelt használok.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1355) róland


róland
veterán

Asus RT-AC57U routeren a beépített torrent kliens 9091-es portját hogyan lehet megnyitni a világháló felé?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1356) Intruder2k5 válasza róland (#1355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt a megoldás, csak egy kicsit keresni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#1357) róland válasza Intruder2k5 (#1356) üzenetére


róland
veterán

Sajnos pont nem ezt akarom (ezt sikerült beállítanom korábban, de a DM elég buta felület a Transmission kezeléséhez).
Saját hálózaton a router Transmission kliense elérhető a 9091-es porton keresztül is (akár Transmission Remote GUI-val vagy akár androidon a Vuze [Azureus] Remote alkalmazással [igen ez utóbbi a Transmission klienst is kezeli a haladó beállításaival]).
Tehát a saját hálózaton belül elérhető a router transmission klienséhez tartozó 9091-es portot szeretném WAN felől elérni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1358) Intruder2k5 válasza róland (#1357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor próbáld meg forwardolni a 9091-es portot a router LAN IP címére.

(#1359) róland válasza Intruder2k5 (#1358) üzenetére


róland
veterán

Az nem megy, de egy köztes megoldást úgy tűnik sikerült összehoznom.

A router FTP szerverét sikerül WAN-on keresztül elérni. Így már megoldható, hogy a szükségtelen torrent fájlok után a letöltött adatok is törölhetőek legyenek a háttértárról.

Amúgy úgy tűnik, a router Transmission kliense kívülről csak a Download Master felületén keresztül érhető el. Míg a saját hálózaton a 9091-es port is használható.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1360) woodworm válasza róland (#1359) üzenetére


woodworm
veterán

1. Üzemeld be a vpn szervert és akkor azon keresztül el tudod érni a 9091-es portot. (Ahogy nézem a gyáriban nincs vpn szerver, csak módosított fw-ben.)
2. Rakj fel padavant, azon külön állítható a transmission wan access, de a vpn elérés sokkal biztonságosabb.

[ Szerkesztve ]

(#1361) Raidon


Raidon
őstag

Udv Urak! Asus AC57U routerhez mit tudnatok ajanlani? firmware-re gondoltam. Igazabol a bajom az hogy nincs se UPC csak T-home net van 30/5-os illetve ami most van Greencom 200/20-as de jatekba folyamatos akadasok laggok vannak. Nem tudom arra megoldas lehetne e egy frimware a routerre...

Valaszaitokat megkosznom :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#1362) bali66


bali66
tag

Sziasztok. Akinek RT-AC65P van OpenWRT-vel, megnézné nekem,hogy a "Rendszer/Software menüpont alatt a "Free Space" mennyit mutat? (%?MB?).Köszönöm.

(#1363) nocry válasza bali66 (#1362) üzenetére


nocry
csendes tag

Szia! Nálam 63% 23MB foglalt. Mondjuk elég sok OPKG package van telepítve. ..

(#1364) blakey


blakey
titán

Bár megfogadtam, hogy csak stabil openWRT-vel kezdek az AC65p-n de egyre türelmetlenebb vagyok. :) Milyen most a snapshot? Érdemes már most használni vagy van még olyan dolog ami miatt esetleg várjam meg a stabilt? Igazándiból nincs különösebb gond a gyárival, betonstabil de alapvetően CFW-ket szeretek használni. Snapshot verziókat még nem használtam, de gondolom simán tudom frissíteni stabil verzióra, ha megjelenik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1365) vargalex válasza blakey (#1364) üzenetére


vargalex
félisten

Alapvetően szerintem jól működik a snapshot build, frissíteni egyszerűen tudsz természetesen majd stabilra. Viszont nyilván a snapshot-ra neked kell kézzel felrakni a LuCI-t.

Sajnos a 19.07.0-rc1-be még nem került be az RT-AC65P/85P. Persze, ez nem azt jelenti, hogy az rc2-be, vagy későbbibe ne kerülne bele.

Alex

(#1366) bali66 válasza nocry (#1363) üzenetére


bali66
tag

Köszi.

(#1367) bali66 válasza blakey (#1364) üzenetére


bali66
tag

Én már régóta próbálgatom. A wifi még mindig nem indul automatikusan reboot után,csak ha beteszed a feladatok közé. Sysupgrade után nem indul a luci felület,újból telepíteni kell. A programokat nem mindig lehet feltenni,mert kernel problémákra hivatkozik. A luciból a frissítést sem érdemes megtenni pl.OpenVPN,mert magával rántja az egész rendszert.Már kb. ötödjére rakom újra.De engem érdekel és szeretem csinálni.A kész rendszer biztos jó lesz,és Vargalex majd csinál nekünk egy jól összegyúrt anyagot.

(#1368) vargalex válasza bali66 (#1367) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, a wifi indulásra már küldtek be patch-et, de ahogy láthatod, még nincs jóváhagyva. Mindössze 1 sort kell törölni az mt76 Makefile-jából. Én már úgy készítettem a legutóbbi build-emet, abban ismét indul rendesen a wifi.
A kernel problémák teljesen normálisak egy snapshot rendszer telepítésekor. Ugyanis te telepíted valamikor a rendszert, majd x nappal később fel akarsz rakni egy csomagot, akkor a repo-ban az már egy másik kernelre épül, nem arra, ami nálad telepített. Szóval, snapshot verziónál egyetlen dolgot kell betartani: az összes szükséges (minimálisan kernel) modult azonnal telepíteni is kell.
Miért rántaná magával az OpenVPN a rendszert?

Alex

(#1369) bali66 válasza vargalex (#1368) üzenetére


bali66
tag

Teljesen igazad van,én csak azt akartam mondani,hogy aki ezzel együtt tud élni ,az fogjon bele.Engem érdekel.azért foglalkozok vele.A korábban tanácsolt "sleep 30 és wifi up" megoldotta a wifi indulását.Köszi.

(#1370) blakey


blakey
titán

Köszi az openWRT-s hsz-eket, mivel most ez a fő router és stabilan teszi a dolgát valamint munkához kell így inkább még várok, hátha idén lesz stabil verzió és benne AC65p támogatás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1371) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Helló!
Valaki tudna segíteni Asus RT-AC66U_B1 routeren portnyitásban?
Eddig nem sikerült , zárt a port.(Az sem baj ha képpel van illusztrálva) :R
köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1372) velizare válasza vargalex (#1368) üzenetére


velizare
nagyúr

a mesh is megy a 65p-n openwrtvel?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1373) vargalex válasza velizare (#1372) üzenetére


vargalex
félisten

Soha nem próbáltam, de illene neki.

Alex

(#1374) stomi78 válasza velizare (#1372) üzenetére


stomi78
tag

Ez engem is érdekelne.
Jelenleg egy RT-AC68U és egy RT-AC66U B1 képez nálam AiMesh hálózatot gyári FW-el.
Bővítenem kellene a rendszert még 1 eszközzel.
A 65P jó választás lenne szerintem.Ő lenne a Router, amennyiben tudna kapcsolódni hozzá a másik 2 eszköz AiMESH rendszerben.

Esetleg valakinek nincs ezirányú tapasztalata a 65P -vel ?

(#1375) vargalex válasza stomi78 (#1374) üzenetére


vargalex
félisten

Az AiMESH szerintem az Asus saját megoldása. Az OpenWrt viszont open source megoldásokat kínál. Ezek nem hinném, hogy együttműködnek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1376) stomi78


stomi78
tag

Sajnos biztos,hogy nem kompatibilis.
Látsz rá esélyt,hogy a 65P gyári FW-be bekerüljön az AiMESH támogatás ?

Vagy esetleg úgy működhet,hogy a 68U és a 66UB1 képez 1 AiMESH hálózatot, a 65P a router.LAN-on megkapja a 68U a netet a 65P-től és adja tovább AiMESH-ben a 66UB1-nek.

Elvileg a 65P jobb lenne routerként mint a 68U ?

Remélem nem bonyolítottam túl a leírást. :)

[ Szerkesztve ]

(#1377) blakey válasza stomi78 (#1376) üzenetére


blakey
titán

Elvileg a 65P jobb lenne routerként mint a 68U ? - jobb de gyári szoftver szempontjából butább, egyelőre, még csak az első firmware érhető el, frissítéssel bármi bele kerülhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1378) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#1371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogyan állítható be a Virtuális kiszolgáló / Porttovábbítás az ASUS routeren?

Teszteléskor futni kell az alkalmazásnak, ami figyeli a forwardolt portot, különben a tesztszerver nem fog választ kapni, és zártnak mutatja a portot.

(#1379) valakky


valakky
aktív tag

asus gyári fw esetén, ha sima AP-nek állítom be a varázslójával, akkor a WAN portot is sima lan-ként lehet majd használni?

(#1380) Gubek-Einste válasza valakky (#1379) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1381) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1382) TeeJay válasza Intruder2k5 (#1381) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P-re megoldható Padavan fordítása vagy esélytelen?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1383) Intruder2k5 válasza TeeJay (#1382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelen állapotban esélytelen, de megoldható lenne a dolog, ha egy hozzáértő áldozna rá időt.

(#1384) TeeJay válasza Intruder2k5 (#1383) üzenetére


TeeJay
félisten

értem, más CFW meg nem igen lesz
openwrt-hez meg nem értek
egyetlen openwrt alapút használtam az Gargoyle de azt is 841ND-n

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1385) szferix


szferix
tag

Segítséget kérek egy látszólag egyszerű, de rajtam jól kifogó dologban. Androidos AiCloud 2.0 alkalmazással csak a helyi hálózat wifin tudom elérni az RT-AC66U -hoz csatlakoztatott USB háttértárat.
Az eszközök:
- kábelnetes wifi router (ezen DDNS van engedélyezve)
- az ASUS LAN-LAN kapcsolatban AP-ként van telepítve, az előzővel forwardolva van az AiCloud portja.
Az ASUS virtuális szervere (Cloud Disk) böngészőből elérhető, akár mobil telefonról is. Kizárólag az androidos AiCloud 2.0 alkalmazással nem tudom elérni, csak a helyi hálózati wifi-n (kábelnet és ASUS egyaránt) keresztül, aminek gyakorlati értelme nincs. Mit csinálok vajon rosszul?

(#1386) Intruder2k5 válasza TeeJay (#1384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez vélhetően így lesz, mert sajnos a padavan-t illetően érdemi fejlesztés mostanság nincs, senki sem foglalkozik vele. Én hasonló okokból nem vettem RT-AC65P-t, egyszerűen az OpenWrt-t - bár fel tudnám tenni és nyilván a használata sem okozna gondot - sosem szerettem, pedig ott adott lenne a több RAM, és a 3.0-s USB port is, mint a Xiaomi-ban is van. A WiFi része meg nem is érdekel, amire mi használjuk a WiFi-t, arra megteszi bármilyen n300 router.

(#1387) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

A képen látható Media Bridge módban használok két ASUS RT-N18U routert:

Hogyan tudnám legegyszerűbben/legolcsóbban megoldani, hogy a "B" helyen (a képen jobb oldalon), ha megszakad a Wifi kapcsolat, akkor is egy USB-s stickkel legyen "backup" internet?
A router alap fw-je csak router üzemmódban támogatja a DualWan-t, ami jó lenne, de media bridge módban ez nem elérhető (nincs is Wan menüpont ilyenkor).
Arra gondoltam, hogy veszek egy sima access pointot a B router elé, az venné a Wifi-t (amin a netkapcsolat "jön"), ez lenne a B router Wan portjához csatlakoztatva, és ekkor ez már működhet router módban a stickkel. Ekkor viszont két külön hálózatra "esik szét" az A és B hálózat, azaz nem látják egymást, és jó lenne, ha lenne olyan megoldás, amivel ez nem történik meg...

(#1388) Dragon3000


Dragon3000
veterán

A google drive-ba való feltöltés miatt miért terhelődik így az ac65p? Mellette megy a torrent is, de ha a google drive feltöltést szüneteltetem, akkor a terhelés 0-1% között ugrál. Digi1000 net, így a feltöltésem csak 300Mb/s.

Ilyenkor egy szál felugrál 95%-ig is, de a képen látható a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#1389) Gubek-Einste válasza Dragon3000 (#1388) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Digi 1000-es netnek eleve "csak" 300 Mbps a feltöltési sebessége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1390) Dragon3000 válasza Gubek-Einste (#1389) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem ez volt a lényeg, hanem, hogy csak 300Mb/s feltöltéssel terhelve google drive-val is miért terhelődik ennyire a router, csak a torrenttel max le/fel töltés mellett meg kb 0 terhelést kap.

(#1391) blakey válasza Dragon3000 (#1388) üzenetére


blakey
titán

Gondot okoz a kapcsolatban vagy csak érdekel, hogy miért akkora a terhelés 1 szálon? Egyébként még ott van 3 szál, azért van, hogy használja. Addig amig nincs gond a hálózati kapcsolattal én nem foglalkoznék ezekkel, de gondolom ilyenkor oda-vissza kommunikál 1000-el a GDrive illetve az is elképzelhető, hogy a nagyobb sebességű feltöltés azon az 1 szálon történik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1392) Dragon3000 válasza blakey (#1391) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nincs gondom csak érdekel, hogy ilyenkor miért terhelődik ennyire, amikor torrenttel max le vagy fel töltés esetén meg 0-1% között dolgozik csak a router.

[ Szerkesztve ]

(#1393) TeeJay válasza Dragon3000 (#1392) üzenetére


TeeJay
félisten

wifin töltötted fel drive-ba?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1394) Dragon3000 válasza TeeJay (#1393) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gépről töltök fel kábelen.
Ha másik gépen, szintén kábelen közben meg letöltöttem google drive-ból, akkor még jobban leterhelte a routert. Az össz sebesség le/fel 30/30MB/s volt a két gépen.

[ Szerkesztve ]

(#1395) gabor_01


gabor_01
senior tag

Hozzám került egy AC57 (Edigital).
Kiderült V2-es.
Tökre más, mint az A verzió.
Nincs 3G/4G USB-s modem kezelés, nincs nyomtató szerver.
Van viszont dual wan, és roaming asszisztens.
Az 5Gz térereje jóval nagyobb, még az AC65p-t is felülmúlja jóval.
Kevésbé melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#1396) szaboi6512 válasza gabor_01 (#1395) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az 5Gz térereje jóval nagyobb, még az AC65p-t is felülmúlja jóval.
Mennyi lenne ami ezt mutatja?
Nálam gigás net mellett az eszköz közelében 5-600 mbit.
Mennyit mérsz a v2-vel 5 ghz-en?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1397) gabor_01 válasza szaboi6512 (#1396) üzenetére


gabor_01
senior tag

Sebességet nem mértem.
De csinálok egy tesztet ma.

(#1398) gabor_01 válasza gabor_01 (#1397) üzenetére


gabor_01
senior tag

Egy viszonylag szubjektív teszt (webes speedtest):
AC57 V2: le/fel 400/380Mb
AC65: le/fel 420/440Mb

Próbáltam sok mérésből a maximumokat átlagolni.
Nagy különbség nincs.
A térerő is kb. azonos 5GHz-en.

(#1399) TeeJay válasza gabor_01 (#1398) üzenetére


TeeJay
félisten

N/AC mixed mód
fix 80MHz
100-as csatorna?
WPA2-AES :D

aztán hajrá
és kérünk egy router CPU grafikont miközben speedtest sebességet mérsz
mennyire akad ki
ha csak 5% körül akkor van HWNAT ha több akkor felejtős router lesz ez is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1400) gabor_01 válasza TeeJay (#1399) üzenetére


gabor_01
senior tag

Wifin kb. 70/100% le/fel töltéskor. Ap módban.
Ugyanez kábelen - DHCP bekapcsolva.
Egy magos a jószág és nincs hardveres NAT. :U
Megy is vissza bóótba.
Egy takarékos AP-nek azért lehet használni, főleg a roaming asszisztens miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.