Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) vargalex válasza nocry (#1200) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, mehet rá rögtön az. A wifi probléma még most is aktuális sajnos. Én azt látom, hogy később töltődik be a wifi firmware, mint a network indítás.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1202) powerup2


powerup2
addikt

Mit kéne beállitani ac65p rputeren mert nem elég acélos a wifin a sebesség??? pedig gigabites digi van

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1203) vargalex válasza powerup2 (#1202) üzenetére


vargalex
félisten

AC-s eszközzel próbálkozol?

Alex

(#1204) TeeJay válasza powerup2 (#1202) üzenetére


TeeJay
félisten

mégis ezzel mértem eddig a legjobb 2,4GHz N és 5GHz AC sebességet ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1205) powerup2 válasza vargalex (#1203) üzenetére


powerup2
addikt

mobilon és notebookon mértem eddig de nem is ez a gond mert ilyen 300 körül mérek hanem a jalszint pár méterre a rotertől durván 3m-re már nem olyan erős az 5GHz jel ami picit fura mert a t-és hgw-nek erősebb volt :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1206) Intruder2k5 válasza powerup2 (#1205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg fixen a 100-as csatornát kiválasztani, tehát ne AUTO módban legyen.

(#1207) TeeJay válasza powerup2 (#1205) üzenetére


TeeJay
félisten

2,4GHz beállítás

N-only
fix 20 vagy 40MHz mód sose auto legyen
1-13 csatorna közül megnézed telefonos wifi analyzer alkalmazással hol van a legkevesebb másik wifi SSID és arra állítod
titkosítás WPA2-PSK-AES legyen

5GHz beállítás
N/AC mixed mód legyen
fix 80MHz
36 vagy 52 vagy 100-as blokkot tudod EU-ban használni
ezek közül legerősebb jelet 100-as blokkon tudja

titkosítás itt is WPA2-PSK-AES

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1208) powerup2 válasza Intruder2k5 (#1206) üzenetére


powerup2
addikt

változatlan a helyzet

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1209) Valkűr válasza powerup2 (#1208) üzenetére


Valkűr
őstag

Nalam ez 5 meterre a routertol wifin telefonnal.merve... A 3 betonfal mar lefogja, a masik szoba már csak 250/150 korul van

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1210) powerup2 válasza Valkűr (#1209) üzenetére


powerup2
addikt

Milyen routered van ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1211) Valkűr válasza powerup2 (#1210) üzenetére


Valkűr
őstag

Asus Ac65P

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1212) powerup2 válasza Valkűr (#1211) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor nemtudom mi lehet :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1213) gabor_01


gabor_01
senior tag

Az AC57U használható modem stick-el?
Vagy kell hozzá a Padavan?

:R

(#1214) Intruder2k5 válasza gabor_01 (#1213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-AC57U -> Specification: Features -> 3G/4G data sharing

(#1215) gabor_01 válasza Intruder2k5 (#1214) üzenetére


gabor_01
senior tag

Köszi :D

(#1216) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Adott egy UPC connect box, és egy RT-AC57U.
Ha a connect box-ot átkapcsolom modem módba, akkor az asus router "az isp dhcp funkciója nem működik megfelelően" hibaüzenettel nem bírható működésre.
Ha a connect box router módban van, akkor minden fasza az asus-on is, osztja a netet korrektül.
Mit lehet a problem.......
Így kicsit sok a wifi a lakásban...... :D

(#1217) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#1216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ez: [link]

(#1218) woodworm válasza urbanjozsi (#1216) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáltad áramtalanítani a CB-t vagy másik LAN portra csatlakoztatni az asust?

(#1219) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#1217) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Azon sokszor túl voltam.
UPC bridge mód>>wifi off, kábeles net van>>ujraindít>>csak kábelen van net
Asus reset>>connect boxból kábel a kék csatiba>>új beállítások megadása>> bejövő internetkapcsolat ellenörzésénél csak pörög.........

(#1220) mezis válasza urbanjozsi (#1216) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Csak annyi a problem, hogy még nem leltél rá a WiFi 2,4GHz, 5GHz = Off pipákra. Keress, kutass, létezik az a UPC Connect Box-ban ! :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#1221) woodworm válasza urbanjozsi (#1219) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk ebben a sorban pont nem szerepel egy áramtalanítás a modem módban újraindulás után.

(#1222) urbanjozsi válasza woodworm (#1221) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

UPC bridge mód>>wifi off, kábeles net van>>ujraindít>>csak kábelen van net

(#1223) woodworm válasza urbanjozsi (#1222) üzenetére


woodworm
veterán

Nálam teljesen mást jelent a két szó, főleg, hogy a menüben van újraindítás opció.
Másik LAN portot próbáltál?

(#1224) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Igen próbáltam......
A kapcsolóval áramtalanítottam(ujraindítottam). Megvártam míg az internet ikon, zöld nyilak nem villognak. Csak ezután csatlakoztattam hozzá az asust......

(#1225) woodworm válasza urbanjozsi (#1224) üzenetére


woodworm
veterán

A gyors beállítást használod, vagy bármi is a neve ebben az fw-ben?
Próbáltál már egyszerűen a wan kapcsolatnál automatic ip-t állítani?

(#1226) virkir


virkir
veterán

üdv

Mennyi idő alatt kéne egy 57u-nak felállnia reset után?
Ez alapján csináltam a reset gombbal, de már egy fél órája csak villog a power led de semmi egyéb.
Jól sejtem mehet vissza gariba?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1227) blakey válasza virkir (#1226) üzenetére


blakey
titán

3 percnél nem lehet hosszabb, próbáld meg még egyszer, esetleg áramtalanítsd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1228) Intruder2k5 válasza virkir (#1226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 57U gyorsan indul, kb. fél perc.

(#1229) virkir válasza blakey (#1227) üzenetére


virkir
veterán

A marhabarma csak azt nem írta oda, hogy fél-egy perc után kell még egy újraindítás is.
Így már elindult, de... baxott resetelni magát, simán benne minden beállított paraméter, jelszó.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1230) TeeJay válasza virkir (#1229) üzenetére


TeeJay
félisten

30másodperc reset biztos hogy mindent kisüt és alap beállításon fog indulni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1231) woodworm válasza virkir (#1229) üzenetére


woodworm
veterán

Nem rescue mode volt véletlenül? Menüből próbáltad a factory resetet?

(#1232) róland


róland
veterán

ASUS RT-AC77U routerhez milyen külső SSD/HDD-t érdemes használni?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1233) brembo


brembo
tag

Sziasztok,
Adott egy AC3200-as router, amelynek egyik napról a másikra gyakorlatilag megszűnt a 2,4 Ghz-es sávja (kb 0,5 Mbit/s a sebességet produkál), az 5 Ghz-es sávok hibátlanul hasítanak. Próbáltam fw frissítést, meg visszatenni korábbiakat is, de ezekkel sem javult a helyzet. Van ötletetek, mi okozza az említett hibát, és hogy hogyan lehet orvosolni?

(#1234) Gubek-Einste válasza brembo (#1233) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset volt már?
Milyenek a helyi viszonyok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1235) inferno88 válasza gabor_01 (#1213) üzenetére


inferno88
őstag

Még annyit hozzátennék, hogy telefonról usb kábelen megosztott internetet is látja és szórja.

Semper fi!

(#1236) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Router vásárlás előtt állok. A ház egy 100nm-es kocka ház vályogból, szomszédok wifijét nem lehet nálunk fogni, szóval más hátráltató tényező nemigen lenne. A kiszemelt az RT-AC65P lenne, de még nem igazán vagyok benne biztos, hogy jó lesz-e. A ház (szinte) közepén lesz a router a nappaliban, jelenleg 2 teló, 1 pc, 1 tv vezetékkel lesz ami kapcsolódik hozzá. Elgondolkodtam rajta, hogy mivel a routeren van usb csatalkozás, így ha rákötnék egy külső hdd-t amin a filmek lennének, akkor azokat tv-n keresztül tudnám nézni? (hálózaton) El szeretném hagyni amit jelenleg csinálok, hogy gépen letölt,pendrive-ra másol majd tv-n nézni. Megoldható ez?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1237) brembo válasza Gubek-Einste (#1234) üzenetére


brembo
tag

Természetesen, reset is megvolt. A helyi viszonyok nem túl jók, de fura, hogy eddig működött, pedig nem helyeztem át a routert.

(#1238) mezis válasza brembo (#1237) üzenetére


mezis
nagyúr

"A helyi viszonyok nem túl jók"
[Lássuk csak !]

Nem helyeztél üzembe újabb WiFi.s eszközt (füles, egér,...) ? És a szomszédok ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#1239) brembo válasza mezis (#1238) üzenetére


brembo
tag

Nem történt ilyesmi, és tudtommal a szomszédok sem helyeztek üzembe új eszközt. :U

(#1240) mezis válasza brembo (#1239) üzenetére


mezis
nagyúr

A meglévő eszközök néha automatikus csatorna választásra lehetnek állítva.
Akkor mégis: [Lássuk csak !]

mezis

(#1241) MaCS_70 válasza t.kristof (#1236) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a jelzett routerhez csatlakoztatott HDD található könyvtárak tartalma több protokoll-lal is megosztható a hálózaton.

A nagy kérdés Nálad a hálózat teljesítménye. Filmnézéshez eleve a vezetékes megoldásokat javasoljuk, a vályog viszont különösen szereti elnyelni a rádióhullámokat, úgyhogy készülj fel arra, hogy wifin elég gyatra lesz a hálózatod.

De legalább könnyű fúrni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1242) t.kristof válasza MaCS_70 (#1241) üzenetére


t.kristof
senior tag

A mostani tv vezetékkel lenne össze kötve vele, szegénykém még nem wifis ( Samsung eh6030) az új tv közvetlen a routuer 1 méteres körzetében lesz, szóval az megint csak vezetékes lesz. A pc lesz kérdéses, mert bármely oldalról próbálom oda vinni a vezetékek, mindenhol van egy ajtó tok, de majd azt meglátom még. Torrent futtatásra alkalmas a router? Vagy ez csak úgy fog működni, hogy pc-n letölt majd a hdd-re hálózaton keresztül rámásolni és akkor onnan elérik a többi kliensek?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1243) deflex válasza t.kristof (#1236) üzenetére


deflex
tag

Szia!
Az általad leírt feladatokra jó lehet még az ASUS RT-AC66U-B1 router is.
Előnye a AC65P-vel szemben hogy HGG fw-vel emelhető a Wi-Fi teljestménye akár 1W-ig.
Ez ezért már kirívó eset. Nálam 200mW-on szépen beszórja a lakást, igaz csak telefonok mennek róla ugyanis én is a vezetéket preferálom. A lakás vertfalú, a külső fal 60cm a válaszfal is 45cm.

(#1244) powerup2 válasza deflex (#1243) üzenetére


powerup2
addikt

Miért nincs valami fw amivel lehet nővelni a wifi teljesitményét AC65P esetében ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1245) t.kristof válasza deflex (#1243) üzenetére


t.kristof
senior tag

És ezen kívül mi lenne még a pro, kontra a két router között? Nem vagyok naprakész ebben a témában, hálozatnál is leragadtam az alapoknál. Meg érné a drágábbat venni? A net amúgy 100megás inviteles lenne, ettől gyorsabb csak a UPC 300megása van nálunk, de az nem lesz.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1246) deflex válasza powerup2 (#1244) üzenetére


deflex
tag

Openwrt van rá. Vargalex tudja megmondani hogy azzal lehetséges-e a teljesítmény emelése. De eddig nem láttam hogy 65p-nél írt volna róla valaki.

(#1247) vargalex válasza deflex (#1246) üzenetére


vargalex
félisten

(#1248) deflex válasza t.kristof (#1245) üzenetére


deflex
tag

Dióhéjban.
65p: Processor 2mag 4 szál, valós HW Nat, alacsonyabb üzemi hőmérséklet, kevesebb funkcióju gyári fw, alternatív fw csak openwrt egyenlőre, Gigabites hálózatot kisebb proc. terheléssel átviszi.
66UB1 Processor: 2mag 2 szál, Gyengébb HW Nat, magasabb üzemi hőmérséklet, több funkcióval bíró gyári fw, alternatív fw: Merlin, HGG, Tomato (CTF nélkül). Gigabites hálózat átvitele nagyobb proc terheléssel jár. Extrém torrentezés nélkül gigabites hálózathoz is tökéletes. CTF nélkül (Tomato) max 300Mbit. Tomato és HGG fw-vel Wi-Fi teljesítmény emelhető. Entware telepíthető-rá.
Táblázatban jobb lenne, de talán így is átlátható.

(#1249) deflex válasza vargalex (#1247) üzenetére


deflex
tag

Köszi az infót. Akkor viszont a 2,4GHz-en csak 100mW.
Az alacsonyabb freki jobb lefedettséget biztosít, családi házaknál szerencsésebb. szerintem.

(#1250) blakey válasza deflex (#1248) üzenetére


blakey
titán

AC66U_B1-hez nincs Tomato, legalábbis nem tudok róla. HGG 1,5 éve nem frissült.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.