Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) woodworm


woodworm
veterán

Kezdődik...

(#902) Gubek-Einste válasza knuckle (#900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szétszedéssel lett bizonyítva, hogy nem így van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#903) blakey válasza knuckle (#900) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre ugyanaz 1 az 1-ben, semmi különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#904) Syl válasza Syl (#898) üzenetére


Syl
nagyúr

Valakinek RT-AC57U-hoz való Asus Firmware Restoration Tool-lal telepíthető padavan firmware-je?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#905) woodworm válasza Syl (#904) üzenetére


woodworm
veterán

Padavan topik.
Itt is egy.

Az 1200GU-t kell tölteni, ugyanaz, ugyanaz a két router.

(#906) Syl válasza woodworm (#905) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm :R
Ezek RT-AC1200GU fájlok. Jók RT-AC57U-hoz is?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#907) Intruder2k5 válasza Syl (#906) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen.

(#908) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Sziasztok,

Olvasgattam a fórumot,és hálásan köszönöm a tippeket, építő hozzászólásokat, pont 2 napja játszadozok egy AC65P-vel.

OpenWRT-vel szemezgetek, de egyelőre nem sikerült megtalálni a hátrányait.
Van neki bármi is? :)
(pl. hw NAT hiánya, stb., licenszek hiánya miatti funkcióvesztés, stb.)

coito ergo sum...

(#909) Metacska válasza Metacska (#826) üzenetére


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

Ismét ugyanaz a probméma áll fenn, mint amire most válaszként hivatkozom. Kami11 javaslatára újra feltettem a drivert és gyönyörűen hasított a wifi, de most valamiért ismét 300 mbitre korlátozza a laptopom a sebességet.

Van esetleg ötleteket, hogy mi lehet az oka? Vagy router issue?

Köszönöm!

(#910) blakey válasza Metacska (#909) üzenetére


blakey
titán

QOS esetleg nincs beállítva?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#911) Metacska válasza blakey (#910) üzenetére


Metacska
aktív tag

Offon van. :F

(#912) Syl válasza Intruder2k5 (#907) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#913) Kami11 válasza Metacska (#909) üzenetére


Kami11
őstag

Router restart nem oldja meg? Ha igen, akkor érdemes időzíteni pl. heti rendszerességgel egy újraindítást.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#914) Syl válasza Syl (#912) üzenetére


Syl
nagyúr

Na, ez nem jött össze. Ez alapján [link] haladtam végig, rescue mode, fix ip, de a firmware restoration tool mindkét linkelt padavan fájlra (NO-SKINS, Full-Skins) hibát dob.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#915) blakey válasza Syl (#914) üzenetére


blakey
titán

Volt gyári visszaállítás a procedura előtt? Mert nem árt mielőtt recovery módba teszed.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#916) Syl válasza blakey (#915) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi a tippet, kipróbálom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#917) woodworm válasza blakey (#915) üzenetére


woodworm
veterán

Nem hiszem, hogy létezik olyan beállítás az fw-n belül, ami érdemben befolyásolná a recovery elérését. Ha az fw alól írható a boot partíció, akkor ssh-n módosíthatóak a beállított értékek is, ezt viszont nem fogja visszaállítani egy factory reset.
A resetet a két fw eltérő konfig struktúrája miatt kell elvégezni, de ebből gondok csak a csere után adódhatnak.

(#914) Syl
A router egyéként rescue módba került, villog a led?
Konzolból is meg lehet próbálni a tftp paranccsal, vagy ssh-n bejelentkezni a routerbe és felírni a partíciót.

(#918) Syl válasza woodworm (#917) üzenetére


Syl
nagyúr

A router rescue módban van, lassan villog az első led. A beállításokat pedig magában a Firmware Restoration Tool program alapján végeztem: [kép]
A konzolos részt nem értem. Kifejtenéd?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#919) blakey válasza woodworm (#917) üzenetére


blakey
titán

Nem hiszem, hogy létezik olyan beállítás az fw-n belül, ami érdemben befolyásolná a recovery elérését. - pedig a gyári visszaállítás után recovery módba helyezés 100%-osan működik míg egy belakott rendszer ahol sokminden módosítva lett bizony ilyet "is" okozhat, nem 1X cseréltem firmwaret az Asus routereimen és nem 1X hagytam ki a gyári visszaállítást aminek következményeként nem akart felmenni semmilyen firmware, gyári visszaállítás után újra recovery és minden hibátlanul ment. Tapasztalat alapján írom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#920) woodworm válasza Syl (#918) üzenetére


woodworm
veterán

A kapcsolatot leellenőrizted, át is állt a beállított fix értékekre? A programmal gond volt/van több windows verzió alatt. Nem csodálnám, ha itt is adódna hasonló probléma.

A konzolért bocsánat, most látom, hogy macen mást jelent. A terminálról van szó, parancssori utasításokról.
A router rescue módba és a pc statikus ip-re állítása után:

tftp 192.168.1.1
tftp> mode binary
tftp> put firmware.trx

A firmware.trx behelyettesítendő a fájl valós nevével.

(#921) vargalex válasza blakey (#919) üzenetére


vargalex
félisten

Pedig, ahogy a kolléga is írja, a recovery a bootloader-be beégetett, amit nem módosít semmilyen formában a gyári firmware.

Alex

(#922) blakey válasza vargalex (#921) üzenetére


blakey
titán

Pedig én nem feltételeztem, hogy nem igaz, hanem azt, hogy bizony csak így működött, több száz firmware-t cseréltem és macOS-en, tehát mindent elhiszek de ti is higgyétek el, ezzel nem tudok mit kezdeni ha így működik.
Amúgy meg magyarázd el, hogy miért nem működött gyári visszaállítás nélkül a telepítés recovery-ből és miért működött gyári visszaállítás után. Konkrétan a héten történt az eset egy AC68U-val, Merlinről gyári telepítése nem működött simán recovery-be helyezés után ahogy megvolt a gyári visszaállítás szépen felment.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#923) vargalex válasza blakey (#922) üzenetére


vargalex
félisten

Pl. módosítod a LAN IP-t, amit esetleg a gyári recovery alkalmazásban nem lehet megadni (nem ismerem), hanem a default IP-n keresné. Bár, elvileg azt sem onnan kellene vennie.
Mondom, recovery módban a firmware semmilyen részben nem töltődik be, és az NVRAM sem érintett.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#924) Syl válasza woodworm (#920) üzenetére


Syl
nagyúr

A put-ra azt mondja, no such file... Vagyis szerintem valahogy be kelle juttatni a trx fájl a routerbe.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#925) woodworm válasza Syl (#924) üzenetére


woodworm
veterán

A tftp parancsot abból a könyvtárból kell indítani, ahol a fájl található.

@blakey
Nem tudom mi lehet ennek az oka, de egy félresikerült flash után ez csak plusz akadály. Ha parancssorból megy, akkor pedig egyszerűen a tool hülyesége.

[ Szerkesztve ]

(#926) Syl válasza woodworm (#925) üzenetére


Syl
nagyúr

Így már elindul a másolás, kialszik a led a routeren, majd kb 25 másodperc múlva kiköpi, hogy Transfer timed out

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#927) Intruder2k5 válasza vargalex (#923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is onnan veszi, recovery módban a router IP fixen 192.168.1.1, mindig, függetlenül attól, hogy üzemszerű működésre mi van beállítva.

(#928) blakey válasza vargalex (#923) üzenetére


blakey
titán

Az IP-t mindig módosítom, erre gyanakszom én is, mondjuk nem zavar, mert már megszoktam, csak néha elfelejtem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#929) woodworm válasza Syl (#926) üzenetére


woodworm
veterán

Az elméleti fejtegetésünk ellenére kipróbáltad blakey gyakorlati tanácsát a factory resetről? Úgy sem működik?
SSH-n keresztül lehet még felírni, de annak az a hátulütője, hogyha bármi félresikerül, a recovery jelenlegi működésképtelensége miatt nehézkes a javítás.

(#930) Intruder2k5 válasza Syl (#926) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez tuti valami szoftveres tűzfal probléma lesz a gépen. Nem tudom milyen rendszert használsz, de ugye Win7-ig volt olyan lehetőség az indítómenüben, hogy "csökkentett mód hálózattal". Nem tudom Win10-ben van-e, de valami ilyesmit megpróbálnék.

(#931) Syl válasza woodworm (#929) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen factory reset volt az első, ahogy blakey javasolta. És azután hogy az Asus program továbbra sem akarta a jóságot, jött a te eljárásod, a tftp. Sajnos ez sem jött be.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#932) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

AC65P routerem van, beállítottam, hogy a WPS gomb ki-be kapcsolja a routeren található LED visszajelző fényeket, viszont, ha ismét visszakapcsolom, akkor a LAN portokhoz tartozó LED-ek már nem világítanak, csak ha újraindítom a routert. Nálatok is ezt csinálja?

(#933) Intruder2k5 válasza Syl (#931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom melyik restore tool-al próbálod, de ebben van két verzió, esetleg próbáld meg a másikkal.

(#934) attilav2 válasza Syl (#914) üzenetére


attilav2
őstag

Ha jól értem Mac alól próbálod feltenni. Kérj kölcsön egy windows 7-10 laptopot és próbáld az alól recovery módban a windowsos asus restorationnel felrakni a fw-t. Én win10 alól recovery módban simán fel tudtam rakni mindkét(no-skins, full-skins)fw-t, pedig be volt kapcsolva a defender tűzfal és víruskereső.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#935) Metacska válasza Kami11 (#913) üzenetére


Metacska
aktív tag

Ismét az oldotta meg, hogy Eszközkezelőben illesztőprogram eltávolítás majd újratepelítés. Ezt követően gép restart és újra hasít. 660 mbit / 300 mbit.

Ez feltételezem nem normális.
:W

SZERK: Most elmentem sportolni, a gép marad online, hazaértem és újra 300 mbit a max? WTF?

[ Szerkesztve ]

(#936) Metacska válasza Metacska (#935) üzenetére


Metacska
aktív tag

Ezt látom a wifi tulajdonságok között:
[link]

A jelen keresztül majdhogynem átjön a teljes sávszél, de valamiért limitál.

[ Szerkesztve ]

(#937) Syl válasza Intruder2k5 (#933) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivel Mac-em van, a megfelelő Asus programmal próbálkoztam. De ahogy előbb írtam, a parancssoros tftp sem hozott eredmény. Ahogy attilav2 javasolta, kipróbálom egy windowsos desktop pécén.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#938) Kami11 válasza Metacska (#935) üzenetére


Kami11
őstag

Nem vall helyes működésre és okát se nagyon látom, hogy mi "romolhat" el egy driverben. Hacsak nem frissítettél, vagy változtattál valamin. De gondolom nem, feltételezem egyik pillanatról a másikra nem működött megfelelően. Az eszközkezelőben nincs sárga felkiáltójel? Minden eszköz megfelelően van telepítve? Talán ott lehet valami gubanc, de ezt így látatlanban megmondani szinte lehetetlen.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#939) woodworm válasza Syl (#937) üzenetére


woodworm
veterán

Meg lehet próbálni ssh-n, az adminfelületen be kell kapcsolni hozzá az ssh hozzáférést. A bejelentkezéshez ugyanaz a felhasználói név, jelszó páros szükséges.
Terminálban:
ssh username@192.168.1.1
cd /tmp
wget https://dimez.ru/padavan-ng/current/asus/RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx
mtd-write -i RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx -d linux && reboot

(#940) mezis válasza Kami11 (#938) üzenetére


mezis
nagyúr

"...okát se nagyon látom, hogy mi "romolhat" el egy driverben..."

Ezek szerint még soha nem találkoztál olyan esettel, hogy pl. a HDD-n tárolt, évek óta jól működő könyvtár szinusz függvény output értéke egynél jóval nagyobb...

Minden elromolhat, akár csak egyetlen bitecske is. :Y

[ Szerkesztve ]

mezis

(#941) Intruder2k5 válasza Syl (#937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh, hogy MacOS.... Ezen átsiklottam, sorry!

[ Szerkesztve ]

(#942) Metacska válasza Kami11 (#938) üzenetére


Metacska
aktív tag

Nincsen ismeretlen eszköz az eszközkezelőben.

Most már viszont úgysem működik a maximum sebesség, hogy az illesztőprogramot le - fel teszem. Marad a 300-as limitáció. Külföldi fórumokon se nagyon találók infomációt.

De, csak hogy keltsem a feszültséget, most ismét rámértem és 700/300. 10 perce csak fixen 300/200 volt :D

[ Szerkesztve ]

(#943) Kami11 válasza mezis (#940) üzenetére


Kami11
őstag

Többször, egymás után, és ugyan az sz@ródik el, úgyhogy ez az amit furcsállok! :) Persze, minden elromolhat és el is romlik, csak ennek a dolognak van előzménye is. Elromlott, megcsinálta, újra elromlott, megcsinálta, újra rossz! Nem beszélve arról, hogy 2 vadonatúj eszközről van szó. Ezért furcsállom a dolgot.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#944) Kami11 válasza Metacska (#942) üzenetére


Kami11
őstag

Nem lehet, hogy csak a szolgáltatással van a gond? Próbáld meg vezetékesen is lemérni a sebességet, mikor a wifin alacsony sebességet mérsz.
Több 5letem sajnos nincs.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#945) Syl válasza Intruder2k5 (#941) üzenetére


Syl
nagyúr

Windows 10-ről végre sikerült feltolni a padavant. Igaz hibát dobott a végén [kép], de úgy tűnik a művelet mégis sikeres volt. Gyorsára végigkattintgattam, szimpatikus. Holnap indul a teszt.

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#946) Intruder2k5 válasza Syl (#945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mielőtt nekiállsz bekonfigurálni, javasolt, hogy a saját menüjéből csinálj egy factory reset-et.

(#947) Miksa64


Miksa64
tag

Hali!
Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom elérni a routeremet (torrentezéshez) a Download Master Client androidos appból. Nem tudok csatlakozni se hálózaton belülről, se kívülről.
A router (ac86u) egy sagemcom ont mögé van bekötve. FTP működik rendesen. Mit, hogyan kell beállítási?

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#948) Intruder2k5 válasza Miksa64 (#947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Van torrent a download masterben? Csak azért, mert a tansmission remote gui-ról tudott, hogy csak akkor lehet vele elérni a downlod mastert, ha van benne legalább egy torrent. Lehet ez kell az app-nak is. De ez csak tipp...

(#949) Miksa64 válasza Intruder2k5 (#948) üzenetére


Miksa64
tag

Van benne már több torrent is. :((
A windowsos progival rendben működik!
Gyári FW van a routeren.

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#950) Intruder2k5 válasza Miksa64 (#949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos passzolok, sok éve nem használtam gyári fw-t, DM app-ot meg még soha. Mit lehet megadni az app-ban csatlakozáshoz? Gondolom kell egy IP, egy port, név, jelszó? Illetve a router logban nincs semmi infó arról, hogy próbál csatlakozni az app, és miért nem sikerült?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.