Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) pinnacle válasza Dragon3000 (#150) üzenetére


pinnacle
nagyúr

1 nap alatt semmi sem változott, frissítés után rögtön visszaesett a teljesítmény. Ez a csoda TP-Link, aminek a betonon át akkora a teljesítménye, mint az ASUS-al egy helyiségben, később jelent meg. Ha megtudom mi az, majd beírom. Egyébként van arról valami leírás, hogy tud átmenni a betonon a wifi, mert itt nem arról van szó, hogy nagy nehezen átcsorog, mig a nyitott ajtón ömlik, ahogy a fenti linken látszódik. Egyébként nekem a legtávolabbi szobák között is nyitott ajtó van.
Igen, a régi TP-Link jobban elfért, de az is a szekrényen volt.

[ Szerkesztve ]

(#152) farkas-j válasza Kami11 (#143) üzenetére


farkas-j
őstag

Tisztelt Ügyfelünk!
Az ASUS Magyarország ügyfélszolgálata nevében köszönettel vettük megkeresését.
Jeleztem a központnak a hibát és bízok benne, hogy hamarosan javíjtani fogják ezt a problémát.
Üdvözlettel,
xxxxxxxx
ASUS Magyarország Ügyfélszolgálat

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#153) Kami11 válasza farkas-j (#152) üzenetére


Kami11
őstag

Nekem nem érkezett válasz, lehet mégsem magyarul kellett volna írni! :D Majd ma elküldöm a magyarországi központnak is a hibát!
Köszi hogy megosztottad a válaszukat! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#154) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! AC57U routernél közvetlenül a router mellet 2,4ghz wifin a 150mbps-ből csak 50-et mérek ez normális? 5ghz-en simán átjön a 150mbps.

(#155) Dragon3000 válasza Atish19 (#154) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a kliens eszköz csak 72Mb/s linket tud 2,4GHz-en, akkor nem fogsz többet kihozni belőle.

(#156) Atish19 válasza Dragon3000 (#155) üzenetére


Atish19
őstag

Köszi. Valóban a klienst nem vettem számításba, mint korlátozó tényező :R

(#157) Kami11 válasza farkas-j (#152) üzenetére


Kami11
őstag

Mi volt a magyarországi Asus ügyfélszolgálat címe, amire az emailt küldted? Nem találom.... :(

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#158) farkas-j válasza Kami11 (#157) üzenetére


farkas-j
őstag

Erre küldtem emailt: router_feedback kukac asus.com és elküldtem a router bejelentő oldaláról is (utóbbiról angolul).

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#159) Kami11 válasza farkas-j (#158) üzenetére


Kami11
őstag

Én is erre küldtem el, akkor vagy a spam-ben landolt a levelem, vagy egyszerűen csak nem tartották fontosnak, hogy válaszoljanak. Nem is a válasz a fontos, hanem hogy eljutott-e a hibajelzés. Bízom benne, hogy igen!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#160) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Az AC57U első beüzemelésénél tényleg gyári beállítások visszaállítását kell először kérni, vagy normális esetben lehet rögtön kezdeni a router belakását?

(#161) TeeJay válasza leviske (#160) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet egyből beállítani mivel dobozból kibontva is gyári beállításokon van :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#162) leviske válasza TeeJay (#161) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! :R És azt is köszi, hogy több topikban ajánlottad. Brutális ereje van a 1043ND-hez képest, lazán mértem vele digi optikán egy új rekordot (speedtest-en visszanéztem).

Lazán a legjobb budget router a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#163) TeeJay válasza leviske (#162) üzenetére


TeeJay
félisten

HWNAT erő itt jön ki pppoe mellett ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#164) Melorin válasza leviske (#162) üzenetére


Melorin
addikt

Az enyémmel sajnos volt szívás, vissza is küldtem 14 napon belül és rendeltem egy 65P-t. Ma próbálom ki, remélem ez már hozza amit a kistesónak is kellett volna.
Szerintetek akkor a 65P-t ne frissítsem egyből a legujabb FW-re? Úgy olvasom, hogy belassítja a routert.

(#165) TeeJay válasza Melorin (#164) üzenetére


TeeJay
félisten

ezt honnan olvastad? :D
semmi féle belassulás nincs ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#166) TeeJay


TeeJay
félisten

amúgy ha írni akartok supportnak hagyjátok ki a magyart mert sima alap emberke ül ott
aki azt sem tudja mi az hogy hardware nat

ide kell írni az AC65P-ben lévő felület ezt adja
router_feedback@asus.com

itt a központi rész kapja meg a visszajelzést persze angolul kell írni
de talán hamarabb lesz belőle bármi mint a magyar supporttal

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#167) pinnacle válasza Melorin (#164) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem romlott el frissítés után. Nézd meg, hogy neked milyen előtte/utána.

(#168) leviske válasza TeeJay (#163) üzenetére


leviske
veterán

Elvileg a 1043ND-ben is volt HWNAT, mert v4-es volt. Itt a hardver szimplán jobbnak tűnik a jelek alapján. :DDD

(#164) Melorin: Azt esetleg megszabad kérdezni, hogy mi volt vele a gond? Mert a wifi nekem annyira nem lényeg. A noti jellemzően egyszobában van a routerrel és az eddigi N-es Wifiről így is hatalmas előrelépés az ac. Így amiatt nekem nem érte meg a 65P.

[ Szerkesztve ]

(#169) Melorin válasza leviske (#168) üzenetére


Melorin
addikt

Nem lehetett kikapcsolni a 2.4Ghz wifit mert ahogy megtettem, eltűnt az 5Ghz jelem is. Ha mindkettőt bekapcsolva hagytam akkor is random eltűnt a wifi, folyton átváltott mobilnetre emiatt a telóm.

(#171) TeeJay válasza pinnacle (#167) üzenetére


TeeJay
félisten

csinálj egy resetet és állítsd be újra
nálam hasít a wifi 2,4 és 5GHz-en is pedig frissítettem
szóval valami nálad félre van nyomva
ha küldesz screenshot-ot megmondom mit hogyan

de amúgy egyszerű

2,4GHz

N-only, fix 20 vagy 40MHz attól függően mennyi szomszéd wifi van feléd
1-13csatorna mérd ki melyik a jó
wpa2 personal aes

5GHz
N/AC mixed
fix 80MHz
csatornát megnézed melyik jó
és szintén wpa2 personal aes

professional résznél mehet minden gyári beállításon mert frankó

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#172) pinnacle válasza TeeJay (#171) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Frissítés után, mivel drasztikusan romlott a teljesítmény, már volt visszaállítás. Nekem ez a beállításom.

Régebbi készülékeim nem mentek N-only-val. Ha jól emlékszem neked is jobb volt a legtávolabbi szobában a 2,4GHz. Neked milyen milyen a sebesség a legtávolabbi szobában? Ugye még nem raktad fel 65P-vel is a "lakás tesztedet"? Nálunk még 1 plusz szoba van ahhoz képest. Viszont az is igaz, hogy frissítés előtt tökéletes volt, csak a fájl megosztással szenvedtem. 3-4 óra alatt sem tudta beindexelni a merevlemezt, ezért frissítettem. Kár volt.

[ Szerkesztve ]

(#173) TeeJay válasza pinnacle (#172) üzenetére


TeeJay
félisten

SSID-t minek rejted?
allítsd be úgy ahogy írtam és menni fog szépen

SSID-t minek rejted?
vezérlőcsatornát meg manuálisan nézd meg melyik kevésbé terhelt, az auto az felejtős

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#174) pinnacle válasza TeeJay (#173) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Gondoltam, hogy rejtett SSID-vel nehezebb feltörni, igaz vargalex írta, aki ért hozzá, annak ez sem akadály.
N-only-val régebbi készülék továbbra sem működik, Legacyval 0,74/0,77 Mbps-ről, 2,20/7,58-ra ugrott a sebesség. Nézd meg légy szíves, hogy nálad mennyi a legtávolabbi szobában. Ez a Legacy beállítás, nem tudom, hogy valamin érdemes-e változtatni.

Látom így csak 54Mbps a maximális sebesség, nekem a fele is elég lenne. :)
Auto állásban ide-oda vált a csatornák között, nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb, mindenhol sokan vannak.

Most látom, hogy Legacyban szűkebb a csatorna tartomány 11-14. Érdekes, hogy mégis jobb a vétel.

[ Szerkesztve ]

(#175) TeeJay válasza pinnacle (#174) üzenetére


TeeJay
félisten

aki fel akarja törni annak tökmindegy hogy látható vagy rejtve van, ellenben mindenkit szopatsz vele otthon aki használná :)
N-only módban van a 2,4GHz-nek a legjobb teljesítménye
a csatornát meg fixen te tedd 13-as csatornára ne AUTO-n legyen
ja és 20MHz fixen legyen a sávszélesség aztán úgy próbáld
40MHz-en persze hogy kap bőven zajt mivel kétszer akkora sávot használ

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#176) pinnacle válasza TeeJay (#175) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Egyszer kell csak hozzáadni a wifit. Legacy-t nem látta az iPhone, így minden vissza a régire. :) Majd csak jó lesz frissítés után. Nézd már meg légy szíves, nálad mennyi a legtávolabbi szobában, 2,4-5GHz-n.

[ Szerkesztve ]

(#177) Melorin


Melorin
addikt

AC65P
Ha bekapcsolom a QoS-t akkor a NAS-on lelimitálódik a sebességem 500KB/s-re de a PC-n ugyanúgy maxon bírok letölteni. Betettem a NAS-t legmagasabb priorításra de nem változik semmi. Szerintetek hol a hiba?

(#178) TeeJay válasza Melorin (#177) üzenetére


TeeJay
félisten

QoS nem nyomja ki a HWNAT-ot?
nem próbáltam még de felesleges szerintem főleg gyors netnél

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#179) Melorin válasza TeeJay (#178) üzenetére


Melorin
addikt

Nem gyors a netem, 30Mbit/s, ezért próbálok meg mindent annak érdekében, hogy játék közben is mehessen némi letöltés de alacsony prioritással. Mindenesetre nem így kéne működnie a qos-nek normál esetben, ez nagyon furcsa és unszimpatikus. Valami nem OK. 4MB/s-t lecsökkenti 500KByt/s-re minden indok nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#180) Dragon3000 válasza Melorin (#177) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megnéztem neked, qos sebesség limitálással a nasra.
Digi1000 qost bekapcsolva 500/100ra korlátozva a következő eredmények születtek:
Speedtest:
[Le]
[Fel]
Torrent:
[Qos bekapcsolva]
[Qos kikapcsolva]

Aktív qos mellett a torrent sebességen látszik, hogy torrent esetén max 160-170Mb/s-ket tudott kipréselni magából a router.

[ Szerkesztve ]

(#181) Melorin válasza Dragon3000 (#180) üzenetére


Melorin
addikt

Nálam az a fura, hogy a router CPU 1-2%-on van, és mondom, PC-ről full sávszélességgel jön le bármi bekapcsolt QoS-el, csak a NAS-t limitálja le holmi nevetséges 500KB/s-re.

[ Szerkesztve ]

(#182) Dragon3000 válasza Melorin (#181) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megnéztem a hagyományos qos-t szabályba hozzáadtam a bittorentet, portnak megadtam a torrentkliens által használtat és legalacsonyabb prioritást, így kevésbé terhelte a routert és gyorsabban is ment a töltés.

Szerk: átállítottam úgy, ahogy nálad is van csak maradt a legalacsonyabb, de a sebesség maradt ugyanannyi.

Nem lehet, hogy a beállított 4,32Mb/s miatt korlátoz 500KB/s-re? Mert az kb 553KB/s sebességet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#183) woodworm válasza Melorin (#181) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk nem értem miért a qos, ha utána fullra engednél mindent. Véletlen egybeesésként a letöltési sávszélességednek megadott 4,32 Mbit, az kb 500kB/s.

(#184) Melorin válasza woodworm (#183) üzenetére


Melorin
addikt

Ideiglenesen volt full prioritáson mert már nem tudtam mást kipróbálni és így maradt.
De ott a pont, valóban a sok átszámítgatásnál benéztem a Mb->MB váltót :W
Most már jónak tűnik :R

(#185) TeeJay


TeeJay
félisten

a QoS bekapcsolása a legtöbb routerben kilövi a HWNAT-ot
szóval azt max lassú nethez lehet használni
hagyd kikapcsolva és kész élvezd a gyors routert

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#186) Melorin válasza TeeJay (#185) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem pont lassú netem van és azt a problémát szeretném megoldani, hogy ha megy egy letöltés a NAS-on akkor ne akadjon meg kb. 10 másodpercenként a Twitch stream, vagy lehessen közben játszani online játékokat.
Azt nem értem, hogy ha pl a twitch 1MB/s sávszélességet igényel, és nekem 4MB/s netem van, akkor ha lelimitálom a letöltést 1-2MB/sec-re miért akad meg továbbra is a stream? Vagy miért akadozik használhatatlanul az online game amikor még van vagy 3MB/s szabad sávszélesség nekik?
Csak akkor folyamatos a stream és a game ha teljesen lestoppolom a letöltést, a lekorlátozás semmit nem ér.

(#187) woodworm válasza Melorin (#186) üzenetére


woodworm
veterán

A torrent kliensben engedélyezve van az uTP?

(#188) Melorin válasza woodworm (#187) üzenetére


Melorin
addikt

Nem találok ilyet, nálam csak ennyi van:

(#189) Melorin válasza Melorin (#188) üzenetére


Melorin
addikt

Feltettem a Transmissiont próbaképp mert abban van uTP, de nincs változás, bőven lelimitált letöltés mellett is esélytelen stremet nézni. :(

Feltöltés 0, szálak száma 50

[ Szerkesztve ]

(#190) Dragon3000 válasza Melorin (#189) üzenetére


Dragon3000
veterán

A feltöltés mennyire van közben leterhelve, meg a torrentkliensben mennyi szál van beállítva?

(#191) Kami11 válasza Melorin (#189) üzenetére


Kami11
őstag

A feltöltést is korlátozd, ne csak a letöltést, mert szerintem az lesz a hiba. A transmissionban korlátozd a le/feltöltés sebességét, és nagy valószínűséggel úgy jó lesz. Nálam s így van, semmi lag, akadás nincs így, a QoS-t nem is használom, mert nincs rá szükség.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#192) Melorin válasza Kami11 (#191) üzenetére


Melorin
addikt

Mindig is le volt korlátozva a feltöltés is, 800KB-ról 200KB-ra. De a nagy többségben tőlem nem is tölt senki, gondolom az alacsony feltöltési sebességem miatt.

(#193) Kami11 válasza Melorin (#192) üzenetére


Kami11
őstag

Milyen sebességű neted van pontosan? Le-feltöltés?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#194) Melorin válasza Kami11 (#193) üzenetére


Melorin
addikt

30/6 Mbit/s

(#195) Kami11 válasza Melorin (#194) üzenetére


Kami11
őstag

Szerintem, ismétlem szerintem, a feltöltés lehet a gond, én a transmissionban 100 Kilobyte-nál nem adnék neki többet, lehet ennyit sem. Mert ugye 6Mb=768Kb-al. És ez nem sok, kell a sávszél a feltöltésnek is.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#196) farkas-j


farkas-j
őstag

Nem értem miért kell szenvedni ezekkel a manuális sávszélesség korlátozásokkal? Tökéletesre úgy sem lehet belőni így, ráadásul ha éppen nincs másra használva a net, mehetne maxon a Torrent de nem tud. Ezt mindig állítgatni kellene? Egy csodát!
Erre már réges-régen megvan a megoldás pl. a cFosSpeed program használatával. Én 2006 óta használom teljes megelégedéssel! Minden gépre telepítve van itthon. A Torrentek gyakorlatilag korlátozás nélkül mennek fullon amikor nincs más adatforgalom. Ha valami másnak kell a sávszélesség azonnal megkapja a másik alkalmazás. Észre sem lehet venni, hogy megy a háttérben a Torrent le és feltöltés. Akár manuálisan is belehet a prioritásokat állítani a programoknak vagy a protokolloknak, de az alapbeállításokkal is kifogástalan. A cFosSpeed szabályozza a teljes sávszélesség elosztást, ráadásul ezt a gépek között is megteszi a szabályok alapján. Ennél jobb megoldást szerintem nem lehet csinálni! A lányom még sosem panaszkodott az online játékoknál, böngészésnél, Youtube-nál, Skype vagy Viber használatnál. Sosincs fennakadás. Működése magyarul (régi cikk), és itt a fóruma.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#197) Melorin válasza farkas-j (#196) üzenetére


Melorin
addikt

Ismerem nagyon jól a cFosspeedet, évekkel ezelőtt megvettem.
Csakhogy nekem NAS-on megy a torrent, arra pedig nem lehet feltelepíteni, íhy nem működhet együtt a PC-vel. a TV-ről pedig ne is beszéljünk.

(#198) Kami11 válasza Melorin (#197) üzenetére


Kami11
őstag

Pont ezt akartam írni én is, a NAS-ra nem tudod telepíteni, mint ahogyan én sem. A program valóban jó, én is megvettem anno potom pénzért, de már egy ideje a UPC net mellé felesleges.
Nálam a torrent éjféltől, reggel 8-ig kap teljes sávszélt, 8 után meg a feltöltés van csak lekorlátozva, mivel le 10-12 MB-al tud csak tölteni, a fennmaradó sávszél az 500-as netből mindenre elég.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#199) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, fiatalítanám az AC56U routert(plusz egy hangyányit erősebb wifi jelerősség sem árt a mostani lakásba), és felmerült, hogy AC66U, vagy inkább a UPC routermodeme + egy NAS legyen inkább. Nincs extra igény, stabil ac-s wifi és küls(vagy belső) hdd-re letöltés; dlna, stb szerverek, meg leginkább a stabilitás a fontos.

Azonos árért gyorsabb nas-t kapni mint routert... és egyelőre ennyi különbséget találtam.
Ha nem ez lenne erre a legjobb topik, megköszönném az iránymutatást :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#200) Gubek-Einste válasza MC Pite (#199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.