Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Miksa64 válasza Intruder2k5 (#950) üzenetére


Miksa64
tag

Amiket felsoroltál mind meg lehet adni.
Látszólag minden jó, mert a windowsos progiban is ezek vannak megadva.
Köszi azért az infókat! :R

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#952) Metacska válasza Kami11 (#944) üzenetére


Metacska
aktív tag

LAN-on keresztül beton biztosan jön 900 mbit fölött a laptopon keresztül is. :)

(#953) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
A routerem most nem újítja meg a Let's Encrypt tanúsítványt, már régóta gond nélkül ment, most nem tudom mi a baja. Nálatok megy rendesen?

(#954) blakey válasza Metacska (#935) üzenetére


blakey
titán

866Mbps linksebesség esetén nem rossz a 300Mbit/s. Ahhoz, hogy többet tudjon magasabb linksebességre lesz szükséged. Én is teszteltem a Wifit 866Mbps linksebesség esetén és 330Mbps volt a maximum. Próbáld meg fix 80Mhz-re állítani és 100-as csatornára, nézd meg, hogy úgy mi a helyzet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#955) blakey válasza Syl (#945) üzenetére


blakey
titán

Azért ez is érdekes szitu, hogy nem tudtad telepíteni, ráadásul win alatt is ott a hibaüzenet.
Legalább sikerült valahogy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#956) vargalex válasza blakey (#954) üzenetére


vargalex
félisten

(#957) blakey válasza vargalex (#956) üzenetére


blakey
titán

Lehetne, de azért az nem rossz, de még nem olvastam el az előzményeket, hogy mi a helyzet nála.

Már várom, hogy ne csak snapshot OpenWRT legyen a routerre, mert akkor megy is fel. :K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#958) woodworm válasza blakey (#954) üzenetére


woodworm
veterán

De pont azt írja, hogy el tud érni magasabb átvitelt. Se a telefon, se a laptop nem tud szerintem nagyobb linksebességet, tehát ebből sikerül többet kihoznia rapszodikusan.

(#959) Metacska válasza blakey (#957) üzenetére


Metacska
aktív tag

Közben lehetséges, hogy rájöttem miért látok rendre más értékeket a speedtesten....

A szolgáltatom ugyebár a DIGI és budapesti vagyok.
A speedtest pedig mérésenként változtatja az elérhető szervert, amin futtatja a tesztet. Most manuálisan futtattam különbözőkön (budapesti szervereken kizárólag)
Magyar Telekomon - 308/142
Telenor Hungary - 632/155 (!!)
Hostingbazis Bt. - 530/159
SzerverPlex.hu - 395/157
MobilGo - 260/155
Opticon Kft. - 263/145
Kérdésem akkor. Melyik a realitás, mert elég nagy a szórás? :Y

[ Szerkesztve ]

(#960) Intruder2k5 válasza Metacska (#959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindegyik realitás, de a kapcsolat sebessége nem minden irányba egyforma. Sőt, sajnos egy irányba sem minden pillanatban egyforma.

[ Szerkesztve ]

(#961) blakey válasza woodworm (#958) üzenetére


blakey
titán

Ha jól olvasom akkor laptopról van szó, mégpedig egy Strix G731GU-ról, abban meg elvileg a kettő közül valamelyik szerepel:
Úgy tűnik, hogy a laptop bizony 1,73Gbps sebességet tud ehhez meg lehet,m hogy egy iperf3 teszt többet segítene.

(#959) Metacska
Ja, hogy ez alapján állítod, hogy lecsökken a sebesség, akkor nincs gond. :) Azt hittem, hogy valami komolyabb mérésekkel határoztad meg, hogy bizony a router és a gép között biztosan lecsökken a sebesség. Ahogy a mérések is bizonyítják, nincs gond. Válassz ki egy szervert és mindig azon mérj, abból kiderül, hogy mikor mennyi az annyi. Szerintem nincs gond a routerrel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#962) woodworm válasza blakey (#961) üzenetére


woodworm
veterán

Eddig arról volt szó, hogy a router gyári fw-vel nem tud 160MHzes csatornaszélességet. Márpedig anélkül nem lesz 1733Mbites linksebesség. Vagy openwrt van rajta?

(#963) Metacska válasza blakey (#961) üzenetére


Metacska
aktív tag

9560-as van a gépben. Van esetleg leírás az iperf3 teszt futtatására?

Illetve köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

(#964) blakey válasza woodworm (#962) üzenetére


blakey
titán

Eddig arról volt szó, hogy a router gyári fw-vel nem tud 160MHzes csatornaszélességet. - nem tud 160MHz-et viszont olyat olvastam itt a topikban, hogy 80MHz-en 4 antennával 1,5Gbps-t tud

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#965) woodworm válasza blakey (#964) üzenetére


woodworm
veterán

Ezért írtam korábban, hogy szerintem se a laptop, se a telefon nem tud ilyen sebességet. Ha a két halmaznak (4x4, 80MHz - 2x2, 160MHz) nézed a metszetét, akkor az 2x2, 80MHz lesz.

(#966) farkas-j válasza tamas.nick (#932) üzenetére


farkas-j
őstag

Nálam is ezt csinálja.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#967) vargalex válasza Metacska (#959) üzenetére


vargalex
félisten

Esetleg nézd meg a http://szelessav.net-en. Az a szerver a BIX-ben van, valamint már nem ookla speedtest-et használ.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#968) Syl válasza blakey (#955) üzenetére


Syl
nagyúr

Padavan telepítését követően Intruder2k5 javaslata szerint nyomtam rá egy factory resetet (illetve kettőt, mert van a settingsre és az internal storage-ra), beállítottam a digire és most indul a teszt. Majd jövök beszámolni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#969) Metacska válasza vargalex (#967) üzenetére


Metacska
aktív tag

Köszi a tippet.

Megtörtént.
321/325. 2.1 ping

Számomra az a furcsa, hogy feltöltésben durván átjön a sebesség, de letöltésben sehol nem vagyok.
Pont azért cseréltem routert (AC65P) és azért is esett erre a laptopra a választás (G731GU), mert jó sebességet kellene tudnom elérni a két eszköz között.

(#970) norba69 válasza Metacska (#969) üzenetére


norba69
senior tag

Ha a wifi sebességét szeretnéd tesztelni, torzító tényezők nélkül, akkor nagy méretű állomány helyi hálón másolásával teszteld, az kevesebb tényzőtől függ, mint a netes speedtestek.

(#971) mezis válasza Metacska (#969) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédok nem zavarnak ?
Milyen WiFi AP-k és milyen egyéb vezeték nélküli eszközök (egér, füles,...) működnek a lapos közelében ?

mezis

(#972) blakey válasza Metacska (#969) üzenetére


blakey
titán

Pont azért cseréltem routert (AC65P) és azért is esett erre a laptopra a választás (G731GU), mert jó sebességet kellene tudnom elérni a két eszköz között. - ezek a mérések nem a két eszköz közötti kapcsolatot méri. Mint írtam iperf3 méréssel megtudod állapítani a két eszköz közötti kapcsolatot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#973) woodworm válasza blakey (#972) üzenetére


woodworm
veterán

Korábban azt írta, hogy kábelen megvan a sebesség, tehát nem a szerver és a gép közötti kapcsolat limitál.

(#974) Dragon3000 válasza woodworm (#973) üzenetére


Dragon3000
veterán

De később azt is írta, hogy automatikus volt a szerver választás és mindig másikkal tesztelt.

(#975) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Látom, Syl problémája a CFW-telepítéssel megoldódott, és ha jól értem, egy másik gép használata volt a megoldás.

Én szó szerint évekig küzdöttem azzal, hogy az N18-asomra Tomatot varázsoljak -- a topicjában szórakoztattam is ezzel a népet rendesen.

Komplikálta a helyzetet az is, hogy háromból két N18-assal nem ment ez a művelet, pedig egyébként hibátlanul működő eszközök voltak.

A megoldás végül, szó szerint több év alatt beleölt sok tucat órányi kísérletezés után az lett, hogy egyszer lustaságból a nejem notebookjával próbálkoztam, és azzal csont nélkül sikerült a művelet. Tehát pár N18-as egyszerűen nem szerette az én asztali gépemet, illetve annak a hálózati adapterét. Azóta több másik géppel is próbálkoztam, illetve visszakértem egy kis időre a másik renitens routert is, és azzal is úgy alakult, hogy kizárólag az én PC-mről nem fogadják el a FW feltöltését!

Ezt itt a Fórumban meg is írtam, és többen is jelentkeztek, hogy náluk is ilyen probléma állt fenn, de másik gépre váltva már nem jelentkezett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#976) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok,
65p-n van egy gép amin futtatok egy pptp alapú vpn szervert amit el is érek hálozaton belül. Hálozaton kivül nem tudnám úgy elérni, hogy használom a routerhez kapcsolt ddns címet? Sajnos proba után GRE-re hivatkozva eldobja :(
Routeren futatott vpnnel megvagyok elégedve szolgáltatás terén csak sajnos nagyon lassú 30/30-at tudok vele csak elérni :N

(#977) Intruder2k5 válasza Zsolt_16 (#976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 65P-ben van PPTP PassThrough opció? [kép] Ha nincs, akkor próbaképp teszteld le DMZ-be téve az IP-t, hogy a tűzfallal van-e a gondja.

(#978) MaCS_70 válasza Zsolt_16 (#976) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem a kérdésedet.

A VPN lényege pont az, hogy hálózaton kívülről elérve hoz be a hálózatba.

Nálam több OpenVPN-kapcsolat is él, mindegyiket az Asus saját DDNS-címén csatlakoztatom, amihez viszont nyilván kell publikus IP-cím.

MaCS

UI: PPTP - tudod, hogy ez mivel jár?

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#979) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#978) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A VPN lényege pont az, hogy hálózaton kívülről elérve hoz be a hálózatba."

Ő is ezt szeretné, csak ugye teljesítményben kevés neki a router, ezért oldaná meg másképp. A "titkosított" tunnel a publikus neten így is megvan, csak a bejárata nem a router egyik interfészén, hanem az egyik LAN-on lévő kliensen lenne. A titkosítottat azért tettem idézőjelbe, mert ahogyan céloztál is rá, PPTP esetén ez kb. a vicc kategória.

(#980) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#979) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így már világos, nyilván az utolsó mondat utalt erre, csak ezek szerint nem olvastam elég figyelmesen.

Ha jól tudom, az OpenVPN még passthrought-t sem igényel, és még csak nem is olyan vészesen nagy az erőforrásigénye.

Ez a kérdés viszont az én csőrömet is piszkálja. Jelenleg nálam is Asus routereken futó OpenVPN kapcsolatok nézik egymást. A leggyengébb eszköz egy N18, a legerősebb egy AC87.

Ezekhez képest vajon hogyan teljesítene egy Raspberry 2/3?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#981) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom sajnos, VPN ügyben elég szerények a tapasztalataim.

(#982) vargalex válasza MaCS_70 (#980) üzenetére


vargalex
félisten

Az OpenVPN-nek elég nagy az erőforrásigénye. Én is átraktam a végeztetését a home szerveremre, így megy 70-100 Mbps-el.

Alex

(#983) MaCS_70 válasza vargalex (#982) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy mihez képest.

A minap éppen Te igazítottál el arról, hogy a PPTP valóban kevesebbel beéri, aminek meg is van a maga nagyon jó (rossz) oka.

De a VPN-összehasonlító oldalakon az OpenVPN előnyei között midig ott látom, hogy mérsékelt erőforrásigény. Persze lehet, hogy ez csak az L2TP/IPsec-hez képest érvényesül, de mi lehet a helyzet mondjuk a SoftEtherrel, ami már-már valós alternatíva, vagy a WireGuarddal, ami hamarosan az lehet?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#984) vargalex válasza MaCS_70 (#983) üzenetére


vargalex
félisten

A WireGuard jóval kevesebb erőforrással beéri. Headless tesztelte routeren.

Alex

(#985) Zsolt_16 válasza vargalex (#982) üzenetére


Zsolt_16
tag

Nekem is hasonló sebbeség elérésre lenne szükségem, ha nem gond akkor lehet felvenném veled a kapcsolatott privátban a openvpn-el kapcsoaltban mert itt durva offtopik lenne.
Igazából addig else jutottam mert a pptp vpnt össze dobni 3 perc google után sikerül futtatni de maga a router mintha nem engedné át. A teljes elégedetséghez én is jobban preferálnám a openvpn-t.

(#977) Intruder2k5

Van benne engedélyezve is van de, hogy tutira menjek megpróbáltam kikapcsolva is ;]

(#986) Miksa64


Miksa64
tag

Hali!
Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy hogyan tudom elérni a modem (sagemcom 5655V2) böngészős kezelőfelületét? A router (ac86u; IP:192.168.2.1) egy sagemcom 5655V2 ont (IP:192.168.1.1) mögé van bekötve. Kapcsolat tipusa: PPPoE.
Hol, mit, hogyan kell beállítási, és milyen címen érhetem el?
Köszi!

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#987) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, úgy tűnik kikönyökölt az AC87U-m...
Tudtok olyan helyet ahol foglalkoznak javítással esetleg?
A tápot odaadtam egy 66U-s kollégának, 2 napig használta, az elvileg ok.

(Mintha bebootolna, wifi nincs, ledje sem világít, csak a kettes és hármas lanport világít, azon sem érni el, és semelyik módszerrel sem rakható recovery módba.)
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#988) Kisbre


Kisbre
tag

Sziasztok.
Következőképpen néz ki az otthoni hálózatom.
A szomszédban anyósoméknál van egy Asus RT-N12D1 router ez kapja a Vidanettől a 150/15-ös netet.
Ennek a routernek a wifi jelét fogom és továbbítom (repeater) egy Asus RT-AC7u-val.
Az AC57-re van kötve egy Axagon EE25-XA3 256 Gb-s ssd három napja, előtt egy HDD volt.
Az SSD-t torrentezésre használom, és innen nézek/néznék filmeket, java részt egy Ipaden., előtte a HDD-nek ugyan ez volt a feladata.
A problémám, hogy filmezés közben többször megszűnik a wifi jel, vagy újra indul a router, ez még a hdd-nél is probléma volt.
Gyári fw van a routeren.
Mi lehet az oka ennek a problémának?

Köszönöm szépen. :R

(#989) mezis válasza Kisbre (#988) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- többször megszűnik a wifi jel: [link]
- újra indul a router: áramellátási probléma vagy hibás router, tápegység.
- A legfrissebb fw. van a routeren ?: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#990) Gubek-Einste válasza MC Pite (#987) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nála érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#991) emre33


emre33
addikt

Sziasztok!

Routert vennék, ehhez kérnk tanácsot.

2 router vásárolnék.

Fő router egy ASUS RT-AC86U lenne.

Asus féle AiMesh miatt kellene még egy router. Valami olcsóbb féle.

Mit javasolnátok hozzá? 2 router LAN kábelen lesz összekötve.

Lehet olyat is, ami csak N támogat, vagy mindenképpen AC kellene?

Jól látom, hogy a ASUS RT-AC68U lenne a legolcsóbb, ami ezt támogatja? Ez a két ezsköz együttmüködne jól?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#992) blakey válasza emre33 (#991) üzenetére


blakey
titán

AC66U_B1 is támogatja, az olcsóbb, mint az AC68U.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#993) MC Pite válasza Gubek-Einste (#990) üzenetére


MC Pite
veterán

:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#994) bali66 válasza nocry (#880) üzenetére


bali66
tag

Szia. Azt szeretném megkérdezni.hogy megoldódott az a probléma Asus RT-AC65P-nél,hogy OpenWrt alatt újraindításnál nem indul automatikusan a wifi? Nálam is ez van.

[ Szerkesztve ]

(#995) bali66 válasza bali66 (#994) üzenetére


bali66
tag

Szia Vargalex. Esetleg tudod a megoldást?

(#996) nocry válasza bali66 (#994) üzenetére


nocry
csendes tag

Szia! Sajnos nem oldódott meg a probléma. Vissza raktam az eredeti Asus-os firmwaret.

(#997) bali66 válasza nocry (#996) üzenetére


bali66
tag

Én is visszaraktam. Bár ha belegondolok, csak akkor kell a wifi-t újraindítani ha reboot van. Luci-ból pedig ez egyszerű. Azért kíváncsi vagyok a megoldásra. Vargalex a nagy mestere ennek. Szerintem megoldja.

(#998) vargalex válasza bali66 (#997) üzenetére


vargalex
félisten

A korábbi build-emmel nem volt ilyen gond, de tegnap build-eltem egy újat és nem indult el a wifi. Egyelőre elindítottam kézzel, de gondolom annyi van, hogy hamarabb akarja indítani, mint a hardware inicializálódna. Majd ránézek.
Addig is a Rendszer->Rendszerindítás (System->Startup) oldalon a Helyi indítóscript (local startup) fülön az

exit 0

sor elé írd be:

wifi up

Ha még nem lenne jó, akkor lehet elé tenni egy

sleep 10

parancsot. A 10 az 10 másodpercet fog jelenteni, ezzel lehet még játszani.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#999) bali66 válasza vargalex (#998) üzenetére


bali66
tag

Köszi.Később kipróbálom.

(#1000) Valkűr válasza knuckle (#900) üzenetére


Valkűr
őstag

Melyik Asus Router ami most ajanlott, ami jobb mint az ac66 ub1... Broadcom vagy a Mediatek chipes a jobb?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.