Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) vargalex válasza pinnacle (#100) üzenetére


vargalex
félisten

Nem hozzáértőnek nyilván megnehezíti a dolgát, de egyébként nem gond a monitorozással kinyerni az SSID-t sem.

Alex

(#102) pinnacle válasza vargalex (#101) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Remélem a jelszót már valamivel nehezebb megfejteni. :) Mondjuk valószínűleg nem a wifink feltörése a gyakoribb, hanem az, hogy a netről szedünk be valamit.

(#103) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Ha a routeren gyári a FW,és lementem a beállításokat,akkor ha felrakom a Merlint FW-t,vissza tudom másolni rá őket?
Működni fog rendesen?

Nem szeretném állítgatni újra.

üdv

(#104) Gubek-Einste válasza gahor72 (#103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, csak is manuális újra beállítás lehetséges.
Sőt ha visszateszed a gyárit akkor is manuálisan kell mindent újra beállítani, nem használható a korábbi mentés.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#105) Janusz001


Janusz001
őstag

Valami ötlet, hogy miért nem tudok csak az 5g -s hálózatra csatlakozni, a 2.4g -re pedig nem? Asus ac57u a páciens. Volt már reset, esőtánc, stb. ,eddig rendben ment. Remélem nem az éjszakai pillanatnyi áramszünet vágta haza.

Wifi analyzerrel látom a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#106) Janusz001 válasza Janusz001 (#105) üzenetére


Janusz001
őstag

Érdekes, eszembe jutott, hogy reggel átvariáltam a hálózatot. Eddig Telekomos HGW--->Asus a wifi jelnek , reggel áttettem HGW--->Switch---->Asus , így nem ment a 2.4G, kiiktattam a switchet a képből és megy, csak tudnám akkor az 5G miért ment.

(#107) jack982


jack982
aktív tag

helló!
hogyan lehet kikapcsolni a kék ledeket a routeren?
nem találok ilyen kapcsolót a sw-ben.
ac57U
amúgy nagyon elégedett vagyok vele eddig.
köszi!

(#108) vargalex válasza jack982 (#107) üzenetére


vargalex
félisten

Gyári firmware-ban nincs lehetőség rá.

Alex

(#109) TeeJay válasza jack982 (#107) üzenetére


TeeJay
félisten

fekete ragszalag a barátod :)
AC57U-ban nincs opció
AC65P-ben WPS gombot lehet LED kikapcsolásra programozni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#110) jack982 válasza TeeJay (#109) üzenetére


jack982
aktív tag

értem, köszi, akkor éjszakára teszek rá egy vastagabb papírt :-)

(#111) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Tegnap beüzemeltem egy RT-AC57U routert és az a problémám, hogy nem találja az Asus Router App a routert. Pedig rá vagyok csatlakozva a wifijére. Próbáltam úgy is, hogy lecsatlakozok de úgy sem találja.
Felbosszant az asus promószövege, hogy "Ennél semmi se lehet egyszerűbb!" de én mindig belefutok ezekbe a dolgokba és kb. semmi sem működik úgy ahogy azt beharangozzák.
Szerintetek mi lehet a problémája?
(PC-ről böngészőn keresztül természetesen beállítottam mindent a routerben, tehát minden működik, csak a mobil app része nem)

A másik kérdésem az lenne, hogy nem lehet kikapcsolni a 2.4Ghz-es wifi sávot ha úgyis csak az 5Ghz-et fogom használni?

(#112) Janusz001 válasza Melorin (#111) üzenetére


Janusz001
őstag

A 2.4G -s sávot tuti ki lehet kapcsolni, vezeték nélküli részen van valami rádió engedélyezése opció.

(#113) jack982 válasza Janusz001 (#112) üzenetére


jack982
aktív tag

igen, ki lehet kapcsolni, vezeték nélküli részen keresd, professzionális fül, kiválasztod a 2.4ghz-et, és alatt rádió engedélyezése: ki.
a routeren már nem is fog világítani a 2.4ghz led.
appot nem használom.

(#114) Melorin


Melorin
addikt

Megtaláltam, köszi. Viszont nem stimmel valami. Amint kikapcsolom a 2.4-et, az 5Ghz is eltűnik a telefonomon mutatott wifi AP-k közül. Olyan, mintha a kettő sáv függne egymástól, nem lehet csak úgy külön-külön kapcsolgatni.

(#115) jack982 válasza Melorin (#114) üzenetére


jack982
aktív tag

nézd meg, hogy 5ghz-nél be van-e kapcsolva a rádió.
a kettő sáv független egymástól.

(#116) Melorin válasza jack982 (#115) üzenetére


Melorin
addikt

Persze, bevan kapcsolva, mégsem látják az eszközök csak ha a 2,4 is megy.

(#117) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Egy kis off:
Az eMAG-ról vennék egy Asus AC65P routert, de hiába kérdeztem tőlük, hogy az ott vásárolt eszközre jár-e a 3 év garancia, nem jön válasz. :(
Szóval amíg ingyenes kiszállítás van, szeretném megrendelni, így felteszem ide is a kérdést, hátha tud valaki válaszolni rá.
Köszönöm előre is! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#118) Dragon3000 válasza Kami11 (#117) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezt az adott cégnek, jelen esetben az emagnak kellene tudnia, amúgy írni is szokták a leírásban, hogy mennyi a garancia. Most nem találtam meg náluk az ac65p-t, de itt az ac85p példának.

(#119) jack982 válasza Melorin (#116) üzenetére


jack982
aktív tag

fw-t frissítetted rajta? jobb oldalt felül nincs sárga villogó jel?
indítsd újra routert, hátha attól megjavul.
ha vendéghálózat be van kapcsolva, ott kiabál, hogy 2.4ghz nincs engedélyezve?
más ötletem nincs.

(#120) Kami11 válasza Dragon3000 (#118) üzenetére


Kami11
őstag

Konkrétan ezt látni, nincs feltüntetve:

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#121) Dragon3000 válasza Kami11 (#120) üzenetére


Dragon3000
veterán

Érdekes, hogy ha asus termékeket keresek nem találja ezt a modellt, ha beírom a típust akkor sem. Szerintem elfogyott és azért nem találja a kereső és azért nincs ott a garancia feltüntetve és tévesen van a raktáron szöveg.Mert a képed alapján beírva a címet előhozza. Tekintve, hogy minden asus router-re 36 hónapot írnak, gondolom erre is annyi lenne, azért megpróbálkozhatsz a vásárlással, mert ha most nincs, akkor is kötelesek ingyen kiszállítani, amint beszerezhető, mert az ő hibájuk miatt lehet így is megrendelni.

[ Szerkesztve ]

(#122) farkas-j válasza Kami11 (#120) üzenetére


farkas-j
őstag

Esetleg vedd meg az iPon-nál ott 3 év garis, és most 29990Ft. Postaköltséggel lesz csak drágább mint az EMAG-nál. Ugyanott 1 év garival 27690Ft.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#123) Kami11


Kami11
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, átgondolom a dolgot! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#124) pinnacle válasza Kami11 (#117) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy tudom az a gond a külföldi hátterű webshopokal Emag, Alza, Mall, hogy náluk nem gyártói, hanem bolti garancia van. Illetve talán ez is termék függő, jobb rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#125) Kami11 válasza pinnacle (#124) üzenetére


Kami11
őstag

Írtam nekik, de válasz nem érkezett, ezért érdeklődtem itt, hátha valaki vásárolt már tőlük és tudja a kérdésemre a választ. Bevállaltam, :D megrendeltem a routert, majd megírom mi lesz az eredmény ha megérkezik. Bár gyanús, hogy nincs raktáron, mert az adatlapja is hiányos, valamint a keresőjük sem dobja fel az eszközt, az árukereső linkjére kattintva lehet csak megtalálni az oldalon. Meglátjuk!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#126) Kami11


Kami11
őstag

Egy kis segítség kellene portforward ügyben.
Transmission megy a nason, a telefonról Transdroiddal tudom távolról meneddzselni. A routeren a portforward résznél megadom a nyitni kívánt portszámot (9091), a nas belső hálózati ip-jét, ami természetesen fix, mégsem érem el mobilnetről. Az otthoni wifiről, azaz belső hálóról jó.
Tudom egy kép a beállításról sokkal jobb lenne, csatolok is, de most melózom, ezt csak otthonról tudom megtenni.
A routeren be van lőve a no-ip, szóval a távoli elérés nem lehet gond.
Valakinek valami ötlet előljáróban?

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#127) Dragon3000 válasza Kami11 (#126) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az rendben, hogy hozzá adtad a portot és a nas ip-jét, de felette engedélyezted is a funkciót?

(#128) Kami11 válasza Dragon3000 (#127) üzenetére


Kami11
őstag

Természetesen.
Azt nem írtam, de jelen állapotban hol működik a dolog, hol nem. Kb. 10/1, azaz 10-ből egyszer elérhető, a másik 9 alkalommal kapcsolati hibát ír.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#129) Dragon3000 válasza Kami11 (#128) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem rendesen megy igaz én nem a router ddns-t használom, hanem a nasra van telepítve egy nekem megfelelő. Nincs semmi gond jelenleg a noip-nél?

[ Szerkesztve ]

(#130) Kami11 válasza Dragon3000 (#129) üzenetére


Kami11
őstag

Így néz ki a beállítás, remélem ez többet mond minden szónál! :D
Megjegyzem, ez a régi tp-linken kiválóan működött, lehet én vagyok a láma! :B

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#131) Kami11 válasza Kami11 (#130) üzenetére


Kami11
őstag

Megtaláltam a hibát, nem a forwardal volt a gond, hanem a tűzfal beállításainál.
Konkrétan ki kellett kapcsolni a DoS védelmet, és már működik is úgy, ahogyan megszoktam.
Bár nem hiszem, hogy pont engem fognak megtámadni, de azért ezt a "hibát" jó lenne korrigálni, vagy inkább ezt a DoS védelmet valamilyen szinten jó lenne, ha lehetne configolni, mert azért nem lenne rossz, ha ennek bekapcsolása nem menne a portforward kárára.
Lehet ezt valahogy jelenteni nekik?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#132) pinnacle válasza Kami11 (#131) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Alul a visszajelzésnél írhatod meg nekik. Nálam nem működött. Emailben küldtem végül. Ne felejtsd el a debug fájlt is csatolni, ami persze nem lehetséges a Gmailnél, fel kell tölteni valahova. Megtaláltam, milyen volt a sebesség 5GHz-n 81m2-es panelben, a legtávolabbi szobába, frissítés előtt/után. Remélem javítják majd a következő frissítésnél. Szerintem valamit elszúrtak. Régi TP-Link 741ND a router mellett erősebb volt. Az is furcsa, hogy a szomszéd TP-Link routere (amitől egy betonfal választ el), ugyanolyan erős, mint az ASUS, amivel egy szobában vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#133) farkas-j válasza Kami11 (#131) üzenetére


farkas-j
őstag

Nagyon elégedett vagyok a 65P routerrel, de egy érdekes jelenségre felfigyeltem. Mobiltelefonról szoktam elérni távolról (DynDNS-sel) a WEB kameráimat, és az tűnt fel, hogy az új 65P-nél távolról sokkal lassabban töltődnek be a kameraképek mint a korábbi lecserélt Archer C5 v1.2-nél. Most a Te hibád folytán én is kikapcsoltam a 65P-ben a DoS védelmet és most villámgyorsan betöltődnek távolról is a kameraképek. A C5-nél is be volt a DoS védelem kapcsolva mégsem okozott problémát. Az ASUS-nak ezen valóban kellene finomítani valamit, mert jobb lenne a DoS opciót használni. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmet erre!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#134) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Most látom, hogy 06.04-én kezdtem el használni, egy teszt sem volt 30Mbps alatt, sajnos 05-én frissítettem. Igaz, ha jól emlékszem valaki azt írta, hogy neki magától frissült. Lehet ezt nem lehet megúszni. Akinek 65P-je van, nézzem meg legyen szíves, hogy mi a legrosszabb eredménye, a legtávolabbi szobában. Ennyit romolhat frissítéstől?

[ Szerkesztve ]

(#135) Kami11 válasza pinnacle (#132) üzenetére


Kami11
őstag

Nekem sem ment el a visszajelzés, gmail-nél valóban nem lehetett csatolni a fájlt, így elküldtem freemail-ről a levelet, ott nem volt semmi gond a csatolmánnyal! Kíváncsi leszek lesz-e visszajelzés, és mi, ha igen?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#136) Kami11 válasza farkas-j (#133) üzenetére


Kami11
őstag

Így már, hogy rájöttem a hibára, én is meg vagyok vele elégedve, teszi a dolgát, igaz még csak 1,5 napja van meg, úgyhogy messzemenő következtetést még nem tudok levonni, de ha ezt a malőrt korrigálják akkor szerintem jóban leszünk! :)
Nálam speciel a kameraképet egyáltalán nem töltötte be, a Transmission klienst pedig 10 próbálkozásból jó ha egy alkalommal sikerült elérni. Így, hogy kikapcsoltam a DoS védelmet, pikk-pakk megy minden.
Kíváncsi vagyok javítják-e, és ha igen, mikor?
Ha érzel késztetést a dologra, esetleg te is megírhatnád nekik ezt a hibát, ha többen jelezzük, lehet nagyobb prioritást kap a dolog és jön is rá megoldás.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#137) Dragon3000 válasza pinnacle (#132) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért a friss firmware-rel is nézd meg 21 óra után, mert a frissítés utáni két mérésed 13 és 14 órakor van, csúcsidőben.

(#138) Dragon3000


Dragon3000
veterán

A routertől a legtávolabbi pontban 2-3 falon keresztül, csak 2,4GHz-en tudom tesztelni.

(#139) pinnacle válasza Dragon3000 (#138) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem frissítés után romlott el. Eleve csak a 5GHz-t használtuk, csak miután frissítettem, reklamált a család, inkább kikapcsoltam. Távolabbi szobában nincs is 5GHz, egy pillanatra villant csak be. Router mellett és legmesszebb, ez van. Nézd meg légy szíves, hogy neked mennyi a router mellett a térerő. Fura, hogy a 741ND erősebb volt. Azt meg végképp nem értem, hogy lehet ilyen gyenge a legmesszebb, amikor, az nincs is teljesen elzárva, 2 ajtó van közben. Szomszédé meg a betonon is átjön.

Látható, hogy a konyhában most is jobb az 5GHz, ezért sem használtam először a 2,4GHz-t.

Remélhetőleg FW frissítés után megint jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#140) Dragon3000 válasza pinnacle (#139) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az előszobában van a router így a konyha/fürdő-WC van a legközelebb, a nagy szobában 150Mb/s linken ennyit kapok.

[ Szerkesztve ]

(#141) vargalex válasza pinnacle (#132) üzenetére


vargalex
félisten

Egyszer már jeleztem neked: 3 dBm különbség nagyjából dupla teljesítményt jelent...

Egész biztos vagy benne, hogy a méréseknél nem keverted össze a 2,4 GHz-es, illetve az 5 GHz-es sávokat?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#142) farkas-j válasza Kami11 (#136) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, hogy megosztottad a probléma megfejtését, sokat segített! Írtam tegnap a magyar szupportnak is emailt, és a router belső üzenő oldaláról is elküldtem a problémát (angolul).

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#143) Kami11 válasza farkas-j (#142) üzenetére


Kami11
őstag

Én magyarul küldtem el a hibajelzést :D mert valaki írta itt korábban, hogy ő is angolul jelezte a problémát és magyarul válaszoltak rá! :)
Köszönöm, hogy te is jelezted a gondot, :R csak ismételni tudom magam, ha többen jelezzük, lehet hamarabb jön megoldás!

Neked elment a belső oldalról a hibajelentés? Nekem csatlakozásii hibát írt, és nem én voltam az egyetlen.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#144) pinnacle válasza Dragon3000 (#140) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Arra gondoltam, hogy a router mellett nézd meg, milyen teljesítményen sugároz. Nekem 2,4GHz -29dBm. Van olyan alkalmazás, amivel meg tudnám nézni, hogy a routeren keresztül milyen sebességgel tudok letölteni a PC-ről? Nekem csak 100Mbps netem van, így nem tudom mérni, mi a maximum.
vargalex 5GHz ugyanitt -25dBm. Akkor itt még dupla teljesítménye van az 5GHz-nek?
Szinte biztos vagyok benne, hogy első alkalommal csak az 5GHz-t használtam, mert tudtam, hogy annak távolabb rosszabb a teljesítménye, és pont ezt próbáltam, hogy ekkora lakásban is igaz. Illetve ha 2,4-5GHz ment volna, akkor mindkettőt tesztelem, erre az ide-oda kapcsolgatásra, biztos emlékeznék. Ráadásul most 2,4GHz-n sincs meg a 30Mbps. Firmware frissítéstől nem tud megváltozni a sugárzás iránya? kb. így néz ki a lakás, 4. szobában ment el az internet, frissítés után. Konyhában, ami a másik oldalon van, nem lett ilyen drasztikus lassulás.
Egyébként mi a routernek a sugárzási iránya? Én úgy emlékeztem, hogy a lakás közepére kell tenni, minél magasabbra, hogy mindent be tudjon szórni. Router kb. 2 méter magasan van. Most vettem észre, hogy szemben tőle, 3 méterre, azonos magasságban -38dBm, plafonnál 41dbm, jobbra azonos magasságban -46dBm, plafonnál 51dBm. Viszont ha szemben vele leülök az asztalhoz leesik 52dBm-re, sőt a router alatt is 51dBm. Ezek szerint előre, vízszintesen és inkább felfele, mint lefele megy a jel? Akkor ezért szór telibe a szomszéd. :)
Tegnap rögzítettem újra a routert, (mondjuk ez is hátrány a fekvő routerhez képest, hogy nem lehet ugyanúgy felakasztani, több helyet foglal, kábel is törik), lehet pont alacsonyabbra kellene tenni. Legjobb szemben lenne a lakással, de korábban nem volt gond, ezért bízom a FW frissítésben.

[ Szerkesztve ]

(#145) Buckey válasza pinnacle (#144) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Amennyire értek hozzá, nem a legideálisabb helyen van az a router. Próbálgasd, hogy hol a legjobb és ahhoz minél közelebb próbáld elhelyezni, de ha jól nézem, érdemes lenne megpróbálni az "üres" részre tenni (a 3. szoba elé). Akkor kb. középen van.
Szerintem [ezt] nézd meg, hátha segít az elhelyezésben.

Igaz, nem wifi, csak mobilnet, de nekem a TV egyik oldalán max. 30 mega, míg a másik oldalán minimum 50 mega! (maximumot nem tudok, mert 100-as portja van csak a mobil routernek, de telefonon 115 mega).

[ Szerkesztve ]

(#146) farkas-j válasza pinnacle (#144) üzenetére


farkas-j
őstag

WiFi tudnivalók, itt a sugárzás irányára is választ kapsz.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#148) Dragon3000 válasza pinnacle (#144) üzenetére


Dragon3000
veterán

Router alatt néztem, mert 2,2m magassan van a router.
Két programmal is néztem, mert mást mértek, közben nem mozdultam el.

Nekem a router azóta is csak fel van rakva két polc tartóra.

[ Szerkesztve ]

(#149) pinnacle válasza farkas-j (#146) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Buckey, farkas-j, Dragon3000! Szerintem más a sugárzási irány 4 antennánál. Itt megdöntve, jobb oldalra, mint függőlegesen. Mindegy, család most 2,4GHz-n nem reklamál. Szerencsére ott ahol jeleztem ritkán használják, igazából csak telefon töltésnél. Azért bízok az FW frissítésben, mert láttam, hogy volt ez jobb is. :)
Igazából a lakás közepén lenne a legjobb. Lehet amikor végre behúzza Digi az optikát, átteszem oda. Nem tudom, hogy van-e valami hátránya annak, ha minden wifiről megy majd. Nem játszom, ping nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#150) Dragon3000 válasza pinnacle (#149) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés, hogy a frissítés és a reklamációk mellett nem változott a szomszédos wifik száma vagy erőssége, ami ugyanúgy gond lehet. A linkelt képen a kábelek azért vannak ilyen hülyén, mert a tp-linkhez volt méretezve minden, ami pedig a falra volt szerelve és nem egy tartókonzolra :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.