Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Friss válasza Gubek-Einste (#1550) üzenetére


Friss
csendes újonc

Ha a Natból kiveszem a pipát leáll az internet.

(#1552) Gubek-Einste válasza Friss (#1551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatónál kell kérni, hogy ők vegyenek ki NAT mögül, hogy publikus IP címet kapjál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1553) Friss válasza Gubek-Einste (#1552) üzenetére


Friss
csendes újonc

Köszi a választ!

Ha kérem, hogy publikus IP-t adjanak akkor kiveszem a natból a pipát és már menni fog a Port nyitás? Vagy esetleg szükség van még valami más beállításra?

(#1554) Gubek-Einste válasza Friss (#1553) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a router-en kell megcsinálni, hanem a szolgáltatónál, neked semmi dolgod sem lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1555) CheGhost válasza Friss (#1553) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Annak ellenére, hogy hasonló a nevük, mégis teljesen más dologról van szó. Csak hasonló, röviden mondva mindkettő "nat", de a teljes nevük különbözik.
- A szolgáltatónál a pirvate>public váltás kell kérned. Jelenleg leegyszerűsítve olyan, mintha még egy router lenne előtted, amit a szolgáltató kezelne (nat-olt hálózat). A port nyitáshoz ezen is ki kellene nyitni a portokat... Ha kéred, hogy adjanak publikus ip-t, akkor már közvetlenül tudsz kilépni a világhálóra. Ha nyitni akarsz egy portot, akkor csak a routereden kell megcsinálni.
- A routeren pipálgatott "nat" pedig, szintén leegyszerűsítve, az wan (internet) és a lan (belső háló) közötti forgalmat gyorsítja bizonyos módszerekkel (szoftveresen vagy hardveresen).

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#1556) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Sikerült átvenni az új routert az Alza kuponal :) RT-AC65P szeretném megkérdezni hol találok hozzá beállításokat -leírást (port forward a server geprol a qtorrentet be tudjam hivni )
illetve (192.168.50.188:8080)
működik e ezen a routeren torrent kliens (Ha külső vinyót teszek rá?)
Próbaképp tettem rá külső vinyót és azon lévő mozi filmeket pl nem látta a tv csak a biztonsági mentesben lévő telefonos tartalmakat mutatta játszotta le .
Előre is köszönöm

Sebesség tesztem a netet nézve csak 100Mbit/s azt hittem már megy 1000 rel :D

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#1557) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
RT-AC65P van olyan beállítási lehetőség, hogy az 5Ghz részesítse előnyben. Van mikor ugyan azon a ponton hol 5Ghz hol 2.4 Ghz megy! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1558) Gubek-Einste válasza keke69 (#1557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a kliens eszközben kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1559) Gubek-Einste válasza ricogsm (#1556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-ben nincsen Download Master.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1560) TeeJay


TeeJay
félisten

AC57U V2
[link]

CPU1: Qualcomm QCN5500 (775 MHz)
FLA1: 16 MiB (Winbond SPI)
RAM1: 128 MiB (Winbond W971GG6SB-25)

legszebb hogy ugyanez lesz az AC58U V2 és az AC59U is

A wifi része első osztályú wave2 MU-MIMO 2,4GHz-en 4x4:4-et tud
csak ha nincs HWNAT akkor torrentezésre már karcos lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1561) keke69 válasza Gubek-Einste (#1558) üzenetére


keke69
őstag

A telefonomban nem találok ilyen beállítási lehetőséget sajnos, de azért köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1562) keke69


keke69
őstag

Esetleg valaki megtudná mondani, hogy ez a : Alpha Networks Inc mi a fene?
Lehet, hogy amatőr kérdés ezért ne kövezzetek meg!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1563) TeeJay válasza keke69 (#1562) üzenetére


TeeJay
félisten

google --> nem egy IP kamera esetleg?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1564) keke69 válasza TeeJay (#1563) üzenetére


keke69
őstag

Eddig nem volt, most vettem észre. Google kerestem semmit nem ír róla. nincs ip kamerám.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1565) TeeJay válasza keke69 (#1564) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor kizárásos alapon 5GHz wifinek új jelszót adsz meg és figyeled ki nem tud csatlakozni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1566) keke69 válasza TeeJay (#1565) üzenetére


keke69
őstag

Ha szerencsém van akkor valaki bekiabál az utcáról! :) Az ikonban van egy 2-es szám ennél meg a tv-nél is, igazából azt sem értem mit akar mondani ez alatt, hogy 2 ügyfél csatlakozik.
Ráadásul ha ráviszem az egeret ez írja: 2 cilents are connecting RT-AC85p throug this device Nekem 65P van.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1567) TeeJay válasza keke69 (#1566) üzenetére


TeeJay
félisten

már milliószor leírtuk hogy AC65P = AC85P
kívül belül mindenhogyan :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1568) Dragon3000 válasza keke69 (#1566) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyent nekem is írt az egyik gépre, amíg be nem azonosította, utána eltűnt a 2-es szám :D

(#1569) keke69 válasza TeeJay (#1567) üzenetére


keke69
őstag

:R Megvan a ludas. A tv volt bár nem értem, hogy van egyszerre kábel és wifi összeköttetés.
Dragon3000: Köszi!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1570) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
Hozzám is megérkezett a 65P eszköz.
Máris frissítene, Firmware verzió:3.0.0.4.382_51199 ezzel kaptam, a honlapon sem látok másikat.
Vajon milyenre szeretne frissíteni, illetve valakinek fent van-e, és mi róla a véleménye eddig?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1571) vargalex válasza szaboi6512 (#1570) üzenetére


vargalex
félisten

De bizony, másik van a honlapon és arra szeretne frissíteni. Annak 51599 a vége...

Alex

(#1572) szaboi6512 válasza vargalex (#1571) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igazad van, benéztem egy számot. :W
Tapasztalat vele az 51199-hez képest?
Ezzel sincs bajom.
n866 mellett a speed. Intel 8260 kártyával.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1573) TeeJay válasza szaboi6512 (#1572) üzenetére


TeeJay
félisten

Első nap óta 599 végű FW megy nálam. Tipp hogy ha lement a frissítés csinálj hosszú resetet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1574) szaboi6512 válasza TeeJay (#1573) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi :R
Azért elrakom ezt a fw-t is. :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1575) woodworm válasza szaboi6512 (#1574) üzenetére


woodworm
veterán

Mentettem és levágtam róla az üres részt, korábbi hozzászólásomban ott a link. Sok értelme nincs, mert aktív az auto frissítés.

(#1576) szaboi6512 válasza woodworm (#1575) üzenetére


szaboi6512
őstag

Teljesen automatikus? :Y
Kár hogy nem választható....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1577) valakky válasza TeeJay (#1560) üzenetére


valakky
aktív tag

néztem top paranccsal putty-ban a proci használatot ac57-en, meg a gyári felületen is, ha épp tudta tartósan az 500 megabit körüli sebességet az ac-s wifi, akkor bizony az egyik proci mag már önmagában 100%-on mozgott. lehet kevés lesz ahhoz ez a verzió.

[ Szerkesztve ]

(#1578) zichie


zichie
senior tag

Kis segítségre lenne szükségem. Adott egy ház, ami két részből áll, de egy net előfizetés van, mert a lakcím az ugyan az.
Van egy RT-AC66U router, évek óta gond nélkül üzemel. Ennek az egyik LAN portjára van kötve három fallal odébb a lakásban egy gigabites (nem menedzselt) switch, aminek minden LAN portja használva van, ennek az egyik portjára tennék egy RT-AC53 routert, tehát ez a router az RT-AC66U mögött lenne ipv4 oldalról egy másik alhálózaton, ez látná el 5Ghz wifi-vel az érintett szobát, ahová az RT-AC66U wifi jele már nagyon gyenge minőségben jut el. Kérdés, hogy az RT-AC53 routeren hogyan állítsam be az ipv6-ot, hogy az arra wifin csatlakozó eszközök publikus ipv6 címet kapjanak, úgy mint azok az eszközök, amik közvetlen (vagy a switchen keresztül) az RT-AC66U (fő) routerhez kapcsolódnak? A fő routeren megy az ipv6, az ipv6 tűzfal is be van konfigolva. Kérdés, hogy az al routeren (RT-AC53) az ipv6 beállítás esetében a "Connection type" résznél jó lesz-e a "Passtrough" beállítás? Egyáltalán megoldható, hogy az al router mögött is publikus ipv6 címeket kapjanak a kliensek?

(#1579) woodworm válasza valakky (#1577) üzenetére


woodworm
veterán

Ez nem vetít semmit előre egy eltérő beszállító, eltérő architektúrájú chipsetjére.

(#1580) valakky válasza woodworm (#1579) üzenetére


valakky
aktív tag

A puding próbája valóban az evés, de olyan nagy csodák nem történnek hálózati eszközökben, MIPS fronton, sem hardveresen, sem ahogy az asust ismerni, szoftveresen sem. Nálam az ac66 600 mhz procija azzal a max 400 megabittel, amire fel tudott időnként ugrani, kicsit stabilabban, adv. tomatoval 80%-on pörgött. És csak AP volt. Szóval, ha nem lesz benne hardveres nat se (mondjuk a tp-linkben vannak hw nat-os Qualcomm-ok, igaz azok az Atheros fejlesztései voltak, ők csak megvették anno a céget mindenestül, de pl. a 4 magosukba ami asus-ban van, már nem jutott) plusz az ember szeretne N-es sebesség feletti értékeket, akkor bizony ez a proci bizony kevés lesz mindenre is.

[ Szerkesztve ]

(#1581) woodworm válasza valakky (#1580) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kell csodákat várni egy új soc-től, de nagyon rosszabbak sem lettek. Nagy valószínűséggel ebben is az a mag van, vagy közeli testvére, amit már évek óta használnak a tp-linkekben lévő soc-kben. Ami eddig is látszott, hogy 2x2-es rendszereket nem tudtak olcsón szállítani, ezért a gyártók az ac1200-as routerekbe is 3x3-asokat raktak és szoftveresen korlátozták. Lásd archer C5v1 vagy C6, 1043v2 korai fw. De ugyanezek az alapok voltak, vannak a C7 különböző verzióiban is. Abban 3x3-as rádió(k) van(nak), nem nagyon hallani, hogy a wifi használatkor akadoznának.
Az utóbbi időben elharapózott a fórumon az az elhamarkodott vélemény, hogy hwnat mellett csak pár százalékos terhelés lehet a cpu-n. Ez nagyon nincs így, egyszerűen eltérő hatékonyságú segítséget nyújtanak a különböző gyártók, különböző megoldásai. Azért mert mellette magasabb a cpu használat, még nem jelenti azt, hogy nincs hardveres segítség. Főleg, hogy pl. az ac58-ban lévő ipq4018 masszív torrenttezéssel lett tesztelve. Nem mellesleg az asus is elcseszhetett valamit az fw-n, tp-linkeknél pedig nincs cpu kijelzés az ellenőrzéshez.
(Amikor megérkezett az ac65p-m, 100%-on járt mind a 4 mag.)

Ettől függetlenül az ac57uv2-ben tényleg a hwnat nélküli 8337-as switch van. Valószínűleg valamiféle szoftveres trükk van mögötte. Ezek is jól működnek általános felhasználás mellett, ha nincs bekapcsolva qos vagy nem masszív torrent halad rajta keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#1582) TeeJay válasza woodworm (#1581) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam maxon az AC65P procija akkor ment ha direkt kinyomtam a HWNAT funkciót hogy megnézzem izomból mit tud a Mediatek benne. 560-580megabit a plafon
HWNAT bekapcs és 945megabitet méri pár % terhelés mellett
800 szálon torrentezik 10% alatti terhelés mellett

Volt nálam AC58U, wifiben bitang volt ugyanúgy mint az AC65P csak abban sem volt normális HWNAT és az is hiába volt 4magos procival tolva, bizony gigás torrentezésnél 90% felett volt mind a 4 mag benne és akkor még nem wifizett 3-4 teló rajta AC-n meg nincs oda vissza forgalom még pár LAN-os gépen

jelenleg amit a Mediatek tud azt kevés más hasonló árú tudja vagy inkább egyik sem
AC57U V1, Xiaomi Mi3G meg AC65P

Broadcom-ban az összes cortex a9-es szoftveres HWNAT-os még a 60-70ezres cuccok is
az első amiben már normális van az az AC86U de az meg mocsok drága a 65-75ezres kisker árával és ebből kijön 3-4 darab olcsó Asus

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1583) valakky válasza woodworm (#1581) üzenetére


valakky
aktív tag

ahogy elnézem, megegyezik ezzel a cuccukkal a v2. [link] amit egyébként 4k streamingre hirdeti a gyártó. [link] oda meg bőven elég akár 5-6 eszközre is, hw nat nélkül, mert most nézem netflix max 16000 kbps, azaz 16 megabit???
nálam legutóbb valami bd uhd anyagnál a tévé 100 megabites utp csatlakozón kiakadt, ac-ra kellett váltanom, ott bírta csak.

[ Szerkesztve ]

(#1584) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Ma veszem át ezt a routert:
[link]
az lenne a kérdésem hogy beüzemelésnél szükséges-e valami teendő? Olvastam valahol hogy ha nem állítom vissza gyári állapotba akkor fagyogat vagy miket produkál. Illetve hogy ha beállítom a wifi-t akkor két kül. néven lesz a 2,4 és 5Ghz?! Egyik haveromnál is így van, az viszont nem tiszta hogy ilyenkor ha elhagyom az 5Ghz sugarát akkor automatikusan átkapcsol 2.4-re? Mit tanácsoltok? Lehet lesz még 1-2 kérdésem majd. 🙏🏻 Jó router egyébként? :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#1585) szaboi6512 válasza norbertoth (#1584) üzenetére


szaboi6512
őstag

Olvastam valahol hogy ha nem állítom vissza gyári állapotba akkor fagyogat vagy miket produkál.
1.Ezt nem tapasztaltam, de jelzés sem érkezett a tagság részéről ,másnak sem.

Illetve hogy ha beállítom a wifi-t akkor két kül. néven lesz a 2,4 és 5Ghz?
2.Két külön néven van a 2 sáv, de te is adhatsz neki nevet tetszés szerint.

viszont nem tiszta hogy ilyenkor ha elhagyom az 5Ghz sugarát akkor automatikusan átkapcsol 2.4-re?
3. Abban az esetben ha az automatikus csatlakozást állítod be.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1586) norbertoth válasza szaboi6512 (#1585) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszönöm!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#1587) norbertoth


norbertoth
senior tag

1. Az antennákat szét kell nyitni vagy inkább felfelé nézzenek? (szekrénytetején van)
2. az asus app-ban nem lehet megnézni milyen csatornán van, vagy állítja magától? (nem mintha állítgatni akarnák csak érdeklődöm)
3. Nem mutatja a két sávot külön, csak egy wifi csatorna nevet mutat, de nem jelzi külön hogy 2.4-5Ghz (gondolom ezt magától tudja kezelni amelyik eszköz a gyorsabbat támogatja)
4. Van olyan menü, ahol esetleg méri a havi adatforgalmat? (Csak saját jellegű kíváncsiság)
5. Sok szó esett itt és a milyen routert topicban, hogy AC57U v1-v2. Ennek milyen jelentősége van? Nekem v2-t ír a becenév menüpontban.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#1588) TeeJay válasza norbertoth (#1587) üzenetére


TeeJay
félisten

szekrény teteje nem igazán jó hely szerintem mivel az antennák horizontálisan sugároznak és vélhetően te sem a plafon szintjén fogod fogni telefonnal laptoppal vagy bármivel.
Inkább asztalra kellene tenni vagy asztal magasságban falra fúrt polcra

Asus app-ot felejtsd el sokkal egyszerűbb a routerbe belépni és állítani mindent
wifi SSID-nek külön neved adj 2,4 és 5GHz-re is
tehát 2,4GHz legyen pl wifi2g, 5GHZ legyen wifi5g névvel
a titkosítás jelszó WPA2-AES nyugodtan mehet mindkettőre azonos jelszó

AC57U V1-ben Mediatek proci van amiben valódi HWNAT van és képes a gigás pppoe netet (DIGI és Telekom optikai 1000-es netek ilyenek) úgy hajtani hogy meg sem érzi és hasít mint a villám
AC57U V2-ben úgy néz ki Qualcomm proci van ami wifiben szintén nagyon jó lásd androidos telefonok 90%-a qualcomm snapdragonnal megy
viszont a QCA prociban ritkán van hardves NAT és gigás pppoe net esetén lehet hogy közel maxon fog pörögni a router procija aztán ha még wifizés is van meg több gépen hajtás akkor már lehet hogy dadogni fog (főleg torrent mellett jön ki ez)

ha nem torrentezel meg nem toltok egyszerre 4-5 gépen gigás netet akkor nem fogod észrevenni, wifiben pedig elég jó lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1589) valakky válasza TeeJay (#1588) üzenetére


valakky
aktív tag

én úgy tudtam, gömb alakban sugároz. azaz az a max 2 méter nem oszt szoroz.

(#1590) MaCS_70 válasza norbertoth (#1587) üzenetére


MaCS_70
félisten

Antennairányítás: ha egy szintes lakásban használod, akkor érdemes őket párhuzamosan az ég felé irányítani, esetleg a szekrény tetejéről a két szélsőt pár fokkal kifelé dönteni.

Több szintes használati tartomány esetén a szélsők kb. 45 fokban dőljenek kifelé.

Aztán lehet, hogy egy kicsit érdemes játszani ezzel, de ezek a korrekt alapértékek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1591) TeeJay válasza valakky (#1589) üzenetére


TeeJay
félisten

2dBi sugároz körben de az AC57U-n meg a routerek nagy részén 5dBi antenna van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1592) MaCS_70 válasza valakky (#1589) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 2 dBi antennák kvázi gömbszimmetrikusan sugároznak, de nyilván nem teljesen homogén eloszlásban, úgyhogy érdemes lehet egy kicsit dönteni rajtuk.

A szekrény teteje valóban nem a legjobb hely, mégpedig azért nem, mert közel a plafon -- viszont könnyen lehet, hogy ez a lehetséges legjobb hely. Nem mindenhol oldható meg az, hogy az AP szabadon, levegősen álljon.

Gömbszimmetrikusan egyébként a teoretikus, de meg nem valósítható 0 dBi-s antenna sugározni, aminek elméleti jelentősége van, referenciaértékként.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1593) MaCS_70 válasza TeeJay (#1591) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes, mert régebben 2 dBi-s antennákat használt az Asus. A jelek szerint a tapasztalatok azt súgták, hogy az adott típus tipikus felhasználói gyakorlatához jobban passzol a függőlegesen összenyomott sugárzási szög, amiben kétségtelenül van logika.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1594) TeeJay válasza MaCS_70 (#1593) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel mindenhol csak az számít "meddig visz a wifi"
és ez alapján vesznek routert... aztán az nem számít hogy szobán belül meg nem lesz olyan jó ha a router mellett fog gépezni de sebaj a lényeg hogy jó messzire vigyen akkor is ha közelre használjuk :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1595) MaCS_70 válasza TeeJay (#1594) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért, lássuk be, ez nem ördögtől való gondolatmenet, különösen nem 5 GHz esetén.

Így is elég nagy a zavar a fejekben a wifivel kapcsolatban, amit csak tovább növelnének, ha azt antennanyereséget is feltüntetnék a kirakatadatok között.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1596) ricogsm


ricogsm
őstag

Ti hogy torrenteztek? Hogy van beállítva a router ha nem azon a gépen fut a torrent amelyiken filmet néztek pl?
qbittornetem van.
filmeket, hogyan osztjátok meg?
2 napja nem bírom beállítani , lehet vissza teszem a tplink ac750 est... :DD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#1597) vargalex válasza ricogsm (#1596) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt nem teljesen értem. Gondolom mindkét eszköz LAN-on van. LAN-on az összes kapcsolat engedélyezett, nincs mit a routeren állítani.

Alex

(#1598) mezis válasza ricogsm (#1596) üzenetére


mezis
nagyúr

Sehogy! :DDD ;]

mezis

(#1599) valakky válasza TeeJay (#1591) üzenetére


valakky
aktív tag

fánk alak, de leegyszerűsítve ezt te egy 60-100 m2-es háztartáson belül bőven kb. gömbnek fogod érezni.
ez a rajz jobban szemlélteti, hogy milyen alakban terjed, nagyságrendileg segítek, hogyan képzeld el az arányokat:
itt, ha nyílt területről lenne szó, elviekben a 8 dbi 300 métert, a 11 dbi 420 métert kellene jelentsen. Szóval képzelj oda egy kis emberkét, az antennajel középére, alatta felette pedig még áll másik 2-3 emberke. szóval nagyjából majdnem semmi jelentősége nem lesz egy 3 szoba konyhás háztartásban, 2-3-4 irányított antennával, hogy a földre, vagy a szekrény tetejére teszi az ember.

[link]
[link]
ha már rajzot keresgélsz, akkor ezeket nézegesd, kb. úgy elképzelve, hogy ott középen ezek a sávok pici kis emberkék.

[ Szerkesztve ]

(#1600) TeeJay válasza ricogsm (#1596) üzenetére


TeeJay
félisten

torrent
win10 pro x64 1909
qbittorrent 4.2.0RC
500GB SSD + 4x1TB WD10EZEX 24/7-ben megy 1000/300 DIGI FTTB alatt
ezen a gépen universal media server is fut így a megosztott könyvtárakban bármi filmet azonnal tudok nézni szintén kábelen routerre kötött LG smart TV-n
router meg röhögve viszi mert 10% proci terhelése sincs ha 900+ megabittel töltök lefelé

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.