Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Gubek-Einste válasza paltom (#700) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Általános fül kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#702) 52utas


52utas
csendes tag

Űdv egy újj router kell de nagy sok a akadály és a falakban sok a vas mily javasoltok milye router vegyek, hogy lefedje vea lakásomat Köszi a tipeket

(#703) TeeJay válasza 52utas (#702) üzenetére


TeeJay
félisten

vasbeton panelban lakom 60nm-en de ASUS AC57 és AC65P is szépen lefedi
1 fal még csak minimális akadály neki 2 már jobban fogja
ha van olyan szobád a routertől ami 2 darab 15cm vastag falra van ott már karcos lesz
4-6cm válaszfalak kevésbé zavarnak

de akkor vegyél 30-ért két darab AC57U-t és egyiket a másikhoz kötöd UTP kábellel aztán úgy 2x akkora területet tudsz lefedni majd :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#704) paltom válasza Gubek-Einste (#701) üzenetére


paltom
tag

Ez:

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#705) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Tudna valaki az Asus RT-AC65P tulajok közül küldeni egy wireless/professional screenshotot (Ahol elvileg látszódik a wifi ki/bekapcsolása, illetve időzítése).? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#706) Sumptuous válasza gedikart (#705) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Erre gondolsz? [kép] [kép]

(#707) gedikart válasza Sumptuous (#706) üzenetére


gedikart
aktív tag

Igen, köszi! Időzített wifi kikapcsolás/bekapcsolást keresetem. Ezek szerint van benne.

(#708) Gubek-Einste válasza paltom (#704) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EZ kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#709) Zozzy


Zozzy
aktív tag

Sziasztok!

Egy AC65P-t szeretnék NAS-hoz hasonlóan használni.
LAN-on megy is a dolog, egy HDD dokkolót kötök az USB portra, és a megfelelő beállítások után az otthoni hálózatomon lévő, erre képes eszközökkel probléma nélkül le is tudok játszani róla tartalmakat (filmeket, zenéket, képeket is akár) DLNA megosztással.
Kísérleteztem ugyanezzel interneten keresztül is, hogy távoli eléréssel mondjuk egy tableten is tudjak filmet nézni. Na ez már nem olyan egyszerű. Odáig jutottam, hogy mindenképp VPN kapcsolaton keresztül kellett csatlakoznom a routeren lógó winchesterhez, ekkor ugyanúgy tudtam böngészni a rajta lévő megosztott mappákat, mint LAN-on. De annak ellenére, hogy az otthoni netem feltöltési sebessége, illetve a tableten használt internet letöltési sebessége is elég lenne a filmek lejátszásához, valami korlát mégiscsak van, mert nézhetetlenül akadozik, szinte csak SD vagy annál is rosszabb minőségű tartalmakat tudok akadozás nélkül nézni.
Ez a VPN kapcsolat sebességének korláta miatt lehet? Ha igen, akkor hogyan tudnám kikerülni, hogy VPN-t kelljen használnom? A távoli lejátszó eszköz egy iPad lenne, amin ugye PPTP protokollos VPN nincs, csak az Open VPN használható, amit a router is tud. Lejátszó programnak a VLC-t használnám, ami LAN-on keresztül tökéletes, VPN-en keresztül már sajnos nem.

Hogyan tudnám megoldani a privát stream közvetítést? Vagy vegyek ehhez egy NAS-t?
Előre is köszi a válaszokat!

(#710) MaCS_70 válasza Zozzy (#709) üzenetére


MaCS_70
félisten

A PPTP eleve kerülendő, minden paraméterében (sebesség, de főleg biztonság) messze elmarad az OPenVPN-től.

A DLNA egy helyi hálózatra kitalált rendszer, nem barátja a VPN-nek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#711) vargalex válasza MaCS_70 (#710) üzenetére


vargalex
félisten

A PPTP szerintem jelentősen kisebb erőrorrásigényű, mint az OpenVPN. A többi stimmel.

Alex

(#712) paltom


paltom
tag

Gubek-Einste: Ugyanaz minden mint itt a képen.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#713) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
olvastam itt hogy az asus ac65p valójában egyezik az ac85p-vel...ennek fényében ezt vagy egy ac87u-t választanátok?
köszi

(#714) MaCS_70 válasza vargalex (#711) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazad van, rosszul emlékeztem.

Az rémlett, hogy valahogy erőforrásigény terén is jobb az OVPN, ami csak viszonylagosan igaz. A jegyzeteim és a hirtelen találomra talált cikkek szerint az a helyzet, hogy a PPTP pazarlóbban bánik az erőforrásokkal, ezért nem annyival gyorsabb (valójában nem sokkal gyorsabb) az OVPN-nél, mint amit a sokkal gyengébb titkosítás lehetővé tenne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#715) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Tapasztalt olyat már valaki, hogy openwrt használatát követően a gyári fw-re visszatérve a wifi ugyanolyan lassú maradt, mint az openwrt esetén? Az eredeti gyári fw esetében, AC kapcsolaton 400Mbps feletti sebességeket mértem a laptopomon, openwrt-vel ez 300 alatt volt mindig és most, vissza tértve a gyárira csak 250Mbps körül.

A wifi a 108-as sávon van, amihez a legközelebbi érzékelhető jel a 36-oson figyel, szóval ez gondolom nem lehet a probléma okozója.

(#716) vargalex válasza leviske (#715) üzenetére


vargalex
félisten

Pontosan milyen router ez? Én OpenWrt-vel is 400 Mbps körül mérek, 1 antennás telefonnal is kicsivel 300 Mbps felett az RT-AC65P-vel.

Az OpenWrt egyébként nem módosítja a rádiós partíciót (sem), így biztosan nincs ilyen hatása.

Alex

(#717) TeeJay válasza péjé (#713) üzenetére


TeeJay
félisten

AC87U egy gyenge valami az AC65P-hez képest
sima 2magos 1GHz proci mint az AC66U B1-ben
gigás netet még ki tudod vele mérni de nagyobb forgalomnál mint pl torrent már letérdel
közben a böngészésen is érződik hogy a proci közel 100%-on jár
és arról még nem is beszéltem ha egyidőben lefelé és felfelé is hajtod a netet közel maxon
ráadásul az AC87 kazán is lesz míg az AC65P csak éppen hogy langyos ha hajtod akkor is

az AC87U egyedüli előnye a Merlin szóval ha sokat akarsz rajta buherálni azt vedd
minden másban az AC65P erősebb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#718) MC Pite válasza TeeJay (#717) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálam pl az AiProtection hiány miatt bukott. Igen, van akiknek számít :) (Különböző eszközökön, nem annyira IT-s felkészültségű userekkel azért hasznos tud lenni.)

Szerk: Jól látod, sz***s 150 megabitem van.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#719) TeeJay válasza MC Pite (#718) üzenetére


TeeJay
félisten

Gondolom nem gigás netnél kapcsoltad be az Aiprotection opciót

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#720) péjé válasza TeeJay (#717) üzenetére


péjé
őstag

köszi, amúgy is a AC65 felé húztam...:-)

(#721) vargalex válasza MC Pite (#718) üzenetére


vargalex
félisten

Csak hirtelen elolvastam, hogy mi is ez. Ez az állítás: " többpontos védelmet nyújt a hálózat minden csatlakoztatott eszköze számára és blokkolja a szokásos internetes támadásokat (zsarolóvírusokat, trójaikat és egyebeket)" szerintem kicsit idejétmúlt. Ma a webes a forgalom nagy része ssl-en történik, így a következő esetek valamelyike lehet:

1. A köztes router nem tud belenézni magába a forgalomba
2. Lényegében MITM támadást hajt végre, azaz a teljes forgalmadat látja és azt csinál vele, amit akar (vagyis amit a fejlesztők beletettek). Illetve, ha így működik és találnak egy biztonsági rést benne, akkor annyi az adataidnak is...

Alex

(#722) MC Pite válasza vargalex (#721) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, ez is benne van természetesen.
Viszont ahogy néztem a statot, kb 2-3 év alatt 1800 fogása volt.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#723) petakpa1


petakpa1
őstag

Azt szeretném megoldani, hogy egy RT-N18U routeren aktiválom a PPTP vpn kliens funkciót, és a router mögött lévő összes eszköz a vpn kapcsolaton menjen ki a netre. Tehát ne a saját UPC szolgáltatóm ip címén, hanem a vpn szerver ip címén (ami egy Digis ip cím egyébként). VPN szerver egy RT-AC53U amelynek ISP-je a Digi. Akkor sikerül is amit szeretnék, ha a Windows-ban állítom be vpn szerverként az RT-AC53U-t, azaz közvetlenül a kliens csatlakozik a vpn szerverként funkcionáló RT-AC53U-ra. Ekkor a kliensnek azt írja ki, hogy Digi-s ip címem van:)

Én viszont azt szertném, hogy az RT-N18U csatlakozzon fel vpn kliensként, ne pedig a mögötte lévő kliensek egyenként.

Az RT-N18U-t elméletileg megfelelően beállítom vpn kliensként, majd engedélyezem a vpn csatlakozást, amely sikeresen létre is jön. Viszont a kliensek innentől kezdve nem érik el a netet (semmilyen weboldal nem jön be), sőt az RT-N18U-val is megszakad a kapcsolatuk rövid időn belül.

Ezt írja az RT-N18U az Útválasztó tábla menüpontban

A) RT18U közvetlenül UPC modemre csatlakoztatva VPN kapcsolat bontva
Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Type Iface
176.63.127.254 * 255.255.255.255 UH 0 0 0 WAN0 eth0
192.168.2.0 * 255.255.255.0 U 0 0 0 LAN br0
176.63.124.0 * 255.255.252.0 U 0 0 0 WAN0 eth0
default 176.63.127.254 0.0.0.0 UG 0 0 0 WAN0 eth0

B) RT18U közvetlenül UPC modemre csatlakoztatva VPN kapcsolat létrehozva
Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Type Iface
176.63.127.254 * 255.255.255.255 UH 0 0 0 WAN0 eth0
84.236.77.123 176.63.127.254 255.255.255.255 UGH 0 0 0 WAN0 eth0
192.168.2.0 * 255.255.255.0 U 0 0 0 LAN br0
176.63.124.0 * 255.255.252.0 U 0 0 0 WAN0 eth0
default 192.168.1.1 0.0.0.0 UG 0 0 0 ppp5
default 176.63.127.254 0.0.0.0 UG 1 0 0 WAN0 eth0

Tud valaki segteni mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#724) MaCS_70 válasza petakpa1 (#723) üzenetére


MaCS_70
félisten

PPTP-t nem használok, de nem is ajánlom. Elavult, kompromittálódott...

Az OpenVPN viszont jó -- és azon történetesen tudom, hogy egy kocka beikszelése az, hogy a szerver IP-címén menjen a kliens netezése.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#725) petakpa1 válasza MaCS_70 (#724) üzenetére


petakpa1
őstag

Az a furcsa, hogyha egy windows-t futtató klienssel kapcsolódok az AC53U-n futó PPTP VPN szerverhez akkor simán elérem a netet.

Ha a N18U-n futó vpn klienssel kapcsolódok, akkor is sikeresen létrejön a kapcsolat, de nagyon rövid időn belül már a N18U lokális ip címét se érik el a mögötte lévő kliensek, nemhogy az internetet.

Sajnos azt nem tudom kipróbálni, hogy OpenVPN server-t futtatok AC53U-n, mert csak PPTP-t ismer. Valszeg gyenge a hardvere az OpenVPN-hez.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#726) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok,
Most vettem egy 57u-t, asuscomm-os ddns beállítva de kintről nem érem el FTP-n a rádugott HDDt. Hol keressem a problémát? :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#727) woodworm válasza BalanceR (#726) üzenetére


woodworm
veterán

Arról meggyőződtél, hogy publikus IP-t kapsz a szolgáltatótól?

(#728) BalanceR válasza woodworm (#727) üzenetére


BalanceR
addikt

:(( Nem igazán...
Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#729) BalanceR válasza BalanceR (#728) üzenetére


BalanceR
addikt

Felhívtam a Digit, hogy be Natoljanak, azt modnták OK, küldtek SMS-t, hogy kész, router reboot, de még mindig 100.67.xx.xx az WAN IPm

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#730) TeeJay válasza BalanceR (#729) üzenetére


TeeJay
félisten

NAT-olt címet kapsz :D
hívd fel az ügyfélszolgálatot hogy nem éred el az otthoni NAS-t és kérnél vissza publikus IPv4 címet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#731) MaCS_70 válasza BalanceR (#729) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van pár óra átfutási ideje a NAT-ból kivételnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#732) leviske válasza vargalex (#716) üzenetére


leviske
veterán

Az AC57U-ról van szó. A 400Mbps feletti sebesség nálam sem egyszeri véletlen mérés eredménye volt, mert 1-2 hét használatba telt, mire meguntam a gyári firmware bugjait. Csak arra nem számítottam, hogy OpenWRT alatt ugyanazokba futok bele, mert a chipset miatt van kernel pánik, ha az IPv6 és HWNAT egyszerre van aktiválva. Nem is csodálom, hogy az ASUS is inkább úgy döntött, hogy kijön a V2 verzióval.

(#733) woodworm válasza leviske (#732) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem téves következtetés. Több, a chipsethez köthető topikban mozgok, de nem találkoztam még hasonló hibával. A padavan pl. ugyanazt a gyári drivert használja.
Van v2 verzió? Valami infó róla?

(#734) Gubek-Einste válasza woodworm (#733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van v2 verzió? Valami infó róla?
Nem sok, gyártói.

Van már AC58Uv2 is és AC59U is.
Egyáltalán nem biztos, hogy kaphatóak lesznek nálunk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#735) leviske válasza woodworm (#733) üzenetére


leviske
veterán

Nem vagyok hozzáértő, így nem tudom, téves-e. Mindenesetre GitHub-on már felmerült, hogy a chipset esetében célszerű kikapcsolt állapotban szállítani a hw offloadot. Vizsgáltam frissebb OpenWRT snapshot segítségével is, de a HW offload esetében ugyanúgy laggol a router, mint a korábbi verziókkal. Ráadásul elég random jön elő, 1-2 nap használat után, így az elfoglaltabb emberkék elég könnyen lesöprik a problémát (ahogy ez történt a linkelt topikban is).

Az AC57U V2 előző hónapban jött ki, egyelőre nem találtam olyan oldalt, ahol a hardveres specifikációit pontosan tárgyalnák. Azonban van egy olyan sejtésem, hogy a chipset ment át cserén. Ok nélkül elég ritkán ad ki új hardververziót az ASUS.

(#736) woodworm válasza leviske (#735) üzenetére


woodworm
veterán

Ez egy átnevezett router, maga a hardver 3-4 éves, ennyi idő után nem tűnik elsietett lépésnek egy új bevezetése. Gyors nyomozás után az derült ki, hogy most is közös platformon van az ac59u-val.
Nem akarom erőltetni, de próbáld ki a padavant. Egyedül a wifi led nem működik rajta.

(#737) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#734) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hej, ha én egyszer megérteném az Asus típusnévrendszerét... :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#738) woodworm válasza MaCS_70 (#737) üzenetére


woodworm
veterán

Most mondjam, hogy mindhárom router (ac57uv2, ac58uv2, ac59u) gyári fw bitre megegyezik? Így kell gyorsan növelni a termékpalettát!

(#739) vargalex válasza woodworm (#738) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor valami biztosan változott. Ugyanis az AC57U v1 MT7621, az AC58U v1 IPQ4018 SoC-al rendelkezett, tehát vagy az AC57U v2-ben lett Qualcomm ARM SoC, vagy az AC58U v2-ben MTK MIPS.

Alex

(#740) TeeJay


TeeJay
félisten

Mi a francnak ennyi router típus. Lesz majd kavarás megint

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#741) woodworm válasza vargalex (#739) üzenetére


woodworm
veterán

Nem teljesek még az adatlapok, de az RT-ACRH15-t írják közös platformnak. A qcn5502-es wisoc van benne (arm cortex-A7, 4 mag, 710 MHz, bgn turboqam 4x4:3), és talán a QCA9888-as felel az 5GHz-ért (ac 2x2:2). Papíron az ac57uv2 és az ac58uv2 ac1200-as, az ac59u ac1500-as. Mivel nagy valószínűséggel a hardver és az fw itt is megegyezik, az utóbbit lehet elvárni mindháromtól.

(#742) TeeJay válasza woodworm (#741) üzenetére


TeeJay
félisten

Így elszúrni az 57U szériát...
Jó Mediatek SOC többet ért mint ezek közül bármelyik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#743) Azharel válasza woodworm (#736) üzenetére


Azharel
aktív tag

Megtudnád mondani hol találom én ezt a padavan fw-t ac57u-ra ? Nekem az openwrt nem jött be, mindig volt valami baj vele 2-3 nap után. Hol állandóan lefagyott a router, néha a weboldalak timeoutoltak. A gyári fw meg olyan bugos, hogy a hajam égnek áll tőle.

(#744) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Egy RT-N18U-t váltanék le egy RT-AC65P-re, az 5ghz miatt. AP-ként használnám, és rádugnék USB-n egy háttértárat, amit hálózaton keresztül érnék el média tárolóként. Az RT-N18U-n jelenleg is így használom ezt a tárolót.
Kérdésem az, hogy ez a funkció az RT-AC65P-n is probléma nélkül működne?
Illetve, van-e bármi tulajdonsága, mi visszalépés lenne az N18U-hoz képest?
Köszi!

(#745) Cr00py


Cr00py
senior tag

Én is RT-AC65P vásárláson gondolkozom, viszont nálam a falon vannak az eszközök. Digi FTTH miatt van szolgáltatói ONT, így mindent a falra szereltem. Nos, ezen a típuson ha jól láttam nincs wall mount-hoz előkészített " furat" . Lehet ezt egyáltalán falra szerelni?! Avagy a talp az levehető? Akinek van, és falra szerelte, ő hogyan oldotta ezt meg? Avagy ezt a típust lehetetlen? Amennyiben igen, létezik hasonló ajánlott, amolyan bestbuy típus ami falra szerelhető? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#746) Gubek-Einste válasza Cr00py (#745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A talp nem levehető de egy sima kis polccal könnyen falra rakható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#747) Gubek-Einste válasza IG55 (#744) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Illetve, van-e bármi tulajdonsága, mi visszalépés lenne az N18U-hoz képest?
AP módban nem lesz érezhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#748) Gubek-Einste válasza Azharel (#743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide nézz be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#749) Dragon3000 válasza Cr00py (#745) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem is falon volt az előző router így gyorsan kellett egy megoldás, mert a bejövő kábel csak odáig ér. Szerencsére ilyen kisebb polc tartóim voltak, először csak ideiglenesen gondoltam, de aztán úgy voltam vele, hogy fölösleges a polc, így ha babrálni szeretném könnyebb hozzáférni.

[ Szerkesztve ]

(#750) Cr00py válasza Gubek-Einste (#746) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én is ezen gondolkoztam, de a gyerkőc miatt kellene valami stabilabb. Ezért is lenne jó valami "csavaros" megoldás, ami a talp miatt ugye nem igazán megoldható. + ahogy néztem a hátulja teljesen sima. Van 3D nyomtatóm, egy konzolt simán nyomtatnék neki, ha lenne "lyuk".

(#749) Dragon3000: Nálam van kábel bőven, szóval az nem gond, de mivel egy helyen van az összes ilyen eszköz, ezért szeretném a routert is oda tenni. Mondjuk a talpon van egy rés ha a Google-n talált képeken jól láttam. Ott már lehetne egy felfogatási pont, ha már nincs direkt erre a célra kialakítva semmi. 3D nyomtatóval tudok csinálni valamit. Még átgondolom. Ha lenne valami hasonló alternatíva, ami falra szerelhető, az lenne a legjobb.

Köszönöm mindkét választ. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.