Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) pinnacle válasza TeeJay (#1150) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Amit te ajánlottál WiFi Analyzer, az írja konkrétan 106-nak. Ha 112-re állítom akkor is. Egyébként mindegy. Végre szuper mindenhol. :) Most már csak arra kellene rájönni, hogy nálad mi a gond. Nekem sehol sem megy le 15-20Mbit-re. Pedig a routerem nem is a lakás közepén van.

[ Szerkesztve ]

(#1152) Sumptuous válasza pinnacle (#1147) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ezt a WIFI Analyzer-t használd. Magyar fejlesztés, szerintem tökéletes. Szépen kiír mindent, amire szükséged van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1153) zako


zako
tag

Beléptem én is a klubba: egy Asus RT-AC65P büszke tulajdonosa vagyok pár napja. Egy TP-Link 1043ND (v1)-et váltott, mert ő szegény már nem birkózott meg a 100 megabites internettel (max. 41 megabitet tudott kipréselni magából). A legfrissebb gyári firmware van rajta (3.0.0.4.382_51599). Nagyon gyors, tetszik a webes felület is, nagyjából mindent sikerült beállítanom, de lenne néhány kérdésem:

1. Az létezik, hogy nincs rendes kézikönyv a routerhez? A weboldalon csak „EU Declaration of Conformity”-k vannak több nyelven.

2. A Wifi-s nyomtatót (Canon Pixma MG3550) sehogy nem tudom csatlakoztatni, ha be van állítva a WPA2-Personal titkosítás. Open System esetén simán csatlakozik. Odáig eljutottam, hogy megvan a nyomtató WPS PIN-kódja, a routeren a „WPS módszernél” beírom a kliens PIN-kódhoz, elindítom a nyomtatón a Wifi-keresést, a routeren pedig a start gombbal indítom a párosítást és nem történik semmi.

3. Hogyan lehet éjszakára (vagy végleg) kikapcsolni a LED-eket? Az előző routernél fekete szigetelőszalaggal megoldottam, de elegánsabb lenne szoftveresen kikapcsolni… 😊

4. Ha jól sejtem (még) nincs alternatív firmware hozzá, mert túl új, ugye?

Köszi előre is a válaszokat!

(#1154) Sz_Imre válasza zako (#1153) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Üdv.
1. Ami a dobozba volt könyv az nem jó?
3. Itt lehet kikapcsolni.

(#1155) Gubek-Einste válasza zako (#1153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

4; OpenWRT snapshot már van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1156) petakpa1 válasza zako (#1153) üzenetére


petakpa1
őstag

1043ND v1 https://github.com/gwlim/openwrt-sfe-flowoffload/tree/master/OCT-2019/openwrt-sfe-flowoffload-mini/TP-Link%20WR1043NDv1-32MB-RAM-mips24k-ath9k a fw-el a 600 MBps netkapcsolattal is megbírkózik. Persze ettől függetlenül sokkal jobb az új Asus-od, gratula hozzá!

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1157) zako válasza Sz_Imre (#1154) üzenetére


zako
tag

Az csak egy Quick Start Guide, nem igazi kézikönyv, de azt sem találtam meg PDF-ben a weboldalon. Persze enélkül is be lehet állítani, de azért mégis... :)

A LED-kikapcsolást köszönöm, sikerült! Nem is tudom, hogyan kerülte el a figyelmemet ez a menüpont. :B

(#1158) zako válasza Gubek-Einste (#1155) üzenetére


zako
tag

Köszönöm, de azt hiszem várok még ezzel, amíg lesz rendes kiadás, amit nem parancssorból kell telepíteni. Az előző routeremen DD-WRT volt, rengeteg mindent testre lehetett szabni, de egyébként alapvetően az Asus gyári firmware-ével sincs hiányérzetem.

(#1159) zako válasza petakpa1 (#1156) üzenetére


zako
tag

DD-WRT-vel próbáltam, azzal nem ment 41 megabit fölé, és nem volt kedvem sokat kísérletezni más alternatív firmekkel. A 65P egyébként minden szempontból előrelépés (LAN sebesség, 5G-s Wifi, stb.) :C

[ Szerkesztve ]

(#1160) Ceko


Ceko
senior tag

[link] Erre valakinek valami frappáns ötlete? :F

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#1161) petakpa1 válasza zako (#1159) üzenetére


petakpa1
őstag

Ok. Ha netán lesz kedved próbálj rá a gwlim féle openwrt-re. Leesik az állad mit tud ez a közel 10 éves technika azzal a FW-el.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1162) woodworm válasza petakpa1 (#1161) üzenetére


woodworm
veterán

Mindenesetre az a 41 MBit nagyon vérszegény, max wifin elfogadható, ennél eddig bármelyik fw többet teljesített. Ez vagy ddwrt, vagy hardveres gond.

(#1163) petakpa1 válasza woodworm (#1162) üzenetére


petakpa1
őstag

Egyetertek. De ez nem 1043ND topic igy be is fejezem itt a gwlim fw dicsoiteset:DDD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1164) Intruder2k5 válasza Ceko (#1160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Custom Firmware. Persze amennyiben valamelyik támogatja a routered, aminek a típusát egyelőre nem ismerjük.

(#1165) gdarvas


gdarvas
csendes tag

Adott egy új asus ac57u router, jól működik alapvetően. DE: a Samsung s8+ telefonomon gyakran megszakad az 5 Ghz-es internet kapcsolat. És csak akkor működik újra, ha ki majd bekapcsolom a wifit a mobilomon... Előző routerrel ilyet sosem csinált. Mi lehet az oka vajon?

Hiszem, ha látom...

(#1166) TeeJay válasza gdarvas (#1165) üzenetére


TeeJay
félisten

muti az AC beállításaidat

amúgy csináld így
N/AC mixed mód legyen
fix 80MHz-re rakd
csatorna próbáld végig 36-os 52-es 100-as blokkot
WPA2-Personal AES titkosítás

ne hagyd AUTO-n mindet állítsd be amit írtam és teszt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1167) gdarvas válasza TeeJay (#1166) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Köszi tesztelem, és jelzem a fejleményeket.

Hiszem, ha látom...

(#1168) Hibarin


Hibarin
tag

Sziasztok!

Vettem egy RT-AC57U-t pár hete, szépen is működött egy ideig, de egy pár napja konkrétan 10 percenként megszakad és csak le-föl csatlakozás után működik megint. Nem tudom, hogy mit kéne vizsgálnom vagy állítanom? Egy panelban megy 2,4 ghz-en, persze zsúfolt a sáv, de az első pár hétben egész szépen megbirkózott a dologgal, és a sebességgel most sincs probléma, viszont ezeket a szakadásokat nem tudom mi okozhatja...

(#1169) szana8


szana8
tag

Sziasztok,
A múlt héten vettem egy AC65P-t. Minden működik jól kivéve egy dolgot az USB nyomtató megosztást. A régebbi TP-Link-em tudott USB-s nyomtatót megosztani hálózaton. Itt ilyen lehetőség nincs. Esetleg ezt lehet valahogy orvosolni akár gyári akár Melrin vagy más custom FW-vel?
Köszi,

(#1170) vargalex válasza szana8 (#1169) üzenetére


vargalex
félisten

OpenWrt van az RT-AC65P-re, ott nem gond.

Alex

(#1171) Fecogame válasza Hibarin (#1168) üzenetére


Fecogame
veterán

5GHz-es sávon is ugyanezt csinálja? DHCP release érték nincs túl kicsire állítva? Egy factory reset lehet nem ártana.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1172) Intruder2k5 válasza Hibarin (#1168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Bedobhatnál egy inSSIDer, WiFi Analyzer, stb... screenshotot.

(#1173) Hibarin válasza Intruder2k5 (#1172) üzenetére


Hibarin
tag

Csináltam egyet, bár nem tudom, hogy erre gondoltál-e: [kép]

Azon kívül amúgy, hogy még a beüzemeléskor kerestem egy üresebb sávot, nem állítgattam semmit, nagyon nem is értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1174) TeeJay válasza Hibarin (#1173) üzenetére


TeeJay
félisten

13-as csatorna lesz a barátod ahogy látom :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1175) Intruder2k5 válasza Hibarin (#1173) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen erre gondoltam. Hát, sajnos tényleg elég tré a helyzet, de mindenképp megpróbálnék csatornát váltani, mert lehet egy másik AP is került oda most a napokban, pont a közeledbe, és épp zavarja a Te hálózatod. Első körben azt mondom próbáld meg a 11-es csatornát.

(#1176) Hibarin válasza Intruder2k5 (#1175) üzenetére


Hibarin
tag

Köszi nektek, kicsit javult a helyzet ezzel, de így is szakadozgat fél-1 óránként. Amennyi 2,4-es hálózat van körülöttem valószínűleg az lenne a legjobb, ha vennék egy wifi adaptert, ami tudja az 5 ghzt is.

(#1177) Intruder2k5 válasza Hibarin (#1176) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az biztos.

Megpróbálhatod a TeeJay által írt 13-as csatornát is, viszont vannak olyan eszközök amik csak a USA szabványos 1-11 csatornákat támogatják, és ha pont van ilyened, akkor azok nem fogják látni a hálózatot. De egy próbát megér...

(#1178) TeeJay válasza Intruder2k5 (#1177) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy 2000-es évek óta wifizek tehát úgy 20éve de 1-2 eszközök volt összesen ami nem látta a 12-13 csatornákat, az is ilyen laptop wifi adapter ami valami gagyi verzió volt és nem lehetett régiót állítani benne. illetve egy LG Leon telefon ami csak akkor állt EU régióra ha SIM kártya volt benne és vette az oprerátortól a lokációt, sim nélkül csak 1-11 csatornák mentek...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1179) yuing


yuing
őstag

Üdv!

Nos, megvettem én is az ASUS AC57U routerét. Beüzemeltem, majd magának beállított mindent. Megy a net wifi-n keresztül, de a lefedettsége csalódás az upc-s Connect Box-hoz képest, a szolgáltató által adott eszköz távolabb képes eljuttatni a jelét. A lefedettségem egyelőre semmit sem javult, sőt.. Nem tudom a beállításokkal kell-e játszani, nem értek hozzá, nem nyúltam hozzá semmihez.. Egyelőre a Connect Boxot sem állítottam modem üzemmódba.

(#1180) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

ASUS AC58U nagyon szenved a 2.4Ghz kisajtolásával, 70-120Mb között mozog (5Ghz-n szó nélkül viszi 500 felett). Próbáltam már 20/40mhz módokban, illetve 1-13 ig az összes channelt, de nem tud 120 fölé kúszni. Analyzerrel azt tudtam leszűrni, hogy a szomszédok inkább CH6/11-en vannak, 1-esen rajtam kívűl max ketten. (Digi 1000, ONT bridge-ben, ASUS PPPoE-zik) Ötletek?

(#1181) blakey válasza JegesEmber20 (#1180) üzenetére


blakey
titán

Mennyit szeretnél 2,4GHz-en? Egyébként qrva jó eredmény.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1182) woodworm válasza JegesEmber20 (#1180) üzenetére


woodworm
veterán

"Ötletek?"

Örülj, hogy ilyen sok összejött.

(#1183) Ceko válasza Intruder2k5 (#1164) üzenetére


Ceko
senior tag

Valóban, a típus lemaradt ami nem más mint az Asus RT-N18U ! Ha létezik hozzá Custom FW egy linket is küldj légyszi hogy miként tudom feltenni rá. Köszönöm szépen :R
Amúgy az a furcsa, hogy egészen idáig tudtam az én általam választott bármelyik helyre menteni a Download Masterrel a torrenteket.. :F

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#1184) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Van ötletetek, hogy miért kapcsol vissza pár percen belül a 2 wifi jelző led, ha kikapcsolom őket? A wps gomb van így beállítva. Ac65P.

(#1185) Intruder2k5 válasza Ceko (#1183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha RT-N18U, akkor Tomato. Felrakáshoz segítséget itt találsz. Értelemszerűen Neked a linkelt Tomato fw-vel kell ezt megcsinálni, miután kicsomagoltad a zip-ből. Ha felment, akkor első lépésben töröld az NVRAM-ot, az Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory -> OK menüben, és csak aztán állj neki beállítgatni a routert.

(#1186) Dragon3000 válasza JegesEmber20 (#1180) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már írtak, ennél több nem lesz, nekem is ennyit megy, ez egy nagyon jó érték.

(#1187) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Hogyan lehet az ASUS AC57U router idejét szinkronizálni a rendszeridővel?
Ugyanis jelenleg 2018.05.07 van rajta, és sehogyan sem akaródzik normálisan működni. Hiába csatlakozik hozzá telefon, azt írja, hogy nincs internetelérés. Gondolom e miatt.

Ez a hiba jelenik meg:

Hol tudom beállítani (menü, almenü is kellene), hogy működjön?

köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1188) Intruder2k5 válasza Aurig@ (#1187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Szerintem erre webes felületen nincs lehetőség, legfeljebb SSH-n / Telnet-en tudod beállítani, vagy ha van aktív netkapcsolat, csak az időszinkron marad el valami okból, akkor tudod kényszeríteni azt.

Manuális beállítás:
date 2019-10-29-19:42

Kényszerített szinkronizálás:
ntpclient -s -h pool.ntp.org

(#1189) MaCS_70 válasza Aurig@ (#1187) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen netkapcsolatra adja ezt a hibát?

Ha ki-bekapcsolod a GUI-n a WAN-t, az nem segít?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1190) vargalex válasza Aurig@ (#1187) üzenetére


vargalex
félisten

Biztosan DHCP neted van? Ugye arra panaszkodik, hogy a DHCP request-re nem kap választ. Az idő már csak következmény, mert net nélkül nem tudja honnan szinkronizálni... A klienst pedig végképp nem érdekli, hogy magán a routeren jó-e az idő. Neki csak net kell.

Alex

(#1191) Aurig@ válasza MaCS_70 (#1189) üzenetére


Aurig@
őstag

A Upc modemből egy madzag megy a router kék csatijába, a routerből pedig egy kábel a pc-be.

Ezt írja a pc-n. Mi az a gui? Nem értek a hálózathoz.

Intruder2k5
Manuálisan hol tudnám beírni az aktuális időt? De az a baj, hogy minden nap be kellene írnom, mivel automatán nem tudja frissítdni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1192) Intruder2k5 válasza Aurig@ (#1191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én csak az elvi időbeállítós kérdésre válaszoltam, de ahogy Alex is írta, ennek semmi köze a netkapcsolathoz. Hiába állítod be, attól nem lesz neted.

A GUI jelen esetben a router webes admin felülete. Egyébként Graphical User Interface.

[ Szerkesztve ]

(#1193) -=Jam=- válasza Aurig@ (#1191) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Pont fordítva van, mint ahogy Te gondolod. Nem azért nincs neted, mert nem jó az órabeállítás, hanem azrért nem jó az órabeállítás, mert nincs net a routeren. Ha a UPC routerbe kötöd a gépedet, akkor van net a gépen?

[ Szerkesztve ]

(#1194) Intruder2k5 válasza Aurig@ (#1191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem lehetséges, hogy a UPC-s Connect Box és az ASUS router is 192.168.1.1 címen érhető el?

(#1195) vargalex válasza Aurig@ (#1191) üzenetére


vargalex
félisten

Ha most cseréltél routert, és valóban UPC modemed van (vagy bridge módban van a HGW), akkor áramtalanítsd az UPC eszközt is!

Alex

(#1196) Aurig@ válasza -=Jam=- (#1193) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen, akkor rögtön van.

Intruder2k5
A router ip címe jelenleg 192.168.50.1, ez az alapértelmezett, nem nyúltam hozzá.

vargalex
megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1197) Aurig@ válasza vargalex (#1195) üzenetére


Aurig@
őstag

Ez volt a megoldás! :R
Köszönöm. Erre nem is gondoltam.
Most már hibátlanul megy. Rögtön szinkronizálta is a rendszeridőt.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1198) TeeJay válasza yuing (#1179) üzenetére


TeeJay
félisten

azt valahogy nehezen hiszem hogy egy egy beépített antennás CB verne egy 4 külső antennás ASUS routert... ott valami nagyon nincs jól beállítva akkor

2,4GHz
N-only mód
fix 20MHz vagy ha kevés a szomszéd wifi fix 40MHz
csatorna 1-13 között megnézed telefonos wifi analyzer alkalmazással melyik csatorna legkevésbé terhelt
titkosítás WPA2-PSK-AES

5GHz
N/AC mixed mód
fix 80MHz legyen
csatorna 36 vagy 52 vagy 100 mivel ez a 3 blokk van csak EU-ban 80MHz 5GHz esetén
WPA2-PSK-AES titkosítás és uccu neki teszt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1199) mezis válasza yuing (#1179) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#1200) nocry válasza vargalex (#1139) üzenetére


nocry
csendes tag

szia Alex,

Jelenleg nalam az AC85P-s Snapshot OpenWrt fut a AC65P-es routeremen. A kerdesem az lenne, hogy lehet -e egybol asus_rt-ac65p-squashfs-sysupgrade.bin image-re upgradelni? Vagy factory telepites kell?

Masik kerdesem az lenne, hogy tortent valami valtozas a Wifi init problemaval kapcsolatban?

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.