Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) krealon válasza MPowerPH (#50) üzenetére


krealon
veterán

"Valami otlet arra, hogy miert csinalja ezt az AC56U? Reset utan vagyok, es nem tudok tovabb lepni, nem dob ki semmit."

CHROME (vagy az ugyancsak chrome motrra epulo uj firefox) bongeszo eseten privat ablakban konfigurald a router-t, hogy a bongeszo gyorsitotara ne kavarjon be!!!

(#52) MPowerPH válasza krealon (#51) üzenetére


MPowerPH
félisten

Privat ablakban vagyok. :)

Don't Tread On Me

(#53) Moleman


Moleman
addikt

Beállítottam az új routert, sokmindenre még nem volt idő, mert még mennem kell bevásárolni, de az első újraindulását 17 perc után produkálta. Tartok tőle, hogy rövid úton ő is megy vissza.

Lehet, hogy az én hálózatomban van valami olyan eszköz, ami nem kompatibilis vele, de az ellen nem tudok/akarok tenni.

(#54) pinnacle válasza Moleman (#53) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mérd meg a lakás különbözö pontján, hogy milyen a térerő. Így lesz viszonyítási alap. Mondjuk ez az újraindulás tényleg furcsa. Szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatot. Ekkorra cégnél talán odafigyelnek erre.

Órák óta nem használtam, mégis ennyire terhelt a RAM. Valószínűleg ez is valami bug. Ezt a médiaszervert lehet el kell felejteni. Gondolom az is terheli.

Egyébként lehet tényleg olyan routert kell venni, ami már évek óta a piacon van, és kinőtte a "gyermekbetegségeit".

[ Szerkesztve ]

(#55) Moleman válasza pinnacle (#54) üzenetére


Moleman
addikt

Már az előző router újraindulásai miatt írtam a supportnak (angolul), válaszoltak is (magyarul :D), azt mondák, hw hiba lehet, vigyem vissza garanciában.

Amúgy most egészen jól viselkedik, közben tesztelem a médiaszervert, nekem gond nélkül bírja a pendrájvot (8 gigás low end ajándék cucc), a memóriahasználat 28-ról csak 33%-ra ment fel, a procihasználat elhanyagolható. Igaz csak 2 fájl van most rajta. Ja, exfattal nem működött, most NTFS.
Szerk.: Mégse, most már felugrott 97%-ra a ram és ott maradt... Mégse, visszament 34-re. Kiszámíthatatlan. Most meg a proci van 100-on mind a 4 maggal. A pendrájvot leválasztva visszament 0-ra. Most megint 100, pedig benne sincs a pendrájv.

Hálózaton tudtam mappelni a SMB1.0 engedélyezése után, 6-8 MB/s másolta át rá a filmet, ami azért vicces, mert a pendrájv a USB3-as asztali gépbe dugva csak 2 MB/s-t tudott. :D

A tévén látszik a mappaszerkezet a browse folders alatt, de se ott, se a video mappa alatt nem látja a fájlokat (mkv és avi), így igazából a hálózati megosztástól eltekintve nincs értelme, arra meg pont nincs szükségem, mert vannak megosztott mappáim a hálózatra kötött gépeken. Mindegy, nekem annyira nem fontos, marad a Serviio. :)

Ami a sebességet illeti, lakáson belül, vékony falakkal mindenhol 85 megabit fölött mértem P10-zel, a lépcsőházban 15 méterre, 5 vastag ytong fal mögött már elvesztette az 5G-t, viszont abba az irányba egy antenna se néz. 1-2 vastag fal mögött még működik, de a mérések viccesek voltak, a letöltés leesett 5 mbps alá, a feltöltés viszont 40 és 70 között volt. :D Majd az 500-as nettel lesz ez igazán beszédes.

A mérés közben újra is indult egyszer. Három - mondta a székely.

(#56) Dragon3000 válasza Moleman (#55) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az áramszolgáltatás rendben van nálatok? Nincs semmi ingadozás vagy valami, amit lehet nem bír az asus router, mert furcsa, hogy két példány is ugyanazt produkálja nálad, másoknál meg hiba nélkül megy.

(#57) pinnacle válasza Moleman (#55) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tényleg furcsa ez az újraindulás. Kérdezed meg még egyszer, hogy találkoztak-e már ilyen problémával?

(#58) Moleman válasza Dragon3000 (#56) üzenetére


Moleman
addikt

Az áram valószínűleg rendben van, 2006-ban épült a ház, két fullcsöves gitárerősítőt is használtam probléma nélkül. Műszerrel mérve sem ingadozik a feszültség.

A céges laptopokra jobban gyanakodnék, van egy ismétlődő sor a logban, ami rájuk vonatkozik:
dnsmasq-dhcp[341]: Ignoring domain *céges szerver címe* for DHCP host name *gép neve*

Egy fórumon találtam olyan infót, hogy ezt nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni, úgyse tudunk vele mit kezdeni. Ők a saját kis világukban élnek, nem is látják az itthoni hálózat többi szereplőjét.

Majd legfeljebb hétvégén kísérletezek vele, hogy megszűnik-e az újraindulás, ha kikapcsolom a céges gépeket (plusz én pont holnap kapok újat).

Amúgy ez most egy kicsit stabilabbnak tűnik, mint a másik volt, de nem akarom elkiabálni.

[ Szerkesztve ]

(#59) Moleman


Moleman
addikt

Na erről ennyit, éjjel 2-kor úgy döntött, hogy lefrissíti magának a firmware-t. Sehol nem lehet letiltani.
A logban sincs nyoma, se annak, hogy kereste, se annak, hogy elindította volna, az első nyom az, mikor már keresi és a legfrissebb van fent...

[ Szerkesztve ]

(#60) pinnacle válasza Moleman (#59) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt tényleg durva, hogy magától frissít. Nem tudtál mérni előtte térerőt? Jó lenne tudni, hogy tényleg rosszabb lett.

(#61) Moleman válasza pinnacle (#60) üzenetére


Moleman
addikt

Este csak sebességeket mértem, térerőt számszerűleg nem. :(

(#62) pinnacle válasza Moleman (#61) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sebességben tapasztalsz változást?

(#63) Moleman válasza pinnacle (#62) üzenetére


Moleman
addikt

Azzal nincs gond, az előző is gyors volt, mikor épp nem indult újra. :D

(#64) Moleman válasza Moleman (#58) üzenetére


Moleman
addikt

Egyre valószínűbbnek tartom, hogy a céges laptopok okozzák az újraindulást, ma egyik gép sem volt itthon, most épp 9.5 óra uptime... Hétvégén próbálok tolni egy hosszabb tesztet, de sajnos dolgozni is kéne.

(#65) pinnacle válasza Moleman (#64) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Céges gépek mi a fenét csinálhatnak, amitől újraindul a router? Kérdezd meg itt is, hátha találkoztak már ilyen problémával.

(#66) Gubek-Einste válasza Moleman (#64) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusúak azok a gépek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67) Moleman válasza pinnacle (#65) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, megpróbálom a tesztek után.

(#66) Gubek-Einste
A régi HP EliteBook Folio 1040 G1 volt, az új Dell Latitude 7490.

(#68) blueye


blueye
veterán

65P nem bírja a falakat a friss firmware- rel. A kertben 25 m-re is hoz 10 mbitet ott csak egy fal van közben. Nagyon keveset találtam róla angolul,miert?

[ Szerkesztve ]

(#69) TeeJay válasza blueye (#68) üzenetére


TeeJay
félisten

ez egy marhaság...
kezdjük ott hogy 2,4GHz vagy 5GHz?
és mutasd a beállításaidat

2,4GHz-en N-only 20MHz WPA2-AES és 1-13között nézd meg telefonnal wifi analyzerrel melyik csatorna van kevésbé terhelve
5GHz N/AC mixed 80MHz nálam 100-as csatorna van benyomva azon senki más nincs és szintén WPA2 AES legyen

ezzel úgy kell hasítania mint a huzat, ha nálam vasbeton panelban 2 fal után is jó akkor ott sem lesz gond :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70) blueye válasza TeeJay (#69) üzenetére


blueye
veterán

Gondolom látod h nem ma kezdtem.
A marhasagrol ennyit.
Pont azért írtam mert érdekel mások tapasztalata.
.

(#71) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Használ vki RT-AC88U -t ?

üdv

(#72) farkas-j


farkas-j
őstag

TeeJay vagy a többi 65P tulajhoz lenne egy kérdésem. Amikor kikapcsolom pl. éjszakára a WPS gombbal LED-eket majd pl. reggel visszakapcsolom, akkor a LAN port LED-jei nem élednek fel, csak a többi LED. Csak ha újraindítom a routert akkor térnek magukhoz a LAN LED-jei.. Működési probléma egyébként nincs. Nálatok is így viselkedik?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#73) TeeJay válasza farkas-j (#72) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen de én restart után 1x kinyomom és többet nem is akarom vissza nyomni :D

Blueye
Akkor nálad a kliens lesz a hiba oka mert maga a router nagyon jól nyomja a wifit

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74) blueye válasza TeeJay (#73) üzenetére


blueye
veterán

Több klienssel is próbáltam. Telefonok.

(#75) farkas-j válasza TeeJay (#73) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#76) pinnacle válasza Moleman (#67) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Láttam a 1043 médiaszerverként is tökéletesen üzemel. Nézd meg légy szíves mekkorra a le/feltöltési sebessége. Hülyét kapok ha sokkal jobb lesz a 65P-nél. :) Mondjuk lehet az Asusnak is továbbithatnánk, hátha összekapják magukat a következő firmwarekben.

(#77) Moleman válasza pinnacle (#76) üzenetére


Moleman
addikt

Sajnos az ASUS-t is csak azzal az egy rossz pendrájvval próbáltam, az 6-8000 kB/s-sel írt hálózati meghajtóként. A 1043-mal most írás 2700, olvasás 4500.

(#78) pinnacle válasza Moleman (#77) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor itt sem használható letöltési helyként. Egyébként mi a kevés ahhoz, hogy a külső meghajtó teljes sebességét ki tudjuk használni? Router CPU-ja, RAM-ja? Vagy egyszerűen csak rossz a firmware, ezért kell várni CFW-re?

[ Szerkesztve ]

(#79) vargalex válasza pinnacle (#78) üzenetére


vargalex
félisten

Azonos SoC-al a D-Link DIR-860L OpenWrt alatt tud 100 MB/s feletti olvasási sebességet Samba-n ext4 filerendszerrel.
Az RT-AC57U-nál is teszteltem, természetesen az USB2 volt a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#80) pinnacle válasza vargalex (#79) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor nem a hardware a keves. Írási sebesség mekkora? Arra gondolok, hogy érdemes azon gondolkozni, hogy Gigabites Digivel routerre töltök le, vagy jobb elfelejteni? Egyébként tényleg nem értem, miért nektek kell ezt megoldani. Asust nem érdekli vagy a fejlesztőik nem képesek erre? Pedig állandóan jönnek ki az újabb és újabb javított firmwarek.

[ Szerkesztve ]

(#81) vargalex válasza pinnacle (#80) üzenetére


vargalex
félisten

Írási sebességet én nem mértem, de ha jól emlékszem mások kb. 40 MB/s-et mértek.
Nem tudom, hogy az AsusWrt tud-e ext2/3/4 filerendszert kezelni, de egy próbát megérhet. Az NTFS jóval erőforrásigényesebb.
Egyébként eléggé meglépett, hogy az RT-AC57U gyári firmware-ja még mindig 2.6-os kernelre épül (2003-ban jött ki, nyilván voltak javítások, de akkor is...)

Alex

(#82) TeeJay válasza pinnacle (#80) üzenetére


TeeJay
félisten

te figyu már :D
gigabites nettel még gépre is szenvedős tölteni nemhogy egy router csinálja azt külső HDD-re...
a router azért van hogy több eszköz használhassa a gigás netet meg lakáson belül osztani tudd a cuccokat
de ha tölteni akarsz akkor PC vagy laptopra tedd vagy ha routerre teszed ne sírj hogy lassú
:K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83) vargalex válasza TeeJay (#82) üzenetére


vargalex
félisten

Ha jól értem, ő géppel töltene a router megosztására.

Alex

(#84) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Igen azt szerettem volna, hogy a routerre kötött külső HDD-re töltök le, így nem kell másolni, illetve a gépet sem kell bekapcsolni ha később meg akarom nézni. Ha ez nem megy, akkor nem megy. :) Régen mondták ehhez NAS kell, akkor ebben nincs változás.

[ Szerkesztve ]

(#85) kalolaci


kalolaci
senior tag

Én is NAS-t használok, erre a célra. Azt olvastam, az inkább a megfelelő eszköz. De nincs összahasonlítási alapom, milyen lenne, ha egy router végezné ugyanezt. Viszont, biztos fontos szerepe van.

[ Szerkesztve ]

(#86) vargalex válasza pinnacle (#84) üzenetére


vargalex
félisten

Ez csak a támasztott igényektől függ. Azt kell tudni, hogy egy olcsó NAS sem fog tudni gigabittel tölteni...

Alex

(#87) Dragon3000 válasza kalolaci (#85) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezek az olcsóbb routerek kevesek torrentezésre, ha azt nézem, hogy ezeknél erősebb nasok is kevesek a gigás net mellé. De amit ő szeretne, az még talán menne is, max korlátozna a routeren lévő usb sebessége.

(#88) kalolaci


kalolaci
senior tag

Qnap TS-231 van, ami elvileg tudja a gigabitet. Valóságban, közel sincs hozzá a letöltés, és a feltöltés sem túl gyors. Persze ez, sok màs függvènye is.

(#89) vargalex válasza kalolaci (#88) üzenetére


vargalex
félisten

A torrent alatt nyújtott teljesítmény teljesen más lesz a sok szálas működés, titkosítás, stb. miatt, mint egy samba sebesség...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#90) kalolaci válasza vargalex (#89) üzenetére


kalolaci
senior tag

De azért gondolom, az sem mindegy milyen a NAS előtt, a router. (Bár jelenleg, nekem az van amit a digi adott, Huawei HG-8121.)

[ Szerkesztve ]

(#91) Dragon3000 válasza kalolaci (#90) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem egy 2 magos intel van az épített nasomban, a profilomban megtalálható a leírása. Ha megy a letöltés ezt is 70%ig terheli, így ezektől a gyenge megoldásoktól, amik nem erre lettek kitalálva nem kell csodát várni, de akinek elég, amit tudnak, akkor azt rendben teszik.

(#92) pinnacle válasza vargalex (#86) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem használt Synology RT1900ac-t ajánlottak. Lehet ez is olyan, mint a használt üzleti, új konzumer laptop közötti különbség.

(#93) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok!
Örömmel látom, hogy van egy ilyen topik :)

Otthon van egy Asus AC66U B1 router, aminek, ha jól tudom van VPN funkciója. Ezt szeretném használni olyan célból, hogy egy helyi hálózati (fix IP címen levő) (NAS) meghajtót tudjak bárhonnan, akár útközben is elérni. (Lenne talán más megoldás is, de kifejezetten szeretném VPN-en keresztül megoldani). A router egy Telekomos Sagemcom 3686AC mögött van. Jelenleg nem vagyok otthon, de szeretnék előre felkészülni, nehogy belefussak valami problémába. Lehet valami buktatója a dolognak? Elég, ha csak az Asus-on állítom be a VPN fül alatt dolgokat, vagy babrálnom kell a Sagemcommal is?

Köszönöm szépen előre is a segítséget? :R

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#94) Gubek-Einste válasza malnabokor (#93) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van IPTV előfizetésed? Ha nincsen akkor rakasd át bridged módban akkor a szolgáltatói eszköz csak modemként fog működni.
DDSN-t kell majd beállítani, ha nincsen bridged módban a szolgáltatói eszköz akkor azon kell, ha bridged módban akkor az Asus-on.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95) Dragon3000 válasza Gubek-Einste (#94) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy egy olyan eszközön is lehet, ami folyamat megy, mint pl a nas, nekem is azon van beállítva (igaz jelenleg Windows fut rajta), mert ami ddns-t használok a router nem ismeri.

(#96) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ajánlottatok nekem egy ASUS AC57U routert.
Tudnátok nekem segíteni a beállításában ? Mit mire állítsak ? Biztonság stb stb.
PR-Telecomos netem van. 100Mbps
Illetve szeretném a meglévő TP LINK TL-WR740N V4 routerrel összekötni wifin keresztül.
Az emeleten lenne az ASUS, a földszinten pedig a TP LINK router.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#97) Gubek-Einste válasza Directors (#96) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-t a környezeti viszonyoknak megfelelő.
Admin user/pass legyen megváltoztatva.
A legtöbb beállítás egyén és helyszín függő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98) pinnacle válasza Gubek-Einste (#97) üzenetére


pinnacle
nagyúr

SSID-t is érdemes megváltoztatni, elrejteni? Egyébként így is ki lehet találni a router nevét?

(#99) vargalex válasza pinnacle (#98) üzenetére


vargalex
félisten

Mihez kellene a router neve? Az IP cime/MAC címe úgyis titkositatlanul utazik, így sima monitorozással megállapítható.

Alex

(#100) pinnacle válasza vargalex (#99) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Wifihez (ezt akartam írni) csatlakozáskor meg kell adni a nevét (SSID-t). Ezért kérdeztem ha az rejtve van, az nehezíti-e a kéretlen belépést, úgy ahogy a név/jelszó megváltoztatása teszi?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.