Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Melorin válasza TeeJay (#350) üzenetére


Melorin
addikt

Pont ezt csináltam én is amit írsz: 20Mhz, N only és kerestem egy üres csatornát, mégsem jó:

(#352) Gubek-Einste válasza Melorin (#351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van más vezeték nélküli eszköz a közelben és/vagy nagyobb bútor/fém tárgy?

A Twitch néha nekem is beakad N18U alatt de szerintem a Mi Box S-en futó 4k-s Youtube stream is közbejátszhat ebben.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#353) Atom_Anti válasza Intruder2k5 (#346) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

De van, levettem teljesen ahogy mutatod, majd tesztelem, kösz :R .

(#354) Melorin válasza Gubek-Einste (#352) üzenetére


Melorin
addikt

1 méterre vagyok a routertől és semmi más nem foglalja a sávszélt.

(#355) Gubek-Einste válasza Melorin (#354) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vezeték nélküli egér/fejhallgató/stb se?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#356) TeeJay válasza Melorin (#354) üzenetére


TeeJay
félisten

LG G4 telefonnal
1méterre routertől panelban ahol van 250-300 szomszéd wifi ami bezavar 2,4GHz-en

-30dB körüli jel

5GHz-en úgyszintén igaz ott nincs más zavaró AC wifi mert mind a 36-os blokkban van (80MHz)

ha nálad ilyen tré vidd vissza lehet kifogtál egy rosszat csak előtte nézd meg egy androidos telóval mi a helyzet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#357) Dragon3000 válasza Melorin (#354) üzenetére


Dragon3000
veterán

Esetleg próbálj egy resetet és állítsd be újra, ha nem így kezdted.

(#358) Melorin


Melorin
addikt

Kipróbáltam androidos lejátszóval a wifit, azon tökéletesen működik. Akkor nem szereti a telefonomat az Asus? 1043-al nem volt ilyen baj.

(#359) Atom_Anti válasza TeeJay (#356) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ez marha jó program, mi ennek neve, ios ra is elérhető?

(#360) Dragon3000 válasza Melorin (#358) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha iphone, akkor azok közül van pár, amit nem igazán szeret, kérdés, hogy miért.

(#361) Melorin válasza Dragon3000 (#360) üzenetére


Melorin
addikt

Xiaomi Redmi Note 4

(#362) TeeJay válasza Atom_Anti (#359) üzenetére


TeeJay
félisten

androidra ez az [link]
IOS-t elvből utálom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#363) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#344) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beüzemelés megtörtént, nem volt olyan egyszerű mint elsőre gondoltam.
Az elöző router-em, az N18U 2015. 09. 02. óta szolgált hűségesen, pont ideje volt a cserének.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#364) Syl


Syl
nagyúr

Mit jelent az ha az RT-AC57U naplójában sűrűn szerepel:
kernel: ESW: Link Status Changed - Port1 Link Down
kernel: ESW: Link Status Changed - Port1 Link UP

?
Csak mert brutálisan gyakran megakad a net. Fórum topik betöltésekor sűrűn kimarad pár avatar (böngészőfüggetlen), levélküldéskor, webdav feltöltéskor elakad az átvitel - frissítés után meg minden megy hibátlanul.
Jó lenne kideríteni, hogy a Digi sz*rakszik vagy a router talált újabb módot a szopatásomra :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#365) vargalex válasza Syl (#364) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom, hogy a default konfiguráció szerint melyik a port1, de az le, illetve felkapcsol. Azaz, mintha kihúznád belőle a kábelt, majd visszadugnád. Gondolom ez a WAN, legalábbis OpenWrt alatt a 0-ás port a WAN.

Alex

(#366) Dragon3000 válasza Syl (#364) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszerű kideríteni, teszteld router nélkül és ha akkor is lassan jönnek be a dolgok, akkor a net szarakodik, ha nem, akkor lehet, hogy csak kábel gond, vagy a router hibás, esetleg valami beállítás nem tetszik neki.

Szerk.: megnéztem az ac65p logját, nálam a port4-gyel vannak ilyen bejegyzések, amikor ki- illetve bekapcsolom a gépem, a többi portra nincs bejegyzés, az 1-sen lóg a nas, Nem lehet, hogy rossz a kábel, amivel a géped van összekötve a routerrel?

[ Szerkesztve ]

(#367) Syl válasza vargalex (#365) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos a log-ban szerepel Port2 és Port3 is

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#368) vargalex válasza Syl (#367) üzenetére


vargalex
félisten

Első körben valamelyik kábelt cseréld egy újra és nézd meg, hogy azon a porton van-e változás.

Alex

(#369) Atom_Anti válasza TeeJay (#362) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ios-ra nincs ilyen ez nem valami jó dolog, de nem is szörnyű

(#370) daropeter


daropeter
csendes tag

Üdv!

Van egy ASUS ac57u-m. A router logjában minden órában percre pontosan megjelenik ez a bejegyzés:

AP SETKEYS DONE - WPA2, AuthMode(7)=WPA2-Personal, WepStatus(6)=AES, GroupWepStatus(6)=AES.

A kérdésem az hogy mit jelent ez és miért ismétlődik óránként?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#371) Intruder2k5 válasza Atom_Anti (#369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WiFi Explorer?

(#372) Syl válasza vargalex (#368) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó ötlet, köszönöm. Tesztelés indul.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#373) Yerix


Yerix
tag

Végig olvastam az utolsó 200 hszt. Tetszik, hogy ilyen mélyen foglalkoztok az AC65p-vel. Várom a fejleményeket.

(#374) Syl válasza vargalex (#368) üzenetére


Syl
nagyúr

Rájöttem mikor kerül
kernel: ESW: Link Status Changed - Port1 Link Down
kernel: ESW: Link Status Changed - Port1 Link UP

bejegyzés a log-ba.
A Down magában a gép kikapcsolásakor keletkezik, az UP pedig bekapcsoláskor. A kettő együtt (pár másodperc eltéréssel) amikor a gép sleep-be megy vagy abból ébred.
Port1-en van az én gépem, Port2 és Port3 pedig két pécé. Port4-et a NAS birtokolja.

Vagyis nem ez az időszakos internet-megakadás, kép-kihagyás oka (#364). Azok sajnos nem jelennek meg a log-ban.
:(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#375) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Nektek esetleg van erre ötletetek?
Amoda azt írják, mennie kellene, de nem megy. :D

(#376) vargalex válasza Sumptuous (#375) üzenetére


vargalex
félisten

Ha nyitod a DNS szerveredet WAN felől, akkor a szolgáltató hamarosan tiltani fog szerintem. De egyébként az 53-as TCP és UDP portot kell forwardolnod a Pi-re.

Alex

(#377) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

hogy mennyit szívtam tegnap a "milyen routert" (vegyek) topikban ajánlott asus rt-ac65p beállításával. :W egy tp-link c5 v2-t váltott.

tegnapig a digi ftth-hoz adott eszközét használtam routerként a c5 csak AP volt. reggel átkértem a modemet bridge módba, amit 15 perc alatt át is állítottak. délután hazaérek és már vagy 15 perce szívok a beállítással (pppoe) és nem csatlakozik, próbáltam mindent, pppoe beállításokat változtattam. aztán észrevettem, hogy a felhasználónévben egy karaktert elírtam, kijavítottam, de még mindig semmi, újraindítottam a vasat, újra beállítottam mindent, de még mindig semmi.
mondom próbáljuk meg a c5-tel. nyomtam neki egy resetet és kb 3 perces beállítás után már volt net.
asszony mellettem ült, így magamban mondtam, hogy holnap akkor megy vissza a boltba.

aztán támadt egy kósza ötletem, az asus router oldala megnyitva maradt, mondom nézzünk fel a support oldalára. van frissebb fw (3.0.0.4.382.51599) előtte talán 3.0.0.4.382.511xx volt. feltoltam a frissítést, és mire végbement már kapcsolódott pppoe-vel a nethez. nem gondoltam, hogy fw frissítéssel kell kezdenem. jól megszívatott.

most jól működik, remélem nem lesz vele több gondom.

ami számomra érdekes, ha megnézem a csatlakozott eszközöket, akkor megmutatja, majd pár mp után frissül és 0-át ír. :F

csak egy dns szervert lehet megadni?

[ Szerkesztve ]

(#378) Melorin válasza Sanyi.mTs (#377) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem a gyári fw-vel is bírt pppoe-vel csatlakozni a bridge modememre.

(#379) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! RT-AC5300 ruterem van. Valaki tudna segíteni, mi most a legjobb módosított szoftver rá?

(#380) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

asus rt-ac65p antennáit hogy állítsam be? a két szélső kicsit kifelé vagy mindegyik legyen párhuzamosan felfelé?

(#381) Intruder2k5 válasza Csabesz666 (#379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Merlin van hozzá, azt látom.

(#382) krealon válasza daropeter (#370) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy ASUS ac57u-m. A router logjában minden órában percre pontosan megjelenik ez a bejegyzés:

AP SETKEYS DONE - WPA2, AuthMode(7)=WPA2-Personal, WepStatus(6)=AES, GroupWepStatus(6)=AES.

A kérdésem az hogy mit jelent ez és miért ismétlődik óránként?"

Valoszinuleg a Group Key Renewal alapertelmezett erteke 3600 (masodperc, azaz 1 ora), ami a multicast es broadcast uzenetek kodolasahoz hasznalt kulcsot csereli az Access Point altal definialt halozaton.

Az AP - kliens unicast forgalmat elvileg nem erinti, de Apple eszkozoknel GKR kikapcsolasa (0 ertek megadasa) javithatja a stabilitast.

(#383) Sumptuous válasza vargalex (#376) üzenetére


Sumptuous
senior tag

"Ha nyitod a DNS szerveredet WAN felől, akkor a szolgáltató hamarosan tiltani fog szerintem."

Ez miben zavarja őket? Komolyan érdekel. Egy mikrohullámú net, pppoe 5Ghz-es parabola wifi van a tetőn, az csatlakozik a gerincre. 80/20 mbps. Nem egy digi/upc :D

"De egyébként az 53-as TCP és UDP portot kell forwardolnod a Pi-re."

A linkelt posztban van kép a router beállításáról, ha jó látom, akkor ez egyezik az ajánlottal. [link]

Nézegetem még, lehet inkább az androidban lesz a hiba.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#384) woodworm válasza Sumptuous (#383) üzenetére


woodworm
veterán

A mikrós szolgáltatók általában privát címet adnak, nem elég a saját routerben forwardolni a portot.

(#385) Syl


Syl
nagyúr

Asus AC57U - lóg rajta egy NAS, az én gépem és még két PC, vagy vadonatúj gyári, vagy pár hónapja készített hibátlan gigás kábelekkel.

Ha a gépem kábellel csatlakozik a routerhez, akkor gyakran megakad az oldalbetöltődés. Pl. YT videóknál üres mezők maradnak a bélyegképek helyén, itt a fórumon sok avatar helyett szintén üres mező, levelezőprogram elakad levél küldésekor, webdav feltöltésnél megáll a másolás stb. Oldalfrissítés után meg megy minden hibátlanul.
Próbálkoztam kábelcserével, de azzal is, hogy egy gigás switchen keresztül csatlakoztattam a gépeket a routerhez.
Ám a megakadások csak akkor szűnnek meg teljesen ha a gépemet átváltom wifire...

Hihetetlen sok bajom van ezzel a routerrel (a piszok béna wifi jelerősséget most nem is ecsetelem), már megbántam a vásárlását, mint .....
Sajnos már kifutottam a 14 napból, tehát csak garanciális javítással próbálkozhatnék, de onnan meg elhajtanak...
Lehet hogy kifogtam a világ egyetlen sz*r Asus routerét, de hogy többet ilyen márkát én nem fogok vásárolni, az tuti :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#386) vargalex válasza Syl (#385) üzenetére


vargalex
félisten

Nincs véletlenül IP cím ütközés, esetleg hurok a hálózatban? Érdemes lenne egy tcpdump-ot nézni.

Alex

(#387) vargalex válasza Sumptuous (#383) üzenetére


vargalex
félisten

Maradjunk annyiban, hogy nem szeretik...

Érdemes lehet Woodworm által fevetett privát címet is ellenőrizni. Ha privát IP-t kapsz, akkor viszont a szolgáltató nem fogja forwardolni a DNS kéréseket.

Alex

(#388) Syl válasza vargalex (#386) üzenetére


Syl
nagyúr

IP-ütközés nincs. Meg ha lenne, akkor gondolom semmit nem menne a net a gépen. Itt meg megy rendesen 5-10 percig, aztán egyszercsak elakad 5-10 másodpercre. Úgy hogy nincs itthon senki más, és csak a NAS megy a gépemen kívül.
A többi kérdést nem értem :B nem vagyok egy hálózati spíler.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#389) vargalex válasza Syl (#388) üzenetére


vargalex
félisten

Nincs bedugva azonos hálózati eszközbe (router, switch) egy LAN kábel mindkét vége? (Ez lenne a legegyszerűbb hurok.) Próbáltad úgy, hogy minden kábelt kihúzol a routerből a WAN-on és a géped LAN-ján kívül?

Alex

(#390) Syl válasza vargalex (#389) üzenetére


Syl
nagyúr

A routerbe már így is csak a wan és a switch van dugva, de kipróbálom.
Az eszközök és kábelek, bekötések ugyanazok, mint előtte UPC Box-nál voltak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#391) vargalex válasza Syl (#390) üzenetére


vargalex
félisten

Szinte biztos nem ugyan az a bekötés, hiszen az UPC-s HGW-n nincs WAN port. Most hogy van bekötve és hogy van beállítva az UPC-s HGW (esetleg pontosan milyen típusú)?

Alex

(#392) Syl válasza vargalex (#391) üzenetére


Syl
nagyúr

Félreérted. Az összes motyóm egy switchbe van kötve, és az a routerbe. Tehát ami változott: a switch máshová lett dugva.
Mindegy, nyomozgatok és bosszankodom tovább...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#393) vargalex válasza Syl (#392) üzenetére


vargalex
félisten

Rajzolhatnál, vagy leírhatnál egy hálózati térképet. Mert így semmi nem derül ki a hibáról...

Alex

(#394) Cirbolya_sen válasza vargalex (#393) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

nem ismerem ezt az ASUS routert,de az MTU, MSS Clamping-al nem lehet valami kavar, azt látom hogy UPC kapcsolat, ahol ez nem szabadna, hogy gond legyen a DHCP miatt. Esetleg benn maradt valami szemét a konfigban?

Cirbolya_sentinel

(#395) Gubek-Einste válasza Sanyi.mTs (#377) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

csak egy dns szervert lehet megadni?
A LAN-nál igen de a WAN-nál kettőt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#396) Sumptuous válasza woodworm (#384) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Kértem tőlük, hogy ne NAT-olt címem legyen, amit be is állítottak. Bárhonnan elérem a NAS-om, csak nem fix az ip, azért kell a ddns. Gondolom akkor a dns-nek is mennie kellene, csak valamit elbénázok. Köszi neked és vargalex-nek is a válaszokat!

Jelenleg ez az IP címem. [kép]

(Minden jelszóval védett, nehéz hozzáférni elvileg bármihez az itthoni eszközök közzül. )

[ Szerkesztve ]

(#397) Syl válasza vargalex (#393) üzenetére


Syl
nagyúr

> Rajzolhatnál, vagy leírhatnál egy hálózati térképet.

Igazad van. :R

Tíz nappal ezelőttig ez volt a UPC felállás: [kép]
Utána bekötötték a Digit, bekerült az ajánlott Asus router: [kép]

Mielőtt valaki elkezd a Digire mutogatni: Bár valóban a váltással együtt kezdődött a net le-leakadás, ha a gépemet nem Lan kábellel, hanem wifi-n kapcsolom a routerre, akkor nincs semmi gond a nettel. Soha nem akad le, nem hagy ki.
Lan kábelt az én gépemen már cseréltem, nem segített. A két pécé másik szobában van, tyúkbél falon átfúrva, tehát nem olyan egyszerű a kábelcsere.
Azt a verziót is teszteltem, hogy kiiktattam a switch-et és mind a négy kábelt direkt a routerbe kötöttem.

A hétvégére ráhagyom, de jövő héten tesztelni fogom az ajánlott felállást: csak az én gépem legyen a routerbe dugva, minden más lehúzva.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#398) vargalex válasza Syl (#397) üzenetére


vargalex
félisten

Mi az a másik AP?

Alex

(#399) Gubek-Einste válasza vargalex (#398) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én valamilyen media player-re gondolok, talán Apple TV.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#400) libit válasza Syl (#397) üzenetére


libit
tag

latom switchet mar kihagytad
csak a te gepeden akad vagy a tobbin is?
esetleg router reflash + reset?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.