Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) MaCS_70 válasza gabor_01 (#1400) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha ez a roaming asszisztens a régi asusos megoldás (tehát nem AIMesh), akkor igazán sokat nem ér. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1402) gabor_01 válasza MaCS_70 (#1401) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nyilván a kifejezés sántít, mivel nem roamingról van szó.
De nekem itthon mindegyik router (AP) tudja és nekem elég.
Enélkül szívás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1403) MaCS_70 válasza gabor_01 (#1402) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó hír, hogy van, akinél működik.

Legutóbb egy bő éve játszottunk vele, de nagyon csak belemagyarázás szintjén tapasztaltunk különbséget a Roaming assistant nélküli üzemhez képest.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1404) farkas-j


farkas-j
őstag

Az ALZA-nál az ASUS RT AC-65P, 1UN3EFB2 kuponkóddal 21.190,-Ft. Nem rossz ár! ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1405) TeeJay


TeeJay
félisten

úgy látom lesz vadászat AC57U-ra rendesen most ünnepek előtt
AC65P is nagyon jó áron megy :R
Xiaomi is leállt a Mi3G gyártással, fene hogy ami jó azt sosem lehet kapni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1406) Intruder2k5 válasza TeeJay (#1405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én most jól el vagyok látva, van egy Xiaomi Mi R3G-m, és egy ASUS RT-AC57U-m. :)

(#1407) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#1406) üzenetére


szaboi6512
őstag

Dettó :K
Bár gondolkozom hogy visszaadom az Asus AC57U-t,és kihozom az Asus AC65P-t.
A Xiaomi Mi R3G-t meg eladom. :U

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1408) TeeJay válasza szaboi6512 (#1407) üzenetére


TeeJay
félisten

Xiaomi-ra lehet vevő lennék ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1409) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
Érdemes cserélni az 57U v1 routert a 65 P-re?
Köszönöm

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1410) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

AC57U-ban meg lehet valahogy nézni, hogy mennyi forgalom megy át IP címekre lebontva?

(#1411) Gubek-Einste válasza -ZeeZee- (#1410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1412) Alajos85


Alajos85
csendes tag

Sziasztok!

Milyen érdembeli különbségek vannak ezek között?

Ac65p AC85p AC87U vagy Ac2400.

Azt látom, hogy az AC65 és 85 az új modell és a 85az erősebb valamivel.

Milyen lényeges különbségek vannak az áron kívűl?

Digi 1000, wifi erősség ami fontos kábelezhetőség hiánya miatt és egy winyót dugnék rá, média kiszolgálónak.

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#1413) Alajos85 válasza Alajos85 (#1412) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Nincsen lehetőségem kábelezésre.

Az AC65P újabb gondolom mint a többi, ezért is csk ebben érdemes gondolkozni?

[ Szerkesztve ]

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#1414) woodworm válasza Alajos85 (#1413) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65p és a 85p teljesen ugyanaz, csak a nevük más. A megadott specifikáció ellenére, az előbbin nincs semmiféle korlátozás, ugyanazt tudja, mint a nagyobb testvére. Jelenleg az alza.hu-n kuponnal 21-22 ezer. Ha kifogyott is a készlet, érdemes figyelni, mert mindig előkerül pár db.

(#1415) Alajos85 válasza woodworm (#1414) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Szuper, így már teljesen hibátlan.
Érdemes a plusz 3 évet megvenni rá, vagy teljesen felesleges?

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#1416) Gubek-Einste válasza Alajos85 (#1415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus eszközeire alapból 3 év garancia jár.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1417) Alajos85 válasza Gubek-Einste (#1416) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Köszönöm szépen az infókat! :R

Meg is rendeltem az AC65P routert!

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#1418) -ZeeZee- válasza Gubek-Einste (#1411) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszi. Ahogy néztem az összefoglaló alapján padavan mehet rá. Átnézek a másik topikba. :R

(#1419) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

Vettünk a céghez egy RT-AC1200 típusú routert. Mivel oktatás is zajlik nálunk, így szükség volt egy vendég hálózatra. Be is kapcsoltam ezt a routeren a vendéghálózatból továbbra is elérem a Routert, NAS-t :( Az Access Intranet opció Disabled. Egyéb ötlet?

(#1420) vargalex válasza bulek (#1419) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha az RT-AC1200 NAT-ol, akkor számára nyilván a teljes előtte lévő hálózat is a WAN része... WAN hozzáférése pedig van a vendégnek.

Alex

(#1421) valakky válasza bulek (#1419) üzenetére


valakky
aktív tag

van még olyan, ha wifin megy a dolog, a wifi beállítások professzionális részén, hogy Hozzáférési pont elszigetelt beállítása.

(#1422) woodworm


woodworm
veterán

Megérkezett az ac65p.
Első indítás után 100%-on járt mind a 4 szál. SSH top kimenete szerint 4 wscd folyamat eszi a procit, a helpben upnp-t említ. Kikapcsoltam a dlna-t, upnp-t és a wps-t, továbbra is fut a négy folyamat. Már kezdtem enni a kefét, amikor eszembe jutott újraindítani. Így már sikerült eltüntetni azt a cpu zabálót.

A szórását összehasonlítva az eddigi dlink 860l és xiaomi 3g routerekkel kicsit jobbat produkált. A ház sarkában, ahol eddig nem volt már jel (2,4 GHz), most utolsó vonáson és 10Mbps sebességgel stabil a kapcsolat.

A maximális sebesség több, mint kielégítő. Az 5GHz-es sebesség érdemben nem változott az előzőleg említett két routerhez képest, 390 és 480 Mbps között mértem.
A 2,4 GHz viszont fenomenális, új, saját rekordot mértem, 318Mbit lett a vége. A wifi tulajdonságoknál leellenőrizve n400 volt a kapcsolati sebesség, tehát tudja a turboqamot.
A router besorolása így ac2600-as.

[ Szerkesztve ]

(#1423) TeeJay válasza woodworm (#1422) üzenetére


TeeJay
félisten

5GHZ-en 100-as csatornára tedd ott pár dB-el még erősebb jelet tol :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1424) zedcon válasza TeeJay (#1405) üzenetére


zedcon
tag

Látom te reklámozod itt a legjobban az AC57U terméket, talán disztributor vagy :R
Sikert értél el mert 3 hete bedöltem a reklámnak és vettem egyet (V1-es, nem a már elrontott V2-es mint itt olvasom), de nem torrentezésre akarom használni hanem IPTV továbbitására. Lehet lányosan buta voltam és egy repeater is elég lett volna ami csak néhány gombnyomás.
Mindenesetre a Telekom nevű cég javasolja vegyünk 2 (!!!) darab
Technicolor TG234 WiFi Bridge:
egy összegben: 16 900 Ft/db
Azaz 2 darabot 34 ezerért, mert ez direct streaming adatra van kifejlesztve és nem fog akadni a TV adás.

Szóval tojtam a Telekomra és vettem 1 db Asus RT-AC57U terméket.

Ez az olcsó alig 15 ezer forintos termék az olcsó MediaTekes chipet használva HardwareNat-os amivel leveszi a terhet a CPU-ról ha sok IP cim pörög és hardcore torrentezéshez kiváló, ennyit értek az egészből. :N
Namost összekötöttem a TeleKomos SageCom F@st 5655V2 AC-et és ezt a terméket Range extender mode-ban. A TV beltéri egységet csak rádugtam az Asus-ra.

1. Alig van beállitási lehetőség, de a kérdésem ebben az üzemmódban élnek azok a beállitások amik Wireless Router modeban? Gondolok itt tüzfal, DHCP meg ilyenek.
Vagy ennyi és ha akarok valami tuningot akkor csak a SageComon tudom állitgatni mert az Asus csak továbbitja?
Mindenestre amikor kikapcsoltam a DHCP-t a SageComon akkor nem volt net egyáltalán az Asus nem tudott IP-t osztani.

2. A másik kérdésem ebben a két eszközös felállásban, hogy lehetséges valahogy Wireless Router vagy AP mode-ban is továbbitanom az IPTV-t vagy ez hülye kérdés és kéne még egy router ami LAN-on csatlakozik a SageComhoz?

Nem találtam erre semmi step by stepet magyar oldalakon, pedig sokan használnak IPTV-t.
Megy az IPTV igy, de lehet olcsóbban is kijöttem volna egy olcsó AC-s WI-FI jeltovábbitóval és néha azért megakad a jeltovábbitás és valami tuning kéne).

Mindenestre jó terméknek tűnik ez, de konfigolnom kell valahogy.
Otthon van egy Asus N18U-m, de soha nem konfigoltam, mert anélkül is hasit.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#1425) woodworm válasza TeeJay (#1423) üzenetére


woodworm
veterán

A laptop nem "jár" csak a jól lefedett részeken, amúgy is csak n-es 5GHz-en, a telefonok egysávosak. A mérést egy mediatek adapterrel végeztem az asztali gépen.

(#1426) krealon válasza zedcon (#1424) üzenetére


krealon
veterán

1. Ha nincs a rendszerben DHCP szerver, akkor nem csoda ha a DHCP kliensek nem kapnak IP cimet es nem kepesek kommunikalni.
2. Az IPTV egy nem szokvanyos IP protokolt (IGMP), igy wifin attuszkolni eros szoftveres tamogatast igenyel. A gyari SageCom valoszinuleg csak kabelen adja ki az IPTV VLAN-jat, de errol pontosabb infot a szolgaltato szaktopikjaban tudnak adni.

(#1427) woodworm válasza woodworm (#1422) üzenetére


woodworm
veterán

Érdekes különben, hogy az iwconfig kimenete továbbra is 600Mb/s-t mutat. Valószínűleg nincs felkészítve a nem szabványos sebességre.

(#1428) TeeJay válasza zedcon (#1424) üzenetére


TeeJay
félisten

nem vagyok disztribútor
szimplán csak pár tucatan vettünk már és teszteltük gigás neten...
ja meg köztudott hogy a benne lévő 2C/4T Mediatek proci mint a villám úgy viszi a gigás pppoe netet
Melyik router topikban láthattad hogy pár hete bejött a V2 verziója ami köze nincs az eredeti V1-hez mivel teljesen más proci meg wifi vezérlő van benne

AC57U V1 mai napig bestbuy router csak utána kell járni hogy V1 legyen ténylegesen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1429) zedcon válasza krealon (#1426) üzenetére


zedcon
tag

Pedig nekem átviszi Wi-Fin is az IPTV-t az egyszem AC57U. :R Rácsatlakoztam vele Jelerősítő üzemmódban a SageCom 5Ghz-es hálózatára (link rate 780Mbps), amin be van kapcsolva a pppoe passthrough és DHCP és így megy. Csakugye tudok -e még valamit állitani az Asuson a kérdés. Nem akarok custom firmwaret ha lehet. A Sagecomon beállitottam a 100-as csatornat 5Ghz és Auto frequencián. Lehet azt 80Mhz-re kéne állitani mert szobán belül van az egész. Mindenestre hasit az IPTV, de nagyon ritkán (van amikor egész nap egyszer se) megáll és akkor kb 10 percig áll a kép majd megy tovább az adás. Nem tudom, hogy ez a Sagecom vagy az Asus (kevéske) 128Mb memóriája okozza. Lehet egyszer kipróbálom a N18U-val a lassabb 2,4G-vel, de 256Mb memóriával.

(Mindenestre lehet tényleg szerencsés vagyok, hogy V1-es verziót kaptam az Aquaban, mert nem tűntetik fel a webáruházban, kemény 14890 Ft volt és szánalmas, hogy 4 magos drágább tömegecikk Broadcom chipkészletek nem képesek HWNat-ra. Sajnálom a jövő vásárlóit, hogy átverik őket és okos megoldások helyett izmosakat, de hulladékokat kapnak :W )

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#1430) RudY válasza zedcon (#1429) üzenetére


RudY
addikt

Erősítőként nem igazán tudsz belőle többet kihozni, nyugodtan rábízhatod az Asus-ra a teljes vezérlést.
Kösd a saját routered WAN portját az ONT LAN1 portjára, és máris fel tud jelentkezni a saját eszközöd. ASUSon WAN type: PPPoE => user/pass
ONT DHCP letiltás
Innentől kezdve mindent az Asus végez és minden funkciója elérhető.
Plusz IGMP Snooping engedélyezése az Asus-on (gondolom van ilyen), különben egy idő után besokall és ezért dobálja el néha a kanalat.

(#1431) valakky válasza RudY (#1430) üzenetére


valakky
aktív tag

Bizony van a gyáriban IGMP Snooping.
Lehet ki is kapcsolom :D, hátha nálam bekavar.
Mondjuk nem tudom, hogy mennyire lesz stabil végül az 5ghz-en a sávszélesség, mert nálam nagyon rapszodikus laptopon, van, hogy 500-al simán tudok húzni egy anyagot házon belül, érdekes módon visszafele 400 a max. Mondjuk az előző v1 ac66-al is ez volt, csak egy 100-assal mindenből kevesebb volt tomato alatt, de az legalább csak kis ingadozással tudta.
Ezzel meg van úgy hogy 2 óra múlva ugyanott, ugyanúgy, de már csak 150-el nyöszörög minden. Lehet felteszem a padavant, hátha stabilabb. Bár az meg egy hasonló d-linken sose ment 300 fölé, és sok esetben csak 200-al ment.
Semmi más nem használja egyébként ez a sávot, csak ez az egy eszköz, még a 2,4 sincs bekapcsolva. Van 2,4 -es sáv is, másik eszközön, eggyel arrébb.

(#1432) zedcon válasza RudY (#1430) üzenetére


zedcon
tag

Igen van IGMP Snooping az Asus routeren, de csak Wireless Router / AP módban érhető el és ezért voltam kíváncsi, hogy Jelerősító módban érvenyesek -e az ottani IPTV beállitások. Annyit ír csak a Jelerősitőre "a tűzfal-, IP-megosztás és NAT funkciók letiltásra kerülnek". Mindenestre bekapcsolom majd ezt a funkciót még ha nem is biztos használja. Sajna a kábeles összekötés nem játszik, mert túl messze van a Sagecom és a TV és csak padláson átfúrás és kábelcsatornák csúfítanák a szobát épp ezért akartam egy routert/range extendert. Kösz az infókat.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#1433) kezdő


kezdő
senior tag

Sziasztok!

Már korábban kinéztem az AC57U routert magamnak, BF alkalmával örültem is, hogy 11.990 Ft-ért de nagy vételt csinálok vele. (sőt a bankomnál épp volt egy 10k feletti vásárlás esetén 2k visszajár akció is)
Csak ma tudtam átvenni és beüzemelni, csodálkozva látom, hogy V2-es már. (Edigital)
gabor_01 tapasztalatain túl van valami konkrét info már erről a típusról?
Egy Xiaomi Router 3-at (Padavan-al) váltana nálam, mert 100 Mbps-ról 500-ra váltanék, így kellett a gigabites port, de elég nagy csalódás, hogy eddig úgy néz ki visszafejlődés a V1-hez képest.....
Mit gondoltok milyen proci lehet benne és tényleg nincs HW NAT?
10-12k talán így se sok érte, de elgondolkodtam, hogy visszaküldöm a francba....

(#1434) gabor_01 válasza kezdő (#1433) üzenetére


gabor_01
senior tag

A HW NAT szerintem ma már alapkövetelmény egy routerként használt eszközben.
Sok tapasztalatom nincs, mert vissza is ment. Aquanál még A (V1) volt.
Egyszerűbb környezetben talán még elmenne. De ehhez több tapasztalat kéne.

[ Szerkesztve ]

(#1435) velizare válasza kezdő (#1433) üzenetére


velizare
nagyúr

gonosz off: ilyenkor vissza kell adnod a kétezret? ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1436) vargalex válasza gabor_01 (#1434) üzenetére


vargalex
félisten

Ki mondta, hogy nincs HW NAT? Tesztelted, hogy milyen CPU használatot produkál?

Alex

(#1437) gabor_01 válasza vargalex (#1436) üzenetére


gabor_01
senior tag

#1400

(#1438) vargalex válasza gabor_01 (#1437) üzenetére


vargalex
félisten

Nem túl bőbeszédű...

Alex

(#1439) nimfas


nimfas
addikt

[link] erre valaki esetleg?
Előre is köszönöm. ;)

"
Sziasztok!
Van egy fekete, talán V4-es 1043-as routerem, de dobálja a wifit, néha már a lan része is leáll.
Nagy terhelés nincs rajta, úgy értem az USB részén, mivel van egy NAS és a torrent, smb, ftp azon fut.
Maga a router csak átjáró a Huawei 525 és az eszközök közt. Azért van amúgy, mert be van rajta lőve az összes port átirányítás stb, tűzfal nagyjából beállítva.
Kérdésem az lenne, hogy ki milyen routert javasolna helyette ami Gigabites LAN-al rendelkezik, OpenWRT (Luci) telepíthető rá??? Nagyon megszoktam a Lucit és a könnyű beállítást... :DDD
PS: ár annyira nem számít.... nem kell hogy a legolcsóbb legyen. Inkább drágább, de megbízható!"

[ Szerkesztve ]

(#1440) Gubek-Einste válasza nimfas (#1439) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC65P de még nincsen stabil OpenWRT rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1441) woodworm


woodworm
veterán

Asus automatán frissít? Ki lehet ezt kapcsolni valahol?

(#1442) Gubek-Einste válasza woodworm (#1441) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudtommal nem, csak szól ha van frissebb firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1443) woodworm válasza Gubek-Einste (#1442) üzenetére


woodworm
veterán

Villogott a felkiáltójel, hogy van frissebb fw, de nem foglalkoztam vele. A log szerint hajnal 2-kor újraindult a router, amikor ránéztem már az új fw volt rajta.

(#1444) woodworm válasza woodworm (#1443) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy látom hajnal háromkor ellenőrzi, hogy van-e újabb fw. Kíváncsi vagyok rá, visszaraktam az eredeti fw-t.

(#1445) blakey válasza woodworm (#1441) üzenetére


blakey
titán

Úgy emlékszem, hogy ki lehet kapcsolni, tehát auto frissítés vagy csak emlékeztetés. Valami ilyesmi rémlik, előző Asusokon nem volt auto frissítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1446) woodworm válasza blakey (#1445) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen. Kerestem, de nem találtam utólag. Esetleg helyzetfüggő és csak akkor jelenik meg, ha van elérhető frissítés. Most visszaraktam az elôzőt és figyelem majd. Még jó, hogy eltettem.

(#1447) blakey válasza woodworm (#1446) üzenetére


blakey
titán

Az a helyzet, hogy most én sem találom, de biztos vagyok benne, hogy ott volt, még csodálkoztam is, hogy Asusnál van ilyen és valószínűleg akkor amikor felajánlotta a frissítést, ott lehetett, auto vagy kézi.
Most visszaraktam az elôzőt és figyelem majd. Még jó, hogy eltettem. - Milyen előzőt? tudtommal 1 firmware volt/van illetve amivel kijött, de azt a firmware-t nem találtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1448) woodworm válasza blakey (#1447) üzenetére


woodworm
veterán

Lassan tíz évre visszamenőleg előbb-utóbb mindig cfw került a routereimre. A router beüzemelésekor az ssh bekapcsolása és a teljes mentés volt az első lépés. A kernel patíció mentését visszavágva valós méretre és trx kiterjesztést adva neki megkaptam az eredeti fw-t, amit simán megevett a webes felület. Valamiért kétszer kellett felírni, ez adódhat a nem szokványos módszerből, a downgrade-ből, mindenesetre megkaptam, amit akartam.

(#1449) vargalex válasza woodworm (#1448) üzenetére


vargalex
félisten

Nem figyeltem még, hogy a gyári frissítés mit csinál, de ugye az RT-AC65P (és 85P) esetében a firmware 2 példányban található meg a flash-en. Azaz elegendő az első firmware partícióba belerondítani, ennek hatására a második partíció tartalmával felülírja a bootloader az első partíciót.

Alex

(#1450) woodworm válasza vargalex (#1449) üzenetére


woodworm
veterán

Nem ssh-n írtam, hanem az admin felület frissítés menüpontjával. Kíváncsi voltam, hogy jól dolgoztam és lesz-e gondja vele. Sikeres felírás után mégis az újabb fw fogadott, meg kellett ismételni a folyamatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.