Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#7401) negro


negro
őstag

Keszitettem egy Skint 991 GT3 -hoz! :) Akit erdekel privatban kuldom...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#7402) subaruwrc válasza negro (#7401) üzenetére


subaruwrc
félisten

:K

(#7403) shteer válasza neilszab (#7386) üzenetére


shteer
titán

baromi jó ez a Hungaroring pálya

..szerintem jónak tűnik

(#7404) neilszab


neilszab
őstag

Kedd esti FunRace: Lamborghini Countach​ - Hockenheim! :D

Folytatódik a szokásos kedd esti funrace sorozatunk, ezen a héten az egykori ikonikus supercar-t, a Lamborghini Countach-t fogjuk meghajtani! A tizedeket most sem fogjuk véresen komolyan venni, a fő hangsúly ezúttal is a közös kergetőzésen és a szórakozáson lesz! ;)

Örömmel látunk mindenkit, a részvétel NYÍLT, infók itt, gyertek!
FunRace infók: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5514

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7405) neilszab


neilszab
őstag

Indul a Street bajnokság a Toyota GT86-tal és a BMW M4-gyel! :D

Jövő kedden rajtol el a legújabb Assetto Corsa megmérettetésünk, melyen ezúttal közkívánatra a legnépszerűbb utcai autókkal fogunk megmérkőzni egymással! A bajnokság 3 - 3 versenyből fog állni a GT86-tal és a BMW M4-essel, izgalmas pályákon, nagy mezőnnyel, ha kell több szerveren!

A bajnokság kifejezetten a kezdők igényeit tartja szem előtt, kevés lóerő, minimal setup, segítőkész versenytársak, így ideális alkalom az online versenyzés fortélyainak elsajátítására! ;)

A nyílt gyakorló szerver 0-24 elérhető, az további részleteket itt találjátok:
Street Bajnokság: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5519
Aktuális köridők: http://www.gtr-masters.hu/prequal/AC2015_A0

--------

A bajnokság indulásával a szokásos keddi FunRace már csak kéthetente kerül megrendezésre, így akinek mindenképpen kell a heti adagja, azt bátran tartson velünk, akkor is, ha csak komolyabb célok nélkül szeretne egy jót versenyezni esténként! :)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7406) guftabi96


guftabi96
addikt

Assetto Corsa facebook oldal:
Prepare yourself...
#dreampack3

És az alábbi videó:
[link]

#KeepFightingMichael

(#7407) Viper26 válasza guftabi96 (#7406) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ezt többször meg kell nézni. :)

Hát igen...ilyenkor kívánom azt, hogy a mai F1 autókból dobják ki az összes elektronikát, vissza a hagyományos V8-as motorokat, és hagyják versenyezni a pilótákat...

iPhone 14 | FR955

(#7408) guftabi96


guftabi96
addikt

Van valami külső program, aminek a segítségével olyan autóknak is tudom módosítani a váltókiosztását, aminél ez alapból nem lehetséges? Pl Toyota GT86?

#KeepFightingMichael

(#7409) neilszab


neilszab
őstag

Toyota GT86: Hotlap, Setup és vezetési tanácsok!

Kedd este indul a kifejezetten kezdőknek szánt Assetto Corsa​ Street bajnokság, a prekvalifikációt jelenleg vezető Sipos Attila pedig megosztotta velünk a legjobb körét és a hozzá tartozó setup-ját! :D

A futam topikjában a setup-on felül található jó pár hasznos tanács is a kezdők számára, illetve bárkinek segítünk, akinek kérdése van, vagy úgy érzi elakadt a fejlődésben és nem tudja hogyan tovább. Aki szeretne gyorsulni és csiszolni a technikáján, annak ez itt most a legjobb alkalom! ;)

További infók itt: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5515
Aktuális köridők: http://www.gtr-masters.hu/prequal/AC2015_A03

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7410) neilszab válasza neilszab (#7409) üzenetére


neilszab
őstag

Nem sikerült jól a hotlap videó linkelése: :B

https://www.youtube.com/watch?v=vfeZJ_iv9JA

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7411) Shodan válasza prtvlogan (#7318) üzenetére


Shodan
addikt

Ezt a váltás dolgot nem lehet valahogy kikapcsolni. Kb fél éve nem játszottam, erre most visszajövök a váltás elcseszve, a játékon belül szerintem nem megy az antialias és mintha lassab is lenne. :(

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#7412) shteer válasza Shodan (#7411) üzenetére


shteer
titán

Nincs az elcseszve.

..szerintem jónak tűnik

(#7413) Shodan válasza shteer (#7412) üzenetére


Shodan
addikt

Hát nem tudom engem nagyon zavar. Először azt hittem tönkrement a mikrokapcsoló a váltóban...Az antialiassal lehet valamit kezdeni??

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#7414) RECSKA válasza Shodan (#7413) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem lehetbdaralva visszavaltani. Ennyi...

Aa problema nalam nem jelentkezett.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7415) Sutee89 válasza Shodan (#7413) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Az élsimítást próbáld driverből aktiválni, akkor nem bírálhatja felül az AC. Amúgy nálam is gond nélkül megy.
A visszaváltás védelem pedig szerintem is megszokható kb. 30 perc alatt.

(#7416) Shodan válasza Sutee89 (#7415) üzenetére


Shodan
addikt

Oké kipróbálom , rég játszottam vele és tudom hogy soha nem volt egy AA bajnok a játék,de szerintem ilyen csúnya nem volt.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#7417) manya777


manya777
tag

Sziasztok. Használja valaki az alábbi linken letölthető appot? Aki érti pontosan mire való megtenné hogy nagyjából leírja melyik érték mit befolyásol? köszi előre is. :R http://www.racedepartment.com/downloads/ffbclip-app.7910/

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#7418) Sutee89 válasza manya777 (#7417) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Az FFB Clipping az a jelenség, amikor a kormányon az erővisszacsatolás (force feedback, FFB) értéke maximális, tehát a villanymotor leadja a teljes nyomatékát a kormányon. Ebben az állapotban nem lehet elkülöníteni az egyes effekteket (rázókő, megcsúszás, úthibák stb.), tehát nem kapsz valós visszacsatolást. Ha ez a jelenség gyakran előfordul, akkor gyakorlatilag elveszted a szimulátor érzetet.

Az oka általában, hogy az FFB erő (strength vagy gain) a driver vagy játék menüjében túl magasra van állítva, ezáltal gyakran "kiakad" játék közben. Ez az app segít beállítani a helyes erőt, hogy minél kevesebb legyen a clipping. Mivel az egyes effektek ereje autónként és pályánként változhat, ezért nem feltétlenül lehet egy jó beállítást találni.

Biztos hasznos app, de még nem próbáltam. Egyébként az AC beépített Pedals appjában is van egy hasonló funkció. Fék, gáz, kuplung útja mellett látod az aktuális FFb erőt, és ha gyakran villog a piros lámpa, akkor bizony clippingel.

[ Szerkesztve ]

(#7419) Adebayor


Adebayor
aktív tag

szioasztok

fix setup beálitásával probálkozott már valaki?
nekünk valahogy nem sikerül. Állitgatjuk a serverManager.exe-be, de mindig tudunk állitgatni.

Valahogy ugy képzeltem el hogy inaktiv lesz az egész garázs, vagy csak az üzemanyagot lehetne állitgatni, meg a gumit.

akinek már sikerült, segítene?

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7420) Kommy válasza Adebayor (#7419) üzenetére


Kommy
veterán

Azért tudjátok állítani mert, nem rendelitek hozzá az autókhoz is a fix setup-ot.
A Cars / Entry List-ben is be kell állítani autónként a fix setup-ot. van egy open car / driver view függőleges szöveg arra rányomva lehet beállítani autónként.

[ Szerkesztve ]

(#7421) Adebayor válasza Kommy (#7420) üzenetére


Adebayor
aktív tag

és ez mindent megold? ez a kulcsa?

mert nem én kezeltem a szerót, hanem TS-en beszélgettünk, és szerintem ezt is leprobáltuk.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7422) Kommy válasza Adebayor (#7421) üzenetére


Kommy
veterán

én kipróbáltam és működik, semmit nem lehet így állítani

(#7423) Kommy válasza Kommy (#7422) üzenetére


Kommy
veterán

Amúgy itt van ahol le vannak írva dolgok. [link] a hivatalos fórumról.

(#7424) Adebayor válasza Kommy (#7422) üzenetére


Adebayor
aktív tag

köszi. benyát se lehet állitani?

De te egy setup-al probáltad, vagy a default-al?

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7425) Kommy válasza Adebayor (#7424) üzenetére


Kommy
veterán

Én egy saját setup-al próbáltam.

Ha azt akarod, hogy benzint lehessen állítani akkor ki kell törölni a következő sorokat a setupból:
[FUEL]
VALUE=X

És ugyan így akármelyik paraméterrel.

Ami még fontos, hogy ez csak pickup szerverrel működik így, booking-os szervernél elméletben a setup mappába létre kell hozni egy pálya mappát azon belül pedig egy auto mappát és abba kell elhelyezni a setup.ini fájlt (pálya/ auto mappa a pontos nevet kell tartalmaznia)
és bookinghoz kell még ez a sor is:
[DATA]
FIXED_SETUP_0=1|C:\Users\Administrator\Documents\Assetto Corsa\setups\car\track\setup.ini
persze a pontos elrési úttal
A booking-ot nem próbáltam csak olvastam az előző hsz-ben linkelt fórumtémában.

[ Szerkesztve ]

(#7426) Adebayor


Adebayor
aktív tag

www.hrf1rt.hu

Decemberben indul. Szombat 19:00, hetente. Nézzetek be.

[ Szerkesztve ]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7427) Steady74 válasza Adebayor (#7426) üzenetére


Steady74
addikt

Hát ha még időm is lenne :) ? Mi a tracklist? Melyik verziójú csomaggal mentek? Vagy ez pályánként változik?

(#7428) neilszab


neilszab
őstag

Kedd esti FunRace: BMW 1M Coupe - Hungaroring​! :D

Folytatódik a szokásos Assetto Corsafunrace sorozatunk, ezúttal a legutóbbi népszerűségi felmérésünkön az igen előkelő 3. helyezést elérő BMW​ 1M Coupe-t fogjuk meghajtani a Ringen! A tizedeket most sem fogjuk véresen komolyan venni, a fő hangsúly ezúttal is a közös kergetőzésen és a szórakozáson lesz! ;)

Örömmel látunk mindenkit, a részvétel nyílt, infók itt, gyertek!
FunRace infók: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5547

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7429) Adebayor válasza Steady74 (#7427) üzenetére


Adebayor
aktív tag

eddig ugy van hogy a Standard aero csomaggal.

pályák később.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7430) neilszab válasza neilszab (#7405) üzenetére


neilszab
őstag

Folytatódik a Street Cup: Toyota GT86 - Hungaroring! :D

50 fővel rajtolt el az utcai autókkal vívott megmérettetés 2 héttel ezelőtt, most kedden pedig következik a 2. futam a Hungaroring-en! Még bárki csatlakozhat a mezőnyhöz és harcba szállhat a bajnoki címért, mivel a 6 fordulóból az 5 legjobb eredmény számít bele a végértékelésébe!

Ugyanakkor azokat is szívesen látjuk, akiket nem az eredmény érdekli, csak szeretnének egy jót versenyezni nagy mezőnyben, korrekt ellenfelekkel, köztük valódi autóversenyzőkkel! ;)

Próbáljátok ki magatokat a nyílt prekval szerveren, infók itt:
Futaminfók: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5539
Köridők: http://www.gtr-masters.hu/prequal/AC2015_A03

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7431) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sziasztok!

Hamarosan (1-2 heten belul) indul sajat fizikai fejlesztesu turaauto bajnoksagunk Assetto Corsaval, elso es hatsokerek meghajtasu autokkal. Tovabbi informaciokat es jelentkezes topikot honlapunk foruman eritek el, ahol megtalaljatok a szabadon letoltheto modot is, ki lehet batran probalni, szerdan pedig futunk egy utolso tesztfutamot Mugelloban, amely utan mar csak egy icipici finomhangolas tortenik maximum.

A szerver jelszoert keressetek az rrflbt@gmail.com cimen FZ adminisztratort

Honlapunk cime: www.rrfl.hu

Gyertek minel tobben, a nevezes nyilt es ingyenes, varunk mindenkit szeretettel!

[ Szerkesztve ]

(#7433) menledge válasza AMD_ok (#7432) üzenetére


menledge
senior tag

Lehet élek a lehetőséggel.
Nincs steam accom, nem tudom, hogy működik ez a dolog.
Le tudná nekem valaki írni, hogyan működik ez, a fő lépéseit?
Meg pl. ha fizetek azonnal le lehet tölteni?
Előre is köszi! Ha privibe jön, úgy is jó.

(#7434) wolf033 válasza menledge (#7433) üzenetére


wolf033
senior tag

Telepíted a Steamet [link] , ha települt akkor létrehozol egy fiókot amivel be is lépsz majd a steambe belépés után megkeresed a kiszemelt játékot, ráböksz a vásárlásra, kifizeted, letöltöd és kész.

(#7435) Sutee89 válasza menledge (#7433) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Még annyi kis hozzáfűzés, hogy, ha szeretnél multizni (ennél a játéknál pedig úgy van igazán értelme), akkor nagyon ajánlott a Dream Pack 1-2 megvétele is, mert sok új autó és pálya került bele. Ha nincs meg ez a két csomag, akkor sok szeróra fel sem enged a játék.

[ Szerkesztve ]

(#7436) menledge válasza wolf033 (#7434) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi a segítséget!

(#7435) Sutee89
Köszi, így terveztem!
Eddig a virágbolti verzióval játszogattam :B , de kedvetkaptam, hogy néha veletek játszak az ilyen fun "versenyeken"
Bár kicsit elszomorított, pl a mostani toyota-hungaroring páros. Én is kipróbáltam, és nagyon tetszett, aztán ránéztem az időkre, és nem, hogy kicsit túllépem a 107%-ot, kb 10 sec-et kapok, ami nagyon sok.
Ezért gondolkozok, hogy egyáltalán érdemes e veletek néha menni, vagy elég ha magamba elbohóckodok. :)

(#7437) neilszab válasza menledge (#7436) üzenetére


neilszab
őstag

10 másodpercen viszonylag könnyű faragni, a utolsó 1-2 másodperc már sokkal nehezebb, a legutolsó pár tized meg még inkább! :D ;)

Javaslom olvasd el ezt az írást, illetve itt találsz setup-ot és hotlap-ot is a GT86 - Hungaroring kombóhoz... ha meg elakadsz, akkor kérdezz bátran. ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7438) Sutee89 válasza menledge (#7436) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Milyen kormányod van? Nagyon fontos a jó kormánybeállítás...

Ez a játék a gyakorlásról szól, rengeteg kört bele kell tenni egy autóba, hogy érezd... És igen, a saját határaidon gyakorlatilag 2-3 tizedes javulás már sokat jelent.
Én a helyedben az első pár hónapban nem nagyon foglalkoznék a setuppal, a vezetéstechnikát gyakorolnám és nézném az UFO-k (pl. Sipos Attila videói GTR-Masters fórumban) köreit, hol gyorsítanak ki, milyen ívben veszik a kanyart, mert ez sokkal fontosabb, mint a setup. A jelenlegi 10 s-os lemaradásodból 9 s vezetéstechnika, 1s setup.

Szabi megelőzött, pont ezekre a linkekre gondoltam, köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#7439) Csapoati válasza Sutee89 (#7438) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt azért tegyük hozzá, hogy a setup befolyásolja a kanyarbeli viselkedést is, tehát hiába nézem én a videót, hogy hol kanyarodik a WR-es kolléga, ha esélyem sincs úgy (olyan gyorsan) bevenni default setuppal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7440) rainwood


rainwood
csendes tag

Ha esetleg rajtam kívül érdekelne mást is, szólok hogy a Steam-en épp akciós (50%) az Assetto Corsa illetve a Project Cars is.

(#7441) menledge válasza neilszab (#7437) üzenetére


menledge
senior tag

Épp ezért keseredtem kicsit el! Láttam a hotlapot, és a setupot is betettem, igaz rögtön javultam 2 másodpercet, de így 10 a lemaradás.
Olvastam már azt az írást is(nulláról kezdeni), sőt az összeset! :)

(#7438) Sutee89
Logitech DFP-m van.
Igen tudom, hogy ez mind vezetéstechnika. Itt a kérdés, hogy megéri e nekem. Sajnos nincs annyi időm, hogy órákat gyakorolgassak. Inkább csak a magam szórakozására szoktam játszani néha pár órát, és nem tudom megéri e kiadni ennyit, hogy néha veletek játsszak az ilyen fun futamokon, mert rendes versenyre biztos, hogy nem mennék, ahhoz sokat kéne gyakorolni. :)

Rágódok még kicsit rajta, köszönöm a segítségeteket, aztán ha megveszem, akkor úgy is találkozunk valamelyik szerveren. :)

szerk.: igazából amiért csábító, mert magamnak ugye nem vettem meg annyi pénzért, de ennyiért már erősen meggondolandó, főleg, hogy így veletek is tudnék játszani. :B

[ Szerkesztve ]

(#7442) bab1987


bab1987
tag

Én tőle vettem az alapjátékot Hardveraprón giftként:

[link]

Szerintem nagyon jó áron adja.

psn:balazsb1987

(#7443) wolf033 válasza menledge (#7441) üzenetére


wolf033
senior tag

Mindenki a nulláról kezdte a szimulátorozást. Nyugodtan mehetsz bajnokságra is mert ott a legkönnyebb tanulni mivel nem egyedül vagy a szerveren és ha kérdésed van ott fel is tudod tenni. Javasolt a TS használata is mert akkor nem kell chatelni. Nekünk is indul egy bajnokságunk kis túra autóval, ha gondolod gyere nyugodtan. [link]

(#7444) menledge válasza bab1987 (#7442) üzenetére


menledge
senior tag

Nem rossz, de ha még külön megveszem a DP1-2-őt, akkor spórolok kb 900 Ft-ot.
Akkor most érdemesebb egészben egyben, mint össze-vissza, legalább is szerintem. :)

(#7445) Sutee89 válasza Csapoati (#7439) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Igaz, amit írsz, de az ő setupjával sem tudok két másodpercen belülre kerülni hozzá képest. :C Szerintem default setuppal is lenne ugyanennyi lemaradásom tőle.
Ez már csak és kizárólag vezetéstechnikai hiányosság. Talán még a kormány szetten is múlik 5-6 tized (manuális váltó, progresszív pedálok, esetleg jobb FFB), de szerintem több nem.

[ Szerkesztve ]

(#7446) bab1987 válasza menledge (#7444) üzenetére


bab1987
tag

Tőle vettem az alapot még hétfőn. Ma láttam az akciót itt, és még 16,5 Euroért megvettem a két DLC-t.

Igen érdemesebb egyben főleg h most le van akciózva. :K

psn:balazsb1987

(#7447) Steady74 válasza Adebayor (#7429) üzenetére


Steady74
addikt

mugello 1:32 közepe alap settel 20l benya, 25 fokos levegő, 6 kör eddig. van valami szintidő eddig?

(#7448) Csapoati válasza Sutee89 (#7445) üzenetére


Csapoati
nagyúr

2 másodperc már teljesen jó egy ufonauta ellen. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7449) guftabi96 válasza rainwood (#7440) üzenetére


guftabi96
addikt

Ez amúgy kicsit vicces:
Alapjáték 22,5 euro
Alapjáték + dp1 : 35 euro
dp1: 7,5 euro

tehát ha külön veszed, akkor spórolsz 5 eurót :D

#KeepFightingMichael

(#7450) Chrys_ válasza guftabi96 (#7449) üzenetére


Chrys_
addikt

Uhh az nem rossz :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.