Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#7751) macy válasza #34576640 (#7747) üzenetére


macy
addikt

Driverben az FFB-t told fel 100-ra, játékban szintén. Játékban filter 20, road effect 0, kerb effect 0, minimum force mondjuk 5. Próbáld ki így. Aztán lehet finomhangolni.

(#7752) neilszab


neilszab
őstag

VÁLASZD KI A LOVAD!

Hamarosan elrajtol a legújabb Assetto Corsa megmérettetésünk, azt azonban Ti dönthetitek el, hogy mely vasak nyergében szeretnétek megküzdeni egymással!

A választható gépek között szerepelnek utcai, formula és kupás autók is, próbáljátok ki őket a 0-24 elérhető gyakorló szerveren és szavazzatok! ;)

Infók: Autószavazás - új AC bajnokság

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7753) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Hol lenne érdemes setupot keresnem a következőkhöz?

GT3. GT2 (Ferrari, BMW, Corvette) : Spa, Imola, Mugello, Monza, Brands Hatch, Vallelunga

Néztem Racedepartment-en, de ott a setupok igen nagy rész nagyon régi, szóval gondolom azok már nem igazán aktuálisak.

+ ha valaki tud szép igényesen megcsinált Daytonát és Watkins Glent linkelni, azért hálás lennék.
Watkins Glenből csak a rövidebb pályát találtam.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#7754) neilszab válasza guftabi96 (#7753) üzenetére


neilszab
őstag

Itt a Masters GT3 bajnokság futamtopikjaiban a hozzászólások között találsz setup-ot és hotlap-ot a GT3-as gépekhez:

AC GT3 - Imola - 02.07
AC GT3 - Brands Hatch - 02.21
AC GT3 - Monza 2h - 03.20

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7755) neilszab


neilszab
őstag

Indul a Formula 3 Bajnokság!

Jövő héten elrajtol a GTR-Masters legújabb bajnokságra, melyen az RSR által készített kiváló minőségű Dallara F312-es formula gépekkel fogjuk hajszolni egymást 6 futamon keresztül. A mod valós adatok alapján készült, valódi versenyzők bevonásával és szerencsére pont az ideális középutat képviseli az izgalmas vezethetőség és a könnyű kezelhetőség között, így kezdők és profik számára is ideális.

Első futam jövő kedden Silverstone, ma este pedig kötetlen gyakorló futamokat tartunk a gépekkel, örömmel látunk mindenkit a rajtrácson! ;)

Formula 3 Bajnokság: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5768
Formula 3 FunRace:
http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5770

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7756) guftabi96


guftabi96
addikt

Március 31: bonus pack 2

#KeepFightingMichael

(#7757) AMD_ok válasza guftabi96 (#7756) üzenetére


AMD_ok
őstag

Valami linket tudnal dobni?

(#7758) guftabi96 válasza AMD_ok (#7757) üzenetére


guftabi96
addikt

[link]

[link]

#KeepFightingMichael

(#7759) PerFectSim


PerFectSim
csendes tag

Részletek itt:

[ Szerkesztve ]

(#7760) neilszab


neilszab
őstag

TCR felkészítő futam!

Jövő hétvégén rajtol el a 2016-os TCR bajnokság, ahol a magyar B3 Racing csapat is rajthoz áll 3 versenyzővel, köztük az ifjú tehetséggel, Tassi Attilaval!

Hogy segítsük a felkészülését, ezét ma este több gyakoroló futamot is rendezünk a kupás Seat Leon-nal Bahrain-ben, hogy méltó módon megszorongassuk a fiatal versenyzőt!

Aki szeretne részt venni a futamokon, azt örömmel látjuk szerveren! ;)

Futaminfók: TCR felkészítő futam - B3 Racing!

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7761) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!
Ugyan oreg este lesz, mire a volan moge jutok, de megkerdeznem, tenyleg az elso korok megtetelehez melyik autot es palyat ajanlanatok?
Gondolom, beallitasnak egyenlore tokeletes lesz a gyari, oruljek, ha az aszfalton tudok maradni :)
Koszi,
A

(#7762) Debilon válasza anytime (#7761) üzenetére


Debilon
addikt

amelyikhez kedved van

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#7763) neilszab válasza anytime (#7761) üzenetére


neilszab
őstag

Ha csak úgy körözgetni akarsz, akkor amelyik szimpatikus! :D

Ha bele szeretnéd magad vetni sűrűjébe kompetitív körülmények között, akkor a GT3-as gépeket ajánlom és a Masters gyakorló szervert... itt vannak köridők, a topikban meg setup! ;)

Köridőktől meg nem kell befosni, első körben nem az élmezőnnyel kell versenyezned...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7764) neilszab válasza neilszab (#7755) üzenetére


neilszab
őstag

Formula 3 Bajnokság: 1. Forduló - Silverstone

Most kedden elrajtol legújabb Assetto Corsa sorozatunk, melyben az F3-as gépek volánja mögött kell bizonyítani a versenyzőknek. A nyílt gyakorló szerver 0-24 elérhető, setup pedig megtalálható a futam kiírásában. Eddig több mint 60-an futottak köridőt, így nagy mezőnyre számítunk, ahol a kezdők és a profik is egyaránt megtalálják a magukhoz méltó ellenfeleket, tegyétek próbára magatok Ti is! ;)

Formula 3 Bajnokság: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5768
1. futam - Silverstone: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5759
Silverstone - köridők: http://www.gtr-masters.hu/prequal/ac2015_a05

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7765) Interceptor


Interceptor
addikt

Valaki tapasztalt már olyat, hogy onboard pl a kerítés rácsozatának árnyéka vagy a fáké, furán villódzik a szélvédőn a műszerfalon, ezt láttam a project carsban is. :F

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#7766) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Kíváncsiságból kérdem, írtok egy legjobb időt az Abarth 500 step1 -hoz a monzai pályán :)

Köszi,
A

(#7767) Chosen válasza anytime (#7766) üzenetére


Chosen
addikt

RSR

(#7768) anytime válasza Chosen (#7767) üzenetére


anytime
őstag

Wow, koszonom! :R
Meg biztosan sokszor jovok kerdezni, elore is bocsanat!
Nagyon szuper ez a simezes :)

(#7769) Chosen válasza anytime (#7768) üzenetére


Chosen
addikt

;)

(#7770) anytime válasza Chosen (#7769) üzenetére


anytime
őstag

Egy kerdesem lenne a mai napra is :)
Egy DFGT eseteben van ajanlott kormanybeallitas vagy ezt mar az egyeni igenyek dontik el. Itt elsosorban az FFB erekere gondolok.
Jol okoskodom, ha kisebb az FFB erteke (ereje), akkor pontosabban (az autot jobban erezve) lehet vezetni?

(#7771) Chosen válasza anytime (#7770) üzenetére


Chosen
addikt

Logitech Driverben 100/100/100, utána in-game FFB Clipping appal tudod beállítani, nemrég írtunk róla többen is: [link] :)

(#7772) tobias88888 válasza Chosen (#7771) üzenetére


tobias88888
őstag

A 100/100/100 sokkal inkább 100/0/0 és ez mellé Allow game to adjust settings.

(#7773) Chosen válasza tobias88888 (#7772) üzenetére


Chosen
addikt

Kunos ajánlás az előbbi, utóbbi ízlés kérdése, ezért írtam én is az előbbit.

(rFactor időkben rögzült be a 100/0/0, mert ott nem adott hozzá túl sok értelmes információt. AC-ban próbáltam ezt is azt is, úgy éreztem, hogy itt hasznos információkat tud hozzátenni a 100/100/100, ezért megmaradtam annál)

[ Szerkesztve ]

(#7774) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Egy kis vonyíííítááás... :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7775) Nunder válasza Motion_Blur (#7774) üzenetére


Nunder
őstag

:Y Szabad tudni, hogy ez milyen mod (ha esetleg már az alap játék része, akkor bocsánat, eléggé hanyagoltam az AC-t mostanság)?

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7776) Motion_Blur válasza Nunder (#7775) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

ez se rossz: [link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7777) #70869248 válasza Motion_Blur (#7774) üzenetére


#70869248
törölt tag

(#7778) Nunder válasza Motion_Blur (#7776) üzenetére


Nunder
őstag

Hálás köszönet :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7779) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Uj infok az 1.5-os frissitessel kapcsolatban: gumi, multiplayer, AI, stb (vegre: elore beallithato pitstop strat... :D,es meg sok nyalanksag )

[ Szerkesztve ]

(#7780) guftabi96 válasza AMD_ok (#7779) üzenetére


guftabi96
addikt

Hmmmm A1 ring :C
Ingyen Miata és 787B
+ Japanese pack.
Jó kis év lesz ez is :K

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#7781) AMD_ok válasza guftabi96 (#7780) üzenetére


AMD_ok
őstag

Olvassatok el a naplo elso es masodik reszet is, ott is sok info van a holnap varhato 1.5-os frissitesrol (pl palya aktualizalas, uj layout Valllelungara, stb....)

(#7782) guftabi96 válasza AMD_ok (#7781) üzenetére


guftabi96
addikt

Berakják a sikánt?
Majd elolvasom, csak most elég sok dolgom van :R

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#7783) bab1987 válasza AMD_ok (#7781) üzenetére


bab1987
tag

Nagy vonalakban leírhatnád a lényeget, nem vagyok vmi erős angolból :U

Köszi :R

psn:balazsb1987

(#7784) AMD_ok válasza bab1987 (#7783) üzenetére


AMD_ok
őstag

Az elso reszben az uj tartalom van altalanossagban leirva, a Corvette es a Ford Mustang, valamint az uj palyara, a Black Cat County-ra konentralva. A regi palyakat felhozzak grafikai tuninggal a Nord es pl Brands Hatch szinvonalara, minosegi valtozas lesz a grafikaban.
A masodik reszben reszletesen leirjak a 3 uj auto tulajdonsagait, az uj vonalvezetest Vallelungara, hang tulajdonsagokat javitjak (igazi versenygepek hangjat felhasznalva, egyuttmukodve versenycsapatokkal), meg jobban elkulonitve az autoban es az auton kivuli hangokat (pl kulonbozo kameraallasokbol, vagy motorhaztetonezetbol, hatso kamerabol). A grafikan is javitanak az anyagok, reszletek, texturak, shaderek megjelenitesen. Hozzaadanak egy uj belso nezetet is, kozvetlen a muszerfalrol lehet majd iranyitani, a kormany es a kezek kihagyasaval - mintha tenyleg te ulnel ott. Tobb palya update-n esik at: Nurburgring, Vallelunga, Monza, Imola.
3. resz: uj, javitott fizikai es gumimodell. Gumi kulso es belso melegedesenek uj verzioja, a palya honersekletevel korrigalva meg jobban, a keverekek meg jobb es elesebb elkulonitese. Beepitett gumiapp a jatekban, benne kulso es belso homerseklet, nyomas, elhasznalodas, es egy grafikonon a tapadas valtozasa, real-time-ban termeszetesen.
Aero: uj fizikai engine az aero-hoz, uj adatok bevezetese a moddereknek. Ebbol tul sokat en sem ertek, van ott jopar mondat meg, amit nem nagyon vagok.
Boxkiallas: lesz mostmar single playerben is, ugyanazon funkciokkal, mint online futamon. A boxkiallast elore meg lehet vegre tervezni, nem a kiallaskor kell majd kapkodni az egerrel osszevissza ;)
Van itt egy mondat, amiben remelem, a regen vart dolgok vannak elrejtve: "The feature brings an increased level of realism and immersion to online sessions." Ezen belul en a startnal sebessegbe rakasra, a felvezeto korre, es 1-2 ilyen aprosagra gondolok, remelem ezt takarja, holnap meglatjuk.
Aztan jonnek a Mazdak...ingyenes lesz a Miata es a 787B, aztan jon egy pack, 2015 MX-5, MX-5 2015 Cup, RX-7 a Japanese Pack-ban, majus 18-an. Kesobb pedig ezek: Mazda MX-5 road/cup car, RX-7, 2015 Nissan 370Z Nismo, Nissan GT-R 34, Toyota Supra 3 verzioban, es Toyota AE-86 in ket verzioban.
Junius 3-an jon a konzolokra, ezzel egyutt is jon par uj auto:Ferrari 488 GTB, FXX K, Praga R1 es Audi A1 S1.
Uj palya is lesz, az A1-ring, julius 3-ra, amikor az F1-es futam lesz eloben ott.
A vegen pedig a VR tamogatast taglalja. Par dolgot biztos kihagytam, de jo sokat nem :D

[ Szerkesztve ]

(#7785) wolf033 válasza AMD_ok (#7784) üzenetére


wolf033
senior tag

Höh. A 787B is bekerül a gyári tartalomba. :R
Ezek szerint az is egy jól sikerült mod. :) Imádom.

(#7786) guftabi96 válasza wolf033 (#7785) üzenetére


guftabi96
addikt

Bízok benne, hogy a DRM mod is majd olyan jól fog sikerülni, hogy helyet kapnak majd Gr 5-ös autók is a játékban (gyári tartalomként)

#KeepFightingMichael

(#7787) anytime válasza AMD_ok (#7784) üzenetére


anytime
őstag

Nagyon szépen köszönjük :C , az angol nyel ismeretében kevésbé jártasak részéről (ha csak magam vagyok így, akkor elnézést kérek a többes számrét :R ).

Más:

Az új Abarth 500-al körözgetek továbbra is Imolában, kevesebb - több sikerrel. Feltettem az RSR-t, köszönet ebbéli segítségéért TheCos3nOne kollégának.

Ha másra nem is volt jó számomra az első alkalommal, arra mindenképpen, hogy időeredményem milyen messze van az értékelhetőtől, ezáltal maga a vezetési tudásom (képességem). No, nem én leszek a következő magyar, aki komolyat alkot majd a WTCC-ben :))

Jelen pillanatban olyan messze vagyok az élmezőnytől 7-10 mp (nem tudom, hogy ez tök kezdőként mennyire gyatra?), hogy elgondolkodtam, hogy milyen beállításokkal lehetne javítani, a vezetés megtanulása mellett a köridőkön?

Tegnap este nekiültem a már korábban meghivatkozott tippek, trükkök írást is, ami szuper, de még annak felét sem biztos, hogy értem ... :)

Szóval ehhez az autóhoz lehet letölteni setup-ot, mindösszesen csak azért tenném, hogy összehasonlítsam mostani tudásom mellett, mekkora különbséget tudna eredményezni köridőben egy normálisan, magára az adott pályára beállított autó?

Gondolom, jöhet az a válasz most, előbb meg kell tanulni vezetni és máris több mp-el vagyok beljebb :), ha így van, jöhet ez a válasz is :)

Köszi,
A

(#7788) wolf033 válasza anytime (#7787) üzenetére


wolf033
senior tag

Tudod, van az a mondás, hogy ' Gyakorlat teszi a mestert', ez itt is nagyon igaz. Régebben egy versenyre a felkészülésem abból állt, hogy napi több órát gyakoroltam most ez kb. úgy néz ki, hogy van amikor verseny előtt megyek pár kört, hogy legalább körbe érjek a pályán :) de nem vagyok jobban lemaradva mint amikor minden nap gyakoroltam.

guftabi96

DRM jajjjjjj.
Jó lenne ha már kész lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7789) anytime válasza wolf033 (#7788) üzenetére


anytime
őstag

:R Megértettem :)

(#7790) #70869248 válasza anytime (#7787) üzenetére


#70869248
törölt tag

azt csinálsz amit akarsz :)
..ha setup-t töltesz le akkor az a jó..tuti setup legyen arra figyelj, pl. masters-s, ha van szárny akkor arra rakhatsz kicsit többet, mert a gyorsak elbírnak instabill autóval is.
..ha a másik utat választod, azaz alapbeállítással mész, az is jó...
A lényeg hogy tudd mindenkinek helye van a mezőnyben, leginkább a többiekel való autózást kell nyomni, az miatt fogod élvezni. :)

(#7791) wolf033 válasza anytime (#7789) üzenetére


wolf033
senior tag

Nem tudom, hogy csatlakoztál e ligához, ha nem akkor azt mindenképp tedd meg és online gyakorolj még ha versenyre nem is mész próbálj meg másokkal együtt lenni szerveren mert sokat lehet tanulni. Nyugodtan nézd meg milyen íveken megy milyen féktávokat vesz esetleg kérhetsz setupot is.

Ne offline gyakorolj mert azzal sokkal nehezebben jutsz előre.

(#7792) guftabi96 válasza wolf033 (#7791) üzenetére


guftabi96
addikt

+1
Én is ezt javaslom.
És én is tetű lassú vagyok, főleg 1 körön.
Érdemes több emberrel együtt menni, úgy jobban fogsz fejlődni.
Pl nekem rendszeres az, hogy a versenyen futott leggyorsabb köröm gyorsabb (és nem 1-2 századdal), mint az időmérős, mert olyankor nem arra figyelek, hogy minél jobb időt érjek el, hanem csak megyek valaki után, és próbálok nem lemaradni.
Pont a múltkor Brands Hatch-ben volt ez velem Mclaren 650 GT3-mal, hogy az időmérős köröm leglágyabb gumival, rövidebb váltókiosztással kevés benzinnel 1:30 vége volt.
Versenyen meg a második körben, 10 körre megtankolva, medium gumival mentem 1:29-et.
Biztos jelentett valamit a szélárnyék, de nem hiszem, hogy egyet.

Egyébként, ha valamikor indul magyar,ingyenes liga, ami hétvégén (vagy hétköznap nem túl későn(reggel korán szoktam kelni)) rendezi a versenyeit, akkor én vevő lennék rá.
Tudom, kérdeztem már, kaptam is ajánlatot, de aztán úgy alakult, hogy nem tudtam volna részt venni benne, így aztán nem is nevezetem. Most úgy tűnik, hogy lenne rá időm :B A kicsit gyengébb autókat jobban preferálom, erősebbekhez én kevés vagyok. Race07/Rfactor ligákban is ilyen 300Le körüli elsőkerekes túraautókkal mentem.

szerk: mikorra várható a patch? Ma korán végzek, délután már jó lenne kipróbálni :B

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#7793) menledge válasza wolf033 (#7791) üzenetére


menledge
senior tag

+1
Én is wolf által kerültem be egy ligába. Onnantól kezdve sokkal többet javultam, tanultam!
Pedig abszolút kezdő vagyok, soha nem simeztem azelőtt. Egyre kell figyelni, hogy versenyen ne üsd ki őket az első kanyarban és akkor nem haragszanak meg rád! :)

(#7794) JDMKid válasza guftabi96 (#7792) üzenetére


JDMKid
tag

este 7-kor szokott jönni a frissítés, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#7795) neilszab válasza anytime (#7787) üzenetére


neilszab
őstag

Ne ess bele, abba a mentális csapdába, hogy a setup-ban keresed a hibát... a setup csak az utolsó hiányzó 1 vagy max 2 másodperc, de nem 5 vagy 7. Vezetéstechnika, pályakihasználás, lendület átvitel. ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7796) GyávaNyúl


GyávaNyúl
csendes tag

nálam már 1.5

(#7797) Gadfly


Gadfly
tag

Szerver: SRS FUN - SIMRACESERIES.COM
Jelszó: srs
Autók: Ks Abarth 595ss S2 | Ks Corvette C7 Stingray | Ks Ford Mustang 2015
Pálya: Ks_black_cat_county-layout_long

Practice: 30 min ▪ Race: 2 laps

Jó tesztelést! :DD

simraceseries.com

(#7798) guftabi96


guftabi96
addikt

Kár, hogy a Mustang és a Corvette is ilyen rettenetesen hosszú váltókiosztással rendelkezik :W
Az új Vallelunga vonalvezetés alatt nem erre számítottam :N
Az új Abarth nagyon kemény, vigyázni kell szét ne szaladjon a (32 tagú) ménes :DDD

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#7799) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!
Mindenkinek koszonom a hozzaszolasat, velemenyet es tanacsat! :R Igyekszem megfogadni oket. Holnap elso lepeskent majd lesz egy regisztraciom a masters-en, ha jol olvastam, ez mindenkeppen kell ahhoz, hogy masters-es szerveren elerhessem a gyakorlo palyakat.

Ugyan ma raneztem az oldalra de az nem volt igazan tiszta, hogy ha pl. kivalasztom az eddig hasznalt Abarth 500-ast, akkor talalok olyan gyakorlo palyat, ahol csak ezekkel a jarganyokkal korozgetnek a kollegak? Gondolom nem, hisz azert ennyien nincsenek fent, azaz a gyakorlo szerveren, pl. egy imolai palyan lesz sok - sok emberke, kulonbozo autoval?

A versenyek egyenlore nem az en kavehazam, de azt mar belattam, hogy bizonyosan elvezetesebb lehet masokkal / masok ellen szimezni.

Akkor holnap reg es ha valami nem tiszta, akkor kerdezek vagy itt vagy ott :)

Koszi a segitseget es a turelmet!

Jo ejszakat, udv:
A

(#7800) Motion_Blur válasza guftabi96 (#7798) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem a Mustang 6. fokozata bug lesz.
A leaszfaltozott Parabolica-val meg kitéptek a szívemből egy újabb darabot :O

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.