Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#6201) Ventur@


Ventur@
senior tag

b-type és barcalaci84: Hoppá! Na erről nincs infóm hogy miben nézte, de megírom jó barátomnak, aztán majd délután még jelentkezek, hogy mi a helyzet :) . Amit írtatok, arra nem is gondoltam :D .

Practice-ben szoktam szórakozni (azt hiszem ez a neve) és ott látszott nekem a pálya.

Kösz a segítséget :R !

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#6202) neilszab válasza neilszab (#6069) üzenetére


neilszab
őstag

Michelisz futam eredmények: Nordschleife - 2015.04.06

Qual győztes: Szabó Gábor (többszörös szimulátoros bajnok)
Race1 győztes: Kiss Norbert (kamionos Európa bajnok +sok más bajnoki cím..)
Race2 győztes: Kiss Attila (amatőr gokart bajnok, többszörös szimulátoros bajnok)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6203) barcalaci84 válasza Ventur@ (#6201) üzenetére


barcalaci84
őstag

és tényleg:) practice-ban valóban ott van a pályaválasztóban is...de hotlapon nem, race weekenden nem stb...
de ott van külön erre a célra a DRAG opció és akkor kersegetni se kell a pályákat:)

(#6204) Csapoati válasza beszter1991 (#6200) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Autokkal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6205) wolf033 válasza beszter1991 (#6200) üzenetére


wolf033
senior tag

Versenyt tudsz csinálni olyat amilyet akarsz a RACE menüben karriert meg a CARRIER menüben tudsz indítani ami a DRIVE felirat alatt van.

(#6206) beszter1991 válasza wolf033 (#6205) üzenetére


beszter1991
tag

Nem engedi rá kattintani.

Képek:
1
2
3

[ Szerkesztve ]

(#6207) barcalaci84 válasza beszter1991 (#6206) üzenetére


barcalaci84
őstag

csak nem valami régi kalózverzió? :)
kb 1 éve volt ilyen fázisban az AC:)

(#6208) .LnB válasza neilszab (#6202) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kicsit összefoglalhatnád, hogy mi volt. Látom a második futamon 12 ember DNF... :S

Indult innen (a topikból) valaki?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6209) #70869248 válasza neilszab (#6202) üzenetére


#70869248
törölt tag

Néztem, Kiss Norbi nem gyenge. Jó futam esemény lehetett. :R

(#6210) wolf033 válasza beszter1991 (#6206) üzenetére


wolf033
senior tag

Akkor gondolom nem eredeti a játék. Ezzel nem tudunk mit kezdeni. Ha nem akarod megvenni akkor keress valami frissebb virágboltost.

(#6211) neilszab válasza .LnB (#6208) üzenetére


neilszab
őstag

Ott a replay a fenti linken, illetve lesz közvetítés is felvételről... ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6212) .LnB válasza neilszab (#6211) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó, majd ha hazaérek melóból akkor megnézem :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6213) JoinR válasza .LnB (#6208) üzenetére


JoinR
senior tag

Én indultam, a várakozásnak megfelelően jó móka volt. Most próbáltam először az Assetto-t (multiban), hát rengeteg sebből vérzik, de ennyiért együtt lehet vele élni. Több embert dobált a szerver, ez nem tudom minek a hibája, nekem szerencsére nem volt ilyen. Viszont az, hogy faltól falig lehet nyomni neki következmények (levágás, sérülés) nélkül szerintem kicsit komolytalanná teszi, fele akkora feszültség sem volt bennem, mint egy átlag iRacing futamon.

Kvalin csak egy 8:38-ra voltam jó, az egyik driftelős gyors jobbos sok mp-be került, a 2. mért kört meg offtrack-eltem.
Versenyen számítottam rá, hogy nem fogják kímélni az emberek egymást, így végig biztonságra mentem, ami ki is fizetődött: 4. és 5. helyre sikerült bejönni. Úgy voltam vele, hogy az elém kvalizókat csak nagy kockázatvállalással tudtam volna tartani, így inkább csak magamra figyeltem, hogy ne csináljak nagy hibát. Az állórajt eléggé megszívatott a hosszú áttételem miatt (én használom az 1-est is több helyen), amit rövidítettem a 2. futamra, de 1 klikk is olyan sokkal rövidebb volt, hogy átestem a ló túloldalára, úgyhogy összességében lassabb lettem vele...az örök lecke: sosem változtatunk setupon verseny előtt).
A 2. futamra már eléggé elfáradtam fejben, nem érdemes ilyen komplex pályán több óra gyakorlás után még versenyt menni (a legjobb prekvalos időmet is kipihenten egy délelőtt futottam). Le mertem volna fogadni, hogy Norbit ki fogja tenni valaki, végülis nem tudom mi történt, de hátrébb végzett, mint várható volt, annyi biztos. Kiss Norbi hozta a formáját, tényleg emberfeletti a versenytempója, persze ezt már láthattuk máshol is.
A "konzisztencia-versenyt" megnyertem 99,96 és 99,98%-kal :DDD

Ha lehetne setupolni Oculusszal (default-tal is indultam volna éppen, csak a 30L benzin nem lett volna elég), akár rendszeresen is részt vennék a futamokon, de 1 monitorral elég szívás volt multizni - mondjuk az egyik videón láttam egy nagyon hasznos holttérfigyelő app-ot, de még nem kerestem rá.

(#6214) .LnB válasza JoinR (#6213) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sok volt a lökdösődés?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6215) neilszab válasza JoinR (#6213) üzenetére


neilszab
őstag

1%-ra volt állítva a sérülés, kifejezetten csak a Nord miatt erre az eseményre. :B A vágás ellenőrzés viszont be volt kapcsolva, ez pálya és kanyar függő, hogy mennyire szigorú, de elvi szinten jól működik, ha a pálya is jól meg van csinálva.

Az Oculis Rift "támogatás" valóban gyerekcipőben jár, de én versenyeztem már Rift-tel, 3 monitorral, 34-es 21:9-es kijelzővel és 55-ös 4K TV-vel is... és őszintén megmondom, szerintem mindez "csak" az élményhez tesz hozzá és az immerziót segíti/fokozza, de egy sima mezei FHD monitoron is ugyan olyan hatékonysággal lehet versenyezni és semmi hasznos információ nem veszik el. Ha vki fél autóval mellettem van, azt úgyse fogom látni egyik megoldással sem, ezt érezni kell.

Az App-ok között ott van a Helicorsa, de szerintem az egy agy és készség butító eszköz, semmi szükség nincsen rá, engem a kis piros nyilak is zavarnak...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6216) JoinR válasza neilszab (#6215) üzenetére


JoinR
senior tag

Mondjuk nem próbáltam ki a vágást, csak 1x a T1-T2-ben kiszélesítettem a kijáratot (aminél a kvalin már "cut detected" volt, de akkor jó)
Természetesen nem a Rift a színvonal feltétele, csak az élmény a más - ami mondjuk nálam a legfontosabb, hiszen ezért csinálom. Illetve (nekem) 3D-ben könnyebb felmérni a távolságokat, sokkal közelebb tudok menni az előttem lévőhöz para nélkül, stb.
Igen a Helicorsa az, amit láttam. Lehet, hogy butító, de a biztonságot növeli. Ilyen elven lehet még a TC, ABS, pályarajz, realtime gumihőmérséklet és tapadásmérő app is készségbutító :) (mondjuk a szememben azok is, de az más kérdés). A gyerekcipős Rift-támogatás előnye, hogy egyáltalán nincs HUD :))

(#6214) .LnB: volt gumifüst bőven, de ez benne van.

[ Szerkesztve ]

(#6217) neilszab válasza JoinR (#6216) üzenetére


neilszab
őstag

Én ki szoktam kapcsolni mindent, semmi szükségem rájuk futam közben... egyedül a fordulatszámmérő és a fokozatkijelző ami kint szokott lenni... de mondjuk amúgy is tudom hányasban vagyok és általában hang alapján váltok, ha már ismerem az autót, szóval az se létszükséglet.

A korábbiakat meg csak ízért írtam, hogy egy szem FHD monitorral is gyere bátran futamra (következő megmérettetés), a felkészült versenyzőkkel vívott komoly verseny élménye kárpótol a Rift elhagyásáért. ;)

Amúgy Rfit-tel egyhuzamban te mennyit bírsz menni? Utána van hogy érzed, hogy sok volt, vagy hogy elfáradt valamid?

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6218) JoinR válasza neilszab (#6217) üzenetére


JoinR
senior tag

Meglátom majd, hogy lesz rá időm, azzal mindig hadilábon állok..

Egyébként nem igazán érzek limitet a Rift használatára, sokkal természetesebb a végtelen fókusz miatt, mint a monitor, talán egy fényerő állítási lehetőség az esti órákra jó lenne. 3-4 óránál többet még nem próbáltam egyhuzamban, de addig nem volt gond vele.
A legnagyobb kellemetlenség a nehéz fejhallgatóval együtt viselni, a fejpúpom néha megfájdul (hosszú hajúak előnyben), ekkor arrébb szoktam húzni a felső pántot pár centivel. Illetve izzadósoknak lehetnek párásodási gondjai, engem az nem érint szerencsére (persze a fűtést rendszeresen lehúzom, a gépem és én együtt szépen befűtünk egy nagy szobát :) ).

(#6219) Enton válasza MPowerPH (#6194) üzenetére


Enton
addikt

Hotlapsnál track surface Green az 93%-os, ez van legközelebb ehhez.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6220) RECSKA


RECSKA
veterán

Leszorító erő kéne szerintem :D Kicsit para 190-nél keresztbe felérni a dombra...

Nekem nagyon csuszikál a merga, lehetetlen vele nem keresztbe menni nekem. Mondjuk a lábam is erre áll rá...

Kellene egy picit puhítani a futóművön, elég merev...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6221) MPowerPH válasza RECSKA (#6220) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert odab@sznak ezek a kepek. :))

Don't Tread On Me

(#6222) subaruwrc válasza RECSKA (#6220) üzenetére


subaruwrc
félisten

csak lapjával :C

(#6223) RECSKA válasza subaruwrc (#6222) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem nagyon tudok mashogy. Bar csak 2 kort mentem, de meg a mert kor is vegig keresztbe volt. Majd kitalalok valami setupot, beviszem 35 ala, aztan jo lesz ugy...

Amugy a mergat megfogom, ha megindul, az alfat es bmwt nem. raadasul a bmwtol hanyok :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6224) subaruwrc válasza RECSKA (#6223) üzenetére


subaruwrc
félisten

At küldjem majd a setemet? Talán segít valamit. Spara elég jo lett nekem.

(#6225) RECSKA válasza subaruwrc (#6224) üzenetére


RECSKA
veterán

Megkoszonnem!

Nekem nagyon lomha az eleje, nehez beforditani. Ha sikerul, akkor meg egybol indul a segge... hetvegen majd rafekszem :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6226) subaruwrc válasza RECSKA (#6225) üzenetére


subaruwrc
félisten

Elküldöm majd nekem eleg kezes bár a seggére azért figyelni kell igy is.

(#6227) RECSKA válasza subaruwrc (#6226) üzenetére


RECSKA
veterán

Majd szemmek tartom " csipojenek a ringasat " :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6228) pocokxx válasza neilszab (#6202) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szeretném megnézni a replayeket. Hova kell bemásolni?
Megtaláltam ... :B

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6229) Shodan válasza RECSKA (#6220) üzenetére


Shodan
addikt

Nekem is ez a gondom o'rouge on nem tudok normálisan felmenni vele. Padlógázzal mentek vagy elveszitek? Illetve a buszmegálló előtti gyors balost? Mert ott is elveszem. Így defaultal 2,39 max 38-ra menne de több alappal nem. Setup jöhet ide is :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6230) Macka válasza Shodan (#6229) üzenetére


Macka
veterán

Mercivel a domb alján egy pillanatra elveszem, aztan padlón megyek fel 5-ben (default áttéttel). Én most alulkormányozottsággal küzdöm.

[ Szerkesztve ]

(#6231) subaruwrc


subaruwrc
félisten

190 evo setupom

nem biztos hogy mai fejjel nem módosítanék rajta de legutóbb így futottam vele, 2.35 végét,próbálgassátok és kommentáljátok nektek mi kényelmes másképp.

(#6232) RECSKA válasza subaruwrc (#6231) üzenetére


RECSKA
veterán

Koszonjuk! Csak hetvegen tudom majd kiprobalni, melo van...

Mas : skinkeszitesben ki tudna segiteni? Halas lennek ;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6233) RECSKA válasza subaruwrc (#6231) üzenetére


RECSKA
veterán

Apro kerdes : pillangoval mentel, vagy h-val? Mert a h ugye lassabb :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6234) subaruwrc válasza RECSKA (#6232) üzenetére


subaruwrc
félisten

skint nem tudok gyártani sajna.

pillangózok,dfgt-vel vagyok.

(#6235) Enton


Enton
addikt

RSR live timingban hogy lehet csak gyári setupra keresni? Vagy lessem végig mindet egyessével a részletekért?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6236) neilszab válasza Enton (#6235) üzenetére


neilszab
őstag

Nincs értelme, váltót úgy is mindenki állít, akinek van egy csöpp esze, mielőtt gyors kört megy. ;) Illetve attól még, hogy vki belenyúl a setup-ba, még nem jelenti azt, hogy szénné állítja az autót... a nagy többség jellemzően amúgy is csak 1-2 dolgot állít jellemzően egy autón...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6237) Shodan válasza Macka (#6230) üzenetére


Shodan
addikt

Jól van akkor nagyon nem rontottam el én se, 5ös és az elején elveszem vagy nagyon pici fék.
@wrc köszi a setupot

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6238) Enton válasza neilszab (#6236) üzenetére


Enton
addikt

Egyenlőre én gyári setuppal futkosok, majd ha úgy értékelhető az időm és már úgy érzem semmi nincs kihagva a pályából utána setupolok.
De még az elején vagyok nagyon. Épp most Nord GT-R GT3:

Van még benne sok bizonytalan kanyar plusz nem ártana egy g25 a fixebb ívekért a kanyarokban, ez a formula force ex egy kicsit ingatag nehéz jó íven tartani.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6239) Chosen


Chosen
addikt

Tudtok ajánlani jó setup guide-ot illusztrációkkal AC-hoz? Szívesen olvasok technikai részleteket is, szeretném kicsit jobban megérteni a setupolható beállítások hatását/működését.

(#6240) Enton válasza Chosen (#6239) üzenetére


Enton
addikt

Alapvetően angolul szépen tömören oda van írva mi változik a beállítással/mire van hattással, de biztos van valahol egy részletesebb leírása is a dolgoknak.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6241) Chosen válasza Enton (#6240) üzenetére


Chosen
addikt

Azt a részletesebbet keresem ;)

(#6242) neilszab válasza Chosen (#6241) üzenetére


neilszab
őstag

Itt a cikk alján találsz jó pár részletes setup leírást angol és magyar nyelven is: ;)
Tippek, trükkök, turpisságok

Egyik sem kifejezetten az AC-hoz van, de az egyetemes fizikai és alapigazságok javarészt megállják a helyüket a komoly szimulátorokban...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6243) Chosen válasza neilszab (#6242) üzenetére


Chosen
addikt

Itt aztán van bőven anyag, lesz mit olvasnom. :R

(#6244) neilszab


neilszab
őstag

Csütörtök esti FunRace: BMW M235i Racing - Nordschleife! :D

A Lotus Evora után ezúttal áthuppanunk egy bulisabb, barátságosabb verda volánja mögé és BMW M235i-vel fogjuk megkeregetni egymást holnap este a Nord-on, infók itt, gyertek! ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6245) subaruwrc válasza neilszab (#6244) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C

(#6246) wolf033


wolf033
senior tag

Kicsit off. :)

Szerintetek milyen vga-ra lenne érdemes cserélnem a jelenlegit, hogy az ac döccenés mentesen elfusson fhd-ban?
Gépem az adatlapomon.

(#6247) RECSKA válasza wolf033 (#6246) üzenetére


RECSKA
veterán

A vga eleg. Az a proci a nagyon gyenge :(

En 4.6ghz-es fx8320 ala tettem gtx780-at, de nem tudott vele mit kezdeni...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6248) wolf033 válasza RECSKA (#6247) üzenetére


wolf033
senior tag

Aszondod?

Nem szeretnék komplett gépet cserélni.

(#6249) subaruwrc válasza wolf033 (#6248) üzenetére


subaruwrc
félisten

elég csak cput meg lapot.
amúgy ja,valószínű a cpu gyenge. nekem a gtx 660 alatt pentium g3258 van de néha néha az is kevés tud lenni mondjuk egy 32 fős multi szerveren.

(#6250) wolf033 válasza subaruwrc (#6249) üzenetére


wolf033
senior tag

És akkor mit lenne érdemes venni? Nekem elsődleges szempont az AC mert ha ez elfut a gépemen zökkenés mentesen(most is megy csak néha-néha megakad egy pillanatra és ez egy kicsit zavar) akkor szinte minden más gamma is. Jöhet privátban is ha nem akarjuk nagyon szét offolni a fórumot bár akár még egy kicsit ide is tartozik a téma.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.