Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#6501) guftabi96 válasza Interceptor (#6495) üzenetére


guftabi96
addikt

Na, megkerestem a dobozát:
Logitech Formula Vibration Feedback Wheel. :DDD
Már a neve is rosszul hangzik.
Kb egy dimenzióváltás lesz a G27. Eleinte biztos, hogy szidni fogom, mint az állat, mert én a való életben nem vezetek autót, még csak jogsim sincs rá. (a való életben motorral közlekedek, és még azzal is fogok egy-két évig).
Szóval nekem ez a bal lábbal fékezek, kuplungot használok, sokat tekerek a kormányon, váltok stb ez nagyon új lesz, de azért már nagyon várom, hogy játszhassak vele.
Egyébként pedig minden elismerésem a Logitechnek, hogy egy ilyen, alsó kategóriás kormány is ilyen jól bírja. Pedig volt nyúzva rendesen.

#KeepFightingMichael

(#6502) ---Lasali--- válasza hermanyi (#6500) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Milyen baja lett/volt a G27 nek?

(#6503) wolf033 válasza hermanyi (#6500) üzenetére


wolf033
senior tag

Nekem már 3 éve megvan a G27 és azon kívül, hogy a pedált néha kitakarítom (lekopogom) semmi baja nincs.

(#6504) RECSKA


RECSKA
veterán

Tegnap hatalmas futam volt, Balogh Tamással szépen összekeveredtünk a végére... Látszik, hogy jó játékos, olyan mértani pontossággal előzött, hogy öröm volt nézni. A 3 monitornak köszönhetően láttam hogy mellettem van, így 20-30m-t így haladtunk!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6505) neilszab


neilszab
őstag

AC FunRace: Lotus T98 - Silverstone!! :D

Kedd este Ayrton Senna 1986-os Forma 1-es versenyautóját fogjuk meghajtani, a brutálisan erős 1200 lóerős Lotus T98-ast, mellyel Senna az idény során 8 db pole pozíciót és 2 futamgyőzelmet ért el.

A hangsúly azonban nem az utolsó tizedek kipréselésén lesz, hanem a kötetlen szórakozáson és a technika közös élvezetén, a részvétel NYÍLT, infók itt, gyertek! ;)
AC FunRace: Lotus T98 - Silverstone - 05.05

Csütörtök este pedig folytatódik a GT bajnokság a 2. futammal:
AC GT Tesztkupa - Silverstone - 05.07

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6506) hermanyi válasza ---Lasali--- (#6502) üzenetére


hermanyi
őstag

Optikai szenzor csere és most a fékpedálon elment a poti :O . Muszáj voltam a kuplungpedálra rakni a féket de így ugye alapból bukom a H váltós gépeket :W :W :W

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6507) jimmy5 válasza hermanyi (#6500) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Milyen hiba van a G27-el ?

Jaaa bocs....nem olvastam végig :) :) :)
Nekem is szarakszik néha a gáz mintha rajta állnék, meg a fék is

Lehet ki kellene pucolnom a pedál részt. Van azért por rendesen.

[ Szerkesztve ]

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#6508) hermanyi válasza jimmy5 (#6507) üzenetére


hermanyi
őstag

Múlt héten derült ki a fék bibim . Steady-ékel körözgettünk és úgy mentek el mellettem ,hogy fájt az jó ,hogy nem vagyok egy nagy pro de azért 4-6 mp-t kapni még tőle is elég gáz :)

Mikor rám szolt ,hogy mi van akkor raktam ki a pedál alkalmazást és ott szépen látszott ,hogy bizony egész végig fékezek .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6509) jimmy5 válasza hermanyi (#6508) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Mi a pöcs van ezekkel ???
Pedig nincs lestrapálva,nem taposom szét.
Finoman használom.
Mondjuk van olyan hogy egy hétig semmi game.......

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#6510) ---Lasali--- válasza hermanyi (#6506) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az az idegesítő hogy ezeket az alkatrészeket én sehol nem találtam meg hozzá, mert ha még tönkre is megy, legalább ebay ről be lehetne szerezni.. és kicserélni..
Optikai szenzor az hol a bánatba van benne? A feedback motorban?

(#6511) Chosen


Chosen
addikt

No offense, de kormány szervíz téma inkább ide -> Kormányos topik

(#6512) Steady74 válasza hermanyi (#6508) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi :DDD

(#6514) subaruwrc válasza Steady74 (#6512) üzenetére


subaruwrc
félisten

holnap véééégre visszakapom a kormányom :DD

(#6515) Steady74 válasza subaruwrc (#6514) üzenetére


Steady74
addikt

titta öröm é'bódottá :DDD

(#6516) neilszab


neilszab
őstag

Kedd este: Lotus Type 49 - Monza 1966!! :D

A következő időszakban a DTM és a GT bajnoki futamok között minden héten keddenként kötetlen Fun futamokat fogunk rendezni a bajnokságok aktuális pályáján. Most kedden Jim Clark legendás autóját, az 1967-est Lotus T49-es fogjuk meghajtani a történelmi Monzán! A hangsúly azonban nem az utolsó tizedek kipréselésén, hanem a kötetlen szórakozáson lesz, a részvétel NYÍLT, infók itt, gyertek! ;)

Infók: Lotus T49 - Monza 1966 - 05.12
További futamok: Assetto Corsa - Fun Futamok

Friss hírek: GTR-Masters Facebook

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6517) wolf033 válasza neilszab (#6516) üzenetére


wolf033
senior tag

Na ezt lehet kipróbálom. :)

:C

(#6518) vlevi válasza neilszab (#6516) üzenetére


vlevi
nagyúr

Régi GPL Masters tagok dörzsölik a tenyerüket :C

(#6519) atesz00


atesz00
csendes tag

Sziasztok,

A következő problémám lenne amiben a segítségeteket kérném.

Miután feltelepítem a játékot legmagasabb grafikai beállításokkal olyan 80 es 90fps közötti értékeket kapok. Viszont amint bekonfigurálom a kormányom ( Fanatec GT3 RS V) es a pedálom (CSR Elite) az FPS leesik 20-ra. Ezek után bármit csinálok, kormány kikapcsolás, kihúzás a gépből az FPS marad 20.

Megnéztem es a legújabb driver illetve firmvare van a kormányon. Ezek után egy teljes reinstall kell és akkor helyre áll az FPS, de amint újra konfigurálom megint leesik (ördögi körförgás).

Bármilyen segítséget szívesen fogadok.

Köszi

(#6520) tikshow válasza atesz00 (#6519) üzenetére


tikshow
addikt

Próbáld meg Windows feladatkezelpőben növelni a játék prioriítását. De én személyszerint sosem tapasztaltam ilyet, pedig ilyen pedál/kormány kombóm van nekem is.

(#6521) PerFectSim


PerFectSim
csendes tag

(#6522) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Üdv!Tudna nekem valaki a megfelelő beállítást küldeni vagy linkelni DFGT-hez?Előre is köszönöm.

(#6523) .LnB válasza ZsoZso78 (#6522) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

Tessék, szerintem ez jó, bár lehet majd valaki aki jobban ért hozzá megcáfol. Én így használom bár DFGP-m van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6524) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

F1 1998 McLaren MP4-13 Hotlap @ Montreal 1:16.689

Jól ki volt számolva az üzemanyag :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6525) Steady74 válasza Motion_Blur (#6524) üzenetére


Steady74
addikt

szép, emberes karika,grat! :R

(#6526) mokus1 válasza Motion_Blur (#6524) üzenetére


mokus1
addikt

Ez az autó honnan elérhető ? :)

(#6527) Motion_Blur válasza mokus1 (#6526) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6528) Joshi


Joshi
titán

Most kezdődik a Eurosport 2-en a WTCC időmérő Nordschleife-én, holnap 11:00-kor pedig a Race 1, de az már Eurosport 1-en. Hajrá Norbi!!!! :C

(#6529) shteer válasza Joshi (#6528) üzenetére


shteer
titán

ez az ismétlés
4. lett ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#6530) Joshi válasza shteer (#6529) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, de este tízkor ez nem hiteles infó. ;]

ui.: az eredményt pedig nem illik beírni, mert lehet hogy valaki a holnapi ismétlést szerette volna megnézni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6531) neilszab válasza neilszab (#6481) üzenetére


neilszab
őstag

DTM '93 Bajnokság: 3. forduló - Monza - 05.17

Most vasárnap kerül megrendezésre a DTM bajnokság 3. futama a legendás Monzán! ;)

A 6 fordulós sorozat végértékelésébe a 4 legjobb eredmény számít bele, így még mindenkinek van esélye harcba szállni a bajnoki helyezésekért és az izgalmas fődíjért! Az bajnokságban eddig több mint 60-an vettek részt, így a nagy mezőnyben mindenki találhat magához méltó ellenfeleket, a részvétel NYÍLT, gyertek! :D

Futamkiírás: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5267
Prekvalifikáció: http://www.gtr-masters.hu/prequal/AC2015_DTM

A futam topikjában a Nordschlefién tegnap megrendezett ADAC Classic futamról is találtok képeket, ahol több régi DTM-es Merci és BMW is felbukkant a mezőnyben... 2 hét múlva mi is ellátogatunk a Nord-ra ezekkel a gépekkel! ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6532) Richie0116


Richie0116
tag

Sziasztok !

Szeretném megkérdezni, hogy az alapjátékkal fel tudok e lépni a szerverekre vagy kizárólag csak dlc-vel ?

(#6533) subaruwrc válasza Richie0116 (#6532) üzenetére


subaruwrc
félisten

Fel tudsz dlc nelkul is.

(#6534) Richie0116 válasza subaruwrc (#6533) üzenetére


Richie0116
tag

Köszönöm :)

(#6535) neilszab válasza Richie0116 (#6532) üzenetére


neilszab
őstag

Az attól függ, mivel fut a szerver...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6536) Chrys_


Chrys_
addikt

24h Nordschleife GT verseny:

LIVE VODAFONE 4G|LTE közvetítés:
német: [link]
angol: [link]

Rövid információk a versenyről, LIVE-TICKER:
[link]

LIVE-STANDING (ez megy a helyi monitorokon is):
[link]

És itt is van állásjelzés (RENNEN, idő kell neki a frissítéshez):
[link]

(#6537) Enton válasza Chrys_ (#6536) üzenetére


Enton
addikt

Nálad,hogy angol az angol, nekem mindkettő németül sprehhel???

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6538) Chrys_ válasza Enton (#6537) üzenetére


Chrys_
addikt

Az angol stream úgy angol, hogy halkan hallatszi ka német szöveg, és azt fordítják, vagy csak kommentálnak rá, de megy az angol nyelv.
Én németül nézem, azt értem teljesen. Egyébként itt a német kommentárban megy egy játék, ha Eddie (a német kommentátor) kimondja, hogy Vodafone, akkor mindenki sört iszik, vagy legalábbis beírja, hogy PROST :)

(#6539) Joshi válasza Chrys_ (#6538) üzenetére


Joshi
titán

Nálam angol az angol és egyáltalán nem hallani alatta más szöveget.

(#6540) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. tud valaki arra megoldást, hogy a régebbi AC-hoz készült mod-okat hogyan lehet működésre bírni az újabb patch-ek alatt?
Gondolok itt arra, hogy pl. az 1.1-es patch-nél volt az a megoldás, hogy az aero.ini-ben kellett kitörölni a [DATA] részleget, ha jól emlékszek, aztán most az 1.1.5-nél is variáltak valamit talán a hangokkal, a lényeg hogy egy XY oldalon lévő ~25 autóból, jó ha 5 darab elindul a mostani patch-en és úgy kell összevadászni ezeket, pl. az Opel Ascona C GT-t sehogy sem sikerül működésre bírni. (Csak ezért bevetni a virágbolti 1.0-s verziót nem éri meg nekem)

Esetleg ezeken az oldalakon kívül ismertek valami normális mod-okkal foglalkozó oldalt?
Hivatalos fórum
Race Department
The Sim Review
AC Mods
AC Korea Mods

(#6541) Gabryth


Gabryth
csendes tag

Üdv! Lassan gép építése előtt állok és az lenne a kérdésem hogy AMD-n vagy nVidián fut jobban? (R9 290 vs GTX 970)

(#6542) #70869248 válasza Gabryth (#6541) üzenetére


#70869248
törölt tag

jobban?...hát ha ilyen kártyákon gondolkodsz, akkor az AC tuti futni fog.
Alapból inkább procifüggő szvsz, nekem nVidia van (680gtx) i5 4690k mellett,..pont most válottam pár napja.
..és 200 felett hasít, nagyon magas grafikai beállítások mellett, ...ellenben van két opció amit ha ultrára tolok akkor 50-60fps.
...mindegy, nekem már rég nincs tapasztalatom amd-s kártyákkal, de az nVidia az jó.

(#6543) Gabryth válasza #70869248 (#6542) üzenetére


Gabryth
csendes tag

Prociban egy i5 4690-re gondoltam alá. Ha nagyjából egyformán futna nem biztos hogy kiadnék azért a pár fps-ért úgy 20 ezret.

(#6544) #48967168 válasza Gabryth (#6543) üzenetére


#48967168
törölt tag

Azonos kategórián belül az nVidia a jobb. Nálam bevált a csere anno...

(#6545) Gabryth válasza #48967168 (#6544) üzenetére


Gabryth
csendes tag

Csak profitál-e belőle annyit az AC hogy megérje nekem azt a többlet költséget. Mondjuk ez lenne az első AMD kártyám.

(#6546) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Egy adott kocsi motorját "hogy tudom megváltoztatni" ?
Olyanra gondolok, hogy pl van a Seat Leon 1.9 Tdi mod, ami ugye alapból 110Le és 200 valamennyi nm.
Ezeket az értékeket hogyan lehet módosítani? Tehát pl ha én ezt a kocsit magamnak meg akarom csinálni mondjuk 310 lóra és 450nm-re.

Válaszokat előre is köszönöm!

#KeepFightingMichael

(#6547) subaruwrc válasza guftabi96 (#6546) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem igen hiszem hogy van ilyen lehetőség a halandó embernek.

(#6548) ---Lasali--- válasza guftabi96 (#6546) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

De bele lehet nyúlni, kb mindegyikbe.
Bemész ide: Assetto Corsa\content\cars\seat_leon_tdi\data
Megkeresed az "engine.ini" -t

Én úgy találomra ezt konfigoltam fel anno erre a kocsira:
(gyakorlatilag turbo nyomással lehet szórakozni meg ahhoz tartó egyéb beállításokkal, azoknál a kocsiknál is működött ahol nem volt turbó :D) (motor tehetetlenség is jópofa, mennyire pörögjön gyorsan fel, csak befolyásolja azt is hogy mekkorát fog rántani vagy éppen befulladni a motor ha lelépsz a kuplungról)

ALTITUDE_SENSITIVITY=0.1 ; sensitivity to altitude
INERTIA=0.460 ; engine inertia
LIMITER=5800 ; engine rev limiter. 0 no limiter
LIMITER_HZ=10 ; Frequency of engine limiter
MINIMUM=950 ; Idle rpm
DEFAULT_TURBO_ADJUSTMENT=1.0 ; DEFAULT turbo adjustment if one or more turbos are cockpit adjustable

[COAST_REF]
RPM=10000 ; rev number reference
TORQUE=120 ; engine braking torque value in Nm at rev number reference
NON_LINEARITY=0 ; coast engine brake from ZERO to TORQUE value at rpm with linear (0) to fully exponential (1)

[COAST_CURVE] ; OBSOLETE SECTION. Must copy to keep AC from crashing, but do not use for data
FILENAME=coast.lut ; OBSOLETE SECTION. Must copy to keep AC from crashing, but do not use for data

[TURBO_0]
LAG_DN=0.99 ; Interpolation lag used slowing down the turbo
LAG_UP=0.994 ; Interpolation lag used to spin up the turbo
MAX_BOOST=3.99 ; Maximum boost generated. This value is never exceeded and multiply the torque like T=T*(1.0 + boost), so a boost of 2 will give you 3 times the torque at a given rpm.
WASTEGATE=2 ; Max level of boost before the wastegate does its things. 0 = no wastegate
DISPLAY_MAX_BOOST=3.0 ; Value used by display apps
REFERENCE_RPM=1200 ; The reference rpm where the turbo reaches maximum boost (at max gas pedal).
GAMMA=3.5 ; Turbo pressure sensitivity on accelerator pedal

[ Szerkesztve ]

(#6549) #70869248 válasza guftabi96 (#6546) üzenetére


#70869248
törölt tag

Azt tudnod kell, hogy ha egy értéket lényegesen megváltoztatsz akkor sok minden mást is állítanod kell.
pl. itt a motor teljesítményét akarod növelni, akkor kanyarokban kigyorstáskor lényegesen változhat az autó vezethetősége, tehát utána kell menned a diffi-vel, vagy EDL-l.
érdemes replay-ben nézni...vagy vezetés közben olyan szemmel nézni hogy mennyire mozog még hihetően az autó, vissza lehet hozni aero-val, ha nagoyn elszállt a tempó.
..ha becsomagolod, akkor az átlag játékos nem tudja hogy oldottad meg, de semmiből nem tart kicsomagolni, és akkor hallgathatod a kritikákat :D
Tehát ez olyan mint az életben, ha +100lovat adsz egy motornak az még csak sufnitunning, utána kell menned a kuplunggal, a fékekkel..stb.
Kellenek modderek, de az egész ne merüljön ki pár szám átírásában, mert csak rosszabb lesz minőségében. hajrá egyébként :)

(#6550) guftabi96


guftabi96
addikt

Köszi a válaszokat.
Én is az engine fájlban próbáltam módosítani az értékeket, de túl nagy áttörést nem sikerült elérnem. Kb ugyan olyan gyenge az autó akármit módosítok. Egy picit más lesz, de még mindig azért érzem, hogy a 150km/h is egy nehezen elérhető cél :DDD

#KeepFightingMichael

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.