Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#7151) Jack@l válasza fLeSs (#7150) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, csak abból a 27-ből ki kéne sakkozni mennyi a fejlesztő, pályaépítő, autó modellező, tesztelő, menedzser :)
IR meg RRRE -ben van már 10+ év fejlesztés, nem egyszemélyes gárdával.
Meg lehetne, de offline-nál ez elég karcos, sepercig nem tartana egy pistikének se, hogy beaktiválja az új kocsit játszhatóra online ellenőrzés nélkül.
Így döntöttek, de ez legyen a legnagyobb baja az AC-nek...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7152) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nemtom ez új infó-e, de azért leírom. Én végig szoktam nézni Stefano Casillo összes programozós/Q&A-s videóját, és elég egyértelműen kiderült belőlük, hogy AC-ben nem lesz éjszaka és eső sem. Az offline pit is csak 1.3 után jön. Az éjszakára és az esőre is szinte minden Q&A-ben rákérdez vki, és már látszik rajta, hogy frusztrálja a dolog, de a válasz még mindig az, hogy nem lesz.

szerk: a dinamikus (felgumizódó) aszfalt is ki van zárva, Stefano szerint felesleges.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7153) Jack@l válasza fLeSs (#7152) üzenetére


Jack@l
veterán

Gumizódás szerintem már rég van a maga egyszerű módján. Nyilván az egész pályára egyöntetűen, nem csak az ideális íveken.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7154) N€T0X|N válasza fLeSs (#7152) üzenetére


N€T0X|N
őstag

kiderült belőlük, hogy AC-ben nem lesz éjszaka és eső sem

Ez nem újdonság. Az éjszakát maga az engine korlátozza (csak egy dinamikus fényt kezel és az a nap), az időjárás meg... az nem volt eddig túl konkrét, hogy lesz-e végül eső vagy se. A teljesen dinamikus pályáról meg szerintem szó se volt (vagy igen?). :D

Sent from my keyBoard

(#7155) fLeSs válasza Jack@l (#7153) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az a gumizódás amire gondolsz az csak annyi, hogy verseny előtt beállítod a tapadásszintet, kb. rFactor 1 szint. :) azért mondtam, hogy dinamikus nem lesz.

N€T0X|N: azért írtam, hogy nemtom volt-e róla szó. Stefano konkrétan kijelentette többször is, hogy nem lesz egyik sem, szóval ennyi.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7156) N€T0X|N válasza fLeSs (#7155) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Azért rFactor1-nél jóval több az is, ami most van. Legalábbis beállíthatóság, variációs lehetőségek szempontjából mindenképpen.
Nekem egyébként nem hiányzik az rF2 szint, mert így is elég nehéz. Nyilván jobb, reálisabb volna, ahogy az eső meg az éjszaka is. Az éjszaka a hangulata miatt is jó lenne. De gondolni kell AC2-re is. :D

Sent from my keyBoard

(#7157) macy válasza fLeSs (#7155) üzenetére


macy
addikt

Szerveren úgy működik, hogy beállítod a kezdő tapadást, és azt, hogy hány kör alatt hány százalékot javuljon a tapadás. Mintha gumizódna a pálya.

(#7158) barcalaci84


barcalaci84
őstag

na meg ugye nem túl régóta, de mostmár lehet össze-vissza állítgatni a hőmérsékletet is a szerveren, ami nem kis meglepetéseket is okozhat, mert alacsonyabb -magasabb hőmérsékleten máshogy viselkedik az autó ugyanazon setuppal...

(#7159) Jack@l válasza fLeSs (#7155) üzenetére


Jack@l
veterán

Tényleg változik körről körre, amíg 100%-ot eléri, Macy jól mondja. Pl egy új időmérős startnál jóval szarabb köröket megyek, mintha a végén mennék. Olyan pályán is ahol sokat megyek/mentem épp előtte és ismerem nagyon. (ha jól tudom szerveren is van erre beállítás)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7160) Viper26


Viper26
nagyúr

Azért egy dinamikusan változó időjárásnak örülnének a népek szerintem.

iPhone 14 | FR955

(#7161) neilszab


neilszab
őstag

Michelisz Norbi​ - Alfa Romeo 155 V6 Ti DTM - Hotlap & Setup! ;)

Holnap este rajtol el az Assetto Corsa​ DTM Classic Bajnokság, ahol az első futamon a legendás Spa-ban mérkőznek megy egymással a résztvevők az oldschool vasakkal. A felkészülést segítve a futam topikjában megtalálható Michelisz Norbi gyorsköre és setup-ja az Alfa Romeo-val, de a többi márka hívei is találnak magunknak hasonló szintű "segítséget".. ;)

Setup-ok és további infók:
DTM Bajnokság: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5434
DTM 1. futam: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5437

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7162) likeaRAINBOW válasza neilszab (#7161) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

A véleményeteket kérmé, mégpedig: mennyire lenne értelme lecserélni a mostani i5 2400-at egy 4570-4670k ra?

(#7163) Jack@l válasza likeaRAINBOW (#7162) üzenetére


Jack@l
veterán

Meddig tudod húzni non-k tuningal? Milyen videokari alá kéne?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7164) Joshi válasza likeaRAINBOW (#7162) üzenetére


Joshi
titán

A 6870-es kártyához semennyire. :(

(#7165) likeaRAINBOW válasza Joshi (#7164) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

azóta változott, 270 2Gb-os kártyám van, csak a profilom nem up to date :DDD

jelenleg 24 fős multi alatt a kártya csak unatkozik, nincs 60%-os a GPU kihasználtság

[ Szerkesztve ]

(#7166) RECSKA válasza likeaRAINBOW (#7165) üzenetére


RECSKA
veterán

Amugy is fog, hiaba cserelsz procit.

2gb vramot megeszik az ac 15-20 autoval is gond nelkul...

Persze korulmenyfuggo. De nalam nordon trackday szerveren 24 autonal 3.4gbot eszik xD )

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7167) likeaRAINBOW válasza RECSKA (#7166) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Az új amd driverrel meglepően kevés vramot fogyaszt a játék nálam most, illetve nincs felhúzva minden maxra, így most kb 1 GB körül van a vram használat. Valószínűleg multi alatt CPU limitbe ütközök, ezért kérdezem, hogy egy 2400 -> 4570 re váltás segítene-e érdemben valamit, illetve a mostani 1.3 patchben a fizikai számítások átkerülnek egy külön szálra, kérdés ez dob-e a teljesítményen majd

(#7168) Jack@l válasza likeaRAINBOW (#7167) üzenetére


Jack@l
veterán

7850-el te nem ütközöl semmilyen procilimitbe. Húzd meg a procit, nézd meg érdemben változik e valami +400 mhz-től. Sandy-ivy topicban segítenek, ha nem megy.
Vga cserével sokkal jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7169) RECSKA válasza likeaRAINBOW (#7167) üzenetére


RECSKA
veterán

Esetleg nezd meg a logout irasom, igaz, eleg regi mar. De ott is latszik, hogy akar egy kis i5 is boven eleg...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7170) Joshi válasza likeaRAINBOW (#7165) üzenetére


Joshi
titán

Ha váltasz akkor csak K procira amit lehet húzni is, a 270 se egy erőmű de szerintem egy i5 ~4,2Ghz-el már jó lehet.

(#7168) Jack@l Szerintem sima i5-2400 nem K-ás, azt nem nagyon lehet húzni.

(#7171) likeaRAINBOW válasza Jack@l (#7168) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

egyrészt a 2400 az non-K proci, szóval a húzás egy H77-es lapban nemigen megoldható, másrészt a 7850 az egy 270 2 GB-os kártya. Tény hogy nem egy erőmű, de hotlapba bőven van 100 FPS és a GPU 100%on pörög, multiban van 50 FPS 60%os GPU kihasználtsággal, a CPU meg 75%, ami fölé nemigen megy senkinél ha jól tudom.

(#7172) RECSKA válasza likeaRAINBOW (#7171) üzenetére


RECSKA
veterán

Hidd el, vga a keves...

I3 gtx780al kozel 2x olyan gyors volt, mint egy szenne huzott 4690k gtx670el...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7173) Jack@l válasza Joshi (#7170) üzenetére


Jack@l
veterán

Az enyém se k-s, lehet húzni a lapomban(Z77) szorzó emeléssel.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7174) RECSKA válasza Jack@l (#7173) üzenetére


RECSKA
veterán

Z-sben lehet. ( h-sban is, nemelyikben... )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7175) manya777 válasza RECSKA (#7076) üzenetére


manya777
tag

gtx 680 is tudná ezt a 3 monitoros dolgot? i7 4790k hajta.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#7176) RECSKA válasza manya777 (#7175) üzenetére


RECSKA
veterán

Persze. Csak le kell venni medium ala. Es egybol 80-100fps...

Annyi a baj, hogy memory leak miatt kicsuszik a vrambol, igy beesik az fps. De ez ritka!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7177) manya777 válasza RECSKA (#7176) üzenetére


manya777
tag

Vagyis effektek offon, ás a részletesség, árnyékok teljesen lehúzva, meg füstöt ne mutasson, pilótakéz elrejt? Egy hd 7970 jobb választás lett volna ebből a szempontból? Eredetileg azt akartam venni, de néztem tesztet ott nem egy játékban fps ek terén elverte a gtx 680 a 7970 et, és ha minimálissal is de a 680 at hozták ki győztesnek. Azért választottam inkább a gtx et, meg az alacsonyabb fogyasztás miatt. Mondjuk jelenleg csak fullhd ban megy egy 24 es monitoron 1920x1080 as felbontásban, így ha 24 autóval minden fullon van is gyönyörűen mutat. Igaz akkor csak 60 fps volt de az beállt mint a derekam szokott. Se lejjebb nem esett se feljebb nem ment. De szaggatni nem láttam.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#7178) RECSKA válasza manya777 (#7177) üzenetére


RECSKA
veterán

Assettora jobb az nvidia szerintem. En 3 monitornal hulyek kapok a ket szelso monitor recegesetol, es ezt rengeteg amd kartyanal tapasztaltam ( 7970, 270x, 280x, 285, 290x... )

Nekem 680al 3 minotoron fusttel ( low ) es post process effektekkel, de low arnyek es medium texturaval szepen ment 60fpsel.

Nordschleife, trackday, 25 auto minden fele-fajta viszont megoli a mostani 970em is...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7179) manya777 válasza RECSKA (#7178) üzenetére


manya777
tag

Na ez így viszont nem hangzik olyan rosszul :) Én az eddigi r7 265 el is futamokon ha összejöttünk10-12 en alacsony árnyék, közepes részletességgel mentem , 1 monitoron, effektek offon, és volt vagy 50 fps ha minden jól ment :)

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#7180) #48967168 válasza manya777 (#7179) üzenetére


#48967168
törölt tag

Tudnátok ajánlani valami jó iPhone-os dash app-ot a progihoz?

(#7181) neilszab


neilszab
őstag

Kedd esti FunRace: Toyota GT86 - Zandvoort! :D

Folytatódik a szokásos kedd esti funrace sorozatunk, ezen a héten az egyik legszórakoztatóbb és legkedveltebb utcai gépet, a Toyota GT86-ot fogjuk meghajtani! A tizedek ezúttal sem fogjuk véresen komolyan venni, csak a kilincs a kilincsen végig driftelt kanyarok számát számoljuk majd! ;)

Örömmel látunk mindenkit, a részvétel NYÍLT, infók itt, gyertek!
FunRace infók: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5451
GT3 futam: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5449

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7182) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Tartunk egy Porsche GT3 Cup probafutamot a VCRC szerveren, a VCRC es a REKI liga kozos rendezeseben holnap (kedd) este, a Zandvoort-i palyan. A kesobbiekben nagy valoszinuseggel futunk vele bajnoksagot is, mivel nagyon kellemes a mod, sokunknak elnyerte a tetszeset. Amennyiben valakit erdekel a dolog, szivesen latjuk a futamra, nalam privatban lehet kerni szerver elerest.

A mod az alabbi linkrol toltheto:

Porshce 997 GT3

Auto tudnivalok:

TC: nincs
ABS: gyari
Gumikopas: 1x
Benzin: 1x
Tores: 50 %
Valtokiosztas: fix (egyelore)

Varunk mindenkit, akit komolyan erdekel egy jo kis Porsche mod ;)

(#7183) wolf033 válasza AMD_ok (#7182) üzenetére


wolf033
senior tag

Engem nem érdekel de lehet jövök ha hazaérek. :DDD :P

(#7184) AMD_ok válasza wolf033 (#7183) üzenetére


AMD_ok
őstag

Te kabbe, mert jonnod kell :)) , es nezd meg a hotlapot :P

(#7185) wolf033 válasza AMD_ok (#7184) üzenetére


wolf033
senior tag

b+ :)

ide adod a setted, megyek 2 kört és le is előzlek :DDD

(#7186) AMD_ok válasza wolf033 (#7185) üzenetére


AMD_ok
őstag

Neked majd egy fwd set jar, azzal tudsz jol menni :D

(#7187) wolf033 válasza AMD_ok (#7186) üzenetére


wolf033
senior tag

de csak rwd-hez használok fwd settet :DD

(#7188) neilszab


neilszab
őstag

GT3 Bajnokság - 2 forduló: Zandvoort! :D

60 fős mezőnnyel rajtolt el az ország egyik legkomolyabb szimulátoros megmérettetése, a Masters GT3 Bajnokság! A második forduló most vasárnap kerül megrendezésre, eddig több mint 90-en futottak mért kört a nyílt gyakorló szerveren. A nagy mezőnyben a profik és az amatőrök is biztosan találnak bőven magukhoz méltó ellenfelet, ne maradjatok le róla! ;)

A 7 fordulós bajnokság végértékelésébe csak a 6 legjobb eredmény számít bele, így még bárki egyenlő esélyekkel csatlakozhat a kihíváshoz, további infók itt:

GT3 Bajnoskág: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5421
GT3 Zandvoort: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5449
Aktuális köridők: http://www.gtr-masters.hu/prequal/AC2015_A01

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7189) tome0001


tome0001
senior tag

Tudnátok ajanlani assettohoz egy jo kis telemetria programot? Koszi előre is

(#7190) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Hónapokig tartó huza-vona után végül én is váltottam windows 10-re. Assetto is megy, sem letöltenem, sem újratelepítenem nem kellett, mentés is megmaradt. Viszont előjött egy nagyon zavaró bug. Egyes pályákon keresztbe látszanak korlátok, át tudok rajtuk menni ( a pálya vonalának megfelelően), viszont elég idegesítő, mert későn látom meg a kanyar csúcspontot... Mitől lehet ez? Hogyan tudnám orvosolni? (konfig az adatlapon)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7191) Sutee89 válasza pocokxx (#7190) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Én steamben rátolnék egy helyi fájlok javítását, ez újrateszi a directx-et is, ha nem megfelelő a verzió. Esetleg egy VGA driver újratelepítés is segíthet.

(#7192) Ventur@


Ventur@
senior tag

Október 8.-án jön az 1.3-as patch és a Dream pack 2. Most írták ki Fb-on.

7.99 euro lesz a csomag... én nem tudom örüljek-e neki :DDD .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7193) Kommy válasza pocokxx (#7190) üzenetére


Kommy
veterán

Az Ati AMD VGA miatt van, majd jön hozzá javítás, ezt írták már többen is.

[ Szerkesztve ]

(#7194) neilszab válasza Ventur@ (#7192) üzenetére


neilszab
őstag

Annyit csak a GT40-ért is kifizetnék! :DD

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7195) AMD_ok válasza pocokxx (#7190) üzenetére


AMD_ok
őstag

Hat, nekem is AMD van, de ilyen problema sose volt. Viszont: drivert visszaraktam a 14.12-est, Win 7 en. Win 10-en csinalt nekem is par anomaliat, de ilyet soha... :( (lehet tenyleg driver gond lesz)

[ Szerkesztve ]

(#7196) Csapoati válasza Ventur@ (#7192) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az elég jó, jóval olcsóbb az elsőnél. Tudom, Nordschleife nincs benne ezúttal, de akkor is korrekt az ár szerintem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7197) barcalaci84 válasza pocokxx (#7190) üzenetére


barcalaci84
őstag

ahogy többen írták driver gond...
viszont 1-2 napja kint az új béta driver ami végre megoldotta...

15.9.1 béta -s amd drivert rakd fel win 10-re és minden szuper:)

(#7198) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Köszi srácok mindenkinek, egyelőre az új béta driverrel hibátlan. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7199) Adebayor


Adebayor
aktív tag

sziasztok.

nincs rossz gépem, bár kinek mi a rossz. Nyilván a gémereknek atom gagyi :D

Az ac elmegy rajta elég szépen. persze nem max grafon.

Na ezzel együtt az a probléma, hogy a Tommy78 Hockenheimring-e, és pl a Pacepark nevü fantasy pálya megüli a gépemet konrétan.
10 percig erölködik kb hogy betöltse a pályát. PEdig egy normál pályán gyakorlás modban ez kb 20 másodperc lenne.. Már meg se vártam az elöbb hogy betöltse hanem feladatkezelővel leállítottam, amugy nem válaszolt szövege irt mellé.. (hát észrevettem :D)

Jobb géppel rendelkező ismerőseimnél jól müködnek... De ha már a többi pálya simán megy, akkor ezekkel mi lehet a bibi? :)

köszi ha segítetek. üdv, Ádi

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7200) shteer válasza Adebayor (#7199) üzenetére


shteer
titán

Esetleg ha megosztanád velünk milyen gép is pontosan..

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.