Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#5001) JoinR válasza shteer (#4997) üzenetére


JoinR
senior tag

én is annak a bejelentése miatt vettem meg :(( aztán bejelentette az iR is, onnantól kezdve kidobott pénz nálam az Assetto, főleg hogy nem működik normálisan a Rifttel...emiatt várom az 1.1-et
(najó a Ruffal néha jókat körözgetek, de annyi miatt nem vettem volna meg azért)

(#5002) #70869248 válasza JoinR (#5001) üzenetére


#70869248
törölt tag

az iR külön pénzügyi kategória, a hugim eladta, így már senkim sincs akinek megvan. munkatársam 200ezer körül szállt ki, hugi asszem 50ezret-t pakolt bele míg kiszált. ami a huginál még elnézhető, de a munkatársamnak ott állt egy 205-s GTI a kertben, ...aztán úgy hozta az élet hogy mégsem tudta abba fektetni a pénzét mert elválltak. mindegy.

(#5003) JoinR válasza #70869248 (#5002) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez így van. Mondjuk az évi előfizetést szinte ingyenesre le lehet dolgozni, de egy egyszeri 100-150k-s "befektetés" akkor is muszáj, hogy elég aktív lehessen az ember, és megkaphassa a kreditet az verseny részvételekért. Persze aki komolyan gondolja, sok évre levetítve azért emészthetőbb, de nem az átlag magyar pénztárcának van kitalálva, annyi biztos.
Assettonál meg lehet hardverre költeni helyette :) Persze azt lehet másra is használni.

(#5004) #70869248 válasza JoinR (#5003) üzenetére


#70869248
törölt tag

nálam megvételtől ezen a rendszeren megy:
Amd Athlon X2 255 3.4-n ketyeg. Mellé 4 giga DDR2 800-s, betámasztva egy GTX680-s 2 gigás VGA-val (alapon). (Mivel nekem mindent kellene cserélni, így a VGA-val kitoltam kicsit)
a motion blur kivételével minden fel van nyomva maxra, az nulla.
így 90-100.
Van ahol leesik 87-re (Imola, szűk sikán előtti kisegyenes)

A procit húzhatnám, bírja...de mivel 400-s tápom van (megnéztem,..eddig azt hittem 470-s :)) ), szal a táp miatt nem húzom jobban (meg nem is kell, ment már 3.8-n fél évig, de a VGA hozott annyit hogy visszább vettem), a rendszermemo kicsit magasabban megy mint 800 a proci húzása miatt.

persze ahogy változott a progi, jelenleg 8 AI-t bírok el maximum, és le kellett húzni a füst/por részletességét, és a tükröződését közepesre.
..sé most már valóban nagyon ideje DDR3-s rendszerre váltani egy i5 köré épült géppel....és ez valóban ing és gatya kategória.
pláne hogy ez igazából csak az AC miatt, mivel a többi játék amivel töltöm az időmet ez pl. HoMM2 90-s évek vége...meg más ezer éves cuccok. :)

[ Szerkesztve ]

(#5005) JoinR válasza #70869248 (#5004) üzenetére


JoinR
senior tag

1 monitorral biztos vállalható (bár azért 90-100 FPS-től sem vágnám hanyatt magam :)) ), 3 monitorral elég necces, de Rifttel is mindent le kell venni minimumra, hogy játszható legyen (i5-3570k@4.4GHz, 7870XT).

(#5006) #70869248 válasza JoinR (#5005) üzenetére


#70869248
törölt tag

álmok vannak :) ...Fanatec kormányalap BMW kormánnyal, kéziváltóval, kézifékkel, 3 monitorral, gyors géppel, ez kb. 700ezer lenne,...mert a számgépházam maradhatna, meg a billentyűzetem :D

(#5007) #70869248


#70869248
törölt tag

szétcsaptam a felfüggesztést :D ..meglepődtem.

(#5008) Csapoati válasza #70869248 (#5004) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nyugodtan húzhatod amőgy a procit, nagyon messze van még a 400-as táp végétől a konfigod fogyasztása (már ha valami minőségibb a táp).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5009) .LnB válasza Csapoati (#5008) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nyomtam pár kört a Raceroom-al és az AC-vel az új kormánnyal. Ez az AC állati jó! :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5010) #48967168


#48967168
törölt tag

Tegnap éjjel nagyon felidegesített az AC! :(

Nyomom a bajnokságokat és így a vége felé nagyon nem egyszerű. Csak sorban lehet menni a versenyeken, újrajátszás futamok között nincs, 7 futamból kell 60 pontot összeszedni, különben nem enged tovább. Ez ugye szinte csak első helyeket jelent, 90-95%-os AI-nál már eléggé kell kapaszkodni.

Megvan 4 futam zsinórban első helyre, amikor az ötödiken verseny közben elmegy a hang!!! Persze rögtön kicsúszás, kavicságy... :( No sebaj, az egyes futamokat újra lehet indítani, de akkor sem változik. Ha kilépek a főmenübe, akkor ez a futam nullás és elszállt az egész bajnokság. Átnyomtam a TV-t másik bemenetre, ott van hang...

Úgyhogy nem volt mit tenni, süketen kellett végignomni a 8 kört, úgy hogy meg is nyerjem, hát életembe nem szenvedtem még szimulátorral ennyit mint ezzel. Kb egy óra alatt meglett a 20 perces futam, de nem kívánom senkinek... :)

Persze utána hiába léptem ki a főmenübe, ugyanúgy nem volt hang, csak egy programból kilépés (win7alatt minden más szólt) és visszalépés segített.

Mindenesetre tanúságos volt, hogy mennyire ki van hegyezve a vezetésem a hangokra...

(#5011) Kommy


Kommy
veterán

Nézegettem egy kicsit a játékot és feltűnt, hogy valami miatt "csak" 111.111 FPS-em van (ez az idő 99%-ban ennyi üres szerveren), 120-as limit beállításnál.

Kikapcsoltam a 120-as limitet és egyből felment 150FPS-re.

A másik dolog pedig a felbontás állítása ami nálam most valamiért csak egy szép fehér kocka így nem állítható, olvastam, hogy ez a Steam beta miatt van, de nekem nincs bekapcsolva. De azért bekapcsoltam indítottam a játékot majd visszakapcsoltam, de nem segített.

(#5012) Joshi válasza Kommy (#5011) üzenetére


Joshi
titán

A felbontás dolognak most örülök, mert azt hittem hogy csak nálam nem stimmel valami. Ezek szerint a Steam beta kavar be?

(#5013) Kommy válasza Joshi (#5012) üzenetére


Kommy
veterán

Sok helyen írják, hogy igen, de nálam nem. [link]

Sőt azt is észrevettem, hogy a Render Stats app-ban a cpu-t jelölő az 0.000-án áll ha egyedül vagyok a szerveren, most mentem egy 24 fős AI ellen akkor meg 1.000 és 2.000 között ugrál, de mondhatom úgy is, hogy 1 és 2 között tehát nincsenek tizedes jelek, régebben biztos volt.

Jöhetne már a 1.1 nagyon jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5014) izitom válasza #48967168 (#5010) üzenetére


izitom
tag

Próbáld ki a hang késleltetést visszavenni normálra, nekem is volt ilyen gondom, ezt a tanácsot kaptam, és azóta még nem jött elő újra!

(#5015) izitom válasza JoinR (#5005) üzenetére


izitom
tag

Nem tudom Oculusnál használod-e a SweetFX-et, de nekem bejött, tényleg javít a látótávolságon, képélességen!

(#5016) JoinR válasza izitom (#5015) üzenetére


JoinR
senior tag

Aztak.. :Y :Y Ez felért egy szemműtéttel :D nem is értem, hogy lehet effekttel ennyit javítani a grafon. És nemcsak AC-hez van.
Köszi :R :C

(#5017) RECSKA


RECSKA
veterán

Megizzadtam. Minden segitseg offon.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5018) macy


macy
addikt

Működik assettoban a steam közvetítés, nem is figyeltem, hogy ilyen is van.

(#5019) #48967168 válasza izitom (#5014) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a tippet, megnézem!

(#5020) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lenne pár kérdésem (vagy észrevételem) az AC-vel kapcsolatban, ebben a hosszú eszmefuttatásban tettem fel őket. Ide csak belinkelem mert a másik topikba is elég off.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5021) Gadfly


Gadfly
tag

SZERVER: HUNGARIAN FUN SERVER
JELSZÓ: magyarok
KEZDÉS: ~20:00
|Q|R|: |10|5|
FÉRŐHELY: 16
AUTÓ: VW GOLF VI GTI - letöltés

PÁLYA:
Aosta - letöltés

HOTLAP (stracker)

A szerver a nap 24 órájában online!

A szerver/körülmények egyéb paraméterei:
ABS: Gyári
TC: Gyári
Stability: Kikapcsolva
Kuplung: Van
Dinamikus pálya változás: Nincs
Büntetés pályaelhagyásért: Nincs
Sérülés: 50%
Üzemanyag fogyasztás: 1x
Gumikopás: 1x
Napszak: 14:00

simraceseries.com

(#5022) neilszab válasza .LnB (#5020) üzenetére


neilszab
őstag

És mi a kérdés?

Setup ügyben itt tudsz kérdezni, illetve van is fent pár set: Assetto Corsa - Setup
Persze más forrásokat keresve biztos lehet nagyobb adatbázisokat találni, de ezek itt biztos kezekből származó többnyire WR setup-ok.

Ha pedig meg akarsz tanulni setup-olni, akkor itt a cikk alján találsz hozzá leírásokat: ;)
Kormány Kalauz - Tippek, trükkök, turpisságok

Az online szerepléssel pedig nincs értelme várni amíg jobb leszel, egyből el kell kezdeni és 2x-3x gyorsabban fogsz fejlődni a nyomás alatt, mint ha csak úgy magadban mennél tét és kihívás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5023) .LnB válasza neilszab (#5022) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

AC-re vonatkozólag a Setup-ok voltak. Köszönöm a segítséget!

Olyan jó látni ezt a szervert amit Gadfly kolléga linkelt, jó lenne menni :)

Lenne még egy kérdés. Lehet valahonnan olcsóbban szerezni AC-t? Mert a Steames ár az € miatt elég húzós. Ha nem akkor kicsit még várok vele.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5024) Ventur@ válasza .LnB (#5023) üzenetére


Ventur@
senior tag

Ilyen cd-kulcs boltokban kapható már ~15 euro-ért, de nem bíznék ezek tisztaságában.

Példa: Gamesdeal - Assetto Corsa

Ha nem túl sürgős a vétel, akkor szerintem várj az Easter/Spring vagy a Summer sale's-re, mert szerintem egy -33%-ot tuti fog kapni. Ha, netalán egy -50%-et kap, akkor meg le kell csapni rá azonnal, mert szerintem ilyen -67, vagy nagyobb kedvezményt kizárt hogy kapjon :) . Ahhoz már túl elterjedt lett az AC :) .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#5025) .LnB válasza Ventur@ (#5024) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Olyanban nem is bízok amit linkeltél. Az VPN-es cucc. Várok szerintem egy sale-re. Addig pedig gyakorlok a nem hivatalos verzióval egyedül. Köszi a választ.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5026) izitom


izitom
tag

1.0.5
- Fixed empty resolution list

(#5027) wolf033 válasza izitom (#5026) üzenetére


wolf033
senior tag

563,7 MB. Szép. :)

(#5028) wolf033 válasza wolf033 (#5027) üzenetére


wolf033
senior tag

1.1 beta1 lett a verzió.

(#5029) wolf033 válasza wolf033 (#5028) üzenetére


wolf033
senior tag

fehér, fekete és kék zászlót már láttam is :)

(#5030) Kommy válasza wolf033 (#5028) üzenetére


Kommy
veterán

Már visszatértünk a 1.0.5-höz azóta

(#5031) hermanyi válasza Kommy (#5030) üzenetére


hermanyi
őstag

Laza 700 MB vel :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5032) wolf033 válasza hermanyi (#5031) üzenetére


wolf033
senior tag

De legalább tudjuk, hogy kalapálják rendesen :)
Remélem nemsokára jön a patch.

(#5033) AMD_ok válasza wolf033 (#5032) üzenetére


AMD_ok
őstag

Te csak gyere GT-zni vasarnap, neked meg ott teendod van, mielott belemerulsz teljesen az AC-be.... :))

(#5034) wolf033 válasza AMD_ok (#5033) üzenetére


wolf033
senior tag

Minek? Akadálynak? :) :)) :D :DD :DDD

(#5035) AMD_ok válasza wolf033 (#5034) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nana, elkolbaszolni el lehet felkeszules nelkul is, mint a mult heti pelda is mutatta :DDD

(#5036) #70869248 válasza .LnB (#5023) üzenetére


#70869248
törölt tag

a kormánybeállításokra figyelj oda. Minden ott kezdődik...érdemes átolvasni, és aztán kormánybeállításokat nézni a játékhoz, esetleg kérni..
Ahogy olvastam az AC irányításával nem volt gondod, de az hogy a kormány jól irányítsa az autót, és jó jeleket adjon neked tovább az autó felől, ahhoz vagy érteni kell, vagy tudjad hogy hasonlóan van beállítva mint a nagy többségé.
A setup fontos, de pár autó kivételével jól el lehet autózni alapbeállításon is, amikor már az eredményre mész akkor érdemes jobban belemászni.
..és én is azt mondom, és már mondtam is, rögtön bele kell csapni az online-ba,..egy a lényeg szvsz: ne az eredményre menj., legyen fontos az hogy hogy kerüld el a többieket, törekedj a stabilitásra, a jó ping-re, a röccenésmentes online futásra.
Senki nem vár tempót, csak ha már ismert nevek, alapként egy valamit vár el egy online liga: figyelmes vezetést, figyelsz elsősorban másokra, és a saját féktávjaidra, íveidre...tükröket figyelve hajtasz ki a pályára, és helyezkedsz azon,..nem azt várják el hogy gyors legyél.
tehát hajrá..nincs mire várni.

(#5037) .LnB válasza #70869248 (#5036) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Használhatom a kormányomhoz a GT beállításait? Nekem ugye DFP van, és ahhoz nem találtam most hirtelen setup-ot.
Tegnap egyébként pont ezt csináltam amit most tanácsoltál. Versenyeztem kettőt online. Nagyon jó volt. Bár nagyon lassú voltam. :) Most mentem először az adott autóval és az adott pályán. A második verseny végére már kezdtem megszokni. Elengedtem a gyorsabbakat, sose ütköztem. Leszámítva a két hülyét aki full gázzal lökdöste ki az embereket. De ilyen van minden játékban sajnos :(

Ui: nem AC-vel játszottam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5038) #70869248 válasza .LnB (#5037) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nekem is DFP-m van, pár éve eladtam a G25-m (sajnos).
Neilszab linkje jó, az általa linkelt oldal alján van ez az oldal elérhetősége: Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz

benne van minden ami kell. Én 900°-n használom a kontroller alapbeállításoknál.
Semmi gáz ha nem az AC, Neilszab írása sem AC-ra készült, általánosságban jó.

(#5039) barcalaci84 válasza wolf033 (#5029) üzenetére


barcalaci84
őstag

fekete zászlót mivel sikerült előcsalni?

(#5040) barcalaci84 válasza .LnB (#5037) üzenetére


barcalaci84
őstag

amúgy AC-ban pont nem is kell állítgatni a kormányt ...
Logitech profilerben és játék menüjében is rakd 900 fokra...
így a játék minden autóhoz a megfelelő kormányszöget fogja rendelni automatikusan, annyit amennyit a valóságban használ az adott autó...
pl utcaiak többsége 900 , f458 720 fok , a lotus exos t125(a f1 szerű:) ) 360 fok körül... stb...
ffb-t meg saját szád íze szerint belövöd és nem is kell rajta agyalni soha többet...:)

(#5041) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Nekem még az 1.0.4 van fent!Az miért lehet?Azt írja h nincs hozzá frissítés.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#5042) .LnB válasza barcalaci84 (#5040) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt az első indítás után beállítottam a driverben természetesen.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5043) barcalaci84 válasza .LnB (#5042) üzenetére


barcalaci84
őstag

akkor kész is vagy:) már csak gyakorolni kell illetve az autókat setupolni...:)
az utcaikat vagy pl a SEAT Leon modot pl nem is nagyon kell és versenyképes is lehet vele az ember...

(#5044) Solesz84 válasza Solesz84 (#5041) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Oké megvan az 1.0.5 mostmár jöhet az 1.1 is! :)

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#5045) wolf033 válasza barcalaci84 (#5039) üzenetére


wolf033
senior tag

Direkt félreálltam, hogy utolérjenek és nem engedtem el kék zászlónál az ai-t, viszont sárga zászló nem volt pedig a pályán álltam.

(#5046) subaruwrc válasza Gadfly (#5021) üzenetére


subaruwrc
félisten

elég tré hangja van ennek a golfnak,de a pálya pár karika után egészen szórakoztató :)

(#5047) RECSKA válasza subaruwrc (#5046) üzenetére


RECSKA
veterán

1.1 beta alatt semmilyen moddolt auto nem megy. :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5048) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Urak egy kis tájékozódás hogy ki milyen kormányt használ és melyiket ajánlaná szívből. :R

Az ár részben mérvadó, természetesen nem akarok 100 ezres magasságban gondolkodni. De ha már cserélek kormányt akkor nagyságrendekkel jobbra gondolok. Egy kicsivel jobbért nem látom értelmét cserélni.

Most egy Logitech Formula force EX kormánnyal nyomom. Nem rossz darab 6 éve ezt nyüstölöm, de ide valahogy kevésnek tűnik nekem. Kicsit mint ha karcos lenne nem elég finom.
De lehet hogy tévedek? :F

( Sokunk által egy állandó dilemma. Érdemes-e váltó konzolt venni. Hoz-e többlet élményt a három pedál? )

Minden észrevételt megköszönök..... :R

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#5049) AMD_ok válasza zozoz1 (#5048) üzenetére


AMD_ok
őstag

Tulsagosan sok alternativa nincsen sajnos. Ha nagyon nem akarsz elszallni arban, akkor Logitech Driving Force GT, amugy megy G25/G27...EMAG-nal a DFGT 40 ezer, a G27 83 ezer :) A tobbi sajnos efolott mozog arban. Persze ezeket is, mint mast is hasznaltan is kifoghatsz

[ Szerkesztve ]

(#5050) zozoz1 válasza AMD_ok (#5049) üzenetére


zozoz1
aktív tag

hmmm...

Utána nézek mindnek. :R
Ez a Logitech G27 nem rossz. A váltókonzol alap vagy külön feláras?

Ezek a kormányok mikori fejlesztések nem tudod esetleg?

A viták vitték elöbbre az emberiséget

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.