Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#6251) RECSKA válasza wolf033 (#6250) üzenetére


RECSKA
veterán

Olvasd el a logout cikkem errol. Meg tamadj be privibe :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6252) wolf033 válasza RECSKA (#6251) üzenetére


wolf033
senior tag

Elolvastam. :)

Rálestem a gépigényre és az alapján a vga a kevés. :)

Recommended PC requirements:
OS: Windows Vista, 7, 8, 8.1
Processor: AMD Six-Core CPU, Intel Quad-Core CPU
Memory: 6 GB RAM
Graphics: DirectX 11 (AMD Radeon 290x, Nvidia GeForce GT 970)
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 30 GB available space
Sound Card: Integrated

(#6253) Jack@l válasza wolf033 (#6252) üzenetére


Jack@l
veterán

Mikor játszol hotlappal, van egy olyan widget hogy performance vagy gpu analysis, mennyit ír ki cpu időre? (nálam az 4-5 ms)
Amúgy a vga-d is gyengécske, afelé is nézelődj.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#6254) wolf033 válasza Jack@l (#6253) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

Erre gondolsz? 11-12-ről indult és meg sem mozdultam a pályán és szépen ment felfelé.

(#6255) Shodan válasza wolf033 (#6254) üzenetére


Shodan
addikt

Milyen appok/widegetek vannak a képen gumi hőm. pozició stb? ehhez link?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6256) wolf033 válasza Shodan (#6255) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

Innen szoktam mazsolázni. :)

(#6257) Jack@l válasza wolf033 (#6254) üzenetére


Jack@l
veterán

Igen. Az azt jelenti, hogy kb 83 fps a max amit ki tudsz hozni ezzel a procival (elméletben, AI meg multi nélkül).

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#6258) wolf033 válasza Jack@l (#6257) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

Akkor ez mi? Ez alapján bőven van fps.

Nekem a bajom a párpercenkénti akadásokkal van bajom ami tök random módon van és csak egy pillanatra de állítólag ez másnál is probléma.

(#6259) Jack@l válasza wolf033 (#6258) üzenetére


Jack@l
veterán

De nem 8.2-t mondtál, mint a képen... Nálam nem akad pár percenként, 8 giga ram, meg 3g vram mellett. Viszont 1 óra hotlapozás után kb egyszercsak akkan egy rohadt nagyot, majd rá 10 percre meg kiugrik az ac.exe.
UI: itt valami gixer van, szarul mér nálad az assetto

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#6260) wolf033 válasza Jack@l (#6259) üzenetére


wolf033
senior tag

De ha az előző képet megnézed ott is van 100 fps és úgy, hogy fixre volt véve mert volt aki ezt javasolta az akadásra, de ez sem oldotta meg a problémát.

Lehet újra rakom az ac-t hátha megoldja a problémát. Elég régi telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#6261) Jack@l


Jack@l
veterán

UUI: asszem Barcalaci linkelt egy core parking tool nevű cumót, amivel windowsnak meg lehet tiltani, hogy lekapcsolgassa a magokat. Mikroakadásokon segíteni fog valamennyit.
---
az a baj, hogy sehogy nem jön ki az 1000/22.4 > 100, valamelyik szám hazudik

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#6262) wolf033 válasza Jack@l (#6261) üzenetére


wolf033
senior tag

Szerintem kezdem egy újra telepítéssel. Most néztem az AC mappát, hogy 2014 júliusban hoztam létre. Újra rakom. Rosszabb biztos nem lesz. :)

(#6263) wolf033 válasza wolf033 (#6262) üzenetére


wolf033
senior tag

Újra telep megtörtént és a végén még jó lesz a dolog. Mintha jobban futna de nem akarom elkiabálni. A kormányt sem állítottam még be csak billel (nagy élmény volt) mentem két kört Imolában és egyszer sem akadt meg pedig gyári képernyő beállítással mentem ami magasabb jóval az általam beállítottnál. A gyári beállítással 100-110 fps volt. Amikor a sóderban jártam és por volt előttem akkor leesett 80-90 közé.

Na holnap majd beállítom a kormányt és megyek pár karikát. Tök jó lenne ha ennyi lett volna a baja. :)

(#6264) barcalaci84 válasza wolf033 (#6263) üzenetére


barcalaci84
őstag

ezeket az akadásokat könnyen okozhatja valamelyik app is...pl az ov1 különösen kerülendő , mert ezer éve nem frissítették rendesen...
de érdemes ellenőrizgetni a pylog txt -t is sűrűn...főleg ha akadást észlelsz...
pl nálam az egyik app (amit inkább nem nevezek meg:) ) hipp -hopp szét errorozza magát , ha más app is van mellette(mindegy h mi van mellette:) )...több száz megás fájlt varázsol percek alatt a pár KB-s pylogból...ráadásul ilyenkor a szerverről is ledob egy idő után...

[ Szerkesztve ]

(#6265) wolf033 válasza barcalaci84 (#6264) üzenetére


wolf033
senior tag

Majd most meglesem app nélkül. Csak a gyári appokat hagyom egyelőre és ha így minden rendben lesz akkor majd meglesem más appokkal. Valami gumi app volt fent meg a ptracker de lehet más is volt csak nem használtam. :)

Szerver ledobálás nálam sose volt.

[ Szerkesztve ]

(#6266) Shodan


Shodan
addikt

FF beállításnál a Damping: és a Minimum Force: pontosan mit takar?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6267) Jack@l válasza Shodan (#6266) üzenetére


Jack@l
veterán

Csillapítás, meg a minimális erő mérete ami kijön a játékból (ha nehezebben indul meg a kormány, célszerűbb a default 5 fölé rakni hogy érezd a kis erőket is)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#6268) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Van aki Win 10 alatt játszik kormánnyal? Működik neki az FFB?

(#6269) vlevi válasza likeaRAINBOW (#6268) üzenetére


vlevi
nagyúr

Assetto Corsát és Project Carst próbáltam korábban.
Logitech G25 kormányom van, az működött.
Arra nem emlékszem, hogy fel volt-e telepítve a Logitech profiler, vagy sem. De már nem tudom megnézni, mert a napokban újratelepítettem a teljes rendszert, így most egy fapados desktop előtt ülök, amin csak egy this pc, meg egy spartan ikon van, más semmi.

(#6270) likeaRAINBOW válasza vlevi (#6269) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Logitech Driving Force Pro van itthon, feltoltam a logi drivert, és valamiért nincs AC-ban FFB.

(#6271) wolf033 válasza wolf033 (#6265) üzenetére


wolf033
senior tag

Na nagy az öröm. :)

Nem tudom mi volt a baj mert teljesen újra raktam az AC-t, nincs fent semmi idegen app és ISMÉT jól fut a gamma.

Grafikai beállításokkal továbbra sem foglalkoztam, hagytam úgy ahogy a telepítésnél állította az AC. Magasabb beállítás mint ahogy eddig használtam, bőven közepes fölött.

(Egyedül a pályán ezekkel a grafikai beállítással 100-110 fps Imolában)

Imola 10ai + Én 5 kör versenytáv.

Rajt, semmi döccenés 50-60 fps min.
Folyamatos tömegben autózás és átlag 70-80 fps és egyszer sem akadt meg a játék.

Ezek szerint mégsem a gépemmel volt a baj. :) Továbbra is teljesen jó a gépem egy közepes beállítással.
Valószínűleg valamelyik appal lehetett a probléma. Ha valakinek esetleg hasonló probléma merülne fel akkor érdemes első körben a telepített appok között szétnézni.

(#6272) likeaRAINBOW válasza wolf033 (#6271) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Hasonló a konfigom, FX6100 / 7850 1 GB, hasonló a tapasztalat. Egyedül, 10 fővel fullHD minden lehúzva 60+ FPS van, gyönyörűen játszható a játék, még 24 AI-val CPU limit, GPU már malmozik kicsit, 30-40 FPS.
Viszont amint belépek a multiba, és elég sokan vannak fent, akkor egyből megdöglik a game, alig van 20-30 fps.

(#6273) wolf033 válasza likeaRAINBOW (#6272) üzenetére


wolf033
senior tag

Ha Én mindent lehúzok akkor 200 fps-t is kitudok csikarni AC-ból.

Szerintem annyira azért nem hasonló a gép. :)

(#6274) RECSKA válasza wolf033 (#6273) üzenetére


RECSKA
veterán

A proci "szinte" ugyanaz, vga is max 20%-al erosebb. :)

Dtm bajnoksag es gt3 bajnoksag kedveert en is kukaztam a kis i5-2400-at... jott helyette 2500k 4.8ghzen. Hetvegen kerul bevetesre :)

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6275) Chosen


Chosen
addikt

Multiban lehet valamelyik beállítással FPS-t nyerni? Vagy az teljesen CPU limites, tehát megy amennyivel megy, max CPU tuning segít? Phenom II X4 @ 3.2 Ghz + GTX 660-am van. Ezzel single-ben lazán 140+FPS-em van, de multiban kb a felére, 60-70-re esik vissza, vagy 50 környékére is benézett ma Nordon amikor 20-an voltunk.

(#6276) Joshi válasza Chosen (#6275) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos a konfigod elég gyenge az AC-hoz, gondolom az fps értékek teljesen lebutított grafikával értendők. Ha jobb teljesítményt akarsz, akkor fejleszteni kell a konfigodat mese nincs. :(

(#6277) wolf033 válasza RECSKA (#6274) üzenetére


wolf033
senior tag

Azért van különbség a proci órajelben. A turbót még be sem kapcsoltam bár nem tudom mennyit számítana. :)

Az fps értékek azért sok mindent elárulnak. Nekem közepes fölötti beállításnál több fps-em van mint neki minimumom. Ezek szerint sokat számít az a +20% a vga-nál is.

Nem tervezel az új verzióval egy újabb tesztet? Jó lenne látni mennyit fejlődött optimalizálás terén.

(#6278) likeaRAINBOW válasza Chosen (#6275) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Akkor mákod van, én 20+ fővel 30-40 FPS el döcögök nagyon max :)

wolf033: hasonló konfig alatt az FX 3 modulos CPU-ját értettem ;)

Recska: mikor tudnál a 2500k-ról tesztet csinálni? Én is tervezem egy beszerzését, bár csak az alapot, nem tudom hogy kitudok-e csikarni belőle 3,7 Ghz-et, illetve hogy mennyire lenne előrelépés a kis FX 6100-ról.
Jó lenne tudni Kunosék terveznek-e valamit kezdeni ezzel az FX teljesítmény gonddal, vagy mi, nem örülnék ha kiraknák az ablakon 20-30 ezret, 2 patch múlva meg hasítana rendesen az FX-eken is :W

(#6279) wolf033 válasza likeaRAINBOW (#6278) üzenetére


wolf033
senior tag

Este ha lesz kedvem akkor nézek egy 20+ fős versenyt, hogy teljesít a gépezetem. Most már Én is kíváncsi vagyok.

(#6280) RECSKA válasza likeaRAINBOW (#6278) üzenetére


RECSKA
veterán

A logoutos tesztemnel szereplo 2600k tokeletesen megegyezik a 2500k-val telesitmenyet illetoen. 2-5% kulonbseg van. Az fx nagyon gyenge sajnos multira :( 8 magos 4.6ghzre huzott fxel nord 25 autoval 50fps...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6281) likeaRAINBOW válasza RECSKA (#6280) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Azt tudom, csak ugye a 2600k is fel volt tornázva 4,6 Ghz-re :) Az én alap 2500-öm meg eldöcög 3.3, ha mákom van 3.6-7 Ghz-en 4 maggal :) Ezért kérdezem, hogy alap 2500 vajon mire lenne képes, egy 24 fős multi szerveren :)

2400 hogy teljesített?

[ Szerkesztve ]

(#6282) RECSKA válasza likeaRAINBOW (#6281) üzenetére


RECSKA
veterán

2400 mar keves volt nehol. De en azt vettem eszre, hogy 22-24 auto korul elfogy a 2gb vram. Teljesen azonos beallitasok mellett 2400 mugello 20 auto multi 90fps, 2500k 4.8-on 130 :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6283) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezek a harveres fps-es dolgok mehetnének off-ba nem gondoljátok?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6284) likeaRAINBOW válasza RECSKA (#6282) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

akkor egy 2500 @ 3.3 bőven jónak kell lennie úgyérzem. kár hogy nem K-s, mondjuk azt még mindig aranyárba mérik :W

Válaszolva a másik topic kérdésedre: most feldobtam az unpark tool-t meglessük multi mit dob így.

Szerk.: Milyen beállítással, felbontással volt 90 FPS a 2400-on?

[ Szerkesztve ]

(#6285) RECSKA válasza .LnB (#6283) üzenetére


RECSKA
veterán

Ezzel a jatekkal kapcsolatos? Igen.

Ennyi erovel ha valaki kormanybeallitast kerdez a jatekhoz az is off? ;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6286) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sajnos jelenleg nem találok olyan multi szervert, ami nem bookingos, és 20+ fővel megy, így nagyon tesztelni sem tudom :W 16 fővel szépen futott, de az unparking nélkül se okozott gondot :)

[ Szerkesztve ]

(#6287) #70869248 válasza RECSKA (#6285) üzenetére


#70869248
törölt tag

Én egyetértek, sztem is off-ba kellene tenni. A topikba mehet persze, de akit nem érdekel, az görgethesse tovább.
..jobb így, jobb mintha elmegy az ember kedve benézni a topikba mert az FPS diskurzus megy.

(#6288) .LnB válasza RECSKA (#6285) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nézd csak: [link]
De felőlem úgy írod ahogy akarod.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6289) wolf033 válasza .LnB (#6288) üzenetére


wolf033
senior tag

Akkor ennyi erővel a futam reklámozás is mehetne offba.... :F

(#6290) .LnB válasza wolf033 (#6289) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az miért menne? De mondom úgy írtok ahogy akartok. Csak volt 14 olvasatlan hsz. és mind hardverről szólt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6291) wolf033 válasza .LnB (#6290) üzenetére


wolf033
senior tag

Ja értem....

Akkor mi is tartozik ebbe a fórumba?

(#6292) #70869248 válasza wolf033 (#6289) üzenetére


#70869248
törölt tag

Sztem kár ezen vitázni, nem kell akaratokat ütköztetni ilyen dolgon. Mi a gond azzal hogy off-ba menjen? Aki akarja úgy is elolvassa.
A futam a toborzásról szól, figyelemfelkeltésről...nyilván hülyeség lenne off-ba tenni.

(#6293) wolf033 válasza #70869248 (#6292) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

AZ első oldalra lapoztam, hogy megnézzem mit is lehet ebben a fórumban megbeszélni és mit látok.....

(#6294) #70869248 válasza wolf033 (#6293) üzenetére


#70869248
törölt tag

gratulálok, szia...majd pár nap múlva visszanézek

(#6295) wolf033 válasza #70869248 (#6294) üzenetére


wolf033
senior tag

rendben

(#6296) N€T0X|N válasza .LnB (#6290) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Van ebben igazság, de pl. engem meg az nem érdekel, ha valaki naponta új időt megy egy pályán, mégse szólok érte, mert a játékhoz tartozik (pedig ott vannak a hotlaps táblák nézegesse, aki akarja).
Azaz tulajdonképpen elég sok témát ki lehetne pécézni, ami már félig-meddig offnak tekinthető bizonyos nézőpontból. De valami nem attól off, hogy valakiket nem érdekel.
Nyilván túlragozni az fps témát egy idő után szintén inkább idegesítő, mint hasznos...

Sent from my keyBoard

(#6298) Viper26 válasza N€T0X|N (#6296) üzenetére


Viper26
nagyúr

"...pl. engem meg az nem érdekel, ha valaki naponta új időt megy egy pályán..."

Mondjuk engem sem, de látom páran így szeretnek f@szt méregetni. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#6299) wolf033


wolf033
senior tag

Lenne egy kérdésem.

Hogy kell komplett versenyt menteni? A hétvégén volt egy 30 körös versenyünk de mindenki csak az utolsó kört tudta elmenteni. Mit kell állítani, hogy az egész verseny megmaradjon?

(#6300) shteer válasza wolf033 (#6299) üzenetére


shteer
titán

shadowplay ;]

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.