Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#7101) neilszab válasza NIBI (#7099) üzenetére


neilszab
őstag

Szia Nibi,

Nem igazán van rá értelmes mód, de a replay elérhető lesz mindenkinek a futam után, ott majd megnézheted mit alkottak a srácok.. :K

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7102) asprey


asprey
tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne: Ha innen (http://www.racedepartment.com) telepítek modokat nem lesz baj?
Nem teszem tönkre a játékot? A Steam engedi?
Köszönöm!

(#7103) menledge válasza asprey (#7102) üzenetére


menledge
senior tag

Sziasztok!

Csatlakoztam én is a "játszók" táborába, egy logi DFP-vel.

Hááát brutális... eddig csak GT6-oztam, de az nagyon más...
Nem bírtam Monzán (pedig jól ismerem) normálisan körbemenni a m3 gt2-vel.. :B
Abarth 500 SS1-el pedig 12 sec-el maradok el a gtr master rekord idejétől, ami egy ilyen gyengusz autóval fényév :Y
Jó sokat kellesz gyakorolnom... :))

szerk.: Bocsi nem válasz akart lenni!

Még egy kérdésem lenne, ha kockásra fékezem a gumit úgy ráz a kormány mint az állat... melyik értékkel lehetne ezt csökkenteni?

[ Szerkesztve ]

(#7104) RECSKA válasza menledge (#7103) üzenetére


RECSKA
veterán

A bal labad nyomasanak erejevel....

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7105) menledge válasza RECSKA (#7104) üzenetére


menledge
senior tag

Erre magamtól is rájöttem :DDD De eddig ABS-es autókhoz voltam szokva így még ez nem megy annyira. Mindenesetre ha előfordul attól még nem szeretném ha szétrázna a kormány, szóval más tipp is jól jönne :)

(#7106) NIBI válasza neilszab (#7101) üzenetére


NIBI
csendes tag

Csak élőben teljesen más hangulata van, akkor nem lehet beletekerni. :D
Live timing sincs róla?

Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

(#7107) neilszab válasza asprey (#7102) üzenetére


neilszab
őstag

Nem tudsz bajt csinálni, ha meg késig, akkor vissza lehet állítani, nem gáz ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7108) #70869248 válasza neilszab (#7094) üzenetére


#70869248
törölt tag

:R
ott a lényeg, az induló versenyzők eldöntik, kitapasztalták, megdumálták, eldöntötték.
Teljesen rendben van, könnyen lehet hogy egy valós sorozatban is születne ilyen döntés ha csak a versenyzőkön múlna,,,,de a mérnökök és a csapatvezetők ellentétes véleményen lennének, mert ők a kiszámíthatóságot szeretik.
Itt szerencsére csak a versenyzők szava számít, és ők így döntöttek.

(#7109) pocokxx válasza menledge (#7103) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Próbáld meg, hogy a Road effects -et egy kicsit lejjebb veszed.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7110) menledge válasza pocokxx (#7109) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi a tippet, holnap kipróbálom! :)

(#7111) asprey válasza neilszab (#7107) üzenetére


asprey
tag

Köszönöm!

(#7112) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Jövőhéten indul. Szombatonként 19:00-tól!

Akit érdekel, látogasson el hozzánk.
[link]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7113) Adebayor


Adebayor
aktív tag

sziasztok.

frissitettük a szerónkat az stracker 2,8,2-re, ás ugy tűnik, hogy nem megy a ptracker.
Legalább is aki ezek után futott köröket, annak:
1. nem mutatja a Driversnél hogy online van.
2. a többi ptracker-es dolgot se mutatja. Az összes help szürke. és a többi dolgot se jelzi ki.

találkoztatok ilyen problémával? és mi oldhatja ezt meg?

köszi.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7114) neilszab


neilszab
őstag

GT3 Bajnokság - 1. Futam - Spa-Francorchamps! :D

Vasárnap este elrajtol az Assetto Corsa GT3 bajnokság, első helyszínünk a legendás Spa-Francorchamps! Eddig már közel 100-an futottak mért kört a gyakorló szerveren, így kihívásból és izgalmakból biztosan nem lesz hiány, a profik és az amatőrök is garantáltan találnak majd maguknak méltó ellenfeleket a mezőnyben! ;)

Még nem késő jelentkezni, részletes infó itt:

AC GT3 Bajnokság: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5421
AC GT3 1. Futam: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5422

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7115) Chrys_ válasza neilszab (#7114) üzenetére


Chrys_
addikt

Gondolom holnap reggeli utalás már késő a szervertagsághoz, és így a részvételhez.

(#7116) neilszab válasza Chrys_ (#7115) üzenetére


neilszab
őstag

A banki utálás 1-2 óra alatt megtörténik ma már, így délelőtt még bőven ráérsz intézni, illetve bármelyik CIB bankfiókban is díjmentesen elintézheted és akkor ott átfutási idő sincs... szóval még nem késő befizetni az 500 Ft-os tagdíjat ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7117) Adebayor


Adebayor
aktív tag

hali

ismertek oylan appot, ami kiirja a futam elötti időt? Amikor már a drive-ra kattintottunk.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7118) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Szerintem nehéz kérdéseim vannak, de hátha van valaki, aki elég mélyen beleásta már magát a játékba.

Egy valódi autóba való kormánnyal (elektronikus szervomotoros) szeretnék szimulátort építeni, ehhez pedig egy olyan játékra lenne szükségem, amit (könnyen) rá lehet venni arra, hogy adatokat fogadjon el kívülről és adatokat adjon vissza.

A kormányszög, a gáz és fékpedál állás rendelkezésre áll, ezeket akarom bejuttatni a játékba.
A játéktól pedig elvárnám cserébe a sebességet, fordulatszámot (sebességfokozatot), és a lehető legtöbb fizikai paramétert az autóról (főleg a kerekekről), hogy saját force feedback effektet tudjak megvalósítani a szervomotor segítségével.

Keresek egy olyan játékot, ami elég csinos, és hajlandó velem minél több infót megosztani. A cél elsősorban nem játék, demonstrációs eszköz lesz.
A TORCS azt is elmondja, amit nem is kérdez az ember, de hát az a grafika?! Utána akarok még olvasni az rfactornak, az LFS-nek és az X Motor Racingnek (amiből állítólag az összes in-game fizikai paraméter exportálható).

Van aki próbált már adatokat ki és bevinni ebbe (vagy bármely más) a játékba?
Minden tapasztalatnak nagyon örülök ilyen témában. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7119) neilszab


neilszab
őstag

Indul az Assetto Corsa DTM Classic Bajnokság! :D

Csütörtök este elrajtol az oldschool DTM-es gépekkel vívott küzdelmünk, mely kőkemény kihívások elé állítja a bátor indulókat. Puritán technológia, vehemens ~400 lóerős gépek, velőtrázó hangélmény, test-test elleni küzdelem, profi szervezésben, izgalmas pályákon, nagy és korrekt mezőnyben! ;)

Részletes infók és jelentkezés:
AC DTM Bajnokság: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5434
Shakedown futam: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5440

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7120) barcalaci84 válasza dudika10 (#7118) üzenetére


barcalaci84
őstag

ha szervomotoros kormányt akarsz csinálni akkor talán érdekes lehet ez az oldal ahol már kikisérletezgették h mit érdemes használni, megcsinálták a vezérlőt stb h minden valamire való szimmel működjön rendesen a kormány

[link]

(#7121) Adebayor


Adebayor
aktív tag

jól tudom hogy a következő nagy frissités ebben a hónapban jön?
és ezeket a híreket hol lehet követni? mert az ac oldalán elég kevés a hír.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7122) shteer válasza Adebayor (#7121) üzenetére


shteer
titán

Facebook

..szerintem jónak tűnik

(#7123) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Lehet hülye kérdés, de ha engem csak egy autó érdekel a következő DLC-ből (a többi egyáltalán nem mozgat meg) és sikerül azt az autót (a könyvtárat ami az ac/content/cars-ban van) beszereznem akkor az gondolom működni fog, nem?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7124) Adebayor válasza shteer (#7122) üzenetére


Adebayor
aktív tag

gondolom ez lenne a hivatalos oldaluk: [link]

De itt sincs sok poszt.
A másik az Assetto Corsa Hungary ott töbet irnak, ott ovlastam egy augusztus 25.-ei posztban hogy szeptember végén jelenik meg, de ők honnan veszik átt ezt a hírt? :)

Na meg eléggé titkolózóak ezek az Ac-sok, mert még most sincs semmi híre :)

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7125) Jack@l válasza Adebayor (#7124) üzenetére


Jack@l
veterán

Biztosan sokmindent titkolnak :)
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/12038938_10205046754802505_349769110617442956_o.jpg

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7126) Adebayor válasza Jack@l (#7125) üzenetére


Adebayor
aktív tag

igy van. pl a dátumokat. mert azt nem látok itt. amugy ezt láttam már :D

mert hogy honnan vette az ac hungary azt hogy szeptember végén jön, azt még mindig nem találom :D meg hát 9 nap van szeptemberből, jo lenne már egy konkrét dátum :D

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#7127) shteer válasza Adebayor (#7126) üzenetére


shteer
titán

Szeptember 31 ;]

..szerintem jónak tűnik

(#7128) macy válasza fLeSs (#7123) üzenetére


macy
addikt

Nem valószínű. Maga az autó amúgy is ott lesz szerintem a könyvtárban, máskülönben nem látnád online ha valaki azzal megy. De használni nem fogod tudni.

(#7129) Jack@l válasza Adebayor (#7126) üzenetére


Jack@l
veterán

Vannak infók pl, az assetto fórumáról. A szeptember egy talán/igéret volt, nincs kőbe vésve.
Most néztem rá a steam-re, a bétások tegnap kapták meg a csomagot, szóval ha nincs baj egy hét múlva akár ki is adhatják.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7130) N€T0X|N válasza fLeSs (#7123) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem fog menni. De ez már kicsit warez irány...

Sent from my keyBoard

(#7131) wolf033


wolf033
senior tag

Win 10-re frissítés után versenyből való kilépésnél kis képernyőre lép ki a játék és nem tudom vissza rakni nagyba. Valaki találkozott már ezzel a csodálatos dologgal? Megoldás? Ha újra indítom az ac-t akkor ismét teljes képernyőn fut. :F

(#7132) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Pikes Peak mod pályával nem szoktatok játszani? Mert én régebben játszottam, tök mókás ahogy végig lehet próbálgatni az autókat milyen időt tudsz futni azon a rohadt hosszú pályán felfele. Viszont mióta frissült a játék iszonyatosan szaggat az a pálya, marha lassú, ez miért lehet? Már egyszer feltettem ezt a kérdést, de semmi választ nem kaptam.

(#7133) wolf033 válasza ---Lasali--- (#7132) üzenetére


wolf033
senior tag

A többi pálya jó? Régebben Én is mentem rajta de mostanában nem. Majd meglesem nekem, hogy nekem milyen.

(#7134) fLeSs válasza macy (#7128) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK.
Más kérdés: tegyük fel nem vettem meg az első DLC-t. Tudnék csatlakozni egy olyan szerverhez, ahol GT3 verseny van az összes GT3-as autóval (beleértve a DLC-set is)? Csak mert úgytom, hogy ez úgy van jelenleg megoldva, hogy ha nem vettem meg a DLC-t akkor nem is tudok csatlakozni.

Csak azért kérdem, mert hogyha ez így van, akkor aki online akar menni annak ilyen beállítás mellett mindenképpen meg kell vennie a DLC-ket ha egy ilyen versenyhez akar csatlakozni, ami enyhén szólva pondróság a Kunos részéről, nem beszélve arról, hogy teljesen ésszerűtlen.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7135) Jack@l válasza fLeSs (#7134) üzenetére


Jack@l
veterán

Kunos részéről ésszerű a dolog hogy egyáltalán nem enged fel, ha nem vetted meg a dlc-t, mert a kocsi amivel a többiek mennek jogszerűen nem lehetne az assettodban.
Ki kell próbálni és meglátod. Vagy várni hátha a követketkező dlc-kor lesz valami akció az elsőre is.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7136) Joshi válasza fLeSs (#7134) üzenetére


Joshi
titán

Anno a Race07-es szériánál volt az, hogy ha te mindig csak a Honda Accord-al versenyeztél, de mondjuk az STCC1-2 vagy Race On stb kiegészítőt is feltették a szerverre bizony meg kellett venned különben nem engedett fel a szeróra. Én végig a 2007-es Honda Accord-al mentem de az összes kiegészítőt meg kellett vennem.
Most ehhez képest a RaceRoomExperience már nem így működik, hanem külön-külön megvehetők az autók is és a pályák is. Gyakorlatilag benne van a játékban az összes holmi, de számodra csak azok elérhetőek amit megvettél. Olyasmi mint az iRacing csak olcsóbban.

(#7137) macy válasza Joshi (#7136) üzenetére


macy
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy az assetto is ilyen, mintha mentünk volna haverral úgy, hogy a választható kocsik közt volt dlc-s is ami neki nem volt meg.

(#7138) ---Lasali--- válasza wolf033 (#7133) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Most hogy mondod, van még egy pálya ami megint csak nem megy, pedig azt is marhára szerettem, több napig több órát próbáltam rajta felvenni az E46 drift moddal egy videot ahogy az összes kanyart keresztbe szedem. :D Ez a PEYREGROSSE-MANDAGOUT néven futó csoda.

(#7139) nemeth989 válasza fLeSs (#7134) üzenetére


nemeth989
senior tag

A szerver szűrőnél úgy rémlik van olyan opció, hogy dlc-t tartalmazó/futtató szervereket is mutassa vagy sem.
Így akiknek nincs dlc-je azoknak nem is fogja feldobni ezeket a szervereket.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#7140) AMD_ok válasza nemeth989 (#7139) üzenetére


AMD_ok
őstag

Van bizony, ha beklikkeled, akkor arra is figyel, es akinek nincs meg a DLC(k), annak a szerverlistaban fel se sorolja az adott szervereket

[ Szerkesztve ]

(#7141) Viper26


Viper26
nagyúr

Eddig egy DLC van (Dream pack 1), jól gondolom?
Mármint az ingyenes tartalmakon kívül.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#7142) AMD_ok válasza Viper26 (#7141) üzenetére


AMD_ok
őstag

Eddig igen, az 1.3-as frissitessel egyutt erkezik a kovetkezo DLC

(#7143) fLeSs válasza Jack@l (#7135) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem ésszerű. iRacingen is úgy működik, hogy ha pl. GT3-as versenyen akarok indulni és csak a RUF-ot vettem meg, attól még indulhatok, a játék szimplán letölti a többi autót - amiket persze nem vezethetek.
Nem ésszerű, mert
1. megosztja a játékosbázist -> azok akiknek nincs meg a DLC nem tudnak csatlakozni a DLC-s szerverekre -> kevesebb játékos a DLC-s szervereken -> elégedetlen "nem DLC tulaj", mert nem tud csatlakozni
2. választás elé állítja a szerverüzemeltetőt -> DLC-s autót lehessen választani? ha lehet, akkor kevesebb a játékos, ha nem, akkor a DLC-s autó értelmét veszti azok szemében, akik megvették

Minél több DLC jön ki annál nagyobb lesz a probléma ezzel.
Annyit kéne csinálni, hogy lehessen csatlakozni, a szerverről letöltheted az autót (hogy lásd a többieket akik azt az autót vezetik), de nem tudsz vele versenyezni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7144) Viper26 válasza fLeSs (#7143) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez tényleg így lenne jó.

iPhone 14 | FR955

(#7145) Joshi válasza fLeSs (#7143) üzenetére


Joshi
titán

A RaceRoom is úgy működik, hogy csak az autót és pályát kell megvenned amivel mész, de természetesen a többi cuccot is látod csak éppen nem tudsz vele menni. Nagyjából 3-5€ egy pálya és autó, de vannak komlett csomagok, amikben sok pálya és autó van egyben kedvezményes áron.

(#7146) Jack@l válasza fLeSs (#7143) üzenetére


Jack@l
veterán

Azért ez nem iracing, ahol végtelen pénz és fejlesztő van a játékra :)
Itt nincs autó/pálya töltögetés csatlakozáskor.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7147) #70869248 válasza fLeSs (#7143) üzenetére


#70869248
törölt tag

Az iRacing online cucc. Itt valszeg a visszaélések miatt kell máshogy megoldani.
Az iR sem véletlenül nem nyit offline irányba.
Annyira vicc áron adták a DLC-t hogy akinek az nem érte meg az szvsz nem fog szervereken bosszankodni.

(#7148) neilszab válasza fLeSs (#7143) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, szerverüzemeltetői oldalról ez nekünk is aktuális probléma... mindkét DLC tartalmaz GT3-as gépeket az alapokon felül, melyeket egyesek szeretnének hajtani, mások meg nem, de így mindenkinek meg kell vennie őket, ha engedélyezni akarjuk a szerveren a használatukat. :(

Mivel a DLC kocsik fájljait is mindenki gépére automatikusan letölti a Steam, így kézenfekvő lenne, hogy úgy működjön ahogy írod, hogy csak akkor kéne megvenni, ha hajtani is akarod. Én mindenesetre nem a "pénzéhséget" látom mögötte, inkább csak az olasz trehányságot, hogy ezt nem oldották még meg.. :(((

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7149) N€T0X|N válasza #70869248 (#7147) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én ezt azért nem értem, mert a Steam ellenőrzi, hogy mit vettél meg. Valahonnan akkor tudja, hogy az - módosítatlan - autót jogosan használhatod vagy sem. Így egy kicsit én se értem, hogy miért így van, ahogy most.

Simán megoldható, minimális moddinggal, hogy DLC autót berakj nem hivatalosan a hivatalos játékodba (más kérdés, hogy a csomag árát figyelembe véve, ez nehezen volna magyarázható). Csak persze ehhez kell egy balek, aki hagyná, hogy lemásold tőle, na meg online akkor se működne. További tippeket nem akarok adni. :D

Sent from my keyBoard

(#7150) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Jack@l: Épp te linkelted be azt a képet az AC fejlődéséről, ott van rajta, hogy már most 27+ ember dolgozik a játékon. Nem hinném, hogy az iRacingen ennél olyan nagyon sokkal többen dolgoznának, ez látható a tempójukon is. :D ezek a szimulátorok nem Forza/GT szintű csapatokkal operálnak.

Valszeg trehányság (ahogy neilszab írta) + pénzkérdés a téma. Egyébként az, hogy nemrég a DLC-t megvehetted potom áron nem lényeges, mert idővel ahogy egyre több DLC jön ki ez az összeg összeadódik + nem mindig van leárazás + nem csak a pénzről van szó, hanem arról, hogy ha olyan cucc van a DLC-ben ami abszolút nem érdekel, akkor is "rákényszerít" a megvételére.

Ha iR és RRE meg tudta oldani akkor ők is meg tudnák oldani.

szerk: btw én csak azért vettem meg a DLC1-et, mert láttam a Stefano Casillo egyik programozós videóját, és láttam rajta az elszántságot. :D hogy vmi f@szát akar összehozni. Azt sem tudtam, hogy mi van a DLC-ben.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.