Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#6651) Viper26 válasza KaraDani (#6650) üzenetére


Viper26
nagyúr

Úgy látszik abban nincs annyi pénz.. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#6652) gianni85 válasza Csapoati (#6649) üzenetére


gianni85
veterán

katt

Nem tudom, hogy ez jó, vagy sem, de gondolom több pénz jön így be és így a PC verziót is tudják fejleszteni. Ugyan van X1-em, de nem bírtam volna várni 2016-ig, ami jó eséllyel 2016 vége lesz. Na meg konzolon kérdéses lesz mind a grafika minősége, mind a képfrissítés, és még VR/3monitor setup sincs.

(#6653) .LnB válasza Csapoati (#6649) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Új content alatt az új Dream pack-ra gondolnak? :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6654) subaruwrc válasza gianni85 (#6652) üzenetére


subaruwrc
félisten

hophop f1 is lesz benne?
meg audi s1 quattro,r8 lms ultra :))

(#6655) Enton válasza gianni85 (#6652) üzenetére


Enton
addikt

Se a X1-et se PS4-et nem kell félteni, VR-re rendesen gyúr mindenki, a többmonitorrol nem tudok de szerintem ilyen külső "matrox" dobozokkal az is megoldható:

[link]

Van elég kocka a világon, hogy ne pihenjenek ezek a fejlesztések se. ;]
Én pl a VR részét várom, hogy kikerekedjen....
Még egy év legalább ha lehet hinni a dátumoknak amit eddig mondtak. De majd E3-om hátha vakítanak még valamit etéren.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6656) vlevi válasza neilszab (#6642) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az már kérdés, hogy nekem már benne van a boogie a lábamban és mindig tolok neki gázfröcsöt. "
Szoktam nézni a WTCC belsőkamerás videókat, és Tom Coronel is így csinálja, rendszeresen gázfröccsöt ad visszaváltáskor. Pedig a chevy elsőkerekes, meg szekvenciális váltós, szóval semmi nem indokolná, de mégis.
És nem csak ő, láttam másoktól is, talán még GT3 autóban is.
Mint ahogy Pechito Lopez is. [link]

(#6657) Csapoati válasza .LnB (#6653) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jó kérdés, volt egy ingyenes Bonus Packről is szó, ha jól emlékszem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6658) gianni85 válasza Enton (#6655) üzenetére


gianni85
veterán

Csak PS-en lesz egyelőre VR, de ott se tudom elképzelni, hogy rendesen fussanak a modern játékok, ha döcögnek a gépek és nem képesek FHD-ra, vagy éppen képesek, de csak 25-30fps-sel.
Oculus nekem is nagyon birizgálja a fantáziámat, főleg ha ilyen DK2 350$ áron, vagy csak picivel drágábban elérhető lesz a végleges verzió

(#6659) shteer válasza gianni85 (#6658) üzenetére


shteer
titán

én most kezdtem egy surround monitorrendszer kiépítésébe, a konzol már megvan ;] - de egy VR-t kipróbálnék még ha nem is tartom jó megoldásnak egyelőre

..szerintem jónak tűnik

(#6660) gianni85 válasza shteer (#6659) üzenetére


gianni85
veterán

Sokat filóztam rajta én is, de sok helyet foglalna, és amilyen mániákus vagyok, 3 egyforma monitor kellene, és biztos nem elégednék meg a legolcsóbbal. Szóval az is minimum egy 100ezer. Na meg 5760x1080/60-hoz is kell ugyanolyan hardver, mint a 2160x1200/90-hez, bár ebben nem vagyok biztos. Na mind1, egyelőre elkocsikázok majd a tv-n, már alig várom. Cockpit-em se lesz, csak egy mezei wheelstand.

(#6661) Enton válasza gianni85 (#6658) üzenetére


Enton
addikt

Ki tudja még mi lesz X1hez, a hololenst lelőtték azt látták annak nincs sok jövője. De ilyen infókból meg az jön le, hogy majd idővel ők is beállnak a sorba szépen(plusz dx12, win10-x1 crossplatform vagy mifene ha lesz):

Xbox One VR headset rumours and news

Xbox’s Phil Spencer doesn’t think VR is a ‘now’ thing

Én nem félek hogy a nagy konzolok VR nélkül maradnának. Idővel kikupálják a dolgokat hozzá. Pc-n is ez a szitu és lám jön a lowlevelAPI "forradalom", de ez még idő kérdése. Felesleges ezen most rágódni.
Occulust vagy Revive-t ide nekem(akár most rögtön azonnal) aztán engem nem is izgat egy ideig a dolog. ;]

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6662) unrealnoise válasza Enton (#6661) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Hololens nagyon nincs lelőve, nem is tudom, hogy ez honna jött...
X1-re meg PS4-re simán fasza lehet az AC. A pCars is javul az 1.4es patchel majd, plusz itt nincs eső, éccaka, nincs annyi pálya amit optimalizálni kell. Simán menni fog FIX 60-al, alább nem is adhatják.

X1-re első napos vétel lesz. Jó lenne ha addig sokat fejlődne a cucc...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#6663) .LnB válasza subaruwrc (#6654) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha jól látom F138 bár nem vagyok szakértő. Érdekes lesz, bár engem jobban érdekel az a Nissan GTR Nismo :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6664) Adebayor


Adebayor
aktív tag

titeket nem zavar hogy nem tudjátok hogy mennyi benya van még a kocsiba??? azok a csikok aztán segitenek nagyon. :D meg hogy mennyit fogyaszt egy körön. az valahol le van irva?

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#6665) tikshow válasza Adebayor (#6664) üzenetére


tikshow
addikt

Mész egy-két kört a pályán, ezután visszamész a boxba és az üzemanyagnál meg fogja mondani, hogy hány darab körre elég adott mennyiségű üzemanyag. Ez csak körülbelüli érték, mindenképpen érdemes hosszabb futam előtt legalább 10-15 kört menni, hogy beálljon egy pontosabb átlagfogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#6666) shteer válasza gianni85 (#6660) üzenetére


shteer
titán

En csak a 2 egyforma oldalsokat céloztam meg egyelore.
Azt sejtem, hogy a GTX760-nak nem fog tetszeni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#6667) RECSKA válasza Adebayor (#6664) üzenetére


RECSKA
veterán

Van ra applikacio. ;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6668) Adebayor válasza RECSKA (#6667) üzenetére


Adebayor
aktív tag

kösz. várok minden segítő plugint. akkor ezt is :D

tikshow: neked is kösz

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#6669) Viper26 válasza Adebayor (#6664) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pl

iPhone 14 | FR955

(#6670) matyialiga


matyialiga
tag

[Asetto Corsa Paul Ricard]Na végre hosszú várakozás után kipróbálhattam az Asettot :)

[ Szerkesztve ]

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#6671) subaruwrc válasza matyialiga (#6670) üzenetére


subaruwrc
félisten

*ricard :)

(#6672) matyialiga válasza subaruwrc (#6671) üzenetére


matyialiga
tag

Én kérek elnézést :D

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#6673) subaruwrc válasza matyialiga (#6672) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C :R

(#6674) Enton válasza .LnB (#6643) üzenetére


Enton
addikt

Ezt a videót érdemes végignézned ilyen szempontból, vagy végülis bármelyik videóját az "öregnek":

[link]

Ha épp nincs kuplungod(G25/fanatec stb) azt figyelmenkívül is hagyhatod, a lényeg a gáz-féken van ugye visszaváltásnál.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6675) macy válasza matyialiga (#6670) üzenetére


macy
addikt

Koko látta már? :D

(#6676) Shodan válasza Enton (#6661) üzenetére


Shodan
addikt

pedig now thing, csak a microsoft ilyen téren le van maradva. Aztán ilyen kommentekre jut csak

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6677) matyialiga válasza macy (#6675) üzenetére


matyialiga
tag

Áh még melózik az öreg, meg most ne is nézegessen semmit, készüljön Monacora :D

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#6678) Enton válasza Shodan (#6676) üzenetére


Enton
addikt

Olyan téren igazuk van, hogy úgy nem mostani a dolog, hogy már mindenhol kapható és bármivel használhatod. Olyan 1 év múlva kb lehet az, ha lehet hinni a dátumoknak.
De ha most nincsennek rajta ők is mint a többiek(akár titokban) akkor az sok időbe és pénzükbe kerülhet.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6679) Shodan válasza Enton (#6678) üzenetére


Shodan
addikt

Hát igen én is így gondoltam +1 év kb. de ha most nem fejlesztenek eléggé le fognak maradni.
A következő nagy durranás pedig szinte biztos hogy ez lesz

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6680) neilszab válasza unrealnoise (#6662) üzenetére


neilszab
őstag

Én nem hiszem, hogy ki tudnának hozni a konzolokból annyi craft-ot, hogy olyan szinten fusson rajtuk az AC, mint PC-én. Ahogy olvastam, azért a PCars-nál sem sikerült ez maradéktalanul, arra persze tökéletes hogy elszórakozgass, elversenyezgess veze, de azért a PC szintjét nem éri el. Illetve a profik közül sokan esküsznek rá, hogy a 60 FPS is édes kevés...

Illetve az figyelembe véve, hogy az Oculus Rift-nek milyen erőforrás igénye van, így abban még inkább kételkedem, hogy a konzol elbírná a VR-t, legalábbis biztos nem olyan színvonalon mint PC-én. Meg amennyire én tudom a Moprheus, a HoloLens, stb... azért még messze nem érik el az Oculus felbontását és színvonalát.

Szóval szerintem ez a konzolos buli arra lesz jó, hogy még nagyobb tábort szerezzen magának a valódi szimulátorozás és további bevételekhez juttassa a Kunos-t, de aki valóban komolyan gondolja a dolgot, annak továbbra is PC lesz a platformja, ha szimulátorozásról van szó.. :B

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6681) neilszab válasza .LnB (#6663) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, az a 2013-as Ferrari modell, az F138.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6682) zolee5016 válasza shteer (#6666) üzenetére


zolee5016
őstag

én most tesztelgetem 3 moncsival a játékot......
FHD,high beállítások,Vsync on,nézetváltásokkal is stabil.
SLI-on,fizika cpu-n,(i5 2500k) egy öreg 590-esen..
..nah öreg ..simán viszi..eddig jók a tapasztalataim....
egy Track IR lesz a hétvégi bővítés tárgya még.....
szóval ez egy 50k-s beruházás(590) és komolyan elég szépen fut.......

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#6683) RECSKA válasza zolee5016 (#6682) üzenetére


RECSKA
veterán

20 auto felett elfogy a vram. :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6684) zolee5016 válasza RECSKA (#6683) üzenetére


zolee5016
őstag

ezt még nem tapasztaltam....akkor viszont bepattintom a 690-et.....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#6685) RECSKA válasza zolee5016 (#6684) üzenetére


RECSKA
veterán

Gondolom 1.5gbos az 590. Tehat 2x1.5gb. mert nalam mar 5040x1050ben is siman elfogy a 2gb is. :( szepen hasit, majd percenkent beszakad a framerate, eleg durva akadasokat produkalva. 680slinel szintugy megvolt ez a jelenseg :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6686) Pitti11 válasza RECSKA (#6685) üzenetére


Pitti11
tag

Az az akadás nem biztos, hogy attól van, sajnos sokunknak előjön a jelenség egy monitoron is. Nekem gtx970 4GB 3 monitor és egy órás játék alatt 2x 3x van ilyen akadás...
De nem csak nekem... Állítólag még mindig nem lett tökéletesen orvosolva a cpu limit probléma...

[ Szerkesztve ]

(#6687) Pitti11 válasza Pitti11 (#6686) üzenetére


Pitti11
tag

De pl gtx770 2GB kártyával is ugyanígy ment 3 monitoron, nem sokkal gyengébb grafikai beállításokkal de ugyanazon a felbontáson. (5760x1080) És nem volt sűrűbben az akadozás mint a 4GB kártyával. Ebből gondolom, hogy a vram elég lehet.
bekapcsolt vsync viszont lagokat okozhat...igaz-e Szabi? :)

[ Szerkesztve ]

(#6688) RECSKA válasza Pitti11 (#6687) üzenetére


RECSKA
veterán

Afterburnerrel kiiratva ( nem pontos, de a semminel azert tobb ) latszik, hogy ahogy atlepi a 2gbot a hasznalt vram, be-beesik a framerate. Project cars alatt nem talalkoztam ilyennel ( nekem ott 1600-180p a hasznalt vram. Assettoba 2gb felett.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6689) Pitti11 válasza RECSKA (#6688) üzenetére


Pitti11
tag

Jó, igaz ritkán megyek 20+ autóval és azt is online. 20 AI agyrém lenne... :DDD
Viszont a gtx770 2gb kártyával nagyon sokat mentem 3 monitorral közepes beállításokkal kikapcsolt postprocess-el. És az időnként durvább akadást kivéve nem nagyon ingadozott a framerate. A játék fps app-jával nézve. Egyéb programmal nem néztem.
(Általában úgy lövöm be, hogy 100 körül legyen)

(#6690) Chrys_ válasza gianni85 (#6660) üzenetére


Chrys_
addikt

5760x1200/60Hz+ megvan R9 290X-szel is. 3 monitoron, nem low grafikával.
Én is wheelstand-dal tolom, nem kell neki sok hely és gyorsan beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#6691) gianni85 válasza Chrys_ (#6690) üzenetére


gianni85
veterán

Fele akkora felbontást akkor csak elbír 90fps-sel. Sajnos nem találtam még assetto vr tesztet, bár lehet csak nem elég kitartóan kerestem. Még a vga hiányzik a gépemből, majd jövő hónapban veszek. Nézegetem a használt piacot, de gondolkodom egy új 290-en is. Asus dc2-es 3 év garival már 86e körül kapható.

(#6692) RECSKA válasza gianni85 (#6691) üzenetére


RECSKA
veterán

Assettohoz akarsz venni, akkor en nvidiat ajanlanek

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6693) Joshi válasza gianni85 (#6691) üzenetére


Joshi
titán

Inkább egy nv 970-et vegyél használtan garival, Assetto is és a project Cars is jobban megy nv kártyával.

(#6694) gianni85 válasza RECSKA (#6692) üzenetére


gianni85
veterán

Tudom, dumáltuk a 680-at, de még nem vágom. Picit ódzkodok a zöldektől, egy radeon jobb lenne, ha esetleg mást is szeretnék tolni. Elsősorban az AC miatt kell a gép, de nálam ez képlékeny :)
Állítólag már a piros kártyákkal is jól megy a játék.

(#6695) Chrys_ válasza gianni85 (#6694) üzenetére


Chrys_
addikt

Mindkettő kiválóan megy R9 290X-szel. Egy GTX680-t cseréltem erre.

(#6696) RECSKA válasza Chrys_ (#6695) üzenetére


RECSKA
veterán

Igen! Esoben pont tudja egy gtx680 sebesseget pc alatt 290x ;)

De teny, hogy ha nem csak assetto es project cars a cel, akkor 290x. Ha megis dontoen ezen jatekok futnak, akkor egy gtx780 v. 970 sokkal jobb valasztas.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6697) Chrys_ válasza RECSKA (#6696) üzenetére


Chrys_
addikt

Jogos, PC alatt ezzel nem számoltam :)

(#6698) Chosen válasza RECSKA (#6696) üzenetére


Chosen
addikt

Meg tudom erősíteni ezt a dolgot. GTX 660-ról váltottam HD 7950-re. Kb ugyanannyi FPS-em van AC-ban egy egyébként ~30-40%-kal erősebb kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#6699) Gadfly válasza Chosen (#6698) üzenetére


Gadfly
tag

Biztos többen várják már a június 13.-án elrajtoló LeMans 24 órás futamot. Viszont, hogy ne csak a képernyők előtt adódjon lehetőség, hogy részesei legyetek e jeles eseménynek, a SimRace Series az Assetto Corsa híveinek is lehetőséget biztosít egy online megmérettetésre 2015.06.27-én szombaton, 17:00 órai kezdéssel. 45+1 kör áll rendelkezése az esemény résztvevőinek. A részvétel teljesen ingyenes!
Az időmérő edzések 4 alkalommal lesznek megrendezve, ahol a végeredmények a versenyzők két legjobb futott idejének az összegei lesznek.

Az időmérők időpontjai:
Q1: 2015.06.08 Hétfő, 19-21 óráig
Q2: 2015.06.09 Kedd, 19-21 óráig
Q3: 2015.06.22 Hétfő, 19-21 óráig
Q4: 2015.06.23 Kedd, 19-21 óráig

Mindenkit szeretettel várunk! :K

További információk: LINK

simraceseries.com

(#6700) neilszab válasza neilszab (#6633) üzenetére


neilszab
őstag

Kedd esti FunRace: Shelby Cobra - Imola!! :D

Most kedden az Assetto Corsa egyik legádázabb fenevadját, az 500 lóerős 427-es "big block"-kal felvértezett Shelby Cobra-t fogjuk jó alaposan meghajtani Imola-ban! A hangsúly azonban nem az utolsó tizedek kipréselésén, hanem a kötetlen szórakozáson lesz, a részvétel NYÍLT, jöjjön aki mer! ;)

Futaminfók: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5300
Tavaszi program: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5245

GTR-Masters Facebook

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.