Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#7851) Chosen válasza akela91 (#7849) üzenetére


Chosen
addikt

Eredetileg úgy volt, hogy féláron lesz az összes DLC az EA-eseknek, de végül elvetették.

(#7852) #70869248 válasza akela91 (#7845) üzenetére


#70869248
törölt tag

úgy volt, aztán az első 'dlc'-t nem csak a bétások, hanem mindenki megkapta ingyen, volt itt akkoriban vita erről...

(#7853) neilszab válasza #70869248 (#7852) üzenetére


neilszab
őstag

Nem emlékszem rá, hogy bármelyik Dream Pack-et ingyen kaptunk volna... de lehet csak vissza kéne keresni. Igaz, én arra sem emlékszem, hogy bármiben is inkorrektek lettek volna, szerintem mindig mindent úgy megkaptunk, ahogy ígérték. A DP1-re sztem vmi kedvezményes elővásárlás volt.

(leszámítva a határidőket persze... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7854) Chosen válasza neilszab (#7853) üzenetére


Chosen
addikt

Visszakerestem a sztorit mert már engem is érdekelt. :D

Szóval a DP1 tavaly 15€ volt teljes áron. Az első egy-két hétben 10€-ért, 33%-os kedvezménnyel vehette meg bárki.

Kunos ígérete az volt, hogy az Early Accessek 50% kedvezménnyel kapják majd az összes DLC-t, ami pedig 7,5€-t jelentett volna. Ez volt az elégedetlenség oka, hogy bár az árkülönbség nem sok, de az ígeret nem volt betartva.

Ingyen nem kapott senki semmit. :)

(#7855) shteer válasza Chosen (#7854) üzenetére


shteer
titán

Új autókat kaptunk, nem?

..szerintem jónak tűnik

(#7856) Chosen


Chosen
addikt

De még milyeneket! :)

Legendás pakk volt a DP1, főleg a pálya miatt. Tartalma:

Nordschleife (Sima, Endurance, Tourist verziókkal)

és

Alfa Romeo GTA
Alfa Romeo 155 V6 TI
Alfa Romeo 4C
BMW M235i Racing
Corvette C7.r GTE
McLaren F1 GTR
McLaren P1
Mercedes-Benz Sauber C9
Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II DTM
NISSAN GT-R NISMO GT3 2014

Sok kedvencemet hozták be ezzel a csomaggal. :K

(#7857) Csapoati válasza Chosen (#7856) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem a Bonus Packre gondolt, amiből már kettőt is megkaptunk ingyen. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7858) Chosen válasza Csapoati (#7857) üzenetére


Chosen
addikt

Ááá értem. Persze volt ingyen kontent bőven, csak a DP1-re írtam, hogy azt nem kapta meg senki ingyen. :K

(#7859) manya777 válasza macy (#7841) üzenetére


manya777
tag

Igazából nemtudom mióta kezdte, de tegnap megnéztem, a generalban kivettem a pipát minden olyan app elől ami nem gyári. És ugyan úgy csinálja tovább is. Nem tudom, a VGA drivert mindig frissítem, lehet hogy az újabbak tényleg megbolondítják a dolgot?

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#7860) manya777


manya777
tag

Nálam az első "fura" dolgok az Asettoban mielőtt jött ez az fps zuhanás egyébként azzal kezdődött úgy az 1.4 es frissítés után hogy elkezdett beszaggatni a kép mint anno mikor még amd fx 6100 proci volt a gépemben és beraktam pár autót ellenfélnek. De egy i7 el ne szaggasson már... talán a VGA-m sem a legelavultabb még, de mégis valamikor elkezdődött és mai napig előfordul, gyakorlok szerveren, és egyszer csak mondjuk féktávon olyan iszonyat szaggatásba kezd mintha + 100 autó került volna a pályára. És még csak fel sincs húzva a grafika. Ilyen elsimítás és társai kikapcsolva, tükör meg füst is csak közepes, 1 monitor 1920x1080 felbontásban, részletesség meg az árnyékok sem ultra vagy ilyesmi. Egyébként 23 AI val vígan elrajtolok, zokszó nélkül 80 vagy feljebb az fps, de néha meg mikor egyedül körözgetek szerveren meg 1-2 óránként előjön ez a lagg vagy minek nevezzem, néha többször is. Azt figyeltem meg hogy gyakorlatilag csak szerveren, offline nem emlékszek hogy bármikor is előfordult volna. Lehet ennek bármi köze az internethez? Digis 100/50 es netem van. Mert hát ha offline kb sosem online meg többször is szaggatott már abban gondolnék valami összefüggést. :F

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#7861) #70869248 válasza Chosen (#7854) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nekem most nincs netem, csak melóban, úgy emlékszem az eredeti terveik szerint a RUF fizetős tartalom lett volna, de odaadta ingyen köszönetképpen...már nem tudom mit kellett megköszönnie.

(#7862) Chosen válasza #70869248 (#7861) üzenetére


Chosen
addikt

Minden amit írtam a DP1-re vonatkozott. ;)

(#7863) #70869248 válasza Chosen (#7862) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem tudom már volt valami kavarc az ziher, amit ingyen kaptunk volna EA tagként azt mindenki megkapta ingyen, akkor valami kedvezmény volt, de aztán amúgy is nagy kedvezménnyel jött ki...
Nem igazán emlékszem én akkoriban a seggem verdestem a földhöz a lézerszkennelt Nordschleife miatt :D
Nem igazán tudtam együtt érezni azon problémán hogy most kinek mennyire lett olcsó. pedig nem winter sale alatt vettem meg az E.A-t, hanem ahogy kijött, a 10%-s alap. Az előtt meg a Netkar miatt ingyen 'pre' verziót használtam.
sosem gondoltam volna hogy ennyi energiát belefektet valaki Nordschleife-be, és az elérhető lesz. ..ráadásul 10 euro körüli összegért

(#7864) Attila2003


Attila2003
tag

Hát nekem ez az új gumifizika nem nagyon jön be, nagyon csúszkál, és a fizika már nagyon a race 07 irányába megy el, amibe azt utáltam hogy ha elindult akkor nem reálisan lehetett megfogni. Épp emiatt szerettem az Assettot eddig, de eléggé elszúrták szerintem

(#7865) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Használja valaki rajtam kívül a Racedepartment-en fellelhető lut generator nevű programot? Wheelcheck - ben kell csinálni egy linear tesztet a kormányról aztán a lut generator segítségével el kell menteni a kész file-t lut kiterjesztésben. Majd picit át kell írni a konfig file-t és onnantól a saját kormányod alapján létrehozott file-t használja fel az Assetto az ffb-hez. Szerintem nagyon jó cucc. Sokkal gyorsabban reagál a kormány, eddig mindig az volt az érzésem, hogy késik. Ez miatt nehezebb is volt megfogni az autót ha megcsúszott. Ez most eltűnt. Lehet érezni a súlypont áthelyeződéseket kanyarokban, jobban érezhetőek a megcsúszások, sokkal előbb is lehet érezni mikor fog megcsúszni az autó. Aki még nem próbálta szerintem próbálja ki. Érdemes.

(#7866) tobias88888 válasza kinghaxor (#7865) üzenetére


tobias88888
őstag

Én használom egy 2 hete, jobb mint volt. Végre folyamatos az FFB, azóta könnyebben megfogom én is az autót.

(#7867) guftabi96 válasza kinghaxor (#7865) üzenetére


guftabi96
addikt

Kipróbálom én is :R
A kormány beállítasainál az allow game to adjust settings be legyen pipálva vagy ne? (g27)

#KeepFightingMichael

(#7868) kinghaxor válasza guftabi96 (#7867) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Nekem Thrustmaster kormányom van de szerintem bepipálhatod. Valami hasonló nevű opció nálam is van a driverben. Az a lényeg, hogy azokkal a kormány beállításokkal csináld a mérést amivel játszol mert ha később módosítod az erőket akkor újra kell csinálni az egészet. Más beállítás más eredmény. Majd írd le hogy mi a véleményed róla a próba után. Kíváncsi vagyok mit hoz G27 mellett.

(#7869) guftabi96 válasza kinghaxor (#7868) üzenetére


guftabi96
addikt

Na, kipróbáltam még tegnap este.
Nem rossz, nem rossz.
A GT40-et próbáltam, mert azzal eléggé szenvedtem, és sikerült elég jól irányítani. 5 kört mentem vele Nürburgringen, ezalatt volt 3 olyan mentésem, hogy még én is azon csodálkoztam, hogy ezt hogy fogam meg :D (kisebb ellenkormányzások meg ugye kb minden kanyarban)
Bár előtte elég régen mentem már vele, szóval nem tudom, hogy a sok update közrejátszik-e, de amikor kijött, akkor meggyűlt vele a bajom rendesen.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#7870) tobias88888 válasza guftabi96 (#7869) üzenetére


tobias88888
őstag

Igazából annyi a lényeg, hogy az FFB motor nem lineárisan adja le az erőt, ezen segít a LUT mapping. Nem egy nagy dolog, de sokat segít

(#7871) neilszab


neilszab
őstag

Ma esti FunRace: Abarth 595 SS - Magione!

Itt az idő, hogy végre kipróbáljuk a legendás kis "figyót", a 60-as évek kultikus kisautóját, az Abarth 595 SS-t! Nagy száguldásra ugyan nem kell számítani, de a harc határozottan kemény és fordulatos lesz minden centi előnyért! :D A szerver egész este menni fog kisebb futamokkal, bármikor lehet csatlakozni a mezőnyhöz, 7-től indul a buli! ;)

Futaminfók: Abarth 595 SS - Magione - 04.19

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7872) JDMKid válasza kinghaxor (#7868) üzenetére


JDMKid
tag

nálam nem jó G27-hez. Olyan mintha túlvezéreltté tenné az FFB-t. ha lehúzom játék közben 10%-ra, még akkor is nagyon kemény, és nagyon ráz.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#7873) macy válasza JDMKid (#7872) üzenetére


macy
addikt

Nálam teljesen jó G27-en. Menüben 100% az FFB, autónként veszem lejjebb annyira, hogy ne clippingeljen. Minimum force-ot levetted 0-ra az FFB beállításoknál? Filter nálam 20%.

(#7874) JDMKid válasza macy (#7873) üzenetére


JDMKid
tag

nálam a filter, és a minimum force is 0, ill. 72%-on van az FFB.
a profilerem pedig így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#7875) guftabi96 válasza JDMKid (#7874) üzenetére


guftabi96
addikt

Nálam is teljesen jó G27-tel.
Profilerem:
105%
0%
0%
Allow game to adjust settings: pipa

játékban: minimum force 0%
A force feedback erőssége is le van véve valamennyire játékban, + autónként állítgatom.

#KeepFightingMichael

(#7876) JDMKid válasza guftabi96 (#7875) üzenetére


JDMKid
tag

ezekre az értékekre majd rápróbálok kíváncsiságból.
eddig autónként olyan 85-90%-os ffb-vel mentem. ezzel a lutt-al most 10%-on is nagyon durva az ffb.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#7877) kinghaxor válasza guftabi96 (#7869) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Én kipróbáltam közvetlen a módosítás előtt. Mentem 4-5 kört Nord-on. Szinte csak azon játszom, így elég jól ismerem már. Tudom, hogy hogyan reagálnak a kedvenc autóim a pálya kritikus részein. A módosítás után pedig az összes nekem tetsző autóval megdöntöttem az akkori rekordomat. Ez számomra bizonyította, hogy jó kis progi ez a lut generator.

(#7878) macy válasza kinghaxor (#7877) üzenetére


macy
addikt

Igen, nekem is sokkal jobb lett lut buherálás után. Én is szinte csak Nordon megyek, előtte nem nagyon tudtam bemenni GT3-as kocsival 6:50 alá, most 6:44 a rekordom.

(#7879) #70869248 válasza JDMKid (#7874) üzenetére


#70869248
törölt tag

sztem a középre húzó erőt vedd le teljesen, ami futóműből számolja az FFB-t oda ez nem kell egyáltalán.

(#7880) Chosen válasza kinghaxor (#7865) üzenetére


Chosen
addikt

Az ajánlásodra kipróbáltam én is. Egyelőre annyit érzek, mintha kisimult volna az FFB, az egész tartomány sokkal egyenletesebb.

Így néz ki 50 mintából készített LUT-om. Középső kék vonal az elméleti erő és a narancssárga az amit már a kompenzált érték. Látható, hogy az elején az FFB lyuk környékén masszívan több erőt ráad, a közepén amikor már beindul a szerkezet ott pedig visszavesz kicsit. Főleg a merevebb felfüggesztésű autóknál érezni a változást.

(#7881) Chosen válasza Chosen (#7880) üzenetére


Chosen
addikt

Valami furcsa így az erőkkel egyébként. Mintha a centering aktív lenne + veszítenék az autó mozgásának "nyers" érzéséből.

(#7882) guftabi96


guftabi96
addikt

Miközben néztem a WTCC-t azon gondolkoztam, hogy nekem mennyire hiányzik az Assettoból pár túraautó.
Nincs róla pletyka, hogy esetleg később lesz valamilyen WTCC(akár régebbi)/TCR autó?

#KeepFightingMichael

(#7883) Ventur@ válasza guftabi96 (#7882) üzenetére


Ventur@
senior tag

Amatőr modder "csapat" csinálta már meg a Citroen-t és a Volvo-t. Nem tudom, hogy kik, csak pár ingame és garázs fotót láttam róla. Meg ha jól emlékszem a tavalyi Civic van valahol, de ez egy régebbi projekt. Nem tudom az menne-e a mostani verziós AC-vel.

Megpróbálom majd megkeresni, hogy hol láttam, hátha ott több infó van fent :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7884) guftabi96 válasza Ventur@ (#7883) üzenetére


guftabi96
addikt

A Civicet láttam én is, de akkor még elég kezdetleges volt. Nem tudom, hogy mennyit fejlődött azóta.
A Citroent meg a Volvot viszont nem láttam.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#7885) ba3_2107 válasza guftabi96 (#7882) üzenetére


ba3_2107
tag

Én is pont erre gondoltam és ezt találtam: [link]

Eddig 2 kört mentem a Hondával meg a Volvóval, úgyh sokat nem tudok róla mondani, de annyira nem rossz szerintem.

(#7886) kinghaxor válasza Chosen (#7881) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Olyan érzés mintha be lenne kapcsolva manuálisan a config file-ban a gyro effect. Annyi a különbség, hogy bekapcsolt gyro esetén gyengébb lesz az ffb mint a lut file használatakor. Bár nekem ez inkább pozitívum mint negatívum. G27-el nem tudom kipróbálni de T500-assal sokkal jobb az ffb lut file-al mint nélküle. Én azóta is így használom. Alapon nagyon nem tetszik.

(#7887) Chosen válasza kinghaxor (#7886) üzenetére


Chosen
addikt

Végül én visszaálltam alapra. Zandvoortban vezetve a középső szektor hosszú íves kanyarokban nagyon fura erők jöttek létre. Nem volt clipping de mintha hirtelen 40%-ról 80%-ra ugrana az FFB kb.

(#7888) tobias88888 válasza guftabi96 (#7882) üzenetére


tobias88888
őstag

Hétvégén volt WTCC fun assetto-val:
http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5829-AC-Fun-WTCC-Hungaroring&p=225917#post225917

Engem nem győzött annyira meg a hang és a vezethetőség sem, de embere válogatja.

(#7889) guftabi96


guftabi96
addikt

köszi, ránézek majd a modokra.
Mondjuk elsősorban gyári tartalomként gondoltam ezekre az autókra.
A Civic modról tudtam, meg asszem van egy Chevy is.
Egyébként Tommy78-nak van most valamilyen munkája folyamatban? Titkon reménykedek benne, hogy a Skoda Octavia kupát megcsinálja. Vagy ha nem ő, akkor valaki más. (itt indul Tim Gabi is)

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#7890) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kb. 2 hete feküdtem neki a Huracan GT3 + Spa kérdéskörnek, hosszas setupolgatások után ma tudtam lehozni azt a kört amit úgy gondolom hogy megosztok veletek. Szerintem nagyon kiadta... Természetesen setuppal együtt, ott van a link a videók alatt:

Huracan GT3 @ Spa 2:18.159 Cockpit, TV Cam

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7891) Chosen válasza Motion_Blur (#7890) üzenetére


Chosen
addikt

Szép köridő. Versenytávon hogy bírják a gumik? Az a gyanúm, hogy az frontok nagyon kapnak azoknál a 180 fokos kormányfordításoknál. Egy 1,5 órás versenyen nagyon necces lenne így venni a kanyarokat.

(#7892) tobias88888 válasza Chosen (#7891) üzenetére


tobias88888
őstag

Assetto-ban nem fogy sokkal jobban a gumi attól sajnos, ha vadabbul mész. Megtett táv sokkal jobban számít (legalábbis páran már letesztelték GTR mastersen)

[ Szerkesztve ]

(#7893) neilszab válasza tobias88888 (#7892) üzenetére


neilszab
őstag

Ez volt az Update előtt, de azóta már változott a helyzet..

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7894) Motion_Blur válasza Chosen (#7891) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hétvégén tudom tesztelni, de eddig nem éreztem hátrányát. Sőt, ha elgurulsz 3-4 kört, ugyanolyan százalékban kopik a gumi mintha éles köröket mennél. Legalábbis 1.5.9-ig így volt, azóta nem mentem hosszú etapot.

Én azért vezetek így (szerintem) mert mindennél jobban után a túlkormányzottságot bejáraton és így kerülöm el hogy megússzon a hátulja bekormányzásnál. Innen aztán persze nehéz eljutni oda hogy kijáraton már egy egészséges túlkormányozottság legyen, de ez a cél :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7895) manya777


manya777
tag

Kipróbáltam én is ezt a lut file-t, de valamit vagy nem jól csináltam vagy nemtudom. Annyian dicsérik, de nálam iszonyat kemény lett az ffb. menüben már kb 20 % ra lehúztam de még mindig olyan érzés mintha egy traktorkormányt akarnék elfordítani amin nincs szervó :U g27 et használok.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#7896) guftabi96 válasza manya777 (#7895) üzenetére


guftabi96
addikt

minimum force-ot is lehúztad a játékban?

#KeepFightingMichael

(#7897) manya777 válasza guftabi96 (#7896) üzenetére


manya777
tag

igen 0 ra van állítva. Úgy csináltam hogy először futtattam a wheelchek progit, ott megcsináltam azt a linear fors tested lépést. utána indítottam a lut generatort. Aztán kikerestem a dokumentumok között az asetto/cfg mappában az ff_post_processini file-t. Ott meg kézzel átállítottam az enabled nél az értéket 1 re, de fogalmam nincs jól csináltam e :U
[HEADER]
VERSION=1
TYPE=GAMMA
ENABLED=0

[GAMMA]
VALUE=0.5

[LUT]
CURVE=crazy1.lut

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#7898) Kommy válasza manya777 (#7897) üzenetére


Kommy
veterán

Amit a lut generátorral csináltál és elmentettél saját néven azt is bele kell írni a fájlba crazy1.lut -ot kell átírni, ezért lett olyan furcsa

(#7899) dino_m válasza manya777 (#7897) üzenetére


dino_m
senior tag

Így kellene kinéznie.

[HEADER]
VERSION=1
TYPE=LUT
ENABLED=1

[GAMMA]
VALUE=1

[LUT]
CURVE=crazy1.lut

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#7900) subaruwrc válasza dino_m (#7899) üzenetére


subaruwrc
félisten

uccsó sor "mylut" kellene h legyen.szóval nem a gyári.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.