Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) GalaHU válasza kovsol (#1350) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát lódobogás nélkül még ellennék, maximum lopótökkel imitálnám, mint a Gyalog-galopp-ban. :) De a rohadt Asgaard-i küldetésem amivel a megjelenés óta szívok, továbbra sincs megcsinálva. És tuti, hogy kevesebb meló lenne, mint egy komplett új Fesztivált beletenni. Ráadásul ezzel egy csomó más hibás küldetést is meg lehetne oldani...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1352) kovsol válasza GalaHU (#1351) üzenetére


kovsol
titán

Igen, a küldi követése gomb mellé raknának egy eldobás gombot, és újra fel lehetne venni.

May the Force be with you!

(#1353) GalaHU válasza kovsol (#1352) üzenetére


GalaHU
őstag

Ámen!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1354) unreg1 válasza GalaHU (#1349) üzenetére


unreg1
tag

Miért akarnád újra kezdeni?
Mármint én 120 óra játék után sem érzem ennek a hiányát.

(#1355) kovsol válasza unreg1 (#1354) üzenetére


kovsol
titán

Mert bugos neki a küldetés, és nem tudja befejezni. Elég sok embernek bugolt be menet közben egy-egy küldetés, így nem tud tovább haladni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1356) Dobi 562 válasza GalaHU (#1349) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nekem újrakezdte a fesztivál küldetéseket, már volt 14 tojásom összegyűjtve a 15-ből, most van 16 (15-ből!!!) de semmi kedvem vacakolni velük. :C

Ja, hiába van összegyűjtve, nem tudom befejezni a küldetést.

[ Szerkesztve ]

(#1357) kovsol


kovsol
titán

Redánál változások voltak.
A dekorációs elemek árát lejjebb vitték, és most már a heti rotációban 6 item lesz.

May the Force be with you!

(#1358) GalaHU válasza unreg1 (#1354) üzenetére


GalaHU
őstag

Mert egy beakadt, teljesíthetetlen küldetés miatt Asgard 90%-át nem láttam... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1359) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem tudjátok mennyi skill van, amire lehet pontot rakni?
390-es szintű vagyok, van kiosztatlan 5 pontom, de már nem is nézegetem hová lehet rakni, de mintha láttam volna a neten 400-as szint feletti játékosokat is, el nem tudom képzelni hová lehet 400 felett pakolni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1360) unreg1 válasza S e t h (#1359) üzenetére


unreg1
tag

400 a maximum, onnantól mastery pontokat kapsz, amit eloszthatsz a wolf, raven vagy bear tulajdonságokra.

(#1361) S e t h


S e t h
nagyúr

A napi küldetések változatossága azért meglehetősen gyér, sőt kifejezetten ergya, az Odyssey után meg pláne.
Ezen azért reszelhettek volna az elmúlt hónapokban, arról nem is beszélve, hogy van olyan camp amit korábban kipucoltam, az ellenfél nem spawnolódik, ergó amikor ott van a napi küldetés, akkor csak oda kell mennem az üres táborba és eloldozni foglyot.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1362) hdekakas válasza S e t h (#1359) üzenetére


hdekakas
senior tag

Alapból 400 skill volt, de azóta már raktak bele, így jelenleg 409 van.
Nekem van még 91 mastery pontom is, így 500 szintű vagyok. De mivel bugos a statisztika (IS), így semmit nem ér a mastery pont, eleinte még változott az erősségem, aztán úgy kábé 60 pont óta hiába pakolom, egyetlennel sem nő egyik statisztikám sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1363) unreg1


unreg1
tag

A River Raid-eknek van valami értelme azon felül, ha már megszereztél minden fegyvert, páncélt, abilityt és kimaxoltad a hajót meg a házat?

(#1364) S e t h válasza hdekakas (#1362) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi a választ!
Egyébként fura de nálam megállt 407-nél, és ott virít 2 darab kiosztatlan skill pont, az automatikus elosztás sem dobja szét.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1365) unreg1 válasza S e t h (#1364) üzenetére


unreg1
tag

Nekem az utolsót manuálisan kellett kiosztanom.

(#1366) kovsol


kovsol
titán

Valaki megvette a season passt?

May the Force be with you!

(#1367) VTom válasza kovsol (#1366) üzenetére


VTom
veterán

Én Ultimate-et vettem, abban benne van.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1368) kovsol válasza VTom (#1367) üzenetére


kovsol
titán

Én egy normál lemezes verziót kaptam karácsonyra asszonypajtástól, így külön meg kell vegyem.

May the Force be with you!

(#1369) S e t h válasza kovsol (#1366) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én tervezem, mert a világ totál beszippantott, ráfeküdtem a platinára, nem lesz egyszerű, 210 óra körül járok.

Kíváncsi leszek milyen lesz a druidás, párizsi dlc, azon kívül hogy ugyanolyan, de vikingnek lenni jó. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1370) hdekakas


hdekakas
senior tag

Egyelőre nem kell kapkodni a season pass vásárlással, mert máris elhalasztották a dlc megjelenését is. :DDD
[link]
Jó bugos lehet. :F
Ubisoftnál is most már általános lett, hogy mindent elhalasztanak. Tavaly októberben rendeltem elő a FarCry6-ot is, februári megjelenéssel. Április van, de még tájékoztatás sincs hogy mikor jelenik meg, de fórumok szerint legkorábban ősszel, ám nem kizárt a jövő évi megjelenés sem.
Ezt sose értettem, hogy valaki ennyire nem tudja felmérni, mennyi munkája van még. Pár hete jelentették be, hogy 29-én jelenik meg. Nem látták, hogy ez nem 3, hanem 5 hetes munka? FarCry-nál sem látták, hogy ez nem 3 hónapos, hanem 13 hónapos munka még?
(Ugyanígy ez a mai világban már minden szakemberre igaz, nálam a festő is azt mondta hogy 3 nap múlva kész van, végül még 9 nap volt.)
Meg lehet csúszni pár napot bármiben, oké. De hogy 3 hónap alatt 13 hónap késést összeszedni, azt azért már a MÁV is megirigyelné... ;] :DDD

(#1371) VTom válasza hdekakas (#1370) üzenetére


VTom
veterán

Pár hetes csúszást (3 hét vs. 5 hét) simán meg lehet magyarázni, gondolom több bug volt a DLC-ben, mint amennyivel számoltak, vagy körülményesebb őket javítani.
A több hónapos, éves csúszások meg a rossz projektmenedzsment következményei, gondolom a kiadó erőlteti a határidőket a végsőkig, lsd. CP77. Előrendelésben így is rengeteg játék fogy, pedig azzal lehetne a legjobban megoldani ezt aproblémát, ha az emberek csak a kiadás napján vennék meg a játékokat.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1372) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

TAA -ra van valami cfg opció, hogy kilehessen kapcsolni? :W
Iszonyat undormány a grafika... AC Odyssey 100x szebb volt 1440p + 140% res scale mellett itt meg 150% mellett is homály az egész játék. Faxnak kell ezt a k.va TAA -át ráforceolni a játékra?!?!?! Tök jó, hogy hiper szuper csili-vili 16k textura lenne meg minden de a TAA lerontja 360p -re :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1373) VTom válasza AsakuraDave (#1372) üzenetére


VTom
veterán

Nem a resolution scale miatt lesz homályos?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1374) S e t h válasza hdekakas (#1370) üzenetére


S e t h
nagyúr

Elképzelem mi mennyiségű bug lehetett benne, ha elhalasztották azt is, lehet el sem indult.
Én a korábbi ac-k esetében ennyi hibával nem találkoztam, lehet az is benne van ebben, hogy mindegyikkel csak jóval megjelenést követően játszottam és addigra javították őket, de könyörgöm, mennyi idő kell a launch után a komfortos játékélményhez?

Mivel rászántam magam a platinára félő volt, hogy lesznek még meglepetések.
A tegnapi pl egy befejezhetetlen küldetés volt, feltúrtam a netet, december 12-én jelezték először az ubinak, azóta sem sikerült egy patchel sem megoldani, nem úgy a gamereknek, akik megoldották.
A küldetés csak akkor fejezhető be, ha a teljesítése közben átváltunk spanyol nyelvre.
Működött.
Nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1375) AsakuraDave válasza VTom (#1373) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nem, ha a res scale 100 alatt van akkor nem a natív felbontáson renderel hanem annak csak a beállított % -át tehát 1080p-n 50%-os res scale-en fele annyi pixel lesz renderelve és abból építi fel a 1080p-t tehát romlik a kép eléggé. Ha 100 fölött van akkor több pixelt renderel és abból alkotja meg a "kisebb" képet tehát szebb élesebb képet kapsz de persze nő a gépigény, nálam 150% res scale 1440p-n pl Gears 5-be azt jelenti elvileg, hogy 4K-ban renderel és 2K képet épít belőle. Viszont ha TAA van a játékon akkor ez a res scale nem dob sokat az élességen, ezért is voltam úgy, hogy csak azért maradni RDN2 kártyán nem éri meg mert majd úgy is TAA off és 150% res scale és 4K teljesitményen már elég közel van az Amper csakhát nem gondoltam Odyssey után, hogy itt a TAA nem lesz kikapcsolható :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1376) hdekakas válasza S e t h (#1374) üzenetére


hdekakas
senior tag

A platinához kell horgászni is, nem? Én pc-n játszom.
De a horgászatban pl van big mackarel, meg big flatfish, ami nincs. Így hát nem tudsz fogni olyat, ami nincs. :DDD
Én már nem is próbálkozok a trophy-kkal, mert bugosak. Pl az összes monastery kipucolása után is csak úgy látja mintha csak 4-nél tartanék, és 5 kellene.

(#1377) S e t h válasza hdekakas (#1376) üzenetére


S e t h
nagyúr

De akkor hogy van meg annyi embernek a platina?
Persze benne van, hogy nekem sem jön össze, de egyelőre még nem untam rá. :)

Az orlog trófeától viszont tartok, nem kedvelem és eddig csak egyet csináltam, mert muszáj volt.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1378) nitro16 válasza hdekakas (#1376) üzenetére


nitro16
senior tag

Én ps-n ma csináltam meg ezt a horgászós trófeát és van mindegyik halból benne. Az meg, hogy mekkora méretűt fogsz ki belőle az mindegy, csak mindegyik fajtájú halból egy legyen meg. Van ahol 3-4 fajtát is ki lehet fogni nem kell menni össze vissza, illetve az árusnál tudsz venni olyan papírt ahol leírja merre felé található az adott halfajta.

Más: megnéztem mik vannak vissza, hát az orlog az nagy szívás lesz nekem is, pedig nagyjából megvan a taktika. Eddig 2 van meg a 19-ből, de volt ahol folyamat elvert a játékos.... ami még idő igényes lesz az 100% kipucolás az adott területeken.

(#1379) hdekakas válasza nitro16 (#1378) üzenetére


hdekakas
senior tag

Akkor a trófeához mindegy hogy mekkora méretű hal. Az oké, az kivitelezhető. A Stinky but deadly challenge nem teljesíthető, mert nincsenek bizonyos halak.
Ez pl egy novemberi youtube videó, de azóta is ugyanaz a helyzet. A frissítések leírásában majdnem mindig szerepel, hogy javították ezt is, de sosem javítják. :D [link]

(#1380) S e t h válasza nitro16 (#1378) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem a horgászós még nincs meg, azt hagyom utoljára, éppen az orlogot nyomom, amitől egyébként a legjobban tartottam.
Találtam hozzá egy jó tutoriált, annak köszönhetően eddig hatot csináltam meg, volt ugyan amelyik másodjára ment, de négy sikerült elsőre, valóban kell benne taktikázni.
Viszont bele sem merek gondolni, hogy 19 van belőle. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1381) NB2


NB2
aktív tag

Mivel egy korábbi játékban voltam olyan oktondi, hogy a végére hagytam egykaptafa questeket és egyszerre dögunalmas volt, nah én erre vigyáztam itt és egy területre ha bementem, sörivós verseny és az orlog az mindig megvolt viszonylag hamar. Nem azt mondom, hogy első utam oda vezetett, de hogy addig másik régióba nem mentem amíg ezek nem voltak meg az tuti. Írtam easyn nyomtam a játékot, ott nem okozott gondot az orlog. Jó volt, hogy elsőre kikaptam, mert egyszerűen a csóka mindig olyanokat dobott amivel rengeteg arany bigyója lett. Aztán mikor lett neki vagy 30 bevágott egy olyan abilityt, hogy csak néztem :) A legjobban az idegesített mikor visszarakatta a kavicsait. Iszonyat dühítő volt, mikor már csak 3 volt neki és hirtelen lett neki 14... Nekem a 12 aranyért 8 kavics leszedés vált be, talán még a balta támadás duplázás ami jó, csak ahhoz sok arany kell. De tényleg nehéz kiválasztani melyik 3 abilityt használod, mert volt, hogy pont nem az volt nálam ami kellett volna.

(#1382) nitro16 válasza hdekakas (#1379) üzenetére


nitro16
senior tag

Megnéztem, közben ahogy én látom az összes hal fajta benne van a játékban, viszont azért nem lehet akkor megcsinálni mert nincs olyan méretben ami kellene oda.

Seth + NB2: Én most este lenyomtam az összes orlogot. Meglepően könnyű nehezebb fokozaton is. 90% elsőre jött a gyözelem, ami nehezebb volt az a norvég részen a csaj, illetve raven faluba a faszi.

Nagy vonalakban, nem szabad hagyni, hogy sok aranyérmét gyűjtsön az ellenfél, mert akkor az amulet segítéségvél oda tud verni. Tehát használd sokszor a karmos jelű kockát mert azzal eltudsz lopni tőle, illetve ha másik jelű kockát raksz le érdemes olyat aminek piros szegélyezés van a szélén mert azért is kapsz érmét. A többinél meg figyelni kell mit rak és taktikázni. Amuletből ahogy egyre többet nyersz, úgy lesz egy csomó új, mindegyiknek egyedi képessége lesz. Én 2 fajtát használtam itt, a thor-os verziót ahol x darabért sebzést tudsz okozni, illetve azt amelyik duplázza a fejsze támadást.

Nekem ezek maradtak még vissza a trófeához:

-Spend your first Mastery point
-Complete all territories
-Obtain all video fragments and watch the hidden truth video
-While on fire during a fight, kill 3 hard difficulty soldiers without breaking their shields
-Complete all Roman collector challenges

Ebből az utolsó 3-t holnap megcsinálom, aztán marad a gyűjtőgetés. Remélem addig össze jön a skill pont is mert vagy 40 kellene még, hogy elérjem a 400 szintet..

Eddig egy komoly bug-ba futottam bele amit nem tudok megcsinálni, pedig elvileg az utolsó frissítés tartalmazza a javítást de mégse jó. Megöltem már egy ideje Ragnar életben maradt katonáit, és ugye utána el kell menni ahol megölték. Azonban megölöm a kigyókat, bemegyek a sírba és nem kezdi ell az animációt a haláláról. Szerencsére platinához nincs kötve, de akkor is.... bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#1383) S e t h válasza nitro16 (#1382) üzenetére


S e t h
nagyúr

Már ketten írtátok, hogy a nehézségi foknak van köze az orloghoz is.De ez melyik beállítás?

Én a combat fokát dengr-re állítottam, de ez hatással lenne rá?

A weben sokan azon keseregnek, hogy milyen nehéz a három pajzsost lenyomni kb. 80-as szintkülönbséggel miközben lángolsz. Nekem kb. 5 perc volt, nagyon kell ügyelni rá, hogy amikor beviszed a halálos találatot, akkor még legyen rajtad az égő sebzés ikon, mert ha pont akkor ölöd meg, amikor elalszik a tűz, akkor nem számolja.
Easy-re kell állítani a nehézségi fokot, tőrrel levinni az életerőt, mert az nem veri szét a pajzsot véletlenül sem, majd tetőre ugrani, azt meggyújtani és íjjal, vagy lándzsa vissza dobással befejezni.
Neten volt fent videó hol van 3-4 ilyen katona nagy pajzsokkal, a 340-es szintű terület egyik településén, rohangáltam körbe-körbe, aztán a tetőn perzselgettem magamat.

Nálam 50 kiosztatlan mastery pont van, értelmét sem láttam vele foglalkozni a játék végén.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1384) kovsol


kovsol
titán

Heti megvásárolható itemek közt van a Berserker fejes, amit meg akarok venni transmog miatt, erre azt írja nekem az már megvan. :((( Természetesen nincs, és nem is engedi megvásárolni.

Azon meg már nem is bosszantom magam, hogy a ló lépteinek még mindig nincs hangja PS5-ön.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1385) unreg1 válasza nitro16 (#1382) üzenetére


unreg1
tag

Amikor megölöd a kígyókat a veremben és nem adja be az animációt, az nem bug, csak egy nagyon kis ponton érzékeli, hogy megjelenjen a háromszög. Én vagy percegig forgolódtam, mire megtaláltam azt a fél milliméteres szakaszt, ahol érzékelt. Érdemes próbálkozni.

(#1386) VTom válasza kovsol (#1384) üzenetére


VTom
veterán

A lódobogásról tudnak, és elvileg a következő javításban benne lesz
NEm értem egyébként, hogy ha valamit elb@sznak a patch-csel, miért nem javítják hotfix-ban azonnal..

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1387) nitro16 válasza unreg1 (#1385) üzenetére


nitro16
senior tag

Köszi, hogy írtál. Előtte percekig forgolódtam de semmi nem volt. Most vissza mentem, még fent elindult az animáció majd utána lementem a verembe megöltem a kigyókat és egyből dobta a háromszöget, hogy oda tudja adni a fegyvert.(Nem kellet forgolódni meg semmi).
Valószínűleg akkor én voltam a béna. :R

(#1388) nitro16 válasza S e t h (#1383) üzenetére


nitro16
senior tag

Nem próbáltam ki, hogy másik nehézségi fokozaton nehezebb vagy könnyebb-e, lehet nincs hatással rá és teljesen random...

Tüzes trófeát meg egyszerűen nem akarja beadni..... Felmászok a tetőre azt felgyújtom, folyamatosan ég a karakterem mutatja is életnél a tüzes jelet és csak lándzsa visszadobásból ölöm meg a pajzsos/zászlós ellenfelet. Ráadásúl mivel van azon a részen 5 ilyen ellenfél mindegyiket kinyírtam így és mégse jó.

Szóval mit rontok el? Néztem videót is róla, ugyan azt csinálom..... :U

(#1389) nitro16 válasza nitro16 (#1388) üzenetére


nitro16
senior tag

Közben meglett, túl magas színtű voltam és le kellet szedni a skilleket. :W :DDD :N

(#1390) S e t h


S e t h
nagyúr

Két napja 97%-on álltam a játékban, ma megcsináltam az orlogot, gondoltam megnézem még a halas előtt, hogy akkor 98 vagy 99.
86.
WTF
Berakták a következő dlc trófeáit is, így kicsit távolabb került a platina, kapd be ubi. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1391) VTom válasza S e t h (#1390) üzenetére


VTom
veterán

A platina attól még meglesz, csak a progress lesz kevesebb %-on, mivel oda beleszámolja az összes trófeát.
Nekem az Odyssey néz ki így:

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1392) kovsol válasza VTom (#1391) üzenetére


kovsol
titán

Úgy érzem én nem nyomom elég hardcore módon. :D

May the Force be with you!

(#1393) VTom válasza kovsol (#1392) üzenetére


VTom
veterán

:D
én sem nyomom hardcore módon, 2 db platinám van összesen, az Astro's playroom, meg az Odyssey.
A Valhalla pl. lassan egy hónapja pihen 97 óra után, pedig még a fő szálnak sem értem a végére. Ha megunom a kalandozást, játszok mással (ez most a Last of us II volt, ami után pár hétig játékszünetet kell tartanom, mert egyszerűen le kell ülepednie, és nem ér a nyomába semmi jelenleg) Aztán majd folytatom.

Az Odyssey-be 221 óra ment bele a végén, kb. 200 után álltam rá a platinázásra, mert már csak pár trófea volt hátra, és azokat is viszonlyag egyszerűen meg lehetett szerezni.

Egyébként a Valhallát nem fogom platinázni, az biztos.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1394) S e t h válasza VTom (#1391) üzenetére


S e t h
nagyúr

Jó hír, köszi.
Akkor horgászásra fel! :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1395) Farkassacred válasza VTom (#1393) üzenetére


Farkassacred
őstag

Kapunk egyébként valamit a platina elérsése esetén? Csak azért kérdezem, mert ugyebár itt kétfajta "érméből" is lehet itemeket vásárolni a karihoz. Hátha valami értelme is lenne végre ezeknek.. :DD

(#1396) VTom válasza Farkassacred (#1395) üzenetére


VTom
veterán

Nem.
A trófea PlayStation sajátosság, a vásárlást meg Ubisoft creditből lehet megvalósítani, az platformfüggetlen.
Egy szóbeli vállonveregetés jár tőlem érte, ha ez megfelel. :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1397) Farkassacred válasza VTom (#1396) üzenetére


Farkassacred
őstag

A vállonveregetés nem elég. ;] Meglesem majd, hátha van egy két jópofa feladat.
Most kezdtem újra egyébként a játékot a legnehezebb fokozaton és eddig azt mondanám, hogy egész kellemes a játékmenet. Nem idegesít halálra, kis gondolkodás mellett elvan az ember. :K

(#1398) S e t h


S e t h
nagyúr

Megvan a platina, hiányozni fog a viking éra, a hangulata nekem sokkal jobban bejött, mint az elődök esetében.
Innentől fogva nekem a driudás kiegészítő nem kérdés, inkább csak az, hogy megveszem-e idő előtt a season passt, a bugok eddig számát tekintve ez az ac a rekord.

Fórumon talált igen jól elkapott kép. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1399) nitro16 válasza S e t h (#1398) üzenetére


nitro16
senior tag

Grat, nem nézted hány órát raktál bele? Én 118h vagyok de még van 10-15h lootolás vissza.

Egyetértek amúgy veled, bugokat leszámítva szerintem is nagyon jó lett ez az AC.
Sokkal jobb, hogy a szabadba lehet össze vissza menni és nem egy városba van az egész.

Druidás kieg nálam is játszik de néztem store ár 14k azért annyit sajnálok rá. (Gondolom nem lesz valami hosszú). Szerintem ha megvan a platina eladom a mostanit, mert ez lemezes és majd store-ba egy akciós gold edition-t veszek abba úgy is benne van a dlc.

Lassan csinálhatnának egy Maya korban játszodó AC-t, az szerintem brutál lenne. :K ;)

(#1400) kovsol válasza nitro16 (#1399) üzenetére


kovsol
titán

Season passban lesz még majd egy Párizsos DLC is.

Maya/Inka kort én is bírnám. :K

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.