Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Assassin's Creed: Valhalla

alt="[link]" title="[link]"

Megjelenés: 2020. év vége.
Célplatformok: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Google Stadia

Információk a későbbiek folyamán folyamatosan jönnek. A topik a PC-s részlegen lett létrehozva, de ugyanúgy a konzolos verziókról is lehet itt beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) VTom válasza oriic (#1) üzenetére


VTom
veterán

Engem az érdekelne, hogy az előzetes elején és végén miért csak Xbox logó van? :F

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#3) l.skywalker válasza VTom (#2) üzenetére


l.skywalker
félisten

Megvette a marketinget az Xbox. De csak ennyi. Xbox-al fogják promózni a gépet, kábé mint ahogy a COD a PS-el jön ki, de végül multiplatform.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4) oriic válasza l.skywalker (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azért engem is meglepett egy pillanatra. :D

Live-Die-Respawn

(#5) 3L1T3 válasza l.skywalker (#3) üzenetére


3L1T3
addikt

Azért ez nagy tévedés, hogy megvette a marketinget az Xbox! :) Maximum a Microsoft vásárolhatta volna meg az XBOX brand miatt, de ilyenkor nem ez történik. A két fél megállapodik abban, hogy a marketing egy részét az adott cég (Microsoft) állja. Persze egy része ennek barter, jelen esetben valószínűleg érkezik Xbox + AC Valhalla hard bundle majd.

Nem kell ezen meglepődni, az előző AC-k esetében is ez történt. UbiSoft és a Microsoft többször eljátszotta már ezt. Az pedig teljességgel lehetetlen, hogy exkluzívként jöjjön egy ilyen játék. :D Több mint 100M lehetséges vásárlótól elvágni magad? Nettó butaság! :D

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#6) S e t h


S e t h
nagyúr

Most látom, hogy a pc szekcióban indult, eszembe is jutott mennyi optimalizálási viszontagságon kell majd átrágnunk magunkat, remélem azért odateszi magát az ubi, bár az eddigiek tükrében nagy összeget nem tennék rá.
Nagyjából mikorra várható a start?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Assassin’s Creed Valhalla Will Be Exclusive to Epic Games Store on PC

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8) VTom válasza S e t h (#6) üzenetére


VTom
veterán

Ubisoft Montreal, nem hiszem, hogy gond lesz vele. Az más téma, hogy gondolgom 2080Ti kell majd hozzá 1440p-re is. Amiatt majd kapni fog. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9) l.skywalker


l.skywalker
félisten

AC Valhalla :D
Image

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10) i@lex válasza VTom (#2) üzenetére


i@lex
őstag

A gameplay is azért lesz az xbox konferencián, mert a ps túl sok játékot mutat majd be...VRPisti szerint.

(#11) l.skywalker válasza i@lex (#10) üzenetére


l.skywalker
félisten

Te mindig nézed őket, aztán kiakadsz azon amiket mindig mondanak. Aztán tovább nézed :DNem látod, hogy ez sziszifuszi időtöltés? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#12) KRoy19


KRoy19
őstag

Én nagyon várom a game-et, mert imádom a vikinges témát.

Az meg hidegen hagy, hogy ennek már nem sok köze van az eredeti AC-hez.
Az utóbbi két résznek sem volt már sok köze hozzá és ettől függetlenül jó játékok voltak.

Amúgy sem bánom, hogy nem erőltetik tovább a stealth gameplay-t, mert rohadt gagyi.
Minden ilyen játékban az az érzésem, hogy félig vak és süket az ellenség, mert nem veszi észre például, hogy fél méterre tőle szúrom le Jóska haverját.

(#13) SH4D0W2011 válasza l.skywalker (#9) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Ezt nem láttam jönni, majdnem az orromon folyt vissza a kávé. :DDD

(#14) rumkola


rumkola
veterán

[link]
november

(#15) rumkola válasza KRoy19 (#12) üzenetére


rumkola
veterán

egyetértek
viszont én az abstergos jövőben játszódó jeleneteket utálom a legjobban, teljesen kizökkenti az embert a játékból

(#16) KRoy19 válasza rumkola (#15) üzenetére


KRoy19
őstag

Jogos.

Hála istennek azért nem sokszor jön elő a jövőbeli szál és akkor sem túl sokáig, szóval engem annyira nem zavar, de tény, hogy nem sírnék ha kikerülne a Valhalla-ából.

[ Szerkesztve ]

(#17) S e t h válasza rumkola (#14) üzenetére


S e t h
nagyúr

Sokat nem kockáztattak vele.
De nálunk szerintem fluxuskondenzátort is lehet kapni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#18) Rony949 válasza l.skywalker (#7) üzenetére


Rony949
őstag

De ez csak azt jelenti, hogy nem lesz kapható Steam-en, igaz? Tehát ha Uplay-en veszem meg vagy dobozosan, akkor csak Uplay kell a játékhoz, igaz? (nincs Epic accountom és nem is tervezek csinálni egyet)

(#19) oriic válasza l.skywalker (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk ezen nagyon szerintem senki nem lepődik meg. Epic Store+uPlay. Steamen már ezer éve nincs AC játék.

Live-Die-Respawn

(#20) l.skywalker válasza oriic (#19) üzenetére


l.skywalker
félisten

Úgy tűnt mintha meglepődve írtam volna? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21) cyberkind válasza oriic (#19) üzenetére


cyberkind
félisten

Én meglepődök, mert nem értem, ha drágábban is adnák, vagy nulla akcióval rengeteg ideig, de elérhető volna ott is, de nem, így ha nem lesz elég olcsó, nekem ez a játék ki is esett kb örökre. A The Division 2-t is csak azért vettem meg, mert 3eu volt, ennyiért elnézem a Steam hiányát.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#22) oriic válasza l.skywalker (#20) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó nyilván nem, csak ez AC esetében már nem is hír. :D Csak nem értem miért várja valaki hogy Steamre jönne bármelyik rész is. Elvannak vele milliós eladásokkal a saját platformjukon. (+Epic ugyebár)

#21) cyberkind

De nem fogják Steamen adni, Valve lecsíp szép nagy összeget, így meg maguknak folyik be minden összeg. Nem hülyék bármennyire is azt hisszük, nyilván nekik is az a lényeg, hogy minél több pénzt szedjenek össze.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#23) cyberkind válasza oriic (#22) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert ha minél több helyen elérhető a játék, van annál jobb pénzkeresés? Mármint, ott van a Cyberpunk, mindenhol elérhető, nemcsak itt meg ott, tehát mindenhonnan folyik a pénz be, ez így a leglogikusabb.

Én komolyan sajnálom ezt a lépést, mert nem annyira egyértelműen jó játékok ezek, amiért megérné egy másik store, de jó játékok.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#24) Rony949 válasza cyberkind (#23) üzenetére


Rony949
őstag

A CD Projekt egy külön faj. Ők talán az egyedüliek a nagy cégek közül, akiknél még van DRM mentesség.

Amúgy meg Ubisoft játékoknál nem mindegy hogy Epic vagy Steam. Hiába lenne Steam-en, a Uplay akkor is kell még mellé.

(#25) cyberkind válasza Rony949 (#24) üzenetére


cyberkind
félisten

Mindegy, hogy külön "faj" vagy nem, ha valaki, akkor ők, azokkal a játékokkal abszolút megtehetnék, és menne is rá az ember.

Nekem nem, én amit lehet csak Steam-re veszek, a Uplay eddig kivétel volt, mert hiába kellett sok új Ubisoft játékhoz, ha volt Steam-en, nem zavart, de itt már más, megint nem én dönthetném el, hol akarom megvenni.

Paranormal Cocktivity

(#26) l.skywalker válasza oriic (#22) üzenetére


l.skywalker
félisten

Hallottuk ugyanezt EA játékokkal is, hogy nem lesz Steam-en

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27) zbundy válasza cyberkind (#21) üzenetére


zbundy
aktív tag

Én meg nem értem még mindig a sírást az epic store miatt. Nekem nem fáj letölteni még egy klienst. Egyébként szarja a játékokat az epic. El akarja érni hogy legyen könyvtárad náluk, hogy végül szívesen vásárolj ott. Tök jól csinálják és felhasználói oldalról is szuper. Tavaly óta vagy 70 játékom van epic storeon és mindegyiket ajándékba kaptam 🙂

(#28) cyberkind válasza zbundy (#27) üzenetére


cyberkind
félisten

Én azt nem értem mindenek előtt, hogy miért nem én dönthetem el, mit és hol veszem meg, ezáltal ha annyival drágább lenne Steam-en, mint amennyit "lenyúl" az eladásokból, hát legyen, de ott vettem meg ahova akarok. Másrészt meg (ismét csak nekem) a Steam-en kívül minden felesleges, de anno még eltudtam visel a Uplay és Origin klienseket, ma meg már itt tartok:

Az ingyen játék nem izgat, nem azért van ott az Epic, hanem csak csináltam egy fiókot és ennyi, ment a sorba a többi közé mint minden az Origin után (bár az Origin-t se nagyon használom), tényleg nagy szükség volt még egy kliensre a tengernyi közé, az volna jó ha mindenki a sajátján jelentetne meg mindent, a Steam meg maradna az indie-re.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#29) zbundy válasza cyberkind (#28) üzenetére


zbundy
aktív tag

Egyébként megértem az állaspontod. De kíváncsi lennék, ha tényleg úgy működne, hogy mindenhol elérhető, de annak fényében hol és mennyit nyúlnak le a kliens tulajdonosai mindenhol más ára lenne, akkor ki hol venné? Tehát ha mondjuk a steamen minden 10-20%al drágább lenne, akkor is tényleg oda venné meg a többség? Ebben a világban? Ahol a konzolos közösség "fillérbaszás" címszó alatt átruccan argentín meg török storeba, hogy megspóroljanak néha csak pár száz forintot? Abban a világban, ahol a pc-sek még mindig letorrenteznek mindent demo gyanánt, hogy "ha majd tetszik megveszem később"!? Tényleg kíváncsi lennék az eladásokra steamen magasabb ár mellett.

(#30) rumkola válasza oriic (#22) üzenetére


rumkola
veterán

Az összes Assassins Creed és Far Cry is van steamen.

(#31) oriic válasza rumkola (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Megkövetem magam, igazad van. Úgy emlékeztem hogy Odyssey és Origins már nem jelent meg ott. Elnézést kérek akkor. :O :R

Live-Die-Respawn

(#32) Szabi®


Szabi®
addikt

Nagyon kiváncsi vagyok a pihenő után mit tudtak össze hozni.

(#33) Rony949 válasza Szabi® (#32) üzenetére


Rony949
őstag

Én nem látok bele, de szerintem már az Origins után belekezdtek a munkába. Szóval nem hiszem hogy olyan sokat pihentek.

(#34) KRoy19 válasza Rony949 (#33) üzenetére


KRoy19
őstag

Gondolom úgy értette a pihenőt, hogy nem 2019-ben adták ki a játékot, hanem idén fogják, így 1 évvel többet tudtak rajta dolgozni a fejlesztők ami jót tehet a játéknak.

Tehát nem a fejlesztők pihenőjéről van szó, hanem a franchise pihenőjéről.

[ Szerkesztve ]

(#35) Remiel


Remiel
őstag

azt hiszem mégsem lesz collectors - om, se hidden blade replika, pedig nagyon bejön :DDD

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#36) Szabi® válasza KRoy19 (#34) üzenetére


Szabi®
addikt

Így van,mert ugye tavaly elvileg a vezetőség fülön csípte a belsősőket az igen gyenge teljesítmény végett.A reddit-en kering egy olyan cikk is,ami azt taglalja hogy voltak dolgozok akik konkrétan aludni jártak be,volt amelyik a kedvenc könyvét vitte be és azt olvasta....
És ezért várja most média is a gémet sztem kicsit jobban mint eddig .Mindenki kiváncsi.

(#37) cyberkind válasza Szabi® (#36) üzenetére


cyberkind
félisten

Várjátok inkább a Cyberpunk-ot, attól megkapjátok azt amit szeretnétek, ez az AC valóban más lesz mint az utóbbi 2, de semmi extra ismét.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#38) VTom válasza cyberkind (#37) üzenetére


VTom
veterán

Tegyük hozzá, hogy szerinted.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#39) cyberkind válasza VTom (#38) üzenetére


cyberkind
félisten

Nyilván, de azért abban egyetérthetünk, hogy a Ubisoft nem az a kiadó aki évekig fejlesztene egy játékot, hogy az, amikor kijön, mindent zsebre tegyen. Persze a pénz a lényeg, ahhoz a leggyorsabb út pedig a gyártósor mentalitás, szerencse a Gta VI még messze van, ahogy a TES VI is. Szóval én nem kerestem a Witcher-ben semmit, sőt, azt se tudtam mi a Witcher amikor elindítottam, de a többi már történelem, ugyanez a Gta is, na én legalább ezt várom ettől a sorozattól ha már ekkora a hírverés.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#40) Szabi® válasza cyberkind (#37) üzenetére


Szabi®
addikt

Alap :R 28 év gémelés után már kialakul mindenkiben bizonyos igényszint játékok/studiók felé.Nálam ebbe az ubi már nem fér bele.8 éve nem vettem ubi játékot stock áron,csak akcióba,vagy cseréltem.De olyan jó nézni a szélmalom harcukat :D
Tehát ugye mi mehet ott ? Van a vezetőség aki üvölt 24 órában a kóderekkel/grafikusokkal hogy csináljananak valami normálisat,azok meg ugye annál inkább se,és jön a skinezős story,giga map,loot hegyek .... ? :D
A zsebre vágott mainstream media egyébként kivállóan teszi a dolgát,utoljára ennyi jól megkomponált propagandát talán Göbbels tudott a nép elé adagolni.A gs,pc guru és több hasonlóan kilóra megvett média gépezetek pedig olyan mennyiségű "semmit" adnak ki az ő aktuálisan megjelenő címeikről hogy az már félelmetes.Talán ez az ami az ubisoftnál igazán jól működik.A marketing.Elinditják a hype vonatot,jó sokan fel is ülnek rá,aztán az első megállónál a "kalauzon" kivül mindenki le akar szállni.....(ennek lehetünk tanúi a fórumokba/topikokban a játék megjelenését követő 3 hónapban)
Érdekes annak az ubisoft fejesnek a "vallomása" aki konkrétan létrehozta az Assassins creed univerzumot,és már nincs a cégnél :) [Patrice Désilets nem akart többet hazudni, ezért hagyta ott a Ubisoftot]

[ Szerkesztve ]

(#41) VTom válasza cyberkind (#39) üzenetére


VTom
veterán

Ugyanez a csapat csinálta az Origins-t, az is el lett tolva egy évvel, és a legjobb rész lett a franchise történetében.
A Ubisoft látta az utóbbi 2-3 címénél, hogy a recept, amiben hitték nem működik, és simán meg tudnak újulni, ahogy azt már többször megtették. Én nem aggódom emiatt.
Engem pl. a Cyberpunk kicsit sem hoz lázba, főleg, hogy FPS.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#42) Szabi® válasza VTom (#41) üzenetére


Szabi®
addikt

Azóta eltelt majdnem 4 év :) De az tényleg jó lett :R Trailerek alapján én komolyan mondom az új Watchdogs-ot várom,,,,abba mintha raktak volna valami next-gen féle hatást.Első gameplayeket megnézem,ha bejön már rendelem is.

(#40) Szabi89 Lemaradt a link [Patrice Désilets nem akart többet hazudni, ezért hagyta ott a Ubisoftot]

(#43) KRoy19 Nem ez a cég lenne az első aki meglépi ezt az utat,láttunk már sok ilyet :U

[ Szerkesztve ]

(#43) KRoy19 válasza VTom (#41) üzenetére


KRoy19
őstag

Dehogy is. A gonosz Ubisoft csak a pénzedet akarja és csak elhitették veled, hogy jó az Origins, ami lehetetlen, mert ugye csak a pénz számít nekik, tehát nem tudnak jó játékot csinálni. ;]

(#44) cyberkind válasza VTom (#41) üzenetére


cyberkind
félisten

Én most tolom ki a szériát, eddig megvan az 1 és 2, hát mit ne mondjak, nem értem az egész létrejöttét, mert ugyan jó a 2. rész, de közel sem kiemelkedő, amikor pedig megjelent, ugyanígy hidegen hagyott mint manapság. Számomra a legjobb AC a 4, mert az csak nevében AC, de egyébként egy jó kis kalóz szim. A Cyberpunk csak egy példa, ennek a példa lényege, hogy igazán jót és grandiózust nem lehet csinálni ilyen rövid idő alatt, de a Ubisoft nem is akar, elég csak megnézni, hogy az AC széria a 2 után minden évben jött 15-ig, mert "megtalálták" a tökéletes formulát, és ha nem hasal ekkorát a Unity, kétlem, hogy most itt tartanánk.

De egyébként az Origins valóban nem rossz, nekem a setting tetszik, a sztori csak mellékes már ezekben az új (17-től) AC játékokban, mármint ismét csak nekem.

(#40)Szabi89
Meglehet őket is érteni, csak rettenet unalmas, pláne 2015-ig volt nagyon az, amikor gyakorlatilag minden játékuk AC volt, csak átszkinezve, de mivel ette-vette a nép, ők csak kihasználták az egészet.

(#43)KRoy19
Az utolsó, igazán említésre való Ubi termés a Driver SF volt majd 9 éve, rettenet jó lett minden téren, de mivel a kritikák nem hozzák a pénzt, így az a széria is a süllyesztőben van, pedig az egy egyedi játék lett tőlük.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#45) l.skywalker válasza cyberkind (#39) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én személy szerint nagyon sok Ubi játékot szeretek. AC Origins, GR Wildlands, Division 1-2. Mindegyikkel nagyon jókat játszottam, de az Ubi Club-on még több és több játék van, amivel sokat játszottam.

Nálam nincsennek negatívban, talán csak a legújabb AC és a GR Breakpoint amin látszik, hogy nem lett jó, de egyébként is 1 évvel a megjelenés után jutok el általában a címeikhez, addigra pedig javítják

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#46) Szabi® válasza cyberkind (#44) üzenetére


Szabi®
addikt

Az AC2-vel már nem szabad mai szemlélettel kritikusan játszani (max pótolni).
Amikor megjelent akkor viszont ütött,és nem azért mert 500 oldalas storyt vittek bele,hanem mert nagyon kevés narrativált sztoriorinteált játék volt.Főleg open world-be.
2000-2010 ig meg lehet nézni hány valamire való történetű játék volt.

(#47) cyberkind válasza Szabi® (#46) üzenetére


cyberkind
félisten

Pótoltam, mivel most toltam végig először, ahogy az 1-et is, mint írtam, engem valamiért már akkor se tudott megnyerni az AC, emlékszem, hogy rengetegszer benchmarkolni használtam az első részt, és ennyi, de utána totál abbamaradt a széria nálam. Talán a 2-t is azért akartam főként kitolni mert kíváncsi voltam a történelmi helyszínekre és karakterekre, de főleg Da Vinci-re.

Akadt azért néhány, főként a Bioware, R* és Bethesda triótól, szóval nem volt ez műfajteremtés csak részben.

(#45)l.skywalker
Jó volt a The Division első része is, belecsúszott több mint 200 óra, de csak azért a mert coop-ban minden jobb, persze a hangulat is jó volt abban a városban, meg szép is volt.

Paranormal Cocktivity

(#48) KRoy19 válasza cyberkind (#44) üzenetére


KRoy19
őstag

Nekem volt pár Ubi-s játék amivel el voltam sok órát de semmi mindblowing experience.

Ez egy kiadó, középszerű játékokkal nyilván azért, mert futószalagon nyomják az azonos sémára épülő játékokat.
Nem tudom miért szidja mindenki őket, amiért nem 15 évente nyomnak ki egy játékot ami egy kibebaszott mestermű és miért táplál ennyi ember ennyi negatív érzelmet egy cég iránt.

Joguk van úgy csinálni ahogy akarják, nekünk vásárlóknak pedig jogunk van úgy dönteni, hogy nem támogatjuk ezt a filozófiát és nem vesszük meg a játékaikat.

[ Szerkesztve ]

(#49) KRoy19 válasza Szabi® (#42) üzenetére


KRoy19
őstag

Mint már írtam nagyon egyszerű a történet. Ha nem tetszik a nagyobb tömegek igényeit kielégítő futószalag játék akkor nem veszed meg.
Ha a te kifinomult izlésednek nem jó akármilyen játék csak az ami egy mesterműre hajaz, akkor törődj bele, hogy 5-10 évente talán kapsz egy ilyet, de ne vedd már személyes támadásnak, hogy egy cég nem a te filozófiád szerint tevékenykedik.

(#50) Szabi® válasza KRoy19 (#49) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezzel nem lenne semmi baj amit írsz,ha csak a játékosokat érintené,de jól látható hogy már az ubi részvényeseinek és vezetőségének sem tetszett az amit csinálnak :)
Itt már nem az ilyen kis halakról van szó mint te vagy én (akinek ha nem tetszik nem veszi meg) ......itt már a nagykutyák léptek a tökükre....ezért volt a halasztás/fejmosás is + a rekord részvény beeséseik utánni eligazítás is ,mert jópár befektető kihátrált mögülük :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.