Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) S e t h válasza nitro16 (#1399) üzenetére


S e t h
nagyúr

Érdekes, mert a játékban mutatott óra és az ubi oldalán csekkolt között van 10 óra eltérés, az okát nem tudom, egyik 238, a másik 248. Gondolom azért ennyi, mert én rengeteget lopakodtam, a raidek többségét is így csináltam meg és csak akkor hívtam a többieket, amikor ajtókat kellett betörni.

Amit nagyon sajnálok a játékban azok a napi plusz redás küldetések, amik vmi brutálisan gyengék és ötlettelenek lettek.
Ugyanazt a pár küldetést kellett folyamatosan csinálni, fél év alatt ezen azért illett volna csiszolni.

A főszál, a hangulat számomra fenomenális, főleg 6 évad Vikings után, pláne úgy, hogy ez vissza is köszönt a játékban.
A skandináv mitológiát is elég jól implementálták, rossz szavam sem lehet.

Valóban jó kérdés, hogy a kieg. mennyi hasznos időt ad a játékhoz, az első kiegről azt hallottam, hogy max egy küldetés és szevasz, nem tudom, hogy a druidás és Párizs ostroma mennyire fog elkényeztetni, meglepne ha képes lennék megállni a vásárlást május 13. körül, főleg az idei játék felhozatalt tekintve.

A bugokról még annyit, hogy a platinát követően is fel-feljárok napi pár percre a redás missionok miatt, de időnként muszáj röhögnöm.
Az már megszokottá vált, hogy a halak egy része a vizek felett lebeg, de ma az egyik tag, akit kiszabadítottam egy táborból, miután kiértünk, úsztunk a tábor melletti mocsárból, akkor a fószer megköszönte, majd felállt a víz tetejére és Jézus styleban ellebegett. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1402) VTom


VTom
veterán

Javítják a lódobogást. Link

Back to England then. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1403) S e t h válasza VTom (#1402) üzenetére


S e t h
nagyúr

Legalábbis ezt írják. :DDD

De az ominózus, engem érintő hiba is a listán van még, mert nem mindenkinek oldotta meg a problémáját.
Dolgoznak a fiúk. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1404) hdekakas


hdekakas
senior tag

Van még hiba bőven. :D
Megint benne van, hogy javítják a hiányzó halakat (big flatfish, big mackarel, stb). November óta ígérik. Az eltűnő halakat is februárra javították csak.

(#1405) unreg1 válasza VTom (#1402) üzenetére


unreg1
tag

Persze NG+ még mindig nincs. :(
Mire várnak?

(#1406) kovsol válasza unreg1 (#1405) üzenetére


kovsol
titán

Ez a New Game plus ez mire is szolgál egyébként? Még nem találkoztam ilyennel korábban.
Elölről kezdhetem a felfejlesztett karakterre la történetet?

És a lónak ismét van hangja PS5-ön. :DDD Kicsinek is örülni kell.

May the Force be with you!

(#1407) S e t h válasza kovsol (#1406) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én sem értettem sosem, hogy mi célt szolgál.
Kb 250 óra után ismét nyomom, de fullos karakterrel?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1408) hdekakas


hdekakas
senior tag

Továbbra sincs nagy makréla. :DD :C
Nagy laposhal lett, de makréla azon a helyen sincs ahol az Ubi írja hogy ha végképp sehol, akkor ott biztos. Egy órát rászántam.

(#1409) unreg1 válasza kovsol (#1406) üzenetére


unreg1
tag

Igen, minden szinted, fejlesztésed, cuccod, pénzed stb... megmarad és úgy kezdheted előről a játékot. Az Odysseyben is volt, vagy a HZD-ben, Witcherben, GoT-ban, GOW-ban, jó móka egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#1410) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem sokkal jobban tetszik a játék performance módban, mint quality-ben. És nem a sebesség miatt, bár most olyan érzésem van, hogy jobb lett az fps quality-ben is.
És végre dobog a pata is :p

(#1411) VTom válasza kovsol (#1406) üzenetére


VTom
veterán

Ebben nem tudom mire lesz jó, mert még nem értem a végére, és szerintem nem fogom újrakezdeni, ha egyszer befejezem.
De pl. a Witcher 3-ban nagyon jó volt újrakezdeni a játékot és tovább építeni a karaktert, mert közel sem tudtam minden képességet kimaxolni egy végigjátszás során.

A lódobogásnak én is örültem, hihetetlen, mennyire hiányzott. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1412) kovsol válasza d3tox1c (#1410) üzenetére


kovsol
titán

Én kezdetek óta performance módban tolom. Fix 60fps nekem többet ér, mint egy kicsit magasabb textúra felbontás, amúgy is full hd TV-n játszom, így a 4K nem jönne ki előnyként. :D

May the Force be with you!

(#1413) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Üdv!
Nemrég kezdtem el a játékot, volna néhány kérdésem:
A "Fine" cuccokkal mit érdemes csinálni? Mármint úgy tánik eladni nem tudom, olyna mintha csak a helyet foglalnák.
A Runáknak az értékei fixek? Mármitn lesznek nagyobb értékű rúnák? Van már egy halommal, és nem akarom eladni (régebbi AC játékoknál egy párszor megszívtam, hogy bőszen eladtam, és utána meg kellett volna ez-az).
A Trqade Goodsnál arra mrá rájöttem, hogy van ami kellhet belőle (pl halak a kissrácnak, vagy ahol áldozatként be kell mutatni. De ezeket se tartogatnám feleslegesen, azaz nincs valami lista, hogy mik azok a dolgok, amik kellhetnek, a többit adnám el :)

Köszönöm a segítő választ!
:R

;) - The Power of the Light Side

(#1414) d3tox1c válasza kovsol (#1412) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Én 4k tv-n, ps5-el, és igy is azt mondom, szebb a performance :)
Csak néha kapcsolom át pár percig kivancsisagbol, de aztán megy is vissza performance-ra :)

(#1415) kovsol válasza Anonymus23 (#1413) üzenetére


kovsol
titán

Szia!
Armor, és fegyvereket gyűjtsd szépen, azokat fel tudod upgradelni később, sőt van olyan, hogy az alapból gyenge minőségű geart fogod használni upgrade-elve sokáig, mert annyira jó amit ad extra perk rajta.
A rúnákat szerintem ne add el, mert az elég limitált darabszámban van, de később lesz majd több erősségi szintű is. A végén a minor runát nem fogod már használni, de az elején a darabszám limitáció miatt jól jöhet. Ahogy fejleszted az armorodat a végén darabjába mehet már 3 rúna.

Infóként mondom hátha nem tudod, minden szintlépés után resetelődik a boltosnál a készlet, és mindig árul 4 új fajta rúnát is akkor! Ilyenkor újra tölti az érc, és bőr készletet is mindig.

Az ilyen labda, baba, eltört armorok stb szekcióban lévő dolgokat nyugodtan eladhatod.
A halak, vipera tojások stb az még jól jöhet később.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1416) Anonymus23 válasza kovsol (#1415) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszi az infót. :R
A boltos resetet nem tudtam, azt láttam, hogy újratölti, meg pár cuccot onnan vettem, meg, de akkor rá-ránézek.
Mondjuk most van mindenből is, mivel én többnyire fordítva szoktam játszani, először kitakarítom a területet, majd utána megyek a sztorival tovább, rúnánól is van már 76 db elrakva, plusz ami a cuccokba be van rakva, 123-as szinten vagyok még csak.

;) - The Power of the Light Side

(#1417) kovsol válasza Anonymus23 (#1416) üzenetére


kovsol
titán

Nekem minden slotom ki van maxolva már jó ideje, de arra készülj, hogy a végén egy kis rublikányi upgrade ilyen 400-500 vas és bőr lesz kb.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1418) Anonymus23 válasza kovsol (#1417) üzenetére


Anonymus23
veterán

Még egy kérdés:
Van benne robbanó nyíl? Néha rohadt idegesítő, hogy keresgélni kell az olajos köcsögöket, hogy fel tudjak robbantani 1-1 helyet...

;) - The Power of the Light Side

(#1419) hdekakas válasza Anonymus23 (#1418) üzenetére


hdekakas
senior tag

Robbanó nyíl ability lesz. Az egy adrenalin slotot fog levenni minden használatkor.

(#1420) kovsol válasza Anonymus23 (#1418) üzenetére


kovsol
titán

Incendiary Powder Trap ranged ability segítségével tudsz berobbantani ilyen bejáratokat.

May the Force be with you!

(#1421) NB2 válasza Anonymus23 (#1418) üzenetére


NB2
aktív tag

De azok az olajos köcsögök soha nincsenek messze. ÉN is jártam úgy, hogy totál vak voltam és nem vettem észre kb 5 lépésre a kőfaltól voltak a köcsögök, szóval nem nagy kunszt. És azok mindig respawnolnak is, ha véletlenül elszúrnád :)

(#1422) Anonymus23 válasza kovsol (#1420) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz, közben rájöttem, hogy az 1. szint már meg is van belőle :B

#1419hdekakas :R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#1423) Vikus válasza hdekakas (#1408) üzenetére


Vikus
tag

Hááát, akkor kicsit többet pecázz! :DDD
Én PS4-en vagyok, de csak megerősíteni tudom, hogy van makréla flatfish-el együtt! Bár nem az egyszerű esetek közé tartozik, ami neked is hiányzik.
Végre ki tudtam szedni azt a csodás halas fegyót, amit soha nem fogok használni.. De legalább megvan. Rohadtul idegesítő volt, hogy jópár órát elvett az életemből az a sok felesleges horgászat a semmire.. :U
A flatfish az relatíve könnyű, mert egy alkalommal kb 3-at is kifogtam. Gyorsutazás falu, majd vissza és respawnolt. A makréla az kicsit necces. Nekem se elsőnek adta be. Előtte kifogtam 2 big artic chair-t vagy nem tudom hogy hívják.. aztán kellett 1-2 meditálás. Inkább nappal vagy kora hajnalban van a "helyén". Este nem láttam más halat sem.
Ott is kell gyorsutazás valahova nagyon messzire, aztán vissza. (Egyszerűbb, ha a hajódat otthagyod valahol a környéken, és arra rá).
Aztán újból eljátszani, hogy meglegyen a második.
Kicsit bóklászni kell, de amit linkelek video-t jól látszik, hogy kb hol van. Nekem elsőre ugyanott adta be, másodikat kicsit balra, nemsokkal messzebb, a szigethez közel.
Viszont ahogy nézem hál' Istennek nagy angolna nem kellett a végén, mert azt sehol nem találtam most sem. Egy közepessel megoldották aztán annyi.. Azért fél évvel a játék megjelenése után csak sikerült na. :U :C
Amúgy a halak lootolását ahogy láttam kicsit nehezítették, a dárdás csapkodással nekem annyira nem adta mint előtte.. úgyhogy horgászni kell, ha halból pénzt akarsz. A rúnás bugot még nem néztem, hogy javították-e, azzal lehetett jó pénzt csinálni, amíg az ember meg nem unta.
Szerencsére a heti opal-os community mission-ök is kicsit barátibb számokat képviselnek..
Nekem az elejétől fogva 1 bug volt. A legendás medve.. de azt is anno sikerült ügyesbe megcsinálni. Elsőre kicsokizott, aztán mikor reload volt nem volt sehol, holott mutatta az ikon. Végül megtaláltam a hegyen, a barlang felett, igaz mozdulatlanul, így mondjuk elég egyszerű volt kidarálni, de meglett. Ezen kívűl már csak az, ami viszont idegesítő vagy lehet ez a normál, de mióta végeztem a játékkal, akárhányszor visszalépek a napi küldikre, esik az eső, és nem váltakoznak a zenék régiók szerint. Az eső mondjuk elmúlik idővel, de az automatikusan 1-2 zene, ami folyamatosan megy, nem dobja meg a hangulatom..
Jah és a video, de lehet te is itt kerested, vagy esetleg valakinek még jól jöhet :K
[link]

(#1424) hdekakas válasza Vikus (#1423) üzenetére


hdekakas
senior tag

Köszi, akkor majd még megnézem ezzel a módszerrel is a makrélát. Hátha meditálással előjön. Igen, nekem is csak ez az artic hal van ott.

(#1425) S e t h


S e t h
nagyúr

Egyébként ezt a halas dolgot miért övezi ekkora hype?
A vadász srác miatt, aki rúnákat ad cserébe, plusz azt a vicces kardhalat?
Mert-szerencsére-trófeák között nem szerepelt, viszont minden valhalla fórumon vezeti a buglistákat annyian panaszkodnak rá.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1426) Vikus


Vikus
tag

Igazából ha 100%-ig akarod kitolni akkor szerintem kell, plusz ott van a "loot mánia".. :DDD Ha valakit elfog, akkor amit lehet ki akar szedni. Az opal-os küldik is ezt használják ki igazából. Ilyen skin, olyan skin stb. Baromira nem fontos, mert úgyse leszel jobb, meg bikább, csak máshogy fog kinézni sok cucc. A halas kard semmit se ér, "de jó ha megvan" kb. :U Meghát kb az elv. Eleve cseszi az emberek csőrét, hogy ott van, de nem tudod megszerezni, berakták, de esélytelen, mert nem is volt benne a játékban az a 2 fajta hal. Kapsz mondjuk community-be 150xp-t is asszem'. De összességében semmi extra.

(#1427) nitro16


nitro16
senior tag

Na én is platináztam a játékot. Végül 132 óra alatt sikerült ezt elérni, pedig nem siettem a játékba. :B Asszem most egy kis pihenőt tartok, aztán nekiugrok majd a Tsushimának.

(#1428) kovsol válasza nitro16 (#1427) üzenetére


kovsol
titán

Én is azon agyalok veszek egy Ghost of Tsushimát lemezesen használtan. Olcsóbb lenne, mint a Valhalla DLC, de nem fogom kibírni annyira bejön ez a viking téma, hogy meg fogom venni a season passt.

May the Force be with you!

(#1429) GalaHU


GalaHU
őstag

Na most már tényleg elmehet az Ubi a csipába!
Felraktam újra ezt a f..st, végigvártam az install-t meg a frissítést, de nem hogy Asgaard-ba nem jutok el, egyetlen mentèsemet se tölti be, fekete képernyő után visszadob a Box főmenüjébe/asztalra.
Tök mindegy hogy helyi vagy cloud mentés, ugyanaz a szitu.
Hogy rohadnának meg! :((

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1430) C4mp3r


C4mp3r
addikt

aki pc-n tolja 60fps felett nalatok is sok a ghosting? ac valhalla ghosting - YouTube csinaltam egy videot, nem tudom youtube-on mennyire jon at, de a pajzsnak a szelet kell nezni, hogy mozgasra ilyen aurat hagy maga utan. eloszor azt hittem a monitor ghostol a 90fps miatt, de nem a jatek az. a fuves teruleteken a legszembetunobb, ha pl. az eg fele nezek akkor nem latszik. en arra gondoltam, hogy a taa szar implementalasa az ok. kerestem ra megoldast, de nem is nagyon van jelezve a problema ahogy neztem. az aa persze nem kikapcsolhato, low-on is ugyanugy ott van.

a mikroszaggatasrol mar nem is beszelek, 100 fps-rol beesik egy pillanatra 30-40-re, barmit csinalok megmarad. szokasos ubisoft minoseg ez a port is.

(#1431) Dobi 562 válasza C4mp3r (#1430) üzenetére


Dobi 562
addikt

Én lefixáltam 60 fps-re (2k felbontás, ultra quality). Nincsen ghosting, átvezető jeleneteknél ritkán beesik 40 körüli fps-re de nem zavaró.

Nálam viszont minden egyes indításkor újra be kell állítani a grafikát mert nem jegyzi meg valamiért...

Valamint ha íjjal "horgászok" akkor pattog a hal teteme és van hogy emiatt nem tudom begyűjteni. :DDD

(#1432) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Hi,

Hogy lehet pozíciót változtatni, mármint, ugye alapból a középtől picit balra van a karakter, na most ezt sikerült valahogy átraknom jobbra, sehol sem találom ahol változtatni tudnék a billentyűzet kiosztáson...
Valaki? :R

;) - The Power of the Light Side

(#1433) Fuzzy87


Fuzzy87
csendes tag

(#1434) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Hogy vajon mekkora térképet kapunk majd arra kíváncsi leszek. Vizuálisan nagyon bejön a videó alapján ez a dlc, csak legyen hosszú is az árához viszonyítva.

(#1435) kovsol válasza Farkassacred (#1434) üzenetére


kovsol
titán

Én ma néztem streamet róla, mert már megkapták nagyobb youtuberek előre.
Srác azt mondta kb 15 óra játékidő.

May the Force be with you!

(#1436) Farkassacred válasza kovsol (#1435) üzenetére


Farkassacred
őstag

Minden loot/mission után? Gondolom lassabb játékosoknak akkor lehet ez 20-30 óra is akár. Megnézek pár streamet azért a pass vétele előtt, aztán majd kiderül.
Azt mindenképp sajnálom, hogy a kevésbé újrajátszhatós játékok közé tartozik a valhalla, szívesen beleölnék még pár órat, persze ha lenne content.

(#1437) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Megvettem már korábban a Season passt, de mégse elérhető számomra a DLC.

Ez miért lehet? Köszi.

(#1438) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Ubistore hogyan működik? Most van pl a Valhalla 25%-os akcióban erre a 100 pontért vehető 20% discount nem fog működni mi? :( Tehát most 44,99EUR az alap Valhalla arra nem tudok még 20%-ot rátenni, hogy 44,99*0,8=35,99EUR legyen?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1439) S e t h válasza Toxy (#1437) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tegnap azt olvastam, hogy ma 12 órától elérhető felénk. Még mindig nincs?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1440) kovsol válasza AsakuraDave (#1438) üzenetére


kovsol
titán

Én korábban vásároltam már eleve akciós cuccot a pontért vett kuponnal összevonva.

May the Force be with you!

(#1441) Toxy válasza S e t h (#1439) üzenetére


Toxy
aktív tag

14:00-kor unlockolódott. Már toltam is kicsit.

Nagyon jó a játék még mindig.

(#1442) FaTHI válasza Toxy (#1441) üzenetére


FaTHI
őstag

Agyalok hogy meg veszem a dlc t irjatok vélemények jöhetnek. Nekem 100órát toltam már a simával, de van még belőle.

(#1443) Farkassacred válasza FaTHI (#1442) üzenetére


Farkassacred
őstag

Vegyesek a vélemények eddig, de valszeg akinek bejött az alapjáték, annak tetszeni fog ez is.

(#1444) kovsol


kovsol
titán

Engem az érdekel főleg, hogy mennyi játékidő van benne. Várok pár napot még aztán kiderül.

May the Force be with you!

(#1445) Farkassacred válasza kovsol (#1444) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hasonló cipőben járok én is..

(#1446) S e t h válasza kovsol (#1444) üzenetére


S e t h
nagyúr

22-25 olvastam egy beszámolóban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1447) S e t h


S e t h
nagyúr

Egyelőre egy problémám van, nem tudom miként lehet megnézni Reda napi portékáit az íreknél.
Egy ideje megvan a platina, viszont napi egyszer felnéztem, mert hajtok egy szettre, már van belőle pár darab, de most az írektől mindig vissza kell mennem majd a britekhez, hogy megnézem mi a készlet Redánál?

Egyébként az ír térkép elég nagy, de most kicsit ptsd-és lettem, amikor megláttam a sok gyűjtögetni valót, nem fejeztem be elég régen a játékot. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1448) kovsol válasza S e t h (#1447) üzenetére


kovsol
titán

Dublinban is ott lesz Reda.

May the Force be with you!

(#1449) S e t h válasza kovsol (#1448) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akkor keresem, köszi!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1450) kovsol válasza S e t h (#1449) üzenetére


kovsol
titán

Azt nem tudom alapból ottvan-e vagy csak bizonyos küldetés után, de streamen láttam, hogy ott mutatta mit árul.

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.