Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) s4hu|SyD^ válasza elbandi2 (#2000) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Én is úgy vagyok vele, hogy elkalandozok, de nem akarok megint belefutni olyanba, hogy rámegyek a sárga pontokra aztán valami küldetés miatt meg sem tudom szerezni(ergo valami küldetés amúgy is odavinne és akkor megszerezném mind).
Odyssey-be is beleraktam úgy 160 órát, hogy a főküldetésnek csak a 60%-a van meg. Elkapott ott is a kalandozás meg az erődtisztogatás. De jelenleg nem akarok annyi időt elvesztegetni feleslegesen itt a Valhallában mivel az Odyssey-t is be kéne fejeznem. :U

De akkor ahogy írták, mondták is sok helyen, hogy jobban járok ha követem a küldetéseket.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2002) Jorus válasza s4hu|SyD^ (#2001) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én úgy szoktam az egyes területeket végigvinni, hogy előbb a szinkronpontokat járom be, aztán a főküldit teljesítem az adott térkép részre, és ha az megvan, akkor nekiállok kipucolni az egészet, minden jelzést felkutatok, bejárok, megoldok. Az elején én is többször belefutottam olyan nagyobb kastély/erőd/tábor kipucolásába, hogy nagy nehezen átrágtam magam rajtuk, ott vagyok a végén, és nem tudok bemenni. :DAztán, amikor a főküldiben odáig jutottam, akkor mehettem rajta végig még egyszer. :)Igaz, akkor már tudtam, hogy merre kell menni, mit kell keresni, de azért gyakorlásnak kicsit sok időbe telt az első, felesleges rajtaütés. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2003) s4hu|SyD^ válasza Jorus (#2002) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nekem is a szinkronpontok az elsődlegesek. Már az Origins-ban és az Odyssey-ben is azok voltak meg elsőre. Kicsit időigényes az elején, de rengeteg időt spórolnak meg később ekkora térképnél.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2004) NB2 válasza s4hu|SyD^ (#2001) üzenetére


NB2
aktív tag

Emlékeim szerint itt (Valhalla) nem sokszor fordul elő, hogy kincshez egy főküldi párosul. Egy ajtó van, amire hirtelen emlékszem, de pl az Originsben sokszor volt, hogy kérdőjel olyan helyre vitt, ahol egy erődöt kellett kipucolni és akkor amúgy is megszerezhető ami ott van.
Pl ezért lett a 2. teljes végigjátszás rövidebb mint mikor először csak az alapjátékot játszottam az Originsben.

(#2005) Jorus válasza NB2 (#2004) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pedig van több is, most így hirtelen 4 rémlik, de még csak a térkép felénél tartok. Persze kérdés, hogy főküldinek számítjuk-e az szövetségesek beszervezését, területek "megszerzését". :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2006) Kylesa válasza Jorus (#2005) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Igen, én pl. még csak a harmadik területen járok (East Anglia), de már két alkalommal is előfordult, hogy egy kincset nem tudtam megszerezni, mert küldetéshez kötött volt az ajtó kinyílása, ami a kincshez vezet. Még a kisebb nyersanyagos ládáknál is előfordult, hogy először egy közeli world eventet kellett elvégeznem, hogy hozzáférhessek a ládához.
Hamar megtanultam így, hogy egy új területre érve előbb végezzem el a helyi küldetésláncot, és csak utána kezdjem el kitakarítani a térképet. Így is sokszor beletörik majd a bicska, mert mondjuk hiába 55-ös az ajánlott power level East Angliához, a helyi zealotok meg a Daughters of Lerion úgy elvernek, mint a rongyot.

it's a danger pretty here in Night City

(#2007) Jorus válasza Kylesa (#2006) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, az utolsó Lerion 340-es javasolt powert ír. :DSzóval oda majd még visszatérek pár hét múlva. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2008) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Gondoltam megszerzem a farkas képességet erre kiderült, hogy a fiú random jelenik meg... :O Mindegy, elég jól elhaladtam tegnap. Elugrást, blokkot egérgombokra tettem be, mert valahogy nem áll kézre billentyűzeten.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2009) Jorus


Jorus
nagyúr

Szerk.: közben meglett :D

Colcestreben ebbe a házba hogy lehet bejutni? Ez az a ház, ahol a kockajátékos és az ivójátékos néni is vannak.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2010) tibaimp válasza Jorus (#2009) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem biztos! De próbálj már a sátor tetőre felmászni és beütni a tető felső részét.
Ezt:

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2011) elbandi2 válasza Jorus (#2009) üzenetére


elbandi2
tag

A belülről zárt ajtó felett a tetőzugban lehet betörni nyíllal pl., és ott tudsz bemászni.

(#2012) NB2


NB2
aktív tag

Az ember már a végére olyan rutinos lett :)
Néztem felülre, be lehet-e mászni simán a tető alatt, vagy ki kell lőni íjjal, vagy esetleg a tetőn van luk, vagy esetleg valamit el kell húzni, vagy esetleg a szomszéd házból lehet bemenni akár a falon van lyuk vagy alulról, vagy ablakon keresztül lelőni a reteszt... Vagy csak simán bemenni az ajtón, mert bizony volt ilyen :)

(#2013) Jorus válasza elbandi2 (#2011) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen-igen, ott lapult, csak vhogy mindig sötétben keveredte, oda, és nem tűnt fel a fonatos falrész. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2014) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Ismét sikerült belefutni küldetés mögé zárt ajtóba. De most már gyorsan megnéztem, hogy mi a feltétele. Úgyhogy csak 15 percet vesztegettem el ott. :D Kezd tetszeni a játék bár tény, hogy kicsit ismétlődő, de hát ez várható volt és nincs is vele nagyon bajom. A történet egyelőre jó.
Valahogy a térképet túl nagynak érzem, ami ront az élvezhetőségen valamint mi értelme annak, hogy lássam mit rejtenek a sárga pontok pl. a vándorló emberektől(kérdőjeles személy) vett információval mikor az egész térképen látom, hogy mi hol van. Nyilván ha az opciót kivenném akkor lenne értelme. Hm... talán jó ötlet is az, hogy ne mutassa őket és akkor a madárra kell támaszkodnom + arra hogy megcsináljak mindent, ami közel van ahhoz amerre járok.

Assassin - íjászt csinálok én is majd később kipróbálom az igazi vikinget.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2015) Jorus válasza s4hu|SyD^ (#2014) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lehet beállítás kérdése, de én a térképen csak fehér és sárga pontokat látok, azt, hogy melyik sárga mögött van ingot, gear vagy book, az csak akkor látszik a térképen, ha már ott vagyok a közelében,

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2016) Kylesa válasza Jorus (#2015) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Az mindenkinél úgy van szerintem, hogy csak akkor látod, mit rejt a sárga pont, ha már nagyon közel járunk hozzá, a kérdőjeles fószer viszont egyértelműen megmutatja, hogy mi rejlik egy-egy sárga pont mögött (de aki amúgy is felfedezné a sárga pontokat, ezért teljesen értelmetlen neki pénzt adni).
Azért remélem kék pontokat is látsz :))

[ Szerkesztve ]

it's a danger pretty here in Night City

(#2017) rakkimcer válasza Kylesa (#2016) üzenetére


rakkimcer
tag

angliában a településeden lehet Cartographer házad, ahol fel tudod oldani az egyes helyszíneket, persze pénzért, de felesleges, mert úgy is mindenhol fogsz járni
egy ideig hajkúrásztam a kérdőjelet emberkét én is
de ha kijelölsz egy helyet a térképen, hívod a lovat, felülsz rá és kérsz egy Follow Road-ot, majd ha lehetséges, akkor Go to your Map Marker, közben lehet nézelődni, egy csomó helyet felfedezel így is
PS5 alatt játszom és nagyon szép a táj, van úgy hogy egy helyről lovalogok a másikra és csak gyönyörködök

(#2018) Jorus válasza Kylesa (#2016) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, erre gondoltam én is. :) Új területeken meg szoktam fizetni az utazókat, 30 ezüst nem nagy költség - most már, és így előre tudom venni az ability könyveket lootolásnál.
Ja, halvány kékeket is látok, de elég hasonlóak a fehérekhez. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2019) Kylesa válasza rakkimcer (#2017) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Már felépítettem a cartographer házát, és annak sem értem, mi értelme. Artifactos térképeket kínál pl. Ledecestrescire-hez, ahol már rég összeszedtem minden collectibles-t, nem csak az artifactokat.
Állítólag majd később árulni fog treasure mapokat is, de ezek, amik jelenleg nála vannak, semmire nem jók.

it's a danger pretty here in Night City

(#2020) Jorus válasza Kylesa (#2019) üzenetére


Jorus
nagyúr

A ládákban itt-ott található kincses térképek olyan kincsekhez vezetnek, amik nem látszódnak a térképen, vagy az ott egyébként is látható lootokra mutatnak? Csak, mert, ha az utóbbi, akkor nem foglalkozom velük, főleg, hogy utólag már nem is tudom, melyiket hol találtam. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2021) Kylesa válasza Jorus (#2020) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Én eddig csak egyetlen kincses térképet "csináltam" meg, és az egy térképen jelöletlen kincshez vezetett :K

it's a danger pretty here in Night City

(#2022) Jorus válasza Kylesa (#2021) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor ezeket valszeg buktam, mert relatív elérési utakat jelölnek rajta, ha jól emlékszem. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2023) rakkimcer


rakkimcer
tag

Jotunheim-ben véletlen összefutottam egy legendás szörnnyel
Steinnbjorn The Ice Bear 400-as volt a szintje, az én szintem csak 289, de másodjára ezért meg lett
folyamatosan a közelében voltam és lándzsával sikerült lenyomni, néha ha távolabbra került, akkor kapott pár nyilat, Gae Bolg-ot használtam

(#2024) elbandi2


elbandi2
tag

Én meg ezt a Odyssey crossover quest-et csináltam ma (Isle of Skye), meglett minden, csak az utolsó mysteryhez még hiányzik 2 cucc, hogy befejezzem. Meg is találtam, de egyszerűen nem tudom felvenni. Valami bug lehet... Mindegy mára hagyom, talán holnap restart után meglesz :) Amúgy nagyon tetszett, egy új színt adott hozzá a dologhoz+++

(#2025) rakkimcer válasza elbandi2 (#2024) üzenetére


rakkimcer
tag

ha nem tudod felvenni, az nem biztos hogy bug, később menj vissza :)

(#2026) elbandi2 válasza rakkimcer (#2025) üzenetére


elbandi2
tag

Igazából négy quest item van, megtaláltam mind, de csak kettőt tudtam felvenni, a másik kettőre nem jelenik meg az megvizsgálás gomb. Mindegy majd később visszamegyek, hátha akkor jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2027) rakkimcer válasza elbandi2 (#2026) üzenetére


rakkimcer
tag

volt egy olyan rész, amikor a tengerparton félig kilátszik egy fém ketrec a vízben, benne egy csontváz, akinél van egy kulcs
legelőször mikor ott jártam nem tudtam felvenni
többször visszamentem, save, load, vissza Anglia és megint próbálkozás, semmi
youtube videókat nézve, mindenki simán felveszi
ráhagytam, megcsináltam máshol pár dolgot és mikor legközelebb visszamentem simán felvettem a kulcsot
másik esetben hasonlóan kulcs víz alatt a tengerparton, nem lehet felvenni
olyan mintha bizonyos kulcsokat csak időrendi sorrendben lehet felvenni, ha túl korán vagy ott, nem engedni

(#2028) Jorus válasza rakkimcer (#2027) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én vmeik városban találkoztam ilyennel, egy ház előtt volt egy kis szék, azon egy kulcs, de csak akkor lehetett felvenni, amikor elértem egy adott küldi adott részéhez.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2029) elbandi2 válasza Jorus (#2028) üzenetére


elbandi2
tag

Itt nálam szerintem nem ez van, mert gyakorlatilag ki van pucolva a sziget, csak ez a mystery van hátra a 100%hoz. Nem izgat nagyon, majd meglesz :)

(#2030) Kylesa


Kylesa
aktív tag

East Angliában van egy Raetborough nevű hely, a térkép mutatja is, hogy van ott egy láda. Ha túl korán mész oda, akkor csak egy puszta területet találsz, láda nélkül. Ha kicsit később egy küldi során visszatérsz oda, akkor már egy komplett banditatanya lesz ott, a ládával.

it's a danger pretty here in Night City

(#2031) Jorus


Jorus
nagyúr

A build-up fícsöröket vki el tudná magyarázni? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2032) Kylesa


Kylesa
aktív tag

Én azt nem értem egyáltalán, hogy a Jormsvikingr-ek mégis micsodák és mire valók. És miért lehet pénzért felvenni más játékosok Jormsvikingr-eit, az nekem miért jó?

it's a danger pretty here in Night City

(#2033) Kylesa válasza Jorus (#2022) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Ezt cáfolom, az imént mentem vissza néhány útközben elhagyott kincsért (a treasure hoard mapos holmikra gondolok természetesen), és mind ott volt a helyén hiánytalanul. :K

it's a danger pretty here in Night City

(#2034) s4hu|SyD^ válasza Jorus (#2018) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Amit nem értek ezekbe, hogy mutatják mi hol van, de az ember amúgy is rámegy a sárga pöttyökre mindegy mi van ott. Aztán ha már közel vagy meg meg is mutatja mi is az. Ha azt mutatná, hogy konkrétan név szerint mi van ott úgy lenne igazán értelme venni a térképeket.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2035) Jorus válasza Kylesa (#2033) üzenetére


Jorus
nagyúr

Délután ránézek majd akkor én is. Ezek szerint az egyes térképeknél látható, hogy melyik területhez tartoznak, ez jó hír. Azt hittem, hogy olyan, mint Skyrimben, hogy ha akkor nem keresed meg a kincset, akkor kb. sose fogod megtalálni, mert a térkép egy relatív utat rajzol le, vagyis, hogy hogy jutsz el a térkép megtalálási helyéről a kincshez, tehát, ha nem ott vagy, ahol megtaláltad a térképet, akkor nem fogod tudni, hogy hova mutatja a kincs rejtekhelyét.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2036) Jorus válasza Kylesa (#2032) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jormsvikingr-eket te is tudsz "készíteni", de RPG-sen mondjuk azt, hogy felfogadni :) a városodban, ha megvan a megfelelő épület. Ha megvan, megvannak, akkor el tudod őket vinni 100 ezüstért raid küldetésekre, és akkor segítenek neked. Ugyanígy az egyes városokban is vannak ilyen Jormsvikingr-ek, amiket más játékosok "birtokában" vannak, ha felfogadod őket egy küldihez, akkor az ezüst, amibe kerülnek, az őket készítő játékoshoz kerül. Ugyanígy, ha vki felfogadja a te Jormsvikingr-ed, akkor a pénz hozzád kerül.
Összesen 100 Jormsvikingr-t tudsz egyszerre alkalmazni, de egy raid küldire max 6-ot tudsz magaddal vinni. A különböző Jormsvikingr-eknek, különböző statjai vannak, azok alapján tudod őket beválogatni a csapatodba. Én mondjuk nem szoktam vele foglalkozni, nem játszom max nehézségen, így nincs igazán sok jelentősége, vagy én még nem vettem észre, hogy lenne. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2037) Jorus válasza Jorus (#2031) üzenetére


Jorus
nagyúr

Aha, utánanéztem, ez olyasmi, mind a HFW-ben az state effect / állapothatás gyorsítása, csak ott 7 állapothatás van, itt meg 2. Így már világos. :) Tehát alapvetően kell tűz vagy méreg sebzés az adott fegyverre, és van passzív skill vagy aktív build-up-ra, ami felgyorsítja az állapot elérését - kevesebb tűznyíl elég az ellenfélbe mondjuk.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2038) NB2 válasza Jorus (#2036) üzenetére


NB2
aktív tag

Másfél év után vettem elő a játékot és most jutott eszembe, hogy is kell raid-olni :)
Elindultam, de folyton megölték a legénységem, pedig már felfejlesztettem 2-esre ahol fel lehet őket fogadni. Aztán ma eszembe jutott, hogy oda kell menni a folyón a placchoz, neked kell kiszállni, mindenkit megölni és mikor végeztél, akkor hívni a társaidat rabolni, így garantáltan nem hal meg senki :)

(#2039) Kylesa válasza Jorus (#2036) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

it's a danger pretty here in Night City

(#2040) NB2


NB2
aktív tag

Most egy picit felhúzott a játék :)

Ezek a mastery challenge-k rohadtul nem az én világom.
Illetve a Rajnál megöltem mindkét kapitányt, confirmáltam is, de csak egyet fogad el, így persze nem tudok továbbmenni. GRRRRR!

(#2041) Kylesa


Kylesa
aktív tag

Srácok, hogy a viharba tudom upgrade-elni a hajóm "tárhelyét", ha egyszer 200-nál több anyag nem lehet nálam, de a fejlesztéshez 450 kell? :F

it's a danger pretty here in Night City

(#2042) tibaimp válasza Kylesa (#2041) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lehet, hogy nem jól emlékszem, de nézd már meg. A "városodat" kell először felhúzni, ott valami növeli a helyet, így tudod utána a hajót is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2043) Kylesa


Kylesa
aktív tag

Köszönöm a válaszod, de más volt a probléma, pontosabban én voltam figyelmetlen! :K
Ugye a river raidek elején valóban csak maximum 200 "Foreign Supplies"-t lehet zsákmányolni, lévén a hajóm még alacsony szintű. Azt azonban nem figyeltem, hogy Ravensthorpe-be visszatérvén a zsákmányolt 200 FS eltárolódik, és ha szeretnék még többet összegyűjteni, hogy fejleszthessem a hajómat, egyszerűen csak vissza kell menni raidelni, és újra 200, majd újabb 50 FS-t gyűjteni...
Hát sok mindenre gondoltam, de erre nem! :C

it's a danger pretty here in Night City

(#2044) DerStauner


DerStauner
senior tag

Vannak ezek a próbák a bronz, ezüst, meg arany medálokkal. Ezeket muszáj megcsinálni, része a fő szálnak, vagy hanyagolható?

(#2045) Jorus válasza DerStauner (#2044) üzenetére


Jorus
nagyúr

A Mastery Challange-nél rémlenek medálok, arra gondolsz?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2046) DerStauner válasza Jorus (#2045) üzenetére


DerStauner
senior tag

Amikor a medve, farkas, és holló felszereléssel/képességekkel kell pontokat szerezni. Van a településen egy öreg nő (H-val kezdődik a neve), ő ad valami medált, amit ilyen szobrok előtt lehet használni.

(#2047) Jorus válasza DerStauner (#2046) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, az a Mastery Challange, nem szükséges a főküldetés teljesítéséhez.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2048) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Paris dlct is végigjátszottam, minden trófea megszerezve.
Ragnarök elkezdve Elsőre kicsit komolyabbnak tűnik, mint a többi dlc...

(#2049) Jorus


Jorus
nagyúr

A DLC-ket a főküldetéshez képest bármikor el lehet kezdeni, vagy van valami sztori korlát? Még csak a druidással végeztem, Párizs és a Ragnarök még hátra van, csak nem szeretném, hogy nagyon előrehaladok a főszállal, és vmeik DLC-t emiatt nem tudom el kezdeni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2050) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

A Ragnarök nehezebb, mint a többi dlc. Igaz, legnehezebb fokozaton nyomom, de a Ragnarökig pite volt a játék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.