Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5523) ziZé


ziZé
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, viszont előre leszögezném, hogy nem olvastam vissza 5401 hozzászólást, így lehet, hogy az általam feltett kérdés is felmerült már korábban.
Tehát a problémám az lenne, hogy szeretnék létrehozni (ArchiCAD-ben) egy tervsablont (.tpl), ami ugyebár jelentősen képes megkönnyíteni egy építésziroda munkáját és sok mindent egységesíteni is lehetne vele. Gondolok itt arra, hogy tervinformáció lista rendezése, építőanyagok lista kibővítése, tollak, színek beállítása tervfázishoz, fóliák, fóliacsoportok, megjelenítési lehetőségek, előre lementett nézetek, stb., minden komplexen. A célom ezzel az lenne, hogy a tervezés minden fázisa (vázlat-, eng.- és kiviteli terv) mind egy tervfájlon belül kezelhető és bármikor publikálható legyen. Jelenleg ott tartok, hogy elkezdtem egy elég komplex épület újramodellezésével kiszürni minden olyan hibát/lehetőséget, amit tervsablonnal orvosolni lehet. Az eng. kiv. tervek kótázási részletességét fóliákkal/fóliacsoportokkal lehet orvosolni, szépen lehet rendezni. Viszont, amin elakadtam, az a nyílászárók méretezése. Arra nincs valakinek megoldása, hogy eng. és kiviteli tervhez is külön beállításokat lehessen létre hozni? Gondolok itt a méretek távolságára, konszig vonalak hosszára és konszignációs felirat/jel megjelenítése/elrejtése lehetőségre. Emlékeimben nem él, hogy láttam, vagy hallottam volna, hogy ilyet egyáltalán lehet csinálni, de azért gondoltam, teszek itt egy próbát.
Előre is köszönöm a segítséget!

"Az ember él egy dobozban, néz egy dobozt és vár egy dobozra."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.