Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) ktamas55 válasza vgyuri (#1450) üzenetére


ktamas55
tag

A PC n megvan a telefonkönyv tartalma 1 db vcf fájlban. Ezek vegyesen +36 és 06 kezdetű számok.
Ezt kellene PC-n átszerkesztenem és utána bemásolni a telefonba. Ez hogyan lehetséges?

(#1452) vgyuri válasza ktamas55 (#1451) üzenetére


vgyuri
őstag

Vcf-et pc-n vagy telefonon is szerkesztheted. Amivel exportáltál, azzal kellene importálni is, nem tudom android-on pontosan melyik program képes erre. Hosszabb távon megérné a web-es google contatcs-szal is szinkronizálni a telefonkönyvet, lenne még egy biztonsági mentésed.

(#1453) Zaji


Zaji
őstag

Lehetséges egy Nokia C5 internetjét valamilyen formában megosztani egy androidos eszközzel, például egy tablettel?

(#1454) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
még nem vagyok okostelefon használó, ezért semmi tapasztalatom az android, ios, win témakörben.
Jelenleg android felé hajlok, ezért remélem jó helyre teszem fel itt a kérdésemet.
Most épp nézegetek egy 2 SIM-es belépő árú készüléket, ezt.
Ennek kezelési útmutatójában láttam hogy a SIM1 és SIM2 mellett SIP-ről is lehet indítani hívást.
A kérdésem, hogy a SIP az minden android telónak része, vagy csak ennél az egynél van így?
Előre kösz a választ.
Üdv

gyulaszu

(#1455) nggabi válasza gyulaszu (#1454) üzenetére


nggabi
nagyúr

mindegyiknél része sztem. bár sztem jobban járnál egy másik márkával ;] a Melyik okostelót vegyem? topikot nézd át, az utolsó pár oldalt kb.

"szenyor dzsíííí"

(#1456) cirkus


cirkus
aktív tag

kérdésem, az USA-ban vásárolt okostelefonon egyértelmű, hogy amerikai nyelvű android van, azt könnyedén tudom magyar nyelvűvé varázsolni ??

(#1458) nggabi válasza #40993792 (#1457) üzenetére


nggabi
nagyúr

továbbmegyek: az amerikai modellek gyakran eltérnek az európaiaktól, tehát nem mindig jók rá az eu romok. és mivel az ámerikai telóban nincs magyar be lehet szívni...

látod zsótikám, neked nincs ilyen bajod ;]

"szenyor dzsíííí"

(#1459) TRob1 válasza nggabi (#1458) üzenetére


TRob1
veterán

Még tovább megyek: Esélyes hogy amerikai nyelv helyett angol nyelv lesz benne. :DD

Jól mondom, gabi? :P

¤ R'n'R ¤

(#1460) nggabi válasza TRob1 (#1459) üzenetére


nggabi
nagyúr

jogos, bár az amerikai angol nagyon eltér a sima angoltól. az olimpiára is szótárral mentek az amerikaiak. ;]

mondd utánam háromszor: Jamaika a jamaikaiaké ;]

"szenyor dzsíííí"

(#1462) nggabi válasza #40993792 (#1461) üzenetére


nggabi
nagyúr

"a nagy vízen túli" itt nyilván kínára gondolsz ;]

"szenyor dzsíííí"

(#1463) TRob1 válasza nggabi (#1460) üzenetére


TRob1
veterán

Attól még angol (csak amerikai angol :P )

Egyszer sem tudom mondani, nemhogy 3szor. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1464) cirkus válasza #40993792 (#1457) üzenetére


cirkus
aktív tag

samsung galaxy S3-ról lenne szó..

(#1466) Necc


Necc
addikt

üdv.

Na nagy nehézségek áran megtaláltam ezt a totyikot is, fél liter kávé kellett hozzá hogy elég agyi aktivitást mutassak a keresö használatához. :DDD

Szóval, a kérdésem a következö:

Milyen hatással lenne a rendszerre, ha az /mnt/sdcard partíciót átformáznám ext4-re?
Az hogy a windóz nem fogja látni a partíciót nem izgat.

Lényegében csak azért kell ext4, mert az /mnt/sdcard a beépített flashre mutat, kapacitása pedig csak 3.75GB ami játékokra kevés, és symlinkelni szeretném a 16GB-os cserélhetö SD kartyára (/mnt/sdcard/external_SD).

Illetve lenne még1, bár eddigi (alig 1 éves) androidos ismereteim szerint ennek nagyon telefonspecifikus "büze" lesz:

Hogyan tudnám bekapcsolni az init.d támogatást? Custom kernelt használok, de az nem akarja támogatni (egyik custom se amit eddig felraktam).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1467) vgyuri válasza Necc (#1466) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] itt egy program az internal és external sd cserére, gyakorlatilag a vold.fstab fájlt kell módosítani, abban szerepel hogy mit hova mount-oljon.

[ Szerkesztve ]

(#1468) Necc válasza vgyuri (#1467) üzenetére


Necc
addikt

Koszonom, de ezt en is megtalaltam, viszont sajnos ezzel elvesztem a pendrive-kent valo hasznalat lehetoseget, amit el akarok kerulni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1469) Pajoz válasza Necc (#1466) üzenetére


Pajoz
őstag

Úgy tudom erre a Link2Sd app a megoldás és a kártya particionálása. Ezt elvégezheted gépről is.
Remélem erre gondoltál! Az init.d passz.

(#1470) Necc válasza Pajoz (#1469) üzenetére


Necc
addikt

A link2sd az a /data particio hianyossagait kuszoboli ki, es nem a(z) /mnt/sdcard -ot.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1471) gyulaszu válasza nggabi (#1455) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
ismét visszatértem.
A másik topikban találtam egy segítőkész tagtársat, akivel ki tudtuk próbálni a SIP funkciót. Ezúton is nagyon köszönöm a segítséget.
Sajnos egyébként nem zárult sikerrel a teszt, vagyis nem sikerült SIP-es hívást indítanunk.
Ezután körülnéztem a helybeli ismerősök között is, és találtam is egy szomszédot, aki 2.3.7-es androidos készülékkel rendelkezik. Ezen a készüléken is benne van a beállítás lehetősége, de vele sem sikerült a SIP hívás konfigurálása.

Tehát továbbra is keresek olyan fórumtársat, akinek már sikerült az android alatt a SIP konfigurálása. Ha van ilyen, akkor kérném szépen, hogy írja le nekem, hogyan állította be.

A következő beállítással nem ment:

Felhasználónév: xxxx
Jelszó: yyyy
Szerver: sip.voipdiscount.com
Beállítás elsődleges fiókja: xxxx
Azonosításhoz használt fiók: xxxx
Megjelenített név: xxxx
Kimenő proxy címe: üresen hagyva
Port száma: 5060
Átvitel típusa: TCP

Természetesen xxxx és yyyy a fiók valós adatai....
Tudom, hogy az android marketen (play) fenn van a mobileVOIP alkalmazás, amit a voipdiscount (és klónjainak) tulajdonosa terjeszt, de ha lehetőség van rá, akkor anélkül használnám az android saját SIP funcióját.
Előre kösz.
Üdv

gyulaszu

(#1472) Pajoz válasza Necc (#1470) üzenetére


Pajoz
őstag

Akkor, ha megtaláltad a megoldást ne tartsd magadban :)

(#1473) Necc válasza Pajoz (#1472) üzenetére


Necc
addikt

100% kudarc, recovery-bol kellett visszarantanom a rendszert annyira kivegeztem.

Egyszeruen nem hajlando bemountolni a memoriat, ha nem vfat-ra van formazva, de ennek ellenere sikerult osszehoznom, kezi mounttal meg nehany rendszervaltozo felulirasaval, stb, es megis osszeomlott a rendszer (hihetetlenul belassult, lagtenger, akadasok, percekig nem reagalt semmire, wifi allandoan szetkapcsolt), pedig tenyleg csak azokat a dolgokat modositottam ami a mountolassal kapcsolatos.

Futottam mar ilyenbe korabban, es akkor az volt a gond, hogy nehany driverbe ugymond "hardcode"-olva volt a vfat rendszerrel valo mukodes, es olyan abnormalis jelensegek jottek elo, hogy pl. a kameraval felvett kepek/videok nem mentodtek le, de ilyennel hogy a rendszer brutalisan belassul, csak most futottam eloszor.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1474) TRob1 válasza Necc (#1473) üzenetére


TRob1
veterán

:Y Ne baxx hogy 3.75GB kevés a játékokra! :Y Nekem még 100Mega is sok rá. :DDD

Azt hittem már 12 felett vagy életkorban! ;] :)) :U

ui: Az aláírásodban a 2,25-öt átírhatod 2,5GB-ra ha pontos szeretnél lenni. :)

¤ R'n'R ¤

(#1475) Necc válasza TRob1 (#1474) üzenetére


Necc
addikt

Az egyik regi kedvenc jatekom, a Settlers 4 pl kapasbol 1.2GB
1db CWM backup 800MB
A kapacitas felenek maris annyi es csak 2 hirtelen dolgot soroltam fel ami 10 masodpercen belul az eszembe jutott.

ui.: Lusta vagyok ra.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1476) TRob1 válasza Necc (#1475) üzenetére


TRob1
veterán

CWM Backup mehet sd-re is, nem? Ahhoz nem kell ext... máris felszabadult 800mega a játékoknak. :D

Vazz, hogy vagy képes 3-4(5-6-7)colon az újjadat húzkodva settlers-ezni mikor anno minimum 14 colon nyomtad egérrel? :P Meddig ferdül még a világ? :U :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1478) Necc válasza TRob1 (#1476) üzenetére


Necc
addikt

Nem hajlando beolvasni a kulso memoriakartyat, csak a belsot, ergo minimum 1 stabil backupnak a belso memorian kell lennie, maskulonben ha beut a gebax, jon a szivas.

minimum 14" ? maximum 14", nem? A mai 27"-esemhez kepest ez a 4" nem jelentos visszalepes :DDD
Amugy 10 eve hol settlerseztel te a buszon meloba menet :P ?

#1477: nem minden esetben. Nem ismerem a CWM konfiguralasat (gondolom be kell loni minden egyes telefonra kulon-kulon, mert mashol van a recovery particio/backup particio/kernel/system/data/stb...), de sajnos ehez a telefonhoz ilyen szempontol szarul irtak meg mind az 5.x-et es mind a 6.x -et is, mert fixen, csak abelso memoriat hajlando lekezelni, mint adatmento tarhelyet.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1479) nggabi


nggabi
nagyúr

mi a troll folyik itt? :U

;]

"szenyor dzsíííí"

(#1480) Luissimo válasza nggabi (#1479) üzenetére


Luissimo
veterán

már megint mindenhol beléd botolok ? :DD :))

egyszertroll, holnemtroll :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1481) Pajoz válasza Necc (#1473) üzenetére


Pajoz
őstag

Nemigazán vágom ezt a témát, de ha a CWM-et sem tudja beolvasni kártyáról a telo, akkor gondolom egy data, vagy system partíciót sem fog tudni.

(#1482) Necc válasza Pajoz (#1481) üzenetére


Necc
addikt

Na ezt meg en nem ertem :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1483) Pajoz válasza Necc (#1482) üzenetére


Pajoz
őstag

A többi hsz-eidet is belevéve alap problémába írtam ezt. "CWM sem megy külső memóriáról, mert nem hajlandó beolvasni." Ha ennyi sem megy a telonak, akkor az sd mountolása a telo rendszeréhez igazodóan formázva még nagyobb feladat. Csak próbálok logikusan gondolkodni. Lehet nem túl érthető.
Egyébként a napokban én is hasonlóképp jártam. Ext partíciót csináltam a Link2Sd-hez és nem csatolta fel többszöri próbálkozás, restart után se. Ezután már nem működött rendesen a rendszer. CWM backup, újabb próba, hasonló eredmény. Teljes gyalu, próba, sikerült linkelni egy appot. De egy restart után eltűnt az app. Úgyhogy hagytam a fenébe az egészet.Többször próbáltam már ezt összehozni Ace-en még egyszer sem sikerült. másoknak meg müxik.

(#1484) Necc válasza Pajoz (#1483) üzenetére


Necc
addikt

Nincs a kernelednek init.d supportja, vagy nem tudja elhelyezni a szukseges scriptet a /system/etc/init.d mappaba, ezert tortent az ami: nem tudta a rendszer boot folyaman felmountolni -> "eltunt".
Nehany esetben meg kell arrol is gyozodni, hogy tamogatja-e a kernel az ext2 -nel ujabb particiok kezeleset, ugy mint ext3/4. Ha ezek egyikere formazod a particiot, de azt a kernel nem tamogatja (az ext2-t minden linux kernel tamogatja), akkor se fog mukodni a tortenet.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1485) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

sziasztok.

va negy motorola xt720 am 2.2 es dexters froyoval. elég gyors, de eg yMIUI vagy egy CM nem lenne jobb? azok 2.3 as androidot használnak.

powered by Tiger Lake & GA10x

(#1486) Pajoz válasza Necc (#1484) üzenetére


Pajoz
őstag

Cm7 romot használok, ebben van inid.d mappa. Elvileg támogatja a l2sd funkciót és ext4 a system fájlrendszer. CWM-ből is formáztam a karit (meg gépen is) ekkor ext3 partíciót csinált, de így se működött.
Ehun a l2sd által létrehozott script.

(#1487) Necc válasza Pajoz (#1486) üzenetére


Necc
addikt

ext3/4 -re formaztad, de a script ext2-kent probalja beolvasni a particiot. Ha nem irtak meg "hulyebiztosra" a rendszert, ez egy lehetseges hibaforras.

A kovetkezok elvegzeset javaslom, egyszerre csak egyet, ne az osszeset!

1) parancssorba:
su
./system/etc/init.d/11link2sd

Valami hibat ki kell hogy dobjon.
2) probald meg ext2-re formazni az emlitett particiot es ugy probald ki
3) ird at a scriptben az ext2 -t ext3 vagy ext4 -re
4) pontosan latnom kellene a scriptet, a vege le van vagva, hatha abbol kiindulva tudok valamit meg okozni

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1488) Pajoz válasza Necc (#1487) üzenetére


Pajoz
őstag

Természetesen ext2-vel is próbáltam. Nem vagyok ennyire láma :)
Lehet teszek még egy kört vele és megpróbálom azt, amit írtál.
A script ennyi, nincs levágva a vége.

(#1489) Syl


Syl
nagyúr

Az ICS gyári böngésző kb két hete se a telefonomon (stock ICS), se a táblagépemen (CM10) nem hajlandó szinkronizálni a google accounttal. Chrome, naptár, címjegyzék, gmail hiba nélkül megy.
Valakinek van ötlete? (a "használj másik böngészőt"-ön kívül)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1490) domiromm


domiromm
tag

Üdv.
Tud valaki segiteni hogyanlehet a kezdő képernyőt változtatni?

(#1491) Rimuru válasza domiromm (#1490) üzenetére


Rimuru
veterán

Mit szeretnél változtatni? Van egy csomó launcher lehet válogatni.[link]

Vigyázat, csalok!

(#1493) domiromm válasza Rimuru (#1491) üzenetére


domiromm
tag

Amikor bekapcsolom a telefont és ki ad egy képet és azt ugytudom meg lehet változtatni.

(#1494) Necc válasza domiromm (#1490) üzenetére


Necc
addikt

+1493:

Most ha jol ertem, csont kezdo dolgokat kerdezel, ugye?

Altalanossagban ugy tudod szerkeszteni a fokepernyot, hogy 1-2 masodpercig mozdulatlanul tartod az ujjad a fokepernyo egy ures teruleten. Miutan befejezted a szerkesztest, a vissza gombot le kell nyomnod.
Ennel szajbaragosabban csak a telefonodnak megfelelo topicban tudnak segitseget adni, vagy mi ugy ha legalabb a telefonod alapertelmezett launcheret tudjuk (Samsung eseten ennek "TouchWiz" a neve, HTC eseten "Sense", stb... persze a launcher se feltetlenul ugyanaz minden telefon eseten, es az android verzioinkent eltero lehet igy is).

Javaslom tovabba, hogy nagyon alaposan tanulmanyozd at a telefonod beallitasi lehetosegeit, amit a legtobb telefonon ugy ersz el, hogy a fokepernyon lenyomod a menu gombot, majd ott kivalasztod a "Settings" vagy "Beallitasok" menupontot (ertelemszeruen a beallitott nyelvnek megfelelo opcio jon fel).
Ebben a beallitasokban fogod megtalalni a kepernyozar megvaltoztatasanak lehetoseget is.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1495) Pajoz válasza Necc (#1494) üzenetére


Pajoz
őstag

Visszatérve az sd kártyára... Nem tudom hol tartasz vele és, hogy ismered-e az Amarullz scriptet? Korábban már volt szó róla az Ace topicban, de akkor nem jött nekem össze, el is feledkeztem róla. Tegnap egy rom csere kapcsán "találkoztam" vele újból. Ez a script képes arra, hogy felcsatolja a kártya ext partícióját a belső memóriához. Én 600 mega ext3 partíciót csináltam, íme az eredmény:
Elég macerás volt működésre bírni. Kétszer kellett formázni a kártyát, egyszer a telot is. Úgy tapasztaltam, hogy teljesen szűz romra érdemes felflashelni.
Az oldal szerint CM, MIUI, ICS romokkal van tesztelve. Stockal init.d támogatás nélkül nem hiszen, hogy menne. Talán megérne egy rom cserét, ha ennyire fontos a nagy tárhely.
A kugliban keresgélhetsz még, ha érdekel.

(#1496) Necc válasza Pajoz (#1495) üzenetére


Necc
addikt

Nekem a /data particio gyarilag 2GB igy van helyem boven az alkalmazasok szamara :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1497) Tompie


Tompie
őstag

Két kérdés
1. az mitől van ha szabályosan leválasztom a gépről a telót néha csinál olyat, hogy utána kiírja hogy lehet sérült a mem kártya formázza újra, és ekkor pár file el is veszlik, törli ami ha jól tudom a LOST.DIR-be teszi át
ebből következik a 2. kérdés: a LOST.DIR tartalmát, hogy lehet visszaállítani(ha nem rendszerfileokról van szó hanem csak memkártyán lévő (jó)pár mp3, kép stb)?
köszönöm

(#1498) Rimuru válasza domiromm (#1493) üzenetére


Rimuru
veterán

Arra gondolsz amikor még tölti be a rendszert?

Vigyázat, csalok!

(#1500) Pajoz válasza Necc (#1496) üzenetére


Pajoz
őstag

Mégis kevesled a helyet, ez meg hozzácsapná a memkarit.
De, ha nem, nem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.