Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) nggabi válasza #40993792 (#1700) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem merem leírni neked h mennyi tárhely van az appoknak a nótán, meg a többit se :D ;]

"szenyor dzsíííí"

(#1703) nggabi válasza #40993792 (#1702) üzenetére


nggabi
nagyúr

azért ami nem annyira fontos vagy nem tetszik app én is leszedem, pont azért amit írtál h ne induljon el.

jah, most egész jól elférek. nem árt ha van szabadon 10-15 giga, hátha hirtelen kől filmezni vagy valami :DDD ;]

"szenyor dzsíííí"

(#1705) hallerlaller válasza #40993792 (#1662) üzenetére


hallerlaller
addikt

csak a gps-t és az nfc-t nem kapcsolgatja közvetlenül, de root után ha berakjuk a system appok közé akkor igen: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1707) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy lehet állítani google-play telepítéskor, vagy telefonról való telepítéskor, hogy SD karira telepítsen, és ne a telefon memóriára. (rootolt)

Alapértelmezetten nem dobja fel a kérdést, csak telepíti. Nem mindent akarok SD karira telepíteni csak a nagyobb programokat.

Thx

free your mind

(#1709) Jazz válasza #40993792 (#1708) üzenetére


Jazz
veterán

Akkor ez megoldódott thx, legalább is nem keresgélem tovább feleslegesen.:)

Feltettem a PdaNet-et a rootoláshoz, azóta nem tudom elérni a munkacsoporton belül a másik számítógépet. Előtte tökéletesen ment.

Letiltottam minden hálózati kapcsolatot, csak a helyi kapcsolatot hagytam meg, de így sem látja. Próbáltam újra osztani mindent, de úgy sem ment. Pedig egy rooteren vagyunk. :S

free your mind

(#1710) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan programot keresek, ami hívás közben hangjelzéssel, vagy mondjuk a teló megrezegtetésével jelezné, ha mondjuk a beszélgetés elért egy általam előre beállított másodpercet (mondjuk 0:50 másodpercnél). Nyilván a percalapú számlázás miatt lenne jó, ha nem 01:07 időtartamú beszélgetéseim lennének.
A segítséget előre is köszönöm!
DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#1711) Necc válasza Den Hadnagy (#1710) üzenetére


Necc
addikt

Progikat itt legyszi, nem veletlenul lett kettevalasztva a ketto tema/topic.

Amugy tudtommal nincs olyan, mert az osszes a kicsorgestol szamolja az idot, es nem a vonal felveteletol.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1712) Jazz


Jazz
veterán

Ha fejjel lefelé fordítom a telefont (pl. lefelé világítanék a kijelzőjével), kikapcsol, elmegy sleep módba...ez normális?

free your mind

(#1714) Jazz válasza #40993792 (#1713) üzenetére


Jazz
veterán

Ott nincs semmi face off mód :S

free your mind

(#1715) Den Hadnagy válasza Necc (#1711) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Köszönöm a választ!
DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#1716) Jazz


Jazz
veterán

Azt hogyan lehet megoldani, hogy telepítéskor (akár playstore-ból, vagy anélkül) feldobjon egy kérdező ablakot hogy sd karira internal vagy teló memóriára akarom?

Meg minden app-ot internal-ba tesz, ami a legkevesebb, még csak nem is teló memóriára.

free your mind

(#1717) Syd69 válasza Jazz (#1716) üzenetére


Syd69
aktív tag

Én nem olvastam, hogy van ilyen. Telepíted, majd az "Alkalmazások kezelése"-menüpontban átrakod SD-re. Vagy az ApptoSD (és hasonló társai)-vel rakod át.

Alma

(#1718) Jazz válasza Syd69 (#1717) üzenetére


Jazz
veterán

Igen, valami ilyesmit használok én is [link]
Csak gondoltam hát ha van valami app. amivel már telepítésnél feldob egy kérdező ablakot hogy hova akarom telepíteni.

A Nokiáknál régen volt a PcSuit nevű borzadály, lényeg hogy PC-n keresztül lehetett a telefon névjegyeit, jegyzeteit....mindenét szerkeszteni.

Ugyan ezt hogy tudom megtenni Androidnál? Rengeteg adatot és névjegyet, telefonszámot kéne bevinni.

thx

free your mind

(#1719) Jazz


Jazz
veterán

A virus total kiszűri ha trójai lenne egy-egy apk-ban? [link]

free your mind

(#1720) Syd69 válasza Jazz (#1718) üzenetére


Syd69
aktív tag

Gyártóknak van sajátjuk: Kies, LG PC suite...

Alma

(#1721) Jazz válasza Syd69 (#1720) üzenetére


Jazz
veterán

Gyártó nem egyértelmű, ez a megoldás nem játszik.

Mi ezeknek a suite-oknak a gyűjtőnevük?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1722) fatal` válasza #40993792 (#1708) üzenetére


fatal`
titán

Ez így nem teljesen igaz. A fejlesztő állítja be a manifeste fájlban, 3 állapot van:

- internal only, ilyenkor mindenképpen a belső memóriára települ és áthelyezni sem lehet
- prefer external, ilyenkor az sdre települ, bármekkora is a tárhely (utólag lehet a belső memóriára helyezni) és
- auto, ilyenkor a rendszer szabályozza, nagyon kevés tárhelynél rendelkező telefonoknál (pl galaxy mini), a nagyobb méretű appokat az sdre teszi, egyébként a belsőre. Pl. az én ~10 megás játékom a minin az sdre települ alapból, az xperia mini promon meg a belső tárhelyre.

(#1724) Jazz válasza #40993792 (#1723) üzenetére


Jazz
veterán

Ja hogy ez így működik....akkor leírom részletesen hogy miről lenne szó:

Van egy új szűz telefon. Abba kéne belelépni, és megírni, újra írni, új névjegyeket létrehozni, + jegyzeteket....stb. Mind ezt PC-n keresztül, hogy ne a telefonna kelljen kínlódni.

Ilyet is tud a Gmail? Tehát nem meglévőket szerkeszteni akarok, hanem újakat létrehozni. Nincs mit szinkronizálni semmivel. Úgy képzeld el hogy pl. papíron vannak leírva ezek az adatok amiket felkéne vinni....

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1725) TRob1 válasza Jazz (#1724) üzenetére


TRob1
veterán

Mindent tudsz szerkeszteni a Gmail címtárban, és természetesen tudsz új névjegyeket is hozzáadni. De előbb szinkronizáld a telefonodban a benne lévő névjegyeket, és utána állj neki PC-n a "műtétnek". Amiket beírogatsz a PC-n, azokat meg természetesen leszinkronizálja a telefonra...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1726) Jazz válasza TRob1 (#1725) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi, meg van, "starred in android" ez lesz az. Leszinkrnoziáltam a telefont is, de eleve üres volt a névjegyzék.

Mondjuk ezzel a módszerrel csak a telefonszámok lesznek szerkeszthetők. Minden másra ott a suit. :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1727) TRob1 válasza Jazz (#1726) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, a telefonszámok, és a hozzá tartozó egyéb adatok: cím, mélcím, jegyzet, szülinap, ... stb.

Belépsz a Google naptárba, az meg ugyanígy müxik, csak ugye a naptárbejegyzésekkel.

Van egy olyan app hogy My Phone Explorer, lehet azt is ki kellene próbálnod. Egy app a PC-re, egy kliens a telefonra. Vagy egy másik, az AirDroid telefonra. Mindkettő elég jó sztem.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1728) Jazz válasza TRob1 (#1727) üzenetére


Jazz
veterán

A My Phone Explorer az mát fent van telefonon. Azzal lehet jegyzeteket készíteni (egyébként a gyári jegyzetekkel szinkronizálódik ,vagy az hol található?)

És ezt az MPE-t fel kell telepíteni a PC-re is és akkor ezt is oda-vissza lehet szinkronizálni?

free your mind

(#1729) TRob1 válasza Jazz (#1728) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, van egy pc-s verziója a MPE-nek, és akkor tudsz szinkronizálni, meg pc-n szerkesztgetni...

Gyári jegyzeteket nem ismerem, én külön appot használok jegyzetelni (de azt nem szinkronizálom, azt csak telefonon szerkesztgetem - és persze megy a backup róla is. Amúgy a másik topikba kérdezett GoBackup egy elég jó ingyenes backup app, nem hinném hogy lenne vele gondod)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1730) Jazz válasza TRob1 (#1729) üzenetére


Jazz
veterán

Go Back up helyett a titaniumot használom.

Közben MPE fent van....hát ez csúcs. Látom a telefon kijelzőjét és PC-ről tudom vezérelni! :C (mint egy távoli asztali hozzáférés)

Kicsit mondjuk szaggat, nem tudom hogy az 54Mbit-es wifi okoz e neki gondot, nem hinném. :) USB-n gyorsabb lenne, vagy ez ilyen és ennyit tud?
USB-s módhoz mindenképpen az ADB-t kell feltenni, vagy más soft is jó, pl. PDA NET? (ha már a root miatt amúgy is azt kellett feltenni, mondjuk ezen keresztül én valamiért nem tudtam net kapcsoaltot létesíteni USB PC-n keresztül)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1731) fatal` válasza Jazz (#1726) üzenetére


fatal`
titán

A starred in android a favorites (kedvencek) menüpont a telefonkönyvben. Nem kell oda tenni mindent, simán berakod címtárba és leszinkronizálja. :) Aztán lehet közülük kedvencnek jelölgetni, ha valaki akarja.

(#1732) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!

A Gmail-fiókot sikerült korábban hozzáadni a fiókokhoz (ACE 2), viszont azt nem látom, hol kell, ill. hogyan lehet a Freemail-fiókot hozzáadni?A Beállítások/Fiókok-nál egyéb fiók hozzáadását nem ajánlja fel.Ha az E-mail ikonra kattintok, akkor az Exchange fiókom jön elő.
Eddig a Freemal-ról jött üzeneteket átirányítottam a Gmail-ra, de most már nem szeretném.A két fiókot külön szeretném kezelni.

(#1733) fatal` válasza GEPESZ66 (#1732) üzenetére


fatal`
titán

E-mail kliens kell hozzá. A k9mailt mondjak a legjobbnak. De szerintem el kellene felejteni lassan a freemailt és gmailt használni helyette :)

(#1734) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Profimail-ban belehet-e állítani a Freemail-fiókot, ill. az Exchange-t?

(#1735) raver


raver
aktív tag

Hali!

Tegnap vezetés közben, rezzent egyet az xperia mini prom (4.0.4). Miután hazaértem, gondoltam megnézem mit is akart a készülék, és legnagyobb meglepetésemre, a következőt írta ki a készülék: "A telefon nincs engedélyezve MM#6".
Térerő nincs.
Frissítés nem segített, gyári visszaállítás nem segített.

Jól gondolom hogy letiltották? Használtan vettem. Telenoros a készülék, ha ez számít valamit.

(#1736) Necc válasza raver (#1735) üzenetére


Necc
addikt

Másik SIMet bele aztán meglátjuk.
Az, hogy tiltott-e vagy sem meg tudja mondani az adott szolgáltató ügyfélszolgálata.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1737) Jazz


Jazz
veterán

A telefon alapértelmezetten hol tárolja a "phone"-ban lévő névjegyeket? és milyen név alatt?
ICS

"he contacts are stored in a SQLite3 database file so the file format is ".db"

The development tool Android Debug Bridge (ADB) can be used to extract the file from an EMULATOR

ADB can also extract the file from a phone but it must be rooted first AND the ADB drivers must be installed on your machibe as well"

A rootolás óta van egy "PdaNet Broadband Connection" hálózati kapcsolatom. Fel lett téve az "USB Driver ROOT-hoz\PdaNetA350.exe" is.

A root könyvtárban ez van: mkroot_adb
ilyen fájlokkal:

adb.exe
AdbWinApi.dll
AdbWinUsbApi.dll
busybox
mkroot.cmd
su
superuser.apk

Ha ezt az adb-t elindítom az elég? (szívok a névjegyekkel másik topic 1826, és azért kell a hozzáférés)

Thx!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1738) Jazz válasza Jazz (#1737) üzenetére


Jazz
veterán

Egy deka *.db-t nem talált, pedig a gyökérből kerestem.

free your mind

(#1739) nggabi válasza Jazz (#1737) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha kimentenéd titanium backuppal az nem segítene?

"szenyor dzsíííí"

(#1740) Jazz válasza nggabi (#1739) üzenetére


Jazz
veterán

Lehet, köszi, megpróbálom.
- szerk, b.hatom. Leszinkronizálta magát vagy a MPE-vel vagy google-val. Az MPE hogy az istenben tárol információt újraindítás után mikor offlnie a kapcsolat???

Nem értem én ezt az egészet. My contact, setup my profil, custom view, google, Local Phone Account (Phone), aztán sima Phone....hát a f.om.
Ez is marha érdekes, a sima Phone-t is csak egyszer tudtam elérni, magam sem tudom hogy, azóta sem.....nekem ne kössen profilhoz, legyen a telefonba és kész!
Meg milyen profil? Apja hátát! Setup my profil.... van a google, a custon view, meg a favorite. Ennyi. Ez mi? És hol a telefon? Gagyi szar az egész névjegyzék. Ettől az erőltetett google tömjénzéstől kinyílik a bicska az ember zsebében.

Semmit nem tudok mi hol mit tárol, f.om fájlszerkezet, átláthatatlan, elérhetetlen gyökér, bugos file kezelő....amikor beállítom hogy legmagsabb szinűt root használata (és látszik a system rejtett file, meg minden) akkor minden eltűnik, és semmi nincs a \0-ban....megkeresném a *.db-t, de semmit nem talál....

És mindent sz.t accounthoz akarnak kötni. Mindenhol legyen profilod, még a lábad méretét is add meg, minden szart mindennel összekötnek, facebook, fényképes e-mail-es ház számos telefonszámos, teljes emberi kapcsolati hálós, személyes érzelmi érdeklődési körű célzott reklámú.....Őrület! És közben olyan iszonyatos butulás megy, sokszor sírva fakadna az ember mikor egy-egy fiatalt hall beszélgetni...:(

free your mind

(#1742) Jazz válasza #40993792 (#1741) üzenetére


Jazz
veterán

Jó dolog a gmail-es contact-csere lehetősége, igaz ezt egy file exportal is megtudod tenni, mindenesetre hasznos.
Nem is lenne baj ha az MPE rendesen kezelné ezt a phone, local account phone dolgot, dehát erre is van megoldás. Egyszer kell vfc-ből be importálni, aztán onnan ki gmail, és mindig meg lesz, lehet vele játszadozni. Ha véletlenül egy nulla beállítást szinkronizálnál le MPE-vel, akkor is ott lesz kimentve.
Nekem sincs semmi rejtegetni valóm, csak nem akartam hogy a névjegyzék összekeveredjen az összes e-mail-es felhasználóval, mert sokhoz nincs telefonszám, csak e-mail...és nem akartam hogy az x normális névjegyhez még hozzárendljen 2x nevet csak e-maillel, aztán nézegehetetk a telefonomon ezet contactot. Ha ezeket tudja külön kezelni a gmail akkor jó.
Ugye van egy címjegyzék, azaz email-es rész. A Címtár az amit a google accountra ki-be exportálsz nem?

free your mind

(#1743) Jazz válasza #40993792 (#1741) üzenetére


Jazz
veterán

Valamit sikerült visszafejtenem....
Lényeg, hogy van egy vfc file-om. MPE-be beimportálva a telefonkönyv menüben van egy "local account conacts (Phone)" (itt van 1db névjegy), és egy "google" (itt minden normális (szerkesztett) névjegyzék kétszer szerepel + a gmail-ben előfordult összes email cím nevekkel vagy anélkül is megjelenik...

Hogy tudom azt megcsinálni, hogy csak a névjegyzékeket áthelyezzem a "local account contacts (phone) menübe? (utána google-t törölhetem, és mehetne a szinkronizáció).

Próbáltam vágólapra másolni, aztán beilleszt: ctrl-v-vel nem illeszt semmit a "local account contacst (phone)-ba, csak az összesre ugrik. Ha meg az üres képernyőjén nyomnék egy jobb kilkket (hogy aztán beilleszthessek) fatal errorral kilép MPE.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1744) myke01


myke01
senior tag

A napokban kaptam egy DPS Dream 7 Tablet PC-t (Android 4.0.4-el).
Olyan problémám akadt vele ,hogy a Play áruházból való "telepítés" során a következő hibaüzenetet kapom állandó jelleggel :
"Hiba a vásárlás feldolgozása során . [DF-BPA-13]"

Ha törlöm a Google fiókot ,és újból belépek a fiókba, akkor "rendbe jön " ideiglenesen a 'fenti' probléma ; viszont a következő ki-be kapcsolás után visszatér a hibajelenség :Y . (Nem szeretnék mindig fiókot törölni és újból belépegetni :) .)

(Próbáltam a fiók-szinkronizálást is ki-be kapcsolni , de nem segít a problémán.)

(#1745) Jazz válasza myke01 (#1744) üzenetére


Jazz
veterán

Használj telefon memóriát névjegyzéknek. ;)

free your mind

(#1746) myke01 válasza Jazz (#1745) üzenetére


myke01
senior tag

Jazz : ezt a választ akár tehetted volna 'off topic-ba' is , kb. annyira volt hasznos :)) :DD .

Megtaláltam egyébként a megoldást ,ha esetleg valakinek "Hiba a vásárlás feldolgozása során . [DF-BPA-13]" jellegű hibája adódik : Íme

(#1748) Rimuru


Rimuru
veterán

Szokott valaki virtuális rendszeren (Linux host, Virtualbox-ban XP guest) szoftver frissíteni? Mennyire megbízható? Nokia telefont kéne de hasonló a működése azért kérdezem itt.

Vigyázat, csalok!

(#1749) Jazz válasza myke01 (#1746) üzenetére


Jazz
veterán

Akárcsak "ez". Nem? ;)

(#1747) Zsolt_72: Erre vágytam, ez egy nagyon jó cikk. Thx :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.