Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Korábban azt olvastam, hogy a Gmail kliens frissül.Pl. működik majd a kétújjas nagyítás.De még mindig a 08.01-én kiadott verzió érhető el.

(#1902) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
htc hd2 re keresek stabil jó droidot, mert nem találtam nagyon hozzá, tudtok ajánlani, linket adni?
meghálálnám, sürgős lenne!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1903) Necc válasza klambi (#1902) üzenetére


Necc
addikt

Telefon topicjaba legyszi, erre itt aligha fogunk tudni valaszolni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1904) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok!
Nem tudtok egy oldalt, vagy ide egy listát írni, ahol fel van sorolva picit pontosabban, hogy mit is veszít vki/mit nyer, ha frissíti a droidot gingerről mondjuk szendvicsre, vagy beamre? o.O
[Nem csak a pozitív listát, hanem a felhasználói tekintetben negatív is érdekelne, ezt pedig általában kihagyják :((( ]

Everybody lies.

(#1905) nggabi válasza Pttypang (#1904) üzenetére


nggabi
nagyúr

azért hagyják ki mert a frissítés a felhasználók 99%-nak csak pozitív változásokat hoz.

"szenyor dzsíííí"

(#1906) Pttypang válasza nggabi (#1905) üzenetére


Pttypang
veterán

Gondolom az az 1% pedig már senkit se érdekel ^^

Everybody lies.

(#1907) nggabi válasza Pttypang (#1906) üzenetére


nggabi
nagyúr

az exchange-el van vmi, jobban merül kicsit... kb ezeket a hátrányokat tudom a gingerről ics-re váltáskor. néha a wifivel szenvednek... más így hirtelen nem ugrik be.

"szenyor dzsíííí"

(#1908) TRob1 válasza nggabi (#1907) üzenetére


TRob1
veterán

Exchange-t nem tudom, wifivel meg nem tapasztaltam negatívumot, és a zasszony se panaszkodott...

¤ R'n'R ¤

(#1909) Pttypang válasza nggabi (#1907) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem ezt kicsit radikálisabban fogalmazták meg, "zabálja az akksit" címszóval :DDD
De gondoltam bekérdezek azért fórumon, hátha téved az ismerősöm.. :)

Everybody lies.

(#1910) nggabi válasza Pttypang (#1909) üzenetére


nggabi
nagyúr

tény h többet eszik, de azért nem zabálja. viszont cserébe gyorsabb, nem laggol (annyit :D ).

trollb: én csak azokat mondom amiket itt a fórumon látok szenvedéseket.

"szenyor dzsíííí"

(#1911) SMS Help


SMS Help
csendes tag

ICS 4.0.3 és JB 4.1 alatt tudtok valami megoldást arra, hogy lássam az ad-hoc hálózatokat?

(#1912) Pttypang válasza nggabi (#1910) üzenetére


Pttypang
veterán

Csak a hardveres gyorsítás [a menüben] miatt, vagy egyebek ?

Everybody lies.

(#1913) TRob1 válasza nggabi (#1910) üzenetére


TRob1
veterán

Oké, oké, turbobrenya. Én meg csak írtam, hogy mi nem tapasztaltuk...

¤ R'n'R ¤

(#1914) nggabi válasza TRob1 (#1913) üzenetére


nggabi
nagyúr

akkor ti is a 99%-ba tartoztok? ;]

crytec: mintha az egész rendszer gördülékenyebb lenne sztem.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#1915) Pttypang válasza nggabi (#1914) üzenetére


Pttypang
veterán

Szóval szerinted megéri szendvicsre is frissíteni, beamre pedig méginkább?
Viszont beamet csak főzni lehet rá :/

Everybody lies.

(#1916) nggabi válasza Pttypang (#1915) üzenetére


nggabi
nagyúr

ezt már akartam kérdezni h mire gondolsz a beam alatt? és egyébként milyen telefonról van szó?

"szenyor dzsíííí"

(#1917) fatal` válasza nggabi (#1916) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg a Jelly Bean-re. :)

(#1918) nggabi válasza fatal` (#1917) üzenetére


nggabi
nagyúr

óóó de kis egyszerű vagyok h erre nem gondoltam :C

érdemes hát :D

"szenyor dzsíííí"

(#1919) ktamas55


ktamas55
tag

Hello,
Tudnátok nekem egy ZOPO ZP200 fórumot ajánlani?
Illetve az lenne a kérdésem, hogy van a gépemen egy stereo 3D videó lejátszó, csak nem tudom, hogy milyen formátumú fájlokat jelenít meg 3D-ben. Próbáltam letölteni 3D videókat, de nem működnek helyesen.

(#1920) Armagedown válasza ktamas55 (#1919) üzenetére


Armagedown
őstag

nem

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1921) Pttypang válasza fatal` (#1917) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor kicsit összekevertem az sgs3-as mókával.. ^^
Csak annyira megmaradt , hogy "bíííííím", hogy végül már a bean is az lett :/
:R

Huawei ascend g300-at tervezek vásárolni, illetve előtte galaxy mini 2 volt tervezve, de a huawei lesz végül, csak még előtte azért elméletben körbenézek, hogy mik a lehetőségek :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1922) boss16


boss16
csendes tag

Sziasztok!
Samsung Galxy Ace Duos készülékem van, 2.3.6-os Androiddal. Szeretnék egy olyan headsetet vásárolni, amivel biztosan együtt működik a készülék (zenelejátszás vezérlése, léptetés, hangerő, hívás aktiválása, stb.) Van valakinek tuti javaslata, hogy mit válasszak? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1923) nggabi válasza boss16 (#1922) üzenetére


nggabi
nagyúr

gyári samsung headsetet :) itt az aprón nézz körül, a notehoz vagy galaxy-khoz való tuti jó lesz. olyan 3k körül adják.

"szenyor dzsíííí"

(#1924) boss16 válasza nggabi (#1923) üzenetére


boss16
csendes tag

Köszi a választ!
Körülnéztem az aprón, de sajnos nem találtam. Máshol is körbenéztem és a teljes körű vezérlést (zene és hívás vezérlés) biztosító headsetet nem találtam androidra. Lehet, hogy nincs ilyen?

(#1925) nggabi válasza boss16 (#1924) üzenetére


nggabi
nagyúr

passz. a sonykhoz van valamilyen toldó ami csak a vezérlőig tart, utána meg bármilyen más sima fülest bele tudsz dugni.

jah. a gyáriakon is csak egy gomb van, azzal vezérled a zenét is meg a hívást. meg persze a hangerő fel le.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#1926) helloadi válasza boss16 (#1922) üzenetére


helloadi
csendes tag

ezt szerintem csak a gyárival tudod elérni

(#1927) helloadi válasza Pttypang (#1906) üzenetére


helloadi
csendes tag

valahogy így működnek a dolgok igen :)

(#1928) Dodo555


Dodo555
csendes tag

Sziasztok lenne egy nagy kérdésem nekem van egy Samsung Ace 2 (Gyárilag független) es telefonom és használni szeretném a hangfelismerő részét hangtárcsázáshoz a kocsimban a kihangosítóval, de 1 problémám van hogy van rajta egy gyári program ami nem tud magyarul (Hangvezérlő a neve) , van egy program ami szuperűl működne de ha megpróbálok hanghívást létrehozni (kihangosítón nyomom a gombot) és egyből a gyárit akarja indítani véletlenül sem amit én szeretnék(szyberon voice speed dial marketen elérhető), és nem tudom a gyári letörölni se kikapcsolni. Rengeteget probálkoztam de nem sok sikerrel, valakinek esetleg valami ötlete lenne ?
Előre is köszönöm a válaszokat

DODI

(#1929) Jones528


Jones528
tag

Valaki tud egy jó és olcsó mobil szervizt? Motorola milestone kijelző bexart, a back gomb és a bal fenti kijelző nem érzékel. Pest megye . Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 1020

(#1930) gzbotii


gzbotii
veterán

Asphalt 6 most le van akciozva, mivel jelenleg 0.99$:F
Mas, megproblatam hozzadni a bankkartyam, latszolag elfogadta, majd vasarlaskor visszavette. Esetleg valakinek otlet, hogy mi lehet baj?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1931) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Kezdő androidosnak milyen appokat érdemes felrakni a telefonjára ?

Alapok fent vannak, pl:
Facebook, Viber, Deezer ( nem reklám ) Online Poker....

a többi pedig az alap google appok.

Mit érdemes még fel rakni ?

Első sorban nem játékokra gondolok, hanem esetleges rendszer "eszközökre".

Helyes írásért el nézést, alig látok ki a fejemből.

Válaszokat előre is köszönöm.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#1933) gzbotii válasza gzbotii (#1930) üzenetére


gzbotii
veterán

Erre valakinek otlet

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1934) Ryle válasza #40993792 (#1932) üzenetére


Ryle
tag

Köszönöm szépen.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#1935) Attila17


Attila17
tag

Üdv. Valaki tudna segíteni hogy Androidon hogyan lehetne a képernyőzárnál másik háttérképet beállítani?

"Android 2.3.6 / Samsung Galaxy S wifi 5.0"

(#1936) nggabi válasza Attila17 (#1935) üzenetére


nggabi
nagyúr

a beállítások kijelző háttérkép résznél.

"szenyor dzsíííí"

(#1937) Attila17 válasza nggabi (#1936) üzenetére


Attila17
tag

Nálam nincs olyan opció.

(#1938) nggabi válasza Attila17 (#1937) üzenetére


nggabi
nagyúr

akkor a galériában ráböksz a képre hosszan, beállít mint...

"szenyor dzsíííí"

(#1939) Attila17 válasza nggabi (#1938) üzenetére


Attila17
tag

Köszi. :R

(#1940) petakpa1


petakpa1
őstag

Ugye lól tudom, hogy az android valójában egy linux alapú oprendszer? Ha igen megoldható valahogyan, hogy egy linux-ra rendelkezésre álló drivert feltelepítsek egy android-os okostelóra?

Konkrétan egy Sony Xperia S telóra (ICS van rajta) szeretnék rákötni egy Gemplus gyártmányú token-t (Smartcard) egy USB OTG kábelen keresztül. A kártyaolvasóhoz [itt] találtam driver-t debian alá.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1941) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Milyen Samsung driver telepíthető Win8-ra? A SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones nem akar települni :(

(#1942) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi! :))

ide jöttem pár kérdéssel, mert ahogy nézem, aggleány eltűnte magát, és a telefonom, (galaxy s advance), topicját sem akarom a végtelenségig teleszemetelni.

éppen aktuális kérdéseim:

a készenéti képernyőn próbálom a legszükségesebbeket kitenni. (mint ugye sokan...)
beállítás módja: üres terület hosszan nyom, és lista. (vagy ugye menü/hozzáad) de nem találom azt, ami nekem kéne.
én ki szeretnék tenni egy kisegítő lehetőségek / segédfényt. legalább a kisegítő lehetőségek ikonját.
és egy sd kártyán lévő almappának az indítóikonját.
ezt sem az "asztal" irányából, sem az alkalmazás ill. mappa irányából nem tudom megtenni. tudom, ez még mindig egy olyan "win"-es gondolkodásmód, de megszoktam, hogy bármire mutató parancsikont tudok létrehozni.
tehát ebben a konkrét 2 esetben tudok mit csinálni?

és közben még 1:
sokat csatlakoztatom az usb kábelt. kéne egy ugyanilyen dirket ikon a őképernyőre a beállítások/ vezeték nélküli és hálózati / usb beállítások gyors elréséhez is.

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1943) fatal` válasza szab.tam (#1942) üzenetére


fatal`
titán

"és egy sd kártyán lévő almappának az indítóikonját."

Ez total commanderrel biztosan megoldható, de más fájlkezelőben is szerintem. A parancsikonok között keresd, ne az alkalmazásoknál (amikor raksz ki valamit az asztalra).

Mindenféle beállításokhoz: Widgtesoid.

Lámpához (már ha ezt érted segédfény alatt) meg keress valamilyen zseblámpa appot a marketről, pl. teslaled, ennek van widgetje is.

De ezek a kérdések nyugodtan mehetnek az alkalmazások topicba. :)

[ Szerkesztve ]

(#1944) szab.tam válasza fatal` (#1943) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

"Ez total commanderrel biztosan megoldható"
telepítve van, néztem, nem találom.

"A parancsikonok között keresd, ne az alkalmazásoknál"
mármint a tcm-ben?

ez nekem túl általános. konkrét, szájbarágós, lépésenkénti módszer kéne. :B

*****

"Widgtesoid"
ez valami letölthető app?
(csak magyar nyelvűeket telepítek, az angolom gyakorlatilag nulla.)
a skype-ból is felraktam egy angolt, de még azt is le fogom cserélni hun-ra.

ja, widget: semmifélét nem rakok ki. csak picike ikonokat szeretnék látni.

***

de másképp tenném fel. akkor hiába keresgélek alapból olyat, (hasonlót) a különböző lehetőségeknél, mint a winnél akármire a "jobb klikk, parancsikon létrehozása az asztalon"?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1945) fatal` válasza szab.tam (#1944) üzenetére


fatal`
titán

Nem a TCM-ben. Asztalon hosszan üres részre és ott, parancsikonok (ez változhat, nem tudom a samsung hogy hívja), kiválasztod a tc-t és megadod a mappát.

"ez valami letölthető app?"
Igen, de angol. Magyarított alkalmazások topicban kérdezd meg, hátha már lefordították.

"ja, widget: semmifélét nem rakok ki. csak picike ikonokat szeretnék látni."
:F :F :F

Widget nélkül semmilyen kapcsolót nem fogsz kirakni. Az ikonok csak alkalmazásokba visznek.

"de másképp tenném fel. akkor hiába keresgélek alapból olyat, (hasonlót) a különböző lehetőségeknél, mint a winnél akármire a "jobb klikk, parancsikon létrehozása az asztalon"?"

Ikon kirakásához meg fogod az alkalmazásfiókban és kihúzod az asztalra. De ez csak a programot fogja indítani, nem fog mappába vinni meg ilyesmi.

(#1946) szab.tam válasza fatal` (#1945) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Ikon kirakásához meg fogod az alkalmazásfiókban és kihúzod az asztalra."
"parancsikonok"
alkalmazás indítók-nak hívja

a problémám ott van, hogy olyat szeretnék elindítani, ami, nincs a listában. kvázi nincs ikon, amit kirakjak, kihúzzak.
a beállításoknak van egy szép fogaskerék.
viszont van egyindítás, a kisegítő lehetőségek. ezt be lehetett állítani a "telefon opciók" közé, ami az olalsó gomb megnyomásával előjön. (ahol a kikapsolás, repülő mód, stb van.) ott a kisegítő lehetőségnek egy "kéz" ikonja van.
viszont ha a "kezdőlap" gombot hosszan nyomom, akkor előjön az utolsó alkalmazások listája parancsikonokkal. és ott a kisegítő lehetőségek ikonja is ott van, (márha nemrég használtam ugye), de ott már nem kézként, hanem ugyanolyan fogaskerékként látható, mint a beállítások fogaskerék ikonja.
tehát én semmi mást nem szeretnék, mint ezen ikonok valamelyikét a főképernyőn elhelyezni.

de asszem kezdem érteni. tehát vannak olyan szolgáltalásai a telefonnak, amihez ugyan vannak ikonok, de nem lehet fülönragadni őket, mert nem külön alkalmazások.
mint ugye a kisegítő lehetőségek / segédfény, illetve az usb beálíltások sem.

tehát akkor 2 lehetőségem van. (ha jól értem.)
továbbra is a beállítások menüben elnyomorgatom odáig, ahol ezek indíthatóak,
vagy a másik, amit egyáltalán nem értek.
"Widget nélkül semmilyen kapcsolót nem fogsz kirakni."
itt alapfogalmakkal nem vagyok tisztában.
tehát: telepítenem kell egy "akármit", ami segít közvetlenül elindítani az alapból a parancsikonnal nem rendelkező lehetőségeket?

****

csak hogy világos legyen: nem az opera, skype, stb. parancsikonjainak főképernyőre helyezése a gond.
hanem, aminek nincs ilyen. (felsoroltam őket...)

***

tcm-ben nézegettema felajánlott lehetőségeket. ugyan létre tudok hozni mappára parancsikont, de az csak egy belső indításra jó, nem tudom sehogy kirángatni az asztalra.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1947) fatal` válasza szab.tam (#1946) üzenetére


fatal`
titán

A Widgetek plusz funkciót adnak, attól még nézhet ki úgy, mint egy ikon, vagy teljesen máshogy is (időjárás, óra, naptár, akármi).

"telepítenem kell egy "akármit", ami segít közvetlenül elindítani az alapból a parancsikonnal nem rendelkező lehetőségeket?"
Telepítened kell egy appot, ami lehetőséget ad arra, hogy kapcsolókat helyezz ki az asztalra.

"tcm-ben nézegettema felajánlott lehetőségeket. ugyan létre tudok hozni mappára parancsikont, de az csak egy belső indításra jó, nem tudom sehogy kirángatni az asztalra."

Mint mondtam, ne a tc-ben nézegess. Üres részen hosszan nyomsz az asztalon, parancsikonokat kiválasztod (nem alkalmazások, nem widgetek), kiválasztod a total commandert és megjelenik egy "ablak", ahol ki tudod választani a mappát, amit ki akarsz tenni. Ennek lesz egy TC ikonja, amit megnyomva rögtön a mappába visz.

(#1948) szab.tam válasza fatal` (#1947) üzenetére


szab.tam
nagyúr

így értem. mindent. :R

tcm-es mappaindítót meg is csináltam. csak először nem értettem.
így eszembe nem jutott volna.
az alkalmazásindtokon belül van egy "alkalmazások", ahol az alkallmazások parancsikonjai vannak.
de kívül az alkalmazást lehet elindítani,a min belül tudok választani.
csak ezt magamtól nem tudhattam. így viszont be lehet lépni a beállításokba is, de ott sajnos szűkebb a váalsztható kör, amiből ikont küldhetnék az asztalra. (mint a normál beállítások menüben.) sajnos pont a "kisegítő lehetőségek", és a "vezeték nélküli és hálózati eszközök" hiányoznak...

de most már legalább a szemléletet kezdem valamennyire átlátni.
(kb. 2 hete van androidom, ráadásul ez az első okostelefonom...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1949) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Widgetesoid felrakva. de semmire nem jutok vele, nem tudom, mit kell csinálom.

tehát:
szeretnék pl.
beállítások / vezeték nélküli és hálózati /usb beállítások kapcsolót.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1950) olivera88


olivera88
veterán

A Huwei Ascend Y200 on nem lehet frissiteni az Androidot?Akár hányszor próbálom azt irja nincs elérhető frissités.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.