Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) hodostamas válasza TRob1 (#1400) üzenetére


hodostamas
addikt

Akkor vcf fájl importálása? :) Azt ált mindegyik alap telkönyv program tudja.

(#1402) TRob1 válasza hodostamas (#1401) üzenetére


TRob1
veterán

Nem tudom, nem beszélgettünk, csak olvastam.
De az lehet nem jó, mert az nem szinkronizálás. :U (Persze a google vagy a felhő meg "büdös" :DDD)

¤ R'n'R ¤

(#1403) ktamas55 válasza TRob1 (#1402) üzenetére


ktamas55
tag

A Myphone Explorerrel próbálkoztam eddig. Telepítettem a PC-re, USB-n összekötöttem a telefonnal, eddig minden rendben.
Amikor elkezdem a telefokönyvet .vcf fájlként kimenteni az SD kártyára azt írja ki, hogy nem tud kapcsolatot teremteni a kártyával és leáll a folyamat.
Egyébként a telefon simán kezeli a kártyát, tudok rajta mindenéle műveletet végezni.
(egyébként a telefonkönyv tartalmát a régi telefonról vcf fájlként másoltam át az ójra)
Mi lehet a hiba?

(#1404) Balinov válasza ktamas55 (#1403) üzenetére


Balinov
félisten

regen hasznaltam MPE-t, de nem az a gond, hogy usb hattertarkent mountolja fel az SD kartyat, igy azt a telefon nem tudja hasznalni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1405) ktamas55 válasza Balinov (#1404) üzenetére


ktamas55
tag

Lehet, hogy ez a baj de én kezdő vagyok. Mit tehetek ilyenkor?

(#1406) klambi


klambi
addikt

szevasztok, olyan gondom lenne hogy desire-re felraktam a cyanogenmod-ot [link] asszem az 5. van fent, elötte oxygen volt, telefonálás után nem hozza vissza a képernyőt hanem sötét marad és mintha nem is akarna reagálni abban 2-3 mp a gombokra, ez mod gond vagy valamivel orvosolható?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1407) Adamis válasza klambi (#1406) üzenetére


Adamis
őstag

A Beállításokon belül keress egy olyat, hogy Haladó (vagy hasonló) és azon belül lennie kell egy olyannak, hogy Proximity szenzor kalibráció. Talán ez lehet a baj, hogy nincs kalibrálva... :U

(#1408) klambi válasza Adamis (#1407) üzenetére


klambi
addikt

hívásbeállításoknál annyi van hogy proximity használata és kész...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1409) Adamis válasza klambi (#1408) üzenetére


Adamis
őstag

CyanogenMod beállítások - ilyen van? Azon belül esetleg... Olyat keress, hogy proximity sensor kalibrálás. Szerintem kell lennie ilyennek. Skate-en van!

(#1410) TRob1 válasza Adamis (#1409) üzenetére


TRob1
veterán

Pengén is mind cm7 mind cm9 alatt... Most ICS-n nálam a Beállítások/Haladó menüponton belül található.

¤ R'n'R ¤

(#1411) klambi válasza Adamis (#1409) üzenetére


klambi
addikt

cyanogen mod beállítás van azon belül meg alkalmazás megjelenés bevitel felület zárkép teljesítmény hangerő rendszer tablet finomhangolás van csak.... :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1412) bordasistvan


bordasistvan
csendes tag

Segítség Kéne!

Egy Sonyericsson x10-es minit (ST15i) próbáltam frissíteni 4-es androidra a szokásos Sony kezelő felülettel PC-n keresztül. Eddig több más sonyericsson telefonnal megtettem már (Arc, arc s, mini pro). Gond nélkül felismerte mindegyiket ezt is. Elindult a frissítés aztán a telepítésnél leállt és egy idő után hibával abba hagyta. Hiába próbáltam újra indítani a folyamatot ugyan ezt tette. Ezután a telefont bekapcsolva már csak a sony feliratig jutott és utána egy felkiáltó jellel meg is állt. Ha töltőre dugtam folyamatosan újra indult. Egyébként az aku 90 %-on volt mikor az egészhez hozzá kezdetem. Ezután a javítás funkciót indítottam - vesszenek az adatok - a listából kiválasztottam a telefont és indítottam. A telepítésnél ugyan így leáll. Mi a fenét lehetne tenni.

Tud valaki valamit erről. Jól jönne. Előre is köszi!

(#1413) Ck. válasza vgyuri (#1386) üzenetére


Ck.
addikt

Nem működött, nem tudta visszaimportálni, hibával elszállt. Vszínű ott is átírta +36-ra, ahol nem kellett volna. Nem csak a 06-tal kezdődőknél...

(#1414) vgyuri válasza Ck. (#1413) üzenetére


vgyuri
őstag

,06 -> ,+36 (vessző06 helyett vessző+36) cserét hajtottál végre? Ha a vesszőt lehagytad, akkor egy "06705432106" helyett "+367054321+36" lett a fájlban, amit nem biztos hogy importálható.

(#1415) nggabi válasza bordasistvan (#1412) üzenetére


nggabi
nagyúr

letölteni hozzá egy romot és flashtool-al felrakni manuálisan, esetleg resetleni recoveryből. de keress itt a fórumon sony szakit, én még csak most ismerkedek ezzel a márkával :)

"szenyor dzsíííí"

(#1417) nggabi válasza #40993792 (#1416) üzenetére


nggabi
nagyúr

én nem néztem meg de sejtettem h azért jött ide mert kihalt a topikja a telónak.

így tippjeim sonyra itt a fórumon Lasy és hunfatal. első körben őket kérdezném meg.

"szenyor dzsíííí"

(#1419) balees


balees
tag

Hello,
ha a contacts-ok között "össze-joinoltam" néhányat (tehát email címeket, egyéb eléréseket egy emberhez rendeltem) akkor ezt csak a telefonon lehet látni? A google-s címtárba nem lehet valahogy leszinkronizálni?
Másik: ha a kontaktokhoz képeket rendeltem (egy részük facebookos kép, egy részük saját forrás) akkor hogyan lehetne fényképestül, mindenestül elmenteni?

(#1420) bordasistvan válasza balees (#1419) üzenetére


bordasistvan
csendes tag

Köszi!

Egy ismerősömnek csináltam, teljesen lefőttem, hogy elcsesztem a telóját. Kiderült valóban utólag lett függetlenítve.

Próbálkozom. Mindíg tanul valamit az ember

(#1421) vepe


vepe
senior tag

nem tudja valaki, hogy egy 2.3.6-os androidon (I8530 telefonnál), miért nem megy gyári böngészőben a flash?

(#1422) nggabi válasza vepe (#1421) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez az a projektoros cucc? :D milyen?

flash-t letöltötted a marketból? vagyis ott már nincs fent, itt van a legfrissebb: [link]

és állítsd a beállításoknál mindig-re vagy igény szerint-re.

"szenyor dzsíííí"

(#1424) vepe válasza nggabi (#1422) üzenetére


vepe
senior tag

köszi, már rájöttem, hogy az kell neki..műxik normálisan...

Igen, ez az a projektoros telefon...az igazság az, hogy rosszabbra számítottam..élvezhető a kivetített kép, gyors is a telefon (nincs szaggatás, sem vetítésnél, sem böngészésénél)..a telefon jó fogású, a kijelző is szép (mondjuk egy amoledet beletehettek volna ennyi pénzért)..és ami még kellemes meglepetés, hogy a 2000-es akkuval (2db-t is adtak hozzá gyárilag) nagyon jól bírja...

Eddigi rossz tapasztalat, hogy az S3-mal készített full HD videót nem viszi , csak a hangot...erre kellene valami megoldás..(ha egyáltalán van rá)

(#1425) vepe válasza #40993792 (#1423) üzenetére


vepe
senior tag

de ebben nem az a proci van (ami ebben van az támogatja, csak hiányzott neki a szoft)..

(#1426) nggabi válasza #40993792 (#1423) üzenetére


nggabi
nagyúr

zsótikám, ez elég nagy fail volt ;] gondoltad h projektorra tellik de arm7re nem :DDD muuuhahhaa :))

vepe: köszi.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#1428) vepe válasza nggabi (#1426) üzenetére


vepe
senior tag

Egyébként..lemaradt..de köszi a segítséget..mindkettőtöknek.. :R

(#1429) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
nincs olyan progi ami szimulál 1 telefont és fel lehet rá rakni 1 romot, mint pl a virtualbox...??

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1430) Rimuru válasza klambi (#1429) üzenetére


Rimuru
veterán

Android SDK-ban van egy emulator [link], aminek alapja QEMU ha az jobban tetszik.

Vigyázat, csalok!

(#1431) klambi válasza Rimuru (#1430) üzenetére


klambi
addikt

oh mindjárt meglesem köszönöm!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1432) cseremanus


cseremanus
tag

Sziasztok!
Van egy LG GT540-em,és lenne vele egy kis gond:
2.3.7 swiftdroid v2.0 CyanogenMod-7.1.0 van rajta,és valamiért a kamera nem akar elindulni!
A hardveres gomb működik,mert ha megnyomom akkor bekapcsol a világítás,viszont a kamerába nem lép be.
Ha a galériából próbálok belépni akkor pedig ezt írja ki:
Sajnáljuk!
A(z) Galéria alkalmazás com.cooliris.media folyamata váratlanul leállt.Kérjük próbálja újra.
És csak bezárás most van ott lehetőségként.
Kérdeztem a telefon topikjában is,a recovery módot mondták,hogy ott hard reseteljek,de az sem megy,mert belépek a recoverybe.és nem reagál semmire!(a home gomb hosszas megnyomására sem)
Esetleg valaki tudja mi lehet a probléma,vagy tudnátok segíteni mit tegyek vele?

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#1433) klambi válasza Rimuru (#1430) üzenetére


klambi
addikt

és hol toom futtatni a zip-es romokat miket leszedek?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1434) Rimuru válasza klambi (#1433) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyennel még nem foglalkoztam (valószínű nem is fogok, nem vagyok fejlesztő) csak keresni tudok én is. [link]

Vigyázat, csalok!

(#1435) klambi


klambi
addikt

hát csak van már valami ilyesmi hogy ki lehet őket próbálni... én is kerestem de nem nagyon találtam ilyet...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1436) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Helló
Samsung Galaxy Mini2 (Android 2.3.6) telefont használok Windows8x64-es oprendszerrel. A gondom az, hogy ha csatlakoztatom a telót a géphez, az nem látja. Elkezdi tölteni a telót, és ha Odinon kötöm össze, akkor másol is rá, de nem jelzi a külső meghajtót, a telefon pedig nem írja ki az értesítési sávban hogy csatlakoztatva van. (Gondolom egyértelmű, hogy a KIES sem látja.)
Ötlet valakinek?

(#1437) Rimuru válasza klambi (#1435) üzenetére


Rimuru
veterán

Nézd meg ezt.

Vigyázat, csalok!

(#1438) nggabi válasza Victoryus94 (#1436) üzenetére


nggabi
nagyúr

usb hibakeresést bekapcsoltad a telón? driverek fent vannak?

"szenyor dzsíííí"

(#1439) Victoryus94 válasza nggabi (#1438) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, és igen.

(#1440) nggabi válasza Victoryus94 (#1439) üzenetére


nggabi
nagyúr

az pech. akkor vagy a win8at nem szereti vagy nem tudom. próbáld meg másik gépen win7el :D

"szenyor dzsíííí"

(#1441) myke01


myke01
senior tag

A képen látható pirossal keretezett opciót , ha bepipálom ,akkor hova menti el az app-ok (beállításait) data fájljait ? SD-kártyára , google szerverre, vagy maradnak a rendszer által használt memóriában , stb ?

(#1442) nggabi válasza myke01 (#1441) üzenetére


nggabi
nagyúr

google szerverre. de ha újrarakod a telót nem 100% h visszaállítja.

"szenyor dzsíííí"

(#1443) myke01 válasza nggabi (#1442) üzenetére


myke01
senior tag

Na erre voltam kíváncsi ,hogy új rom telepítésnél visszarakja-e a beállításokat ,attól függően ,hogy hova menti le őket ...

(#1444) nggabi válasza myke01 (#1443) üzenetére


nggabi
nagyúr

örülj ha az appokat visszarakja magától mett azt se mindig szokta, nemhogy a beállításokat. sajna...

"szenyor dzsíííí"

(#1445) ktamas55


ktamas55
tag

Tudnátok segíteni?
A ZP200 as telefon csak akkor jeleníti meg a telefonkönyvben lévő neveket is, ha +36 al van beírva a névhez tartozó telefonszám. Ha 06 al kezdődik a szám, akkor csak a bejövő hívószámot írja ki, a hozzátartozó nevet nem. Ez elég ciki.
Van kb. 650 névjegyem, aminek a 80%-a 06 al kezdődik.
Milyen módszerrel tudnám átvarázsolni a számokat +36 al kezdődőre?
Köszi a segítséget.

(#1446) Balinov válasza ktamas55 (#1445) üzenetére


Balinov
félisten

asztali gepen gmail contacts? nem a leggyorsabb ott sem 1esevel, de szvsz meg mindig sokkal jobb, mint telefonon atirkalni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1447) vgyuri válasza ktamas55 (#1445) üzenetére


vgyuri
őstag

Google Contacts -> Exportálás -> Google-féle CSV formátum (Google Fiókba való importáláshoz). Ezután szövegszerkesztővel cseréld ki a ",06"-ot ",+36"-ra. Figyelj arra, hogy vessző06 helyett vessző+36-ot írj. Ezután import, és jó lesz az összes számod, a régieket (minden jelenlegit) kitörölheted.

[ Szerkesztve ]

(#1448) ktamas55 válasza vgyuri (#1447) üzenetére


ktamas55
tag

Köszönöm a gyors segítséget.

(#1449) ktamas55


ktamas55
tag

Próbálom az exportálást, de csal *.*vcf formátumban tudom mentani a telefonról a névjegyeket egy fájlba. Ezt másoljam be a google fiókomba?
A szinkronizálás nem akar összejönni a telefon és a google fiók között.

(#1450) vgyuri válasza ktamas55 (#1449) üzenetére


vgyuri
őstag

Pc-n szerintem egyszerűbb az export, csere és import. Beállítások -> Fiókok... -> Fiókok kezelése -> email címed -> Névjegyzék szinkronizálása be van kapcsolva a telefonon?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.