Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) air válasza kukamatyi (#13600) üzenetére


air
nagyúr

A cink atomszáma 30. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13602) 7Sony7 válasza -PLevi- (#13599) üzenetére


7Sony7
addikt

:W Ez nagyon kellett bele.
Air: Hát, ez tényleg...

kukamatyi: Most azonnal tedd le a telót, ne nyúlj hozzá. Add oda valakinek, aki ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

-

(#13603) dpetibane


dpetibane
tag

Sziasztok,

Androidos telefonszámokat hogyan tudom gmailben vagy asztali pc-n böngészőben megnézni?

Most ha belemegyek a címtárba a gmail-en akkor két számom van csak :( Pedig a szikronizáció megy a telefonon és hard reset után is visszaállnak a számok!

Csak azt nem értem böngészőben miért nem látom a telefonszámokat?

(#13604) kukamatyi válasza 7Sony7 (#13602) üzenetére


kukamatyi
tag

Ok,köszi! :(

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#13605) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Hello!

Tudja-e valaki, hogy az Androidos telefonok által a Gmail accomba készített mentéseket hogyan lehetne törölni? Ugyanis a Google Dashboardra belépve még a 2 éve eladott Galaxy 3-am mentése is ott van, ez mondjuk kevésbé zavar, a nagyobbik baj, hogy az azóta megboldogult Motorola Defy+-om mentését ráhúzza mindenáron a Galaxy Expressre.
Tudom, ne állítsam vissza mentésből, de ha nem teszem, akkor mostantól soha? Pedig 1-2 beállítást és adatot nem lenne rossz, ha visszahúzna...
Ráadásul a fent említett Galaxy 3 a Google Playnél is megjelenik, és onnan sem tudom törölni...

(#13606) Oldman2 válasza Ákinard (#13605) üzenetére


Oldman2
veterán

+1

Ez engem is érdekelne!

(#13607) air válasza Ákinard (#13605) üzenetére


air
nagyúr

Erről a Google Dashboard-ról még nem hallottam, de a Play-ről az eszközöket nem fogod tudni törölni. Nincs rá lehetőség.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13608) Ákinard válasza air (#13607) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Meg kell valljam eddig nagyon én sem. Magyarul irányítópult néven fut, és az acchoz használt google termékeket fogja össze. Egy leírásban találtam, ami a problémámra kínált volna megoldást, csak sajna még valami korábbi verziót ít le, mert már nincsenek olyan funkciók/gombok amikre hivatkozik...

A playt szomorúan hallom... Viszont érdekes, hogy onnan a motorola eltűnt, csak a galaxy3 van beragadva...

[ Szerkesztve ]

(#13609) Bozek


Bozek
nagyúr

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy Newman K18-as mobil, ami nem csatlakozik az bluetooth-os kihangosítóhoz az autóban. Kiírja, hogy a PIN kód nem megfelelő, de nem ad lehetőséget a változtatására. Ezt már az első párosításnál is csinálja, tehát még egyáltalán nem volt csatlakoztatva. Van valakinek ötlete, hogy ezt hogy lehetne megoldani?

A Z1 Compact kéri a PIN kódot és csatlakozik is, szóval nem a kihangosítóval van a gond.

(#13610) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Üdvözlet Mindenkinek !

Megunva a gyártói "ROM-okat és csili-vili" felületeket, úgy döntöttem hogy vissza pártolnék az alap androidra. ( volt már nexus 4 és 5 is ) Az lenne a kérdésem hogy ha szeretném kipróbálni a cyanogenmod és MIUI rendszereket meg az alap androidot is, akkor milyen készülék ajánlotok ( mondjuk hogy egyenlőre pénz nem számít ), nézelődtem hogy melyik készülékeket támogatják leginkább :

Nexus

OnePlus One
Oppo Find 7(a)
Xiaomi

- Amit nem tudok hogy az alsó háromra elérhető e stock android ( pl az új 5.0 )?

- Ezen telefonokat nem kell ROOT-olni, mert gyárilag szabad rájuk garancia vesztés nélkül bármilyen rendszert telepíteni?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm, kicsit sürgős lenne met vmit vennem kellene max a jövő héten.

(#13611) #79335424 válasza HUNgabus (#13610) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ha megteheted, akkor maradj a stock Androidnál! Nexus, vagy vmi Google Edition teló. Nem sok olyan hasznos feature van a többiben, amit valahogy ne lehetne ezekre felvarázsolni. A Nexusok nyitott loader -rel készülnek, úgyhogy még Lollipopóval is rootolhatók.

[ Szerkesztve ]

(#13612) -PLevi- válasza air (#13607) üzenetére


-PLevi-
senior tag

"de a Play-ről az eszközöket nem fogod tudni törölni. Nincs rá lehetőség."
Ez nem hangzik túl jól... Hogy tudom "inaktívvá" tenni őket? Jelenleg annyit csináltam, hogy kijelentkeztem és a "Megjelenítés a menükben"-t kikapcsoltam. Ennyi elég?
Esetemben azért rossz ez, mert jelenleg négy eszközöm van (Coolpad F1, Galaxy Ace és kétszer (?) a laptopom (android-x86*)). Ezek közül már csak az F1-et szándékozom használni. Nem fog ez bekavarni? (Régebben olvastam, hogy egy fiókot maximum 3 eszközön lehet használni.)

*Áhh, kellett nekem belinkelni, látom hogy kijött a Lollipop source, és iso-t is találtam Google segítségével (letöltési link a leírásban). Szóval az is ki lesz próbálva. :D

Egyébként ez az Irányítópult elég hasznos, úgy sem lehet elérni a gugli kismillió szolgáltatását egy helyen.
Vagy ha valaki tud ilyet, ahol ezek össze vannak fogva, legyen szíves szóljon. :)

(#13613) WOT-H-A-C válasza HUNgabus (#13610) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia. Lollipopp még nincs egyikre sem. A stock droidhoz a 1+1 áll a legközelebb.

OPPO-kra és 1+1 re is Color OS és CM11 van.

Xiaomi-re pedig MIUI de ez elég messze van a stock droidtól csilli-villi viszont nagyon testre szabható ez is.Bár megjegyzem Hongmi 1s re már portoltak cm11-et is.

"- Ezen telefonokat nem kell ROOT-olni, mert gyárilag szabad rájuk garancia vesztés nélkül bármilyen rendszert telepíteni?"

Xiaominál menüből lehet rootolni és nem jár gari vesztéssel, bár én még nem is hallottam olyat kínai vonalon hogy ezért ne gariztak volna!

OPPO és 1+1 zárt bootloaderrel érkezik de nem gond nyitni.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#13614) HUNgabus válasza WOT-H-A-C (#13613) üzenetére


HUNgabus
senior tag

akkor ha jól értem, vegyek ( újra ) egy nexus 5, azon pár napon belül ott az 5.0, ha meg kísérletezgetni van kedvem akkor van rá lehetőség hogy teljes rendszert rátegyek, bármelyiket az általam említettek közül, garancia vesztés sincs

az mennyire igaz ( össze olvastam sok mindent mostanság e témában ) hogy a MIUI csili-vili, relatíve stabil de nem a leggyorsabb és memória kezelési problémák is vannak vagy csak voltak?

a CM pedig eléggé hasonlatos a gyári androidhoz, csak testre szabhatóbb, gyorsabb, kisebb fogyasztású és kevesebb memóriával is beéri,

(#13615) WOT-H-A-C válasza HUNgabus (#13614) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha neked fontos az android 5 minél gyorsabban akkor Nexus vagy LG vagy Samu.
Aztán, hogy a nexusokra milyen romok vannak azt nem tudom sosem néztem utána. CM11 szvsz biztos.

"az mennyire igaz ( össze olvastam sok mindent mostanság e témában ) hogy a MIUI csili-vili, relatíve stabil de nem a leggyorsabb és memória kezelési problémák is vannak vagy csak voltak?"

Ezt sokmindentől függ! Általánosságban elmondható, hogy stabil, nagyon testre szabható és szép felület (szubjektív)

Az átalad említett gondok többnyire típus/ROM függőek. PL MI3 nál Mikor jött a 4.4 valóban ram kezelési gondok voltak MIUI V5 nél, de 4.3 nál pl. nem volt ilyen gond!

Hongmi 1s nél (snapdragon ez is) nem ment az 1. ik sim slot, telenor gond stb,,, ezek a 43. rom javította!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#13616) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Ki tudja mi az a "Trim" funkció,ilyen van pl a System tuner-be?
Mit csinál?

(#13617) Blue Eagle válasza aprokaroka87 (#13616) üzenetére


Blue Eagle
őstag

TRIM: Ugyanaz mint az SSD esetében (NAND-FLASH memória). Máshogy van kezelve a blokktartalmak mint a HDD esetében. (Kevesebb felesleges írás-olvasás) Röviden ennyi.

(#13618) HUNgabus válasza WOT-H-A-C (#13615) üzenetére


HUNgabus
senior tag

nem az android 5 a fontos hanem a minél könnyebb váltási lehetőség lehetőleg garancia vesztés nélkül ( az se baj ha egyszerű a felrakása az új rendszernek ) ezért is szimpatikus a CM mert windows alól megcsinál mindent pár kattintással,

szívesen vennék mást mint nexus 5 ( már volt, és eléggé pocsék az üzemideje ), de ha az a legtámogatottabb mobil ( a fentebb felsoroltak közül ) akkor marad az, hiába is tetszik pl. az OPPO find 7

a háttértár méretének van jelentősége új rendszer felrakásánál, értem úgy hogy kevés neki a 8-16gb a letöltés-telepítés során, vagy eleve nagyobb helyet foglal, mert az általam favorizált készülékek közül csak az OPPO-ban van sd kártya slot, és nem mindegy hogy milyet veszek pl. nexus 5-ből 16 vagy 32 gb,

(#13619) WOT-H-A-C válasza HUNgabus (#13618) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Kb mindnél ez a menet: bootloader unlock , romot root zipet felmásolod a gyökérbe , recoba bootols és telepited a romot ez kb 15 perc driver telepitessel plus minimal adb

Xiaominál nem kell bootloadert nyitni ha nem csal emlekezetem.

Ilyen szempontbol semmit sem befolyasol, hogy 16 vagy 64 gb.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#13620) HUNgabus válasza WOT-H-A-C (#13619) üzenetére


HUNgabus
senior tag

köszönöm, akkor vagy egy kicsit szenvedősebb és "új, szép" telefon, vagy "régi" jó öreg nexus 5, nem egyszerű döntés, szívemre vagy eszemre hallgassak...

aki sokat (ROM-olgat) az milyen telefont használ ált.? van itt vki próbálta a két nagyot? ( CM vs MIUI )

érdekelne egy ilyen "profi" ember véleménye hogy egy azon telon melyiket volt könnyebb felrakni, volt gyorsabb, stabilabb, stb.

(#13621) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van nálam 1 törött/repedt kijelzős Xperia Z1, melyről le kéne varázsolni a névjegyeket. De mivel sérült az érintőképernyő, így ez eléggé "challenge accepted" dolog, vagy random kattintgatásokat érzékelt vagy csak a képernyő közepe-n lehet úgy-ahogy valamit nyomkodni. Próbáltam az xperia pc appjával valamit csinálni, de ahogy figyelem amivel lehetne is valamit csinálni ahhoz a telefonon is kéne bóklászni. ezen túl amilyen alternatíva hírtelen még eszembe jutott ahhoz mind kellene ugye a telefonon is valamit csinálni.

Kérdésem az, hogy esetleg ADB-vel vagy egyéb pc-s programmal van-e lehetőségem úgy lehúzni a telószámokat hogy a telefont nem, vagy csak nagyon minimális mértékig kell buherálni? Tudom, hogy Shell-hez is kell pl a debug mód a telefonon, de azt még talán el tudnám érni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13622) air válasza TheProb (#13621) üzenetére


air
nagyúr

OTG-vel egér?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13623) TheProb válasza air (#13622) üzenetére


TheProb
veterán

nincs adapterem, közben lehet meglett a megoldás. bizt mentést tudtam csinálni és elvileg azt át lehet migrálni az új telefonra (xperia Z)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13624) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Valakinek van valami ötlete hogy mitől van az hogy az OTG-n keresztül rákötött billentyűzet a WMNC karaktereket nem érzékeli. Azt hiszem ezek a karakterek azok amik nem működnek de már több féle billentyűzettel kiprobáltam.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#13625) #79335424 válasza BogyóBP (#13624) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, ilyenről sem hallottam még. Az ékezetes karakterek problémája ismert és megoldott. De a W,M,N,C? Milyen teló ez? Vmi kínai csoda?

(#13626) Quasi_modo válasza TheProb (#13621) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

USB kábel a PC és mobil között nem működik? Sony PCC vagy Total Commander.

szerk.: Ja látom PCC-vel csináltad.

[ Szerkesztve ]

valami

(#13627) kokokka


kokokka
őstag

Lenne egy szakmai kérdésem. Adott egy rootolt cucc, ergo minden elérhető pl. az Astro-val. Hol találom a gyári háttérképeket? Melyik mappában keressem? Mert elkezdtem végignézni, de sosem fogok a végére érni, fejből meg nem tudom. Köszi előre is!

(#13628) air válasza kokokka (#13627) üzenetére


air
nagyúr

Nem fogod megtalálni őket, mert nem mappában vannak, hanem valamelyik alkalmazásba vannak "becsomagolva".

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13629) BogyóBP válasza #79335424 (#13625) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az hát, kinai csoda :DDD Az ékezeteseket én is megoldottam már. Viszont ha ráteszem pl a freedom szoftverét akkor jó. Beex m5 ről beszélünk. A két teló szerintem csontra az még kinézetre is de lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#13630) 0xmilan válasza kokokka (#13627) üzenetére


0xmilan
addikt

Az alap háttérkép, amivel a telefon indul, amikor kiveszed a dobozból itt van:
/system/framework/framework-res.apk/res/drawable-nodpi/default_wallpaper.jpg

A többi az valahol /system/app/-on belül egy .apk-ban aminek a neve elárulja magát.

Szerintem sokkal egyszerűbb google képkeresővel megkeresni.

(#13631) kokokka


kokokka
őstag

Köszi mindenkinek. Szeretem magam megkeresni, de ez most feladta a leckét :) Ráhasalok.

(#13632) #79335424 válasza BogyóBP (#13629) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt próbáltad már kideríteni, hogy az aktuális input method nem is érzékeli az adott karakter kódját, vagy csak "elfelejtették" hozzárendelni a funkciót (betüt) a kódhoz? Sajnos, azt nem tudom, hogy a rendszer ad -e lehetőséget a tesztelésre. Én External Keyboard Helper -rel szoktam tesztelni (meg átprogramozni is).

(#13633) Blue Eagle válasza kokokka (#13627) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az stock Androidban a Wallpaper.apk-ban van, kicsomagolva a res\drawable-nodpi mappában.
Néhány Lenovo esetében megcifrázták az apk nevét: IdeaWallpaper nevűre és persze más képek is vannak benne.
Más készülék ill gyártók esetében ennek megfelelő változtatás előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#13634) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne a fiamnak van egy Sony Experia Ray telefonja reggel bekapcsolta és megfordítva töltötte be a rendszert a kijelzőn tehát fej tetőn áll az egész,és nem a megfelelő program nyílik meg ha rákattintatsz valamelyik ikonra,a flashtoolal újra tettem a rendszert de nem segített,van erre valamilyen megoldás,vagy mi lehet a hiba. :R

You'll never walk alone

(#13635) TheProb válasza Quasi_modo (#13626) üzenetére


TheProb
veterán

igen, sikerült a migrálás. még szerencse volt hogy a másik telefon is sony.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13636) Keeperv85 válasza Bryan65 (#13634) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Nekem ez úgy tűnik, mint a korábbi SE modellek megoldása. Ott ha a kijelzővezérlésben lévő tekercsek tönkrementek, akkor történt ilyen. Szerviz... :(

(#13637) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Am valaki tudja hogy miaz az AIR launcher vagy melyik ágazathoz tartozik?:D

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#13638) ksanc


ksanc
őstag

És azt tudja valaki, hogy az alkalmazások hol tárolják a default értékeiket? Van erre valami "szabvány"?
Pl. teszemazt az Apex Launcher.apk-ban hol találom azt, hogy milyen ikonok jelenjenek meg telepítés után default? :)

(#13639) Keeperv85 válasza ksanc (#13638) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:K

Az xml mappában vannak a leíró fájlok.

(#13640) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni hogy a telefon hol tárolja játékok mentéseit? És egyik telefonról át lehet tenni a mentést egy másik telefonra?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13641) Keeperv85 válasza dethroner (#13640) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Ez többnyire attól függ melyik játék. Általánosságban elmondható, hogy a data/data könyvtárban vannak. Innen csak root képes fájlkezelővel vagy alkalmazással lehet kimenteni őket.

(#13642) dethroner válasza Keeperv85 (#13641) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
A Candy Crush-ről lenne szó. Ez van fent a telefonomon, ez alkalmas a mentés kiszedésére? Amúgy megnéztem vele, a data mappa nem tartalmaz semmit se a belső memórián se az sd kártyán.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13643) Keeperv85 válasza dethroner (#13642) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azért nem látod, mert ez a fájlkezelő nem root képes. Nyilván a telefon is rootolt kell legyen...

(#13644) dethroner válasza Keeperv85 (#13643) üzenetére


dethroner
veterán

A telefonom root-olt. Ajánlanál egy jó és ingyenes alkalmazást?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13645) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Akkor mielőtt megvenném a telefont összefoglalva az eddigieket ha jól értettem ( bocsánat ha túl láma vagyok de ez lenne az első hogy egy mobilra más rendszert szeretnék tenni, stb. )

http://en.miui.com/gid-23.html#tabs_4

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Devices#vendor=%22Google%22;

ezek alapján a NEXUS 5 az ideális választás ha a gyári legfrissebb androidot vagy MIUI-t vagy CM szeretnék rátenni, egyben a legkönnyebb, egyszerűbb is, nem kell rootolni, stb.

köszönöm

(#13646) Keeperv85 válasza dethroner (#13644) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tessék: [link] :K

(#13647) dethroner válasza Keeperv85 (#13646) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13648) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#13643) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyébként azt lehet tudni hogy a data partició-hoz miért kell root jog egy fájlkezelőnek?
Hiszen az appok jórészének van joga irni és olvasni is user módban.

(#13649) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#13648) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Fogalmam nincs sajnos, utána kéne nézni. Elvileg az ES FileExplorer tudja olvasni és írni is root jog nélkül, továbbá nem a teljes data védett, csak bizonyos részek. Pl. a data/local nem...

(#13650) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#13649) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet hogy bizonyos szempontig adatvédelem az oka,ugyanis pl a data/data mappában akár személyes adatok is lehetnek pl egy .db fájlban.
Mondjuk a data/app és data/dalvik-cache mappáknál nem értem a zárolás okát

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.