Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) ksanc válasza #79335424 (#13900) üzenetére


ksanc
őstag

Muhhaha, akkor például a C64-es demók és későbbi játékok turpiszolással készültek, mivel olyan dolgokat hoztak ki a VIC (grafikus) chipből, hogy a chip tervezők a fejüket vakarták, hogy ezt meg hogy...? :D
Mert tényleg olyan trükköket csináltak a kóderek, hogy a mérnökök csak néztek, hogy ilyesmikre is képes az általuk fejlesztett chip :D

Bozek: ahogy Keeper is írta, maga a szigorúan vett töltési folyamat, ciklus mindig ugyanúgy megy végbe. Hogy mi történik teljes feltöltés után, na az már gyártónként, megoldásonként változó. Ezért tűnik ellentmondásnak, amit írtam. Hogy nem kapcsol szét, arra értem, hogy az akksit azért továbbra is figyeli az elektronika, de ez független a kifejezett töltőelektronikától.

(#13902) Salex1


Salex1
senior tag

Az miért van, hogy a naptárban be van állítva a feleségem naptára is szinkronra, de nem jelennek meg az események. A web-en rendben megy, de a telóra nem jut el :(

(#13903) Blue Eagle válasza ksanc (#13901) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Telefonoknál biztos van valami háttérmunkálat a töltőegység részéről az akku felé. Mert miért is van az, ha feltöltés befejeztével szétcsatlakoztatjuk majd kisvártatva vissza a táp telefon kapcsolatot, akkor ismét indul a töltés. Szerintem telóknál a töltési szabályozás többnyire csak az akkufeszültségre alapoz, s ha ez picit csökken már adja is neki a töltőáramot akkor is ha 100% alá nem ment a szint. Na ez notiknál nem így van, ott alapból meg van adva 100-95% között kisütési fázisban egy töltésmentes övezet, pont azért mert a Li-ion akku nem díjazza a magas feszt.

(#13904) zorzy4


zorzy4
őstag

Látom pont akkor írtam, amikor kihalt volt a topik. Szóval ebben tudna valaki segíteni?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#13905) hcl válasza ksanc (#13896) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mostanában kaptunk céges okostelót, hurrá mobilnet, hehe, hazafele olvasok az asszonytól :D
Busz, ország közepéből ország szélére.
Szerinted? Nagyobb települések közelében örültem ha lejött egy cikk, és azt olvasgattam amíg a következő lefedett helyig elértünk :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13906) air válasza hcl (#13905) üzenetére


air
nagyúr

Áprilisban többször is mentem az M6-oson Szekszárdig, majd onnan tovább az M9-en Kiskőrös felé.
Voltak olyan szakaszok, ahol 15-20 percig még 2G-n sem jött semmi. T-Mobile.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13907) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok, bármi úton-módon megoldható egy Tag Hauer Link (elvileg Android 2.2) esetében a magyar nyelv hozzáadása?

(#13908) #79335424 válasza hcl (#13905) üzenetére


#79335424
törölt tag

Furarosként napi szinten tapasztalom a jelenséget szerte az országban (Telenyomor kártya).Telefonálással (VOIP -ozok) csak városok közelében próbálkozok. De ma reggel 8 -kor az Operánál is zéró net volt. A teló mutatta a full 3g -t, épp csak adat nem volt. A Speedtest is sokáig kereste a szervert, hogy egyáltalán mérni tudjon.

(#13909) Bozek válasza Dave™ (#13907) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld meg ezzel.

(#13910) hcl válasza air (#13906) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és Somatom : Ennyi. Én mondjuk nem járok pályán, a telefonomat meg fizeti a melóhely, szóval GSM telefonálok, de azért ezen a full 3G-n besírtam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13911) Dave™ válasza Bozek (#13909) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez nem települ sajnos, hibaüzenetet dob. Próbálkozom más, hasonló nevű alkalmazásokkal is, eddig kevés sikerrel. Elegendő egy ilyesmi alkalmazás és utána magyar lesz a felület? Bocs, de abszolút nem ismerem az androidot, csak a kezembe nyomták ezt az elég ritka telefont hogy valahogy varázsoljak rá magyar nyelvet, ha tudok.

Egyikkel sikerült a pl. hét napjait magyarul megjeleníteni, de nekem úgy általában a felület nyelveként kellene a magyar, mindenhol. Meg lehet ezt oldani alkalmazással, vagy mindenféleképpen rom szintű a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#13912) hcl válasza Dave™ (#13911) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínűbbnek tartom hogy rom szintű, bár én sem sokat konyítok a droidhoz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13913) Dave™ válasza Dave™ (#13911) üzenetére


Dave™
nagyúr

Annyival kiegészítem, hogy az az egy alkalmazás, ami pl. a hét napjait magyarul jeleníti meg, újraindítás utána simán visszaáll angolra, így újra be kell állítani. A romolgatás meg egy ilyen rétegtelefonnál (újkori ára 2 millió Ft) gyanítom hogy maximum elvben létező dolog, mert a gyakorlatban semmi nincs hozzá és senki sem fogalkozik vele.

(#13914) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Ha Titanium Backup-al csinálok mentést azt a 3e recovery is megeszi vagy csak a CWM recovery?

Illetve a baterystats.bin fájlnak van köze valamilyen módon ahhoz hogy az akkumlátor nem tud töltödni,és túlmelegedik maga a Cpu?és nem az akkumlátor.
Ha a cpu melegszik,akkor a rendszer megtagadhatja magát az akkumlátor töltést?
Illetve az mitől lehet hogy a telefon töltön van és néha mintha nem töltené,hanem szivná lefelé az akksit,folyamatosan csökken a kijelzett %,és valóban le is merül..bár érdekes hogy 1%-nál megáll,de addig nem kapcsolt le amig nem húztam le a töltöröl.....de közben hirtelen 4x indult újra.

Kitöröltem a batterystats.bin fájl tartalmát...azóta nem hevül túl és feltölti rendesen.
Mondjuk ezt a túlmelegedés dolgot nem értettem,a System Tuner szerint a Cpu 40 celsius fokos volt,és én sem éreztem forrónak.

Valami ötlet esetleg...hogy mi okozhata?

(#13915) ksanc válasza Dave™ (#13913) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Ez a téma is rendszeresen előfordul :)
Nagyon röviden: nem lehet megoldani egyszerűen. A Morelocale és hasonszőrű társai kizárólag azt teszik, ha teszik, hogy ki tudod választani a magyar nyelvet a beállításokban, de ez semmit sem jelent. Azok az alkalmazások, amikben van magyar nyelv, azok magyarul fognak megjelenni, de a rendszer nem.
Igen, firmware szinten kell mókolni, nem is kicsit és rengeteg meló van vele, ha nincs hasonló magyar nyelvű ROM. Ugyanis a nyelvek, fordítások nem egy helyen vannak tárolva, hanem minden egyes app-ban, rendszerfájlban külön-külön. Ezeket szépen egyesével végig kell magyarítani...
Megpróbálkozhatsz a magyarítással Hungobungo írása alapján is.

aprokaroka87: Nem eszi meg, a 3E kizárólag az adott telefonhoz a gyártó által kiadott és aláírt update-zip-et eszi meg, de ilyet még senki sem látott szerintem :D Ha van esetleg benne userdata mentés, abból is csak a sajátját fogadja el.
Akksi: ha visszaolvasol, hasonló témával lett szétoffolva a topik :D
A processzor melegedésének semmi köze nincs a töltéshez, a batterystatsról nem tudok nyilatkozni, a töltés közbeni mégis-csökkenés pedig kis teljesítményű töltő miatt is lehet. 1A alatt nem érdemes játszani és/vagy pl. mobilnetet használni közben :)

(#13916) 0xmilan válasza aprokaroka87 (#13914) üzenetére


0xmilan
addikt

TB mentésnek szerintem semmi köze a recovery-hez. Se a gyári, se a CWM nem tud vele mit csinálni.
TB-vel tudod visszaállítani. A gyári recovery legtöbbször semmi érteleset nem tud a hivatalos update telepítésén meg a factory reseten kívül. CWM recovery meg szintén a saját mentését tudja restore-olni.

(#13917) #79335424 válasza 0xmilan (#13916) üzenetére


#79335424
törölt tag

A CWM nem csak a saját mentését tudja visszaállítani. Ha csak azt tudná, akkor nem lehetne külső forrásból származó alkalmazást telepíteni vele. Vagy pl. Titanium Backupot. Mert bár a mentéseit nem, de saját magát tudja menteni, CWM -ből telepíthető, update.zip -ként.

(#13918) air válasza #79335424 (#13917) üzenetére


air
nagyúr

Titanium által készített mentésekből lehet update.zip-et csinálni, amit CWM-mel lehet telepíteni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13919) Bozek válasza ksanc (#13915) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pedig valami köze biztos van hozzá, mivel már nálam is előfordult. Töltőn volt és merült. Bár lehet, hogy fordított volt a gond és nem a melegedéstől nem töltött, hanem a hibás töltéstől melegedett. De azt hozzáteszem, hogy idővel megjavult, valamint kikapcsolt állapotban nem volt gond vele.

(#13920) air válasza ksanc (#13915) üzenetére


air
nagyúr

"gyártó által kiadott és aláírt update-zip-et eszi meg, de ilyet még senki sem látott szerintem"

A Galaxy Tabomon gyárilag 3.2-es HC volt. Azt úgy lehetett rootolni, hogy volt olyan update.zip, amit a gyári 3e recovery "megevett".

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13922) #79335424 válasza air (#13920) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez a módszer az összes RK3066 -os miniPC -n működött (ilyen, sd -gyökérbe másolt update.zip -el telepítettem CWM -et is). Feltételezem, hogy az ilyen alapú Tabokon is működik. De a 3188 -asok már azonosítási hibával elutasítják.

(#13923) ksanc válasza air (#13920) üzenetére


ksanc
őstag

Linket! Linket! :) Hátha meg lehet vele etetni kis bíztatással más készülékek 3e recoveryjét is :)

Persze a Galaxy egy kicsit más tészta, mint az általában tárgyalt alig-brand vagy noname készülékek :)

Somatom: a 3e nem csak az MTK recoveryje? Megint nem tudok valamit? :D

[ Szerkesztve ]

(#13924) air válasza #79335424 (#13922) üzenetére


air
nagyúr

Tab 7 Plusban Samsung Exynos 4210-es van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13925) air válasza ksanc (#13923) üzenetére


air
nagyúr

xda Tab Plus fórum.
Most nem keresném elő az eredetit, mert több mint 2 éve volt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13926) szili.tamas1 válasza ksanc (#13923) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nalam jart egy Lenovo A760 aminek szinten, de az meg msm socos. Inkabb kinai recoverynek mondanam :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#13927) ksanc válasza szili.tamas1 (#13926) üzenetére


ksanc
őstag

Na kicsit körbenéztem.
3e recovery a Samsungokon van még általában, azok viszont nem olyan kényesek. Kérdeztem is valamelyik topikban régebben, hogy a Samsungnál ennyire egyszerű a dolog? Ugyanis 3 féle Samsung volt nálam, mind a 3 gyári recóval ette meg az update.zip-eket. Sőt, láttam már elég komoly, grafikus telepítőket is Samsunghoz a zsír gyári reco alá.
Szóval nem olyan, mint az MTK-k. :)
Úgy módosítanám az eredeti kijelentésemet, hogy MTK telóra nem látott még szerintem senki gyári update.zip-et.
Flash Tool-hoz való formában adják ki a stock firmware-ket is általában. Még akkor is, ha gyakorlatilag minimális a változás.

(#13928) cappa72 válasza ksanc (#13927) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gyári update.zip mtk-ra: lenovo a820, s150-es frissites.
Tehat van.
Sot felmegy cwm-bol es 3e recoverybol is.
Es mod lenovo romra is felmegy.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13929) 7Sony7


7Sony7
addikt

Érdekes dologra lettem figyelmes srácok. Töltés közben 92% nál már 4223mV ot mutat a teló, de aztán egyre csökken, 100% nál már csak 4165mV.
Ez hogy van? :F

-

(#13930) ksanc válasza cappa72 (#13928) üzenetére


ksanc
őstag

No, akkor jól van.
Szóval a brand azért csak számít valamit ;)

7Sony7: hát úgy, hogy nem érdemes nézni, mert hülyeségeket mutat :)

[ Szerkesztve ]

(#13931) #79335424 válasza ksanc (#13923) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elnézést, igazad van! Én a 3e -t úgy értettem, mint gyári recovery -t. Tehát amit írtam, az úgy értendő, hogy más SOC gyári recovery -jével is működik és nem úgy, hogy más SOC 3e recovery -jével.

(#13932) Habell


Habell
tag

Alcatel One Touch Idol

Már lassan másfél éve meg van a telefonom.
Az előbb netezés, böngészés közben, egyszer kiírta a telefon, hogy az ön alcatel one touch készülékét vírus fenyegeti bla bla ( vagy már vírusos is lett nem tudom ), majd rányomtam, hogy ok, igyekeztem kilépni ebből az oldalból, majd előjött egy újabb üzenet a telefon által, hogy az ön alcatel one touch készüléke vírusos lett fertőzött stb. Nem tudom mi volt a pontos szöveg, mert azt ecsetelte, hogy vírus meg ilyenek, bezártam mindent azonnal. Nekem ez a felirat teljesen új volt, nagyon gyárinak tűnt meg hivatalosnak ez az üzenet, így most elég tanácstalan vagyok.
Aztán a telefonom lévő avg antivirus programot futtattam de semmit nem talált. Amúgy se szokott semmit, fogalmam sincs hogy jó e valamire, mert kb. egy évig semmi ilyen nem volt a telefonom, egy ideje van, azóta néha ellenőriz magától.
Szerintetek vírusos lehet a telefonom, vagy sem? Lophatják az adatokat esetleg, vagy feltörhetik vagy bármi ilyen történhetett e most? Képek,szöveges írások veszélyben lehetnek e?
Mit tudok tenni, hogy biztonságban, védelem alatt tudjam a telefonomat, mindezt ellenőrizni valami átfogó programmal?

(#13933) air válasza Habell (#13932) üzenetére


air
nagyúr

Az csak reklám volt.
Amennyiben csak a Play-ről telepítesz alkalmazásokat, akkor nincs szükséged semmilyen védelemre.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13934) Blue Eagle válasza ksanc (#13927) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Van gyári update.zip. OTA frissítésen letöltődik, majd újraindulás recoveryben és install. A Lenovoknál így van, sőt ahogy Cappa is írja a CWM sem zavaró tényező. Ellenben a P780 esetében a mod Lenovo romra nem megy fel.

[ Szerkesztve ]

(#13935) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A telefonom XPERIA L. Egy általános kérdésem lenne.
Ha felrakom a telefonra (Telekomos függő) a Telenoros szoftvert, s Telekomos kártyát használok, akkor a z internetbeállításokat, SMS-MMS küldési beállításokat külön be kell állítani, vagy letölti a telefon automatikusan, ahogy érzékeli a SIM-et?
Azért akarok felrakni Telenoros ROM-ot, mert ott van egy hibajavító frissítés, ami egy bosszantó bugot javít.

(#13936) Keeperv85 válasza ksanc (#13927) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

MINDEN Android alapú készüléken 3e, vagy a korábbi 3c recovery van. Ez az alap kódút! :K Van egy standard szignó, amivel az ezekhez kiadott zip-eket alá lehet írni, illetőleg van olyan gyártó, akik kikapcsolja a signature verification-t. Persze: olyan is van, aki kicseréli a kulcsot...

#13934:

A (F)OTA frissítés "kicsit" más cucc, mint a hagyományos update.zip... ;)

[ Szerkesztve ]

(#13937) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!
Wp8-ról váltottam kitkatre (s5 mini). Hogy tudom megoldani, hogy a telszámaimhoz csatoltam a Facebook képeket? Nem sikerült összefűznöm őket... Előre is köszi!

(#13938) air válasza badrian250 (#13937) üzenetére


air
nagyúr

Android alkalmazások topikban többször ajánlottuk már az ehhez használható alkalmazásokat.
Sync.me, Ubersync for FB, Contact photo sync.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13939) badrian250 válasza air (#13938) üzenetére


badrian250
tag

Rendben, köszi!

(#13940) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hello, bocsi hogy ide írok de nem tudtam hol tegyem fel a kérdést.

Van egy bluetooth billem amivel gepelek telon es tableten viszont kellene tab de nincs rajta meg tudom valtoztatni az egyik billt hogy tabnak "erzekelje"? Ha igen akkor milyen programmal es hogyan pontosan?
Elore is koszi.

Udv!

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#13941) #79335424 válasza beloadjoker (#13940) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#13942) beloadjoker válasza #79335424 (#13941) üzenetére


beloadjoker
őstag

köszi szépen! :) Terminalban linuxon elég kellemetlen ha nincs tab caps lockot cserélem majd tabra ha hazaértem :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#13943) bigjoe2627


bigjoe2627
csendes tag

[L:/dl/upc/2014-11/25/505376_vtj3sfmoniapuqdl_wp_20141122_004_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-11/25/505376_vtj3sfmoniapuqdl_wp_20141122_004_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Sziasztok valaki segítsen!
A tabom Overmax Quattor 7, amit múlt hét hétfőn vettem, és még aznap ki is rootoltam.
Sikerült is egészen múlt hét péntekig. Mert töltöttem le egy nagyobb fájlt és egyszer csak ezt adta be, semmit nem tok csinálni, mindenre nyomok semmi ugyan ez vár.
Reset gombot is nyomtam már az se ért semmit, bekapcsológombot is nyomtam hosszan az se ért semmit!
Ja és csak a bekapcsológomb van rajta, hangerő meg home gomb nincs!
Segítsetek légyszíves hogy most mit csinálja

(#13944) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok, itt is megkérdezem hátha tud valaki segíteni

Egy kis segítséget kérnék hozzáértőktől. Szeretném pár alkalmazás adatait átmenteni az új Nubia Z7 telómra Titanium Backup-pal. Televítve van rá a gapps csomag, így érkezett és megtalálható egy Superuser alkalmazás is, de root mégsincs.

Keresgélve találtam egy útmutatót, le is töltöttem a towelroot és a SuperSU apk-kat, az elsőt lefuttattam, de a SuperSU azt írja már van másik Superuser alkalmazás a telón és ez problémát okozhat. letiltottam (törölni nem lehet) a másik superuser alkalmazást, de úgy sem működik.
Mit javasoltok? csináljak egy factory resetet és tegyem fel magamnak a gappsot? Vagy lehet valami út körülötte?

-próbáltam többször lefuttatni a towelrootot, a superSU-t is újraindítás után, de mindig ugyanaz a hiba jön fel "A telepítés nem sikerült. Újraindítás után próbálkozzon újra".

Köszi

Be Victorious!

(#13945) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Itt lenne az a probléma, hogy a kérdező akármit csinál recoveryből (TWRP), mintha meg sem történne, minden ugyanúgy marad. Mi okozhatja?

(#13946) cappa72 válasza bigjoe2627 (#13943) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hogy jutottál a legalsó menüpontra?
Elméletileg a 3e a reboot-on kezd.

Ha nagyon hosszan nyomod a power gombot, akkor nem kapcsol ki?

Végső esetben hagyd lemerülni, és utána töltőre téve be fogod tudni kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13947) mufi


mufi
senior tag

S.O.S

Nagy gyorsan elmondom mi tortent. LG E440-es keszuleken, hogy hogysem factory reset-et csinaltam, power+center+ volume down gombbal na most itt neki be kellett volna lepni a recovery menube ehelyett csak megjelent az a kicsi android figura majd a keszulek ujra indult. Gondoltam majd csak belep a recovery menube, igy ket harom alkalommal megcsinaltam ugyanezt a kombot majd ujraindult a keszules es volt nincs kepek, videok...
Meg nem csinaltunk semmit a telefonnal, nem volt benne micro sd, lehet valahogy a kepeket visszahozni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#13948) 0xmilan válasza mttssz (#13945) üzenetére


0xmilan
addikt

Pontosítanék.
Úgy látszik nem egyedi eset, de megoldás itt sincs.

[ Szerkesztve ]

(#13949) Blue Eagle válasza mufi (#13947) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, erre a gombkombóra a recovery nek kell előjönnie. Custom recot raktál rá? Mert a gyárival semmit nem tudsz kezdeni.

(#13950) mufi válasza Blue Eagle (#13949) üzenetére


mufi
senior tag

Nem volt rajta costume recovery de nem is az a lenyeg, hanem hogy lehetseges e megmenteni az adatokat, foleg a kepekre gondolok...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.