Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) Gerasz válasza GIJoe (#35094) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Nem tudtam, hogy utalsz. Egyébként ez miért jó?

(#35102) ekrisztian válasza GIJoe (#35098) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Holnap lesz egy hete,vagy 7tfőn.Már nemtom.Spanom rendelte Minitől.Előtte Tmalltól A820at.Az itt figyel a kezembe.

(#35103) GIJoe válasza Gerasz (#35101) üzenetére


GIJoe
addikt

nem tudom mire gondolsz a lehetséges feltevések száma minimum 3

(#35104) fuze válasza GIJoe (#35098) üzenetére


fuze
őstag

Tehát nem szükséges szólnom nekik? Elég ha becsomagolom, ráírom a rendelés azonosítót meg a problémámat a dobozra aztán irány a posta?

adms.hu | UI Designer

(#35105) madrac válasza GIJoe (#35094) üzenetére


madrac
őstag

Az baromság, hogy nem hiszed el, hogy ez nem így működik. Kötve hiszem, hogy nyomós indok nélkül visszalehetne küldeni minideal-nek, nekem volt problémám, és még csak nem is reagáltak rá, pedig többször, több helyen is rákérdeztem, hogy akkor tudnak-e segíteni! Pláne nem a pénzt fogják visszaadni valószínűleg. Aliexpress-en pedig oda van írva a Return Policy-ba feketén-fehéren, továbbá, ha jól tudom, akkor ott addig nem is kapja meg az eladó a pénzét amíg a vásárló nem jelzi, hogy minden oké. Ezáltal sokkal jobban véve van.
Minideal-nél és máshol pedig, vagy zöldágra vergődsz az eladóval, vagy lehet vitatkozni a paypal-nál, és az se garancia hogy a pénzedet visszaadják.

[ Szerkesztve ]

(#35106) GIJoe válasza madrac (#35105) üzenetére


GIJoe
addikt

Megint én vagyok a hülye hogy gyerekekkel veszekedem a 7végén felnőtt léttemre, de megtisztellek azzal hogy leírom :W
Én nem hiszek, én gyakorlatban vittem véghez amit leírtam, mind a gariztatást, mind a készülék cserét.
Mivel a minidealnél paypalal lehet fizetni, ezért ha nem válaszolnának akkor paypal védelmet veszem igénybe ami 45 nap. Szerintem joggal mondhatom hogy a Paypal a legbiztonságosabb vásárlás a neten. A fogadó számlaszáma be van regisztrálva, azaz (tudom mert kaptam sok pénzt én is paypalon) ha gebasz van úgy letiltanak mint a szél! Az aliexpress egy Vatera szerű Kínai izé, amiről kivonult a paypal mert minősítéseket lehet vásárolni, és igen sok gond volt vele. Ettől függetlenül és is vásároltam és fogok is csak kisértésű cuccokat. Nyomos indok nélküli tényszerű szókapcsolatot nem látom hogy bárhol is említettem volna. Nem rossz hely az ali, de van sok jobb olcsóbb alternatíva.
Peace! :U

crgriseus7: Olvasd el mit írnak, (google fordító ha nem megy az angol) minden esetre ha feltetted a csomagod, írd meg nekik a mail tracking numbert, nehogy az legyen hogy én azt mondtam...

[ Szerkesztve ]

(#35107) fuze válasza GIJoe (#35106) üzenetére


fuze
őstag

Nem azért kérdeztem rá, mert nem tudom elolvasni... Hanem ez a fajta garanciáztatás idegen számomra és szeretném a lehető legkevesebb probléma nélkül megúszni.

adms.hu | UI Designer

(#35108) GIJoe válasza fuze (#35107) üzenetére


GIJoe
addikt

rendben, nekem működött, bár volt vagy 2 hét...

(#35109) hungobungo válasza GIJoe (#35106) üzenetére


hungobungo
aktív tag

" Az aliexpress egy Vatera szerű Kínai izé, amiről kivonult a paypal mert minősítéseket lehet vásárolni, és igen sok gond volt vele. "

Ha már hasonlítgatunk, az aliexpress az az ebay kínai megfelelője. Mint sok mindent Kínában, szeretnek kínai kézben tartani. Ez miatt az állami szabályozás miatt kivásárolták a nem kínai tulajdonosi hányadot a cégből, és nem kivonult a Paypal, hanem bevezették helyette az Alipay-t. Tekintve hogy a taobao, aliexpress, alibaba forgalma óvatos becslések szerint a világ legnagyobb B2B B2C forgalmát bonyolítja, képzelhetitek mekkora pénz van csak ebben a közvetítői rendszerben.

A Vaterán is meg lehet kérni a haverod, hogy vegyen tőled 1 Ft-ért 1000-szer fülpálcikát, ugyanezt az ebay-en is eljátszhatod, ha jó színben akarsz feltűnni mint kereskedő. Vagyis 100%-ig megbízható rendszer nyilván nem lesz, de a pénzügyi oldalról a visszatartott vételárral már nem is érdekes: ha szart küld az eladó, nem kapja meg a pénzét, ennyi. Személyes tapasztalat, hogy a Paypal-os 45 nap néha kevés, ezért én jobbnak tartom az alipay rendszert: amíg nem kézbesítik a csomagot, addig nem kell lezárni a tranzakciót, legyen az 10 nap vagy 100, nem bukod a pénzed...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#35110) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#35066) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a gond az, h nekem nem nyit semmilyen almenüt meg a buttonled program... néztem képeket, és nekem semmi :Y

ButtonLED.1.6.HDPI_JB.apk

ezt tettem fel, de mindjárt megnézem a "simát"

vagy lehet az MDPI elég a W100-nak?!

(#35111) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Emberek!
3 telefon közül nem tudok dönteni amelykeben a proci,ram mennyisége u.a.
Mlais mx58 Air: A GG3 miatt tetszik annyira,de nem sok embernek van ilyen...ez nagy hátrány?
Vowney V5: szimplán mert olcsó...egyre több embernek van ilyen
ZTE V987: jó design, jó kamera
valaki tud segíteni? :DD

(#35112) hungobungo válasza Aksomatic (#35111) üzenetére


hungobungo
aktív tag

"HI! I bought a vowney v5 from fastcardtech (here: http://www.fastcardtech.com/VOWNEY-V5 ). They sent me what I think is a clone!!!! When I boot it up, it says: FIREFLY. Model name seems to be V5, it has 2800 mah battery (not 2400), front and back cameras are 6MP... Can you help me figure out what phone is this? can I flash vowney's roms?? oh, and here's my advice: DON'T BUY FROM FASTCARDTECH!!!!!"

Ez csak egy a sok átvert vásárló kommentje közül, vigyázzatok hogy mit rendeltek!

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#35113) Gerasz válasza GIJoe (#35103) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Tévedtem, már egyik banknál sem megy középárfolyamon a bankkártyás fizetés.

Az még mindig nem világos, hogy az utalásnak milyen előnyei vannak. Esetleg azért beszélünk el egymás mellett, mert a bankkártyás fizetést hívod tévesen "utalásnak".

(#35114) madrac válasza GIJoe (#35106) üzenetére


madrac
őstag

Igazán érett személyiségre vall, ha tiszteletben tartod a másik véleményét, ahelyett hogy személyeskednél.
Attól, hogy volt egy sikeres készülékcseréd, még ugyanúgy fenn áll amit a 2 rendszerről gondolok, hiába erőszakoskodsz. Teljesen más a két rendszer. A paypal csak bizonyos szélsőséges esetekben véd, és semmiféle garanciát nem ad, ha a vásárlónak minőségbeli kifogása van, nem hogy pénzt vissza. Az már más dolog, ha mégis sikerül ezt elérni rajtuk keresztül, de erre nem lehet számítani. Jópáran vásároltak már szerintem Alin is, és nem olvastam egyszer se olyat hogy valakit átbasztak volna, vagy nem térítették volna vissza a pénzét, akár kínai az oldal, akár nem. Paypalon nem igazán teheted meg, hogy minőségbeli kifogás miatt kapásból visszaküldöd azt, és egyből visszakéred/visszakapod a pénzedet. Futhatsz utána.

(#35099) fotosjani: Azért egy alap színvonalat csak elvárhat az ember ebben az árkategóriában is, ugyanúgy ahogy a többi paraméterrel kapcsolatban már nem szokott ilyen gond lenni. Kijelző, proci, memória, stb. Az már külön gáz, ha egy 150 ezres készülék is tré fotókat készít, de ez már legyen az ő gondjuk. Ez nem jelent semmit, hisz sokkal olcsóbb készülékek is képesek voltak már ennél sokkal jobb fotókat készíteni. Minden készülékkel lehet rossz fotókat is készíteni, de ha (majdnem) az összes rossz minőségű, az elég gáz.

[ Szerkesztve ]

(#35115) Aksomatic válasza hungobungo (#35112) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Tipikus fastcardtech...

(#35116) Buccer válasza janosgal (#35050) üzenetére


Buccer
tag

Köszi, ez lényeges info volt

Pécs City

(#35117) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.
Van itt olyan akinek ZTE V987 van?
Ha igen akkor írjon már nekem egy üzenetet legyen szíves, mert lenne pár kérdésem a telóról :)

(#35118) BullZeye válasza fcsabika1 (#35117) üzenetére


BullZeye
veterán

Meg ne vegyék helyetted? Szeretnéd, hogy személyesen visszaolvassak 1 HSZt helyetted, és elküldjem priviben a neveket ABC sorrendben, vagy jobb szeretnéd, ha idő szerinti sorrendbe rendezném őket?

(#35119) bigrock


bigrock
addikt

Kinek kellene jelezni, hogy a Fasztcardtech (Foscardtech) nevű hazug tróger webshop-ot kivegye az alső hsz. "ajánlott" boltjai közül? :F

(#35120) tolvaj! válasza bigrock (#35119) üzenetére


tolvaj!
őstag

pmikloska

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#35121) fotosjani válasza madrac (#35114) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Én továbbra is azt vallom hogy ezek a kínai csodák árkategóriájúkban 40-50eFt teljesen vállalhatóak, sőt neves gyártó magasabb áron megvásárolható mobiljaival is partiban vannak.
Nagyon kíváncsi vagyok hogy nálad mi az "alap színvonal", kérlek mondj nekem egy konkrét típust.

(#35122) MAC72


MAC72
tag

cappa72 köszönöm a segítséged!
Az átparticionálás sikerrel megtörtént.
Igaz, nem úgy ahogy a leírások alapján kellett volna.
Az átparticionáló program amit lalszi leírása alapján próbáltam nem vezetett sikerhez, ugyanis nem változtatott semmin.
Az ajánlott EBR1 fájl csere viszont sikeres volt. Igaz, nem úgy ahogy leírva vagyon.
A belső SD mérete helyesen megváltozott (egy formázás azért kellett), viszont az adat partíció maradt a régi.
Ezen egy új rom telepítése segített. Most minden oké. Közel 2GB területem lett program telepítésre.

A feltételezésed miszerint: "Éppen ezért új rom felrakása után le kell tiltani a belső SD kártyát, mivel nem fogja tudni a rom, hogy az átparticionálás megvolt.
Az átparticionálás után a belső SD ugyanis gyakorlatilag megszűnik."

nem nyert igazolást.

Végül is sikerrel jártam, elégedett vagyok. A két tárhely mérete felcserélődött, és ez volt a cél.
Köszönet a segítségért! :R :C

(#35123) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Kicsit off.
Nem tud valaki ThL W100-hoz külső akkutöltőt? Vagy esetleg olyat, amibe kis barkácsolással be lehet rakni?

Mmm'kay?

(#35124) fotosjani válasza KurtCobain (#35123) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Esetleg lehet jó számodra is valami hasonló univerzális töltő
Van többféle típusban van LCD kijelzős is, sőt a múlt héten találtam kapacitás mérős kijelzővel szereltet is.

(#35125) KurtCobain válasza fotosjani (#35124) üzenetére


KurtCobain
őstag

Úha! Köszönöm! Típusspecifikus töltőt találtam csak, nem hittem volna, hogy van univerzális. :R

Mmm'kay?

(#35126) Carline


Carline
őstag

Nektek a needrom-ról enged végig letölteni?
Nekem 99%-ig megy minden rendben majd a forrásfájlt nem lehet olvasni hibával, sikertelen letöltés lesz.
Próbáltam firefox, explorer alól is valamint letöltésvezérlővel.
Mindnél ugyanúgy leállt.
A kisebb dolgokat (root, cwm, driver) engedi letölteni.
Mi lehet a probléma?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#35127) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Valami megoldas van arra, h beallitsam meddig vilagitsanak a tapi gombok?

Fenyerot ad tudom irni, de "time" allitasi lehetoseget nem talaltam... Mobileuncleben sem... Vak vagyok v nem lehet?

(#35128) djnice válasza bigrock (#35119) üzenetére


djnice
veterán

Jó az a fastcardtech, csak fenntartásokkal kell kezelni, pl van már nekik készleten No.1 S6 is :D

(#35129) Lacas968


Lacas968
csendes tag

Sziasztok!

Alcatel OT M'POP telefonon, hogyan lehet kikapcsolni a 2. SIM kártyát?

KöszöNETtel: Lacás

(#35130) oris válasza Raqueia (#35063) üzenetére


oris
aktív tag

Ki is próbáltad?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#35131) fcsabika1 válasza BullZeye (#35118) üzenetére


fcsabika1
tag

Neked mi bajod van? Nem szabad kérdezni? Talán úgy kellett volna születnem hogy mindent tudok és semmit se kérdezzek?

(#35132) Fandango válasza fcsabika1 (#35131) üzenetére


Fandango
veterán

Alapveto hiba az uj embereknel, hogy mielott kerdeznek valamit nem veszik a faradtsagot es keresnek elobb arra ra amit kerdeznek. Ebbol kifolyolag egyes temakban rengeteg felesleges hsz. keletkezik, pedig csak a keresot kellene hasznalni.

(#35133) madrac válasza fotosjani (#35121) üzenetére


madrac
őstag

Mondok én többet is, Sonyericsson K750i :DDD, Samsung galaxy S Advance, Samsung galaxy SII, Sony xperia S, Zte V987, Sony Ericsson Live with Walkman. De nyilván ennél sokkal több van ami szintén tud elfogadható fotókat készíteni, és nem új prémium kategóriás teló 150.000-ért, pláne nem 4 magos, 5 inches ips kijelzővel. A kamera is fejlődhetne, és nem feltétlenül visszafelé. Nem mindenkinek lényegtelen ez a fícsör. Gondolom azért van ez így, mert ezen is spórolnak vagy fél dollárt, az igényes célközönségnek meg úgyis mindegy, egyébként is csak a megapixelt nézik, ha nézik. Csak akarat kérdése a gyártók részéről. Azt pedig tudjuk, hogy a hazai nagy márkák nem azért kerülnek annyiba, mert drágább lenne az előállításuk..

[ Szerkesztve ]

(#35134) fcsabika1 válasza Fandango (#35132) üzenetére


fcsabika1
tag

Eddig oké, de viszont én használtam a keresőt és azért kérdeztem mert nem találtam arra választ amit kérdeznék...

(#35135) tolvaj! válasza madrac (#35133) üzenetére


tolvaj!
őstag

+1 nokia n95

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#35136) csibe1 válasza fcsabika1 (#35134) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor viszont itt a topikban is feltehetted volna a kérdéseidet,mert másnak is hasznosak lehetnek majd később a válaszok.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#35137) bupemko válasza bokaszalag (#35041) üzenetére


bupemko
senior tag

Én úgy tudom, hogy a ThL W8-ban van.

(#35138) fotosjani válasza madrac (#35133) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Mobilarénán rákerestem a te általad felsorolt mobilok tesztképeire, hát a képek magukért beszélnek.
A ZTE V987-es képek nincsenek a Mobilarénán ezért nem raktam be linkeket, de személyes véleményem szerint annak van a legjobb fotós képessége az általad felsorolt mobilok közül.
Szerintem semmivel sem jobbak mint a vita indító UMI X1S-es képei, sőt vannak köztük elégé gyengék.
Ennek ellenére nem használok olyan jelzőket mint smkb kollégánk, pedig itt is lehetne használni nyugodtan.
Továbbra is az a véleményem hogy UMI X1S képei vállalhatóak és nem készít "pocsék képeket" szerintem.
Ne érts félre nem kötözködni akarok csak tényleg érdekel hogy kinek milyen a bevált típus.
Én sem elégszem meg ezzel a minőséggel, még nem gyártották le azt a mobilt amiért otthon hagynám a fényképezőgépem :)

Sonyericsson K750i: 1, 2, 3,
Samsung galaxy S Advance: 1, 2, 3,
Samsung galaxy SII: (ez már 75eFt-os kategória) 1, 2, 3,
Sony xperia S (szintén 75eFt-os kategória): 1, 2, 3,
Sony Ericsson Live: 1, 2, 3,
N95: 1, 2, 3,

(#35139) tolvaj! válasza fotosjani (#35138) üzenetére


tolvaj!
őstag

félreértés ne essék én csak arra +1 eztem, hogy régen is csináltak olyan mobilt amiben igenis jó volt a kemra. jobb mint a 2 simes kínai csodákban. én majdnem 6 évig használtam az N95 ös nokiát. páromnak van egy TCL-ALCATEL ot 993D je. nekem samsung ace2 és a nokiám még mindíg szebb képeket csinál mint az előbb felsorolt készülékek.igaz abban carl zeiss optika van és optikai zoom. a mai napig megvan a kicsike akku kivéve dobozában pihen a szekrény mélyén.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#35140) fateless


fateless
veterán

Kezdünk nagyon szubjektív irányba elmenni a kamera terén. No meg igazán vad irányokba is, mint pl az optikai zoom-os Nokia N95 - max ha utólag vásároltál rá egy felcsatolható kiegészítőt, de olyan más telefonhoz is van
Én még anno egy Nokia N8-at és egy HTC Desire-t cseréltem le egy két kártyás készülékre, így természetesen egyetlen kínai mobil fényképezőgépével sem tudtam megelégedni. Az azóta a kezeimen átmenő telefonok esetében azt tapasztaltam, hogy voltak kiemelkedően silány és egész jó képeket készítő telefonok is.
E téren vagy egy kifejezetten a fényképezésre kihegyezett készüléket érdemes keresni, de olyan nincs a dual sim-es világban, vagy olyan igényeket támasztani, hogy a hirtelen adódó pillanatokat lehessen megörökíteni a telefonnal. Amennyiben ez utóbbi az elvárás, akkor van csak értelme tovább elemezgetni a kamera képeit.
Igen, mindegyik zajos lesz valamennyire, vagy épp elmosott, nem színhű, fakó. Ne a tökéletes kamerát keresd, mert akkor nem lesz Dual SIM telefonod, hanem ha valaki készít néhány képet, akkor nézd meg azt, ha számodra elfogadható, rendben, ha nem, keress másikat!

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35141) fPApi válasza fcsabika1 (#35134) üzenetére


fPApi
őstag

Ha használtad a keresőt, vagy az összefoglalóban lévő táblázatot, akkor megtudtad, hogy kinek van a kérdéses telefon, tudsz neki küldeni privát üzenetet és ennyi.

(#35142) gjoe válasza fateless (#35140) üzenetére


gjoe
őstag

Vagy vegyen inkább egy kompakt fényképezőt, és abban nem fog csalódni.
A telefonokkal soha nem fényképezek!!

(#35143) instantwater válasza gjoe (#35142) üzenetére


instantwater
addikt

De valamivel kell csinálni a "menő" képeket az arckönyvre.... :W :Y :DD

[ Szerkesztve ]

(#35144) Aksomatic válasza gjoe (#35142) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Ennyi... Bár ez a minőség egy családi pillanat megörökítésére úgy érzem bőven elég.

(#35145) alexw801 válasza gjoe (#35142) üzenetére


alexw801
senior tag

A ZTE V987 jobb képeket és videót csinál, mint a LUMIX SZ7, igaz abban van 10x optikai zoom is, ebben meg nincs.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#35146) kosturica válasza alexw801 (#35145) üzenetére


kosturica
őstag

Ez most tényleg komoly? Leica lencse, meg lapka méret ide vagy oda? :)
Lehet, hogy veszek én is egy ZTE-t! ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#35147) janosgal válasza fcsabika1 (#35117) üzenetére


janosgal
tag

Szia!

Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok a ZTE v987-el kapcsolatban.
Lassan 2 hónapja használom nagy megelégedéssel.

Samsung 65QN91AATXXH, IPhone 13Pro, Apple Watch 8 45mm

(#35148) instantwater válasza janosgal (#35147) üzenetére


instantwater
addikt

Nem vastag?
Videokon nekem nagyon vastagnak tűnik.
Illetve nem is a vastagságra vagyok kíváncsi igazán, hanem, hogy 5" nál nem zavaró?
C2t fogtam már, az jó vékony :)

(#35149) Gwent1 válasza kosturica (#35146) üzenetére


Gwent1
tag

Ennyi évesen már ne higgy a meséknek :-)

Xiaomi redmi note 5 global

(#35150) Old FatBoy válasza janosgal (#35147) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Szia!
Én a kijelzőről és az aksiról érdeklődnék!
Kijelző napfényben mennyire látható?
Van GG védelme?
Aksi mennyit bír nállad és milyen használattal?

Audiophile Troll

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.