Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Pocok256 válasza CoolBoy323 (#34744) üzenetére


Pocok256
veterán

hát a JIAYU G3S juli 10. re mikorra jön a fizu be is esik 180 dodó alá ezt vártam már 1 hónapja. Rendelésre készen állok :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34752) KurtCobain válasza Ájvé (#34743) üzenetére


KurtCobain
őstag

Köszönöm! :R

(#34749) Vjankovics82: ugyan még csak félnapja (se) van nálam, de engem meggyőzött, tuti nem megy egy ideig eladósorba. :) Igaz, ez az első csájnáfonom, de működésileg rohadt gyors, viszonylag szép képeket csinál, játékok szépen futnak, összeszerelése, tartozékok minősége elég jó. Kellemes csalódás volt. :)

Mmm'kay?

(#34753) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Nagyon úgy fest, hogy a THL W8-as lesz az új telóm, de érdekes, hogy a Tmallbox-on és a Minideal-en is mások az adatok...A kamera egyiknél 8MP, másiknál 12 például.
Melyiknek hihetek? :F

Illetve a benne található 4GB ROM-ot ez sem engedi használni a kamerának vagy zenék tárolására?

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#34754) BullZeye válasza gooool (#34753) üzenetére


BullZeye
veterán

Egyiknek se, 12,6Mpixeles majdnem az összes MTK6589-es telefon. :)

(#34755) gooool válasza BullZeye (#34754) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm, akkor most már minden tiszta. :R

Illetve még az nem, hogy a ROM-ot engedi-e SD-ként használni vagy kell külön memóriakari?

Üdv, Balázs

(#34756) bupemko válasza gooool (#34753) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem ma érkezett egy 16 gigás THL W8, annak a kamerájára 8mp van ráfestve. Tesztelni nem volt időm, mert már vitte is akinek rendeltem. Ha minden jól megy, akkor a saját is érkezik napokban.

4.2.1-gyel jött Minideal-től. Ami kifejezetten furcsa volt, hogy két belső partíciója volt (szétszedték a 16 gigát 2x8-ra), viszont a második 8 gigás partíció, amiből a rendszer is kanyarított ki kb. 2 gigát valamiért 16 gigásként szerepelt (viszont helyesen 5,x giga szabad hely volt)... :F

[ Szerkesztve ]

(#34757) BullZeye válasza gooool (#34755) üzenetére


BullZeye
veterán

"én úgy tudom" hogy ha van 1gb ram és hozzá 4gb rom, az általában
1gb ram a programok futtatásához + GPUnak memória + rendszer amit foglal memória (kb 700mb használható user számára)
4gb romból 1gb a programok telepítéséhez és 3gb amihez akarod (mint egy SD kártya) és ezt szokták felcserélni, mert szinte mindenkniek van SD kártyája, így inkább a telepített programokhoz legyen 3 giga helye az embernek.

(#34756) bupemko
Ez megint csak ÚGY TUDOM, hogy a 8mp azért 8mp mert 16:9ben 8mpixel a max, ha átrakod az arányt 4:3-ra, akkor 12,6mpixel. (mert a 16:9 végülis az, hogy levágja a 4:3nak az alját tetejét, így kisebb felbontás)

Aztán ha valamit rosszul tudok jön valaki aki máshogy tudja, és kioktat :D

[ Szerkesztve ]

(#34758) gooool válasza BullZeye (#34757) üzenetére


gooool
őstag

Igen, én is így tudom. :D
De a jelenlegi G2-esen hiába van 4GB ROM, nem engedi használni multimédiás tartalmakra, csakis programoknak és a rendszernek...Azért kérdeztem, hogy itt is ez van, vagy itt elérhető? :)

Üdv, Balázs

(#34759) Ájvé válasza BullZeye (#34754) üzenetére


Ájvé
veterán

Valami olyasmit olvastam hogy ez ilyen nagyított képet jelent, alapba 8Mpixeles.

(#34760) cappa72 válasza MAC72 (#34747) üzenetére


cappa72
nagyúr

Menteni több módon is lehet.

- MTKDroidtools-szal (root kell hozzá), de nem feltétlenül kell követned a leírást, mert az újabb verzió már több mindent felismer. (2.4.6)
- Flashtool-lal
- dd-vel (ez parancssoros, számolgatni kell hozzá)

Ami pedig az átparticionálást illeti, van rá program is, nem csak flash, ez eléggé egyszerű.

Az első a mentés. Mentés.
CWM és egy ,ásik mentés.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#34761) MAC72 válasza cappa72 (#34760) üzenetére


MAC72
tag

A linkelt programot letöltöttem. Ez a program is felcseréli a két particiót, vagy ezzel más a végeredmény?
A lalszi leírására utaló link nem működik.
Ezt a programot CWM-ből kell telepíteni?
Az MTKDroidtools-al ugyan úgy teljes mentést csinálok, mint CWM-ből, vagy így tudom menteni külön az EBR1 fájt? (szóval kicsit homályos, bocs)
Ha átparticionálok és aztán teszek fel másik romot, akkor a particiós kiosztás megmarad, vagy újra meg kell csinálnom. Tehát a particionálás független a romtól?

(#34762) banderasz77


banderasz77
addikt

Hi. Thl w100 on hogyan tudok beizzitani csak netes vod. Simet? 1-es slotban a kartya 3g beallitva es nincs net.

(#34763) cappa72 válasza MAC72 (#34761) üzenetére


cappa72
nagyúr

A linkelt programot letöltöttem.
Melyiket? Többet is linkeltem.

Ez a program is felcseréli a két particiót, vagy ezzel más a végeredmény?
Az előző válasz függvénye.

A lalszi leírására utaló link nem működik.
Ezek szerint átköltözött ide

Ezt a programot CWM-ből kell telepíteni?
Első választól függ.

Az MTKDroidtools-al ugyan úgy teljes mentést csinálok, mint CWM-ből, vagy így tudom menteni külön az EBR1 fájt? (szóval kicsit homályos, bocs)
Nem, az mtkdroidtools teljesebb mentést csinál, majd' az egész hóbelevancot lementi - köztük az EBR1 fájlt is.

Ha átparticionálok és aztán teszek fel másik romot, akkor a particiós kiosztás megmarad, vagy újra meg kell csinálnom. Tehát a particionálás független a romtól?
Igen, az átparticionálás megmarad, mert a romok többsége (99%-a) nem tartalmaz ilyen jellegű infót.
Éppen ezért új rom felrakása után le kell tiltani a belső SD kártyát, mivel nem fogja tudni a rom, hogy az átparticionálás megvolt.
Az átparticionálás után a belső SD ugyanis gyakorlatilag megszűnik.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#34764) Bagira01 válasza banderasz77 (#34762) üzenetére


Bagira01
veterán

Beállítások-->Vez. nélküli hálózatok, továbbiak--->Mobilhálózatok--->Hozzáférési pontok neveibe a vitamaxot szedd ki az internet.vodafone.net elől.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#34765) sasa311 válasza Bagira01 (#34764) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem ez sajna nem jött be. Érdekes módon mikor csináltam egy új hozzáférési pontot ugyan azon beállításokkal rögtön megjavult.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#34767) gooool


gooool
őstag

Azért felteszem a biztonság kedvéért a kérdést.

40K körül vagyis nagyon max. 200$-ért van jobb vétel, mint a THL W8 jelenleg?
Ha igen, akkor mit ajánlotok? Minideal-ről vennék. :)

Üdv, Balázs

(#34768) hamtom


hamtom
csendes tag

Megkérdezném a véleményeteket az alábbi telefonokról, ti megvennétek ennyiért?

POMP W99
http://www.aliexpress.com/item/singapore-post-free-shipping-5-inch-Pomp-W99-MTK6589-Quad-Core-Android-4-2-2GB-RAM/1011831872.html

htc one m7 (????)
http://www.aliexpress.com/item/2013-newest-htcone-quad-core-android4-2-RAM2G-ROM32G-1-6GHz-CPU-GPS4-7-HD-screen/925334057.html

Létezne hogy a htc kamu ennyiért?

Köszi

(#34769) Helltak válasza gooool (#34767) üzenetére


Helltak
őstag

Szerintem inkább tegyél rá 10$-t és vegyél Zopo ZP810-et, nekem volt w8-am és klasszikusokkal jobb zp810!
:R

Vivo X100 Pro

(#34770) gooool válasza Helltak (#34769) üzenetére


gooool
őstag

Esetleg a Jiayu G3S?
Azért annak a supportja eléggé ott van és most is a kis tesója van, meg vagyok elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#34771) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

Na ma megjott ocsem w7s e essss.... Soso nekem kicsit gagyi, illetve azt hittem a thl jobb minosegu, de a K1 szerintem jobb ;)

XiaomI RedmI Note|||

(#34772) Bagira01 válasza ouzohuto (#34771) üzenetére


Bagira01
veterán

Fura, nekem a K1 minőségre annyira nem jött be. A gombok világítása nem tetszett(bevilágított a kijelző) Illetve a hátlap illesztése se volt annyira rendbe(V5-höz és W100-hoz képest)

(#34770) gooool: Szerintem tűzz ki egy fix árat meg kijelzőméretet aztán lehet biztos döntést hozni. Nálam megfordult már pár teló. Ezek közül a "nagyobb" gyártók közül szerintem nem lehet melléfogni. Persze lehet hibás darab stb, de alapvetően sok különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#34773) Helltak válasza gooool (#34770) üzenetére


Helltak
őstag

Arról nincs személyes tapasztalatom, de szép telefon az tény, viszont a kamerája azt hiszem gyengébb a zopo-nál. Meg az "csak" hd videót tud és 2.0-ás bluetooth van benne, a zp810-ben 4.0-as van..
De ez nem feltétlen mérvadó :)
Egy biztos, a kijelzője nekem nagyon bejön!!
Olyan mintha ha az amoled és ips egyvelege lenne, de nem túl szaturáltak a színei mint a samolednek..

Szerk:
Mondjuk kis tesó után te jobban ismerheted mint én :)
A supportja jó a zoponak is tudtommal. Ha bejött a márka akkor nehabozz ;)
Csak ne w8-at vegyél.. a másik kettő biztos jobb.
:R

[ Szerkesztve ]

Vivo X100 Pro

(#34774) instantwater


instantwater
addikt

Tudna valaki normális térerőn THL W100 al egy 3G speedtestet csinálni? Előre is nagyon szépen köszönöm.

(#34775) Bagira01 válasza instantwater (#34774) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem 4,5/1Mbps, max 7,2/1-et tud a mobilnetem.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#34776) csoki98


csoki98
tag

ez nem ér :O most akartam venni w8-at erre idejöttök a zopo-val most nem tudom melyik legyen :F

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#34777) instantwater válasza Bagira01 (#34775) üzenetére


instantwater
addikt

Melyik szolgáltató, és melyik város?

(#34778) Bagira01 válasza csoki98 (#34776) üzenetére


Bagira01
veterán

Annyira mondják ezt a Zopo-t, hogy már én is rendelnék egyet, de a C2-n kívül nem tetszik egyik se, az meg drága :U

(#34777) instantwater: Vodafone, Leányfalu

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#34779) Helltak válasza csoki98 (#34776) üzenetére


Helltak
őstag

Én csak elmondtam a személyes véleményemet, ez nem azt jelenti mindenkinek jobb a zopo a w8-nál, de nekem abszolút.
Még ott van a hero 9500+ is ami szinte teljesen olyan mint a zp810, mondjuk árban nincs nagy különbség, szóval akkor már inkább az utóbbi.

Vivo X100 Pro

(#34780) instantwater válasza Bagira01 (#34778) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi :-)
C2 egyre olcsóbb...

(#34781) gooool válasza Helltak (#34773) üzenetére


gooool
őstag

Na már a rendelésnél tartok és egy valamit nem értek...
(Am józan eszemre hallgatva egy THL W100 lett a befutó, mert 140 dolcsi és tudja amit én akarok egy telefontól)
Nos van a postázás módja alatt egy olyan, hogy "I would like the order to be gift-wrapped.", ezt ki kell pipáljam? Mert akkor feljön egy szövegmező, amibe írnom kellene valamit...
Bocsi a hülye kérdésért! :B

Üdv, Balázs

(#34782) banderasz77 válasza Bagira01 (#34764) üzenetére


banderasz77
addikt

Ez mukszik, koszonom. Mar arrol vagyok. Klafa kis telo.

(#34783) Bagira01 válasza gooool (#34781) üzenetére


Bagira01
veterán

Hol 140$ a W100? Amúgy a saját tapasztalat is az, hogy egy olcsóbb telóval boldogabb tudok lenni, mint egy "fullosabb" drágábbal. Ez persze, nem azt jelenti, hogy az olcsóbb telefon hibáit(ha esetleg vannak) elnézem. A thl w100 jó kis teló. Nekem az akku, meg a kamera ami nem annyira bejövős, de amúgy rendbe van. Ami tetszik, a viszonylag erős led lámpa.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#34784) Švejk válasza Bagira01 (#34783) üzenetére


Švejk
őstag

Tmallboxon. De erre még rájön 4% PayPal díj+ 4$ a szállításért= 150$ lesz összesen

gooool: Én csak bepipáltam a giftet, de nem írattam semmi különöset rá velük. Persze nem is rendeltem még én se Kínából :B . Ha giftként adják fel, elvileg kevesebb eséllyel vámolják le.

[ Szerkesztve ]

(#34785) Helltak válasza Helltak (#34779) üzenetére


Helltak
őstag

Ami még a zopo erőssége, az a wifi jel erősség, legalább olyan ha nem jobb mint az S3-nak!

[ Szerkesztve ]

Vivo X100 Pro

(#34786) gooool válasza Bagira01 (#34783) üzenetére


gooool
őstag

A Tmallbox-on rendelném, igaz 143 postával együtt, de még így is jó ár nagyon.
Nekem egy optimális teló kell és rájöttem a W8 és társai mondjuk sportoláskor már kényelmetlen lehet az 5"-al, míg ez még kezelhető, és ugye olcsóbb egy csöppet. :)

Üdv, Balázs

(#34787) Helltak válasza gooool (#34786) üzenetére


Helltak
őstag

A w100-ról én is jókat hallottam, apámnak olyat szeretnék majd szerezni, mert neki ing zsebben hordás miatt nem jöhet szóba 4,5'-nál nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Vivo X100 Pro

(#34788) Bagira01 válasza gooool (#34786) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem a G2 mérete volt ideális. Ez a w100 még úgy ahogy elmegy, de a K1, meg a V5 már nagy, sőt még az Isa A19Q is nagy volt a maga 4,7"-os méretével. Nagy gondot nem tapasztaltam a w100-nál, bár nekem a hangszóró kicsit recsegősnek tűnik az eddigiekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#34789) gooool válasza Helltak (#34787) üzenetére


gooool
őstag

& Bagira01:

Megrendeltem Tmallbox-ról a telót, összesen a Paypal 148,72dolcsit húzott le (35224Ft), remélem két héten belü meg is érkezik. :)

Üdv, Balázs

(#34790) sharm


sharm
tag

PING
v987 userek

(#34791) Helltak válasza gooool (#34789) üzenetére


Helltak
őstag

Annyit biztos megért ;)
Szerintem megkapod 2 hét alatt!

Vivo X100 Pro

(#34792) gg72


gg72
veterán

Hát a Tmallbox-ról most én egy darabig nem rendelnék, ui. ma 3 embernek is visszaküldte a magyar posta (vám?) itthonról a csomagjukat Kínába: [link].

(#34793) gooool válasza gg72 (#34792) üzenetére


gooool
őstag

Már lerendeltem, szal majd kiderül mi lesz...de remélem telefon formájában köszönthetem hamarosan a 35 elkötött Mátyást. :)

Üdv, Balázs

(#34794) alexw801 válasza sharm (#34719) üzenetére


alexw801
senior tag

V987
1. GLONASS vevő van, Dél-Kínában voltam nemrégen, ott a GPS Test Plus app mutatott háromszöggel jelölt GLONASS műholdat (A NEXUS 7 tablet szintén!).
2. Hülye szöveg a "valami noname cucc" - ha így látod, vegyél valami más noname kínai telefont inkább. Tettem rá Nillkin fóliát, amit a Nillkin hátlap védővel ráadásként küldtek, eBay-en, kb. 1600 Ft.
3. Az Elixir E2 szerint: csak fényérzékelő, gyorsulásmérő, közelségérzékelő és mikrofon van, semmi más. Ez nem iránytű.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#34795) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Emberek! Akkor Zte V987 vagy Mlais MX58 Air... Pro-kontra? :D

[ Szerkesztve ]

(#34796) Bagira01 válasza alexw801 (#34794) üzenetére


Bagira01
veterán

Na az fura. Akkor elvileg a K1-be is lehetett volna, vagy kéne lennie, de R-es műholdat nem látott a GPS test :U

(#34792) gg72:Lehet besokalltak a sok kerti cucc, meg irodai kellék felirattól :DDD Én is tegnap rendeltem, de az antelife-tól, remélem eljut hozzám

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#34797) PS7A


PS7A
tag

Sziasztok,
az elmúlt néhány nap alatt elolvastam jó pár kommentet, de a bőség zavara miatt nem tudok dönteni :D
Előző készülékem egy galaxy s2 volt és kb év vége felé beújítanék valami csájnafónt :P
A Note 2-n gondolkodtam sokáig, de a fene se fizet ki feleslegesen érte annyit, ha a kedves keleti barátainktól is megkaphatjuk, jóval jutányosabb áron :C
Tehát jelenleg, vagy a közeljövőben tudtok-e tanácsolni olyan készüléket, mely a Note2-vel, minőség és teljesítmény, illetve későbbi szoftveres támogatottságban felveszi a versenyt.
Előre is köszönöm az infókat.
Addig is, jó éjt mindenkinek :R

(#34798) gipsztigris válasza alexw801 (#34794) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szinte biztos vagyok benne, hogy nincs Glonass kompatibilis vevő benne!
Ha mutat 64-es sorszám feletti holdat bármelyik teszt program akkor van benne......de ilyet nem fog mutatni a ZTE.....szerintem. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#34799) CoolBoy323 válasza PS7A (#34797) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Addig nagy sok viz fog lefolyni a Sarga folyon, gyere vissza majd akkor kerdezoskodni ;)

Ev vegere a mostani jobb telefonok legalabb 30%-kal olcsobbak lesznek, de lesz tuti rengeteg uj modell! Majd ' fel ev sok ido!!!

(#34800) madrac válasza alexw801 (#34794) üzenetére


madrac
őstag

Azt nem értem, hogy hogy lehet benne glonass vevő, ha ugyanaz a soc, és ezáltal ugyanaz a gps chip van benne mint a többiben, amik nem tudják? :U
Elég érdekes lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.