Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) Saccco válasza RBJ (#35800) üzenetére


Saccco
nagyúr

Inkább 25 környéke. [link] - Az oldal megbízhatósága kérdés.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35802) vegyszer válasza RBJ (#35800) üzenetére


vegyszer
addikt

"a motorháztető alatt négymagos MTK MT6575 1GHz processzor "
Inkább kettő az a négy...
Vagy nem 6575, hanem 6589...
egyik helyen qHD, másikon FWVGA (854*480 pixel)
egyiken 4,3", másikon 4,7"

folytassuk?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#35803) BullZeye válasza vegyszer (#35802) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor meg nem 1 hanem csak 1,2ghz, nem? :D

(#35804) Ruszki válasza vegyszer (#35799) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ez tetszik!! :-)

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#35805) kunasgabi válasza slezakimi (#35754) üzenetére


kunasgabi
tag

Szia. Én Lenovo A820 telefonnal jártam így. Akkor csinálta amikor hosszú usb kábellel töltöttem mert a gyári igencsak rövid. Bárhová dugtam nem ment bele a töltés. Viszont a gyári röviddel tökéletes. Pc-ről, töltőről ugyanúgy megy. Max 2-3 óra alatt tele van.

(#35806) Lacas968 válasza Lacas968 (#35129) üzenetére


Lacas968
csendes tag

Sziasztok!

Alcatel OT M'POP telefonon, hogyan lehet kikapcsolni a 2. SIM kártyát?

Köszönettel: Lacás

[ Szerkesztve ]

(#35807) tboy93 válasza ouzohuto (#35702) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rossz? Szerintem nagyon szép képe van. Lehet, hogy csak valami gagyi háttérrel láttad, próbáld ki pl a gyári pillangós színes hátteret, aztán keresd meg az állad :DDD egyedül a vakuval nem vagyok elégedett

(#35808) slezakimi válasza kunasgabi (#35805) üzenetére


slezakimi
senior tag

Ezt is kipróbálom. :)
Eddig nem töltöttem a gyárival :)

:)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#35809) laslie92 válasza Elektrosokk (#35767) üzenetére


laslie92
senior tag

Igen!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#35810) grizlisandor válasza bupemko (#35796) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pár képet tudnál nekem operálni? :D

(#35811) mtcob


mtcob
senior tag

Sziasztok!
Ismerős venne kinából telefont, eddig ZTE blade-t használt, viszont ahogy látta a kinti árakat, rájött, hogy onnan szeretne venni :D A lényeg: 200$-t szánna rá max, buhera nem gond.Lehetőség szerint ismertebb márka legyen (tehát ne Hero , Star, stb.) Honnan lenne a legjobb rendelni?
Illetve ha lehet (gondolom nem :D ), akkor olyan legyen amire esetleg portolva van/lesz az Ubuntu OS.
Előre is kösz a válaszokat :R :R

(#35812) Elektrosokk válasza laslie92 (#35809) üzenetére


Elektrosokk
addikt

bitang jó az a telefon... :) melyik webshopból? számolj majd be milyen ha megkapod.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#35813) laslie92 válasza Elektrosokk (#35812) üzenetére


laslie92
senior tag

pandawill! Maradok a régi jólbevált shopnál ! Sőt van 32$ bónuszpontom szóval úgy döntöttem ideje beváltani!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#35814) Elektrosokk válasza laslie92 (#35813) üzenetére


Elektrosokk
addikt

mennyibe jött volna ki kedvezmény nélkül? de lehet megnézem. a legtöbb webshopban még nem is kapni amúgy.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#35815) bupemko válasza Elektrosokk (#35812) üzenetére


bupemko
senior tag

Tényleg jól néz ki. Egy bajom van vele, hogy nekem 720p-s kijelzőnél is néha kevés a SoC (Thl W8), 1080p-nél gondolom még sűrűbben laggolna.

Kérdés: mi az a breathing light? :)

[ Szerkesztve ]

(#35816) Elektrosokk válasza bupemko (#35815) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Hát tényleg szép.. bár engem a hw csábít. :)

szerintem esemény jelző led. :)

lehet hogy igazad van. Én is ezen gondolkodtam délután, hogy lehet a kevésbé jó felbontásuak pont azért annyira pörgősek.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#35817) EczkE


EczkE
addikt

Most rendelek Minidealről. A kosárnál csak országot, megyét és irányítószámot tudok megadni. A várost és utca házszámot hol kellene megadni? Vagy PayPalnál bírt címre küldik?

Asszem mindenféleképpen!

(#35818) chab7 válasza mtcob (#35811) üzenetére


chab7
addikt

Itt a rendszerkövetelméy az ubuntu os-hez: link

Apropó. Hogy van az hogy az mt6577 az cortex a9 az újabb mt6589 meg cortex a7 ? [link] [link]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#35819) kezdő válasza EczkE (#35817) üzenetére


kezdő
senior tag

Pontosan.
A Minideal-en megadott adatok csak a futárdíj kalkulálásához vannak.
A hitelesített Paypal címre küldik a csomagot.

(#35820) laslie92 válasza bupemko (#35815) üzenetére


laslie92
senior tag

Légző fény az az mint a régi telefonoknál volt h kéken vagy zölden pár másodpecenként fellvillant!

kedvezmény nélkül 56000ft ra jött volna ki!

Nekem volt Zopo Zp980 azóta más használja szerintem nem laggol! Játékoknál sem tűnik fel! inkább az antutuban látszik a 1080p

Én még arra szeretnék választ kapni mire jó a gyro!

[ Szerkesztve ]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#35821) bupemko válasza chab7 (#35818) üzenetére


bupemko
senior tag

Ha kicsit utánaolvasol, akkor látni fogod, hogy az új 4 magos SoC-nál nem a teljesítmény növelésén, hanem a fogyasztás csökkentésén volt a hangsúly. Ezért van az, hogy Antutuban 11000-13000 pont körül hoznak, szemben az erősebb 4 magos versenytársak 20k+ eredményeivel szemben. Viszont nem melegszik annyira, meg az akku is tovább bírja.

(#35822) Elektrosokk válasza chab7 (#35818) üzenetére


Elektrosokk
addikt

azért az a dokkolós lcd moncsira köthető megoldás nem gyenge.. kissé előre vetíti a jövőt. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#35823) apeelme válasza chab7 (#35818) üzenetére


apeelme
addikt

Az hogy ez a rendszerkövetelménye semmit nem jelent. Ettől még ~90% hogy nem lesz egyik MTK változatra sem Ubuntu, sem CyanogenMod sem egyéb (pl. FirefoxOS), mivel alapból nincs támogatva hivatalosan a dual sim kezelése google oldalról. És nem árulok el titkot azzal - ha valaki már belenézett a forrásukba - hogy felépítésükben nagyon hasonlók egymáshoz, pl. ubuntu kísértetiesen hasonlít cyanogen forrásra, cyanogen pedig nem titok hogy a hivatalos android forrásból született/születik.
Reméljük ez az irány megváltozik, de ehhez rengeteg idő kell még és jelenlegi modellekre ebből adódóan kizárt hogy bármi legyen, főleg azért mert a gyártók nem hajlandók megosztani az amúgy nagy becsben tartott zárt meghajtóit, és a készülékekhez tartozó egyéb, nem nyílt forrással rendelkező részeket.
Értsd: Ha a készülék gyártója nem készíti el ezeket (Ubuntu,FirefoxOS,CyanogenMod) akkor más sem nagyon...elég csak megnézni hogy pl. miért nincs még a legnagyobb közösséget megmozgató cyanogenmod egyetlen MTK készülékre sem és miért nem foglalkozik vele senki sem. :U

(#35815) bupemko : A breathing light pont hogy nem villogó fényt hanem annak ellenkezője, azaz kb. ilyesmit képzelj el: [link]

(#35820) laslie92 : Ugyanaz mint a gyorsulásérzékelő. Google segít!

[ Szerkesztve ]

(#35824) mtcob válasza chab7 (#35818) üzenetére


mtcob
senior tag

Köszönöm :R

És készüléket milyet ajánlotok 200$ alatt? Illetve honnan érdemes rendelni? :)

(#35825) chab7 válasza apeelme (#35823) üzenetére


chab7
addikt

Kár :(
Lehet emiatt nem lesz végül majd csájnafonom :( Mert nem pár hónapra szeretném ugyanis megvenni a készüléket, hanem kicsit hosszabb távra a közeljövőben megjelenő szoftver lehetőségek felhasználhatóságával.
Tudom, hogy a gyártók meg pont nem ezt akarják, és nem is tehetek ellene csak annyit hogy nem veszek semmit :))
Bár a Defy-m is jó két éve jól szolgál, és csak sikerült erre is a jelenlegi legfrissebb rendszereket is felrakni, pedig annak gyártója is másképp szerette volna. De lassan nem fogom tudni ezzel a készülékkel követni a szoftverek irányát ezért már nézelődök csere után.
Viszont a következővel is szeretném legalább 2 évig kihúzni. Különben semmi értelme relative nagy pénzeket kiadni egy készülékre ha hónapok múlva nem fogja tudni tartani a lépést az utána megjelenőkkel (szoftveresen). Emiatt egyelőre a zopo-t találom elfogadható csájna telógyártónak, mert egyedül náluk látok a hivatalos oldalon frissebb android verziókat a régebbi készülékekhez.
(egyedül a lenovo tud még kizökkenteni a nagy akkus p verziós készülékeivel)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#35826) EczkE


EczkE
addikt

Minidealről megrendeltem a Vowney V5-öt. :) 169$ volt.

Asszem mindenféleképpen!

(#35827) chab7


chab7
addikt

Végre 300 dodó alatt a lenovo p780 :C [link]

Csak így tovább :K ha elérné a 250-et akkor nem lenne min törjem a fejem.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#35828) chab7 válasza chab7 (#35827) üzenetére


chab7
addikt

Kár, hogy ennek ellenére még mindig szinte csak indiában lehet kapni - hisz ott jelent meg. Az összes review onnan van. Lehet a kínai webshopokban még nincs is csak az ár van kitéve :U

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#35829) madrac válasza grizlisandor (#35616) üzenetére


madrac
őstag

Elhiszem, de most az a fontos, hogy mit írnak, vagy ami a valóság? Kínai barátaink nem a hiteles tájékoztatásról híresek. Ezért az a biztos ha jobban utánanéz az ember.

(#35830) Gyuc válasza banderasz77 (#35713) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Szia!
Iphone 4S clonet nem tudok de az 5S cloneok Bedove I5 Flying I5 stb.
Bedove-t már rendeltem 2-őt és elégedettek voltak a vevők.

(#35831) sasa311 válasza chab7 (#35827) üzenetére


sasa311
veterán

Ez GG amúgy?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#35832) csibe1 válasza vegyszer (#35802) üzenetére


csibe1
addikt

"a motorháztető alatt négymagos MTK MT6575 1GHz processzor "

A 6575 az csak egymagos,ha jól tudom. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#35833) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy ha SD-re van telepítve egy alkalmazás és kiteszem az asztalra akkor újraindítás után eltűnik. Ha a belső memórián van akkor jó.
Remélem valaki már tud rá megoldást.

Hogyan tudnám ezt megoldani?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#35834) b0bcat válasza csibe1 (#35832) üzenetére


b0bcat
addikt

Jól tudod. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35835) EczkE


EczkE
addikt

Rendelésnél, nem adtam meg Minidealen, hogy kérném előre telepíteni a Playt. Ha külön írok nekik e-mailt vajon megcsinálják?

Asszem mindenféleképpen!

(#35836) Flexy90 válasza EczkE (#35835) üzenetére


Flexy90
senior tag

"this model have OTG and OTA function,we will install google play before sending"

Inkább csak olvass..

Xiaomi Fan

(#35837) EczkE válasza Flexy90 (#35836) üzenetére


EczkE
addikt

Valahogy a playt nem vettem észre. :DDD Köszi. :R

Asszem mindenféleképpen!

(#35838) Zeki válasza mtcob (#35824) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én Lenovot vennék, a P770-et az akkuja miatt.
De mindenki más telót favorizál.
Webshopok:
minideal.net
tmallbox.com
ttmalls.com
pandawill.com
antelife.com
aliexpress.com
illetve a kis gyártók webshopjai.

(#35839) Raqueia


Raqueia
tag

Vowney tulajoknak és leendő tulajoknak:

A needromon fenn van a legújabb gyári frissítés, a hozzá való mindennel együtt. És abban van Play is, én azt flesseltem, jó volt. Root meg az autoroottal megy, még ha esetleg elsőre nem is...

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#35840) chab7 válasza sasa311 (#35831) üzenetére


chab7
addikt

Erről nem szól a fáma: [link]

(#35839) Raqueia: Jesszus, ennyi kínai telefonon végigmenni, és egyik sem maradt meg nálad :Y

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#35841) bazger


bazger
csendes tag

ez vajon kamandusz? 140 dollár

www.pandawill.com/haier-w910-smart-phone-android-40-msm8260a-dual-core-15ghz-45-inch-720p-ips-retina-screen-ip54-p65878.html

(#35842) chab7 válasza chab7 (#35840) üzenetére


chab7
addikt

Aztán még erre a lenovo s750-re lennék kíváncsi mi van vele, mert sehol a neten róla info, még lenovo oldalán sincs fent, de egy két kínai shopban árulják - és ezek közül egyedül a minideal vállalja be az "out of stock" jelzőt. Még a végén kiderül hogy csak tervezi a lenovo a gyártást, de már szerepel a shopokban :))

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#35843) sasa311 válasza bazger (#35841) üzenetére


sasa311
veterán

Nem hinném.

De 140$-ért drága, mikor a Lenovo A660 110$.

Míg az IP54, tehát se nem por se nem vízálló.... Tipikus pandawill, össze kéne őket kötni a fastcardtechel..
Míg a Lenovo IP67, ami frankón vízálló és nagyon fain kis telefon.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#35844) gyuszito


gyuszito
senior tag

Sziasztok! Remélem, hogy tudtok segíteni!
Kerestem "mobilnet" részletes keresővel, de nem találtam megoldást.
Olyan gondom lenne, hogy a mobilnetet nem sikerül életre keltenem semmiképpen sem.

Eőzmény: Van egy Sim kártyám t..nornál, és lejárt róla a 3 hónap ingyen mobilnet, nevezzük nevén: Klikk. Sikeresen deaktiváltam, mert nem kívánok fizentni érte. Ugyanis pattant egy ötlet, hogy hamár Dual Sim-es technológiám van, bár nem azért vettem, de akkor tegyünk bele egy másik kártyát. Sikerült is beszereznem hivatalos helyről, egy Zsír új "bontatlan" Sim kártyát. Bepattintottam, élőhanggal ügyfélszolgálaton beaktiváltam, majd ma délelőtt megérkezett a levél, amivel végleges aktiválást végeztem. Élőhangon megbeszéltük, hogy 5-én indulhat a Klikk a 2. kártyán. Időközben ugye lejárt, és deaktiváltam a másik kártyát, így most net nélkül lévén küldjük az aktiváláshoz szükséges SMS-t. Megtörtént, de "nem vagyok jogosult" a szolgáltatásra, így neten keresztül "kötöttem meg" (aktiváltam), ami már sikeres volt. Nade! Itt a bökkenő. A telefon semmilyen úton módon nem hajlandó mobilnetet varázsolni nekem. Természetesen mert buta vagyok belemásztam abba, amibe nem kellett volna, ugyanis olyan díjcsomagban vásároltam a kártyát, amely 10mb alap mobilnettel rendelkezik, és feltöltésenként is kapok +mb-okat, és ezt próbáltam életre kelteni mindenféle nyomkodással. Wireless & Networks menüben végignyomkodtam mindent, mert buta vagyok... :W
Mint kiderült a 10mb-is a mai aktiválás utána lépett életbe. Nade most mindent vissza állítottam a régire, preferred networks, és a többi, automatikus hálózatkeresés, és minden, ami kell, de sehogy sem sikerült netet varázsolni rá, pedig aktív a mobilnetem. Mit tegyek szerintetek?
Kellene egy Factory reset? Vagy CWM-ből egy Droid reinstall, mint az android 2.3.4-nél előző telón? De ezen CWM van, és nem találtam semmit, ami arra utalna, hogy újra húzza. Teljesen gyári ROM van rajta egy kis Roottal megfűszerezve.

Kérlek titeket ha csak sejtelmetek is van írjátok le nekem, mert bármi bejöhet, de nekem már nincs ötletem :O

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#35845) tjb007 válasza sasa311 (#35843) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért az a Haier egy "kicsit' komolyabb belsővel bír, mint az A660, szóval 140 dollár egyáltalán nem sok érte.
Persze nem Dual SIM, meg nem IP67, de akinek nincs ezekre szüksége, annak nagyon jó vétel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35846) sasa311 válasza tjb007 (#35845) üzenetére


sasa311
veterán

Qualcomm 1,5 ghz-es proci és 1 gb ram amiből 670 mb elérhető + nagyobb felbontású kijelző (bár maga a kijelző is nagyobb, 4 vs 4,5 col).
Nyilván jobb a HW de nem annyival, hogy hasraessen tőle bárki.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#35847) vegyszer válasza gyuszito (#35844) üzenetére


vegyszer
addikt

Az APN-ek jók?
Esetleg egy reboot segíthet (vagy repülőgép mód, és újra felcsatlakozás a hálózatra)

(az APN-t vissza tudod állítani a szolgáltatói alapértékekre)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#35848) sanros


sanros
csendes tag

sziasztok,tud valaki valami okosat mondani arra hogy miért felejti el a teló a csengőhangot amit beállítok?vissza áll mindig 1 bizonyos gyárira..miért?umi x2 mtk6589T

rs

(#35849) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

van valakinek tapasztalata THL W7+ vagy THL W7S készülékkel ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#35850) djula


djula
aktív tag

Minideal-ról rendelnék JY G3S-t, ha nincs rá külön mező, hol tudom megírni nekik, hogy tegyenek rá magyar nyelvet, illetve hogy kell egy EU adapter a töltőhöz?
Ha két telefont rendelnék, érdemesebb két külön rendelésben, vagy egyben?
Szállításnál SG ingyenes, HK 0.01$, lényegében mindegyik ingyenes, de van valami előnye a HK-nak?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.